CAIRO VRAAGT WAPENS w ilH IS M Nieuwe tactiek van NAVO Finnen zijn bang om de Russen te irriteren Verbod fiPD- congres Vakkennis hielp niet Jsm- Met kernwapens Kennedy gispt Agnew VS leger werkt onderzoek tegen Franse regering arresteert 200 man Proeven met gassen In verband met solidariteitsactie INDIA'S CONGRESPARTIJ STAAT OP SPRINGEN Protest tegen verbranding ran een hond In vogelvlucht STRIJDBIJL in Brand dorpshuis ,aTerdag re november 1969 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 11 (Van onze correspondent) JERUZALEM (GPD) Politieke en militaire waarnemers jgr nemen aan, dat binnenkort een nieuwe Russisch- qyptische wapentransactie zal worden afgesloten. Naar de invang daarvan kan men slechts "gissenmaar er zijn aanwij- inoen. dat de Egyptische delegatiedie begin volgende week Lr Moskou vertrekt, als voornaamste punt uitbreiding van |t luchtmacht en het pantserwapen op haar verlanglijst heeft wan. Het zou er daar gedeeltelijk om ian de verliezen goed te maken, die a Israëlische leger de Egyptenaren het Kanaalfront heeft toege- icht. Volgens de Israëliërs hebben ai diverse acties de Egyptische Ujdkraohten beroofd van de mees- SA-2 raketten tegen vliegtuigen een aantal radarinstallaties in ie sector. Bovendien zouden vele lis en kanonnen onschadelijk zijn Het aantal Egyptische ;en, dat sinds de zesdaagse ■^fcdtocht naar beneden is gehaald, door Tel Aviv opgegeven als Gemeend De Egyptische delegatie zou Mos- ook willen winnen voor de be- van nieuwe pantsereen- De oprichting daarvan zou in zyn jongste rede voor de tionale vergadering hebben doen van een leger van 500.000 inSij het uitbreken van de oorlog '67 beschikte Egypte, volgens aëllsche berekening, over 200.000 Voor de financiering van de Egyp- die wapenaankopen zou worden I ft uit het fonds van driehon- j rdvijfendeitig milj. dollar, waar- tr in beginsel overeenstemming ld bereikt bij de recente bespre- Zl ngen van de Arabische defensie- ad. Bij die gelegenheid verplichtte oedi-Arabië zich honderdvijf en - itig miljoen, Koeweit- honderd- intig miljoen en Lybië tachtig mil- en dollar bij te dragen. Het geld d voornamelijk aan Egypte en rdanie ten goede komen, maar Syrië zou in de pot delen. Aan de andere kant- schijnt Nasser het inderdaad te hebben gemeend, toen hij in zyn laatste rede over on afwendbaarheid van een nieuwe oorlog tegen Israel sprak. Vandaar - nog altijd volgens Israëlische ziens wijze - dat de Egyptische afvaardi ging bij haar besprekingen meer de nadruk zal leggen op versterking van de strijdkrachten dan op de moge lijkheid van een politieke oplossing van het conflict met Israël. Men is overigens hier van mening, dat het resultaat van het komende overleg in Moskou sterk de Arabische top conferentie zal beïnvloeden, die op 20 december in Rabat zal beginnen en gewijd zal zijn aan de activering van alle beschikbare militaire, po litieke en economische bronnen voor de „aangekondigde bevrijdingsoor log". WIJ WORDEN DIKKER! Het gemiddelde lichaamsgewicht van de Nederlandse dienstplichtigen. Wisselen Op politiek terrein zou de Egyp- sche missie met het Kremlin van [dachten willen wisselen over de rteajdiee besprekingen tussen de «enigde Staten en de Sow jet-Unie het viermogendheden-overleg. in1 blgens de Israëlische commentators ij in Egypte de hoop op een zekere fs'e van overeenstemming tussen 'ftshington, Moskou, Londen en irijs toegenomen onder de invloed lf beweerde recente Amerikaanse aan de Russische ge- frekspartner Deze concessies zouden volgens de raëlische dagbladcorrespondenten iei Washington in dit stadium nog chts op territoriaal gebied liggen met name terugtrekking van de raëlische troepen in Sünai op de oegere „Internationale grens" be- tffen. Cairo zou bij de komende irtJpprekingen in Moskou de Russen len aansporen te trachten de terikanen tot verder wijken te rogen, in het bijzonder ten aan- van het vluchtelingenprobleem. b in 1950: 63 kilo TNT* y\ 