KVP-bestuur wil nauw samenwerken met ARP en CHU St. Willibrordus viert haar gouden jubileum Bouw van gymzaal vooi fiat Leiderdorps raad Politieschool gaat naar Amersfoort Noor en na verkiezingen Leiderdorp koopt grond voor liet sportpark BLIKSEMBEZOEK VAN SINT Veel gedaan voor woningbouw in Jf assenaar B EN W VAN LEIDERDORP WILLEN EEN STEMMACHINE FRONT AIL BOTSING IN HAZERSWOLDE PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 27 NOVEMBER 199 DEN HAAG (ANP) De KVP-partijraad zal zich zaterdag „onomwonden" uitspreken voor een nauwe samenwerking met de ARP en de CHU, althans wanneer een concept-resolutie van het dagelijks bestuur van de KVP zal worden aangenomen. In de*e concept-resolutie wordt aangetekend, dat het partijbestuur van mening is, dat het voor de gro te meerderheid van de kiezers van de drie christelijke partijen „onbe grijpelijk en onaanvaardbaar" zou rijn, wanneer deze partijen voor of na cie verkiezingen gescheiden zouden optrekken. In het Neder land van vandaag en morgen zou dit de christelijke partijen onge loofwaardig maken, aldu de con- concept-resolutie. Daarin wordt een exclusieve op stelling van de drie samenwerkende christelijke partijen van de hand ge wezen. Het dagelijks bestuur zegt in de concept-resolutie, dat deze partijen gezamenlijk zullen moeten onderzoeken of het mogelijk is voor de verkiezingen op basis van pro grammavergelijking en op voorwaar de van wederkerigheid tot een uit spraak te komen ten aanzien van samenwerking met andere partijen in een regering. In de ontwerp-resoluie wordt o.m. gesteld, dat de rapporten van de „groep van achttien" in de toekomst visie van de KVP passen. Opgemerkt wordt, dat de APR, CHU en KVP een gezamenlijk, vooruitstrevend en dynamisch programma op hoofdpun ten voor de jaren 1971-1975 tot stand zullen kunnen brengen, waar in de KVP zich zal kunnen her kennen". ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN Aan de Universiteit zijn geslaagd voor het semi-artsex. de dames A. M. Brubakk (Noorwe gen), L. Ie Mair (Delft) en de he ren H. F. Veen (Breda), L. G. M. Wilberts (Bergen op Zoom), J. R. Wouters (Apeldoorn) artsex. M. W. van Diggelen (Leiderdorp), F. G. I. Walenkamp (Oegstgeest). Kand. ex. W. en N. J. G. P. Zuidwijk (Kou dekerk), H. B. van Lamoen (Leiden), F. J. Vergoed (Den Haag), J. J. Gosens (Leiden. W. B. v. d. Pompe (Leiden), S .F. J. N. Huijbers (Lei den), P. J. Bodijn (Leiden), H. J. Martindius (Laden) R. O. Knaap (Leiden), N. v. d. Berg (Leiden); doet. ex. scheikunde C. Vermeer (Lei den), mej. M. C. A. v. Reisen (Oegst geest) de dames A. M. Dingjan-Ver- steegh (Leiden), M. J. C. van Raal- te-Drewes GoudaH. M. R. Ar- bouw-v. d. Veen c.l. (Leiden) en de heren J. G. de Jong (Leiden), J. Th. L. Hel wig (Den Haag), R. Westen- bring (Wassenaar). Burgerlijke Stand van Leiden GKBORF.N Cornells, z. v. J. Haasnoot en M. de Zwart; Annelles, d. v. H. J. Verwoerdt en F. van den Burg; Pieter Jan, z. v. H J Schoonhelm en V. J. I. Wacker- zapp; Davy, z. v. R. C. Wijnandts en J. M. A. Bamps; Tetmlsje Jacoba, d. v. w! van Duivenvoorde en C. Kuijt; Svlvia Maria Margaretha, d. v. M. A. Hoogeveen en M. J. Akerboom; Egbert Cornells, z. v. E. C. Klein Nagelvoort en J. J. van Zwet; Michel, z. v. L. J. van Giezen en C. J. H. van den Hoed; Petrus, z. v. S. P. van Kins en M. P. van den Berg; Patric, z. v. S. F. M. Kraak en E. M. W. Kroon; Robert André, z. v. A. Savelkoul en G. M. Tcunlsse; Florence Esmeralde, d. v. L. van der Sar en G. Schoneveld; Tlmo- theus Arnoldus Franclscus, z. v. A. G. M van der Ven en M. C. E. M. Buijs; Sandra Maria, d. v. I. Ie