rker tot t Ajax kon unt na rust komen Texoro Vorwarts ziet kansje in de thuiswedstrijd leland poneert Idelmatig Napoli won: 1-0 1-0 Oostduitsers vrezen Feijenoord Tafeltennisteam (dames) tegen Engeland i1 J Pele straks ook in parlement? Schaatsteam voor strijd tegen Noren het overhemd dat méé-buigt méé-beweegt dus méé-leeft heeft een naam: Roeistrijd met Denen, Duitsers en Nederlanders PAGINA 11 |)SCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - I (ANP) Ajax heeft gisteravond in Napels onder- het voor een Nederlands elftal betekent zonder Keizer te moeten spelen. In de derde ronde van het de Runners-up Cup verloor Ajax met 10 van nauwelijks meer is dan een middelmatige ploeg, jeft voorzichtig gespeeld in het begin van de wed- kngst voor wat niet meer bleek te zijn dan de matte jan een gevaarlijk elftal. Pas na rust gooiden de Am- alle vrees van zich af. drukten Napels verder te- ïisten toen behalve Cruijff en Keizer net dat grein- ook een beter spelend elftal nodig heeft om te jft zijn verdedigende meet af aan voor wrborgen gehouden, ie bestond in princi- lit twee spelers. Dick n Tom Söndergaard, tracht moest uit de worden aangevoerd, eerste twintig minu- daar nauwelijks aan n. Napoli beheerste jd. was numeriek veel eigen verdediging en Ijr zijn acties op Pan- Pogliani) die verder W [gedragen door de - envelders Bianchi en ir dichter bij het doel •dween ook de ..snee" binaties, doordat de Jinie Swart- S uurbier-Hulshof f- Rijnders-Krol vóór uitveger Va- sovic zeer overtuigend afbrak. Niet moeilijk ORTUGAL Gert Bals lcreeg het dan ook niei org moeilijk, nadat hij in de eerste minuten een schotje van Hamrin ge makkelijk hao opgeraapt. De druk van Napoli was hevig, maar zelden echt gevaarlijk al moest Krol in do achtste minuut pijlsnel toestormen en een hoekschop weggeven, om Hamrin niet de kans te gunnen in te koppen. 28.000 toeschouwers zagen in de dertiende minuut Na- poU door de verdediging van Ajax heenschieten. Hulshof werd van de bal gehouden door Altafini en Ham rin en Juliano kwamen daardoor al leen voor Vasovic. maar het pass je van de kleine Zweed was onzuiver en Vasovic keerde het dreigend ge vaar gemakkelijk. Pas halverwege de eerste helft kon het gewoonlijk ver tragend spelende Ajax Napoli iets en 0gn nüddenvelderDat was meer aan de eigen helft binden. tekenend voor het veranderde spel- Swart, Suurbier en Söndergaard j beeid. konden echter na gehaaste aanval- len niet zuiver genoeg richten om DEN HAAG (ANP) Volgende week zullen Nederlands dameselftal tafeltennisteam twee maal uiitko- men tegen Engeland. De eerste wed- strijd wordt donderdag 18 december in de sporthal van Weert gespeeld, de tweede een dag later in de sport zaal De Hommel in Utrecht In Weert vormen Aukje Wynia AMVJ. Amtserdam). Veron.que van der Laan "De Salamanders. Den Haag" en Mary van Ruiten "De Treffers. Roelofarendsveen i de Ne derlandse ploeg. In Den Bosch Vero- nique van der Laan. Ellen Klatt (Steeds Hoger TSB. Rijswijk» en Sonja Hetzel "REA, Amstelveen). De Engelse afvaardiging bestaat beide dagen uit Susan Howard. Lin da Bashford en Susan Beckwith. ADVERTENTIE @L SAO PAULO «AP» De Braziliaanse voetbalkoning Pele (Edson Arantes di Nascimentol is gevraagd zich kandidaat te stellen voor het congres. Het verzoek is hem gedaan door de M.D.B. (Braziliaanse Democra tische Beweging», de enige op positieparty die in Brazilië ge duld wordt De verkiezingen voor het huis van afgevaardigden zullen- vol gend jaar worden gehouden IP) - Wereldkampioen ft gisteravond in het Jion in Londen met 10 Portugal. Het enige I voor de rust gemaakt ïarlton. vrijwel de gehele wed- )t overwicht had. heeft -eschouwers toch geen ai overtuigen. De wereld (peelden sterk op het lar faalden in de afwer hen herhaaldelijk op I^aam handgeklap van :s kwam te staan zijn sterke aanvallers ;s moest missen we- was aanvallend zeer ik daardoor ook geen Engelse defensie, die r in de voorbereidings |willen testen. 