Wijziging netspanning is in 1972 achter de rug Schaatsers haalden hart op aan plassentocht Nieuwkoop Verbetering Leidse verkeerssituatie „Inpakken en wegwezen Oud-burgemeester van Benthuizen overleden OMBOUmp'ERKZAAMHEDEN KUNNEN BEGINNEN Beschonken man reed auto aan Houten loods brandde uit Gratis Besluit Woon-beslissing leidt tot chaos DE GRIEKSE KOLONELS rAül^A 6 Jlijd I i" ELI Otgi Met aan van* LEIDEN De ombouw werkzaamheden voor de wijziging i2- van de netspanning van 127 op 220 volt zullen, naar het zich 1 laat aanzien, in 1972 kunnen worden voltooid. De wijziging Bij i van het hoogspanningsnet, die aan die van het laagspannings net moest voorafgaan, nadert thans haar voltooiing. De nood zakelijke ombouwwerkzaamheden kunnen thans spoedig tot T uitvoering komen. Deze zullen door derden worden uitgevoerd. Op initiatief van een aantal installateurs is een ombouwcombi- A natie gevormd, de NV Electrobouw i.o., waarin alle erkende installateurs in het verzorgingsgebied van de Stedelijke Licht je fabrieken kunnen deelnemen. In totaal zullen rond 16.800 woon- s' huisaansluitingen in Leiden, Alkema- Leid, de. Noordwijkerhout, Zoeterwoude, Ze Oegstgeest en Woubrugge. waaraan thans nog elektrische energie onder Tijd. spanning van 127 volt wordt geleverd, moeten worden aangepast. De wyzi- Hec heei onzi huw H °P DEN HAAG NIEUWKOOP Een 59-jarige autobestuurder uit Nieuw koop heeft zich voor de Haagse po litierechter te verantwoorden gehad voor het besturen van een auto, ter wijl hij onder invloed van drank ver keerde. In de Fuutstraat veroor zaakte hy een aanrijding, maar dit zou hij niet hebben bemerkt. De officier van Justitie bij de Haagse politierechter waagde het te veronderstellen, dat verdachte het veiliger vond er vandoor te gaan, gezien zijn toestand. De rechter ver- D oordeelde verdachte tot zes dagen gevangenisstraf. Dan kunt u die waarschijnlijk in drie weekein den ondergaan, suggereerde de rech- De ter. in d Bovendien werd de Nieuwkoper van veroordeeld tot intrekking van het woe rijbewijs gedurende een Jaar. waar- Bl van vier maanden voorwaardelijk, zate met 6611 Praftijd van drie jaar en uuri aftrek van de tijd waarin het rybe- D' wijs reeds is ingenomen, vine as. grat N heic onti graf ging zal beginnen in Leiden-Noord Hierna zal de ombouw in de buiten wijken geschieden, gevolgd door de binnenstad. De saneringsgebieden komen het laatst aan de beurt. Verbruiksapparaten, voor de om- j l- bouw waarvan een bedrag nodig zou zijn. dat gelijk of hoger is dan de nieuwprijs, zullen gratis worden ver- j 2. vangen door nieuwe uit een goede middenklas. De overige apparaten, voor zoveel deze niet door een een- j voudige ingreep geschikt kunnen worden gemaakt, zullen kunnen wor- i den ingeruild voor nieuwe, waarbij een aanzienlijke korting op de ver koopprijs zal worden toegekend. De omwisseling van lampen zal worden beperkt tot het overhandigen van nieuwe lampen. De totale kosten worden begroot op f 6 miljoen. Van het krediet van f 3 miljoen is nog f 2.9 miljoen niet gebruikt. In 1971 en 1972 zullen aan vullende kredieten worden gevraagd. zowel van de verbruikers als van inwonenden erkend woning zoekenden zal van ieder soort verbruiksapparaat slechts één exemplaar gratis gewijzigd wor den. met dien verstande, dat voor gloeilampen geldt, dat voor alle in gebruik zijnde lampen gratis nieuwe zullen worden verstrekt: van de verbruikers c.q. inwonen