Heen boete Wini (500 gulden) Hanegem van Denis Neville mist de lekkere hapjes... Loerstips et mee tegen A.S.C. - V.V.P. Lugdunum-O.D.B. I iiiiiiiiiiiiiiigiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiii D l 'SVverslaat WAV (0-3) odenburg-Unitas ITERDAG 8 NOVEMBER 1969 PAGI* DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD m onze correspondent) ICHT (GPD) Wim van speelt woensdag mee AC Milan. Hij hoeft zelfs fcele wedstrijd van Feijen- missen. Want de commis- beroep zag gisteravond in •echtse Terminus „de zaak- .negem" volkomen anders, straf commissie negen da- oren. j, W. Schutte, voorzitter van de .issie, zei vorige week ,g streng: „Van Hanegem le wedstrijden geschorst, plus Iderd gulden boete." Mr. P. v. [e, voorzitter van de commissie •oep, verklaarde gisteravond uur vergaderen simpel: „Van m wordt alleen beboet met lerd gulden. Meer niet". Daar- tte hij in feite de strafcom- inmiddels nijdig afgetre- aardig voor schut (te), lak Van Hanegem gisteravond ige week: wat een verschil! eende zelfs dit keer, dat de Drder in de bewuste wedstrijd JEC iets totaal anders ver- lad gedaan. De strafcommissie week: „Het is bewezen, dat negem naar een speler Pijs t getrapt." De commissie van ■daarentegen: „Het is niet be- ■dat Van Hanegem naar een op Td liggende speler heeft ge- tilaar nadat Pijs hem onregle- flf ten val had gebracht, be- 9 november - 1.30 uur ijs: Hansi Buitenzorg, Ha- Helma W. Godelieve - irjjs: Lngrid Hanover, Ina je Quick - Baroucheprijs: Higgins, Gaston v. d. Hamue Gregor - Cabprijs: Bulwark. Everprise, Bon- Faola Hollandia - Char ■prijs, 1ste afd.: Faith Hol- t| Clara Williams, Beachcom- Cabrioletprijs: Geus Akeren- Jezina, Gold Westlandia, Ella fChar a Banksprijs, 2de afd.: Spencer, Captain Double K, Brün Beer - Calècheprijs: Heny, Gloria, 'Full House, l.feer - Brikprijs: High Noon, Way, Gentleman. tornt mijn club uit? N.N., BaJkhoven. Rol. Lar- Groot, Koren, Leget, Teske, vrfon Zijp, Logeman. enburg Keereweer, De Jon- 10 inenburg, I. v. Weerlee, Ooyen- Ijsbergen, J. v. Weerlee, Klink- Rietkerken, Den Os, De Mesa. Bnum Honsbeek, Crama, ir, Redel, Reynevelt. De Roo, gji lier, Vermond, C. d. Cler, Col akker. Visser, De Wit, Heymans, v. d. Berg, v.d. Linden, 03 ut, v. Laarhoven, v. Weerlee, Gubler. OS G. Dubbeldeman, v.d Zijp, Kortekaas, Paarde- Hoogenboom, Vrisekoop, P. w deman, Montanus, v.d. Meel, iJbeldeman. Roedoe, Krom, Logger, Zwanenburg, Fakkel, Kante- Wouw, Staal, Holland, De heerste hij zich niet voldoende, waar bij de tegenstander (Pijs dus) pijnlijk werd geraakt". Trappen of niet vol doende beheersen, nogal anders dunkt ons. Interland Een motief van de strafcommissie: „We hebben laten meetellen, dat Van Hanegem in de interland tegen Bul garije een officiële waarschuwing had gekregen". De commissie van beroep: „We hebben de interland tegen Bul garije buiten beschouwing gelaten. Dit naar aanleiding van de richt lijnen van de KNVB." Een ander markant verschil. Het team van mr. Schutte zag geen aan leiding om de film van de wedstrijd te draaien. Mr. Van Bochove: „De film was in dit geval let wel: dit geval een hulpmiddel, dat voor ons waardevol was". En daarom werd het bewuste fragment uit de wedstrijd gisteravond op de kop af tien keer gedraaid. ADVERTENTIE ZONDAG A.S. 2.30 UUR Terrein ds Kempenaerstraat. Prijzen der plaatsen: overdekte zit- tribune 1,25: staanplaatsen 0,75; jongensplaatsen 0,35. A.O.W.