Vicus velt Algemene na de rust Bona bod Stars tegen niet aai fel R.Z. Koerstips Machtige triomf voor Fluitlijster S Standen De Danaïden boekt kostbaar punt tegen hooggeplaatst Luto (4-4) Fel Zuiderkwartier ook bij Tjoba met de hakken over de sloot: 8-9 Sterke 10.000 tj levert Fornaes Noorse titel o( Tilly v. d. Ma wint tweema [NSPIRATOR PETER DE JONG GEBLESSEERD SCORERS EN STANDENLIJS! PAGINA 1® MAANDAG 12 JANUARI 1970 LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD (Door Wim van Vliet) LEIDEN De Leidse teams in de micro-korfbalcompetitie van de KNKB hebben gisteren met wisselend succes gestreden. Hoofdklasser De Danaïden boekte tegen het hooggeplaatste Luto een verdienstelijke puntenverdeling (4-4)terwijl Vicus Oriëntis de derby tegen De Algemene duidelijk in zijn voordeel beslister 5-9. Van de lagere ploegen boekten Zuiderkwartier (8-9 bij Tjoba) en Crescendo (10-5 tegen Hoogvliet) de volle winst. KNS (8-7 bij HSV) en Noorderkwartier (5-4 bij Hou Stand) waren minder succesvol. De Danaïden speelde gisteren één van zijn beste wedstrijden. Het Amsterdamse Luto moest tenslotte met een 44 gelijkspel genoegen ne men en daarmee konden de bezoekers beslist tevreden zijn. Gerard Nap immers kort vóór het einde nog een strafworp De uitslag garf de verhouding ech ter uitstekend weer omdat beide ploegen nimmer op een overwicht konden bogen. Reeds na 2 minuten was het raak. toen Gerard Nap via een wijkbal scoorde. Nog geen twee minuten later was het gelijk, toen international Emmy Gildemeestei raak schoot. Door Casper v. Nierop. die Wil Reuter een moeilijke dag bezorgde, werd het uit een doorbraak 2—1, waarna Luto twee strafworpen onbenut liet. Toch werd het gelijk, toen Jaap de Haas van afstand suc ces had. Ook op het derde Leidse doelpunt van Gerard Nap hadden de Lutisten een antwoord, ditmaal door Rob van Dort. Voor de rust bleef het daarbij, me de door het missen van strafworpen door beide ploegen. Na de pauze heeft de Leidse ploeg de meeste en beste kansen gehad. Een zeer goede Leidse verdediging, waarin Frans Pasman die Brugman verving, op vallend goed meekwam hield de zaak goed gesloten, terwijl met name San- der v. Unen in de Leidse aanval een aantal goede kansen kreeg. Corry v. Zoest maakte er echter 34 van. Die achterstand werd door Casper van Nierop 6 minuten voor tijd weer weg gewerkt. Derby De derby tussen De Algemene en Vicus Oriëntis leverde verdiend een royale zege voor de Leidse Houtbe woners op. De zwartwitten vormden een veel beter, geheel dan De Alge mene, dat vooral qua combinatie spel een klasse minder was. Beide ploegen gingen nerveus van start, waarbij vooral het plaatsen slecht verzorgd was. Onder de korf staande opende Tiny Perdors voor Vicus Oriëntis de score, direct ge volgd door de gelijkmaker van Wim van Vliet, die een toegewezen straf worp benutte. Vicus Oriëntis werd echter sterker en kwam door Bram Westbroek na een goed opgezette aanval weer aan de leiding. Even later voerden Leni Link. Co Vavier en Wim Meyer van afstand de score tot 1—5 op. De Algemene kon door vrij wel niets tegen over stellen, mede door het missen van een strafworp, wat Vicus Oriëntis vier minuten na de hervatting eveneens deed. In die tweede helft kwam De Al gemene iets beter voor de dag. Na 7 minuten benutte Ruud van Vliet een