den zal verlangd worden, dat by hen aanwezige transformatoren van 127 op 220 volt gratis aan de Lichtfabrieken worden afgestaan; aan de verbruikers van elektrici teit voor beroeps- en/of bedrtjfs- doeleinden een bydrage te verle nen in de kosten van ombouw van de installatie en apparaten in gebruik voor hun beroep en/of be- dryf, onder de volgende bepalin gen: de ombouw moet geschieden in het kader van de systematische wyziging van de netspanning: de bydrage wordt verleend tot ten hoogste een bedrag van f 250,- per aansluiting; toekenning van de bijdrage zal slechts plaatsvinden tegen over legging van de door de verbruiker betaalde rekening (en) terzake van de ombouw; i in dat gedeelte van het kabelnet, waarin de netspanning voorlopig 127 volt biyft, een aansluiting van 220 volt alleen op uitdrukkeiyk verzoek van de verbruiker tot stand te brengen, onder voorwaar de, dat deze wijzigingskosten van apparaten zelf draagt de spannlngswyziging in de sane ringsgebieden zoveel mogelyk uit te stellen. Op de Nieuwkoopse Plassen i schaatsliefhebbers ivas het gisteren een drukte van deelgenomen aan belang. Ongeveer vijfduizend I hebben hierplaatselijke de door de toertocht. ijsclub uitgezette Foto Leidsch Dagblad) NIEUWKOOP Ongeveer vyf- duizend schaatsliefhebbers, uit alle delen van het land waren gisteren naar Nieuwkoop gekomen om deel te nemen aan de toertocht over de plassen. Onder ideale omstandighe den, niet alleen het weer was goed doch ook het ijs verkeerde in een uitstekende conditie, meldden de eerste toch try ders zich om acht uur by paviljoen Plaszicht aan. In de loop van de dag werden zy door en kele duizenden gevolgd, die de uit gezette tocht maakten of zelf een willekeurig traject over de plassen kozen. Door deze grote belangstelling De spanningswijziging komt aan de orde in de gemeenteraad van maan- j dag 12 januari waarin B. en W. de Het ïerkeer en zeker het keren raad vragen akkoord te gaan met js mLelden Kn gTOOt probleem. Het hun besluit om zulk probleem, dat er al over te gaan tot een systematische veel over gesproken en geschreven is, wyziging der netspanning in een j waarby iedereen vrywel tot de con- periode van ten hoogste 3 jaren en daarby de wyziging der ver bruiksapparaten voor rekening van de Lichtfabrieken te doen uit voeren. onder de volgende beper kende bepalingen: de ombouw of vervanging be perkt zich uitsluitend tot de woonhuizen en sluit de ombouw Tot wac oxm BODEGRAVEN De Bodegraafse brandweef is het nieuwe jaar bepaald niet rustig begonnen. Ongeveer een uur nadat in het centrum de rust j was weergekeerd werd om omstreeks j half vier in de nieuwjaarsnacht j alarm gegeven vanaf de Noordzyde. H Door nog onbekende oorzaak was daar een houten loods van de Fa. C. °P H. van Velsen en Zoon in brand ge- 1 raakt. In de loods, die was verhuurd aan het fouragebedryf J A. Verkley, was stro en hooi opgeslagen en er stond een vrachtauto met aanhang-1 wagen in geparkeerd. Onder leiding van brandweercommandant J. van der Giesen rukte men uit met twee motorspuiten. Een begaf zich naar het terrein van de brand, de andere werd naar de overzyde van de Ryn gedirigeerd, waar een overwaaiende dichte von kenregen gevaar opleverde voor de boerderyen in die omgeving. De brandweer had het vuur tameiyk snel ingedamd, maar kon niet voor komen, dat de loods totaal uitbrand, de en dat de vrachtwagen met aan hang verloren ging. De schade