-ers op vertoon van'kaart gratis toegang. Nog een verschil. Beklaagde Van Hanegem zelf: „Het ging ernu alle maal veel gemoedelijker aan toe. Je kon de kwestie beter uitleggen. Deze oommissie toonde meer begrip voor de zaak". Na afloop riet» dan vrolijke ge zichten, maar toch enkele kritische aantekeningen Voorzitter A. A. Kou- weniberg van Feijenoord: „Ach, eigenlijk had ik niets anders ver wacht. Of sterker nog: ik had ge rekend op een volledige vrijspraak. Dat is toch logisch? Er waren im mers louter tegenstrijdige verklarin gen afgelegd. De film toonde toch ook duidelijk aan dat Wim niets had misdaan". Mr. W. Dammering, die mr. J. L. Janssen van Raay als ver dediger van Feijenoord gisteravond verving: „Ik ben natuurlijk uiterst tevreden met dit vonnis. Maar eigen lijk is het bijzonder merkwaardig dat Van Haneigem veroordeeld is voor totaal iets anders dan waarvoor hy voor moest komen". Van Hanegem zelf: „Ik had vorige week al op vrij spraak gerekend. Toen kreeg ik na het vonnis een enorme klap. Met deze uitspraak ben ik dolblij'.'. Om daarna grinnikend op te merken „Al zal ik wel moeten gaan sparen om de boete te betalen". Kessler Wim van Hanegem rn de ka mer van de commissie van beroep. eenmaal: „De getuigen hebben prak tisch allemaal hetzelfde verklaard als vorige week. Alleen Ger Dormers, de aanvoerder van NEC is nu niet komen opdagen. Hij heeft ons per brief medegedeeld, diat hij wegens de St. Nicolaasdrukte niet kon ko men". Waarna de heer Van Bochove heel serieus trachtte duidelijk te maken dat dit beslist geen grapje (ADVERTENTIE) BEZOEKT ZONDAG A.S. de wedstrijd Aanvang 14.30 uur terrein Haarlemmervaart. Ou'd-Sparta-trainer even terug ROTTERDAM (GPD) De- nis Neville, de oud-trainer van Sparta en Holland Sport en vormalig coach-trainer van het Nederlands elftal, likte gistermiddag zijn lippen af Dat deed hij niet, toen hij over het spel van de Engelsen tegen het Nederlands elftal sprak („Wat is die Engelse ploeg me tegengevallen. Er was geen be hoorlijke buitenspeler bij"), maar bij het consumeren van een aantal flinke saté's in een Rotterdamse snackbar „Heerlijk, heerlijk", zei Denis (54) vol culinaire overgave „Ik mis een lekker sateetje heel erg in Engeland, want ik ben er gek op. En op een broodje tar taar met uitjes Mr. Neville Is nu zelf een man uit het ho- recavak, want in Northampton, halverwege Londen en Birming ham, exploiteert hy een pub, die The Mitre is genoemd. „Nadat ik drie jaar geleden uit Nederland was weggegaan, ben ik nog een tijdje scout van de vierde divisieclub Southend geweest. Niet tegen betaling hoor, maar ik had wel een on kostenvergoeding. Ik moest al lerlei wedstrijden bekyken en ik heb voor vers bloed in de ploeg kunnen zorgen Hoewel Neville maar een paar keer in Nederland, is terugge weest, en er by hem thuis uit sluitend Engels wordt gesproken, Is hy zyn Nederlands nog niet verleerd. De Nederlanders zijn hem evenmin vergeten. Dat heeft hij woensdagavond in het Olympisch Stadion wel gemerkt. Hoeveel handen hy heeft moe ten schudden weet hy niet pre cies maar het moeten er hon derden zyn geweest. Leo Horn vloog hem byna om de hals, Jaap van Praag, sloot hem in zyn armen en Henk Zon van Excelsior brulde luide: „Waar achtig, het is Denis Neville". Het heeft de oud-trainer