kans. terwijl Wim van Iterson van afstand er 35 van maakte. Drie minuten later was de strijd echter beslist, toen treffers van Nan- dy de Vink, Wim Meyer en Bram Westbroek de score op 3—8 brach ten. Met nog een kwartier te spelen, was de beslissing wel gevallen. Het werd tenslotte 5—9. waarbij de reste rende treffers van De Algemene door Ruud en Wim van Vliet gescoord werden en Co Vavier dat voor V.O. deed. K.N.S. verloor gisteren opnieuw. Ditmaal bleef HSV de Leidenaars hebben nu alleen Rozenburg en Kwiek nog onder zich, maar het verschil bedraagt nog maar één punt. Met Bram Zirkzee in de gelederen in plaats van Hans Filemon, keken de Leidse Houtbewoners al snel tegen een 29 achterstand aan. Hen Bra- kel scoorde wel tegen uit een straf worp, maar de Hagenaars handhaaf den het verschil van twee punten 31). Een doorbraak van Wim Bra- kel verkleinde de achterstand tot 23, maar ook nu had de thuisclub een antwoord. Na de hervatting hebben de oranje hemden er alles aangedaan om de Hilversum, 13 januari - 6.30 uur Nachtegaalprys: Gainer Papenhoel, Hélène H, Gerda Kraan - Mara boe- prijs: Horma. History Jewel, Hand some Mac. Henry van Wendy - Oehoeprfjs: Hilda Dunst, Guy Vo- lann, Frio Duffy - Raaf prijs: Gonda Mac, Giovanni, Gracia Peterhof - Slobeendprijs: Zevenklapper, Alchi mist, Beautiful Star - Fakkelingprijs: Gezina, Fire Bird W, Dacron Dear - Amateur Winierkampioenschap II: Flying Lady, Edward Kinley, Eldo rado - Papegaaiprijs: Gloria, Fred Signal, Dora Williams - Maraboe- prjjs, 2de afd.: Hekla K, Han Oga- den, Hem ij a. Hoofdklasse A: Westerkw. 7—14 ZKC HKV 7—10 AKC Archipel 7— 7 w. Kwiek Dee tos 77 Swift Hoofdklasse B: Ons Eibern. 8—13 PSV Blauw Wit 8—13 De Danaïd. 8— 5 Luto 9—11 Het Zuiden 7— 4 Die Haghe 910 Asko 93 Rohda 99 Overgangsklasse Z.W.: 8— 7 7— 5 8— 5 7— 3 7— l Regenboog 713 Spangen 7— 7 Trekvogels 78 De Algem. 7— 7 Fortuna 88 Ready 7— 5 Vic. Oriënt. 7— 7 DKC 8— 3 TA: Fluks 6—12 KNS 6— 4 Ons Huis 6— 8 Kwiek 7— 3 Phoenix 68 Rozenburg 7— 3 HSV 6— 6 1B: Pams 7—13 O DO 8— 4 Z'kwartier 6— 8 Tjoba 6— 2 Sperwers 6— 8 OSCR 6— 2 Quick 6— 7 2A: Crescendo 7—13 HPV 6— 4 Olympiaan 710 Hoogvliet 7— 2 Dubbel Zes 67 Zwervers 5— 1 Terheyden 6— 7 3B: Ten Donck 612 Hou Stand 6— 5 All Ready 68 N'kwartier 7— 5 Schiedam 6— 6 Vlaardingen 50 een officiële waarschuwing kwam te staan. Voor Zuiderkwartier leek er echter niets aan de hand, vooral toen Nico v. Leeuwen voor 04 zorg de. Ook niet toen Tjoba tot 24 in liep, want doelpunten van Jimmy v. Daim brachten de Leidse ploeg weer op ruime afstand (2—6). Toen brak er echter een Zeeuws kwartiertje aan, want binnen tien minu ten hadden de gastheren van af stand viermaal succes (66). Een geschrokken Zuiderkwartier ging fel in het offensief en kwam door Jimmy v. Daim en Gjjs Kloos weer op het goede spoor <6—8). Maar ook nu kwamen de Zeeuwen terug (88) In de spannende slotfase schoot Jimmy v. Daim Zuiderkwartier dat zelfs nog een strafworp miste naar de Zege: 89. Slotfase achterstand weg te werken. Mieke Hasselbaoh onderstreepte dit (5—3). Hoe beslissend strafworpen kunnen zijn, kwam echter duidelijk aan het licht. Door twee van die kansen te benutten, liepen de Hagenaars uit tot 73, waarna KNS door Hen Bra- kel en Mieke Hasselbach wel tot 75 ophaalde, maar opnieuw een strafworp de thuisclub op 85 bracht. Een