j {Nederlandse rele s eholte start slecht DWS WEG UIT OL. STADION n carambole tegen Galvez»T V tv 1 De pijp met de vijf pluspunten Voorzitter D. Stoop verwijt de raad van commissarissen „regentenmentaliteit rtaan te«ren ts Sandow Tom Okker bij laatste vier Sleutelwedstrijd Stars - Suvrikri Competitie CKB f I G 21 NOVEMBER 1969 PAGINA 31 DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD 5PD) Op de eerste dag van het wereldkampioen- in het Oostenrijkse Linz heeft de Nederlandse ver- diger, Henk Scholte, slechts één enkele carambole oren. Dat gebeurde in de partij tegen de Spanjaard sz, de vorige wereldkampioen (vijf jaar geleden in iseVigo), die in twee beurten de 50 bereikte. Derhaive |te het armtierige gemiddelde van een half. En dat ier voornaamste favorieten voor dit wereldtoernooi. der dat de „explosieve" Eindhovenaar in 'n soort oor- ling zijn keu uit elkaar schroefde en toch het zweet roorhoofd wiste, toen deze veroordeling tot de toe- stoel achter de rug was. pa stormachtig aankla- urdeloos dit rooster, js Europees kampioen - de wereldkampioen leaen". Daarin had hij ongelijk, maar Gal- bitueel dezelfde klaont horen Het is van 3a, dat hij in de meeste aoeilijk „van de grond in dit geval, hoewel hy 1 en comfortabel per Unz was gearriveerd tende van tevoren op de pinnen oefenen en nog zelf meegebrachte bal- wies hetzelfde gewicht lier in Linz worden ge- meeste andere spelers wordelen niet. Lal Kens echter trainde op de k lager er nog erbar- zelfs gescheurde lakens bijna een te groot vlak was één grau- massa, die men in nog niet op het slechtste ai tegenkomen. De bii- tlt namelijk in Oosten - ang te betekenen. Linz ran ruim 200.000 in- freer zo groot als Eind niet meer dan twee grote toebehorend aan de Billardclub, die tevens ii de wijde omtrek. Deze io op het laatste ogen- overgebracht naar de t balzaal in het statige waar tot zondag de Lin- fcr de pompeuze, gouden n de verriohtingen van zulle kunnen gadeslaan, rtwdig te melden, dat de meteen nogal geschokt capaciteiten van de Europese kampioen, die jiande dagen hen mede if, met ettelijke formi- lende kunststoten. Jk heb vannacht bijna cht gedaan" - omdat hij naar bed gaat) creëerde toikomen verkeerd uit- a de ontmoeting met de ilroz Hi) verspeelde de mat de Spanjaard hen toffelijk" van acquit liet, dgenoot kwam ondanks i vertrouwd zijn met de Hecht uit de acquit- bor hij de volgende trek- Galvez mocht dan nog missen voor een minus- Kricaine, hij distantieer- ji angstwekkend impro- (rrst 130 caramboles van ae tegenstander. Toen de „logge" compositie- ideale formatie aan de ief, kwamen ze vast te ?wn Scholte de tweede ichteraf bleek de laat- wi zich waar te maken, een eenbands toot geof- hem echter, in reeds toestand, te machtig i „rommelde" opnieuw mort, totdat hij na zo'n letele kaatsingen opnieuw üeballen feilloos „drilde' en ze pas de vrijheid de 500 was voleind. Ceulenians van Soholte nam rlijker vormen aan toen itingen van z'n groot- ïnten Jean Marty en Unitarians in hun begin- A aanschouwd. Zowel de •prof als het Belgische men overbrugden hun resp. tegen de West- Hose en de Argentijn raroi m eén enkele beurt te eigenlijk geen libre- •en dag eerder de rei* (luizend kilometer van naar Linz per auto in Me. ging van acquit irgentijn en maakte een ..omloop", die niet eer- dan toen het gemillime- -erk was volbracht, cure Belg kent het bn- ook geen enkel geheim dl. „uitgehold" door het de en machteloze wach- in de nabeurt niet ver- caramboles. Een schrille De Spartaan