Febre en M. van derBlom. WEERRAPPORTEN Van hedenmorgen 7 uur Amsterdam regen 3 -1 0.1 De Bilt sneeuw 3 -3 0.5 Doelen zwaar bew. 2 -3 0.1 Eelde geh. bew. 2 -7 0 Endhoven licht bew. 2 -2 0 Den Helder regen sneeuwbui 4 -1 1 L'ichth. R'dam 2 -1 0.3 Twente mist 3 -6 0 Vil6slngen zuid-Limburg zwaar bew. 3 1 0.2 sneeuw 1 -1 0.1 Aberdeen regen 4 2 0.1 Athene regen 21 19 3 Barcelona onbewolkt 11 2 0 Belgrado regen 17 4 7 Berlijn zwaar bew. 2 -4 0.4 Bordeaux licht bew. 8 -5 0 Brussel geh. bew. 1 -1 0 Frankfort licht bew. 2 -3 0.6 Genêve zwaar bew. 3 -1 0 Helsinki zwaar bew. -4 -9 0 Innsbruck sneeuw 2 -2 2 Kopenhagen sneeuw -1 15 -6 0.1 Lissabon onbewolkt 6 0 Locarno licht bew. 8 2 0 londen geh. bew. 4 -1 0 Luxemburg half bew. -5 0 Madrid motregen 10 -0 0 Malaga onbewolkt 18 7 0 Mallorca licht bew. 14 2 2 ï.'.llnchen zwaar bew. -1 -4 6 Nice onbewolkt 10 4 0 Oslo sneeuw -8 -16 0.1 Parijs half bew. 3 -2 0 Rome weerlicht 15 3 7 Stockholm sneeuwbui -1 -9 0.1 Wenen sneeuw 6 0 10 Zurich mist -0 -2 4 De KVP dient. In de concept-resolutie wordt ten slotte nog uitgesproken, dat in de zomer van 1970 een concreet werk programma voor de regerinsperiode 1971-1975 tot stand zal moeten ko men, waarin de vernieuwing en de democratisering van het staatkun dig en maatschappelijk bestel een voorname plaats moet innemen, ter wijl de financiering van het pro gramma daarin zal moeten worden aangegeven. Het partijburau van de KVP heeft een rapport gepubliceerd over de opvattingen van een aantal van 125-KVP werkgroepen betreffen de enerzijds de rapporten van de „groep van achttien" en anderzijds de nota samenwerking. Niet min der dan 117 van deze werkgroepen I presenteren, noemen de verwachting gerechtvaar digd dat de drie christelijke partijen het over een gezamenlijk consequent Ook is vandaag gepubliceerd het rapport van de KVP-commissie dui delijkheid <de commissie-Velkamp), waarin eveneens wordt ingegaan op het vraagstuk van de politieke sa menwerking De commissie meent, zo blijkt hieruit, dat de KVP tijdig voor de verkiezingen kenbaar dient te maken met welke partijen en met welk gezamenlijk programma zij na de verkiezingen in een regering wil samenwerken zo mogelijk in een samenwerkings verband met CHU en ARP tijdig voor de verkiezingen initiatie ven te nemen om tot verdere sa menwerking te komen met andere partijen, teneinde zich gezamenlijk met die partijen op een gemeen schappelijk program en zo mogelijk tevens met opgave van kandidaat- ministers (o.w. de formateur-mi nister-president), aan de kiezers te „Het is echter een mis veis tand", aldus het rapport", dat een derge- LEIDERDORP In het kader van de komende realisering van het sportpark „De Bloemerd" dient de gemeente de beschikking te verkrij gen over de in de Bospolder aanwe zige sloot, groot 4070 m2, die eigen dom is van de Bospolder. Daar om hebben B. en W. de taxateur van de gemeente, de heer J. Veilekoop uit 's-Gravenzande, verzocht zich met het polderbestuur in verbinding te stellen ten einde voor de gemeente Leiderdorp de eigendom te verwer ven van het onderhavige perceel wa ter. Dat is gelukt. Behoudens de instemming van de raad en de goedkeuring van Gede puteerde Staten kwamen B en W. namelijk met het polderbestuur overeen dat de desbetreffende sloot aldus het rapport aan de gemeente zal worden overge- vooruitstrevena program van hoofd- lilke duideHikhelsverantwoordel«k- punten eens zullen worden. Geen verbetering O bergruimten flats in Pinksterbloem LEIDERDORP Tijdens de op 2 juni gehouden raadsvergadering j heeft de heer C. N. Boot bij de be- handeling van het voortsel tot