wanhopig slot- offensief, met Siem Hameling op de plaats van Bram Zirkzee, lever de KNS echter .slechts" twee doel punten (van de gebr. Brakel) op. Siem Hamerling op de plaats van Bram Zirkzee, leverde K.N.S. echter „slechts" twee doelpunten (van de gebr. Brakel) op. Spanning Zuiderkwartier kwam zaterdag te gen Tjoba evenals vorige week met de hakken over de sloot. Met 98 bleef de winst in Leidse handen en dat, terwijl de Leidse ploeg op een zeker moment met 62 de leiding had. De Leidenaars gingen goed van start. Sary de Vink opende van af stand de score, waarna Gys Kloos en Jopie Weymar op identieke wijze foutjes in de Zeeuwse verdediging afstraften. Met 03 werd tevens ge rust. Na de hervatting werd het spel wat harder, wat een Tjoba-speler op Crescendo won gisteren opnieuw van Hoogvliet, al doet de 105 zege minder spanning geloven dan in werkelijkheid waar was. Een kwartier voor het einde keken de Leidenaars nog tegen een 54 ach terstand aan. Het was overigens een slechte wedstrijd, waarin men soms van Rotterdamse zijde wat erg fel te werk ging. Door Louis Kok die weer een groot aandeel in de zege had, opende Crescendo de score. Leny Kok en Louis Kok zorgden er voor dat Crescendo met een voorsprong kon gaan rusten (23). Het eerste kwartier van de twee de helft gaf een nonchalant spelend Crescendo te zien en daar profiteer de Hoogvliet uitstekend van. Voor dat Crescendo het begreep was het 53 en toen moest er nog slechts een kwartier gespeeld worden. Cre scendo besefte dat er veel feller ge speeld moest worden en deed dat toen ook; Louis Kok en Frans Cor- nelissen maakten spoedig gelijk en door twee treffers van Aad Schou ten was Hoogvliet een gesla gen ploeg. Doelpunten van Louis Kok (2X) en Leny Kok bezorgden Crescendo toch nog een ruime 10./5 wereli st op Q OSLO Dag Fornaess. Eun en wereldkampioen op de sci heeft dit weekeinde zyn Noot tel geprolongeerd. Fornaess dai titel aan een bijzonder sterke meter <15.49.3). Hij liet op da stand de aanvoerder van het] sement na drie afstanden, I Groenvold. 20 seconden achte{ Dat betekende voor de pioen een volle punt winst void. l Uitslag 500 meter: 1. Grof 40.93. 2. Thomassen 40,97. 3.j naess 41.20. 1500 meter: 1. Q void 2.07.7. 2. Groenvold 7.42.8,3 lerud 7.49.3. 10.000 meter 1. F( 15.49.3, 2. Maier 15.59.7, 3. 16.08.0. Algemeen klassement naess 177.868 pnt., 2. Gn 178.247, 3. Thomassen 179.363. DORTMUND (ANP) Ti der Made. die in de laatste den van 1969 een tiental ningen behaalde in nationale] lopen, heeft zondag in de lenhal in Dortmund haar ind< buut gemaakt. De Leimuidei haalde twee overwinningen. Zb morgen won zij de 400 meter f seconden me ruime vorsprongj Duitse Vera Sprave. die 61.5 sk teerde. Op de 1500 meter I Tilly van der Made met 4 mjj en 42.6 seconden eveneens de* ste. Op deze afstand bezette 4 Mertens (W.Dld.) in 4.45.5 dep de plaats. Ballymena Het voetbalelftal van Wales, dat J voorronde van het Europees p pioenschap voor amateurlandei met Nederland in een groep J deeld, heeft zaterdag in BallJ met 1-3 van Ierland verloren.1 ,J)a7is" om de bal in de 4 se derby tussen Vicus en Du gemene: Co Vavier (1) kijktl der de korf toe of de Algemi] spelers Ruud van Vliet en L Iterson het duel samen winnen. T (Foto LD/Hohl Geen geluk Noorderkwartier verloor met één punt verschil van