gaat za- de gewichthefcompetitie daar uit te komen te- een ploeg die dit sei- "rt. De Leidse ploeg, on- 'an trainer Brandt, ziet uit: A. Swagers, J. van S. Holswilder, N. Faas. fo D. van 't Riet. kets maakte oen snel einde aan zijn reeds tot het minimum beperkte as piraties. Hij was overigens de titel strijd verdienstelijk begonnen tegen de Oostenrijker Heinrich Weingart- ner met de 500 in drie beurten, met onder meer een serie van 371. Jean Majrty had uit een ongemak kelijke achterstand (2610) tegen de lange Westduitser Klaus Hose moeten optomen. Hoewel hij een al lesbehalve eenvoudige aanvangsstoot kreeg, „hypnotiseerde" hij de kogels toch tot een machtig totaal, dat de 500 in dit pokerspel nog altijd Is. Later op de avond had hij drie beur ten nodig om de Oostenrijker Franz Stenzei weg te vagen met 50030 in drie beurten. Tevreden kwam de Pa- rij zenaar niet eens van de tafel „Ik ben veel te nerveus", bekende hij zijn vrouw, .omdat ik vooral vecht tegen m'n algemeen gemiddelde". Henk Scholte houdt zioh voorlopig bezig met andere zorgen. Vandaag krijgt hij niet minder dan drie par tijen te verwerken, hoewel tegen de „achtenvacht". bestaande uit de Ja panner Matsuzaki en beide Oosten rijkers Stenzei en Weingartner. Een dagje om wear zichzelf te worden. Een extra reden voor Soholte om in het weinig verleidelijke Linz met de kippen op stok te gaan. Uitslagen Berardi 500 3 386 166.66 Weingartner 133 3 129 44.33 Hose 261 1 261 261.00 Marty 500 1 500 500.00 Soholte 1 2 1 0.50 Galvez 500 2 370 250.00 Maitsuzakl 160 20 44 8.00 Stenzei 500 20 372 25 001 Ceulenians 500 1 500 500.00 Berardi 3 1 3 3.00 Weingartner 500 8 227 62.50 Hose 445 8 256 55.62 Marty 500 4 266 125.00 Stenzei 30 4 30 7.50 Galvez 500 4 212 125.00 Matsuzaki 159 4 143 39.75 Stand iresp. gespeelde wedstrijden, punten, alg. gemiddelde): 1. Marty 2 - 4 - 200 2. Galvez 2 - 4 - 166.66; 3. Ceulemans 1 - 2 500: 4. Berardi 2 - 2 - 125.75: 5. Wein gartner 2 - 2 - 57.54; 6. Stenzei 2 - 2 - 22.08; 7. Scholte 1 - 0 - 0.50: 8 Hose 2 - 0 - 78.44; 9. Matsuzaki 2 - 0 - 13.29. HENK SCHOLTE gemiddelde van een hal) - lichtgewicht droogrokend verwisselbare kop moderne vormgeving en de prijs .10.75 LONDEN (ANP) Tom Okker heeft gisteren de halve finales van de Britse tenniskampioenschappen I op overdekte banen bereikt. De Ne derlandse prof had slechts 33 minu ten nodig om de „oude meester" Pancho Gonzales in de kwartfinales uit te schakelen: 61, 62. In de halve finales zal Okker, die in de strijd tegen Gonzales bijzonder snel was. de Australiër Tony Roche ontmoeten. Roche schakelde de Ame rikaan Stan 8mith met 63, 810. 64 uit. De andere halve eindstrijd zal gaan tussen Rod Laver (de Wimble- donkampioen had meer dan twee uur nodig om de Brit Roger Taylor met 1614, 108 te verslaan» en de Ame rikaan Earl Buchholz. De laatste won in de kwartfinales met 36, 61, 64 van de Brit Graham Still- well. Den Haag (ANP» Naar aan leiding van Pele's duizendste doelpunt, dat woensdagavond ter wereld kwam, rijst de vraag wie nu wel de meest produktie- ve Nederlandse speler aller tij den genoemd mag worden. Daar is moeilijk een antwoord op te geven. De meeste prominenten zijn niet, zoals Pele. gedurende hun gehele carrière begeleid door een clubadministrateur, die elk doelpunt in. wat voor wed strijd ook gewetensvol heeft ge turfd. Er bestaat een lijst van topscorers van het Nederland se elftal. Deze wordt aangevoerd door Faas Wilkes met 35 doel punten gevolgd door Lenstra met 33 en Bep Bakhuys met 28 doelpunten. Het