?est cco Mar es vervangt Yeenstra m Stien Kaiser wint 3000 m leer geld voor topsport r PSV concentreerde zich in stille j afzondering op duel met Roma Snelheid *L M )brengst sporttoto hoger rs ERA DOET NIET MEE Politie vindt deel gestolen kaartjes in Amsterdam.... Kurt Linder ergerde zich in bioscoop [El AZ'67 verslaat Luxemburg Leidse Rijclub VAN HANEGEM MORGEN NAAR LEIDEN Buitenlanders falen bij Go Ahead-PEC SCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD mach J van Iraaiei ifwerl h 76001 ;err Din GPD i Franz Ha- toe in de Kuip ook wat onder de maat ge jut het vanavond als Rocco mag geloven Omdat Mi lans potige hem, Franz Hasil, Feije- 9racl raarlijkste schutter ziet. 3V0 iirdeelde Rocco, „een wat aandoende, degelijke en bekwame binnenspeler, wedstrijd kan beslissen dodelijk schot. Daarom ito. een sterk verdediger, m uit te schakelen", pzien baarde, omdat in toch vooral Jansen en $em schitterden. Als su- Idenvelders weliswaar, ook in het offensief netje staan. De vlezige iiest wees die veronder- chtig van de hand: „zy het middenveld op onze aar. en omgekeerd na- eitelyk ben ik voor Van niet eens zo bang. Ik teel meer van Hasil, om- noord doelpunten moet Excuses voor de vragen los- had de ineens vlot pra- fco, namens zyn spelers langeboden voor Milans [statie in het eerste duel: i toen, in conditioneel het dieptepunt. In zo'n de tegenstander al vlug [endien speelde Feijenoord dan we hadden ver- verraste ons. De ploeg de grote atletische sterke moreel waren Wij faalden in San Feijenoord zo goed was. inale in Madrid tegen n de Italianen geen van het Nederlandse de televisiebeelden ind-Engeland is die ge- gewijzigd. maar niet •inds Feijenoord in Mi- 'eest, weten we echter er mag dus worden aan- lat de Rocco-elf „gela-1 Igepompt met instructies! Itreedt. Iter niet", schertste de |(de Nereo, „dat wij Feije-1 „killen". Het wordt op1 (tussen twee partijen, be- 1 wij het niet. dan is er fcnan over boord. Ook dar. (leven voor ons gewoon moeten we proberen I te worden, maar ook [moeilijk zijn. Lukt het J zullen wij echt geen I plegen" va heeft zich gistermid- fcies van Feyenoord club-1 lanel, in het Rotterdam- l-ziekenhuis laten behan.1 I de onwillige spier in het Aanvankelijk had ik nog pit hoop dat Rivera mee we weten nu, sinds 'dat hy beslist niet kan Wus Rocco. „Karl-Heinz is echter fit en wordt ^waardoor Malatrasi op nk komt". ich heeft nog niet uit- |*ie er naast Sormani en het middenveld gaat I Hy zal kiezen tussen gnoni. Opstellingen ede orde nogmaals beide or d: tomeyn Israel Lase- j»n Duivenbode, Hasil - Jwery - Kindvall - Van ft - Moulyn. in-: ïchnellinger Anquiletti i> Maldera - Santin, Fogli mi) - Sormani - Lodetti, l'Prati. ROTTERDAM (GPD) Een deel van de 34 kaartjes voor de wedstryd FeyenoordAC Milan, die vorige week donderdag uit het stadionkantoor van de landskampioen werd gestolen, is terecht. Zy werden in Am sterdam aangetroffen op de 23- jarige Argentyn M. B.. zonder beroep en zonder vaste ver- biyfplaats. Hy had 26 toe- gangsbewyzen op zak De Amsterdamse politie kwam daar by toeval achter. Agen ten, die in de nacht van don derdag op vrydag op de Nieu- wendyk assisteerden by een aanrijding, zagen een man ln onderbroek de straat opkomen Hy deed zeer verward De agenten dacht dat zy te maken hadden met een zenuwzieke of met iemand die onder invloed van verdovende middelen ver keerde. De man werd meegenomen