d: ijenoord probeert wat lf ver trouwen te kweken 1 \C Milan ziet ons niet voor vol aan Rome niet in PSV geïnteresseerd Volleybaluitslagen Afdeling Leiden jpel voor negen-tiende gereed er ook in belfinale Schot Gemmell stevig gestraft q 11 NOVEMBER 1969 PAGINA 15 OSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD or Fred Racké) (GPD) Overheer- )m jsprekken met Feijen- is dit: „Als je zó in zou voetballen, kwam meer kijken". Verwe- laarbij naar de Inter itsing van zondagmid. iculaire momenten in men al te gemakkelijk [gestreept tegen de >eks persoonlijke duels, id uit de hels-conse- idekking. Wat over ihouwspel dat zelfs de U schrille fluittonen be- m zeker te waarderen wat een professionele wél en niet kan ten |Ln zijn publiek. Feijen- jt zó niet. Maar het zal ziet in het oefenkamp ,7/JBHe noodzaak om zich uit eenparig af te zetten pp, eiaanse voetbal: als het Yoeft het voor ons niet. J/ ig is een uiterst breek- A in een vóór-gevecht, dat een zeer afgelegen oord rd. Ver buiten de schijn- de publiciteit, want Mi- mm snoord niet staan. Is hef m de beslotenheid van 111e Palace-hotel in Va- iesdurme zelfvertrouwen, erdamse elf omhult, tot dikkere deken lijkt te e Feijenoorders hebben, "ag, wat om over te inen oordelen vanuit tenschap, die voor hier en daar wat ge it opgeleverd, die in I kunnen worden geuitj "deling van Rognoni ae man vertoont vol- jrds .libero' een zeer •Drek aan taktisch in- Kreten ismen hebben ook de laten doorslaan naar lige waarnemingen. Wim van die herrie in het weten we nou wel' is «rbeeld van. Opsomming kreten", rangschik ken een decor dat Mi lten slechts in schimmig t, levert een opwekkend bord is niet bang voor Bijenoord ziet mogelijk- maandagochtendbladen n dat in hun" koppen, zal een ploeg zich zó kokken aan de eeuwen- ie zo langzamerhand de doen verkeren in de in de gedachten. Feye- zef ver brouwen per uur, zelfs. Een zelfvertrou- asotte muurvast moet er is niemand die de Is dat fout? Ik geloof Wot kan het geoof in 1 niet worden, of de zet, er we een rem op. 1 Molijn: zó geconcen- Bllicht nimmer tevoren ffvuld van de wil om Dot te zyn op interna- U. Hoor een Eddy Treij- aversie tegen weg zetten vandaag uiterst wegpraat. Maar tóch ondanks die krasse iks dat ogenschijnlijk Tees, het San Siro-sta- sh nog flink wat rijen Bi zien: een dreigende king op woensdag zal ir het ovaal voller ma- petbalkijkers dan was toch wacht, een hels rum oei', de wereld kam den oord. Kan iemand praten voorbij gaan? oof ik niet. Kansloos start, gewoon, uit een -ie. De spelers zullen Maar ze zullen het niet meer zeggen. Toe- Feijenoord aan de slag op een veldje in Varese. geven van één omstandigheid zou moreel gesproken fataal zyn De spelers hebben dat ook begrepen zeer goed zelfs. En Ernst Happel zal er zijn voordeel mee doen. Nog heeft hij maandagavond in Varese de te volgen taktische lijnen niet aan de elf en de reserves geschetst. Een kleine onduidelijkheid, hier en daar, moet nog worden .ingevuld*. De laatste gegevens dienen nog ver werkt. Zoals daar bijvoorbeeld zijn de zekerheid over het meespelen van de wat logge Comibim (.Hij lie ver dan die draaitol Rognoni". zei Laseroms), de eventuele vervanging van Fogli door Santin, het bijna honderd procent'-berioht dat Mala- trasi en Maldera niet mee kunnen doen (al weet je dat bij Rocco nooit helemaal zeker', meldt een Italiaan se collega). Happel wikt en heeft „voor ne- gen-tiende" al beschikt. Hij zal een plussen en minnen toepassen dat ge richt is op 'onder meer) twee ge gevens: ten eerste: het ontregelen van de Milan-activiteiten. dat aannemelijk im het eerste kwartier vooral een weg is weg"-antwoord van Israël en Laseroms zal uitlok ken en