Ophalen van huisvuil wordt belangrijk duurder W oningbouwbeleid agglomeratiegebied in Misschien later wel centrale in de Leidse regio l ui11'erbranding; officieel en niet-officieel EGIN? Met ingajig van maart invoering plastic zak Voordelen Nadelen Tarief omhoog Leids college beantwoordt krotbrief GOUDEN VERLOVINGSRINGEN Juwelier v. d. Water Detailhandel B. en W.nu opdracht terug Met rittenkaart in de schoolbus Gemeente en burgerij VRAAG- EN ANTWOORDSPEL BIJ LEIDSE BEGROTING Aj VRIJDAG 5 DECEMBER 1969 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 2 Hoewel wij er alle begrip voor heb- n. dat het personeel van de Ge- «neentelijke Reinigingsdienst reikhal zend uitziet naar 't moment, dat Lei den by het ophalen van zyn huis- j vuil overschakelt op de plastic zak - en wy een open oog hebben voor de .'grote hygiënische belangen, die met 'deze overschakeling zUn gediend, komt deze invoering er op neer, dat ch#eventig procent van de Leidse in- igezetenen, die gewend zyn hun vuil- rd pisbak buiten te zetten, straks ze ventig procent (negentien gulden per 111 Jaar» meer moet gaan betalen om het huisvuil kwyt te raken. en Een eenvoudig rekensommetje •oifcrengt ons tot deze conclusie. Van Dde ongeveer 30.000 woningen, be drijven, kantoren, winkels waar twee jnaal in de week vuilnisbakken wor- i, den buiten gezet, wordt in 22.000 ®Ï70%> gevallen slechts één emmer jangeboden. Uiteraard zijn dit huisgezinnen of al- ^eenwonenden. zy moeten straks aan rd reinigingsrechten zes gulden meer Kgaan betalen (in totaal f33) en bo- D Vendien nog f 13 per jaar neertellen voor de aankoop van plastic zakken. ^Dit maakt een totaal aan meerkos ten van f 19 (70%) per jaar uit. In- te Hien men dan ook nog gebruik wil maken van de gelegenheid om te gen dezelfde reinigingsrechten een ^tweede plasticzak buiten te zetten, komt daar nog eens f 13 per jaar 01 Het aanbieden van huisvuil in plas tic zakken mag dan voordelen ople veren, in deze forse verhoging zien wy een groot nadeel, een extra be ktest ing voor tal van gezinnen. De la kaad zal zich dit goed moeten reali- jeren by het afwegen van zyn be- '„Sïissing. ■elf et antwoord van het Leidse college op de „krotbrief" is grotendeels wat had men daindërs kunnen verwachten? een herhaling van al eerder te ■berde gebrachte feiten en menin gen over het woningnoodpro bleem. Aandacht verdient de op- uwinerking, dat het Leidse college nefpen betere samenwerking op stuk ?an het woningbouwbeleid in ag- spflomeratieverband wil. De giste- '*8ren in de krant verschenen toe- ng van Leiderdorp, dat 50 ingen aan Leiden beschik- ,r stelt, geeft hoop, dat het be er is om juist een urgent pro- ileem als de woningbouw en ;ker waar het Leiden betreft woningnood in groter verband te pakken. LEIDEN Nadat het ophalen van huisvuil in plastic zakken in ons land was geïntrodu ceerd, zijn daarmee ook in Leiden proeven ge nomen. Evenals in andere gemeenten bleek deze proef zowel voor de burgerij als voor de gemeentelijke reinigingsdienst een volledig succes te zijn. Op grond van deze ervaring stellen B. en W. de raad voor om met ingang van 1 maart a.s. op dit nieuwe systeem van vuilophalen over te gaan. Het belangrykste voordeel, dat het gebruik van pl&sticzakken mee brengt, zien B. en W. in de vermin dering van de arbeidsinspanning voor bet personeel. Uitgaande van de hui dige situatie kan worden opgemerkt, dat een lege vuilnisemmer een ge wicht heeft van circa 5% kg. De em mers bevatten gemiddeld eveneens 5^2 kg vuilnis, zodat het personeel voortdurend een gemiddelde hoeveel heid van 11 kg moet optillen. Het ophalen van gevulde plastic zakken, waarvan het gewicht 5% k 6% kg bedraagt, vergt een aanmerkelijk mindere inspanning. Het nieuwe op- haalsysteem zal dan ook de werk omstandigheden en de gezondheid van het personeel in niet onbelang rijke mate ten goede komen. De voordelen van het gebruik van plastic zakken voor de burgery vat het college als volgt samen: