Oproep tot hardere actie kwekelingen Heb uw naasten lief! BIBLIOTHEEK VERHUISDE NAAR AMSTERDAM Jongetje gered Vuilnismannen op scherp NATIONALE VERGADERING U.S.O.OA'. ir ar mond heeft 4462 inwoners èzeró ócUrijuen NAVO-congres Medische diensten Strooi zelf bij u voor de deur Nog geen ophalen van grof vuil PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 9 JANUARI WARMOND Het aantal inwo ners bedroeg op 1 januari 1969, 2244 mannen en 2218 vrouwen, totaal 4462 personen. In 1969 werden gebo ren 55 mannen en 42 vrouwen, to taal 97. Er vestigden zich 224 man nen en 197 vrouwen totaal 421 pei sonen. Een "ermeerdering van 279 mannen en 239 vrouwen, totaal 516 personen. Overleden zijn 18 mannen tn 9 vrouwen, totaal 27 personen "Vertrokken zijn 157 mannen en 149 vrouwen, totaal 306 personen. De to tale bevolking bedroeg op 31 decem ber 1969 4462 personen. ZWOLLE (GPD) Ton Stam, de voorzitter van de lande lijke organisatie van kweekschoolstudenten, heeft vandaag een onverholen programma van provocatie en actie aanbevolen aan zijn leden. Dat is de enige manier in de huidige situatie, zei hij, we moeten strijden met kleine, ideologisch goed onderlegde actiegroepen. Conflictsituaties aan andere instituten dan alleen Beverwijk zullen nopen tot hardere acties. Stam sprak in Zwolle op de na tionale vergadering van de Unie van Studerenden aan Opleidingsinstituten voor Onderwijzend personeel USOOP welke vergadering precies volgt op de bezetting door opstandige studen ten van de Beverwykse kweekschool en op de twee dagen die hij en en kele andere U SOOP - bestuursleden de ze week doorbrachten in de departe mentale werkgroep kweekscholen in Lochem. Hij verhaalde hoe de stu dentendelegatie daar de gebeurtenis sen tijdens de Vara-tv-uitzending te midden van „Het puikje van het kweekschool-establishment" had aan schouwd. „Van deze heren hebben wij voor de democratisering niets te verwachten", zei hy. De USOOP zal bewust het forme le verbod om de Lochemse discus siestukken te openbaren binnen twee maanden gaan overtreden door alle rapporten en nota's integraal in het eigen blad „Usopia" te publiceren, aldus Stam. De delegatie heeft dat deze week reeds in de werkgroep aangekondigd. Voorzitter Stam wekte de ongeveer honderd congressisten op de USOOP om te bouwen van een belangen organisatie tot „een speerpunt in de visie". Hy hekelde de laksheid en apathie in de eigen kring, die moei- In de Van Dorthstraat in Wou- brugge kwam maandagmorgen een aantal woonwagenbewoners in zes wagens de buurt wat opvrolijken. De heren zetten hun wagens netjes aan de kant van de straat en op een par keerplaats terzijde hiervan. Deze mensen kwamen even gled halen, toen ze 't niet kregen, bleven ze demonstratief op de plaats waar ze stonden: hun kinderen wandelden doodleuk door de voortuinen van de bewoners, terwijl de ouders de straat besmeurden met etensresen en an der vuil. Toen één van de bewoners z'n vuilnisemmer, die pas geleegd was. omkiepte omdat en van de zwer vers er z'n uitwerpselen in gedepo neerd had. werd hij met sneeuw ballen en gejoel gekogeld. De vrouwen en kinderen durven en mogen de straat niet meer op. terwyl