ten tweede: vooral op het middenveld zullen de bewegingen van de AC moeten worden verstoord. Dat zullen dan in eerste opzet Jan sen en Van Hanegem moeten doen. want de oefenmeester zal Hasil, vol gens diens hartewens. de nodige vrij heid willen geven om enig „geschut" in stelling te brengen. Daarnaast zal en dac is de zwaarst wegende beslissing Happel moeten kiezen tussen man- of positiedekking. Of produceert die vreemde, met zoveei emoties „geprogrammeerde voetbal computer" een mengsel van die twee systemen? Ik kies voor die laatste mogelijk heid. De Oostenrijker heeft niet vol doende spelers tot zijn beschikking, die een mandekking dodelijk conse quent kunnen uitvoeren. En een „complete" positiedekking is ook te riskant: Italianen werken sneller dan de meeste verdedigers anticiperen en dat laatste (liet „overnemen") dient bijkans macninaal te geschieden. Variant - Tom Okker de Amerikaan -n de herendubbelspel van de overdekte open lappen van Frankrijk. In ai eindstrijd had de Neder- kaanse combinatie wei- met Earl Buchholz (VS) 'e (Z-Afr.), De setstan- H6-3. Me ontmoeten Okker en Australiërs John New- °iy Roche, die het aan- Vo» irder hadden in de halve 1 het Roemeense Davis 10 toe stase—Tiriac. De Wim- toenen wonnen met 63, L W om de derde plaats bij Ttëlspel tussen Roche en de Amerikaan aan de fan de score: 63, 64, Vmale tussen Okker en «dt dinsdag gespeeld. Een gecomtineerd dekkingssys teem" dus. Met daarbij Wery en Het duurde gisteren even voor Feijenoord kon gaan trainen, omdat de sleutels van het kleed lokaal in Varese zoek waren In de tussentijd vermaakten Lase roms en Eddy P.G. zich met hei toestel van een der fotografen. Moulijn als „stoorders" tot aan (ach teruit gerekend) de middellijn. Op het middenveld spelers met een „vas te man" (Jansen-Rivera. Van Hane- gem-Lodetti bijvoorbeeld) en daar achter die variant op de positiedek king die Romeijn in staat moet stel len om Prati tot aan de as van het veld te schaduwen om eeu voorbeeld te noemen en hem dan „over te doen". Maar achter deze bespiegelingen za) Happel ook zijn „truc" verbergen. Een bedenksel, zoals de ingenieus van defensieve opdrachten vrijgestelde Hasil tegen Ajax er één was. Zoiets bijzonders het kan niet anders bedenkt Happel weer. Want Feye- noord-in-Milaan is pas „verrassend" als het óók aanvalt. Om zich in daad af te zetten tegen de defensieve Ita lianen. Verwacht mag worden dat in het centrum Schnellinger en Ro sa to het gat sluiten. Dóór ook slooft Cve Kindvall. Krijgt hij „een man netje bij zich?" Zal dat Schnellinger zijn? Dan kón Kindvall de Duitser op snelheid verslaan. Of misschien Rosato? Dan kan Schnellinger alle gevaar bezweren. Behalve de schoten uit de tweede lijn. Van een opgerukte Hasil, van een inkomende Wery. Twee mogelijkheden slechts, voor drie spelers, tegen een over macht van geschoolde verdedigers. Er zal, voor een redelijk Feijenoord- succes (en dat is ook een kleine ne derlaag) dat ondefinieerbare „iets" moeten zijn. De glorieuze onzeker heid in de sport, die tot toppres taties leidt. Van wie? Ik hoop op Kindvall. Zomaar. «Door Coen Moulijn) Het spijt me, dat ik het zeg gen moet, maar ik geloof niet, dat men ons in Italië voor vol aanziet. AC Milan zélf niet, de Italiaanse sportjournalisten evenmin en het publiek hier weet alleen dat we uit Holland komen, maar kent de naam Feijenoord amper. De voorbeel den liggen voor het oprapen. AC Milan stuurde ons naar een voetbalveldje om te trainen, dat zó slecht was. dat een ama teurclub er bij ons voor zou be danken. Toen we er aankwamen, was er niemand. Eerst moesten we een uur zoeken naar iemand die de sleutel van de kleedka mers had, die overigens opmer