wordt getaxeerd op omstreeks f 150.000. De brandweer, die later nog werd geassisteerd door de Nieuwerbrugse ploeg heeft het in de barre kou alles clusie kwam. dat het de centjes zyn, die een radicaal aanpakken van het probleem verhinderen. Daarom zul len we eerst een poging moeten doen om de bestaande situaties te ver beteren. D.w.z. proberen een opti maal gebruik van wegen, apparatuur e.d. te verkrygen en de veiligheid van de weggebruiker te vergroten. Als van apparaten voor beroep en/of vool"beeld wil ik wyzen op het ver- bedryf uit; keersknooppuntHoge Ryndyk, Zyl. Zy, die enigszins politiek geïnte- i diens opvatting over geheimhouding. resseerd zyn weten dat op het PSP congres (25 okt.) de meningen pro- en anti-PAK zó verdeeld waren, dat dank zy allerlei compromissen een scheuring in de PSP kon worden voorkomen. Het landelyke PAK was van de baan. De pro-PAKkers moch ten plaatselyk hier en daar nog doorgaan. Zy moesten echter wel waar maken, dat 't mogelyk was op korte termijn grote groepen studen- ten, kunstenaars en jonge arbeiders nelyk die ïaatisleden waartegen PSP-kringen bedenkingen bestaan singel, Hogewoerd en Levendaal. Om de veiligheid te verhogen is deze kruising van een verkeerslichtenin stallatie voorzien. Echter door deze installatie ontstaat elke 2% minuut een levensgevaariyke situatie. Wan neer het verkeerslicht voor auto's van Hoge Ryndyk naar zyisingel op rood springt, komt tegelykertyd het voetgangerslicht op de zyisingel op groen te staan. Een auto. die door het oranje licht rydt (wettelyk toe gestaan» is op de zebra als daar het licht reeds op groen staat. De voet gangers steken over, de auto rydt door en Tot nu toe heb ik nog geen kalf zien verdrinken, hoewel er al meerdere kalveren by na in de sloot geworpen zijn. Deze schrokken zich zowat dood, tikten met de vin ger op het voorhoofd, maar deden verder niets om deze situatie voor het volgende kalf te voorkomen. Uw kinderen leert u te wachten als het rode licht brandt en over te steken by groen licht. U kent het verschynsel ze lopen dan niet, maar rennen naar de over kant en dat kan met deze verkeers- Hy betreurt het, dat het PAK niet als een geheel naar buiten kon op treden tijdens de begrotingsbehan deling. Ter herinnering heer Dirks: de kiezers kozen jaar geleden voor een PvdA-fractie en niet voor een PAK-optreden Wanneer h y tevens lichten fataal zyn. Het i.s verkeers- stelt, dat alles wat zich om het PAK afspeelde een zaak was tussen raadsleden (en dan bedoelt hy ken- in te winnen voor een radicaal-linkse behalve gemakkelyk gehad. Gister- j politiek. avond was men nog volop bezig met Tweede kamerlid Van der Spek, het uithalen van' hooi en stro, dat j werd aangereden op een weiland aan de overzyde van Ryksweg 11. Tweede kamerlid Van één van de felste tegenstanders van het PAK, heeft deze mogelykheid genoemd en gewezen op Limburg waar het de PSP. dcor harde acties op straat, goed gaat. Tegen deze achtergrond bezien is dan vergeet hij te vermelden, dat er ook nog raad.