Koude douche voor de Alpheuse Zeskampers Edward Bond grandioos opgevoerd w Ovaties voor John Mayall-groep ilal Dronten grote winnaar in Doetinchem Staking bij de Parijse Opera Centrum met „Smalle weg naar het verre noorden". en Cjióteren Schaatskalender MAANDAG 5 JANUARI 1970 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA Door Will Dijkman) DOETINCHEM/ALPHEN AAN DEN RIJN In de zaterdag avond in Doetinchem in de markthal gehouden NCRV Zes kamp heeft Alphen het dit keer niet kunnen waarmaken. Op alle fronten moesten de Alphense deelnemers het hoofd buigen voor de tegenstanders. „Het wil vanavond niet", was halverwege de strijd de opmerking van non- playing captain de heer A .van Ommen. „Het lijkt wel of men de zenuwen in de benen heeft." Ook coach C. Boer kon moeilijk een verklaring vinden voor het falen van zijn mensen op verscheidene nummers. Piet Hooy voelde blijkbaar vóór de strijd begon de nederlaag voor Alphen reeds aankomen, want toen wij hem vertelden, dat Alphen nogal zenuwachtig was voor deze wedstrijd, was zijn wat profetische antwoord: „Het valt ook niet mee om vanavond als laatste te eindigen". En zowaar hy kreeg gelijk ook. Alphen eindigde dit keer als laatste met 17 punten waardoor het totaal na twee wedstrijden is gebracht op 43. Dit leverde nog net een zesde plaats in het totaal klassement op. Zonder dit als een excuus voor de nederlaag van Alphen te willen aan voeren, moet toch worden vastge steld, dat de markthal in Doetinchem voor dit aanbal spelonderdelen te klein was. De diverse attributen en werktuigen stonden veel te dicht op elkaar, terwijl maar door kon de NCRV leiding niets aan doen het lawaai en de herrie vaak oorverdo vend was.. De concentratie op een bepaald on derdeel was dan ook nauwelijks spra ke. des temeer respect moet men dan ook hebben voor het uitstekende werk van vooraJl de ploeg uit Dron ten. die dit keer met 29 punten royaal winnaar werd. De Alphenaren waren, evenals alle ploegen, reeds vrijdag naar Doetin chem vertrokken en ondergebracht in een hotel in Zeddam. Zaterdag ochtend volgde nog een training in de hal in Doetinchem en 's middags een camerarepetitie. Na de intocht en het voorstellen van de ploegen begon het direct al met de fiets-balanceerwedstrijd, toen een van de meisjes bij de hobbelbaan het contact met de fiets verloor en men enorm veel tijd verspeelde. De tijd van Alphen werd 1 min. 18,9 sec. Dronten werd winnaar in 57,4 sec. De zaaghengelwedstryd bleek voor ieder veel te moeilijk slechts de jon gens van' Dronten gelukte het ook uit deze wedstrijd het maximum aan punten te halen. De gebroeders Verkade deden het in de marathon uitstekend. Dick Verkade eindigde als tweede achter Rheden, waardoor hy voor Alphen Onder het wakend oog van coach C. de Boer neemt Alphen de eerste hindernis in de strand baltransportwedstrijd. (Foto Leidsch Dagblad) zes punten binnen haalde. Rheden haalde er acht en Dronten vyf. Gerrit Blaauw deed het by de theorievragen nog lang niet zo gek. Viermaal wist hy een juist antwoord te geven, maar omdat hy by een vraag te vroeg indrukte verspeelde hy ook weer een punt. By de strandbaltransportwedstryd eindigde Alphen als laatste ondanks PARIJS (GPD) Een loonconflict tussen de minister van Culturele Za ken en het administratieve en tech nische operapersoneel, heeft veroor zaakt dat de Parüse Opera sinds gis teren de deuren moest sluiten. De voorstellingen van het Bolsjoi-thea- ter