kelijk veel weg hadden van woonwagens. Toen konden we dan gaan oefenen: op een zan derig veldje met oude, loodzwa re ballen. Kijk, en zó zou AC Milan toch een Benfica of een Manchester United nooit behan deld hebben. En dan nog iets- waarom kwam Rocco zelf niet naar ons kijken? Waarom stuur de hij zijn hulpje Maldini? Eén antwoord is er dacht ik maar: hij ziet ons precies een der als wij destijds Reykjavik. Aardige jongens, die alleen niet kunnen voetballen. Dan de Italiaanse sportjourna listen. Was Benfica geland, dan zouden er drommen op het vliegveld zijn. Bij ons kwamen er maar een paar even noncha lant langs. En toen we trainden zag je ze ook amper. Om over het pubüek hier maar niet te spreken. Op straat kletsen ze al leen over de wedstrijd van afge lopen zondag tegen Inter. Ze hebben het nauwelijks over de Europa-Cup tegen dat simpele clubje uit Holland. Maar denk nu alsjeblief niet. dat ik de houding van de Ita lianen erg vind. Natuurlijk niet. Laat ze ons maar onderschat ten! Laat ze maar denken, dat wij er niets van kunnen. Dat is toch louter een voordeel? Eerlijk is eerlijk, wij maken woensdag weinig kans. Oh Ja. ik weet wel, in de Nederlandse kranten kun je lezen dat we Andere mensen in Nederland beweren: Feijenoord kan via een geslaagde tactiek zijn slag slaan. Nu ben ik er beslist van overtuigd, dat Happel mor gen met een weloverdachte, uit gekiende tactiek voor de dag komt. Maar wat denkt u van Rocco? Zou die slapen? Maldi ni heeft hem rapporten over ons geleverd. Ik heb er wat over gehoord. Als ik het goed be grijp, weet Rocco nu precies al onze goede en slechte zijden. En reken er maar op. dat hij er wat. mee doet. Niet bans: boordevol optimisme zijn. Maar komt dat niet een bik Je, om dat een journalsit er juist het accent op legt, als iemand van ons beweert, dat hij daar of daar wel een kansje ziet liggen? Laten we reëel blijven. Ik heb AC Milan zondag tegen In- ter gezien. Ik heb in het elftal geen enkele maar dan ook geen één zwakke plek kun nen ontdekken. Verder zijn er mensen, die beweren, dat Feije noord een kans maakt, als het AC Milan niet meezit. Want dan worden ze nerveus. Dat zit bij Italianen in hun aard. Dat zéggen ze. Maar vergeet het maar Bij AC Milan heeft men het voor elkaar gekregen bij de spelers hun aard. hun mentali teit gewoon te veranderen. Het zijn geen emotionele Italianen meer, maar koelbloedige zaken lui, die hun temperament uit stekend in bedwang kunnen houden. Lukt het AC Milan niet dan gaan ze niet Jachten, niet trachten de zaak te forceren. Ze wachten gewoon rustig af. Tot hun kans komt. Wellicht krijgt men nu het idee. dat lk bang ben voor AC Milan, dat ik angstig tegen de wedstrijd opzie. Dat is natuur lijk ook weer niet zo. We heb ben nu een team vol zelfver trouwen, dat voor geen enkel elftal bang is. Maar men moet wel goed begrijpen, dat een klei ne nederlaag (bijvoorbeeld 10 of 20) al een overwinning voor ons betekent. Dan hebben we ben mins te thuis nog kansen. Om te bewijzen, dat ik het al lemaal beslist niet t somber in zie, zal ik nu een paar hoopvol le punten opsommen. Redden we het de eerste twintig minuten, dan maken we een mooie kans er zonder al te veel schade van af te komen. Een voordeel ls verder dunkt me, dat we een Duitse scheidsrechter hebben. Die is beter dan een Spanjaard of een Portugees. En omdat we 's middags spelen, zal het pu bliek waarschijnlijk niet zo ge laden zijn. In een avondwed- strijd lijkt immers alles snel ler te gaan. komt er prompt meer sfeer. En dan nog iets: we hebben nu in tegestelling tot destijds tegen Real in Madrid louter geroutineerde spelers in het elftal. Die raken niet zo snel van de kook. Tenslotte