naar het bureau waar hy een kalmerend spuitje kreeg. Via de hotelcontroledienst kwam men te weten waar hy logeerde. De politie liet de kleren van de Argentyn overbrengen naar het bureau. By het fouilleren, een routinehandeling die werd uit gevoerd door de vreemdelingen politie. kwamen de kaartjes tevoorschyn. Waarschijnlyk heeft B. in de Amsterdamse rosse buurt een aantal kaartjes in geld omge zet. Hy zit nu voor verhoor op het bureau Sandelingplein in Rotterdam. EINDHOVEN/OISTERWIJK (GPD) Nico Mares. de 29- jarige goalgetter van PSV, zal vanavond tegen AS Roma de geblesseerde Wietze Veenstra vervangen. Hij, in Rome nog reserve, krijgt de zware taak op zijn schouders gelegd om zijn instinct voor doelpunten waar te maken. De ijzersterke ver dediging van AS Roma zal hem weinig kansen geven. Maar wilskrachtige Nico, voor de eerste maal in zijn carrière spelend in een Europa-Cupwedstrijd zal negentig minuten lang alles doen om PSV in de kwartfinale van de Europa Cup 2 te helpen Van het grote optimisme, dat di rect na de wedstrijd in Rome dui- deiyk voelbaar was, is nog weinig j over. Capello en Landini mogen dan niet spelen (Herrera bevestigde dat gisteren voor de tweede maal), Ro ma is en biyft een niet te onder schatten tegenstander. Roma zal vanavond verdedigen met snelle te genstoten uit die verdediging. Roma heeft ook in Scaratti en Braglia (de vervangers van Capello en Landini) technisch onderlegde aanvallers, die vooral op snelheid aan hun bewa kers kunnen ontkomen. Afzondering Kurt Linder weet en begrypt dat als geen ander. Daarom eist hy van zyn spelers volledige concentratie in stille afzondering van de buitenwe reld. Toch mochten de liefhebbers van een bioscoopje gistermorgen Lin- ders strakgehanteerde teugel even la ten vieren, wie zin had, mocht en kon naar de film. Ben van Gelder had hem uitgezocht: Pim de la Par- ra's „Bezeten" of „Een gat in de muur". Het Rembrandt-theater in Eindlhoven was er voor afgehuurd. Een gedeeltelyk ontklede, maar vo luptueuze dame op het witte does maakte echter vroegtydig een einde aan het kykgenot van de filmlief hebbers. Kurt Linder beval de aan- j wezige spelers weer in hun auto te stappen en hat hotel op te zoeken. „Omdat", zo verklaarde Linder la ter, „de film niet zo interessant was" In hotel Bosrand in Oisterwyk, waar de levende have van PSV in quarantaine is, zaten wy rond het middaguur te wachten op Linder en zijn team. Tegen de zin van Kurt Linder, die de volstrekte afzonde ring van zyn jongens bewaard had willen zien biyven. Toen Pim Does burg na een „nu zyn we naar de film geweest en hebben we het ein de niet eens gezien" de andere bios- coopgangers uitnodigde voor een spel letje kaart, greep een zeer gespan nen Linder opnieuw in. Als één man stonden ze van hun tafels en ver dwenen naar een vertrek dat buiten ons oorbereik lag. Linder zelf wilde geen enkele vraag beantwoorden. „Zelfs geen halve", zo zei hy „Ik heb maandag een persconferentie ge geven en dat moet genoeg zyn". En ook Linder verdween. Reserves ROTTERDAM <GPD) De di rectie van net Stadion Feyenoord in Rotterdam wyst alle berichten van de hand over de aanleg van een proefveld met kunstgras in het sta dion. Er is daarover ook geen enkel contact geweest met een fabriek of onderneming en het is evenmin de bedoeling op dat terrein te experi- teren De stadiondirectie acht het op dit moment niet opportuun. Heel