uit Moskou dienden te worden onderbroken zo niet afgelast. De uit voeringen door het beroemde Russi sche gezelschap, dat nog nooit eerder voor langere tyd in Parys was opge treden. van Prins Onegin' van Boro- dine en Boris Godoenow van Moes- sorgski, hadden mede tot doel de eigen vaste troep te vervangen, die sedert het begin van dit seizoen praktisch is ontbonden. Voor de Bolsjoi-voorstellingen be stond in en buiten Parys een mas sale belangstelling, ondanks de zeld zaam hoge entree-pryzen die tussen de f70 en f 150 schommelden, vyf- duizend Paryzenaars. die vele uren in de ry hadden gestaan om een entree-biljet te bemachtigen, moes ten gisteren opnieuw voor de kassa staan om hun plaatsen weer in te kunnen wisselen. Een compromis voorstel van de regering aan het ope ra-personeel was zaterdag op het laatste moment door de communisti sche vakcentrale van de hand gewe zen. dat men het mocht overdoen omdat Genemuiden op een gegeven moment een wegspringende bal van Alphen snel had ..ingepikt", wat door de scheidsrechter Ben Bril was gezien Ook de aardappelvangwedstrijd werd voor Alphen geen succes, men bracht het tot 92.8 kilo, terwyl ploegen als Hoogland en Wieringermeer het res pectievelijk tot 131.1 en 122,3 kilo brachten. Alleen Rheden bleef nog net onder Alphen met slechts 84.2 kilo Resumerend dus een totaal resul taat. dat veel minder was dan in Sassenheim. „Er komt gelukkig nog een wedstryd" was de reactie van burgemeester mr. R. M. Gallas die met zyn echtgenote en wethouder J. C. Duin en echtgenote het gemeente bestuur van Alphen vertegenwoor digde en de Alphenaren de gehele avond hartstochteiyk heeft aange moedigd. De stand nadat alle deelnemende ploegen tweemaal in de stryd zyn' ge weest: Dronten 52 pt. Assen en Bols- ward beiden 51 punten. Hoogland 48 pt. Goes 44 pt. Alphen 43 pt. Gene muiden 42 pt. Helmond 39 pt. Wie ringermeer 38 pt. Stadskanaal en Valkenburg beiden 25 pt en Rheden 34 punten. HAARLEM (GPD) De to neelgroep „Centrum", die in de afgelopen maanden nogal wat te genslagen te verduren heeft ge had, toonde zich zaterdagavond weer op volle kracht door een prachtige opvoering te geven van wat gerust het belangrijkste nieuwjaarsstuk van 1970 mag worden genoemd: „Smalle weg naar het verre noorden" van Ed ward Bond. Bond is de schrijver van het geruchtmakende „Ge red", twee jaar geleden door het zelfde gezelschap gespeeld. Maar in dit nieuwe stuk laat hij zich van een heel andere kant zien. althans naar de schijn, want in wezen is het een soortgelijke aan klacht tegen het geweld, tegen de maatschappelijke onderdrukking van mensenliefde en menselijk begrip, al doet hij die aanklacht hier in een vorm en een stijl die niet in het minst aan „Gered" herinneren. „Smalle weg naar het verre noor den" (Narrow road to the deep north) is een parabel, gebaseerd op een verhaal van de 17de eemvse Ja panse dichter Matsuo Basho Bij Bond heeft de handeling een tyd- loos karakter, maai' ze speelt zich nog wel af in een enigszins legen darisch Japan. Basho, die zelf de hoofdpersoon is geworden, onder neemt een voetreis naar het een zame verre noorden, waar by het Grote Inzicht hoopt te verwerven. By zijn vertrek vindt hy een klein kind. dat door zyn ouders uit armoe te vondeling is gelegd, maar hy wei gert zich over het jongetje te ont fermen. Als ny dertig jaar later terugkomt, is zyn dorp een stad ge worden, geregeerd door de wrede tu-an Shogo, die