*'eden bestaan die niet aan de PSP-leiband lopen. Als hij dan uoe stelt, dat door ver moeidheid na een lange reeks van begrotlngsvergaderingen de raadsle den gespannen waren, dan dient wel gezegd dat de zg. ruzie reeds bij de het artikel van de heer Amptmeyer algemene beschouwingen begon en Leic Voo De heer Van Erp schreef in een Ingezonden stuk van maandag, dat het besluit van minister Schut een goede oplossing van het woningpro bleem was. Wee Nu zal ik deze briefschry ver niet aanvallen, maar wil iemand bepaal de meningen publiceren, is het wel zaak op de hoogte te zyn. Een ge volg van de nieuwe voorstellen, wordt door weinigen tevoren gezien. De Leidse woningbouwverenigin gen bezitten ongeveer de helft van het aantal huurwoningen. Op dit ogenblik moeten zy een deel van de Rod vrykomende huizen afstaan aan wo ningzoekenden die geen lid, maar ur gente gevallen zyn. Met de nieuwe methode, zullen zy hun oude privi leges herstellen en alleen leden aan L i( huizen helpen, j. De particuliere verhuurders kun nen de prys van hun legale oplicht- ting (sleutelgeld) opvoeren, omdat D0 concurrentie van de woningbouwver- 0p enigingen verdwenen is. De chaos om zal o.a. ontstaan, omdat de laagstbe- van taalden (die nu ook al de dupe zyn) de weg naar een bouwverenigings- m woning zien afgesneden. vin< Namens het „Comité Woningnood" G. Seisveld Witte Singel 18 LEIDEN. in Radikaal misschien te verklaren. Daarin schreef hy: „Het afdelings bestuur van de PvdA was in handen van uiterst rechtse PSP-haters, al thans tot eind 1968. Toen was er een machtswisseling en kwam er een be stuur, grotendeels samengesteld uit en steunend op linkse studenten. De ze groep studenten afkomstig uit de SVP en Politeia deelden zich op over de PSP en de PvdA en bestond uit mensen die elkaar geregeld za gen en ongeveer dezelfde politieke opvattingen hadden." Tevens spreekt hij dan nog over de onge- lofelyk rechtse PvdA-raadsfractie. waaronder hy grote schoonmaak wenst te houden. Dit alles past vol komen in de uitgestippelde taktiek. Dat. een Party van de Arbeid en een party met toekomst als D'66 hier instappen, is volkomen cnbe- grypelyk. Van de PvdA zou men ze ker n.ogen verwachten dat zy over politiek inzie'>t beschikt. Wie sche st echter de verbazing als party voorzitter Dirks na de aan val op zyn partijgenoten alleen maar uit kan brengen „ik sta paf". Als conclusie trekt hy „het artikel in Radicaal kwam op het moment dat andere partyen het PAK onder de voet wilden lopen." Hy maakt sterk de indruk zich in allerlei bochten te wringen om net PAK te redden. Dat dit ten kaste gaat van zyn eigen partll. schynt niet tot hem door te dringen Misschien is hy meer geporteerd voor het soort Amptmeyo r-democratie of voor niet na eQn lange reeks begrotings vergaderingen. Dat PAK-partner Amptuayer met zyn PSP-fractie de grote rel veroorzaakte, is hem ken- technisch gezien een moeiiyk knoop punt; ook het zoeken naar een ge schikte combinatie is moeiiyk. Zou dit echter met de oplossing zyn- wanneer, met de huidige combinatie m aanmerking genomen, het licht Zyisingel op rood springt, zet dan eerste het licht voor auto's van Hoge Ryndijk naar Levendaal op groen en 2 seconden later het voetgangers- l'cht op de Zijlsingel. Het is dan vrywel onmogelijk dat nog een auto de zebra kan passeren, waardoor de voetganger rustig kan oversteken. Is het voetgangerslicht weer rood, dan Kunnen de auto's van Hoge Rijndyk raar Zyisingel doorgaan. U ziet het. Ik heb niet alleen kritiek, doch ook een oplossing, die een veel grotere hangt er onder de klok een bord einde voorrangsweg" en nog geen 10 meter verder een bord „nadering voorrangskruising, u hebt voorrang" Lit is toch wel een beetje verwar - ring zaaien. De Hoge Ryndijk is van af Alphen een voorrangsweg. Plotse ling houdt dit op, terwyi de