1955: 64.4 kilo I960: 65.2 kilo 1968 68.4 kilo Aan deze conferentietafel zul len maandag de eerste voorlopige besprekingen plaatsvinden tussen de S oio jet-Unie en de Verenigde Staten van Amerika. WASHINGTON/DEN HAAG <AP, GPDIn Britse kringen in de Amerikaanse hoofdstad kan men horen verluiden dat als de Sow jet- Unie West-Europa zou binnendringen, de communisten vermoedelijk eerst een korte waarschuwing zouden krijgen en kort daarop door een „beperkte" atoomwapenaanval zouden worden getroffen. Tot deze maatregel zouden de ge- allieerden overgaan als bleek dat de troepen op de grond niet in staat waren de aanval te weerstaan, en de atoomaanval op kleine schaal zou I BOSTON IAFP) Senator Edward Kennedy van Massachusetts heeft gisteren vice-president Spiro Agnew ervan beschuldigd met zijn eergis teravond uitgesproken televisierede „het land te willen verdelen". In een communiqué uitgegeven door de medewerkers van Edward Ken nedy wordt gezegd dat Agnew ten aanzien van de oorlog in Vietnam „de Amerikanen tegen elkaar op wil zetten. Als men hier geen maat regelen tegen neemt zou dit tragisch kunnen aflopen", aldus het com muniqué. De bureaus voor onderzoek van de openbare mening hebben blik- semonderzoeken ingesteld en vol gens deze zijn vele Amerikanen ver rukt over Agnews aanval op de tele visiemaatschappijen. In een verhou ding van drie tot één is men in som mige delen van de Verenigde Staten erg gelukkig met Agnews uitlatingen. Vooral in het zuiden en Westen van Amerika is de aanhang van Agnew groot. CVan onze speciale verslaggever Coen Korver) HELSINKI (GPD) De hele we reld speculeert over het mogelijke verloop van het Russisch-Ameri- kaanse topgesprek, dat hier maan dag begint, behalve de Finse gasthe ren zelf. Reden voor deze zwijgzaamheid is him angst de Russen te irriteren. Men is in Helsiki maar al te blij dat de Amerikanen hebben inge stemd met het voorstel om in de Finse hoofdstad te gaan praten. Hierdoor is de Finse neutraliteit ver diept, internationaler geworden, niet meer alleen gedecreteerd door Mos kou en men wil dan ook alles doen om de Russen geen aanleiding te ge ven de neutraliteit van Finland uit gebreid ter discussie te stellen. Men zal er alles aan doen om demonstra ties te vermijden als maandag het topgesprek begint in „de blauwe zaal" van het gouvernementele ont vangstcentrum. vlak bjj de haven. De Russen kunnen zich daar thuis voelen, want dit voormalige particu liere huis was in 1918 tijdens de bur geroorlog het rode hoofdkwartier. Na het eerste gesprek op maandag SAARBRÜCKEN «Reuter) De Woriteiten van Saarbrücken heb- vandaag op het laatste ogen- «en partijcongres van de ex- rechtse „National Demokrati- Partei Deutschland" van tof von Thadden verboden. Ter- de 700 afgevaardigden uit ge- Duitsland in Saarbrücken ar- iveercie, gaf minister van Binnen- Zaken Ludwig Schnur van baarland een verklaring uit waar- 1 hi) zegt dat de overheid „em- redenen heeft om aan te ^«n dat zich radicale elemen- willen mengen onder de deelne- aan een vreedzame demon- fttie en dat zij de NPD-bijeen- met geweld willen verhinde- »M«t het oog op de omvang van gevaar voor de openbare veilig- J en orde, welke slechts door de Mitigate politiemaatregelen zou- k" kunnen worden gehandhaafd, tl ik besloten de burgemeester van "fbrücken te instrueren het con 's te verbieden". Eet congres zou dit weekeinde Wen gehouden. Gesproken zou "Wen over de oorzaken van nederlaag bij de onlangs gehou- 01 Bondsdagverkiezingen waarbij e Npd er niet in slaagde de be- Wi?de 6 ocent stemmen te beha- n voor zetels in de Westduitse ^vertegenwoordiging. De NPD verzocht het verbod in te trek- WASHINGTON (Reuter) De commissie voor overheidswerkzaam- heden van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, die een onder zoek heeft ingesteld naar de dood van 4000 schapen als gevolg van een proef met een dodelijk gas, heeft het Amerikaanse leger beschuldigd van bedrog en