de mannelijke bewoners zo veel mogelyk proberen thuis te zyn om hun gezin en huis tegen 't bal dadige volkje te beschermen. De ubr- gemeester die, net zoals de gemeen teraad en de een-hoofdige politie macht, met de handen in 't haar zat. gaf woensdag per woonwagen f 250 waarop drie wagens vertrokken. Dezelfde dag kwam er echter weer een bij; de toen aanwezige groep zag wel perspectieven in de zwakheid van de burgemeester en eiste f 500 per woonwagen plus nieuwe banden. Toen de heren voor de tweede maal ene van hun oude auto's in brand staken kwam een der bewoners naar buiten en wees hen op 't ge vaar dat ze hiermee veroorzaakten Het antwoord kwam in de vorm van zes vuisten, die samen met een paar stokken hardhandig op z'n gezicht Ik wil graag reageren op het stuk je van Aat de Bruin in het Leidsch Dagblad van afgelopen woensdag. Ten eerste zyn de vijf uit de bus verwijderde mensen niet in contact getreden met de makers van het ra dioprogramma „Dit is het begin". Zij wisten namelijk helemaal niet dat het congres niet in Bergen aan Zee maar in Den Haag gehouden zou worden. De mensen die wel de makers van dit programma hebben gewaarschuwd zyn twee mensen geweest die wel tot het congres werden toegelaten, maar die net zoals de meerderheid van het aantal mensen dat toegelaten werd vonden, dat de gang van zaken absurd en ondemocratisch was. Zij hebben opgebeld omdat zy aan een dergelijk eenzijdig congres niet mee wilden werken. Ten tweede waren de geweigerde mensen niet van plan het congres in de war te schoppen. Zy wilden juist kritische discussie omdat er ge noeg tegenargumenten ten aanzien van de Navo zyn. Ten derde wat de opmerking over het pacifisme betreft: Aat begrijpt blijkbaar niet wat men met dat woord bedoeld. Een pacifist is iemand die voor geweldloosheid is en die strijdt tegen oorlog en bewape ning. Ik geloof niet dat dat iets met slaan te maken heeft. Nelly Kükler Leiderdorp. lyk te overwinnen zyn. Over de do- lessen van de beroepsopleiding opge- oentenkrkig zei hy. dat de verdacht- schort tot het moment, waarop ze makingen, beschuldingen en ver wensingen zoals geuit jegens de USOOP door de voorzitter van het kweekschool verbond, geheel weder zijds zijn. „Die vertegenwoordigers van de status quo ontmoeten we in Lochem bij een aperitief voor de lunch en twee voor het diner, op rijkskosten. Dat Lochem is alleen maar een praatcollege", aldus Stam Het USOOP-congres besteedt het grootste deel van deze eerste con gresdag aan het bepalen van stand punten ten opzichte van de Bever wij kse gebeurtenissen en die in de werkgroep Lochem. Intussen heeft het bestuur van de Katholieke Pedagogische Academie in Beverwijk maatregelen in voorbe- reding tot opheffing van de bezet ting. In het kader daarvan zijn de Leiderdorp: dr. Hennik. Maurits- singel 166. Leiderdorp, tel. 33686 Wijkverpleging zr. Prins. Kom van Aaiweg 7. tel. 24909. Oegstgeest: dr. Hugenholtz, Wilhel- minapark 2. tel. 51390 Voorschoten: di-. Van Dam, Prof. Asserlaan 26. tel. 3960. Apotheer. Zuid-West, Brahmslaan 20. Leiden, tel. 21522. Wijkverpleging Gezondheidscentrum, Wijngaardenlaan 2, tel. 2177. Warmond: dr. Walenkamp, telef. 