SV ontregelt olkomen spel Roma Herrera vol lof over PSV-defensie Resultaten EuropaCup omeinen winnen dankzij strafschop Doelpunt van Ressel buitenspel of niet Notsjö en Finel fins glas en email Laseroms kreeg waarschuwing Vonhoff terug bij DWS PERDAG 13 NOVEMBER 1989 PAGINA 23 EIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD Op tal van plaatsen In Europa is Perencvaros 3-0, CelticBenfica 3-0, gisteren slag geleverd voor de tweede ronde van de Europese bekertoer nooien. Uitslagen: Landskampioenen AC-MilanFeijenoord 1-0. Kiev Fiorentina 1-2. Vorwarts Berlin—Ro de Ster Belgrado 2-1, Leeds United- (door Jan Boerop) [E (GPD) „Als we die strafschop niet krijgen, winnen it!". Joaquim Luca Peiro, de 34-jarige Spaanse spelmaker team van Associazione Sportiva Roma bracht met deze ting ongewild een ode aan PSV, dat tot drie minuten et einde van de Europa-cupwedstrijd stand hield. 180 se- voor het verlossende eindsignaal van de Fransman loeg het noodlot toe. Doesburg greep mis op een vrije schop van Scaratti, Jacques pent corrigeerde de jout, maar deed het met de hand sloeg PSV hard in het gezicht toen hij van elf meter het oelpunt scoorde. De slag kwam hard aan, te hard. Om de van Italianen op elkaar te brengen komt iets kijken. PSV n het gigantische Olympische Stadion alles gedemonstreerd huidige voetbal bevat. Een ijzersterke verdedigingvertra- plotselinge versnellingen en de uitvoering van een door Kurt perfect in elkaar gezet tactisch plan. j allemaal zo perfectdat Roma in feite op eigen veld niet it waar het aan toe was. Defensief De harmonica van Psv schoof aan vallend zo irriterend langzaam uit. dat Roma wel gedwongen werd steeds toe te happen. Het werd keer op keer een mislukking, omdat de Eindhovenaren elkaar de bal net zo lang toeschoven totdat een Italiaan zijn man liet lopen om de bezitter van de bal aan te vallen. Dan volgde een pass naar links, rechts, naar achteren, maar ook dwars door de tweede lyn naar voren, waar Van der Kuylen en Ressel de bal vaak di rect terugschoven op opkomende mid den- en achterspelers, macht nodig hebben om de tweede Neen, Italië mag dan een grote naam hebben op het gebied van clubvoetbal zie de resultaten te- iag rijst of de Romeinen t hebben aan die magere ong als de ploegen op 26 no- in het reeds uitverkochte bon weer tegenover elkaar Dor de revanche. Helenio heeft al toegezegd met [ensief spel te komen. Hij tieren gezien hoe een uit- moet worden gespeeld. Hij Ben dat de kracht van PSV binge tegenstoot is. Linder over. voor die methode, l spelers als' Bent Schmidt en Peter Ressel. Lin één man: een ijskoude kil- een halve kans een he- INiet zoals Willy van der die mogelijkheden om de beslissen laat liggen. Vijf voor de afsluiting van dit sportieve duel legde hy iker Bet in de lure, stuur - Santarini de verkeerde en haalde hy uit voor de ip. Het loeiende schot ging, opluchting van de 26.814 toeschouwers over. Kijk, moet, bij het systeem dat iteert. worden benut. Als zo wil spelen, mag een van het kaliber Van der zou mogelijkheid niet mis- dat door de geringe man iet aantal kansen dat er ichapen te klein is. left er enkele gehad. De ke- Ressel en Schmidt Hansen enstanders voorbij gingen, ering, maar als zij erin leek de defensie van Ro- e verste verte niet op die r en AC Milan. Santarini zich niet als een zakelijke de man die als sluit- de defensie ten koste van iet voorkomen dat een een- its tot voor zijn keeper Overtredingen ini liet zowel Ressel als Kuylen doorkomen. In dit het de moeite waard om redingen