veronachtzaming van het openbaar belang. Het leger heeft destijds ruim een week lang ontkend dat het verant woordelijk is geweest voor de dood van de schapen bij een proef met een dodelijk zenuwgas in maart 1968 op het proef terrein in Dugway in de Amerikaanse staat Utah, maar gaf daarna toe dat een wolk van dit gas ontsnapt was. De commissie zegt in haar donder dag gepubliceerd rapport dat militai re functionarissen het onderzoek naar de dood van de schapen heb ben tegengewerkt. Zij hadden onder meer de levering van monsters van dit gas aan de onderzoekers ver traagd, gegevens achtergehouden en onjuiste gegevens verstrekt. Door hun optreden, aldus de commissie, kon niet onmiddellijk medisch wor den ingegrepen en dit heeft het le ven van veel schapen gekost. De commissie acht de methoden voor de proeven van het leger onveilig en zegt dat nieuwe proeven volgens de ze methoden catastrofaal letsel bij mens en dier in een groot gebied kunnen veroorzaken. De commissie dringt dan aan op stringente beper kingen voor proeven in de open lucht met gifgassen. Twee leden plei ten zelfs voor een volledig verbod van deze proeven. DEN HAAG/RIJNSBURG De 49-jarige caféhouder uit Rijnsburg zat helemaal in de verkeerde hoek want hij stond voor de Haagse politierechterHij zou een auto hebben bestuurdterwijl hij onder invloed van drank verkeerde. Dat gebeurde op de Oegstgeesterweg; de caféhouder verklaarde met zekere vakkennis, dat h\j nog wel in staat ivas om auto te rijden. De politie was gewaarschuwd van- wege een opstootje en zag toen dat iemand juist in een auto weg- I reed. Omstanders zeiden dat de bestuur der „dronken" was en de politie er I achteraan. Zy zagen dat verdachte slingerend reed. waardoor zelfs een tegenligger in de berm van de weg I werd gedrukt. In het café consta teerden de politiemannen, dat ver dachte wankelend liep en zich aan de toonbank moest vasthouden. De officier van justitie vond dan ook het bewijs wel geleverd. Ver dachte zou drie glazen sherry en twee borrels hebben gedronken in zijn woonplaats, en nog drie sherry in Leiden. Reeds eerder is verdachte veroor deeld tot twee weken gevangenis straf voorwaardelijk wegens autobe- sturen onder invloed van drank en de proeftijd loopt nog. De officier constateerde, dat ver dachte geen rijbewijs nodig heeft en eiste nu drie weken gevangenisstraf en twee jaar intrekking van het rij- bewijs. De verdediger vroeg in elk geval geen gevangenisstraf op te leggen, maar de rechter was van oor deel, dat verdachte al een waarschu wing heeft gehad en veroordeelde tot twee weken gevangenisstraf en twee jaar intrekking van het rijbewijs met aftrek van de tyd, waarin dat reed6 is afgenomen. zal het topoverleg waarschijnlijk af wisselend in de Russische en Ameri- j kaanse ambassade gehouden worden, i j Volgens de politie van Helsinki j kan het corps alle extra drukte ge- makkelijk alleen af, maar men mag I twijfelen aan de juistheid van die be- wering, want een aanwezigheid van 1 Russen alleen al maakt de Finse j i autoriteiten zenuwachtig. Zo waren er tijdens het recente bezoek van Ruslands president Podgorny niet minder dan zeshonderd rechercheurs i ingeschakeld om te voorkomen dat de hoge gast slachtoffer van een aan slag zou worden. Nogal rigoureus, als men weet dat het Belgische ko ningspaar maar door 25 politieman nen werd beschermd. De aanwezig- j heid van Russen én Amerikanen, be- nevens het gekrioel van de honder den binnen- en buitenlandse journa listen, heeft de politie van Helsinki dan ook heel wat nerveuzer gemaakt dan een politie-functionaris wilde doen geloven tijdens een zeer moei zaam verlopen gesprek. Want in dit tweetalige land spreekt men naast Fins en Zweeds hooguit nog tien woorden Duits of Russisch. (Van onze correspondent) PARIJS AMSTERDAM (GPD) Sinds donderdagavond heeft de Franse politie in Parijs en andere grote steden een 220-tal huiszoekin gen en arrestaties verricht, waar bij vertegenwoordigers