1ste minuut konden de [overwicht in een doel- ken t oen verdediger on een comer van broer de Portugese doelman ite. Meer doelpunten tse aanvallers niet te |pn Sir Alf Ramsey wer- r toen Colin Bell in de bet een uit de kom ge- £naar een ziekenhuis 'bracht. Hij werd ver tin Peters Zeven mi- rgde Francis Lee voor |de tribunes door een ns een overtreding naast te seine nd, op 14 januari, zal i elftal in Londen de ■partner van Engeland het Dino Zoff erg moeilijk te maken Juist toen Ajax stap voor stap zijn verdedigende stellingen verliet, maakte Napoli een doelpunt dooi e-m moment van verminderde atten tie in de achterhoede van Ajax. Te veel aandacht werd besteed aan de snel opkomende Montefusco en te weimig aan Manservisi (de vervan ger van de zneke Canzi), die recht voor doel mee naar voren stormde. Uit de pase, van Montefusco kon Manservisi de bal net dat kleine tikje geven dat nodig was om Bals te passeren, rfulshoff reddende rech tervoet slaagde er niet in de bal voor de doellijn te stoppen. Litgeblust In de tweede helft is geen sprake meer geweest van een Napolitaans overwiaht. De oude Hamrin was uit geblust, Altafini werd voortreffelijk gestopt door de vlekkeloos voetbal lende Hulshoff en de andere Italia nen konden geen gaten vinden in het door Ajax nog steeds zeer sterk bezette middenveld. De vloed van aanvallen van Napoli nam geleide lijk af. De overtuiging was verdwe nen. het onvolledige Ajax daarente gen groeide naar een betere vorm. De voorhoede die zich voor rust* door een gebrek aan mankracht wel moest laten beteugelen.' haalde uit op een manier die Napoli verraste. Die achterhoede ontdekte snel dat zelfs deze improvisatie-aanval van Ajax tot veel in staat was. De verdedigers konden niet op tegen de snelheid die de Amsterdammers bij vlagen, ge woonlijk op goede passes van Swart, ontwikkelden. Ajax was in het laatste half uur in zyn veldspel tenminste een klasse beter dan Napels, maar ook de ach terhoede van Napoli hield het ondei druk een half uur vol, niet in de laatste plaats door doelman Zoff en de uitstekende ausputzer Zurlini. Toen maakte Zoff een foutje, op een fel schot van Suurbier. Mühren ech ter kwam een fractie te laat om de bal over de lijn te drukken. Suurbier en Mühren. een aohterspe- Duw en De sublieme Hulshoff in het cen trum van de verdediging had tegen de uitgeputte Napolitanen (die in conditioneel opzicht het meest te kort kwamen) geen steun meer no dig en Swart, Mühren en Muller konden gaan duwen tegen de wan kelende Napolitaanse verdedigings muur. Hoe weinig zekerheid de flankver dedigers Monticolo en Pogliana Barry Hulshoff speelde te gen Napoli een voortreffelijke wedstrijd. ALKMAAR GPD Het Neder - Bosdraves helemaal geen angst meer te hebben. De aanvalsdrift landse schaatsteam, dat zaterdag 20 en zondag 21 december in Heeren veen uitkomt tegen Noorwegen, is was overtuigend. Napoli werd in het eigen strafschopgebied teruggedron- gen en gedegradeerd tot een zeer ^oor technische commissie na sa- matige ploeg. Maar in de voorste menspraak met coach Leen Pfrom- linie van Ajax ontbrak het vonkje jmer a's volgt samengesteld: Kees j genialiteit dat de muur had kun- i Verkerk. Ard Schenk. Jan Bols. Pe nen doorbreken. Napoli behield zijn *er Nottet, Eddv Verheyen, Jappie voorsprong, dat was alles. Het ver-1 van Dijk. Ko Giling en Ab Krook. trek na het laatste fluitsignaal van Deze acht rijders komen op alle Y\eerti/JrSoepe\.