als klein kind ook door zyn ouders te vondeling is ge legd. Was het dezelfde vondeling en had Basiho, door hem met liefde en wysheid op te voeden, de stad dus voor deze gruwelyke tirannie kun nen behoeden? Die vraag blyft on beantwoord. al is de suggestie er wel. Basho meent de stad te kunnen redden door de hulp in te roepen van een Engeise commodore, die in het noorden een koloniaal regiem voert, maar deze maakt van de ge legenheid gebruik om nu ook de zuidelyke stad te koloniseren. Dc commodore zelf is een domoor, maar zyn concubine Georgina, die voor zyn zusiter doorgaat, krijgt de „in boorlingen" onder de duim door hun psalmen-zingend het zonde-besef by te brengen en zo de martelwerktui gen van Shogo te vervangen door het .zachte geweld" van de zending. Maar Shogo herovert de macht en als Georgina nu een werkelyk ohris- (Tekst en foto Bert Walenkamp». AMSTERDAM De welbekende van John Mayall gaf het afgelopen weekeinde concerten in de Doelen in Rotterdam en in het Con in Amsterdam. De John Mayall-groep speelde in haar tiende en nieuwste formatie (zonder drummer). Uit de negen formaties waren bekende gita als Eric Clapton. Jack Bruce (zy vormden met Ginger Baker de Dp de Beatles na belangrijkste groep de „Creans"), Andy Frazer (basgi- larist en oprichter van The Free), Green en drummer Mick Fleet samen met John Mc-Vie, drie van Fleetwood Mac. Er mag •vel gezegd worden dat deze laatste formatie de beste en roeset virtuoze Is geworden. Zij wordt gevormd door j John Almond: speelt fluit, alle soor- ten saxofoon, bas-klarinet en orgel, j Jon Mark. de vroegere begeleider by de live-optreders van Marianne Frithfull. speelt akoestische gitaar. Steve Thompson, de enige overge blevene van John Mayalls vorige band die met zijn 18 jaar een dui- dciyk bewijs van Mayalls bekwaam heid voor het vinden en erkennen vam jonge buitengewone talenten vormt, speelt pas sinds twee jaar bas. John Mayall zelf speelt mondharmo nica. zingt en bespeelt de 12-snarige gitaar. Het optreden van Mayall vrij dagnacht in Amsterdam gaf wel blijk van de grandioze kwaliteiten van de John Mayall-groep. De groep speelde enkele nummers van oude L.P.'s, waaronder nummer» van 4e LP. .Bare Wires". De meeste nummers i waren echter van de nieuwe LP i ..The turning point": .JRcom !to move". „The law must change". ..I'm j gonna fight for you J.B." <een ode I aan een overleden Bluesgitarist) en ..California". In alle nummers bleek j wel hoe goed de al improviserende John Almond in hetJohn Mayall blues-patroon past. John Mark gaf John Mayall een Samen met Steve Thompson en stukje muziek weg waarvoor een Chicago Blues-groep als Oscar Ben ton bluesband, die in het voorpro gramma speelde, haar lippen af kon likken. Na afloop van het optreden wist het publiek met een staande ovatie de John Mayall-groep weer op het toneel te krijgen met een toe- I sift van ongeveer drie kwartier. teiyke daad wil doen dooi- het kind van de vroegere keizer tegen Sho- go's moordlust te beschermen, laat Shogo het hele bybelklasje, waarvan het kind deel uitmaakt, uitmoorden. Door dit averechtse effect van wat misschien als haar enige oprechte daad van mensenliefde was bedoeld, verliest Georgina haar verstand. Shogo wordt tenslotte door de En gelsen verslagen en op bloedige wyze terechtgesteld. By die vele machtswisselingen heeft de bevolking het steeds zwaarder te verduren ge kregen. Uit radeloosheid over al dit onrecht en het