van de diverse I ultra-linkse stromingen het moesten ontgelden. Officieel motief voor de ze actie was de vrees van de rege ring dat de linkse revolutionairen hun liga's en bonden poogden te herstellen die in juni 1968, gedu rende de studenten-revolutie, ver- boden waren. i Maar deze arrestaties houden ook j verband met de plannen van Trotz- kistische en andere rode groepen I vandaag in heel Frankrijk solidari- j teitsbetogingen voor de Vietnamese 1 bevolking te organiseren, die tevo ren door de regering eveneens ver boden waren. De organisatoren heb ben echter laten weten dat hun ma nifestaties, die gisteren in Parijs bij de Amerikaanse ambassade al begon nen. toch gewoon voortgang zou den vinden In Amsterdam is gisteravond een demonstratieve tocht gehouden te gen de oorlog In Vietnam. De beto ging. georganiseerd door het Ne derlandse Moratorium Comié. verliep zonder incidenten. De ongeveer 3000 deelnemers vertrokken omstreeks kwart over negen van het Beurs plein. Ongeveer een uur trok de stoet, waarin spandoeken en borden met tegen de Amerikaanse politiek in Vietnam gerichte leuzen werden meegedragen. onder politiebege leiding naar de oude Rai ln Amster dam Zuid. WEST-BERLIJN «Reuten De Westberlijnse Bond van Dierenlief hebbers heeft de bevolking opge roepen zaterdag in grote getale op te komen om de verbranding van een hond met napalm tevoorko- men. Demonstranten tegen de oor log in Vietnam hadden eerder aangekondigd dat zij zaterdag een hond zullen verbranden om de dub bele moraal van de bevolking aan de kaak te stellen. ..De openba re woede zal een fel contrast vor men met de lauwheid over de we- heden van het Amerikaanse impe rialisme", aldus de organisatoren in een pamflet. India is op het ogenblik het to neel van ernstige onenigheid in de machtige Congrespartij, die groot gevaar loopt uiteen te vallen. Men kan niet zeggen, dat dit conflict tus sen de partijleiding enerzijds en de premier, mevr. Indira Gandhi, ander zijds. uit de lucht ls komen vallen. Er bestond al geruime tijd een atmo sfeer van zware dreiging. Het partij bestuur had destijds zijn keuze op mevrouw Gandhi (geen familie van wijlen de Mahatma) laten vallen, omdat zij als dochter van de in mei 1964 overleden premier Nehroe een geschikte figuur leek na de korte periode-Sjastri de leiding des lands over te nemen. Maar in het sinds dien verstreken tijdvak van bijna vier Jaar is mevrouw Gandhi steeds meer „uit de hand gelopen", uit de hand n.l. van het partijbestuur, dat in de veronderstelling had geleefd, dat zij wel uit die bestuurshand zou willen eten. Maar mevrouw Gandhi heeft haar eigen opvattingen: wat zy nastreeft is een „apertura a si- nistra", een opening naar links, zo als de Italianen dat noemen. Onder de indruk van allerlei achterlijke toestanden in het enorme land met zijn ruim een half miljard Inwoners poogt zij de modernisering in ver sneld tempo in te voeren, tot woede van de conservatieve meerderheid in het partijbestuur, die bekend staat onder de naam „Syndicaat" In de afgelopen maanden hebben zich al bij herhalingen wrijvingen voorgedaan: mevrouw Gandhi ont sloeg bijvoorbeeld haar minister van Financiën Desai, lid van het Syndi- j caat, waarop het partijbestuur ant- i woordde met het wegwerken van een aanhanger van de premier uit de leiding van een provinciale par tij-organisatie. Deze zomer nam de j tweedracht scheipe vormen aan, toen de premier wenste over te gaan tot nationalisering van de banken en bovendien weigerde zich te scha ren achter de officiële partij kandi daat voor het presidentschap, het Syndioaatlid Reddy. In beide ge vallen moest het bestuur bakzeil ha len: de nationalisering kreeg haar beslag en mevrouw Gandhi's te genkandidaat Giri werd president. Dat waren zware slagen voor de lei dende groep in het partijbestuur on der aanvoering van voorzitter Nija- lingappa, die het volgende mikpunt werd van de eigenwillige mevrouw ▼▼^▼▼▼▼▼▼▼▼▼VVVVVTTVVV