„dus altijd korrekt Texoro is gemaakt van zelfstrijkende katoen. U kunt kiezen uit: wit en pasteltinten. En uit twee soepele prijzen: 16,90 en 18,75. Vraag naar Texoro bij de goede textielzaak. scheidsrechter Buchelli was een af gang onder een schril gefluit van vier afstanden uit te weten de 500. 1500. 3000 en 5000 meter. Als hun defensieve taak demonstreerden. <je teleurgestelde toeschouwers. D.e sprinters zijn toegevoegd Jan Bazen Ajax kwam er net niet door. Doel- man Zoff bracht geweldige reddin gen op zijn naam op schoten van Van Dijk en Mühren. Ajax behoefde in het laatste kwar tier Hamrin was vervangen door voelden dat 10 tegen dit gehandi capte Ajax niet genoeg kan zijn voor de wedstrijd die over vier we ken in Amsterdam wordt gespeeld. en Jorrit Jorritsma. Het ligt voorts in de bedoeling dat de Nederlandse reserves te weten Arie Eriks, Ron Nooitgedagt en Ka- rel te Winkel evensens, maar dan bulten mededinging, aan de inter land zullen deelnemen. Zy rijden te gen de noorse reserves. Als pauzevulling zal een viertal Ju nioren. te weten Piet Kleine, Jac ques de Koning. Jos Valentyn en Ge rard van Gelder op zaterdag een 1500 en op zondag een 3000 meter ryden. Voetbal De eerste divisie club Fortuna/ Slttardia Combinatie heeft gisteravond ln Geleen een vriendschappelijke wedstryd tegen de Poolse lystaanvoerder Ruch Chor- zov met 0-4 verloren. De ruststand van de ontmoeting, die door 250 toeschouwers werd bij gewoond. was 1-0 in het voordeel van de Polen. AMSTERDAM (ANP) Dene marken. Nederland en West-Duits- land zullen op zaterdag 13 en zon dag 14 juni uitkomen in een drie- landenroeiwedstrijd. die bij Aarhuis wordt gehouden. In alle zeven boot- typen, die de internationale roeifede- ratie kent, zullen de drie landen met twee deelnemers aan de start komen. Voorts zal op 20 en 21 juni in Gro ningen een vierlanden jeugdwed strijd worden gehouden. Oorspron- kelük zouden Nederland, Denemar ken. West-Duitsland en Groot-Brit- tannië deelnemen. De Britten trok ken zich echter terug. Daarop werd Noorwegen uitgenodigd, dat de invi tatie aanvaarden. Het enige doelpunt op Wem bley: Jack (de Giraffe) Charlton kopt de bal langs de grijpende handen van de Portugese doel man José Henrique in het net. BONN (GPD) ..Wij verheugen er ons op tegen een van Europa's meest gerenommeerde clubs te kunnen spelen. Dat het voor Vorwarts een heel zware opgave wordt, is duidelijk, maar ik vertrouw er toch op dat wij tijdens de thuiswedstrijd een goede kans op de overwinning zullen hebben." Dit vertelde gistermiddag Willy Steinhöfel, secretaris van de Oostberiijnse voetbalclub die in de strijd om de Europa Cup de volgende te genstander zal zijn van het Rotterdamse Feijenoord „Bijzondere verlangens hadden I wy voor deze kwartfinale niet. Er waren nu eenmaal acht zeer sterke clubs overgebleven. Dat we de club treffen, die AC Milan uitschakelde, ls voor ons een byzondere uitda gingaldus Steinhöfel. Ook Neues Deutschland, het Oost- I duitse partyblad, geeft Vorwarts in een commentaar een kans in de thuiswedstrijd. In een telefoonge sprek. dat wy voerden met de sport redacteur van het blad. bleek echter duidelyk dat naar zyn oordeel Feyenoord de sterkere club is. De redacteur had (in Italië» het tele- virieverslag gezien van de laatste wedstryd tussen Feijenoord en AC Milan en was. naar zyn zeggen, diep onder de indruk gekomen van de technische en lichamelijke conditie van de Nederlandse spelers. Enkele Feijenoorders waren hem al bekend van de voetbal