be- j schikbaarstelling van een krediet voor de reparatie van balkons en ga- I lerijen van de 72 galerij woningen in J de Pinksterbloem de aandacht ge- i vestigd op de bereikbaarheid van de onder deze flatgebouwen gelegen I kelders, waarin zich de bergingen van de huurders bevinden. Hij ver onderstelde dat het technisch niet mogelijk was de trappen wat minder steil te maken, doch wellicht was het wel mogelijk een deel van de trap pen vol te storten met beton, waar door een loopvlak ontstaat voor fiet sen, bromfietsen, kinderwagens en 1 dergelijke. Wethouder C. Meerburg, heeft 1 toen toegezegd, dat bezien zou wor- j den of op eenvoudige wijze iets ter verbetering kan worden gedaan. Intussen heeft de directeur van het Gemeentelijk Woningbedrijf B. en W. gerapporteerd, dat het niet mogelijk is de trappen minder steil te maken, omdat de afmetingen van het trap penhuis daarvoor te gering zijn. Bij wijze van proef is in één portiek de fiets- c.q. bromfietsgoot 10 cm ver heid tegenover de kiezers uitsluitend op de grotere christelijke partijen zou rusten. De van de KVP of het eventuele samenwerkingsverband verlangde duidelijkheids-initiatieven dienen evenzeer door de andere re- geringsbereide partijen te worden genomen. dragen voor de prijs van f 0.25 per m2, zodat de totale koopsom f 1.017.50 bedraagt. Conform het voorgaande stellen B. en W. de raad voor te besluiten tot aankoop van het bovenbedoelde per ceel water. Wanneer deze transactie haar beslag heeft gekregen resteert in de Bospolder nog één perceel wei land, dat nog geen gemeente-eigen dom is, te weten een in de zuidwest hoek gelegen perceel groot 1815 m2, dat eigendom is van de heer J. F. H. J. M. Verhagen te Leiden. De raad besloot tot de aankoop van deze grond in de vergadering van 2 sep tember 1968, terwijl de goedkeuring van Gedeputeerde Staten werd ver kregen op 18 december 1968. B. en W. hopen, dat de daarop betrekking hebbende transportakte binnenkort kan worden verleend WASSENAAR De r.k. woning- bouwvereninging St. Willlbrordns gaat zaterdag 29 november a.s. het gouden jubileum herdenken. De feest dag begint om 10 uur met een oecu menische dankdienst in de St. Jo- sephkerk aan de Parklaan. Om 2 uur 's middags is er een samenkomst voor genodigden en belangstellenden bU het complex van 213 woningwet flats, dat bij de Van Duivenvoorde laan in aanbouw is. Daar zal aan het gemeentebestuur namens de be woners van de St. Willlbrordus-wo- ningen een jubileumgeschenk worden aangeboden en zal bovendien aan de eerste bewoners van de dezer dagen der uit de muur geplaatst, doch dit 1 gereed gekomen flats de sleutel wor blijkt volgens een mededeling van den overhandigd. Vervolgens is er de directeur ook geen verbetering te van 4 uur tot half 6 In het Raadhuis zjjn. B. en W. hebben daarom beslo- De Paauw een receptie, die aan de ten in de overige portieken de be- jubilerende vereniging wordt aangc- staande situatie te handhaven. 1 boden door het gemeentebestuur. De woningbouwvereniging St. Wil librordus werd in 1919 in Wassenaar opgericht als een afdeling van de toenmalige r.k. Volksbond het te genwoordige NKV. Vijf actieve leden van de plaatseiyke Volksbond, de he ren J. v. d. Holst, J. v. d. IJssel, L Bellekom, J. Remmerswaal en J Hendriks vormden het eerste be stuur en gingen direct enthousiast aan het werk om de doelstelling van de nieuwe bouwvereniging te verwe zenlijken het stichten van hygiënisch ingerichte woningen, die voldoen aan de behoefte van het, in bescheiden financiële omstandigheden verke rende gezin. In 1921 werd de eerste steen' ge legd voor een eerste