een wens: ik hoop dat AC Milan gaat aanvallen Dat wij dan vóór ruimte krij gen. Ik vrees alleen, dat ze het niet doen. Die Jongens weten im mers precies wat wij willen. Spelen -1972 kosten meer dan miljard MUNCHEN (ANP) De kosten van de Olympische Spelen van 1972 zullen de één miljard mark over schrijden. De laatste kostenraming bedraagt 1 miljard 150 miljoen mark. Dat is gisteren bekendgemaakt door de hoofduitvoerder van de Olympi sche bouwmaatschappij, Carl Mertz. De voorlaatste schatting bedroeg 800 miljoen mark. Het Olympische tent- dat kost 74 miljoen mark meer dan oorspronkelijk was geraamd. Verder is een aantal nieuwe installaties in het project opgenomen. Zeven miljoen mark zyn uitge trokken voor de verfraaiing van de Olympische accommodaties. 60 mil joen mark van de hogere kosten zijn een gevolg van de gestegen prijs-in- dex. GLASGOW (ANP) De straf com missie van de Schotse voetbalbond heeft zijn international Tommy Gemmell een boete van 60 pond (ongeveer 500 gulden) opgelegd. Gemmell was in de laatste minuten van de wedstrijd West-Duitsland Schotland uit het veld gestuurd na een ernstige overtreding tegen Hel mut Haller. Gemmell. die voor Celtic speelt, vertelde dat de zestig pond boete maar een gedeelte uitmaken van het bedrag dat de trap naar Haller hem heeft gekost. „Ik was door de FIFA al voor drie internationale wedstrij den geschorst en bovendien heeft Celtic tegen my een zelfde straf uit gesproken. Daardoor derf ik ongeveer 700 pond aan salaris en premies". Heren, hoofdklasse PunchKangeroe® 23; Kange- roesHaag '68 31. Overgangsklasse Zaan '69Castellum 30; Castel- lumMolenwiek 2 30. iste klasse Lisse 1-Kang. 3 0-3. Kang. 4- R*burg 1 03: Donar 1de Valken 1 31; Castellum 2DVO 1 30; Teylingen 1—KVC 1 03; LUSV 2KVC 2 30; Raaphorst 1DIO 1 31. 3de klasse A DVO 2—Salvo 1 3—1; Lisse 2— DAC 2 22; Castellum 4Kangeroes 7 03; Gemini 1Raaphorst 2 30; Ley ton 2—DOG 1 3—0. 3de klasse B De Valken 3Leython 3 13; Ge- mini 2MBO 1 30; Donar 3 Meerburg 2 03 4de klasse Advendo 1Augustinus 2 22; Salvo 2—WVC 2 0—3; KVC 5— WW 2 2—2; MBO 2—SKC 1 0—3; DVO 3—Salvo 3 3—0. Junioren Lisse 4Gemini 3 31; Kangeroes 9—DVO 4 3—0; In-Up-Go 2—Castel lum 5 03; SUES 2Leythor 03; Lisse 4Castellum 5 03. Dames, hoofdklasse KangeroesHaag '68 2 13. Overgangsklasse Rynsburg SDO 31; KDS Argos 2 0—3. Iste klasse Argos 3Castellum 1 03; De Valken 1— KVC 1 2—2; LUSV 1— DIO 1 0—3; DAC 1—Donar 1 3—0; SUES 1—MSV 1 0—3; WW 1— Rynsburg 2 22. 2de klasse Kangeroes 2—KVC 3 2—2; DVO 1 Leython 1 31Argos 4Raap horst 1 03; Teylingen 2Rynsburg 3 31; Meerburg 1Castellum 2 3—1. 3de klasse DAC 2—Donar 2 3—0; GOV 1— Catena 1 31; Rynsburg 4In-Up- Go 1 0—3; Lisse 1—DIO 2 0—3. 4de klasse A DSS 1 teruggetrokken. De Valken 2 —SUES 2 2—2; In-Up-Go 2—Gemini 2 3—0; Salvo 1—MBO 1 2—2. In-Up-Go 3Vobaka 1 13; Raap horst 2—MSV 2 1—3. unioren A Castellum 4In-Up-Go 4 2—2; Argos 6Gemini 3 03. Junioren B KVC 7—Lisse 4 0—3; Castellum 5 -In-Up-Go 5 2—2; DAC 4WW 3 13; Nw. Brunhilde 1Rynsburg 5 3—1. ROME (GPD) Italië heeft vrywel geen belang stelling voor de wedstryden van Roma en Milan, resp. tegen PSV en Feyenoord. Ze komen in Italië dan ook niet op de televisie. Voor de Italianen telt morgen maar één duel: Dynamo Kiev-Fiorentina. Die wedstjryd zul len ze vanuit een gemakkelijke stoel in de huiskamers kunnen zien. Per slot van rekening is het Flor ent ynse Fiorentina, de landskampioe, AC Milan maar beker houder en AS Roma slechts by een handjevol Romei nen populair. Zodoende Voor ons vreemd, maar wel begrypelijk, omdat men in Italië totaal geen rekening houdt met de kans op uitschakeling van Milan en Roma. Beide clubs ziët men in een volgnede ronde nog wel aan het