wedstryd tussen het Nederlandse elftal en het nationale team van de DDR. Gevraagd waar hy Vorwarts ln het Europese voetbalmilieu klasseert zei de redacteur ..in de Europese middenklasse. Feyenoord verblyft in de top". Le»erteam „Geen topclub, maar een meer ge disciplineerd legerteam, waartegen echt voetbal mogelyk is", zo om schrijft Fifa-scheidsrechter Jef Dorpmans Feyenoords tegenstander voor de kwartfinales. De Arnhemse referee heeft enkele weken geleden kennis gemaakt met Vorwarts toen het in Belgrado zyn tweede ontmoe ting tegen Rode Ster speelde. „Het zyn Jongens die er stevig te genaan gaan, maar zich toch keurig netjes gedragen Geen „schavers" of „houthakkers" dus. Ik vond het een goed werkend elftal zonder uitblin kers. of het zou de zwaargebouwde mldvoor Begerad moeten zyn. Een team ook. waarvan de spelers hun hersens goed weten te gebruiken. Daardoor haalde het ook de vol gende ronde. Voor Feyenoord lykt het me een zeer acceptabele tegen stander. de gunstigste van de 7 clubs die de Rotterdammers konden loten. In Berlyn moet een gelyk spel mogelyk zyn en thuis is Feijenoord dacht ik favoriet", aldus Dorpmans. die de kansenverhouding stelt op 8 7. Leo van der Kroft. Haags arbiter, assisteerde Dorpmans als grensrech ter by de return van Vorwarts Ber lin in Belgrado. „Ik hoor", was zyn eerste reactie, „dat iedereen zo gelukkig met die loting is. Maar laat ik hen dan waarschuwen, want Vorwarts is naar myn mening een bijzonder gevaarlyke ploeg. Het speelt het soort voetbal, dat ons Nederlanders bepaald niet ligt". Ook Van der Kroft raakte geïm poneerd door Begerad. de bonkige spits van Vorwarts. „Hy doet den ken aan Bram Appel. Hy is zwaar gebouwd, maar blykt zeer snel te zyn. Bovendien schiet hy ongeloof- ïyk hard. Feyenoord moet er op re kenen dat het op een keiharde te genstand zal stuiten. Fair, maar meedogenloos. Bovendien", zo ontdekte Van der Kroft nog. „lykt het wel of Vorwarts wel tien keer per wedstryd van tak- tiek verandert." De stemming by de Feyenoorders was na het nieuws uit Zürich overi- dit niet als een gevaar? De trainer: „Nee. Het is toch logisch dat je biy bent met Vorwarts. Al was ik van praktisch geen enkele club bang ge weest. Op Fiorentina dan na. Daar had ik angst voor. Want dan zou het voor de Italianen een prestige- slag zyn geworden. AC Milan moest dan gewroken worden. Maar om op dat optimisme terug te komen, nu ben je optimistisch, maar als de wed stryd nadert, gaat dat meteen weg. Dat moet trouwens wel. We mogen Vorwarts in geen geval onderschat ten. We mogen nooit denken: We hebben nu AC Milan gepakt, dus zal het met Vorwarts ook wel luk ken". Over dat laatste kan Theo van Duivenbode meepraten. Deze vorig seizoen nog voor Ajax spelende Feyenoorder gaf als zyn mening: „Ik vind de stemming wel wat al gens uiterst optimistisch. Ziet Happel te optimistisch. Waarom eigenlyk? Wim van Hanegem stak na het vernemen van het goede nieuws uit Zürich een feest sigaar op. Hij zei: „Eigenlijk had ik toch liever Real Madrid (uitgescha keld door Standard Luik) geloot. Maar ja, het zit me weer te gen We kennen de kracht van Vorwftrts immers niet? Toen wy destyds met Ajax tegen Dukla Praag lootten, dacht ook iedereen: dat is een be keken zaak. Wel, we hebben het ge weten. Dukla wipte ons. En toch had Rinus Michels ons tevoren nog na- drukkeiyk op het hart gedrukt dat Dukla een zeer sterk elftal had. My zul Je nn dus niet horen zeg gen: dat gaan we eventjes opknap pen. Trouwens, weet je wat ik op het ogenblik het allerbelangrykste vind? Dat we zondag van AZ '67 winnen".

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 17