in de return op- notering. Santarini kwam he, medeverdediger Bet tot irattl. de bewaker van Res- rie en Salvori, de „bescher- d Wietse Veenstra. slechts overtreding Dat wijst op een harde strijd. BV gedroeg zich keurig. Pe per moest vier vrye trap maan, Wim van den Dun- en centrale verdediger thk geen enkele. Het top- dat zelfs Lazar Radovic als brandschoon bleef. Geen oaal behoefde hy zover te t een Italiaan met brute tot staan gebracht moést ypeert de wedstrijd. Beide speelden voetbal. Fors, i oit gemeen. Er werd uitge- geïncasseerd. De duels wa- i er meer fair. Aangezien PSV e.en Veenstra middenvel- j importantie had, kreeg Ro ll? gelegenheid haar spel te Vooral de lange Bjerre tfjn opponenten in de eerste l Hy was altyd bereikbaar, pas na tien minuten in de helft de eerste foutieve pass look zowel in de aanval als dgen verdediging op om by- verlenen Dat hy na d e °der opviel was het gevolg verhevigde aanvalsdrift van Peter Ressel ziet zijn rush vastlopen op de defensie van AS Roma. gen Milanese clubs Milan en Inter de Nederlandse teams schuiven met sneltreinvaart naar Europees topniveau. Dit Roma zal man en macht nodig hebben om de tweede ronde te bereiken. Het zal in Eind hoven de zaak van meet af aan dicht houden, om te proberen met uitvallen, a la PSV te scoren. De wedstryd werd gekenmerkt door de sportieve houding van het voortdurend op de aanval spelende Roma. Het voerde die opdracht zo consequent uit, dat Van der Kuylen twee kansen kreeg in de eerste drie minuten en rechterverdediger Van den Dungen slechts in zijn opmars naar doelman Ginulfi werd gestuit door de grote hoeveelheid krijt op de 16-meterlijn. En dat alles in drie minuten. Zon der tot reële kansen te komen ver streken twaalf minuten. Toen haal de de Nederlandse harmonika via Ressel weer eens razendsnel uit. Meer dan een vrije trap hield PSV er niet aan over. Panter Roma voelde dat het er niet zou komen via mooie een-twee-combina ties door het midden. Ruim een half uur hadden Peiro. Cappellini, Capel- lo en Cordova nodig om tot het in zicht tekomen dat er door het cen trum geen eer viel te behalen. Peiro vond het eerst een opening via de vleugel, maar zijn kopbal pakte Doesburg klemvast. Cordova kreeg een nog mooiere kans. maar Does burg slingerde zich als een panter naar de bedreigde hoek. Vier minuten voor de rust sloeg PSV toe. Spinosi weigerde in het arsenaal van schijnbewegingen van Schmidt Hansen te trappen. Hij bleef achteruit lopen, waardoor de blonde Deen alle gelegenheid kreeg een vrye man te zoeken. Hij deponeerde het leer op het hoofd van Ressel, die de bal tegen de touwen knikte. Scheids rechter Helies gaf buitenspel. Zoals Legia WarschauSaint Etienne 2-1. Spartak TrnavaGalatasaray (Turk) 1-0. Bekerwinnaars AS Roma—PSV 1-0, FC Magdeburg— Academica «Port) 1-0, Levski Sofia Sankt Gallen <Zwi) 4-0, Gornlk Za- brze (Pol)Glasgow Rangers 3-1. j Lierse SK-Manchester United 0-3. IFK NorrköpingSchalke '04 0-0. Goeztepe IzmirCardiff City 3-0, Olympique MarseilleDynamo Za- j greb 1-1. j Jaarbeursbeker J FC Carl Zeiss Jena-US Cagliari <It> I 2-0, Vltoria Sebutal—Liverpool 1-0. 