veel later, toen hy verno men had dat Herrera definitief had bekend gemaakt dat Capello en Landini niet spelen, wilde hy wel praten. „Ik had op die wyziging by AS Roma gerekend. Want ik wist dat beide spelers een week in Parijs zyn geweest. By een arts, die goed bevriend is met Herrera. die Herrera, toen hy nog by Inter train de. zeer vaak uit de brand heeft ge holpen met ernstige blessures van zyn spelers. Jammer voor Herrera, maar de hulp van die arts heeft dit maal weinig uitgehaald. Nu krygen we dus te maken met twee reser ves. Ergens niet zo prettig. Die wil len zich hoe dan ook handhaven in het eerste elftal. Zy zullen met meer inzet spelen dan Capello en Landini gedaan zouden hebben. Ja. en het niet meespelen van Veenstra kan een handicap zyn, maar het is geen absolute handicap. Omdat myn ploeg een geweldig moreel heeft. Dat zal iedereen en ook Herrera vanavond duidelyk worden". Herrera toog gistermiddag rond vier uur met zyn spelers, alleen ge huld in donkerblauwe regenjassen naar Eindhoven Om hen vertrouwd te maken met de omgeving waar achttienduizend supporters hun ke len schor zullen schreeuwen en zul- I len roepen om „Zoef" en doelpun- 1 ten. Somber keek Herrera naar de gryze lucht, waaruit op dat moment een fyne motregen viel. „Weet u", zei Ben van Geldér, die Herrera be geleidde, „dat het in Utrecht, hier ongeveer zeventig kilometer van daan, heeft gesneeuwd?". Herrera, zyn hand opstekend: ..Maar wat j hier valt is toch geen sneeuw?" En van dat antwoord stond Van Geldei toch wel even paf. Beeld uit de vorige in Italië gespeelde ontmoeting tussen PSV en AS Roma. De Eindhovenaren trokken zich toen dikinijls in de verdediging terug. Vanavond zul- ze echter moeten aanvallen om de 0I- achterstand ongedaan te maken. WIL BURGMEYER TWEEDE Telefoontje EINDHOVEN (GPDi Slechts een half uur mochten de naar de Eur^pa-cupwedstryd tegen Roma toelevende PSV'ers gis termorgen genieten van de film „Bezetten", waarin nogal veel vrouwelijk naakt voor kwam. Toen werd het de zich steeds meer ergerende trainer Kurt Lmder te bar. Hy som meerde zyn spelers op te staan en de zaal te verlaten. Zij gaven mokkend gehoor aan deze order PSV was naar de bioscoop gegaan om zich even te verpo zen in de ernstige voorbereiding op het treffen van vanavond in Eindhoven. Geen koude oorlog meer voor Her rera. Zonder aarzelen maakte hy het elftal bekend. Getraind hebben de Romeinen gisteren niet, hoewel Herrera maandag bekendmaakte dat hy een partijtje zou laten spelen op de trainingsvelden naby de Wel- schapse dyk. Om elf uur zou hy er zijn. Maar rond dat tydstip geen Herrera en geen spelers. Een tele foontje naar Heeze. waar AS Roma verblyft, leerde dat Herrera zyn spelers de naby gelegen bossen had ingestuurd. Allereerst om de spie ren wat los te maken, vervolgens om te wennen aan de kou. En die kou deert de Italianen niet. „We hebben", zei Capellini, „al vaker gespeeld in Milaan en Turyn en daar kan het ook bar koud zyn". De arbiter van PSV-AS Roma is de Hongaar Gyula Emsberger, 45 jaar en werkzaam als technisch ambtenaar op een steenkolenmyn. Zyn internationale ervaring: 38 wed- stryden met voor hem de belangryk- ste NapelsBurnley. Emsberger is nogal schriel en vry klein. „Maar", zei hy „Ik zal zeer fel fluiten. Ik laat weinig toe en ik heb al vaker spelers van het veld gestuurd". De helden zyn dus gewaarschuwd. Opstellingen PSV Doesburg. Van