complex van 51 5-kamerwoningen en 2 winkelwonin gen in het Oostdorp. Dit eerste historie van' de vereniging, in finan cieel opzicht veel problemen met zich meegebracht. Daaruit kan ver klaard worden dat het vrij lange tijd zou duren, voordat de vereniging een LEIDEN De Sint toch zo druk bezet in deze dagen heeft van ochtend even kans gezien 'n bliksem- bezoekje af te leggen in het clubge bouw van de WSL, de Leidse meis jes-studentenvereniging, aan het Ra penburg. Tegen twaalven arriveerde de goediheiligman per koets, met in zijn zog drie Pieten, die zodra ze het gebouw binnen waren, met gul le hand rondgingen. De koets van de Sint was versierd met roze en witte ballonnen, de lus- trumkleuren van de WSL die vol gende maand haar 70-jarig bestaan viert ondier l^et motto „Speel' De strooipieten wierpen kwistig met sui kerzakje en luciferdoosjes met het Spellopdruik. Tenslotte spoedden Sints knechten zich naar zolder, waar ze een enor me ballon volbliezen die vervolgens uit het raam werd gehangen. Deze met confetti gevulde ballon werd DONDERDAG Staalwijk (Herenstraat) Ledenver gadering Leidse Tuiniers- en Bloem tenver. Door Eendracht Verbonden uur nam. Titus Brandsmalaan 76 „De Dui boot" clubhuiswerk handenarbeid 8? uur nam. Eigen Huls (Rapenburg 24) Foru Augustinus, NCSV, SSRL en VC over „Kerk aanpassen of ontplofte) 8 uur nam. Oranje Nassau School (Asserstri 1) Opening Rembrandttentoonstelli 8.30 uur nam. Rijnlandslyseum (Apollolaan l) Vo evangelie- gemeente afd. Oegstge Spr. drs. Rose, 8 uur nam. zWitte Singel 18: Scholleren groep 7.45 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie chrlste gem. Ecclesia 8 uur nam. Witte Singel 18 Openbare ven dering Vietnamcomlté 8 uur nam. Stadsgehoorzaal Concert „Werkau Wilskracht" 8 uur nam. Schouwburg Litteris Sacrum Opv „Janus" 8 uur nam. Oranje Nassau School Asserst 1Rembr.andttentoonstelling 10 voorm. 4 uur nam. iiir StadsgehoorzaalUitvoering mans Wilskracht m.m.v. de Seadier Singers, 8 uur nam. Rest. v. d. Heijden Ledervergaderllve] CHU 10 uur voorm. (Foto LD/Holvast) tweede complex woningen tot stand g^ Nicolaas' geschenk aan de lus- kon brengen: in 1941 kwamen 571 trumcommissie. vijf kamerwoningen, eveneens in het Oostdorp, gereed. Na de oorlog heeft St. Willibrordus grote activiteit ontplooid. In het Oostdorp werden in 1945 23 woningen gesticht. In 1950 nam de vereniging een complex van 125 door de gemeen te gebouwde woningen in de Van Limburg Stirumstraat en omgeving over, waardoor het totale won'ingbezit op 258 gekomen was. Nog eenmaal in 1957 werd een complex van 57 vijfkamerwoningen in het Oost- Jeugdwerk Leython. Programma. Iedere zondagmiddag van 3-6 UU1 Iedere dinsdagavond van 19.45 tot 221U' uurdansen in de discobar. Sociëteit 18 MIN is open op dinidter woensdag en donderdagmiddag half 4 tot 6 uur en op woensdag vrijdagavond vanaf kwart voor 8. V ?<£t28 novemb€r: kwartaal openlnjuit Sociëteit 18 PLUS is open op dondLt dag, zaterdag en zondagavond kwart voor 8. Zaterdag 29 november: kwartaal ningsfeest. Zondag 30 november: sociëteltsavoK per LEIDSE BIOSCOPEN CAMERA: „If. 14 Jr. Dag. 2 7. 9.15. Zond. ook 4.45. Vrij en nachtvoorst. 11.30 uur: „Fataal alai 18 jaar. LIDO: „De een na de ander" ]4 Dag 2.30, 7, 9.15. Zond ook 4.45. LUX OR: „Naaktmodellen", 18 Dag 2.30, 7, 9.15. Zond ook 4.45. REX: „Carmllla", 18 Jr. Dag 2 30 9.15. Zond ook 4.45. J '-«.F STUDIO: „Bamse", 14 jr. Dag 2' 7, 9.15. Zond ook 4.45. Vrij en 1 I nachtvoorst. 