2220. Wijkverpleging zr Muhlhaus. dr. Kuyperlaan 3. Voorhout, telef. 02532—8122. Wassenaar: dr. Paulides Van Z. van Ntjeveltstraat 42. tel. 4561 en Jaarsma Wittenburgerweg 106, tel. 9676. Wassenaarse Apotheek. Schouwweg 32, tel. 2402. Zoeterwoude: By ongevallen aan de Ryndijk bellen 01714—2278. weer ongestoord kunnen worden lier- De Wassenaarse Pluimvee- en Vo gelvereniging organiseert zaterdag en vat. Het bestuur wenst met te wijken rondag het jeroenhuis in de voor eisen van de bezetters. Het be- i Kerkstraat een tentoonstelling. Voor stuur is van mening dat nader on- wat de hoenders, konijnen en duiven derhandelen niet in ovareenste ming betreft is het een provinciale ten- is met de realiteit van de laatste toonstelling, terwyl de leden die zich Burgemeester: vijf weken en met de huidige bezet ting. Burgerlijke Stand van Leiden H TER AAR De vierjarige Ro nald Otto uit Ter Aar was op zijn schaatsjes in een wak op de Keet- sloot geraakt en spartelde daar rond in het ijskoude water. Jan Koeleman Lz„ die op zijn handhavers van de wet niets uit richten omdat de woonwagenbewo ners beweerden dat hun slachtoffer hen beledigd had en deze geen ge tuigen had om deze zaak recht te zetten. Elke gemeente moet een kamp heb ben; zo niet, dat kunnen de woon wagenbewoners hun wagens zetten op elke willekeurige plaats behalve op privéterrein en mits zy het verkeer niet belemmeren. De gemeente Wou- brugge kan dus niets tegen deze zwei- vers ondernemen tot ze misschien iets doen dat in strijd is met de wet (als ze de wet dan tenminste niet nog eens te glad af zijn!). In december vorig jaar hebben woonwagenbewoners de buurt van maakt; na ongeveer twee weken ver trokken ze f 13.000 rijker Nu staan de drie woonwagens die uit Wou- brugge weggegaan zijn, in Hoogma- de: alweer een plaats zonder kamp en met weinig politie. Donderdag gingen zij in Woubrug- ge uit de Van Dortstraat naar het gemeentehuis waar ze de buurt en het raadhuis zelf letterlijk onveilig maken. Als u geld nodig heeft, hoeft u niet zonder meer by uw gemeente aan te kloppen zonder dat uw hele fi nanciële positie wordt uitgezocht; geld werkelyk afpersen lukt alleen dit slag mensen. Heb uw naastten lief ze bedoelen 't toch goed! Ze wor den alleen steeds vertrapt als een paar onschuldige weeskinderen die een thuis, een kamp willen hebben. Geef ben een kamp, een STRAF- kamp Th. G. v. d. Poel. Hoge Ryndyk 212 Leiden naar het ijs om het jongetje den dat al enkele malen onder was geweest. Op zijn buik liggend op het ijs en geholpen door een voor bijganger en zijn moeder, wist Jan het knaapje uit het wak te trekken en bibberend qan zyn ouders over te neratie. WEERRAPPORTEN GEBOREN Petrus Johannes Martinus, P M. van der Hulst en B. G M. Mul der; Pascal Marjan, d. v. A F M Suer en O. Relnshagen; Antonio Jozef Mario, z. v. G. Angelone en N. van Wijngaarden; Matthijs. z. v. H. C Brouwer en A Colpa; Willem Marlnus. z. v W. M Wolfswinkel en A. J. Faas; Joost. z. v. W. A. Salman en A. M. Zwetsloot: Johanna Wllhelmlna, d. v. H. Blansjaar en H. Segaar; Robert, z v L. van der Luit en M. K. van Ac ker; Pleternella Christina Aantje. d v. A J van Atten en J