olitie treedt op in de russelse schouwburg VPRO verliest zesduizend abonnees rj 1 'iia 10 Noerejew bewijst veelzijdigheid Nederlandse acteur mishandeld IS redesactie van John en Yoko in 10 wereldsteden Terechtstelling in Teheran van 10 smokkelaars zTi en cfióteren Horeca-lied "1 MAANDAG 15 DECEMBER 1969 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 GEB U O K I BRUSSEL (GPD) De Neder- >e toneelspeler Jochem Roy- heeft gisteren voor de Bel- sche radio verteld dat hij za- Leidirdagavond door de Brusselse ilitie was geboeid, mishandeld geslagen. Dat alles moet zijn -ibeurd na de première van het Uk „De Nonnen" van de Cu- lanse schrijver Eduardo Manet jor de toneelgroep Studio in de lursschouwburg in Brussel. (Ia de voorstelling hebben leden de Vlaamse beroepsvereniging toneelspelers een manifest voor- jen, waarin zij stelling namen ;en het beleid van de raad van zicht op de Beursschouwburg. De irzitter van die raad van toezicht op een of andere manier achter voornemen gekomen en hy had politie gewaarschuwd en ge- lagd een eventuele zitstaking van betogers in het schouwburgje te ilen verhinderen. üit verhalen van ooggetuigen is 1 ileken dat ongeveer twintig agen- brutaal en hardhandig zijn op- treden. Verscheidene bezoeke— die ig waren na afloop van „De Non- de zaal te verlaten, werden ge- steerd en geslagen zonder dat gedrag daartoe aanleiding moet Hfcben gegeven. )e betogers werden op zeer hard- ndige wijze aangepakt. Tot behoorden Jochem Royaards, actrice Maria Kok van Centrum, Beyers van Theater Arnhem, rman Vink van Globe en studen- van het Instituut voor Drama- the Kunst van de Amsterdamse iversiteit, die onder de benaming jrriaat" in ons land ook wel to- ïlvoorstellingen hebben ge- ord. Nog onlangs werden Jochem yaavds en enige leden van de iep „Tomaat" door toneelspelers het Nieuw Rotterdams Toneel irom uit de Rotterdamse Schouw- rg gezet. )e leiding van Studio heeft na de estatie contact opgenomen met lid van de Nederlandse ambas- ie in Brussel. Die heeft onmiddel- telefonisch contact opgenomen t de politie en verzocht Maria k en Jochem Royaards, die giste- in ons land moesten optreden, snel mogelijk weer te laten gaan het opmaken van het proces ver- al, Maria Kok stond dan ook weer >edig buiten. Later, rond half 's nachts, werd hetzelfde lid de ambassade weer gealarmeerd idat Royaards zou zijn geslagen gewond. Hij heeft toen opnieuw politie getelefoneerd en verzocht te zorgen dat Royaards zo nodig me dische hulp zou krijgen. De dienst doende inspecteur deelde hem mee, dat „het allemaal niet zo erg was" en dat Royaards die medische hulp. als hij daarom verzocht, zeker zou krijgen. Tegen 7 uur 's-morgens zijn de ge arresteerden weer vrijgelaten. Om één uur heeft Royaards voor de Vlaamse radio verklaard dat hij was geboeid dat hij bij aankomst op het politieburau op de grond was gegooid en door twee agenten was geslagen en dat men hem later toen hij wei' gerde het volgens hem niet juiste proces-verbaal te ondertekenen, met zyn hoofd tegen een lessenaar had gesmakt. Officieel heeft niemand zich gis teren bij de Nederlandse ambassade beklaagd over de behandeling door de Brusselse politie. Zolang dat niet gebeurt, zal men daar dan ook wel geen officiële stappen (die via het Belgische ministerie van Buitenland se zaken moeten lopen) doen. Maar het is meer dan waarschijnlijk dat de consulaire afdeling vandaag de Brusselse hoofdcommissaris van po litie officieus zal benaderen om diens visie op de gang van zaken te ver nemen. De Brusselse politie heeft tot nu toe aan Journalisten geen enkele in lichting over het