totale aantal doelpunten, dat hy in zijn carrière maakte, schat Wilkes tussen de 350 en 500. „Ik zou het bü benadering niet weten. Ik ben 23 jaar actief geweest. Daarvan heb ik acht iaar bij Xerxes gevoetbald, vier Jaar in Spanje en vier jaar in Italië, daarna twee jaar bij VVV drie jaar bij Fortuna-54 en ten slotte nog twee jaar bij mün oude club Xerxes. Ik moet er in die jaren heel wat ingeschopt hebben. Maar hoeveel? Ik weet wel, dat ik in Italië eenmaal tweede op de topscorelijst ben geweest met zo'n 30 doelpunten'. Ook Bep Bakhuys' totale sco- rp meat een legendarische groot-, te hebben bereikt. De voetbal- loopbaan van de beurtelings voor ZAC en HBS uitkomende en vervolgens tien jaar als pro fessional in Frankrijk spelende goalgetter omspant zo'n 22 jaar De score van 1 topseizoen kan Bakhuys zich nog gced herinne ren: „Toen ik uit Indië terug kwam en by ZAC ging spelen, promoveerden we van de ooste lijke tweede naar de eerste klasse met een totaal aantal doelpunten van 101, waarvan ik er 71 op mijn naam had staan". Sinds de invoering van het be taalde voetbal zijn de namen van de meest produktieve spe- - Iers geboekstaafd. Bovenaan staat Tonny van der Linden met 214 doelpunten, gevogd door Cor van der Gijp (196) en Henk Groot (195). Tonny van der Lin den schat zijn totale produktie vriendschappeiyke wedstrij den meegerekend ver boven de 300. Cor van der Gyp komt uit op 220 doelpunten als hy de treffers meetelt in interlands en EuropacupwedstrijdGn Henk Groot die zijn hoop dit seizoen het totaal van Tonny van der Linden te overschryden door een blessure in rook zag opgaan en- momenteel herstellende is van een knie-operatie, komt na enig nadenken ook tot een hogere to taalscore. „Alles by elkaar moet ik er natuurlijk veel meer gemaakt hebben. Ga maar eens na: zo'n 23 tot 30 by Zaandyk, zo'n 40 by Stormvogels daarna de vier Nog een plaatje van Pele na het scoren van zijn dui zendste doelpunt in de wed strijd Santos-Vasco da Gama. De ster van het Braziliaanse voetbal is zijn ontroering nog niet meester. Het shirt is hem voor een niet onbelangrijk deel door eveneens ontroerde supporters van het lichaam gescheurd. jaar by Ajax. de twee jaar by Feyenoord, terwyl ik nu al weer aan mijn vyfde seizoen voor Ajax bezig ben. Met de vriend schappeiyke weedstryden, toto- wedstryden, interlands en der- gelyke meegerekend, zal ik toch wel ergens in de buurt van de 500 komen". Een andere befaamde schut ter is Coen Dillen. Totale score: om en nabij de 400 doelpunten. Dillen speelde 12 Jaar voor PSV én twee Jaar voor Helmondia. Voetbal Spanje heeft zich ge plaatst voor de halve finales van het toernooi om het Europese voet- balkampioenscnap voor amateur lan denploegen De Spanjaarden ver sloegen in Santa Cruz op de Cana- rische Eilanden Engeland met 20, een score die reeds bij de rust wa.; bereikt. LEIDEN Voor het Leidse Bona Stars is het morgenavond erop of eronder De Leidse ploeg, die op het ogenblik de vierde plaats in poule B bezet, moét zich in de Vijf Meihal via een overwinning op no. 3 van de ranglrjijst, Suvriki. plaatsen voor de kampioenspoule. Onmogelyk is dit niet want de uitwedstrijd leverde dc Leidenaars een kleine overwin ning op. Har Stol en Paul Ruyse- naars vertolkten in die wedstrijd een hoofdrol. Ook morgenavond zal weer veel van dit tweetal afhangen Het belangrijkste is dat de Stars, even als in de eerste ontmoeting tegen de Surinamers, het hoofd koel houden en o pde beslissende momenten toe slaan. De dames van Bona