11.30 uur: „Mini pota 1 18 jr. y ■•GeJaagd door de wlcfi 14 jr. Dag 2 en 8. TENTOONSTELLINGEN. Vertraging bauw winkelcentrum in Leiderdorp schuld van winkeliers LEIDERDORP In de vergadering van de Leiderdorpse raad van 29 dorp verwezenlijkt, daarna richtte de: september uitte de heer Tieken zijn vereniging St. Willibrordus haar verontrusting omtrent de gang van zaken met betrekking tot het gereed LEIDERDORP Bij raadsbesluit Ondanks diverse pogingen was het van 2 december 1968 heeft de Lel- I niet mogelijk een belegger te vinden derdorpse raad besloten tot de sticb- voor de bouw van de geplande flat ting van een gymnastieklokaal in woningen in de premiesector lamgs het uitbreidingsplan Zijllaan- en j de Wilddreef (blok G). Verdere po- MeijepoLder. De definitieve plaats j gingen om deze woningbouw alsnog van het gymnastieklokaal kon des- gerealiseerd te krijgen hebben B, en tijds nog niet in het raadsbesluit w. niet meer gedaan, omdat zij in- worden opgenomen. Aanvankelijk j middels tot het inzicht zijn gekomen, hebben B. en W. overwogen 0111 het dat het betrokken terrein hard nodig lokaal te bouwen ten noorden van j zai zjj,n voor de realisering van de het klein industrieterrein aan de J nodige onderwijsvoorzieningen. Lijnbaan. Van deze situering hebben zij moeten afzien in verband met de belangstelling voor dit perceel grond bü de bedrijven. Daarna is bezien in hoeverre het mogelijk was het lokaal te bouwen op het voor open bare bebouwing gereserveerde stuk grond in de nabijheid van ide flat woningen aan de Houtschans. Dit terrein bleek te klein te zijn. LEIDERDORP Sedert een wij ziging van de Kieswet in 1965 be staat de mogelijkheid dat de ge meenten bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer, provinciale staten en de gemeenteraad gebruik kunnen maken van een stemmafchine. Bur gemeester en wethouders van Leider dorp stellen de raad voor een krediet van f 8500 beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van een der gelijke machine. Het ligt in de be doeling de stemmachine voor het eerst te gebruiken bij de verkie zingen van de provinciale staten en de raad in 1970. In de eerste plaats denken zij hierbij aan de bouw van het hier voor bedoelde gymnastieklokaal. Daarnaast zal het terrein gebruikt kunnen worden voor de bouw van een, semi-permanente lagere school. De noodzakelijke bouw van een der gelijke school is aangetoond in de dit jaar uitgebrachte nota inzake het lager onderwijs. Tenslotte menen B. en W, hoewel zij dit op dit mo ment nog niet met exacte cijfers kunnen aantonen dat er in de betrokken wijk nog behoefte zal be staan aan een kleuterschool naast de reeds bestaande scholen. Het overleg met de stedebouwkun- dige en het architectenbureau Stuur man over de situering van de hier voor bedoelde gebouwen heeft nood zakelijkerwijs nog al wat tijd ge vergd. De thans gevonden oplossing achten B. en W echter in alle op zichten geslaagd, enerzijds omdat een grote groenstrook kon worden uitgespaard voor de flatwoningen aan de Wilddreef en de Houtsohans (van belang voor het ruimtelijke ef fect), anderzijds omdat de situering van het gymnastieklokaal op de hoek Wilddreef/Lij"baan tot gevolg heeft dat de afstand van het lokaal naai de scholen gering is, waardoor de gymnastieklessen een optimaal ef fect kunnen sorteren. B. en W. stellen de raad voor met de genoemde situering van het gym nastieklokaal akkoord te gaan. De geplande situering van de zesklassige kleutersohool kan in een later sta- semi-permante lagere school en de dium plaatsvinden. Opgeankret. moet nog worden, dat B. en W. de raad met ba trekking tot de onderhavige situering in feite voor een voldongen feit plaatsen, omdat inmiddels met de bouw van het gymnastieklokaal