ontbreken van elk uitzicht op een betere toekomst, pleegt een jonge Boeddhistische monnik harakiri. Daardoor hoort hy het hulpgeroep niet van een bijna verdrinkende man. die tenslotte ook zonder hulp. naakt en uitgeput, aan land klimt: de nieuwe, niet door het verleden bezoedelde mens, die mis schien toch nog een betere samen leving zal kunnen stichten. Edward Bond richt met. dit stuk zware verwy ten tot de huidige maat- schappy, die hy ziet als een samen stel van macht en geweld in aller lei vormen, waarby de gewone man al tyd het, kind van de rekening is. Maar hij wyst ook op de ernstige te kortkomingen van de individuele mens. In de figuur van Basho toont hij de idealist, die verzuimt het goe de te doen. omdat hy het betere, in een onbereikbare verte, nastreeft. Zoals ook de harakiri-plegende mon nik zo geabsorbeerd is door zijn ®igen wanhoop dat hij niet hoort hoe er vlak achter hem om hulp wordt geroepen. Op subleme wyze heeft Bond deze morele en sociale „boodschap" vorm gegeven in dit stuk. dat zich zoge- •laamd afspeelt in een ver land en een voorbye tijd. maar waarvan het hier en nu" niettemin overduide lijk is. Toch wordt de moraal ervan geen ogenblik met zoveel woorden uitgesproken. In tegendeel, er is een voortdurend boeiende actie en een vlymscherp geslepen dialoog waar- In geen woord te veel staat. Onder regie van Peter Oosthoek heeft. Centrum een grandioze opvoe ring van dit stuk gegeven, een op- v. nering zelfs van grotere allure dan de Londense. waarover ik in april 1989 in deze kolommen heb geschre ven. In een uitstekend volgehouden exotische stijl, maar zonder chinoi serie. laat Oosthoek de spelers zich bewegen in een wijde, slechts door een trappenbouw gevulde ruimte, met «en mise-en-scène die herhaaldelijk aan die van het koor in een oud- Grieks theater herinnert In de hoogte troont de slagwerker Leo de Ruyter. die met fenomenaal talent en temperament de hele voorstell ng op adembenemende wyze muzikaal illustreert. Van de spelers dient in de eerste plaats Henny Orri te worden ge noemd voor haar prachtige vertol king van Georgina. wier oneven wichtig karakter zij van begin af aan heel subtiel duidelijk maakt, zodat haar latere krankzinnigheid enigs- zins voorvoelbaar was. Joan Rem- melts was een wyze. superieure Basho. Jules Hamel had de tiran Shogo zoveel mogelyk menselyke trekken gegeven, een verklaarbare opvatting, die echter wel enige af breuk deed aan het onmenselyke formaat van Shogo's fanatieke machtswellust. Lou Steenbergen was een vermakelyke Engelse commo dore en Ben Hulsman maakte een mooi onguur type van de minister president. Wim van der Gryn speelde h*el gevoelig de jonge monnik, wiens zelfmoord hij met een minimum aan uiterlyke middelen aangrijpend uit beeldde. Ook de vele kleine rollen werden goed en uiterst gedisiphneerd ge speeld in deze opvoering van een bijzonder boeiend stuk; waarmee Centrum het nieuwe jaar voortreffe- lyk is begonnen. SIMON KOSTER. 