by- zonder goed gedaan daar komt hij rond voor uit. Met het bestuur van Sparta heeft hy geen contact gehad. Daar was de tyd van zyn verblyf in ons land veel te kort voor. Hy kwam woensdag in de namid dag aan en gistermiddag om half DENIS NEVILLE twee klom hy weer in de KLM- bus. die hem van Rotterdam naar Schiphol moest brengen. Onder zyn arm had hij een bun del Nederlandse tydschriften. Voor zyn vrouw Gré, die haar geboortestad Rotterdam maar niet kan vergeten. Naar voetbalwedstryden gaat hy de laatste tyd vrijwel niet meer. „Ik heb het veel te druk met myn zaak, wkarin ik met myn vrouw en zes man perso neel werk. Ik kon even overwip pen naar Holland doordat de brouwerij, waarvan ik myn bier betrek, al drie weken stilligt. Door die staking is er geen bieraanvoer. Nou had ik nog aardig wat in voorraad, maar we moeten er een beetje zuinig mee zyn, want anders zitten we gauw helemaal zonder." „Vier jaar geleden heb ik wei eens erover gedacht om in Rot terdam een pub te beginnen, maar daar is toen niets van ge komen, want het trainerschap van een eredivisieclub laat je niet de tyd om ook nog kaste lein te zyn. M;1n vrouw zou wel terugwillen naar Holland. Als ik hier nou een6 een tweede-divl- sie-club of een goeie amateur vereniging onder myn hoede zou kunnen krijgen zou ik wel een café kunnen beginnen. In het park Denls: „Veel tyd om aan myn conditie te werken heb ik niet, maar als ik 's avonds na sluitingstyd de hond uitlaat, ga ik altyd een paar rondjes sprin ten in het park in Northampton. Of ik veel moet drinken in myn pub? Moeten is er niet by, maar je kimt natuuriyk niet al tyd nee zeggen. Maar als ik twee glazen bier per dag drink is het veel." „Hoe staat Sparta ervoor? Niet zo goed, geloof ik, maar dat kun je toch niet direct op Coerver gaan schuiven. Ik vind het een prima trainer. Het zou byzonder onbiliyk zyn hem tussentyds het bos in te stu ren. In het Olympisch Stadion heb ik nog wat jongens van vroeger van Sparta ontmoet, Hans Eykenbroek, Bent zon en zo". „Natuuriyk zyn er heel wat nieuwe spelers, die Heijerman heb ik als een heel jong kereltje gekend. Je zegt nou wel dat Sparta sterk is en vaak de overwinning op het nippertje laat glippen maar mag ik daar tegenover stellen dat ik met een niet sterke ploeg juist vaak won. Ach, je weet het soms allemaal niet". „Wat ik van Feyenoord tegen Milaan denk? Moeiiyk, heel erg zwaar. Die Italianen hebben een geweldig elftal en een ar senaal aan trucs. Er worden zulke hoge premies beschikbaar gesteld dat ze desnoods hun le ven op het spel zetten". „In Northampton hebben we een vierde divisieclub. Als ik nou eeriyk moet zyn. voetbalt die beter dan een eerste divisie club in Nederland het peil is zo'n beetje tussen de ere divisie en de eerste divisie in Nederland in. Het zyn allemaal full-time-profs Saté's en voetbal: zy maak ten dat Denis Neville byna de KLM-bus miste. Georg Kessler was gisteravond ook in Terminus. De bondscoach, nadat hij Van Hanegem had gefeliciteerd „Deze uitspraak biedt gunstige pers pectieven voor het Nederlands elftal. Ik bedoel het feit dat men nu zwart op wit heeft, dat men een vergrijp van een speler in het Nederlands elftal niet in aanmerking brengt voor zyn club" Tenslotte mr. Van Boohove nog CHRIS CRACI t i t Sporfstrip door Dick Bruynes+ein e 10 zege van Feyenoord op zijn geweest zelfs drie