J. van Veen; Clndy Héléne Maria, d v. F Streek en I M E Osendorp; Robert Simon, z. v G. P. S. Leenheer en M H. Sle- gert. GETROUWD W. C. van der Blom en A Lepelaar; A Slothouwer en R van Halm; G. K D. H. Beucker Andreae en K van Soest; H. W. J. van der Ven en I H. M. Langezaal; A. J de Klerk en M. E. de Laaf: J. Vreeburg en C. L. M. Baak; R W. F Vooren en J G. M. F. Bergwerf; B J. van den Bosch en E. j M J L. Vroom; R. E. Lankamp en S. M, J. Bavelaar; J J. SJardin en B. J. A Daams; W. A. M. Devllee en L. van Hecke; G Stikkelorum en S. W Klaas- sen. OVERLEDEN van der Wiel. ONDERTROUWD J C M van Schle en J M Meer- poel; J. K. Boer en G. A Heijmans; A van Winkel en G. E. Langevled; A. de Koning en J Meijllnk; J. A van Dam en J. G van Es; R. F. C. Jasper en M. C. van der Meer; F. Slersma en M E. P. Aalders; M P K Buurma nen K. C. Stücken; P. N. A. van Adrlchem en M. G Tichelo ven; F. L. R. Bauer en L. C. Proost: J M. Does en M R. van Zeist; J E M. Klopper en G. H Kulvenhoven. LEIDEN Leidenaars houdt alstublieft uw stoep vrij van sneeuw en ijs." Deze persoonlijke oproep is af komstig van burgemeester mr. G. C. van der Willigen van Leiden. Hij zegt liever niet met de politieverorde ning te zwaaien, volgetis welke iedereen verplicht is zijn straatje schoon te hou den. Iedereen ondervindt thans veel overlast van de ijslaag op straat. Als we nou alle maal het stukje trottoir voor ojis huis schoonmaken, ko men we toch een heel eind, stelt de burgemeester. De gemeente is zelf vanaf van ochtend vier uur bezig ge weest het Leidse wegennet ijsvrij te maken. Het zou het beste zijn. als men as of zand op de stoep zou strooien. Officieel is het verboden om zout te gebrui ken. daar dit de verzilting van de arond in de hand werkt. Als men nu echter niet over as of zand beschikt. yo laat de burgemeester we- +en. dan is het voo'r een keer- fie wel toegestaan om een paar handen zout te strooien. op het houden van kanaries en tropi sche vogels toeleggen een clubten- toonstelling houden Zoals bekend is de pluimveevereniging enige jaren S geleden uitgebreid met een vogelaf- dellng. Wethouder mevrouw A. J. Ie Coultre-Foest zal vanavond de tentoonstelling openen. IJs en weder dienende zal de ys- I baan van de Wassenaarse IJsvereni- j ging aan de Backershagenlaan zater- I dagmiddag 3 uur door burgemeester i mr. W. J. Geertsema worden geopend. Voor de jeugd zal er een gecostu- meerd ij sf eest worden gehouden. Jon gens en meisjes van 6 tot en met 12 jaar kunnen zich daarvoor vanaf 12 uur op de ijsbaan aanmelden. Kosten zijn daaraan niet verbonden. Zaterdag 10 januari herdenkt de heer W. C Corel het feit. dat hy 25 jaar geleden in dienst trad van de gemeente Wassenaar, aanvankelijk bij de dienst gemeentewerken, sinds 1 januari 1947 bij de toen opgerichte v RIJ DAG I Centrale Boekhouding voor de bedrij- Kon Schouwburg. 