incident willen geven. De raad van toezicht op de beurs schouwburg heeft gistavond wel van zich laten horen. De raad verklaarde zich solidair met de voorzitter die de politiehulp had ingeroepen maar betreurde het „hardhandig optreden van de politie wanneer dit althans j heeft plaatsgehad". Voor de Alpheuse jeugd was er zaterdagmiddag grote instuif. Ria Bremer „blies" namelijk van uit Avifauna Mieke Benda's be kende kindertelevisieprogramma „Stuif-es-in" de ether in. Het werd een erg leuk feest met veel muziek. In de „speakerscomer" ditmaal Jacqueline Smit, die over haar woonplaats Alphen sprak. Verder waren er twee manne quins, die voor veel kleur zorgden. Het slotlied van dit programma werd gezongen door een koor, sa mengesteld uit leerlingen van de vierde en vijfde klassen van de Mor genster school uit Alphen. De soliste was Mieke v. d. Kraan, die de couplet-tekst had geschreven. Foto Leidsch Dagblad) NEDERLAND 6.50 7.00 7.07 7.30 8.00 8.20 8.45 9.35 10.00 10.25 10.40 10.45 NEDERLAND II De fabeltjeskrant (NOS) Journaal (NOS) Coronation Street, tv-feuJileton (VARA) Opmaat een afwisselend programma met veel muziek (VARA) Journaal (NOS) Achter het nieuws (VARA) Ironside: De Kwelgeest, tv-film, in kleur (VARA) Velen met mij: problemen van kijkers 'VARA) Zo goed als nieuw: komedie rond de handel in ge bruikte automobielen, in kleur (VARA) Ik ben niks, lezing (Hum. Verbond) Journaal (NOS) Statistiek les 12 (Teleac) Protest In de Nederlandse schouwburgen in Antwerpen, Gent en Brugge en in de Muntschouwburg en in het Franstalige Theatre National in Brussel is gisteravond voor het begin van de voorstelling een protest voor gelezen namens de broepsvereni- ging van toneelspelers. Daarin wordt elk politioneel optreden, zowel in de Schouwburg als zoals dat de laatste tijd gebeurd is in kunst- en boekhan dels, gelaakt. ok in Amsterdam DEN HAAG (GPD) John Len in en Yoko Ono zyn de afgelopen cht in tien wereldsteden een nieu- vredesactie begonnen: in New irk, Los Angeles, Toronto, Mon- sal, Londen, Parijs, Rome, Athene, okio en Amsterdam. In Amsterdam j John de Rooy belast met de orga- i satie. De actie bestaat uit het plaatsen n grote borden en het aanbrengen j n posters op in het oog lopende uiten in' en rond genoemde steden i b\j grote verekeersaders, voorzien n de volgende tekst: „War is over you want it. Happy Christmas from I )hn and Yoko" (De oorlog is voorbij U het wilt. Gelukkig Kerstmis van ihn en Yoko). In Amsterdam zouden vijftien ote evenementsborden worden op richt en posters worden aange. acht op grote verkeerspleinen en ukke verkeerswegen op officieel ge- lurde plaatasen. B. en W, van Am- erdam hebben toestemming ver. voor deze actie. Stellagebouwers en posterpl akkers uden alles in het werk stellen om reed te komen met hun werk, zo- 't vanmorgen in' Amsterdam ieder- n op weg naar zijn werk de erstboodschap" van John Lennon Yoko Ono zouden kunnen lezen. Een kijkje op het vliegveld Biggin Hill in het Engelse graaf schap Kent, waar 81 vliegtuigen verzameld zijn voor de luchtrace naar Australië, die woensdag zal beginnen. British Petroleum stél de prijzen beschikbaar tot een bedrag van 450.000 gulden. I)e ra ce met deelnemers uit zestien lan den gaat over 12.000 mijlen. TEHERAN (Reuter) In de Per zische hoofdstad Teheran zijn zon dagochtend tien personen door een vuurpeloton terechtgesteld. In een officiële verklaring staat dat de tien mannen, drie officieren en zeven burgers, ter dood waren veroordeeld wegens het smokkelen van verdoven de middelen. In juli was in Perzië een nieuwe wet van kracht gewor den waaronder op