a. vermindering van inspanning bij het buiten plaatsen van de zakken op ophaaldagen; b. het vervoer van zakken binnens huis is aanmerkelyk eenvoudiger dan het versjouwen van gevulde vuilnis emmers; de thans veelvuldig voorko mende beschadigingen aan deuren, liften en muien zullen thans tot het verleden behoren; c na het ophalen van het huis vuil blyven er geen lege emmers op straat staan, zodat na het passeren van de ophaalauto niets meer op de openbare weg achterblijft; de burge ry behoeft geen emmers meer op te halen, terwyl ook het lawaai, veroor zaakt door het leegstorten en het weer neerzetten van de emmers niet meer voorkomt, in verband waarmee in beginsel de mogeiykheid wordt ge opend om het huisvuil byv. in de binnenstad in de avonduren op tt. halen; d. degenen, die thans hun emmer schoonmaken, behoeven dat niet meer ie doen; eventuele schoonmaakkos ten kunnen worden bespaard; in de toekomst kan de emmer wellicht ge heel vervallen; e. doordat de zakken per 20 stuks op een rol worden verkocht, beschikt de burgery steeds over een ruime reservecapaciteit om huisvuil te ber gen, hetgeen in het byzonder ter ge legenheid van feestdagen aantrekke lijk is; f. een plastic zak heeft een in houd van 40 1. terwyl een vuilnisem mer een capaciteit heeft van 33 1. De nadelen, welke aan het gebruik van plastic zakken kleven, kunnen als volgt worden omschreven: a. het bergen van hete as en scher pe voorwerpen vereist meer zorg en aandacht; b. met de aanschaf van plastic zak ken is, indien één zak per ophaal- beurt wordt aangeboden, een bedrag gemoeid van f 12,k f 14,per Jaar, welk bedrag ten laste komt van de gebriukers. Bij het bepalen van de reinigings rechten zijn B. en W. er van uitge gaan, dat de financiële positie van de gemeente het niet toelaat, dat, tengevolge van de overschakeling op de nieuwe methode van vuil ophalen, het nadelig saldo van de reinigings dienst, dat voor 1970 is geraamd op LEIDEN Voor Leiden zijn de volgende maatregelen nodig om op deelten van het land nog een schry- nend woningtekort bestaat. De werk- gelegenheidspolitiek der regerinR V) kort mogelijke termijn van de woningnood verlost te worden: aanzienlijke opvoering van de woningproduktie; een meer gedifferentieerde bouw, zoioel naar de aard van de ningen als naar de huurprijzen; 11 een betere samenwerking wat betreft het woningbouwbeleid in gglomeratieverband met dien verstande, dat ook de z.g. forensen- meenten een grotere bereidheid tot de bouw in de sociale sector in tonen; een actief doorstromingsbeleid door maatregelen jegens hen, volgens algemene maatstaven een te laag gedeelte van hun in- men aan huur besteden en invoering, van het stelsel van het ver- -ien van aanvullende individuele huursubsidies aan diegenen van Je lagere inkomensgroepen, die in verhouding tot hun inkomen een ie hoge huur moeten (gaan) betalen: het blijven verstrekken van doorstromingspremies. jOp deze wyze doen burgemeester wethouders en de gemeentesecre- van Leiden een boekje open hun visie op het woningbeleid. doen dat in een gisteren verzon - brief aan de actiegroep automa ting sanering binnenstad in ant- rord op de z.g. „krotbrief" van au- Zy beantwoorden een aantal vra- Kito van de actiegroep en spreken de ïm'jx>p uit, dat deze beschouwingen zodanig duidelyk beeld geven |n hun visie, dat de actiegroep aan y\ t gevraagde mondelinge toelichting fle (en behoefte zal hebben. B. en W. iantwoorden tegelykertyd de schrif- D*Wjke vragen van het raadslid Gijnptmeijer (PSP) over deze zaak sTet verwyzing naar hun brief. "V/njNaar de mening van B. en W. en e secretaris heeft het na-oorlogse irg kbsldiebeleid ten aanzien van de t, pningbouw, alsmede het op dit sub- IUI jiiebeleid in samenhang met het Igemene loon- en prysbeleid geënte j£3arbeleid tot een aantal fundamen- eiyie onevenwichtigheden op de wo- jngmarkt geleid, die in het byzon- èr in het westen van het land op i^e volgende wyzen tot uitdrukking 'bmen: ge„l