1 Hertha BSC—Juventus (It) 3-1, VFB Stuttgart-SC Napoli 0-0. Hansa Ros tock—Inter Milaan 2-1. Southampton Vitorla Guimaraes 5-1 (Southamp ton. dat in de eerste wedstrijd 3-3 speelde, plaatst zich voor de derde ronde). (ADVERTENTIE) Kleurenfolder8 gratis verkrijgbaar b»j Hasselman en Pander Arti-Shop Leiden, Botermarkt 22 Telefoon Ol/iO-26662 Tennis Mark Cox en Graham Stil well, de nummer een en twee van i Groot-Brittannië op de tennisrang- lyst, hebben woensdag in Londen een contract getekend met de Amerikaan - I se World Championship Tennis Pro- fessional Group. Op 1 februari 1970 treden zy toe tot de rijen der be roepsspelers. Cox krijgt een bedrag van 75.000 dollar (270.000 gulden» voor drie jaar, en Stilwell 90.000 dlr <325.000 gulden» voor vier jaar. by vele voorgaande keren maar dan andersom rezen vele twijfels. Na de rust kon PSV op een nog sterker aanvallend Roma rekenen. Alleen van der Kuylen bevond zich op vijandelijke helft, omgeven door Bet en Santarini. De druk werd groot. Doelman Pim Doesburg grist de bal op het laatste moment weg voor de voeten van de Ita liaanse vleugelspeler Braglia. Er kwam meer door de lucht, om dat Landini zich in het voorste strijd gewoel waagde en met zijn lengte Strik en Radovic de baas was. Ra dovic moest handelend optreden toen Cappellini doorkwam. Toen de Ita liaan faalde, moest hy zijn plaats afstaan aan Braglia, maar ook hy Imponeerde niet. Het grote schandaal diende zich na twintig minuten aan. En, in feite was daarmee de basis voor het Nederlandse succes gelegd, als die penalty niet alle illusies aan flarden laad gescheurd. Het publiek nam het niet langer. Het was het beu dat Roma zich liet wegcombi- neren. Zelden konden de spelers van Roma eerder aan de bal komen dan in eigen defensie en toen er nog eens vier totaal ongeplaatste passes over de zijlijn rolden, brak het gejoel en gefluit los. Cardova, de schutter kreeg zijn congé. Franzot nam op weinig opvallende wyze zyn plaats in, maar voor de toeschouwers was de lol er af. Het gunde PSV haar plezier en honoreerde de balbeheersing met en kele open doekjes. Het prikkelde Ro ma, dat nog éénmaal uithaalde. Eerst via een 25-meter schot van Capello, daarna via Scaratti. PSV prikte te rug via Wietse Veenstra. die zijn ko gel zag gestopt door Ginulfi. ,Jk zag hem erin gaan", zei hy teleurgesteld. „Zo moest het gebeu ren. Die keeper had hem er goed uit' Van der Kuylen had de zaak kun nen afronden. Toen hy faalde, sloeg het noodlot toe. De strafschop Voetbal Het Mexicaanse voetbal elftal heeft in het Aztekenstadion j van Mexico-Stad Noorwegen in een I vriendschappeiyke wedstryd met 4-0 verslagen. De ruststand van de ont- I moeting, die door 40.000 toschouwers werd bygewoond, was 2-0. MILAAN 'GPD) Th» U- seroms is in het boekje van de Duitse scheidsrechter gekomen wegens te ruw aanvallen. „Maar het was een correcte sliding, waarvoor hy my be strafte." vond de Feyenoorder zelf. Desalniettemin wordt de UEFA gemeld, dat Laseroms ADVERTENTIE lil tegen AC Milan over de schreef Hl is gegaan. Wat gebeurt er dan? KNVB-secretaris Henk Burg wal: „Dan zal Feijenoord er weer bericht van krygen. Een schorsing verwacht ik niet. Het zal wel met een aantekening af gedaan worden." Het ziet er dus niet naar uit, dat Laseroms de return tegen AC Milan zal moeten missen. HAARLEM (GPD) Jos Vonhoff oud-speler van DWS. die naar Zwolse Boys vertrok om daar zyn actieve voetbalcarrière te beëindigen, zal de begeleiding van het B-elftal van DWS gaan verzorgen. Hy is toege voegd aan de technische leiding van de Amsterdamse club die tot nu toe bestond uit de trainer Talbot en Richter. Vonhoff zal ook als scout voor het eerste team optreden door wedstryden van tegenstanders te gaan zien. Hy zal aan de hand van zyn bevindingen dan Talbot kunnen inlichten. Noodsprong gebruikte de kans om krachten in te zetten, ter- Blatter en Nico Mares rus- toten blyven zitten. Maar Noodsprong