sterren. Die fcNINGEN (ANP) PSV heeft rond in Groningen de ver-r t wedstryd in de eredivisie te- VAV met 0—3 gewonnen. De I nd van de ontmoeting, die door II toeschouwers werd bygewoond, -1 in eht voordeel van de Eind- iren. scoreverloop was: 11 Van Uylen 0—l, 62. Van der Kuylen ^81. Mares 0—3. Scheidsrechter - e heer Dorpmans. IV stelde weinig tegenover de van PSV. Hoewel de Eindho- n vooral in de tweede helft de kans gaven naar voren te «f, bouwden de Groningers zelden een gevaarlyke aanval ï+ik, Radovic, Van den Dungen mper bleken daarvoor te be- verdedigers. Gevaarlijk waren ^Jitegen wel de aanvallen van waarin weer Strik en Kemper j. k Van Stippent een grote rol 'J tlndhovenaren wonnen zoals zy Het verschil had nog groter zijn. i/G ADVERTENTIE ZONDAG A.S. '2.30 UUR de competitiewedstrijd SPORTPARK NOORD Ajax, vorige week, mag be schouwd worden als een Tota le Overwinning. Niet alleen dat Feye noord wel wist te scoren en Ajax niet. Niet alleen dat de cornerver houding en het aantal doelrype kan sen veruit ten gunste van Feyenoord spraken, ook het aantal overtredin gen van Ajax was byna dubbel zo groot als van Feyenoord. De Rotter dammers waren dus niet alleen de beste, maar ook de sportiefste ploeg en dit laatste werd nog geaccentu eerd door een piepklein, maar teke nend voorval dat Ik tot myn ver bazing in geen enkele andere krant ben tegengekomen. Er was onge veer een half uur gespeeld in de tweede helft (de stand was dus nog steeds 00), toen tegelykertyd 2 Ajacieden geblesseerd raakten. Van af de eretribune gezien, aan de over kant van het veld: het spel ging nog even door, maar toen de bal over de zijlijn ging en de gewonde spelers dus geholpen mochten worden, maakten zich geiyktydig twee in trainingspakken gehulde figuren los uit de „dug outs" langs de zyiyn voor de eretribune. Met hun verzor gingsmateriaal snelden zy in sprint- tempo naai- de overkant, de één naar de ene Ajacied (ik meen dat het Swart was), de ander naar de ande re Ajacied Rynders?). De ene ver zorger was Salo Muller van Ajax, de andere was Gerard Meyer, van Feyenoord. Dat noem ik klasse! Was er ook maar iemand, die er na afloop van Feyenoord-Ajax nog aan twyfelde wie de ster van het veld was geweest? Maldini, de spion van AC Milan, noemde Wim van Ha negem als de opvallendste speler. Ri- nus Michels deed hetzelfde, enfin, wie niet? Ik heb geen krant gezien, die hem niet als de ster van het veld kwalificeerde, behalve dan het Al gemeen Handelsblad, dat een apart sterrenbriekje byhoudt, waarin alle uitblinkers van de afgelopen zondag één of twee sterren krijgen toege smeten en als ze verschrikkelyk goed rubriek is voor my een wekelyks te rugkerende belevenis. Zo presteerde men het, na de 0—4 overwinning van Ajax op Holland Sport, alleen de Hollandsporter Boskamp met een ster te vereren omdat Ajax maar twintig minuten voluit had gevoet bald en voor twintig minuten voet bal gaf het Handelsblad geen ster- Maar nog erger maakte men het na Feynoord-Ajax. Van de Ajacieden kreeg alleen Sjaak Swart één ster. Vooruit dan maar, Sjakie was goed al lukte Happels taktiek juist zo goed via Hasil, die door Swart be waakt moest worden. Hasil was de enige van de 22 spelers, die twee ster ren kreeg! Ergo: de twee spelers die elkaar het spelen moesten beletten, waren de twee besten van het veld! Dat moest ergens