Gandhi. Zij riep een vergadering bijeen om de voorzitter weg te wer ken, waarop het Syndicaat besloot de premier uit de Congrespartij te stoten. Men kent het resultaat: mevrouw Gandhi, allerminst onder de indruk van dit besluit, vroeg de mening van het parlement, waarin de Congrespartij ondanks de verlie zen van 1967 nog altijd een over heersende positie inneemt. Met 330 van de in totaal 432 stemmen spra ken de parlementariërs hun ver trouwen uit in de premier, die in de ze overweldigende meerderheid ruimschoots aanleiding ziet haar functie te blijven ven-uilen en zich van het Syndicaat niets aantrekt. Zij weet zaoh bovendien gedragen dooi de sympathie van het grootste deel van de kiezers, bij wie zij door haar hervorminsmaatregelen nieuwe hoop op een betere toekomst heeft gewekt. Iets waarin het Syndicaat volledig is te kort geschoten. rt zover de feiten. De vraag is wat er nu verder zal gebeuren met de Congrespartij, die al in 1885 werd opgericht en heel lang een machtig wapen is geweest in de handen van India's leider Mahatma Gandhi om de Britten uit India te verdrijven. Maar de Mahatma zag destijds zelf al ln, dat de partij na het bereiken van de zelfstandigheid haar tijd had gehad. Politiek gezien ls zij immers een onmogelijk in strument. omdat zij bestaat uit groe peringen met zeer uiteenlopende op vattingen, die elkaar niet verdragen. De jongste ontwikkeling heeft een breuk zeer nabij gebracht. Dit kan men enerzijds toejuichen, omdat het de politieke zuiverheid ten goede komt. Maar er zijn ook bezwaren. Men vergete niet, dat deze partij strijd zich afspeelt in een toch al zeer verdeelde natie. Temidden van die verdeeldheid denk alleen reeds aan het duizendvoudige kaste- stelsel en aan de vele honderden ta len, die in dit land gesproken wor den is de Congrespartij tot nu toe een organisatie, die de bevolking nog een zeker gevoel van saamho righeid verschaft. Die eenheid dreigt nu verloren te gaan. met alle gevolgen vandien. Als de Congres- party uiteenvalt in een rechter- en een linkervleugel zal geen van bei de groepen bij de verkiezingen van 1972 in staat zijn een meerderheid te behalen, tenzy men tot coalitie vorming overgaat De groep van mevrouw Gandhi zal dan wel aange wezen zijn op samenwerking met de communisten Zeker, na een split sing treden de tegenstellingen dui delijker aan het licht, wat in rype democratieën, zoals bijv. Engeland, een voordeel kan zyn Maar in een sterk opgesplitste en door allerlei scheidslijnen verbrokkelde natie als India is dat zeer waarschijnlijk een nadeel. Hoe dit zij, de twee ossen, symbool van de Congrespartij, trek ken thans elk een eigen kant op en dat is een toestand, die natuurlijk niet al te lang kan voortduren zon der grote schade voor het land. Ove rigens zou geen van belde fracties vermoedelijk erg gelukkig zyn met het uiteenvallen van de aloude par tij: de rechtervleugel niet. omdat het die op een enorm machtsverlies zou komen te staan; mevrouw Gan dhi niet, omdat haar volgelingen in het parlement na zon splitsing niet meer over een meerderheid zouden kunnen beschikken, zodat zU ge dwongen zou zijn tot politieke sa menwerking met moeilijk-aanvaard bare partners. De definitieve slag is overigens nog niet gevallen. India ls een land. waar het compromis een belangrijke functie vervult. Als me vrouw Gandhl meer armslag zou krijgen om haar plannen te verwe zenlijken, is het denkbaar dat de strijdbijl zonder al te veel gerucht wordt begraven. Zo niet, dan gaat India op politiek terrein zeer span nende en waarschijnlijk zeer moei lijke jaren tegemoet. Rl. tot bedoeling nebben de ..geloofwaar digheid" van de NAVO om een „af schrikwekkend voorbeeld" te kun nen stellen, waar te maken. Die „waarschuwing", voorafgegaan aan een atoomaanval, zou dan mon deling kunnen geschieden via de 'hot line* tussen Washington en Moskou, en uit deze waarschuwing zou dan tevens blijken dat de geallieerden niet van