mocht Roma niet ïet werd volledig door PSV gehouden. Als het aan- het gevaar, als het verde digde de vuurkracht van en Van der Kuylen. De Docht geen risico nemen, ferd er wel toe gedwongen. ROME (GPD) PSV is geen „underdog" meer. Niet voor AS Roma, niet voor Helenio Herrera. Europa's duurst betaalde trainer erkende na af loop van het Europa-cupduel volmondig dat zijn elftal nog door een „hel" zal moeten gaan. Over veertien dagen zal hij, in Eindhoven, moeten be wijzen dat zijn ploeg een kampioenselftal is. Want Herrera weet, dat de 10 overwinning van AS Roma fortuinlijk is. dat die strafschop mis schien bij wijze van gerechtigheid als geschenk uit de hemel is gevallen. Herrera was nu reeds vol lof over PSV. Hij roem de de verdediging, hij jubelde over het combina tiespel. „Daarin", zei Herrera. „was PSV superieur aan ons. PSV was meer aan de bal. Wij konden daarom niet in ons eigen spel komen. Omdat een doelpunt zolang uitbleef, heb ik in de tweede helft de aanval nog meer kracht gegeven door Cappellini en Cordova te vervangen door Braglia en Franzot. Gelukkig heeft dat geholpen. Want Braglia kopte de bal in het doel waarin van Stip- pent stond. En omdat die de bal wegsloeg, kregen wij terecht die strafschop. Het was een juiste be slissing van arbiter Heiier. De man heeft trou wens de gehele wedstrijd correct gefloten". Jawel, een doodeenvoudige strafschop drie mi nuten voor tijd. Een dramatische ontknoping van een wedstrijd, die PSV had kunnen winnen. Want PSV's tegenstoten waren gevaarlijker dan de vele slecht gerichte schoten van de Romeinse aanval lers. die zich met hun 1-2-combinaties keer op keer in het hechte Eindhovense afweerblok vast liepen. PSV was goed voorbereid op de wedstrijd. Kurt Linder wist wat zijn ploeg te wachten stond. De ene aanvalsgolf na de andere. Want AS Roma moest voor eigen publiek winnen. In alle rust had Linder zijn tactiek met zijn elf spelers uitgestip peld. „AS Roma is bezeten om zo snel mogelijk te scoren. Daarop moeten wij ons instellen. Onze af weer wordt extra versterkt. Hun spel moeten wij zoveel mogelijk vertragen. Wij moeten het spel maken. En via onze spitsen, Peter Ressel en Willy van der Kuylen, proberen we in snelle uitvallen toe te slaan". Dat plan was terdege ingestudeerd. En gisteren, in het Olympisch Stadion, nauwgezet uitgevoerd. Geen moment kreeg Roma de kans oppermachtig te worden. Dank zij onder meer het knappe werk van Radovic. Zijn spel als Ausputzer ontlokte vele Italiaanse journalisten meer dan eens de kreet: „bella, bellissimo". „Een slippertje" van de onfortuinlijke Pim Does burg moest Roma te hulp komen om een woede- uitbarsting van de 30.000 toeschouwers te vermij den. Pim Doesburg was dan ook een geslagen man. Kwaad op zichzelf. De brandende vraag „waarom heb je die bal niet weggestompt?" be antwoordde hij dan ook driftig: „Wat moet je doen? De bal proberen te pakken of in het doel blijven staan. Ik moest eruit komen. Toen ik naar de bal greep, liep mij een tegenstander in de rug. Ik raakte uit balans en weg was de bal. Die Ro meinen hadden het goed uitgekiend. Steeds had den zij een man vrij, die op mij moest lopen. En dan die strafschop. Van Stippent wilde de bal met zijn benen opvangen. Het sprong via zijn benen naar zijn handen op. De straf was veel te zwaar Bent Schmidt Hansen, de blonde Deen die van Herrera de meeste lof kreeg toegezwaaid, vond het jammer dat hij gisteren geen „zoef-zoef" had mogen zijn. Zijn taak was de opkomende verdedigers af te stoppen en Ressel en Van der