niet kloppen. Ver der kregen van Feijenoord nog Is rael en Moulyn een ster. En Wim Jansen dan. die beter speelde dan ooit en Muhren volledig lamlegde? Jansen niet. Sterker nog, ook Wim van Hanegem, de ster van het veld, kreeg geen ster van het Handelsblad. Als ik niet beter wist, zou ik den ken dat ze by het Handelsblad op de sportredactie alleen verstand van hockey hebben Wat de gebroeders Lutz (Luc, Pie- ter en Ton, in alfabetische volgorde) betekenen voor Feyenoord. dat be tekent voor Piet Römer Ajax Ro mer is een Ajacied pur sang (zui- verbloedig) en wie schetst dan ook zyn vreugde, toen hy voor Ab Ab- spoel moest invallen in het stuk „Troilus en Cressida" van Shake speare. Ab Abspoel had zyn arm ge broken en de rol die Piet Römer van hem over moest-nemen was uitge rekend die van Ajax! Hy is een van de Griekse bevelhebbers in het stuk. en volgens Shakespeare is hy even ruw van de tongriem gesneden als byvoorbeeld Estudiantes de la Plata voetbalt. De eerste woorden en zinnen die hy in het stuk zegt (in de ver taling van Bert Voetenspreken dui delijke taal: „Hond! jy zoon van een wolfshoer, als Je niet horen wilt, voel dan!" „Spreek op, beschimmeld stuk zuurdeeg, spreek op! Moet ik je fat soen by brengen met een pak ransel? „Zeg me wat er bekend is gemaakt, zwam die je bent!" „Hou op, stekel varken, hou op, myn v ingers Jeu ken", „Oud Wijf!" „Mislukte rogge mik!", „hoerehond!" .Misbaksel je krygt een pak ransel", enzovoort. U merkt wel, geheel volgens de harde re iyn die trainer Michels dit sei zoen heeft ingevoerd. Ajax gaat zo te keer in een dialoog met Thersi- tes, maar ik neem aan dat Piet Rö mer in gedachten steeds een woor denwisseling met Feyenoord meent te hebben. Thersites heeft overi gens geen hoge dunk van Ajax: „Hy is een echte moddervis, een ding zonder tong, een gedrocht. De pest over die eigendunk! „Hy denkt dat hy een arend is. maar hy blyft een os!" U ziet, woorden, die geschreven hadden kunnen zyn door een Feye- noordsupporter voor het boek „Het volk over Feyenoord". Toen Piet Römer de eerste keer op de repetitie kwam om die rol van Ab Abspoel over te nemen en in te studeren, zag iemand het Ajaxspeldje in zyn knoopsgat zitten en vroeg wat dat was. „Dat is myn pasfoto", kon Piet (Ajax) Römer toen zeggen. Oranje Goed, we weten nu eenmaal dat het Nederlands elftal pleegt te ver liezen. waar het om gaat is de ma nier waaxop. Tegen de Bulgaren en de Polen speelden we goede wedstrij den en nu tegen de Engelsen ook weer. maar winnen was er zelden bij: hoe zou dat komen? Het gekke ts. dat die goede maar weinig zegen- ryke wedstryden door steeds wisse lende elftallen werden gespeeld (denk ook aan die wedstryd tegen Rusland die we wel met 31 won nen!) Dus aan bepaalde spelers kan het ook niet liggen. Er moet iets zyn, dat juist het Nederlands elftal in tegenstelling tot de succesrijke clubteams Ajax, Feyenoord en PSV op de essentiële momenten doet ver liezen .En er zyn maar twee din gen, die al die wisselende Oranje teams gemeen hebbentrainer Kessler. en het oranjeshirt. Aan de eerste ligt het volgens my niet, dus noet het aan dat shirtje liggen. Hebt u wel eens gemerkt dat je nooit een elftal in Oranje ziet spe len, behalve het Nederlands elftal? Ik ken geen enkel landenteam of clubteam van enige betekenis, dat in een oranje shirt speelt. Daar moet een reden