6.45 De fabeltjeskrant (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.04 Coronation Street, tv-feuilleton (VARAi 7.30 Opmaat, een afwisselend programma met veel muziek (VARA) 8.00 Journaal (NOS) 8.20 Achter het nieuws (VARA- 8.45 Zo goed als nieuw, komedie rond de handel In ge bruikte automobielen, in kleur (VARA) 9.10 Elke dag is een. tv-spel naar een verhaal van Max Dendermonde (VARA) 10.55 Journaal (NOS) NEDERLAND II 6.45 De fabeltjeskrant (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.04 Scala: informatief programma (NOS) 7.30 Scheepsjongens van Bontekoe. vervolgverhaal (NCRV) 7.39 Alleen op weg. famlliefeuilleton (NCRV) 8.00 Journaal (NOS) 8.20 Please Sir. luchtige tv-serie (NCRV) 8.45 Tweekamp, quiz tussen studententeams (NCRV) 9.10 Stroomt er in Rome nog water?, documentair pro gramma (NCRV) 10.00 Café-chantant 't Winkeltje (NCRV) 10.25 Actualiteitenrubriek (NCRV) 10.50 Verslag Pastoraal Concilie Noordwykerhout (KRO) 11.10 Journaal (NOS) De uitspraak van de 21 leden tellende onafhankeiyke jury in het korte geding over de stel ling: „Het is juist, dat het wet boek van strafrecht het uitgeven en verspreiden van pornografie verbiedt" liet aan duidelijkheid niets te wensen over. Veertien leden spraken zich tegen deze stelling uit (en steunden plei ter prof. mr. Nagel, van wie de klassieke verzuchting is: ..Waar voor hebben we onze zinnen als we ze niet mogen prikkelen?") en zeven stemden voor als on dersteuning van mr. Van Rycke- vorsel. Die uitspraak was overi gens niet verwonderiyk. want in de praktyk kwam het er op neer dat vyf van de zes getuigen (drie aan elke kant» het stand punt van professor Nagel onder steunden. Mr. Van Ryckevorsel wimpelde bovendien een van prof. Nagel's getuigen af. omdat hy als importeur partydig zou zyn (wat de jury niet erg zal hebben behaagd) terwyl een van mr. Van Ryckevorsel's getuigen, een socioloog en wethouder, te genover prof Nagel een houding aannam alsof deze hem zyn mooiste teddybeer had ontstolen, wat ook niet zo'n beste indruk maakte. Al met al was het daar door natuuriyk wel een aardige uitzending, en dat is uiteindelyk het enige waar wy televisieky- kers mee te maken hebben Interessant was ook het televi siespel „Transplantatie", een be kroond Tsjechisch spel met ove rigens 't (nternationaalste onder werp dat zich laat denken: de transplantatie (in dit geval geen hart maar een nier), de rechten van de donor en de plichten van een chirurg. Een onderwerp der halve dat ons erg vertrouwd was na het televisiedebat tussen Da vid Frost en dr. Bernard, dat over precies dezelfde problemen ging. Het verschil was dat we alle argumenten in dit tv-spel netjes op een rytje kregen voor geschoteld. en dat de situatie „gedramatiseerd" was. Een ander verschil was. dat het twistgesprek tussen Barnard en Frost weliswaar niet gedra matiseerd was. maar ruw ge schat tien keer zo dramatisch en bewogen was. en in elk geval twintig keer zo spannend, want u weet hoe het is: puur natuur is niet te vervangen, niets kan zo „net echt" worden gemaakt, dat het echte er door vervangen kan worden. Ik vond Alex van Royen erg goed in dit tv-spel, waarmee ik niet wil zeggen dat anderen niet goed waren, en weer anderen niet slecht. Omdat die vergeiyking tussen echt en net echt in zekere zin ook opgaat voor „Improvisiatie" en „De Kleine Zielen" heb ik het staartje van deel zeven van „De Kleine Zielen" (die zich overi gens nog steeds in gelyke kwa liteit vertonen) opgeofferd ter- wille van Sylvia de Leur, Henk Molenberg c.s. die als gast Mag- da Janssens in hun midden hadden. Als ik haar vitaal zou noemen, zou ik suggereren dat Elsje de Wyn minder vitaal is, en dat is geenszins het geval, Elsje is zeker zo vitaal als deze 85-Jarige. Typisch voor de waar achtigheid van Elsje's aanpak, dat zy in haar scène met Mag- da Janssens domweg haar op dracht liet schieten, omdat zy het onder de omstandigheden