het vervaardigen, smokkelen en verhandelen van opium en de opiumrivaten morfine, heroïne en cocaïne de doodstraf werd inge steld. Geen woord van Mansholt dr. Sicco Mansholt, vice-voorzitter van de EEG. zou zaterdag te Kiel een redevoering houden over de land bouwpolitiek van de Euromarkt, maar er kwam niets van terecht. On geveer 4000 boeren, lid van de boe renbond van Sleeswijk-Holstein, maakten gedurende twee uur zo'n lawaai dat Mansholt niet veel anders kon doen dan een kaartje leggen en nu en dan aan verzamelaars ziln handtekening geven. En toen gaven h^j en zyn medewerkers het maar op, en gingen heen. Indrukwekkende „Petroesj ka" SCHEVENINGEN (GPD) Dat zijn hang naar contact met de bal- Rudolf Noerejew niet alleen een virtuoos danser is, maar ook als het om expressie gaat werk op hoog niveau levert, bewees hij gisteravond in het Circustheater in Scheveningen. Balanchtnés „Apollon Nlusagete", zowel als „Petroesjka" van Fokine moeten het volkomen hébben van het beeldend vermogen van de dan ser. Wanneer dat ontbreekt, wor den het slappe vertellinkjes. Noe rejew maakte ze gisteravond met steun van het Nationale Ballet, tot juweeltjes van balletkunst. Zyn veelzijdigheid kwam extra dui delijk uit doordat beide werken zo sterk van karakter verschillen, in de Apollon-figuur gaat het vooral om de ontwikkeling van schuchter heid naar zelfverzekerde noblesse. Petroesjka is de eenzame, die in lerina tegelijk lachwekkend en tra gisch is, ook al slaat in de loop van het werk de balans naar dat laatste door. In beide rollen imponeerde Noerejew door zijn sterke persoon lijkheid en zijn inlevingsvermogen. Met het stijgen van zijn roem, groeit ook de mogelijkheid dat hij zal tegenvallen. Maar voor wie hem aan het werk ziet, blijft er niet an ders over dan zich gewonnen te ge ven. Toen hij anderhalf jaar gele den voor het eerst in Nederland op trad, stond daar in de eerste plaats een gelauwerde danser, die zich de toejuichingen van het publiek be trekkelijk onverschillig liet welgeval len. De grote verrassing kwam een half jaar later, toen hij in Rudi van Dantzigs „Monument voor een ge storven jongen" bewees een voor hem hachelijk experiment niet te schuwen en een meeslepende titel rol te zien gaf, gisteravond kwam de bevestiging dat hij zich nog steeds ontwikkelt. Noerejew maakt de indruk, dat hij met het Nationale Ballet plezierig werkt. Dat is goed voorstelbaar, want de hele voorstelling waarin ver der Balanchines „Concerto Barocco" en „Jungle" van Rudi van Dantzig stond stevig op de benen. Ook de nevenrollen waren met Olga de Haas, Helene Pex en Sonja Marciol- li als de muzen in „Apollon" en Martina Frei (ballerina) en Ivan Kramer (Moor) en Petroesjka" sterk bezet. Wie de voorstelling van gisteren miste, kan vanavond nog naar de Rotterdamse Schouwburg of dinsdag en woensdag naai* de RAI in Am sterdam. Niet alleen Noerejew, maar ook het programma zijn de reis waaird. Cock van Viegen 6.50 De fabeltjeskrant (NOS) 7.00 Journaal (NOS) 7.03, Scala: informatief programma (NOS) 7.40 Alleen op weg. familiefeuilleton (NCRV) 8.00 Journaal (NOS) 8.20 Please Sir, luchtige tv-serie, in kleur (NCRV) 8.45 Gevraagd: een programmeur, in kleur (NCRV) 9.54 Tweekamp, quiz tussen studententeams (NCRV) 10.10 Man en paard: programma over de springsport (NCRV) 10.40 Actualiteitenrubriek (NCRV) 11.05 Kast-Kijken (NCRV) 11.10 Journaal (NOS) De mens is ongelofelijk veel zijdig, als je hem zo bezig ziet op de televisie. Ik bedoel: de ene keer zie je hem in Viet nam tekeer gaan, de andere keer houdt hy een intelligente lezing, of hij reageert fel en primair