Stars ontvan gen het nog ongeslagen Dordtse Ro- wic. Misschien kunnen de Leidse dames in eigen huis voor een ver rassing zorgen. LUSV heeft in de eerste klasse, district Den Haag, wel kansen tegen Aristan terwijl ook Blitz hoger moet worden aangesla gen dan DAS. Programma: Groen oor dh alvan avond: 7.00 Blita a—BS a; 8.15 Es- sor 3Alphia 2. Blitz 2Sigi 1, LUSV—Aristcn: 9 30 Blitz 3TCL 2 LUSV 2Sigi 2, Blitz DlEssor Dl. vyr Meihal, morgenavondé 5.30 BS 2 Argus b, BS 3Punch 2, BS Dl Powic; 8.15 Bona StarsSuxrikri, 9.30 BS 2—Suvrikri 2. I LEIDEN Het laatste grote pro- gramma. Pernix krygt op de Leid se Hout (15.00 uur) bezoek van Ex celsior. waarby felle stryd zal wor den geleverd voor de 3de plaats. I DKOD ontvangt Ons Eiland en kan by winst de kop van PKC, dat niet speelt, overnemen. Kinderdyk ont moet Vriendenschaar. Programma Overgangsklasse B PKC 2Rotterdam Zuid: Bolnes-De Ijsvogels: VEO-Fiks; Excelsior 2- KOAG; DES—KVS. In de eerste klasse A speelt Ons I Eiland 2 de laatste weken opval- lend goed. Tegen Excelsior 3 moet I dan ook de volle winst mogeiyk zyn. VES 2 zal geen moeite met Avan- ti mogen hebben! AMSTERDAM (ANP) DWS zal binnen anderhalf jaar het Olympisch Stadion definitief verlaten. De club, die vroeger aan de Spaarndammerdijk speelde in het noordwesten van Am sterdam zal daar in de omgeving de beschikking krijgen over een nieuw sportpark. Ten behoeve van DWS zal een accom modatie van ongeveer 16.000 plaatsen gebouwd worden. Slechts een gedeelte van de voornamelijk overdekte tribunes zal „vast" zijn, de rest is demontabel waardoor de capaciteit al naar ge lang de noodzaak kleiner of groter gemaakt kan worden. Het toekomstige veld van DWS zul een gedeelte beslaan van het nieuwe sportpark „Spieringhorn dat de gemeente Amsterdam aanlegt viak „achter" dus noordelijk van de spoorlijn AmsterdamHaarlem, pa' naast het huidige stadion Slo- tprdyk. Het hoofdveld zal midden 1971 voor bespeling gereed zijn, het vcliecjige complex vermoedelijk een jaar later. Aangezien de vereniging niet het kapitaal bezit om een passende ac commodatie tc bouwen en de ge meente alleen op dat punt ook niets Gewichthei fen De Zweedse ge- wichtheffer Hans Bettenbourg verbe terde in Lanskrona zyn eigen we reldrecord drukken in de zwaarmid- doiigewichtklasse met vier kg en bracht het op 175 kg. Het was Bet- tenbourgs derde recordverbetering in korte tijd. Eerder bracht hy 170.5 en 171 kg omhoog. Noetbal Anderlecht (Belg.) heeft zich door in Belfast met 73 (na een ruststand van 60) te winnen van Coleraine (Noord-Ierland) ge plaatst voor de derde ronde van het toernooi om de Jaarbeursstedenbe- ktr De Belgen hadden de eerste ontmoeting roet 61 gewonnen. doet, is donderdag de naamoze ven nootschap „Sportpark DWS" opge- richt. Initiatiefnemers tot de stich- ting van deze NV zyn de heren M. Caransa, onder meer eigenaar van diverse hotels in Amsterdam en lid van Ajax en de heer D. Stoop, de huidige voorzitter van DWS, direc teur van een liftenfabriek Deze twee vormen voorlopig de directie van de NV en nemen ieder voor 50.000 gulden deel m het aandelenkapitaal van een miljoen. Onwil Donderdagmiddag vertelde de heer Sloop, dat de oude regenten-menta liteit van de volstrekt initiatiefloze raad van commissarisen van de NV hei Nederlandse Sportpark (Olym pisch Stadion, de voornaamste oor zaak is, dat DWS het stadion wil verlaten. Hy stelde dat zyn vereni ging, die op dit moment schuldenvry is, zich binnen de muren van het stadion op geen enkele wyze kon ontplooien