niet over haar hart kon verkrij gen haar oude oma te zeggen dat ze naar een bejaardentehuis moest. Inderdaad zou dat te onaardig zyn geweest, dus deed ze het niet. het was op dat mo ment immers haar oma en „Be- fehl" is niet altijd „Befehl". ze ker niet als het van Berend B. afkomstig is. De VARA bracht verder in Achter het Nieuws een uitstekende reportage of docu mentaire (waar ligt in zo'n ge val de grens?) over Peru, met uitstekend camerawerk van Paul van den Bos en een helder en zo op het oog goed samenvattend commentaar van A bram de Swaan. Toen ik by de persvoor stelling aan De Swaan vroeg of we die Peruvaanse generaals aardiger mochten vinden dan de Griekse kolonels, maar toch weer minder aardig dan bijvoor beeld de Lybische kolonels, be vestigde hy dat. Het biyven rechtse rakkers, links houdt een waakzaam oogje in het zeil om er op toe te zien dat ze wel goed biyven doen (landhervormin gen). maar vertrouwen doen ze deze gala-uniformen geenszins. NICO SCHEEPMAKER si VOOR MAANDAG 5 JANUARI Hilversum I. 402 m AVRO: 18 00 Nws. 18.11 Radlojourn. 18.25 Ik verbind u door. praatje. 18.30 Parade: strijdkrachtenprogr. 19.30 Nws. R.V.U 19.35 De grondbe ginselen van het Internationale hu manitaire recht, preker: mr F Klas hoven. N O S 20.05 Themaprogr ge zagsverhoudingen in het leger NVSH 22 10 Sextant: radiomagaz. van de NVSH N O S.22.55 Stereo: Metro's Midnight Music, licht muz. progr. met Metropole-ork. en sol 23 55-24.00 Nws Hilversum II. 298 m. NCRV: 18 00 Stereo: Meisjeskoor en licht lnstrum. sextet. 18.19 Ultz. van de Tartlj van de Arbeid. 18.30 Nws. 18.41 Act. 19.00 Literama: radiokroniek over boeken, schrijvers en tonel 19.15 Ste- ïeo: oude gew. muz. (gr.) 19.45 Stereo Promenade ork.: lichte muz van ne- derl. comp. 20 25 Op de man af. praat- Je. 20 30 Stereo, omroepork. met solis te semi-klas. muz. 21.30 Op weg nar eenheid? discussie. 22.05 Stereo lich te gram muz. 22.20 Avondoverden king 22.30 Nws 22.40 Voorrang: een artistiek voorkeursprogr. 23.30 Vocaal ensemble eigentijdse koorwerken 23.55-24.00 Nws (Over de 4e ly») van 18-20 uur I I Francois Boleldleu Concert voor harp en orkest In C gr t (21 min.) Allegro brillante Andante. Lento attac- ca. Rondeau. Allegro agitato. Nica- nor Zabaleta. harp: Symphonle Or kest van Radio Berlijn o.l.v Ernst Marzendorfer 1. Edouard Lalo Concert voor cello en orkest in d kl t. (27 min.) Pré lude Lento Alegro maestoso Inter mezzo Andantino con moto introduc tion Andante Allegro vivace Plen-e Fournler, cello; Lamoureux Orkest o.l. v. Jean Martlnon. III. César Franck 1. Le Chasseur maudlt, symphonlsch gedicht (15 min) Suisse Romande Orkest o.l.v. Ernest Ansermet. 2. Variations symphoniques 15 min.) Margrit Weber. plano: Svmpho- I nle Orkest van Radio Berlijn o.l.v Ferenc Frlcsay IV Gabriel Fauré Suite ..Pelléas et Méllsande" (16 min.) Prélude, An- dantlno. Slcillenne Adagio Parijs plano en orkest In G gr. t (20 min i Conservatorium Orkest o.l.v Serge V Maurice Ra rel. Concert voor Baudo Allegramente, Adagio Asal. Pres to. Monique Haas. plano; Nationaal Orkest van Parijs o.l.v. Paul Paray. VOOR DINSDAG 6 JANUARI Hilversum I. 402 n». AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn 7 20 Stereo: Lichte gram muz. 8.00 Nws. 8.1 Radlojourn. 8.20 Ste reo: lichte gram. muz. (8.30-8.33 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. NOS 9 00 Uitgebreide report of herhaling NOS.-progr. 9.35 Waterst. 