voor zyn. Bekend is dat Oranje van alle kleuren de meest opvallende is. Toen by Bikini de eer ste h-bom werd uitgeprobeerd, werd het oorlogsschip dat als doelwit moest dienen oranje geschilderd, op dat het hoog vliegende vliegtuig het schip goed zou kunnen zien. Door zich in het oranje te steken, maken de spelers van ons nationale elf tal zich te goed zichtbaar. Er doemt nooit eens een speler opeens in de voorhoede op, want de tegenparty ziet hem al van verre aankomen. Ie dere manoeuvre of schynbeweging tekent zich haarscherp af tegen de grauwere achtergrond, kortom niets blijft verborgen van wat de oranje spelers uitspoken in het veld. Daar om speelt het Nederlands elftal al tyd goed, echter zonder tot een ver rassende overwinning te kunnon rei ken. Valt daar iets tegen te doen? Natuuriyk. De ervaring in het va derlandse voetbal leert, dat gebro ken rood/wit de beste resultaten op levert. Ajax voert een wit-rood-wit shirt. Feyenoord een rood-wit-shirt. PSV een vertikaal rood-wit gestreep te shirt. Wie zou durven volhouden dat het toeval is dat Juist deze drie rood- witte verenigingen ons ver tegenwoordigen in de internationale bekercompeities? Ergo: Kessler doet er goed aan het oranjeshirt te ver vangen door een rood-wit (byvoor beeld geblokt) shirt met desnoods een oranje kraag als wimpeltje Drie maal elf Was dat nu het Nederlands elftal dat tegen Engeland speelde? Nee na tuuriyk. Maar toch speelde dit elftal een uitstekende wedstryd, al ver schilde het voor meer dan de helft van het elftal dat de belangryke wedstryd tegen de Bulgaren speelde. Ik geloof dat er op het ogenblik niet minder dan drie, ongeveer gelyk- waardige Nederlandse elftallen zijn samen te stellen. Het oudste elftal ziet er als volgt uit: Treytel, Van Gorp, Schrijvers, Eykenbroek en V. Duivenbode, Groot en Muhren. Werv Roggeveen, Van Hanegem en Keizer. Het tussenelftal ziet er als volgt uit Schryvers, Suurbier, Israël. Lase- roms en Strik, Pys en Veenstra, Brouwers, Mulder, Klynjan en Phal- platz. En het jongste Nederlands elf tal ziet er als volgt uit: Van Beveren Drost. Hulshoff, Bentzon en Krol, Rynders en Jansen, Van Dyk, Cruyf Van der Kuylen en Rensenbrink. U moet daarby in de gaten hou den, dat Muhren weliswaar ouder is dan Veenstra, die weer ouder is dan Jansen, maar dat ze alle drie toch niet ouder zyn dan 23 jaar. Zo is de jongste in het oudste elftal toen not niet ouder dan 23 jaar. Zo ii tel en Muhren) en de oudste niet ouder dan 31 (Groot). De oudste van het jongste elftal is echter toch nog 28 jaar (Bentzon), maar dat komt omdat van de zes prominentste mid- achterspelers de leeftyden tussen de 27 jaar (Israël) en 29 Jaar (Eyken broek) schommelen, Met de 23-Ja rige Hulshoff als uitzondering. U ziet overigens, dat het Jongste Nederland se elftal wat kwaliteit betreft als een v< lbloed Nederlands elftal kon wor den beschouwd. De enige drie die Je er werkeiyk in mist om ook het bes te Nederlands elftal te krygen, zyn Rinus Israël en Hans Eykenbroek in- plaats van Hulshoff en Bentzon, en Wim Jansen. By vervanging van de overige „jongsten", kryg ge geen gro te kwaliteitsvermindering, maar ook geen kwaliteitsverbetering. Als Kess ler doorbouwt op dat Jongste elf tal. ziet het er goed uit voor het Ne derlandse voetbal in de komende vier jaar.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 13