2.15 uur: Haagse I ven en diensten van de gemeente. Op comedie: ..Soldaten van fortuin" van de dag van zijn jubileum is er 's mid- Thomas Otway dags van 4 uur tot half 6 receptie 1 j in restaurant Bianca in de Graven straat. Oranjebuitensingel 20, 20.30 uur: Haagse Comedie: „Smalle weg naar het verre noorden" van Eduard Bond. PaviUoentheater, 20.30 uur: toneel groep Proloog: ..Jeugdproces" van Ma- j nuel Van Loggem. ZATERDAG I Kon Schouwburg, 20.15 uur: Haagse I Comedie: „Soldaten van fortuin" van j Thomas Otway. WARMOND Bij 'velen is de i rijke bibliotheek. De bibliotheek be vraag gerezen waar de, ook in des- J schikt over een oollactoe zeldzame kundige kringer zo hoog aangeschre- boeken u't de 15e tot de 20e eeuw. ven, bibliotheek van het groot Semi- D« bibliotheek dankt haar rijk bezit narie. nu d!t instituut in Warmond onder meer aan de vele schenkingen LEIDEN De grofvuilophaal- dienst. die maandag 12 januari voor het eerst dit jaar zou rondgaan, is tot nadere aav.. d T ne u.teest d Paviljoentheater, 20.30 uur toneel wegens het grote aantal zieken by de groep Proloog: „Jeugdproces" van Ma- gemeentel"ke relnigings- en ontsmet- tingsdienst. Van de circa 80 werknemers in de buitendienst van dit bedrijf waren gisteren reeds 3° 'c el dingen bin nen. Lang niet alle ziekmeldingen hebben echter betrekking on griep- verschynselen. de veelvuldige extra nachtelijke arbeid voor de g'adheids- bestrijding heeft ook een aanslag op de gezondheids''■•estand van het bui- tenpersoneel gedaan. De dienst heeft de handen vol met het gaande hou den van de normale werkzaamheden, zoals de huisvuil ophaal dienst e cl. Tot op het moment, dat een flinke verbetering in de pers-neelsgezoid- heid is opgetreden, kan echter de Oranjebuitensingel 20. 20 30 uur: Haagse Comedie: „Smalle weg naar het verre noorden" van Eduard Bond van Loggem. ZONDAG Kon. Schouwburg. 20 15 uur: Haag se Comedie: „Soldaten van fortuin" van Thomas Otway. Om 20.15 uur Haagse Comedie: „Een vlo ln 't oor" van Georges Feydeau Diligentia, 14.30 uur: Alexander U- ninsky. plano. Chopln-recltal. Om 20.15 uur: cabaret Pepijn: „Opus ls opgeheven is gebleven. die zij in de loop van haar 150-jarig Pastoor Hammerste'n uit Noord- bestaan mocht ontvangen van oud- ykerhout die als professor aan het groot Seminarie was verbonden en tevens de zorg had over de biblio theek deelt mee dat: Een klein gedeelte van deze biblio theek en wel de meest kostbare en zeldzame werken zijn reeds overge bracht naar Amsterdam, waar thans het Seminarie gevestigd is, en het zal wel in de bedoeling liggen ook de andere boeken naar Amsterdam over te brengen. Op cultureel gebied betekent dit een verarming voor de gemeente. De bibliotheek van de theologische at deling telt 80.000—90.000 banden. Zij is volgens het oordeel van meer dere deskundigen een zeer belang - presidenten en oud-professoren. De collectio Palest iniensis van dr Borret, de collectio Jansanistica, pamfletten uit de 18e en 19e eeuw Incunabelen. po9t- incunabelen, hand schriften. zeldzame uitgaven uit de 17e en 18e eeuw. wiegerdrukken, een Oranjebuitensingel 20. 14.30 uur. Haagse Comedie: „Smalle weg naar het verre noorden" van Eduard Bond Paviljoentheater. 20.30 uur: toneel groep Proloog. „Jeugdproces" van Ma nuel van Loggenm AAN'DAG Kon Schouwburg. 20 15 uur; Haag- grofvuil^phaaldients n starten "Tet Comedie: „De bakker, de bakkers- zal tijdig bekend worden gemaakt öikkersJon*" ïan Jean wanneer en waar de grofvuildienst gaat beginnen. Burgerlijke stand Leiderdorp Geboren: Sylvie M M.. d v. G. J. W. Hamel en M. J. P G. Vermeil. Ondertrouwd: P. de Graaf. 