t er zyn met name in het westen I van het land te weinig wonin- V'èkl gen gebouwd; er is onvoldoende differentiatie in zowel de aard der woningen als in de huren der woningen tot stand gekomen; voor een groot gedeelte van de bevolking is de huurquote kunst matig laag gehouden, hetgeen in vele gevallen tot een onge wenst bestedingspatroon van het inkomen heeft geleid. Onderkend In het algemeen zyn na de oorlog t wyzigingen, die zich ten aanzien »n de factoren, die de woningbe- raa ïefte bepalen (gezinsverdunning, a afleiding van de bevolking' huwen op jongere leeftyd, welvaartsstyging» voordeden, onvoldoende onderkend, waardoor tydige aanpassing van het beleid aan deze zich wyzigende om- standingheden niet plaatsvond en een regelmatige onderschatting van de vraag optrad. Hieruit resulteerde weer een niet toereikende woning produktie. In dit verband wyzen de brief- schryvers er op, dat het als uitvloei sel van het huur- en subsidiebeleid opgebouwde contingenteringsstelsel tot een onvoldoende op de vraag aangepaste landeiyke distributie van woningen heeft geleid, waardoor thans in het ene gedeelte van het land een toereikende woningvoorraad is verkregen en in sommige streken zelfs van een overproduktie kan wor den gesproken, terwyl in andere ge- heeft in dit opzicht mede een be langryke verstorende rol gespeeld. In een gemeente als Leiden is de vorengeschetste ontwikkeling nog ver sterkt door een chronisch gebrek aan bouwrype grond als gevolg van een te lang uitblyven van noodzakelijke grenscorrecties. Tevens doet zich de omstandigheid voor. dat Leiden met zyn grote oude binnenstad relatief meer dan andere steden met het pro bleem van een ernstige verkrotting van het voor-oorlogse woningbestand wordt geconfronteerd. Aandacht De in Leiden boven het normale uitgaande vraag, gerelateerd aan de achtergebleven produktie van wo ningen, dwong ertoe de woningbouw te richten op de minst draagkrach tige groepen, waardoor onvoldoende opvang werd gecreëerd voor de mid dengroepen (deze laatste bleven dan ook beslag leggen op een belangrijk deel van het voor de minst draag krachtige bevolkingsgroepen bestem de woningbestand. De problemen die nen bij vortduring onder de aan dacht van de regering gebracht te worden. Eind 1968 hebben B. en W. de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelyke Ordening en de fracties van de Tweede Kamer hun ..nota over het huisvestingsvraagstuk in de gemeente Leiden" toegezonden, waar- by zy o.m. toewyzing van grotere f 1.950.252,verder wordt verhoogd. Een nauwkeurig opgezette kosten raming heeft aangetoond, dat het thans geldende tarief van f 27,per jaar (één emmer) nader op f 33. (twee plastic zakken) moet worden vastgesteld. Voor degenen, die per ophaalbeurt. drie plastic zakken willen aanbieden, ware het tarief voorzover het de de: de zak betreft eveneens op f 33,per jaar te bepalen. Het tarief voor de derde emmer bedraagt thans f 27,Voor het ophalen van de vierde en voigende zakken ware een tarief van f 66,— per zak en per jaar vast te stellen. Het huidige ta rief bedraagt f 60, B en W. zyn zich er van bewust, dat de invoering van het nieuwe sys teem voor het leeuwenaandeel van de gebruikers een niet onbelang rijke vernoging van de reinigings rechten inhoudt. Daarby komt nog, dat met de aanschaffing van plas tic zakken voor de burgery zeker een bedrag is gemoeid van f 12,— tot f 14,per jaar. Het college vestigt er echter de aandacht op, dat het een voordeel is. dat men in de toekomst in plaats van één emmer twee plastic zakken mag aanbieden en dat het ten laste van de bevolking komende aandeel in de kosten van vuilafvoer nog ma tig is. Gesteld dat, om een voorbeeld ie noemen, een gemiddeld gezin per op haalbeurt regelmatig twee gevulde huisvuilzakken aanbiedt, dan bedra gen de kosten f 33,(reinigings recht) -f f 26,plastic zakken f 59,per jaar, of wel ten hoogste f 1,13 per week; dat is nog geen 57 cent per opnaalbeurt. In aanmerking