en dat het ontbreken van een eigen huis voor zowel de profs als de amateurs een fatale uitwer king op de club had „Wij hebben", zei de heer Stoop, „een eigen huis nodig en dat kon of wilde het stadion ons niet verschaf fen. Ieder initiatief van onze kan: stuitte op een muur van onwil bij het stadion". Hy gaf een aantal voor beelden. „In onze poging om Ron Rensenbrink voor DWS te behouden hebben oud-voorzitter Solleveld en ik ieder tienduizend gulden uit ei gen zak willen by passen om de last voor de vereniging niet te groot te maken. Gezien de eisen van Rensenbrink bij de onderhandelingen was er nog een tekort van 50.000 gulden. Er wa ren geldschieters, die dit bedrag wil den fourneren, maar de club wenste zijn schuld r.iet te vergroten Wij wilden Rensenbrink houden, hy was tenslotte de man die een kleine ne derlaag kon afwenden. Wij hebben zes keer dit seizoen met 0—1 verlo ren en we dachten dat het stadion er ook belar.g bij zou hebben hem hier te houden. Dus vroegen wij daarom die 50.000 gulden voor de komende twee jaar" Geen eent Dokter Tetzner zei: „U krijgt van ons geen cent". „In ongeveer zes jaar hebben wij het stadion een miljoen gulden afgedragen en 65 pro cent van de kosten van de suppoos ten betaald. Daranaast hadden wy, zoals andere verenigingen wel heb ben, geen enkele baat bij de recla mes rond het veld en de restauratie. In zes jaar kan dat ook op een ge derfd half nvljoen worden gesteld. Desondanks moesten wfj in de be- sruurskamer meer dan een gulden betalen voor de borrel, die wy onz» gasten offreerden. Niettemin heeft het stadion de huur van ons trai ningsveld verhoogd van zesduizend tui twaalfduizend gulden. We hebben aangeboden de prof- sectie in de exploitatie van het sta dion onder te brengen. Onze voor waarde was, dat het stadion er ten minste tien jaar mee zou doorgaan en de amat-eurafdeling van DWS aan een passende accommodatie zou hel pen. Bovendien was de heer Caran sa bereid een miljoen gulden rente loos te lenen om spelers aan te trek ken. mits in de raad van commissa rissen een paar plaatsen werden in geruimd voor zakenlieden met meer moderne methoden. Neen Wij hebben gesuggereerd om een stichting spelersfonds DWS te stich- tei., waarin ook het stadion zou deelnemen Wy hebben gevraagd of het .stadion akkoord ging dat wy onze kleinere wedstrijden by Blauw V. li speelden. Het antwoord was ook hier, zoals altijd, neen. Daarna kon Blauw Wit dus ook niets anders doen dan ons weigeren. In het za kenleven. en oetaald voetbal behoort daartoe, moet je risico's durven ne men. De regenten van het stadion wilden dat niet. Die wilden niets. Daarom heboen wij het plan ge maakt om te vertrekken naar Spie nngerhorn". Nieuw De chirurg J. C. Tetzner. gedele geerd commissaris en in feite de waarnemend directeur van het Olym pisch Stadion, dat binnenkort leeg komt te staan, vertelde donderdag avond: „Ik heb afgesproken geen commentaar te zullen geven. De hele zaak is nieuw voor ons. Wij zullen ons er nog over moeten beraden" „Ik weet van niets", reageerde mr U. H. W. Stheeman, eveneens com missaris van de NV het Nederlands Sportpark. „Ze zeggen dat DWS een ander veld krygt. of dat waar is weet ik niet. We hebben geen enkel bericht gekregen van DWS. Zolang we geen officieel bericht hebben ont vangen, valt er voor ons niets te bepraten. Maar", zo voegde hy er aan toe, „ze mogen opzeggen en ik zal er niet bepaald wakker van lig gen". MAUP CARANSA Aiax-hd helpt

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 31