als hij zich bedreigd voelt (zie de emotionele repor tage zaterdagavond over de moeilijkheden bij het Vrye Volk), en dan opeens is die mens een oudere heer met een bril op, die op de rug van een bokser in training op en neer hopt, omdat die bokser even wat voetenwerk met zware belasting moet verrichten. Dat laatste gebeurde natuurlijk in .Poets", en het ontroerde me wel, want blijkt daar niet uit dat de mens in wezen goed is, of op zijn minst kwetsbaar, en in ieder geval op een gemakkelijke manier te overtuigen van de noodzaak van het een of ander? Het begon met een ongepolijste kelner (het incasseringsvermo gen van zijn klanten, geweldig! daarna deed iemand eindeloos aan meneer Poets voor hoe je nu eigenlijk moet fietsen, en vervolgens kreeg je de drempel vrees te zien van mensen, die uit een dichtgemaakte laadbak van een personenauto een stem ho ren en dan het touw moeten los maken waarmee de bak was dichtgemaakt. Vrijwel alle voor bijgangers deden het, eentje ook zonder meer, losmaken en me teen doorlopen, alsof het de ge woonste zaak van de wereld was, ja, ik zei dat het U al, de mens is zeer veelzijdig, aardig, behulpzaam, geduldig en dul dend, en bijzonder kwetsbaar. Ik moet eerlijk zeggen dat ik zo gefascineerd was door .Poets", dat ik er de satirische komedie „Tot de dood ons scheidt" voor verwaarloosd heb, en ik vraag mij werkelijk af of deze twee programma's nu de meest geschikte zijn om tegen over elkaar te zetten. Er was zaterdag ook nog „Rust noch duur" met een aflevering die enkele vraagtekens bij mij ach terliet. De liedjes waren erg goed (het Cuba-liedje met name), je merkt dat het plot goed in elkaar zit, maar of het nu aan de dialogen of aan de spelregie ligt weet ik niet, maar er ontbreekt iets aan. Smeuigheid bijvoorbeeld. Schwung. De tien minuten van de komedie met Hans Tiemeijer die ik na „Poets" nog zag, toonden het verschildaat zat meer vaart in, en de (hoe zal ik het zeg gen?) toonhoogteverschillen die een tv-spel structuur geven, wa ren hier wel aanwezig. In „Rust noch duur" ontbraken ze deze keer. Je ziet dat het leuk is, maar aan lachen kom je eigen lijk niet toel omdat, de vonk niet overspringt. Zondagavond weer de twee bestgespeelde en best-geregis seerde Nederlandse tv-series, eerst „Floris" (zie hoe natuur lijk Ida Bons en Diana Dob- belman zich daarin weren) daarna „De kleine zielen" met een erg mooie ingehouden rol van Ju lien Schoenaerts (een acteur speelt zoals zijn regis seur het toelaat), en het iets te nadrukkelijke geroddel van tante Cateau en tante Adolphi- ne over en weer. De NOS besloot de avond met een Oostenrijkse documentaire (het is opmerkelijk hoe zel den we iets van de Oostenrijkse televisie te zien krijgen, terwijl myn ervaringen in Montreux me doen vermoeden dat er soms aardige dingen vandaan kunnen komen), getiteld „Vrede door angst", een zeer doorwrocht werkstuk, erg interessant eigenlijk, omdat je nu eens wat gezichten zag achter het machts apparaat, zonder dat dit machts apparaat er door vermenselijkt werd. Al draagt de aap een gouden ring, het is en blijft een lelijk ding, moest ik aldoor denken, terwijl ik keek NICO SCHEEPMAKER. IS - DEN HAAG (ANP) Het ..Ho reca-lied", met een cabareteske tekst en melodie, zal het publiek in Neder land er in 1970 toe moeten aanzetten vaker uit te gaan. Het lied, dat nog geschreven moet worden, zal een van de belangrijkste punten zijn' van de Horecacampagne voor het komende jaar. Het Horeca-lied zal op de plaat worden gezet, zal gebruikt worden in tv-spots, en er zal op worden terug gegrepen in dagbladadvertenties en op