Britse zege niet verdiend „Die 0-1 is niet juist Wie zei er ookweerdat alle verpakte tarwebrood hetzelfde was? Doelpunt vlak voor tijd beslissend Opgewonden Epi Drost: Kalm duel Blauw ff it UEFA-jeugd Post wint ook in Frankfort LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD f Atletiek In afwijking tot de I voorgaandejaren worden de Neder- I landse atletiekkampioenschappen in i 1970 niet in augustus gehouden. De j KNAU heeft voor de nationale titel- strijd het weekeinde van 25 en 26 juli vastgesteld. Waar de kampioen schappen worden gehouden is nog niet bekend. (door Ruud Paauw) MSTERDAM Met een wat zuinig toegeknepen mondje ;tigde bondscoach Georg Kessler na afloop van Nederland (eland (01) in de kleedkamer een citroentje. Het leek gebaar vol symboliek, want het slot van deze vriendschap- lijke interland was wel erg zuur voor hem en zijn mede- Iers geweest. Zes minuten voor tijd, midden in een periode het Oranjeteam de Britten min of meer aan het insnoeren en de hoop op een doelpunt bij de ruim 40.000 toeschouwers verbraken de wereldkampioenen de omsingeling. De lerlandse defensie, die geen duimbreed had geweken voor iren als Bobby Charlton en Hurst, viel even ten prooi aan :eling en verwarring voldoende voor Colin Bell om met dreunend, hoog schot Treytel te passeren. Dat betekende zege voor de Britten, die daar overigens op grond van hun •lprestaties geen recht op konden laten gelden. „Engeland een gelukkig winnaar", vond Kessler berustend. Ook sir de Britse collega van Kessler, was wel zo ongeveer die ling toegedaan. eens de Brazilianen in hun hoogte- periode beschikten en die de kam pioen van zijn rivalen onderscheidt. Het Britse voetbal. gestroomlijnd door harde, nuchtere Ramsey, Is te schematisch en te zakelijk om echt aantrekkelijk te kunnen zijn. Ook Kessler werd gevraagd of de Britten hem niet waren tegengeval len. De bondscoach is niet iemand. die daar keurig netjes met ja of nee op antwoordt. Hij schuift zo'n vraag graag uit elkaar: „Uw vraag had moeten luiden, was u niet verrast j door dit Oranjeteam? Wy hebben er alles aan gedaan om te verhinderen dat de Britten zo goed speelden als ze wel kunnen. Met onze strijdwijze hebben we er voor gezorgd dat de Engelsen wel moesten tegenvallen". Het klonk aardig, maar het was een aan de oppervlakte blijvend antwoord. Als de Britten immers werkelijk bril jante klassespelers (Bobby Charlton even daargelaten. Hii was gister avond goed, niet geweldig» hadden bezeten, dan zou dat ongetwijfeld op bepaalde momenten zijn gebleken. Dat houdt geen ploeg, geen verdedi ging tegen. Maar zover is het giste ren niet gekomen. Collin Bell haalt uit voor de beslissende treffer. Gerrie Müh- ren kan er niet meer bij kleine, eervolle nederlaag Oranje dus. daar waar een jkspel wel het minste was ge- dat de Nederlanders had- verdiend en een kleine over ling zeker niet had misstaan. i danks zal deze goede latie geen markant punt in de nering gaan vormen, want moeilijkheid bij dit soort ndschappelijke f!) wedstrij- h is: waar plaats je ze. wat is er precies de waarde van Neder- ti4 en Engeland (helemaal in vrbereiding voor Mexicolieten ar gisteravond in het. Oiym- ).ch Stadion rustig voetballen; spanning die bijv. bij Neder- pi—Bulgarije zo heftig had ge kt, ontbrak hier volledig. Te- end voor de kalmte waarmee d gespeeld, was dat de eerste isure zich pas 12 min. voor tijd afdeed. De Britse rechtsachter. t ooid met de voor de Engelse balsport historische naam ght, bleef toen even op de liggen. Er werd geen weer- nk gehoord. Prettig natuurlijk het ook zó kan, maar toch tikje meer vechtlust had geen iad gekund. verslaat AMSTERDAM (ANP» Het UEFA-jeugdelftal «spelers van 16- 18 jaar) heeft gistermiddag de oefen wedstrijd tegen Blauw Wit met 0t verloren. In de eerste helft waren de junio ren een volwaardige tegenstander van de lijstaanvoerder van de eerste divisie. Hun combinaties „liepen" zelfs aanzielijk beter, tot de rand van het strafschopgebied. Daar ver stoorde de koele verdediging van Blauw Wit met superieur gemak het samenspel, waarin de Go Ahead-spe lers Dekker van Van Marwijk en de Ajacied Ruiter de belangrijkste rol speelden. Na rust veranderde het spelbeeld. Blauw Wit had de langere adem en halverwege de tweede priode maak te de 17-jarige invaller Sidney Sum ter i veel gevaarliiker dan Hans Bleijenberg bij de UEFA-jeugd» het enige doelpunt. Pas enkele minuten voor het einde slaagden de Neder landse junioren, bij wie de Rooden- burger Rysbergen in de tweede lyn speelde, erin door de verdediging van Blauw Wit te komen, maar haastig vurend liet Bleijenberg die kans on gebruikt. Voetbal In de eerste ontmoe ting voor de tweede ronde van het jaarbeursstedenbekertoernooi heeft Dunfermline (Schotland) op eigen terrein met 21 gewonnen van Gwardia Warschau. Voetbal Mexico heeft België gisteravond in een vriendschappelij ke wedstrijd in het Aztec-stadion met 10 verslagen. België heeft in Brus sel een soortgelijke wedstrijd met 20 van Mexico gewonnen