21 Jr., prachtige bijbel, zijn hiervan enkele Leiden en J. M. Fisser, 20 Jr. voorbeelden. Er zijn ook vele histo rische werken diie niet strikt van theologische aard zijn. Reeds tal van jaren werd de bibliotheek door de inspectie van Leiden, als openbare bibliotheek (in de zin als bedoeld door de wet) verklaard, met dien verstande dat iedereen van de bi bliotheek gebruik kon maken en er werd ook veel gebruik van gemaakt. Getrouwd: A van der Voort. 27 Jr.. Oegstgeest en M A. Rietveld, 22 Jr.. L. Leonard, 22 Jr., en J. van der Scheur, 23 Jr.; P Bregman, 24 Jr Benthuizen en C. van Driel. 22 Jr.; J C Vijlbrief. 20 jr.. Lelden en J. G. Hoogervorst. 19 Jr.; J. P Elshout, 45 Jr.. en H M Wolff. 31 Jr.; J. A. Ludlage, 28 Jr.. Alkemade. Oud-Ade. en M van Es. 30 Jr N. F. Roest. 21 Jaar en C. van Dommele, 22 Jr., Leiden Overleden: J. van Varlk. 89 jr. Kon. Schouwburg. 20 15 uur: „Su- sana y Jose". Spaans dansensemble. Diligentia. 20.15 uur: Gilda Muhl- bauer, viool. Robert Levin, plano VRIJDAG Oude Vest 13: Evangelisatie d tcngem. Ecclesia. 8 uur nam. Oegstgeest Volle Evangelie- gem te (Rijnlandslyceum) Spr dhr. huis 8 uur nam. Breestraat 19: (sociëteit „Tweni 8.30-11.00 uur nam. Ruilclub Boshuis (achter Hoflj 7-9.30 uur nam. Leiderdorp Parochie Menswon Vergadering parochieraad (dlsd over rapport „Samen kerken in derdorp") 8 uur nam. ZATERDAG Oegstgeest (Het Witte Huis) Set suciëteit Palamedes 25.30 uur Geref. Kerk Oude Vest: Bachj eert Jeugd Kamerorkest Leiden, uur nam. Den Burcht (foyer) Ons Grunn laand Nieuwjaarsbijeenkomst 8 nam. Kapel Bonaventura-college Deo Jongerenmisviering 7.30 uur nal ZONDAG Zijlsingel 2 Volle Evangelle-zeJ Spr. dhr. J. Zijlstr 10 uur voorm. Breestraat 19 Sociëteit „Twenj 8.30-11 uur nam. Wassenaar (Rest. Bijhorst) In-dlenst 10.30 uur voorm. Rijnlandslyceum (Apollolaai Gem. voor oorspronkelijk chrlstet af cl. Oegstgeest. Spr. Evang. N.l Brugge 7.30 uur nam Steenschuur 6 Kerk van Jezus tus van de heiligen der laatste 11.30 uur voorm. Oude Rijn 3 Plnkstergemeenti dhr. J. Eikerbout. 3 uur nam. MAANDAG Schouwburg K. en O. Cabar gramma „Met blijdschap geven kennis" 8 uur nam. Acad. Ziekenhuis (heelkunde) Cursus gediplomeerden 8 uur na Rijksmuseum voor Volkenkuni dr. A. A. Trouwborst over „De gang van een vorstendynastie lr roendi" 8 uur nam. Rest. De Doelen Leidse Amatl tografenvereniging 8 uur nam. Stadhuis Gemeenteraad 7.30 u middag DINSDAG Stadsgehoorzaal: Alexander U voor de Leidse Kunstkring. 8 Logegebouw (Steenschuur) K| Filmclub 16 „Film politiek gebru uur nam. Diamantplein 27 Gespreksavor hal gemeenschap 8.15 uur nam. 1 Stadhuis (wachtkamer trouwzaal tlng Bouwfonds Ned. Gemeentj uur nam. Jeugdhuis (Breestr. 19) Sprl Chr. Emigratiecentrale 7-8 uur LEIDSE BIOSCOPEN f'AMAKA„Giulletta van de g< 18 Jr. Dag 2.30. 7. 9 30. Zond Vrij en zat. 23.30 uur: „Orf( gro", 18 Jr. Lido: „In dienst van Hare Majj 14 Jr. Dag 2.30. 7, 9.15. Zond od I.uxor: „Oproer", 18 Jr. Dag 5 9.15. Zond ook 4.45. Kex: „De schaamtelozen". 18 J 2.30, 7. 