genomen, dat de kosten voor het ophalen en verwer ker: van dat vuil voor de gemeente f 45,41 per zak bedragen en mede gelet op de omstandigheid, dat de grofvuilophaaldienst geheel gratis wordt uitgevoerd, kunnen B. en W. niet anders dan concluderen, dat de aangegeven kosten voor het gemid delde gezin ad f 1,13 per week beslist niet onverantwoord hoog zyn. ADVERTENTIE Zoekt U modern? of klassieke modellen. Constant - Love - Anjer Deslree - Martinshof Ook met briljant. Haarlemmerstraat 181 heeft ze. Zeer grote keuze. Op het gra veren kunt U wachten en Altyd voordelig, 's Maandags gesloten. (Foto LD/Holvast De distributie van de plastic zakken willen B. en W. overlaten aan de leverancier van de zakken en de plaatselijke detailhandel, wnarby ze er op zullen toezien, dat een zo gun stig mogelyk net van verkooppunten wordt opgebouwd. Indien de laad besluit om over te gaan tot dit nieuwe ophaalsysteem zullen de uniforme huisvuilemmers voorlopig nog in gebruik blyven om in de woningen dienst te doen als houder van de plastic zak. In de bestaande verordening, die zal worden aangepast aan dit nieuwe systeem, komt om. een artikel voor, dat als volgt luidt: „Wanneer op enig tydstip c'oor een bevoegd amb tenaar van dt Gem. Reinigingsdienst wordt vastgesteld, dat meer plastic zakken worden aangeboden dan waarvoor een vergoeding wordt be taald, zal de aanbieder vanaf dat tydstip ook voor die plastic zakken de verschuldigde vergoeding in reke ning worden gebracht, tot op het tijdstip, dat ten genoegen van B. en W is aangetoond, dat minder plas tic zakken worden aangeboden dan waarvoor vergoeding wordt betaald" LEIDEN Het teruggeven van de opdracht voor de bouw van een elektriciteitscentrale in de Leidse regio door de ge meente Leiden aan de N.V. Elektriciteitsbedrijf Zuid-Holland behoeft volgens het Leidse college geenszins in te houden, dat op een later tijdstip niet tot de bouw van een centrale in het verzorgingsgebied van de Stedelijke fabrieken van gas en elek triciteit zou moeten worden overgegaan. van de kerkeraad van de Chr. Geref. Kerk om een gemeentelyke bydrage te verlenen van 30 pet. in de kosten van restauratie van het pand Steen- schuur 11, stollen B. en W. de raad voor de subsidie te handhaven op de toegezegde 10 pet. (f3091). Met de organisatie van de Pilgrim- fathersherdenidng volgend jaar is naar schatting f 150.000 gemoeid. Aan het gemeentëbestuur is een by drage van f 50.000 gevraagd. Het col lege stelt de raad voor een subsidie I te verlenen van f 25.000 en een garantie te geven tot een bedrag van maximaal f25.000. Voor 1970 wordt het tekort ln de exploitatie van de Stadsgehoorzaal geraamd op f 250.000. Voorgesteld wordt de tarieven met ingang van 1 Jainiuari as met 10 pot. te ver hogen. LEIDEN De directie van de NZH heeft erin toegestemd, dat naast de abonnementen ook de scho lieren-twaalf rittenkaart mag worden gebruikt, zodat thans weer inciden teel van de schoolbus gebruik kan worden gemaakt. Aldus antwoorden B. en W. op vragen van het raads lid mevr. Kerling-Simons over het busvervoer van schoolkinderen van de Rivierenwyk. Gratis vervoer van de kinderen m deze wijk zou de gemeente f 15.200 gaan kosten, waarbij het college wijst op de consequenties voor andere wy- ken. Onderzocht wordt of de verkeers situatie by de kruisingen van de Hoge Ryndijk met de Meerburger kade en de Meerburgerstraat veiliger kan worden gemaakt voor lopende en fietsende scholiertjes. nieuwbouwcontingenten, spoedige in voering van een aanvullend systeem van individuele huursubsidies en handhaving van ryksbydragen ten behoeve van de doorstroming hebben bepleit. Volgens het college kunnen inwo ners en beroepskrachten het pro bleem van woningnood, sanering en krotopruiming, met het aangeven ten hebben overeenkomstig besloten naar aanleiding van een adres van het actiecomité „Noodverbinding Korte Vliet". Het college vraagt de raad machtiging om hetzelfde te handelen. Telefooncentrale