is begonnen. Deze gang van zaken is voornamelijk hieraan te wijten, dat het onderhavige lokaal zowel als het gymnastieklokaal aan de Leeuwerik- straat is ondergebracht in een bouty- stroom. Bij de aanbesteding van het gymnastieklokaal aan de Leeuwerik straat is B. en W. gebleken, dat de aannemer bereid was een aanmer kelijk lagere prijs te bedingen in dien tegelijkertijd tot de aanbeste ding van het lokaal op de hoek Wild dreef /Lijnbaan werd overgegaan. In het financieel belang van de ge meente hebben zij het gewenst ge acht van dit aanbod gebruik te ma ken. Zij vertrouwen, dat de raad hiervoor begrip toont. bouwproject heeft, zo blijkt uit de I activiteiten °P het inmiddels tot ont wikkeling gekomen uitbreidingsplan Zijlwatering. In de jaren 1958-1960 werd in de omgeving van de Ter Weelaan een complex van 186 woningen gesticht, later nog aangevuld met 38 wonin gen. In 1968 werden 90 woningen ge bouwd in de 's Heerenbergstraat en omgeving, waar voor het eerst centrale verwarming werd aange bracht. Op het ogenblik wordt ge bouwd aan de reeds genoemde 213 woningwetflats bij de Van Duiven voordelaan. A]s deze in de loop van 1970 voltooid zullen zijn, zal het wo- ningbezit van de jubilerende ver eniging gestegen zijn tot 842. Daarnaast heeft de vereniging zich de laatste jaren bezig gehouden met het moderniseren van de voor en in de oorlog gebouwde woningen. Voorzitter van St. Willibrordus is sinds 1962 de heer A. C. Duijvestijn. De secretaris, de heer A. J. Noord- over, is sinds 1968 in volledige dienst als administrateur. HAZERSWOUDE Vannacht om streeks half één botsten op de Rijn dijk in Hazerswoude twee auto's frontaal. De politie vermoedt dat één van beide automobilisten op de linker weghelft is terechtgekomen waarna een aanrijding niet meer kon worden voorkomen. Beide bestuurders en een passa gier, werden hierbij licht gewond. Nadat zij in het Academisch Zieken huis In Leiden waren behandeld kon den zij naar huis terug keren. Bei de auto's werden zwaar beschadigd. komen en het betrekken van de win kelpanden aan de Laan van Ouder zorg en de Van Diepeningenlaan. Naar aanleiding hiervan delen b en w de raad het volgende mede, dat zij toe geven dat deze kwestie aan vankelijk wat stroef heeft gelopen. Dit hield verband met de branche- en ruimteverdeling. Toen deze pro blemen opgelost waren, ontstonden er moeilijkheden omtrent de inrich ting van de winkels. Iedere winke- I lier wenst en dit is ook begrijpe- I lijk een andere indeling en in richting. Hierdoor kon de aannemer, die inmiddels de ruwbouw had gerea liseerd .niet voortgaan. Belangheb benden zijn toen in de gelegenheid gesteld ohi vóór half mei 1969 hun wensen ten aanzien van indeling en inrichting aan het exploitatiebureau Huurman in Leiden bekend te ma ken. Hieraan is door de meeste win keliers geen gevolg gegeven. Dienten gevolge is de bouw buiten de schuld van de aannemer om vertraagd. WASSENAAR/AMERSFOORT Over enkele weken zal op het ter rein van het voormalige concentra tiekamp bij Amersfoort worden be gonnen met de bouw van een nieu we politieschool voor de provin cies Zuid-Holland (met uitzondering van Rotterdam en Den Haag). Zee land en Utrecht. Tot vtx»r koit was de politieschool voor deze drie pro vincies in Wassenaar gevestigd. De bouw van de nieuwe school zal on geveer vier miljoen gulden gaan kos ten en rond anderhalf jaar duren. De kosten worden gedragen door de 33 aangesloten gemeenten in de drie provincies, die hier ook hun adspi- rant-agenten laten opleiden. De politieschool heeft by Amersfoort de beschikking over negen hectare zeer