plan waren om tot een ab solute atoomoorlog over te gaan. Deze mogelijkheden werden in de genoemde „Britse kringen" bespro ken nadat een vergadering van mi nisters van Defensie uit een aantal NAVO-landen te Washington had bekendgemaakt nieuwe „politieke richtlijnen" te hebben uitgewerkt en een procedure te hebben vastgesteld ten aanzien van het gebruik van atoomwapens. Aan deze vergadering, die twee dagen heeft geduurd, is deelgenomen door de ministers Meivin Laird (VS), Denis Healy (Groot Brittannië) en Helmut Schmidt (West-Duitsland), alsmede door vertegenwoordigers van Italië. Turkije. België en Denemar ken. Genoemde Britse kringen zei den dat men vroeger van oordeel was geweest dat een „vergeldings actie" van de geallieerden met atoomwapens het afvuren van hon derden atoomwapens zou hebben moeten betekenen. De NAVO heeft ongeveer 7200 door de V.S. ter be schikking gestelde atoomwapens, va riërend van landmijnen tot raketten, die verspreid zyn over heel West- Europa. In NAVO-kringen in Brussel heeft men toegegeven, dat de nieuwe richtlijnen voor het gebruik van tak- tische kernwapens, wel degelijk neer komen op een grotere afhankelijk heid van dergelijke wapens in geval van een aanval vanuit Oost-Europa. Dit logenstraft de mededeling van de zijde van de uncleaire planning- group in Brussel, dat de nieuwe „atoom-strategie" van het militaire bondgenootsohap niet in strijd is met de taktiek van de „flexibele res ponse". Deze twee jaar geleden tot algemene NAVO-strategie verheven taktiek betekent, dat in geval van agressie eerst met conventionele wa penen wordt geantwoord en vervol gens wordt geprobeerd de agressor tot onderhandelingen te bewegen. Ook de Nederlandse minister van Defensie Den Toom ontkende eind vorige week bij het defensiedebat in de tweede kamer, dat de NAVO van deze strategie wilde afstappen. De Nederlandse minister zei dit in ant woord op het betoog van dr. M. J. J. A. Imkamp <D'66). waarin hij stel de dat zulks wel degelijk het geval was. Met name .eden van de Westduitse en de Nederlandse delegatis bij de NAVO in Brussel hebben laten door schemeren. dat de taktiek van het „bewegelijke antwoord" goeddeels ls geschrapt, maar dat bekendmaken van dit feit niet alleen niet raad zaam was, omdat het hier om mi litaire geheimen van de eerste orde gaat, maar ook omdat men de veranderde politieke en militaire richtlijnen „met in eigen kamp kan verkopen". Eén van onze bronnen formuleerde het aldus: „Men kan zich een situa tie indenken waarbij de eerste reac tie op een aanval wel met kernwa pens moét geschieden, om niet zelf achterop te raken. Maar politiek kunnen wij dit niet verkopen. Wij moeten een beetje het onschuldige schaap, dat door de boze wolf wordt aangevallen, uithangen". De Westduitse minister van De fensie. die met zijn zes collega's van de NAVO-landen de nucleaire plan- ning-group vormt, heeft vandaag met klem ontkend dat de NAVO heeft besloten van de tot nu toe ge volgde strategie af te stappen. Ook de officiële woordvoerder van de Nederlandse NAVO-delegatie in Brussel sprak de berichten over een veranderde taktiek tegen. Als reden voor een veranderde strategie zou kunnen worden ge noemd het feit. dat men zich in NAVO-kringen ernstig zorgen maakt over de vermindering van troepen sterkte en dus van conventionele wapenen in het verleden, heden en de toekomst. Maar officieel wordt ontkend, dat deze vermindering enig gewicht in de schaal heeft gelegd by het opstellen van de nieuwe richtlijnen. ABBENES Vrijdagmorgen brak als gevolg van kortsluiting brand uit in het dorpshuis ln Abbenes. De brandweer was zeer spoedig ter plaatse en kon het vuur in korte tijd blussen. Terwijl de brand uitbrak, waren kinderen in het bovenzaaltje nog aanwezig. Met behulp van het onderwijzend personeel konden de kinderen veilig het brandende pand verlaten. De schade werd geraamd op plm. t 6000,-,

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 11