Voorgesteld wordt aan het staats bedrijf der PTT 4000 m2 grond aan de Willem de Zwijger laan te ver kopen voor de bouw van een knoop- puntcentrale. Een krediet van f 13.500 wordt ge vraagd voor het plaatsen van hek werken om het gemeenteiyk school- van altenatieven, steeds weer ondergebouw Rynsburgersingel 22 en het de aandacht van de desbetreffende i maken van een ry wielbergplaats. instanties brengen. I Naar aanleiding van een verzoek De beslissing die het EZH hier over zal nemen, zal in belangryke mate afhangen van de verdere ont wikkelingen in de landeiyke ener gievoorziening. Na verwezenlijking van de structuurwyziging van het EZH zal deze vennootschap zelf be voegd zijn oentrales te bouwen en te exploiteren. B en W. verwachten, dat een uitbreiding van het produk- tievennogen in het noordeiyke deel van de provincie t.z.t. door het EZH in eigen beheer tot stand zal worden gebracht. Het college stelt de raad voor het raadsbesluit terug te nemen en het aanloopkrediei ad. f 50 miljoen vol ledig af te voeren. De voorbereidings- kosten, die naar een ruwe raming f 5 miljoen bedragen, worden door hot EZH volledig vergoed. Noodverbinding Naar het zich laat aanzien zal de definitieve brug in het verlengde van de Vyf Meilaan in de tweede helft van 1971 voor het verkeer wor den opengesteld. B. en W. vinden daarom geen aanleiding medewer king te verlenen aan een noodvoor ziening in de plaats van het verval len boeren bruggetje over de Korte Vliet tussen de wyken Noord-Hof land «Voorschoten» en Zuidwest (Leiden). Het gemeentebestuur van stadhuis Voorschoten en Gedeputeerde Sta-1 B. en W. stellen de raad voor tot (Van onze raadsv er slag gever) In het vraag- en antwoordspel tussen raad en college naar aan leiding van de Leidse begroting voor 1970 komt verscheidene ma len het onderwerp voorlichting ter sprake. Het college stelt, dat het opkomen van onbehagen bij de burgerij nooit geheel kan ivor- den voorkomen, en vindt de beste remedie brede voorlichting en een zo groot mogelijke openheid. B. en W. voelen niet voor het geven van gelegenheid aan het publiek tot het stellen van vragen naar aanleiding van een raads vergadering, waarop uit de raad wordt aangedrongen. Ze blijken evenmin geporteerd voor het hou den van openbare commissiever- OnL WarmnntJ naderingen. In een gemeente van warmond I een omvang als Leiden is naar de mening van het college ook het door de gemeenteraad instellen van wijkraden niet opportuun. Voorgesteld wordt ook met de ge meente Warmond een overeenkomst aan te gaan inzake de verwerking van afvalstoffen in de Leidse vuil- verbrandings'nr i oh ting Een krediet van f 12,500 wordt ge vraagd voor vernieuwing en uitbrei ding van de apparatuur voor de koffie- en theevoorziening in het instelling van een gemeentelyke her- inneringspenTimg voor ambtenaren Het wordt een bronzen penning voor ambtenaren, die de gemeentedienst veriaten (na een lange reeks van dienstjaren. Aan de raad wordt voorgesteld met ingang van 1 maart a.s. aan de heer H. Hoorn eervol ontslag te ver lenen als directeur van de gemeen telyke reinigings- en ontsmettings- dienst. De heren P. C. Mabesoone uit Lei den en J. Ouwerkerk uit Oegstgeest staan op de voordracht voor de be noeming van een lid van de com missie voor de bedrij fstechn ische school voor individueel technisch onderwijs uit de kring van voor standers van r.k. onderwijs. Conclusie: B. en W. willen de burgerij blijven inschakelen op de wijze, waarop dit thans gebeurt. Dat wil zeggen via de kanalen van de actieve afdeling voorlichting. Niet meer. De burgerij krijgt op deze ma nier informatie en uit de stukken aan de raad, die ook in de krant verschijnen. Zo'n stuk is om het eens officieel te zeggen het „al gemeen verslag van de commissie van onderzoek met betrekking tot de begroting voor 1970 en het te dien aanzien te voeren beleid met memorie van antwoord van bur gemeester en wethouders" Wie dit vraag- en antwoordspel