bosrijk terrein, waarvan krach tens de bepalingen van het van toe passing zynde streekplan niet meer dan vijf procent mag worden be bouwd. Bovendien mogen de gebou wen niet hoger dan vyf tot zes me ter zyn. Deze voorwaarden hebben de archi tect, de heer L. de Keijser, genood zaakt tot het ontwerp van een zeer omvangryk complex gebouwen met een totale grondoppervlakte van 4.000 m2. De leerlingen van de school wor den gehuisvest in woonunits met zes tien tweepersoons kamers. De school krügt daarnaast tien leslokalen, een recreatiezaal, een eetzaal, een gym nastiekzaal en een aantal sportvel den. De school zal ruimte kunnen bieden aan 175 leerlingen met uit- breidingsmogelykheden tot 250 leer lingen. De opleiding van de adspi- rant-agenten, in leeftyd variërend van zeventien tot 25 jaar, duurt een jaar en geschiedt in internaatsver- band. De kosten van de opleiding worden betaald door de verschillende gemeen ten. Zy betalen 4600 gulden voor iedere cursist uit hun plaats en vyf gulden per jaar per korpslid, onge acht hun aantal leerlingen op de school. Legermuseum Expositie Hlstoriw I diorama's en militaire modelfigur Geopend maandag tot en met vrijt 9 uur voorm. 5 uur nam., zon- feestdagen 1-5 uur nam. (t.e.m Januari). Galerie Van der Vllst: schilderij van Joep Nicolas, dinsdag t/m zat dag 9—6 uur en zondagmiddag van 5 uur (t/m 28 december). Jeugdmuseum Koppenhlnksteeg geopend: zaterdag van 11-17 uur Antiek uit het begin van de 20 eeuw. Inlichtingen by het secretarti LJA. Stadhuis-Breestraat De Lakenhal. Dag. 10-4 uur: zoi 1-4 uur. Ryksmuseum van Oudheden penburg 23): Werkd. 10 uur voon 5 uur nam.: zond 1-6 uur nam Rijksmuseum voor Volkenkum (Steenstraat 1), dag. 10-5 u., zondi 1 6 uur nam. Ned. Legermuseum: Geopend maa dag tot en met vrijdag 9 uur voon 5 u nam. zon- en feestdagen 1-5 Rijksmuseum voor dj geschiedenisL natuurwetenschappen Dag 10-4 ui ef zond 1-4 uur. Heempark Oegstgeesterweg (Klktrt'' polder) Flora van eigen bodem, d ie; van 8 uur voorm.—5 uur nam., „v mei t.e.m. oktober op zat en tof 2 5 uur nam Lakenhal: „Geknipt voor U", bo e dord Jaar Nederlandse fotografie (tI ag 7 december) !ej Ars. Aemula Naturae Tentoonst 1® van werk der leden. Op wtrkdagen m 10, zat. 2-5 en zondag 2-4 uur n»(y (t.e.m 28 november). Heuff, Wassenaar: Agnes van Brandeler (gouaches), Sonja Dwin Oé (aquarellen) en Ietje van de GriM ;ei (keramiek), 's-maandags t/m 's-zat dags van 10-17 uur, bovendien dinsdagavond van 8-10 uur (t/m, december). 't Dulvenhuys (Rapenburg Schiderijen van Fer Hakkaart, üags t/m. zondag van 2-8 uur na (t/m. 10 december). In het Mareschlp (Lange Mare 68 Schilderyen, aquarellen en tekening van wijlen Jos Mertens, dageiyka 5 en 7-9 uur (t/m 31 december) 1 I ai Rt AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gei len: Haven Apotheek. Haven 18, 20085. De zaterdag-, zondag-, avon en nachtdienst van apotheek R, Breest Smallenburg te Leiderdo wordt waargenomen door de Ha» Apotheek. De Oegstgeestse Apothe en Apotheek Voorschoten zijn de geh Ie week geopend. Gemeenschap Zuid-West. en Informatie 24101 (b.gg. 21 Hulpverlenlngs- en lnformatiedlei Hulpverlening te) 'nf tel 33921 Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na gevalleD wordt van dlneduR 12 1 Int woensdag 12 uur waargenoflfP 3oor het Diacones! enhule Vrijdag uur tot zaterdac 12 uur door het t LMsabethzlekenhuls (Hoolgrt.) OP6'® dore werkdagen en op zondagen dof bet Academisch Ziekenhuis 71 ;'C iSïx DONDERDAG Kon. Schouwburg, 20 16 uur: HM se Comedle; „Jongens onder elkaa» van Mart Browley.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2