eerst volgende kruising weer een voor rangskruising is. Ook op het Leven daal treft men een wat vreemde si tuatie aan. Deze verkeersader bestaat uit allemaal voorrangskruisingen. Wie geeft my antwoord op do vraag- Waarom op het Levendaal al die voorrangskruisingen en waarom geen voorrangswegV Vanaf Alphen aan den Ryn to: aan de Kor evaarst raat lii Leiden één lange voorrangsweg, dit zou m.i. ideaal zyn. Leidenaars. kijk om u heen en maak onze stal in de eerste plaats een verkeersveili ge stad. C. Kraay, Leiden. Utr. Jaagpad 17A, nelyk ontgaan. Een afkoelingsperio- j veiligheid biedt. Verder nog een op de is de heer Dirks welkom, hy merking: de zonnekap op het rode hoopt waarschiiniyk dat het geval de licht tnaast het licht voor wielry- doofpot ingaat. Openheidders) op de Hoge Ryndyk heeft een Dezelfde openheid geldt voor de rendement van nul komma nul. Het heer Van Eek (Leidsch Dagblad 27 ode licht is niet te zien voor de dec.) die zegt geen PSP-lid te zyn automobUst, aie als eerste voor de en misschien vergeten is te vermei- streeP st*at Een kleinere zonnekap den dat hii bestuurslid is van de I °°k dit cuvel °P- Partij van de Arbeid afdeling Lei den Hij gaat zelfs zover de heer Tenslotte nog een kritische vraag- Amptmeyer tp te hemelen voor de ?p_de_Ho?e^erd,en de Zwingel zyn zaken die deze In de raad aan de or de stelde. Hij ineent tevens te moe ten vaststel'en dat in Leiden on danks zyn PvdA alles bestuurlyk is vastgelopen. Het is wel droevig ge steld binnen de Party van de Ar beid. als een bestuurslid dit schryft. Hij kon beier lid van de PSP wor den. Het mogen dan wel niet de slechtste vruchten zyn waaraan de wespen knagen, maar misschien he eft hy wel eens een vrucht gege ten die van buiten mooi was en van binnen rot. Hopenlijk verandert de situatie binnen de PvdA spoedig en komt er niet een links-radicale-PAK-studen- ten-fractie waaraan maar weinigen behoefte hebben. Beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald. R. Karreman, Leiden. borden geplaatst „nadering voor rangsweg. u moet voorrang verle nen". Wie echter op de Hog..- Rijn dijk rijdt maakt gekke dingen mee want nadert hij de stoplichten dan raakte het gemotoriseerde verkeer geheel in de knoei. De politie had de grootste moeiiykheden om deze knoop te ontwarren en het is te be- grypen dat opstoppingen, vooral in de smalle Dorpsstraat, regelmatig voorkwamen. De auto's stonden overal langs de wegen,, in de weg kanten en op de trottoirs. Nieuwkoop leek op deze dag één grote parkeer plaats. Gezegd moet worden dat de politie veel door de vingers zag en deed of parkeerverboden niet beston den. Intussen was op de drie start plaatsen een enorme drukte en de drie of vier mensen die daar de ge hele dag hebben gezeten om de start kaarten af te stempelen, kwamen soms totaal in de verdrukking omdat velen zich verdrongen om de begeer de stempel. Op deze massale toeloop was kennelyk niet gerekend, want aan het grootste gedeelte van de schaatsers kon geen medaille worden uitgereikt. Zy krygen hun verdiende ereteken thuis gestuurd. Op de route van 35 of 70 kilometer waren nog zeven controle-posten op het ys, die hebben volhard in hun werk en daar door dit sportieve yssportevenement, hebben doen slagen. De tocht zal ook in de komende dagen en in het weekeinde worden gehouden. ALKEMADE Op de ysbaan by Oudewetering is gistermiddag een grote nationale koppelwedstryd ge houden. Niet minder dan 28 koppels lieten zich inschryven waarby ook enkele dameskoppels. De eerste prys werd gewonnen door het koppel HaboPennings uit Hoofddorp. 