der Dungen, Rado- vic. Strik. Kemper. Van Stippent. Bjerre. Van der Kuylen, Schmidt Hansen. Mares, Ressel. AS ROMA Ginulfi, Bet, Spinozi. Capelll, San- tarini, Capellini, Braglia, Peiro, Cordova. Scaratti. AMSTERDAM (ANP) Oud- wereldkampioene Stien Kaiser heeft gisteravond op de Jaap Edenbaan in Amsterdam de eer ste 3.000 meter van het seizoen gewonnen. De Delftse kwam in redelijke omstandigheden tot een tijd van 5 min. en 23,1 sec. Wil Burgmeyer bleef slechts wei nig achter De Nieuwveense werd tweede in 5.24.7. Ook Bep en Carry Geyssen reden met Elly van den Brom onder de vyf en een halve minuut. Trynie Rep. die volgende week 19 jaar wordt, viel met haar 5.52,7 uit de toon. „Zy kon echter niet voluit i ryden", aldus coach Kees Broekman, „omdat zy al na een tweetal ronden over een oneffenheid reed, waarby een schaats beschadigd werd". Broekman, die net als vorig sei zoen in Zandvoort logeert, was te vreden over de prestaties op de langste dames-afstand. „Het ys was vry vlak, wat hier niet vaak voor komt. Een winstpunt voor my was het geringe verschil tussen de ryd- sters". 1DAM (GPD) Tydens wone ledenvergadering erl. Sportfederatie heeft van deze federatie zich tlaard het Nederlands I Comité finajncieël tege- heeft behoefte aan meer topsport in verband met l|e planning voor de Olym- if ta. Die planning lykt de tastandig besluit van de aan de Olympische Spe nen Voor de bouw van oiodaties kan daardoor worden uitgetrokken. want dat punt wordt als sluitpost gezien. De penningmeester van de NSF, drs. S. C. Bakkenist verwacht overigens een lager bedrag dat in 1970 te verdelen valt dan de som die in 1969 verdeeld werd De daling wordt geschat op 8 ii 10 prooent. Voor 1970 is dan een bedrag van 12.800.000 gulden te verwachten te gen 14.180.000 gulden in 1969. De heer Bakkenist wees er overi gens op dat de opbrengst van de toto 1968-'69 40 pet. hoger was dan ln 1967-'68. De extra inkomsten zyn vrywel geheel aangewend voor de stimulering van de bouw van sport accommodaties. Het te verwachten te verdelen bedrag voor 1970 zal 2H miljoen hoger zyn dan in 1967-'68. Hiervan stelt de NSF één miljoen ter beschikking van de sportbonden voor de financiering van de huis houding. De bedrag zal voornam e- iyk gebruikt moeten worden voor ka dervorming en het aantrekken van betaalde krachten. De heer Ry ken berg <NHV) noem de dit bedrag slechts een begin. „Er m»Det een onderzoek word on inge steld naar een hoger bedrag". De claim van de KNVB om de uit kering van één miljoen van 1969 te verhogen tot 2 Vj miljoen in 1970 is tot nu toe door de NSF afgewezen. De voetbalbond ging echter in ho ger beroep by het Ministerie van cul tuur, Recreatie en Maatschappeiyk werk en een beslissing hierover is nog niet gevallen. Wordt de ander half mll>oen tooh toegewezen dan is het extra inkomen van 2,5 miljoen De NSF besloot bovendien in 1969 één miljoen te reserveren voor het nationaal investeringsinstituut, dat de bouw van sportaccommodaties zal gaan financieren. LUXEMBURG AP i Dank zy twee doelpunten van de Poolse aan winst Liberda heeft AZ '67 gister avond in Luxemburg de vriend- schappelyke wedstryd tegen het vertegenwoordigende elftal van het Groot Hertogdom met 2—1 gewon nen. Liberda scoorde in de 29ste en 63ste minuut. Het tegendoelpunt van Luxemburg kwam vier minuten na rust tot stand uit een strafschop. Deze werd benut door Cardoni. Voor de