9.40 Muz. uit de Middeleeuwen en Renaissance (opn.) AVRO: 10.00 Voor de kleu ters 10 10. Arbeidsvitaminen (gr.) 111.00-11.02 Nws) 11.30 Rondom 12 progr voor de vrouw (11.55 Beursbe richten). Overheidsvoorlichting: 12.30 Nws. 13.11 Radlojourn. N O S 13.30 Spiegel van België: Muz. en nws. van onze zuiderburen 14 0 Stereo: Klein chanson. 14.38 Stereo: Rostrum of Composers 1969: Internationaal fo rum met mod. muz. AVRO: 15.10 Ste reo: De wereld van de opera: beschou wing over de opera Otello van Verdl 10.00 Nws 16.03 Stereo; Kinderkoor zang. 16.25 The English Consort of Viols (opn.): oude muz. 16 45 Land der muzen: kunstkroniek 17.15 Stereo Jazz Spectrum oude en mod Jazz. 17.55 Med Hilversum II. 298 in. NCRV: 7.00 Nws. 7 11 Het levende «oord. 7.16 Stereo: Op het eerste ge hoor klas. muz (gr (7.30 Nws 7 32- 7.50 Act.) 8.00 Nws 8 11 Tc Deum lau- damus: gew muz (gr.) 8.30 Nws. 8 32 Stereo: Voor de hulsvrouw 9.35 school radio 10.00 Koren op de molen gods dienstige lez. 10.15 Operafragmenten (gr) 1.00 Nws 11.03 Ferdi nand Huyck (deel 12). vervolghoor- spel (herhaling van donderdag 1 Ja nuari Jl.) 11.27 Voor de zieken plm 11.55 Med KRO: 12.00 Stereo: van twaalf tot twee. gevar. progr. 112.22 Wij van het land; 12.26 Med t.b.v. land en tuinbouw: 12 30 Nws. 12.41 Act 13.00-13.05 Raden maar 14.00 Conctllepostbus. 14 05 Schoolra dio. 14.30 Pizzicato: muz middagma gazine (16.00 Nws.) 17.00 Overhelds- voorl. Raymundo Debrot ln gesprek met een stewardess van de ALM (An- tlllaanse luchtvaartmij.) 17.10 voor de kleuters. 17.15 Hal!, famllleprogr Hilversum III 240 m. VARA 9 00 Nws 9.02 Plaatjee voor de pep. 110.00 Nws) 11.00 Nws 1103 Een opvallend vrolijk gevar vi site (12 0 Nws.) 13.00 Nws. 13.03 Eks- pres: licht pl. progr. 14.00 Nws. 14.03 Eddy Becker Show. 15 0 Nws. Drie-draai 16 00 Nws. 16.03-18 00 120 Minuten ryp en groen op al le toeren (17.00M/17.02 Nws.) TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I. N.O.S.: 18.45 Kleur: De Fabeltjes krant. N.O.S.: 18.55 Journ. AVRO 19 04 De rare vogelö tv-serle. voor de leugd. 19 30 Peyton Place, tv-feullleton NO S 20 00 Journ. AVRO: 20 20 kleur The Survivors (De Overlevenden), tv-film. 21.10 Voor de Vulst weg 22.05 AVRO's Televlzier. NOS 22 55 Jour naal TELEAC: 23.00-23 05 Cursusln- form van molekuul tot mens Nederland II. NO.S.: 18 45 Kleur: De Fabeltjes krant. NOS.: 18.55 Journ. NOS. 19.04 Scala: Inform progr. KRO: 19.30 kleur Na zevenduizend Jaar tv-film uit de Engelse serie Survival. N O.S. 20 0 Jorun KRO 20.20 Brandpunt-bui tenspel sportprogr 21.10 De stil le Amerikaan (The quiet American), speelfilm gebaseerd op de roman van Graham Greene. 23 07 Verslag Pasto raal Concilie Noordwykerhout. NO.S. 23.27-23 32 Journ. Dinsdag 6 Januari: Nieuwkoop: Plassentocht afstan den 35 tot 70 km. 9.30 uur. Ook star ten in Noorden. ZevenhuizenMolentocht afstan den 10 tot 100 km. 11.00—15.00 uur. LeiderdorpDistrictswedstryden korte baan senioren. 19 uur. mel den op de baan. Woensdag 7 Januari: Nieuwkoop Plassentocht afstan den van 35 tot 70 km. 9.30 uur. Ook starten in Noorden. ZevenhuizenMolentocht, afstan den van 10 tot 100 km. 11.00-15.00 uur. Rotterdag i KralingenKorte baan dames, senioren en Junioren, 11.00 Oud Loosdrecht. Ronde van Loos- drecht. voor heren 120 kilometer voor dames 60 kilometer, 11.00 uur. Hazerswoude dorp RondewedstrUd 14.00 uur. Bodegraven: Rondewedstryd 19 30 uur.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 5