2de en 3de werden de koppels Van der MeydenDe Roon uit Delft en Klos en Huizen uit Mon ster, 4de wer het koppel Van der Poel —Overs uit Monster en 5de het kop pel BunsmaWolvers uit Woubrugge. Als 6de eindigde het koppel Van Ryn Rotteveel uit Roelofarendsveen. Van de dameskoppels eindigden de dames Janny Augustinus en Jos van Ryn als eerste. ALPHEN AAN DEN RIJN On der grote belangstelling werden gis teravond op de Alphensche IJsbaan schaatswedstryden gehouden over 40 ronden (16 km) voor de heren en 1600 meter voor de dames. De wed- stryd voor de heren werd gewonnen door Fr. van der Werf, 2de werd C. van Leeuwen en 3de Ed. Gesman. De dameswedstryd werd door mejuf frouw Alice van der Nagel gewonnen, 2de werd Ingrid Hoogeveen en 3de Hilda van Sys. De 14-jarige W. Dirk zwager greeg de troostprys omdat hy als jongste deelnemer ook de 40 ron den heeft uitgereden. IJs en weder dienend zullen er zaterdagmiddag en -avond weer wedstryden worden ge organiseerd door het bestuur van de Alphensche IJsclub. Herhaaldelyk wordt de „Kolonels" regering van Griekenland bestreden omdat ze geen democratie is in de zin van partyen- regering en dat terwijl de westerse partijen in de branding zyn geraakt: het heeft er zelfs veel van dat we aan het be gin van partyen-schermering staan. Dat die „Kolonels" de levensstan daard van het Griekse volk. die tot de laagste van Europa behoort, trachten te verbeteren door de werk gelegenheid te vergroten en bedry- ven aan te trekken wordt verdoe zeld, evenals het feit, dat ze in kor te tyd Cyprus tot rust hebben we ten te brengen en de verhouding tot Turkye belangrijk hebben ver beterd. Dit heeft de vorige regering ook met de hulp van het VN. Vre- descorps niet kunnen bereiken. Waar het hier om grenslanden van de NA VO gaat, heeft de tegenwoordige, Griekse regering West-Europa een belangrijke dienst bewezen. De Wes ters- anti-arabische gezindheid en uitingen n.l. zijn niet alleen anti joods t.o.v. de Joden in het Midden- Oosten, die daardoor de laatste jaren in een onaangename verhouding tot hun Arabische medeburgers zijn ge- gebracht en I anti-Israëlisch, omdat de poging i van Israël om door rechtstreekse on- aanstaande maandag het geval zal GOUDA 'BENTHUIZEN Oud- burgemeester Jacob Johannes Steen bakker Morillyon Loysen, van Bent huizen. geboren op 20 november 1899 in Colijnsplaat (Zeeland) als zoon van een ned. hervormd predikant is in de morgenuren van nieuwjaars dag 1970 plotseling overleden. De heer Steenbakker was van 16 november 1946 tot 1 december 1964 burgemeester secretaris van Benthui zen en burgemeester van Moerkapel- le. Acht maanden werkte hy op de gemeentesecretarie van Ryssen, toen hy op 11 oktober 1917 als ambte naar ter secretarie van Schoonho ven in functie trad, om op 15 juni 1921 te worden benoemd in Boskoop als commies. Zyn bevordering tot hoofd commies volgde per 1 januari 1932 en op 16 november 1946 werd de heer Steenbakker Morilyon Loysen in dc eerstevermelde bestuursfunctie benoemd. In Benthuizen kwamen gedurende zyn burgemeestersambt 120 wonin gen tot stand en daardoor steeg de woningvoorraad met 50%. Tot de belangi-yke werken behoren de res tauratie van de gemeentetoren, de bouw van de Prot. Chr. halschool voor lager onderwys, bouw en in