9.15. Zond ook 4.30. Studio: „The graduate". 18 Jr. i 7, 9.15. Zond ook 4.45. Trianon: „The love bug", al. D 7. 9.15. Zond 2 15, 4.30, 7, TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Expositie Johann gerhuis Rzn. (acteur-schilder 1836), tot 1 februari. Lakenhal: Schilderijen, teki en gouaches van Gijs Gijsbers, Januari. Legermuseum Expositie His diarama's en militair model Geopend maandag tot en met 9 uur voorm., 5 uur nam., i leestdagen 15 uur nam (t januari) Jeugdmuseum Koppenhinks geopend: zaterdag van 1117 Antiek uit hel begin van eeuw. Inlichtingen bij het secr L-JA Stadhuis, Breestraat. I Van hedenmorgen 7 uur a, c i/ S tj cs d i e Amsterdam geh. bew -2 -3 2 De Bilt zwaar bew. -1 -2 1 Deelen geh. bew. -2 -3 0.6 L'f 1de ijsregen -4 -5 0.3 Eindhovi zwaar bew -0 -2 2 Den Helder ijzel -2 -3 2 Luchth. R'dam geh. bew. -0 -1 0 5 Twente geh. bew. -2 -3 2 Vilsslngen zwaar bew 1 0 1 Zuid-Limburg zwaar bew. -0 -0 7 Aoerdeen sneeuw 3 1 1 Athene zwaar bew. 18 14 1 Barcelona geh bew. 11 9 0 2 Belgrado Berlijn zwaar bew. -10 -10 0 zwaar bew. -18 -10 0 Bordeaux onbewolkt 10 9 0.1 Brussel zwaar bew. 1 1 2 Frankfort Ijzel -2 -4 1 Genève regen -3 -3 1 Grenoble geh. bew. 2 1 0 Helsinki mist -13 -24 0 Innsbruck zwaar bew -8 -4 0 Kopenhagen geh bew. -2 -7 0 Lissabon regenbul 16 10 1 I ocarno geh. bew. -0 -6 0 Londen geh. bew. 1 -1 4 Luxemburg geh. bew. -2 Madrid geh. bew. 15 9 3 Malaga regen bul 16 14 29 Mallorca zwaar bew. 18 1 1 0 München zwaar bew -4 -7 0 Nice regen 1 1 5 12 Oslo geh bew. -9 -9 0 Parijs regen 2 10 rome half bew 14 0 Stockholm sneeuw -11 -15 0.1 Wenen half bew 1 -10 0 Ziirlch IJzel -4 LEIDEN De mannen van i de gladheid niet vanmorgen, de Leidse reinigingsdienst, die maaieerst vanmiddag op pad ge- het huisvuil ophalen elders gaan. Het wachten was op een wordt over hun in deze dagen aantal „glij-ijzers", die ze onder i zware arbeid verteld zijn door de voeten konden binden om op deze manier „op scherp gesteld" hun werk te kunnen doen. (Foto LD/Hol vast) WOENSDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: toneel groep Centrum; „Jongens onder el kaar van Mart Crowlev. Ned. Congresgebouw, 20.15 uur: fies ta Gitana. Om 20.30 uur: Residentie Orkest DONDERDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Haag se Comedie: „Veertig karaat" van Ba- rlllet. en Grédy. Circustheater. 20 uur: Ned. Opera stichting: „Le comte d'Ory" van Ros sini. mmv. Brabants Orkest" Gemeentemuseum. 20.15 uur: Instru mentale muziek uit 17e en 18e eeuw door Alarlus ensemble. HAAGSE BIOSCOPEN Apollo: „Ultimatum voor de Saint". 14 Jr. Dag 12.15, 2.30, 7. 9.15 Zat en zond ook 4.45. Asta. .Hello Dolly", a 1. Dag 2 en 8 u. 1 Bijou: „Astérlx en Cleopatra", a l. Dag 2. 7.15. 9 30. Zond ook 4 15. Camara: „If 14 Jr. Dag 2.16, 7.15, 9.30. Zond ook 4.30 Cineac: ..The love bug", a.l. Dag 9.30. 11.30. 1.30, 3.30, 5.30, 7.30. 9 30. Zond va. 11.30. I City: „Vriezen we dood. dan vriezen we dood", a.l. Dag 2, 6.45, 9 15. Zond 1.45.4.15,6.45.9.15. Corso: ..Midnight cowboy", 18 Jr. Dag 2, 8 15. Zat. en zond 2. 7. 9.15. Zond. ook 4.15. 