Kuylen op jacht te sturen naar doelpunten. Maar snelle Bent zal zijn rol van „Zoef de haas" in Eindhoven gegarandeerd mogen spelen „In Eind hoven". lachte Bent, „pakken we AS Roma. Dan zullen zij in de verdediging moeten". En even later: „Jammer dat we op deze manier hebben verloren. In de rust zeiden we nog tegen elkaar: we pakken ze of we spelen gelijk. Als we het op 0—0 hadden gehouden, zou iedereen gezegd heb ben: PSV heeft grandioos gespeeld. Nu verliezen we door een strafschop en praat niemand meer over de wedstrijd zelf. Dat is zo jammer. Want wat zou er gebeurd zijn als Willy van der Kuylen die mooie kans had benut?" „Dan hadden wij gewonnen", zei Willy zelf „Maar ik heb waarschijnlijk te veel achterover gehangen, toen dat schot van mijn schoen ver trok. Daarom ging de bal over. Het was ook moeilijk. Ik was twee verdedigers voorbij. De laatste, Santarini, moest ik nog van me af hou den, toen ik schoot. Natuurlijk, we hadden een gelijk spel verdiend. Roma viel me tegen. Ver dedigend vond ik ze ook niet sterk. In die defen sie vielen nog wel eens gaten. Als die in Eind hoven vallen. Kurt Linder, het „brein" van PSV. heeft de hoop nog niet verloren: „Ik heb perspectieven gezien om thuis te winnen. Jammer dat we in de laatste minuten er toch nog onder door zijn ge gaan. Maar dat is voetbal. Ik ben tevreden over mijn ploeg. Iedereen heeft mijn opdracht goed uitgevoerd". Was één van de opdrachten geen consequente mandekking? „Ja, dat was te moeilijk, omdat alle Roma- spelers te veel van plaats wisselden. In het eer ste half uur draalden we niet zo best. Maar toen de zenuwen volledig uitgeschakeld waren, liep het heel erg goed. Na de rust hebben we het nog eens tien minuten moeilijk gehad. Daarna ging het weer fijn. Jammer dat Van der Kuylen en Veenstra twee kansen misten. Of dat doelpunt van Ressel buitenspel was? Ik weet het niet. Ik heb het niet kunnen zien". „Dat was beslist geen buitenspel", gromde Pe ter Ressel, die steeds beter begint te draaien. „Ik kwam plotseling naar voren, maar er stonden nog twee verdedigers voor me. Dat was een cor rect doelpunt. Nou maak ik eens een doelpunt en dan telt het niet. Roma had alle geluk van de wereld, dat de scheidsrechter dat doelpunt af keurde". Bij doelman Ginulfi bestond er echter geen twijfel over. „Toen die voorzet van Schmidt Han sen kwam, stond Ressel buitenspel. Maar ik heb alle bewondering voor Eindhoven. Nu is het wel een voordeel als je de eerste wedstrijd uit speelt. Dan moet de thuisclub er alles voor doen om te scoren. Lukt dat niet, dan wordt je nerveus". En Ginulfi knikte heftig „ja" toen aanvoerder Peiro verklaarde: „PSV is een grote ploeg met een buitengewone conditie. Het was voor ons moeilijk spelen in het centrum, want de PSV'ers waren niet gemakkelijk te passeren. Die Bjerre is een groot voetballer. De manier waarop PSV zo soepel in- en uit elkaar schoof, was voortref felijk". AS Roma, een schaduw van het elftal dat AC Milan enige weken geleden met 3—2 versloeg, is bang voor de return. Capello: „PSV is zeer sterk. Het zal straks in Eindhoven niet makke lijk worden. 10 is misschien te weinig". Misschien ja. Want wil PSV de kwartfinale bereiken, dan mag Roma in Eindhoven zeker niet als eerste scoren. Dan lijkt de droom, die in Wenen zo prettig begon, voorbij. Want moet PSV een 20 achterstand tegen Roma goed ma ken. dan zal het maar liefst drie maal moeten scoren. Alleen iemand die in wonderen gelooft, houdt dat voor mogelijk.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 23