Hou Stand en ook hier moest men een ruime ach terstand wegwerken. Toen dat luk te leek de Leidse club een gewon nen wedstrijd te spelen, maar men had bepaald geen gelukkige dag. Vlak voor het eind viel de beslissing ten gunste van Hou Stand, dat daarmee vrij gelukkig aan twee punten kwam. Binnen 20 min. was het 30 voor de Hagenaars. Het langzaam ge starte Noorderkwartier kwam echter feller opzetten en had voor de rust reeds de achterstand weggewerkt door treffers van Bas Noordervliet, Tineke Barends en Jan Rey- ken. Tien minuten na de pau ze kwam Noorderkwartier zelfs op winst door Bas Noordervliet, maar daama werden vele kansen om zeep geholpen. Hou stand had aan twee doelpunten genoeg om de zege naar zich toe te trekken. Bona-coach Kallenberg pro beert tijdens een time-out zijn pupuilen (v.l.n.r. Jaap Maassen. Kees Pley en André de Jong) over de inzinking heen te helpen. (Foto LD/Holvast) Grote Januariprijs in Hilversum HILVERSUM (Eigen berichtgeving) De byna onbegaanbare modderige Hilversumse baan, die de pikeurs roetzwart tekende, was voor Fluit- lijster S. die by het voorrijden haast onhandelbaar was, geen bezwaar om de Grote «fanuariprijs, over 2900 meter, voor zijn rekening te nemen. Baron Kinley fungeerde van start af als aanvoerder, gevolgd door Fluit- 1 ij ster S, Don Faune, Eliza Harves ter D en Freody Scotch. Na een ronde achtte Wagenaar jr. zyn tijd gekomen en bracht Fluitlijster S op kop. Toen bleek welk een geducht „treinloper" de Lijster is. Zonder merkbare inspanning zette de ruin zijn zegetocht voort, vergrootte re gelmatig de voorsprong en ging naar een onbedreigde machtige 1.32.3 triomf. Eliza Harvester D werd op eerbiedige afstand tweede vóór Baron Kinley en Don Faune. In de internationale draverij boekte Wagenaar jr. zijn tweede suc ces met Calumet Bulwark, die van start af het commando op zich nam. Amad Kinley, El Hadie en Bretteur P waren zijn grootste belagers, doch de bruinschimmel ging onverdroten door en bleef in het felle eindgevecht gedecideerd de baas over zijn ver rassende entrainementgenoot Bret teur P (De Boer) en El Hadie. An ton, die 40 meter moest geven, rukte in de voorlaatste bocht snel op, doch kreeg hinder ven Carlos Pluto. Hes- kes moest zijn paard terugnemen en buitenom sturen, hetgeen veel ter- reinverlies betekende, zodat de ruin kansloos werd. In de Laanmergierprijs verrichtte Wagenaar jr. de hattrick. Met Ge zina klopte hij in de laatste fase van de strijd over 1600 meter Dora Har vester D, die van start af het veld de weg had gewezen, in 1.29.2 km- tijd. Bing Parisien werd een verras sende derde vóór Duveltje van Ake- rendam. De Hoender pi-ijs bracht een grote surprise door de zege van Freek Eerenberg met Fléche (w. f14.-), die in de eindstrijd met gering ver schil Francisco (Heynen) overmees terde. Met een zeer verrassende Ge luk Frances (pl. f17.-!) als derde, konden twee triobezitters f 7.649.20 incasseren. Bij de leerlingen zegevierde Ronald Krant met Gracia Trickson, die na een knap gereden koers Hoss Pe terhof en Etty Hollandia in 1.34.1 klopte. UITSLAGEN Patrl)6-prijs: 1. Galatea (T. H. Kooy- man) (1.34.9), 2. Henri van Wendy, 3. Hernanda Leron. Toto: w. 2.90, pl. 1.40, 2.50. 2.60, gek. 7.20. cov. 6.60 Hoenderprljs: 1. Flèche (F. J. Eeren berg) (1.32.2). 2. Francisco. 