aanplakbiljetten op de Neder landse stations. De slogan „Uit goeie gewoonte" zal ook in 1970 worden ge bruikt. UTRECHT (ANP) Het aan- >1 leden-abonnees van de VPRO de afgelopen twee maanden iet bijna 6000 gedaald en geko- ien op rond 117.000. Sinds 1 ok- foer j.l. hebben 8.285 abonnees edankt, terwijl er 2.300 nieuwe Ijn bijgekomen. Het aantal leden vrijwel stabiel gebleven en be laagt ongeveer 270.000. Dit deel- 'e zaterdag de voorzitter van de ,pRO, de heer J. Kassies, op de töenraadsvergadering van deze toroep in Utrecht mede. De heer Kassies had de indruk, dat de aangekondigde prijsverhoging van het blad „Vrije geluiden" voor de meeste mensen „de druppel is geweest die de emmer deed overlo- pen". Uit de ontvangen brieven, j waarin deze motivering veelvuldig voorkomt, kon echter wed worden geconcludeerd, dat ook nog andere factoren een rol hebben gespeeld. De heer Kassies meende, dat niet zonder meer gesteld kan worden „dat de vrijzinnig protestanten ons hebben verlaten en de heidenen be zig zyn te semen". Volgens hem be gint het programmabeleid van de omroep vereniging zowel naar vorm j als inhoud een duidelijk eigen pro fiel te krijgenOfschoon de heer Kassies vermoedde dat er de komen de maanden nog wel meer bedankjes zuilen komen, zag hij de verdere toekomst men niet al te veel pessi misme in. Verschillende leden ble ken dat gematigxi optimisme echter niet te delen. Dick Verkijk, een van de programmam ede werkers van de VPRO, zei: „Als we zo doorgaan zuillen we over een paar jaar al niet meer bestaan'Hij doelde daarbij in het bijzonder op te vermijden schokeffecten met bepaalde uitzen dingen. „Geen enkel programma be hoeft het contact met de leden en abonnees te verstoren, mits het eer-1 lijk en met zorg wordt gemaakt". VPRO-directeur S. J. Doorman zei, dat de VPRO bij leden-contribuan ten weer geloof en integriteit moet opbouwen. „Dat geloof dreigt nu verstoord te worden. Wij zullen ook beter moeten gaan analyseren, welke contactstoornissen voorkomen kunnen worden. Wy hebben zeker lering getrokken uit de gebeurtenis- j sen in het recente verleden", aldus i de heer Doorman, Aan de hand van een door hem opgestelde beleidsnota heeft de le denraad urenlang gediscussieerd over. de positie en de taak van de VPRO. Een werkgroep zal nagaan hoe de religie in hei programma kan wor den ingepast om het contact met de verloren gegane leden en abon nees te herstellen. „Voor zover de religie een maatschappelijk ver schijnsel is, zal de VPRO er zeker aandacht aan moeten besteden", vond de heer Doorman. De ledemraaa was van oordeel, dat men ondanks het streven naar een eigen duidelijk gezicht bepaalde risi co's die de omroepvereniging leden kunnen kosten, zoveel mogelijk moet uitbannen. VOOR MAANDAG 15 DECEMBER Hilversum I. 402 in. AVRO: 18.00 Nws. AVRO: 18.11 Ra- diojourn. 18.25 Voor de middenst. 18.30 Stereo: Schatten der toonkunst; licht gevar. muz. progr. 19.15 Stereo: Licht ens. (opn.) 19.30 Nws. R.V.U.: 19.35 James Joyces, door Jacques den Haan. N.O.S.: 20.05 Stereo: Belcantosterren uit Nederland en België. 21.10 Lieve niemand, hoorspel. 22.00 Stereo: Lich te gram. muz. Bond zonder Naam: 22.20 Zie om en doe wel, lez. N.O.S. 22.30 Nws. 22.40 Meded. 22.55 Stereo: Jazz ln Aktle. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. NCRV: 18.00 Stereo: Meisjeskoor met instrum. begel. 18 19 Ultz. van de Pol. Part. Rad. 18.30 Nws. 18.41 Act. 19.00 Llterama. radlokron. over boe ken, schrijvers en toneel. 19.16 Muz. en dienst: inform over kerklied en kerkmuz., 19.45 Stereo: Metropole ork. en zangsol. 20.15 Stereo: Lichte gram muz. 20.25 Op de man af, praatje. 