werk. An ders liggen de zaken met Fiorentina, dat het in Kiev lastig zal krygen. De wedstryd begint om vyf uur onze tyd (zeven uur in Rusland), maar dat dat de reden is dat RomaPSV naar half drie ls verschoven, wordt betwyfeld. In Rome is het 's avonds allesbehalve koud. De Ro meinen hebben hun overjassen nog tussen de motte- ballen hangen en ook de sluwe coach van AS Roma, Helenio Herrera stelt warmte meer op prys dan kou Want, zo luidt de redenering van de Roma-supporters, in Nederland is men al aan de lage temperatuur ge wend. Stel je voor dat het 's avonds plotseling af koelt. Gisteren was het in Ostia, het kleine kust- plaatsje waar PSV zijn tydelyke intrek in hotel Enalc heeft genomen, zelfs onaangenaam warm. Kurt Linder, die zondag Roma bekeek, kon geen zin nig woord over de ploeg zeggen. Herrera had Capello en Capelli buiten zyn ploeg gelaten toen die afgelopen zondag aantrad tegen koploper Cagliari. Omdat ze grie perig waren, luidde Herrera's verklaring. „Maar", zo zei hy er by, „woensdag tegen Eindhoven (PSV kent men hier niet) zyn ze van de party." Door de afwe zigheid van de twee Italianen bleef er weinig intact van de samenstelling zoals die tegen AC Milan be stond en. zoals Herrera die nu reeds heeft vrygegeven voor morgen. Het zand dat Herrera in de ogen van Linder trachtte te strooien verstoof op tyd, maar de populaire coach van Roma wist niet eens dat zyn te genstander zyn team bespioneerde. Zoals Herrera het sportpark in Eindhoven binnen sloop, zo deed Linder dat op Sicilië. Zyn kaartje kostte hem veel geld, want via de zwarte markt kon hy de stryd volgen. De 30.000 beschikbare plaatsen waren al meer dan een week uitverkocht. Linder zag Roma kansloos met 1-0 ten ondergaan. Niet door toedoen van Cagliari's grote man Riva die werd volledig in be dwang gehouden maar door Cagliari als ploeg. De vraag ryst wat de bedoeling van Herrera's stap was. Hy verzwakte zyn team opzettelyk of hy kon niet anders. In het laatste geval was de griep dus geen tac tische stunt, maar in Italië is men daar niet zeker van. De Romeinen zien weinig of niets in de club AS Roma. Hun belangstelling gaat slechts uit naar de mysterieuze man, die Inter de Europa Cup schonk en nu Roma naar het eerste plan brengt. Het vreemde transferbeleid van Roma heeft een ster ke invloed gehad op de populariteit van de club. Onder Herrera werden weinig speler gekocht. Enkele sterren uit Milan verdedigden vroeger de kleuren van Roma: doelman Cudicini, Sormani. Schnellinger, Malatrasi en de Inter-ster, de Braziliaan Jair. Ook dit jaar waren er voldoende kapers op de kust, maar Herrera hield voet by stuk. Hy wenste zyn team niet nodeloos te verzwak ken, daarmee de concurrenten sterker makend. Zo deed Juventus tevergeefs een bod van 5.5 miljoen gul den op aanvaller Landini, wiens broer by Inter speelt en een bod van 3 miljoen op middenspeler Capello. Bei den bleven. Herrera, de ondoorgrondeiyke, de met yzeren hand regerende machthebber van Roma, heeft by zyn be zoek aan Nederland alle contact vermeden. Zodoende blijft het gissen omtrent zyn visie op PSV, dat woens dag naast Roma ook 50.000 tifosi moet weerstaan. Dan nog in ls de Olympische kuip slechts half gevuld. Het zal PSV een zorg zyn hoeveel touschouwers er zyn. Hoe minder hoe liever, omdat het zelf slechts op de steun van 54 supporters kan rekenen. Byna waren de Eindhovenaren zonder aanvoerder Pleun Strik ver trokken. Toen de marechaussee op het vliegveld Wel schap de paspoorten controleerde, bleek die van Strik thuis te liggen. In een snelle sportwagen werd het broodnodige document gehaald en kon het gezelschap opstygen.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 15