3. Geluk Frances. Toto w.: 14.pl. 4 80, 2.70, 17.gek. 11.60, cov. 4.90, trio 7.649,20. Kakatoeprijs: 1. Eland (J. v. Dooye- weerd) (1.35.1), 2. Danilo Manin, 3. Eldorado. Toto w. 1.60, pl. 1.40, 3.10, kop. 14.30. cov. 8.50. Grote Januari-prijs: 1. Fluitlijster S (J. Wagenaar Jr.) (1.32.3), 2. Eliza Harvester D. 3. Baron Kinlev. Toto w. 1 80. pl. 1.40. 1.70, 3.1 O.kop 4—, cov. 4.60. Leerlingenwinterkamploenschap II 1. Gracia Trickson (R. Krant) (1.34.9) 2. Hoss Peterhof. 3. Etty Hollandia. Toto w 6.30. pl. 2.20, 3 2.10, kop. 13.60, cov. 8.trio 440.30. Ibisprijs: 1. Calumet Bulward (J. Wagenaar Jr) (1.30,7), 2. Bretteur P, 3. El Hadie. Toto w. 3. 60.pl. 1.50, 5 70, 1.90. kop. 18.20. cov. 27.40. Lammergier-prijs: 1. Gezine (J. Wa genaar Jr) (1.29.3). 2. Dora Harvester D. 3. Bing Parisien. Toto: w. 1.90. pl. 1.50. 1.30. 4.90, kop. 4 40. cov. 2 90. trio 200,90 Gaaiprijs: 1 Hielke D (A. H Suy- kerbuik) (1.36,4), 2. History Way, 3 Grand Seigneur. Toto: w 3.30. pl. 1.60, 1.80. kop. 6.cov. 3.60. Omzet totallaator 263.848,50. (door Cees Onvlee) LEIDEN Bona Stars is tegen Rot terdam-Zuid failliet gegaan voor de nationale basketbal titel. Zonder het aandeel van de geblesseerde Pe ter de Jong met een ontstoken knieschijf voorlopig uitgeschakeld lagen de Leidse Stars aanzien lijk minder in de markt dan de agressief handelende Rotterdam mers. die in de Vijf Meihal een koopje deden: 42-60. Alleen al schutter John van Eek (21 punten) kwam met de tweeling Huug (18 punten) en Ruud Harrewijn (9 punten) tot een hoger bod De Marktwaarde van Peter de Jong. Bona Stars" eerste internationaal, maar de laatste tijd minder direct op de voorgrond tredend en daar om door bondscoach Egon Steuer gepasseerd voor de nationale selec- tieploeg. is zaterdagavond tegen Rotterdam-Zuid duidelijk gebleken. Zonder de 25-jarige Leidenaar. zijn zuiver schot, zyn stille verdiensten in de rebound en de opbouw en zijn inspiratie was Bona Stars een (basisiteam-zonder ziel. dat in de Vijf Meihal door Rotterdam-Zuid ontnuchterend werd verslagen. Zes minuten vóór de rust waren de Rot terdammers na de triomf op Fla mingo's (63-62) ook reeds zeker van winst op Bona Stars. Want toen al was duidelijk, dat de Leidse scholieren de achterstand van ze ven punten (18-25) nooit meer on gedaan zouden weten te maken De Marktwaarde van afwezige Peter de Jong werd na afloop in het te leurgestelde Bona-kuipje geschat op zo'n dertig punten. Merkte coach Kallenberg tenminste op: „Als Pe ter er bij was geweest, was het nooit zo gelopen. Hoeveel je mist is nu wel duidelijk gebleken: aanvallend met zijn schot, verdedigend in de rebound. Hy is een lange man, die óók kan bouwen". Kansloos Mèt Peter de Jong en de even eens met 'n knieblessure sukkelen de wisselspeler Rob Wallaart was - bij Bona Stars vooral de inspiratie verdwenen. Het raffinement en de geestdrift. Twee factoren, waardoor Bona Stars, het nog niet geharde Bona Stars, al vóór het eerste fluit signaal eigenlijk had verslagen was. De strijdlust en slagvaardigheid ont brak in de basis-formatie (Pieter van Tuyll, Harry Stol, Paul Ruyse- naars. Ben van Cleef en Jaap Maassen) en dat was tegen de fa natieke RZ-ploeg fataal. Coach Jan Bruin, zelf als speler van het Delft- se Punch arfwezig door de stryd te- Bona Stars: Pieter van Tuyll 12 <66), Harry Stol 9 (81), Jaop Maassen 7 (25), Paul Ruysenaars 7 (0—7), Wim Stol 3 (2-d, André de Jong 2 (2—0) en Ben van Cleef 2 (2—0). Rotterdam-Zuid: John van Eek 21 «129), Huug Harrewyn 18 (10—8), Ruud Harrewyn 9 (3—6), Rob Hoek gen Flamingos, had een sluitende floting-verdediging ontworpen, waarin Ruud Harrewyn (1.98 m.) het Leidse Gevaar Pieter van Tuyll van Serooskerke (2.14 m.) moest uitschakelen met behulp van twee lingbroer Huug (1.98 m.) en op die beweeglijke en agressieve verdedi gingslinie liepen de Leidse oranje hemden zich keer-op-keer stuk. Spelverdeler Harry Stol kreeg van de kleine, donkere Marcel Welch geen tijd en ruimte voor een rusti ge opbouw, evenals de door exa menzorgen geplaagde Ben van Cleef en de wanhoops-passes op pivot Van Tuyll werden keer-op-keer een prooi voor de snel-ingrijpende Rot terdammers. Keek assistent-coach Boekhout vol daan terug: „Vooral verdedigend liepen de zaken erg goed. Door agressief en fel te verdedigen, geen enkele gelegenheid te geven voor een zuivere pass, werd Van Tuyll volledig uitgeschakeld. En daarmee hadden wij al voor vijftig procent gewonnen. Bovendien konden de afstandsschutters van Bona Stars door die voortdurende pressie niet op schot komen 6 (4—2), Marcel Welch 4 <0-1 John van Morst 2 (02). r De stand in de kampioeif luidt: f Flamingo's Blue Stars Rotterdam-Zuid SVE Bona Stars Punch Slecht Met de overigens door griep geplaag de Pieter van Tuyll kwam óók de Leidse schutterij nauwelijks aan bod. Van de 35 doelpogingen was voor de rust slechts dertig procent raak <24 punten) en in de tweede helft lag het gemiddelde van de ontmoedigde Bona-spelers nóg la ger: 6 treffers van de 25 schoten. Analyseerde «»ach Kalenberg bitter: „Er werd te vaak geschoten uit onmogelijke posities en te wei nig uit kansrijke situaties. Vooral een Paul Ruysenaars heeft mij teleurgesteld. In de eerste helft heeft hy slechts éénmaal gescho ten. Hij, met zijn lengte. Boven dien kreeg hij onnodig vier per soonlijke fouten tegen". Toen de flegmatieke Paul 1 in de tiende minuut van rigens zwak leidende scheil ters Van Vliet en Kluch«l. herhaaldelijk schrille fluit» ten én protesten moesten iill ren. zijn vierde „pé" kreeg e< gewisseld voor André de Joifa Bona Stars nog een m«n voorsprong (1413). In naui_ vijf minuten veranderden d£ terdammers die achterstand^ ter in een 1419 voorsprong vooral de ruim tachtig schietende John van Eek werd de inleiding voor loze nederlaag van de Leids ren. Via 22—29 bij de 3652 met nog drie minuj spelen, zegevierde Rotten moeiteloos met 4260. Gaf Bona-coach Kalenberg loop toe: „Ook condition) den wij niet die agressivil brengen om tegen dit Rol Zuid een kans te maken ditie was bepaald op de helft van de competitie, avond is er voor het eei iets aan de opvoering van ditie gedaan. Misschien h( wel averechts gewerkt, jongens leken wel bek-af. in ieder geval veel minde:®4 Ook tegen Flamingo's enk Stars zullen we wel tekort fc. Maar daarna, tegen SVE e«a terdam-Zuid, zal de ploeét wel weer beter gaan draa4- En verder resumerend: derlaag is zonder meer ve£s Maar .onnodig. We JP1 echt niet van Rotterdam-Zfa verliezen .Dat hoop ik uit tC nen bewijzen". k] Dacht RZ-gelegenheidscoach r hout, instemmend: „Met H Jong is Bona Stars voor el» gevaarlijk

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 10