20.30 Stereo: Seml-klas. ork.muz. (gr.) 21.55 Stereo: Lichte gram muz. 22.20- Avondoverdenking. 22.30 Nws. 22.40 Voorrang, een artist, voorkeursprogr, 23.30 Stereo: Mod. kamermnz. (opn.) 23.55-24.00 Nws. VOOR DINSDAG 16 DECEMBER Hilversum 1. 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Stereo, lichte gram. muz. 8.00 nws. 8.11 Radlojourn 8 20 Stereo- lichte gram. muz (8.30-8.33 De Groente man). 8.50 Morgenw. N.O.S. 9.00 Praten met de minister (11) dtscussle- progr. 9.35 Waterst.. 9 40 Muz. uit de middeleeuwen en Renaissance (opn.). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeldsvlt. (gr.) (11.00-11.02 Nws.) 11.30 Rondom 12: progr. voor de vrouw (11.55 Beursber.) Overheidsvoorl. 12.30 Ultz voor de landbouw. AVRO: 12.40 Toppers van toen (gr.) 13.00 Nws. 13.11 Radlojourn. N.O.S 13.30 Spiegel van België: muz en nws. van onze zuiderburen. 14.00 Stereo: Klein chan son. 14.30 Jazz uit het historisch ar chief (opn.) AVRO: 16.02 Inleiding tot muz. begrip, muz. lez. 16.20 Stereo: So praan en plano: Italiaanse lied (opn.) 16.45 Land der muzen: kunstkr. 17.15 Stereo: Jazz Spectrum. 17.55 Meded. Hilversum II. 298 m. NCRV; 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Op het eerste gehoor: klas. muz. (7.25 Horen en zien: 7 30 Nws. 7.32 Act.) 8.00 Nws. 8.11 Te Deura laudamus: oude en mod. gew muz. 8.30 Nws. 8.32 Voor de hulsvr 9.35 Schoolradio. 10 00 Werkelijk waar bijbelverhalen die feiten vormen, lez. 10.15 Operafragmenten (gr.) 1100 nws 11.02 Ferdinand Huyck, seriehoorspel (herh.) 1128 Voor de zieken. 11.55 Meded. KRO: 12.00 Stereo: Van twaalf tot twee: gevar. progr. (12.22 Wij van het land; 12.26 Medèd. t.b.v. land- en tuinbouw: 12.30 Nws. 12.41 Act. 13.00 Raden maar). 14.00 Conclllepostbus 14.05 Schoolradio. 14.30 Pizzicato: muz. mlddagmagz. (16.00-16.02 Nws.i. Overheidsvoorlicht. 17.00 Gesprek, met buurthuisleiders op Curacao over him werk. Samenstelling en presents - Ite: Raymundo Debrot. KRO: 17.10 Voor de Jeugd. Hilversum III. 240 m. VARA: 9.00 Nws. 9.02 Plaatjes voor de pep. (10.00 Nws.) 11.00 Nws. 11.03 Een opvaUend vrolijke gevarieerde vi site (12.00 Nws.) 13.00 Nws. 13.03 Eks- pres: gevar. pl.progr. 14.00 Nws. 14.03 De Eddy Becker Show. 15.00 Nws. 15.03 Drie-draai. 16.00 Nws. 16.03-18.00 Mix licht pl. progr. (17.00 Nws.). TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I. N.O.S./N.O.T. 10.45-12.00 School televisie. N.O.S. 18.50 Kleur: de Fa beltjeskrant. N.O.S.: 19.00 Journ. AV RO 19.07 De rare vogels, tv-feuilleton voor de Jeugd. 19.30 Peyton Place, tv- feuilleton. N.O.S.: 20.00 Journ. AVRO: 20.20 Kleur: Strange Report Man nequins de modellen van verleden Jaar, tv-film, 21.10 Kleur: De Tom Jo nes Show, 22.00 AVRO's Televiz. 22,50 Liederen in Kerstsfeer N.O.S.: 22.55 Journaal. TELEAC: 23.00-23.30 Scha ken voor beginners les 11 herh. Nederland II. N.OB.; 18.50 Kleur: De Fabeltjee krant. N.O.S.: 19.00 Journ. 19.03 Srala Inform, progr. KRO: 19.30 Earl Hlnes and hls AU Stars. N.O.S.: 20.00 Journ. KRO: 20.20 Brandpunt-Buitenspel: sportprogramma. 21.10 Aan de Over kant van de brug, speelfilm gebaseerd op een verhaal van Graham Greene N.O.S.: 22.50-22.65 Journ. Luigi Pavese overleden In Rome Is op 72-jarige leeftijd de Italiaanse aoteur Luigi Pavese overleden. Pa vese, een zeer lange man met een diep en ruw stemgeluid, is meer dan een halve eeuw opgetreden in het theater en voor de film en de tele visie. Als filmacteur trad hij meestal op in komische films waarbij hy vaak de tegenspeler was va/n de kleine komiek Toto.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 5