richting van een gymnastieklokaal, tevens verenigingsgebouw (in die tyd een zeer aanzienlijk winstpunt), de modernisering van de openb. lagere school, de bouw van het gemeente huis, de bouw van het Groene Kruis- wykgebouw met zusterswoning. In Moerkapelle steeg het woning bestand in dezelfde periode van 220 tot 342, dus eveneens met rond 50% doch ook daar bleek by de pen sionering van de heer Steenbakker nog 'n aanzienlijk aantal woonruim tezoekenden wachtende. Burgemeester I. J. P Keyzer liet onmiddellyk na het vernemen van het bovengenoemde verscheiden van de gemeentehuizen van Benthui zen en Moerkapelle de gemeentevlag halfstok hangen, hetwelk tot en met Lüuvlirgtuig gekaapt Een Ca- ravalle van de Biaziliaanse lucht- maatschapplj „Cvuzeirc do Sul" dat met 21 passagiers en zeven be- mannings.ied» n op weg was van Montevideo naar Rio de Janeiro, is donderdagavond gedwongen koers te zetten naar Cuba. Drie met pistolen gewapei.de mannen gaven de piloot opivaent eerst naar Buenos Aires te vliegi n om brandstof in te nemen. Vervolgens zette het toestel koers naar de Chileense stad Antofagasta om nog eens te tanken voor de laat ste etappe naar Cub». derhandelingen tot een behooriyke verhouding met zyn Arabische buur landen te geraken, daardoor ge dwarsboomd wordt, maar ook en in zeer sterke mate anti-westeuropees. De Westerse an ti-arabische gezindheid heeft de in vloed van Rusland in het Midden- Oosten belangryk versterkt. West- Europa heeft het nu niet alleen in het oosten, maar ook in het zuiden. In de NAVO is Griekenland-Turkye geen onbelangryke schakel. blijven. Aan het einde van de he den (vrydag) avond te houden Nieuwjaarsreceptie, welke in Bent huizen van 7 tot 8 en in Moerkapel le van 8.30 tot 9.30 uur zal worden gehouden, zal burgemeester Keyzer, een korte toespraak houden. Van zelfsprekend zal daarby even eens worden stilgestaan bij het plot seling overiyden van oud-burgemees ter Steenbakker Morilyon Loysen. Het stoffelyk overschot van de oud-burgemeester is opgebaard Oud-burgemeester van Bent huizen J. J. Steenbakker Morilyon Loijsen, die nieuwjaarsdag plot seling is overleden. tot 8.30 uur op dat adres. De ter aardebestelling zal plaatsvinden op maandag 5 januari aanstaande, des middags om 12.00 uur op de Algeme ne Begraafplaats in Schoonhoven, terwyi onmiddellyk né. de begrafe nis gelegenheid oestaat in Restau rant „Belvédère" in Schoonho ven (Lekdyk 4) om mevrouw Steen bakker Morilyon Loysen-Kraye- steyn, haar kinderen en de overige familie te condoleren. J. L. P. Zondag het Bouwcentrum Monuto-stichting, Westhaven 16 in Gouda. Bezoek tot I zien velen reeds de opvolger Oegstgeest en met zondag, des avonds van 7.30 wethouder A. van Noort. Boevé bedankt voor raadslidmaatschap BENTHUIZEN De kandidaten op de lyst van de Staatkundige Gere formeerde Partij, die begin december vorig jaar benoembaar zyn verklaard voor het raadslidmaatschap, de he ren C. Bremmer en A. Vermeulen, hebben hun benoeming aanvaard. De voor de Protestants Christelyke Groep (AR-CHU) benoemd verklaar de heer B. A. Boevé heeft voor het raadslidmaatschap bedankt. De op volgend kandidaat, de heer W. P. Lievaart, is thans door de voorzit ter van het centraal stembureau be- noemdverklaard tot raadslid. Stel lig wordt verwacht, dat de heer Lie vaart zyn benoeming op zeer korte termyn zal aanvaarden en in hem van

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 6