EUROWONINGEN salaris iria de Raiffeiseiilianl Wfeet u nog wel? leerling-verplegende administratieve medewerker BRAIFFEISENBANt Elisabeth EG Gasthuis ANWB mobiel kantoor MEISJE werkt mee aan het slagen van uw vakantie! Noteer waar en wanneer het ANWB mobiel kantoor tot uw dienst staat. i verpleeghulp bejaardenhelpster bejaardenverzorgster Nu voor verplegende studeren en verdienen tegelijk? Straks werken in een nieuw, modern ziekenhuis? Dat kan Op 1 maart a.s. begint in ons ziekenhuis weer een opleiding voor het diploma Ziekenverpleging A. We hebben nog plaats voor meisjes en jongens van tenminste 17 jaar en 7 maanden, met een vooropleiding van tenminste Mulo- of gelijkwaardig ni veau, die als na een pre-klinische periode van 3 maanden gaan deelnemen aan de cur sus van 3- jaar, die een plezierige afwisseling geeft van studie (in dienst tijd volgens het z.g, bloksysteem) en praktijk. EN UW TOEKOMST? Met Uw diploma kunt U overal terecht, maar U hebt dan al (in 1971) de opening meegemaakt van het nieuwe Elisabeth Gasthuis, dat nu wordt gebouwd. Dat is tastbare toekomst, want U hebt de bouw zien vorderen vanuit Uw eigen kamer in de moderne verpleegstersflat, die er al staat. Wilt U meer weten van de opleiding? Of van het Elisabeth Gasthuis met zijn rijke historie en zijn vooraanstaande plaats door de vele specialisaties „in eigen huis"? Vraag dan snel onze folder aan bij het bureau van de Directrice, Gasthuisvest 47, Haarlem, tele foon (023) 31 91 31. Dan kunt u het uitgebreid lezen! Vanzelfsprekend is uw sollicitatie hier ook welkom Haarlem - 1TTT? Uw vakantie nadert - u begint al plannen te maken! Daarom komt de ANWB juist nü naar u toe met een rijdend inlichtingenkantoor. Om u te helpen met de voorbereiding van uw vakantie in binnen-of bui tenland. Met kaarten en gidsen, met documenten, met de verlenging van uw kampkaart, kortom met alle service, die de ANWB u kan bieden. Komt u eens langs: u bent van harte welkom! i i In Leiden op de Lammermarkt, elke maandag en donderdag van 10 tot 4 uur Eurowoningen n.v., een van de grote ontwikkelings maatschappijen in de Nederlandse bouwwereld, is in verband met zijn sterke groei bezig met een niet onbelangrijke uitbouw van zijn organisatie. In deze dynamische onderneming is plaats voor jonge, aktieve medewerkers. Zowel de staf van de afdeling Budgettering als de afdeling Hypotheken heeft behoefte aan versterking met een M.B.A.-niveau. Wij bieden u een werkkring met mogelijkheden voor ontplooiing, en goede promotiekansen. Belangstellenden worden uitgenodigd om hun, met de hand geschreven, sollicitaties te richten aan het adres van Volder Co., organisatie-adviseurs, Jan van Goyenkade 12 te Amsterdam, t.a.v. de heer R. E. van der Stok. Gemakkelijk voor iedereen: een privé- rekening bij de Raiffeisenbank. U laat enerzijds uw salaris, pensioen of andere inkomsten op deze rekening storten. Anderzijds voeren wij al uw betalingsopdrachten stipt uit en wanneer u dat wenst worden perio dieke betalingen automatisch uitgevoerd. De Raiffeisenbank zorgt bovendien dat u precies op de hoogte blijft van het verloop van uw rekening, waardoor u een betere controle hebt op uw uitgaven. Deze dienstverlening is volkomen kosteloos en u krijgt 31/2% rente op uw privé - rekening. Vraag eens inlichtingen of haal een brochure bij onze bank. SPAARBANK EN ALLE BANKZAKE GEVRAAGD in artsengezin voor dag en nacht. Geen praktijk aan huis. Mevrouw DE LEEUW, Loevestein 12, Leiderdorp. Telefoon 01710—32255 HUIS TE KOOP le stand. Centrum stad. 20 kamers. Geschikt voor allerlei doeleinden. Inlichtingen telefoon 01720- 2020. GEVRAAGD in onze moderne verpleeginrichting opgeleid f of zij die voor deze functie worden. Loon en vakantie volgens voorschriften. Reisgeldvergoeding. Aanmelden Verpleeginrichting SOLGLYTT, Plantsoen 1 - Leiden Telefoor^ De Bevrijdingsdagen Uitgelaten menigten, sigaretten en kauwgum, feestelijke bestormingen van tanks en jeeps, eindeloze feesten, corned beef (kornet bief), eindelijk de vlag weer uit: Nederland wordt bevrijd. Helaas, niet in één klap. Eysden was op 12 september 1944 de eerste vrije plaats in Nederland. Vooral voor Holland moest de gruwelijkste periode toen nog volgen. De honger winter. Maar op 5 mei was 't zo ver: kolonel- generaal Blaskowitz van het 25ste Duitse leger geeft zich in hotel „De Wereld" in Wageningen over aan de Canadese generaal Foulkes. Eén van de getuigen: Prins Bernhard. Na de bevrijdingsroes de trieste balans. De Nederlandse Spoorwegen zag bijna al z'n locomotieven en rijtuigen verloren en 62% van z'n rails verwoest. In totaal werd er voor 4,5 miljard uit ons land geroofd. En, onherstelbare wond: als rechtstreekse slachtoffers van de oorlog stierven niet minder dan 205.000 landgenoten. Maar ondanks alle rouw was Nederland één in z'n wil tot herstel, tot wederopbouw. Geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog. Als initiatief van onze krant verschijnt binnenkort de „Geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog". Een rijk geïllustreerd verslag van alle gebeurtenissen uit de jaren '39-'45. Werkelijk objectief, dankzij de medewerking van historici en militairen van beide zijden. Wekelijkse serie groeit tot imposante boekenreeks. De wijze van uitgeven is ook al uniek. Elke week een afgerond geheel van 32 pagina's. 96 Weken lang. Met als imposant eindresultaat: 6 schitterende boekdelen in een rijke band van rood kunstleer met goud opdruk. Teken nu in. Grijp nu uw kans op een unieke schat voor uw boekenkast. De prijs? U betaalt slechts 1,25 per week. De schitterende verzamelbanden kosteny 5,25 per stuk, terwijl u de eerste zelfs gratis krijgt, De manier van betalen is uiterst simpel. Elke J maand ontvangt u een acceptgirokaart voor de n komende 4 afleveringen. Meteen de bon invullen en opsturen! Gun uzelf K deze aangrijpende en komplete Geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog. ■"1 ik BON Ik abonneer mij op de„Geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog." Mijn naam is: Adres: Woonplaats: Handtekening: Ik betaal per maand. Adresseer de bon als volgt: Leidsch Dagblad Antwoordnummer: 214 Lelden. Doe deze bon in een envelop, waar u geen postzegel op hoeft te plakken, deze betalen wij. Een speciale aanbieding van

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 22