'Du Midi: „Sound of Music", a.l. Dag 8. zond ook 2.30. Zat en zond 11.30: „Voetstappen op de maan", a l. Euro Cinema; „Dokter ZJivago", 14 Jr. Zat. zond, woe 4 en 8. Ov dag 1 30 en Flora: „De wellustelingen". 18 Jr. Dag 2.30, 7, 9.15, Zond 2. 4.30. 7, 9 15. Kriterion: „A bout de souffle". 18 jr. Dag 2.15. 7, 9 15. Zond 1.45, 4. 7, 9 15 Metropole Tuschinski: „De dolle, dwa ze waaghalzen van de scherpe boch ten". a.l. Dag 2 en 8. Zond ook 5 Odeon: „Ben Hur", a.l Dag 2 n 8 Olympla. „The big gundown". 18 Jr Day 2 en 8 u Passage: „In dienst van Hare Majes teit" 14 Jr. Dag 2.30. 7. 9 30. Zond 1.30. 4.15. 7. 9.30 Rex: „Ik kwam. Ik zag ik schoot". 14 Jr. Dag 9.30. 11.30. 1.30. 3.30. 5 30. 7.30, 9.30. Zond v.a. 1 30. Roxy: „Nachtvlinders". 18 Jr. Dag 2.30 8.15. Vrij. zat en zond 2.30. 7 9.15. Royal 70. „Als je wilt leven schiet dan". 14 Jr. Dag 2.30. 7. 9.15 Royal op zolder „Die knotsgekke ke rels in hun vliegende kratten", a.l. Dag. 2 en 8, Seinpost: „Petulia", 18 Jr. Dag 8.15. Zond ook 2. Studio de Luxe: „Justine". 18 Jr. Dag 2.15 7, 9.30. Zat en zond 1.30. 4. 7. 9.30 Studio 2000: „Mysterie in triplo" 18 Jr. Dag (beh dl) 7 en 9 15 Zat.'maan. dl. do. vrij ook 2. Zond ook 4. Thalia„Het geheim van Skeielon Coast". 18 Jr. Zond 3. 7, 9.15. Ov dag t/m dl 2 30. 7. 9.15. Uitkijk. ..Dagboek van een liefdespart ner". 18 Jr. Dag 2.30, 7.15, 9.30. Zond 2, 4, 7.16, 9.30. Rijksmuseum van Oudhede: penburg 23): Werkd. 10 uur 5 uur nam., zond. 15 uur Rijksmuseum voor Volkei (Steenstraat 1): dag. 10-5 u.. 1-5 uur nam Ned. Legermuseum. Geopen c'ag tot en met vrijdag 9 uu 5 u nam. zon- en feestdagen Rijksmuseum voor de geschil natuurwetenschappen Dag. IC zond 1-4 uur Heempark Oegstgeesterweg I polder) Flora van eigen bodt van 8 uur voorm.5 uur nam AVOND- EN NACHTDIE! APOTHEKEN TE LEID Geopend voor spoedeisende Apotheek Leden Z.W. Brahmi tel. 21522. De Oegstgeestse Apotheek opend. Apotheek R. van Breest Sma te Leiderdorp en Apotheek V ten zijn geopend. Gemeenschap Zuid-We Hulpverlenngs- en informal1 rtulpverenlng tel. 24101 (b.g.jt inf tel 33921 E Behandeling na ongevall' De poliklinische behandelin gevallen wordt van dinsdag tot woensdag 12 uur waar door het Diaconessenhuls Va 12 uur tot zaterdag 12 uur do' tilsabethzii-kenhuls Hooigrt.)1 de re werkdagen en op zonda het Academisch Ziekenhuis BEZOEKUREN ZIEKENHl Acad. Ziekenhuis. Maands vrijdag 19.00-1945 uur. dlDsd 14.00 uur. zaterdag 15.00-161 Zondag, alg. christ en nation (lagen 14 30-16 00 uur. Vrouiv Maandag tem. vrijdag 1 uur. zaterdag 15 30-1630 uur1 alg. christ en nationale f I 15 30-17.00 uur Klnderklinlf dag t e m vrijdag 18.15-19.00 dag 13.00-14 00 u. zaterdag 1 uur. zondag, alg christ. en feestdagen 14.30-16.00 uur Diaconessenhuls. Dag. 13 15-14 en 19-20 uur. 2e kl. 2 13 15-14 en 19-20 uur. klnd( 13 15-14 en 18.30-19.15 uur Ellsabethziekenhuls. Dag 18.45-19.30 uur, kraamafdelij en 18.45-19.30 uur Annakllniek. Dag 13.30-14.® vendien op dinsdag, vrijdag 'g dag van 18-19 uur Endegeest: Dinsdag en vij 14.30. 's zondags 11-12 en 14-ll WELIKLINDE DIE.N£ LEIDSE IIUISARTSlf Tot zaterdagmorgen 10 uurr men de eigen huisarts, daarnr dagnacht 12 uur uitsluitend vjD gevallen de dokterstelefoon 1

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 2