Luxemburgers was het de laatste oefenwedstryd voor de wed strijd tegen Bulgarye op 7 december. WASSENAAR De Leidse Ry- en Jachtclub organiseerde dit week einde haar Jaarlykse openingswed strijd om de beide Stoxenplaquettes in zilver en brons. Daar de Leidse manege aan de Kaiserstraat ge sloopt is aDcht en vond men onder in Wassenaar. De inschrijving was ook voor niet-leden geopend. In klasse B hadden de Wassenaar- se ruiters de overhand. De uitslag was als volgt 1 mej. I. H. van Wer- meskerken met Skylight, 2. mej. J. Spiele met Dpushka. 3. mej. J. Sid- dré met Skylight, 4. mej. S. Sipkes met Hanoush. 5. mej. N. de Voogd met Tarrad. De bronzen Stöxenplaquette ging naar de beste ruiter van de deelne mende leden, die heer P. F. Grollé, met Mascotte In klasse A was de uitslag 1. mej. M. Ooms met Peyko, zilve ren Stöxenplaquette, 2. mej. M. de Graaff met Hanoush, 3. mej. A Arends met Haruxh, 4 mej. H Au- bert met Bumbo, 5 mej. M. Par- mentier met Snowgirl. Uitslagen Senioren a 3000 m: 1. Stien Kaiser (Delft) 5.23.1, 2 Wil Burgmeyer (Nieuwveen) 5.24.7, 3 Bep Geyssen (Amsterdam) 5.25,5, 4 Carry Geyssen (Amsterdam) 5.27,4, 5 Elly v. d. Brom (Amsterdam) 5.29,0, 6. Trynie Rep (Oostzaan) 5.52.7 Junioren a 3000 m: 1. Hanny Lorent (Amsterdam) 5.48,9, 2. Gré Donker (Wormerveer) 5.49,5, 3. Gonny Sloof (Lekkerkerk) 5.52,7, 4. Nel Kohier (Amsterdam) 5.54,1. Kees Broekman tevreden LEIDEN Wim van Hanegem komt morgen naar Leiden om de „Van Hanegem-trofee." de eerste prijs in een naar hem genoemd voetbaltoernooi, uit te reiken. Het toern»x>i wordt georganiseerd door een drietal studenten van de Leid- die van mening zyn dat de speel wy ze se studentenvereniging „Augustinus' van Van Hanegem niet voldoende wordt gewaardeerd. In oktober ging de voorronde met 22 elftallen, alle bestaande uit leden van „Augusti nus", van start. De twee teams die zyn overgebleven, Oehoeboerios en Huckabuck komen morgenmiddag (aanvang 2.30 uur) op het sportter rein aan het Piet Paalt Jenspad in de finale tegen elkaar uit. Na afkoop reikt „de Kromme," die door enkele andere Fe yenoord-spelers zal wor den vergezeld (o.a. Theo Laseroms) de trofee uit. waarna met medewer king van het Leidse Studenten Hoempa Gezelschap een optocht door de stad volgt. In deze optocht rijdt een open wagen mee waarop Van Hanegem temidden van het win nende elftal zal plaats nemen. DEVENTER (ANP) De tweede- divisieclub PEC heeft gisteravond ln een erbarmeiyk slechte wedstrijd in Deventer met 21 gewonnen van het twee divisies hoger spelende Go Ahead. Alle doelpunten kwamen na de rust tot stand. Deze ontmoeting werd door beide clubs benut om enige buitenlandse spelers te testen. Dit kwam de kwa liteit van het spel echter allerminst ten goede. By PEC maakten twee Portoricanen hun opwachting. Wil liam Quiros en Edgar Marin. Verder was Pepé Fernandez uit Uruguay van de party. Trainer Pim van der Meent toonde na afloop alleen tvog Interesse voor Marin, die in de 59ste minuut de score opende. By Go Ahead speelde de Ierse in ternational Eric Barber mee. Hy faalde echter volkomen. Trainer Fahdronc verving Barber, die uit komt voor Shamrock Rovers, zelfs na de rust. De Tsjech Jelinek, met wie de Deventer club in onderhande ling is, kon zich niet vrymaken. De overige treffers kwamen op naam van Smid (60ste minuut 1—1), en Kragt (83ste minuut: 1—2).

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 19