doorleest, zal verscheidene malen tot de conclusie komen, dat ant ivoorden worden gegeven, die niet meer zijn dan het bekende kluit je in het bekende riet, en dat I vragen worden gesteld, waarvaii I je je afvraagt wat de inhoud en betekenis ervan zijn. LEIDEN Vuilverbranding officieel en niet-officieel komt. ter sprake in het vraag- en ant woordspel bij de begroting voor 1970. Burgemeester en wethou ders delen mee, dat op korte ter mijn een rapport wordt uitge bracht naar aanleiding van het onderzoek inzake koelwater voor de vuilverbranding uit de Haar lemmertrekvaart. Bij het onder zoek naar de uitbreiding met een derde oven zullen de chemische en biologische vraagstukken eveneens in beschouwing worden genomen. Het college heeft de directeur van gemeentewerken opgedragen een on derzoek in te stellen naar het ver branden van vuil en afval op het ter rein van de groenteveiling, waardoor volgens vragenstellende raadsleden roet binnendringt in woningen en op wasgoed terecht komt. Geen streekbedrijf Afgezien van de N.V. Lugdunum. die een ander karakter heeft, hebben alle engros-gemeenten te kennen ge geven niet tot een streekenergiebe- dryf te willen toetreden. B. en W gaan zich nu beraden op de wyze, waarop met de resterende distribu tiegemeenten tot een vorm van sa menwerking kan worden gekomen. Om in de toekomst tot een regel matige Incasso te komen er is een achterstand zullen de Stedeiyke fabrieken van gas en elektriciteit met ingang van het nieuwe jaar de meteropneming by de verbruikers be perken tot drie keer per jaar. Tot nu toe werden 22 aanvragen ontvangen voor het huren van de Groenoordhal. In 19 gevallen werd een contract gesloten, terwyl in 3 gevallen de wekeiykse veemarkt een onoverkomelyk bezwaar bleek. Een onderzoek om te komen tot een aanvaardbare biyvende beweg- wyzering naar de Groenoordhal is in een gevorderd stadium. Een eventuele reorganisatie van de markt- en havendienst zal voor wat de personeelsaspecten betreft tydig ln de betreffende dienstcommissie worden besproken. Een vervolg op de lndustrialitatie- nota zou een specifieke taak zyn van een by de secretarie-afdeling econo mische zaken te benoemen econoom Er zyn evenwel moeilykheden met betrekking tot de aanstelling van de ze econoom. Zo nodig zal een beroep worden gedaan op het ETI-Zuid- Holland. Industriebeleid en Indus- trievestigingsbeleid zullen zeker on derdelen van de adviserende taak uitmaken. Het route- en haltebeleid van de NZH houdt volgens B. en W. geen verband met de financiële positie van de busonderneming en is geens zins zorgwekkend. Het college acht de busverbindin gen met de badplaatsen en andere recreatiegebieden (Kaag) voldoende ook 's avonds om het vreem delingenverkeer in Leiden gunstig te beïnvloeden. Er is nog geen tyd gevonden om te komen tot uitbouw van de statistische waarneming met gegevens betreffende het vreemdelin genverkeer. Er is principiële overeenstemming over de instelling van een provinciale werkgroep, waarin alle by het plan Kagerzoom betrokken gemeentebe sturen zyn vertegenwoordigd. Met de aanleg van een z.g. demon stratieterrein op het terrein van de Groenoordhal is begonnen. Als er niet in belangryke mate behoefte aan bestaat, zal het terrein als perma nent sportveld beschikbaar komen. In het voorjaar zal het college hier over en over de bouw van een kleed gebouw een beslissing nemen. B. en W. beraden zich op een ver zoek van particuliere zyde om een stuk grond beschikbaar te stellen voor de oprichting van een nieuwe manege. In overweging is een plan om ver lichting boven de bassins van zwem bad De Vliet aan te brengen De aan- zieniyke kosten stemmen het college niet optimistisch. Het zou mogelyk zyn het zwembad 's avonds voor het publiek open te houden. Hierby is de moeiiykheid, dat de toch al beperkte mogeiykheden voor verenigings- zwemmen en waterpolowetdstryden nog verder worden ingekrompen.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 3