Tegengevallen f lfs als men in het oordeel ver- niteert, dat er in deze krachtme- belemaal niets op het spel stond le verhoudingen dus niet zuiver te tekenen, dan nog moet men de conclusie komen dat de Brit- de trotse wereldkampioenen ten- te, zijn tegengevallen. Ramsey's igjg bestond uit vakbekwame spe- k koelbloedig in hun optreden, in hun spel, steunend op sterke conditie en op een grote ®neid. zeer sterk in de defensie. wat ontbrak was dat vleugje 1 Ie die vlaag virtuositeit, waarover Geen eenheid De Nederlandse voorhoede zag er op papier zeer gespierd uit: Rensen- Engelse supporters bevestig den in de rust de Britse vlag aan het net van het Nederlandse doel. Het losknopen vergde nogal tijd, waardoor de tweede helft zeven j minuten te laat aanving. Op de foto proberen scheirsrechter Ka- zakav en Eddie Treytel het touiv uit de knoop te halen, waarbij Drost en Israël belangstellend toe kijken. M Cruijff. Maar in hoeverre zouden de- ze individueel zeer knappe voetbal lers een eenheid vormen? Dat pro bleem. tevoren al gevreesd, deed zich gedurende de eerste helft voort durend voor. Het klikte maar zelden in de samenwerking tussen Cruijff j (niet zo scherp en doortastend a's f hy kan zijn» en Mulder. Van Hane- gem, die het wel erg rustig aan deed kon ook zijn draai niet vinden en Rensenbrink hoewel zeer actief, kon evenmin de geschikte verbindingslij nen vinden. De Britse verdediging met figuren als de lange Jacky Charlton Mullery en Moore legde de Nederlandse voorhoede goed aan banden. Voor de Engelsen dreigde alleen gevaar als Epi Drost, de Twentse rechtsachter, naar voren j sloop en daar zijn aanvallers rugge- I steun gaf. De Engelsen lieten Drost merkwaardig genoeg maar begaan en dat had hun wel eens lelijk kun nen opbreken als de Twentenaar op de beslissende momenten wat beter had geplaatst. Op het middenveld viel een groot contrast waar te ne men: terwijl Rijnders excelleerde, liet Veenstra het er nogal bij liggen. Over de Nederlandse defensie, waar in debutant Krol uitstekend mee kwam, kon geen onvertogen woord worden gebezigd. Voor rust kregen de Britten iets betere scoringskan sen. Zo kogelde Bell al na acht mi- 1 nuten bikkelhard in de richting van Treytel die de bal met een flitsende reactie nog net over zyn doel kon tikken. In de laatste minuut voor rust drong diezelfde Bell opnieuw sterk aan. Hij kopte uit een voorzet goed in, maar ook nu stond Treytel ham in de weg: de Feye.iocrd-doe'- man slaagde er in een vingertje te gen de bal te krijgen en via de lat ketste het leer daarna het veld weer in. Door Bert Paauw) AMSTERDAM ..Die 0—1 is een onjuiste uitslag. We hadden toch •aker een gelijkspel verdiend. Ik vond die Engelsen helemaal niet ^o best. Mij zijn ze tegengevallen" Met deze woorden gaf de donkere pittige achterspeler Epi Drost, die oveiigens in de tweede helft even vaak voor als achter was te vin den, wel ongeveer de mening van z'n ploeggenc'.en weer Drost verder, op lichtelijk opgewonden toon: „Wat hebben ze nou ei genlijk voor kansen gehad. Mis schien één of twee goede. En wij. Wij hebben er zeker een stuk of zes gehad". Hiermee stipte de FC Twente-speler eigenlijk de onmacht van de Oran je-aanval aan. Het „liep" in de eerste helft niet in da voorhoede. Te vaak deden zich misverstanden voor, te vaak kon men elkaar niet vinden in combinaties. Jan Mulder, de weer van stal gehaai de Anderlecht-vedette, kwam met een nogal voor da hand liggende verklaring. Mulder: „Ik heb van avond pas goed ge erkt dat !'c lange tijd niet meer met de ande re jongens heb gespeeld, zeen con tact met ze heb gehad. Overigens is het ook wel moeilijk speten hcor in de spits. Je krijgt gewoon geen meter ruimte". Tweede lijn Dick van Dijk. zorgvuldig zijn ha ren in de plooi brengend, was het volkomen met hem eens. Van Dijk .Als spitsspeler krijg je tegenwoor dig geen kansen meer Wel als je in de tweede lij rtaat" Nou. de Ajacied stond gisteravond een hal ve wedstrijd, sa' en et Rijnders in de tweede lijn en hoe. Met en kele van z'n vorig seizoen z' be faamde schoten dwong hij doel kan Bonetti tot -e-Tijke :?d- dingen. Bovendien was hij heel nuttig in de o bmatie. Bonds coach George Kessler zei zelfs: „Ik vond hem opmerkelijk". Van Dijk zelf: „Het gaat de laatste wed strijden steed* beter, dat voel ik wel. In de tweede lijn speel ik orettig. aanvallend ge zien. Verdedigend kan het bij mij natuurlijk nog stukken beter" Als waarderende woorden aan het adres van Van Dijk kunne ook min of meer de uitlatingen van •Tohan C ruii ff worden opge vat. Cruijff: „In de tweede helft ng het elftal beter draaie Dat kwam vooral dacht ik omdat het middenveld door Ajax-so" ers werd bezet die goed op elkaar wa ren ingespeeld" En over z'n ei gen spel. dat tegen de wereldkam pioenen slechts zo nu en dan naar ..Liverpool-hoogte" reikte: „Ach voor de rust ging het misschien niet zo geweldig maar in de twee de helft kreeg ik meer durf en ging het ook stukken beter". Rensenbrink Had het Engelse linkerverdedigings- blok genoeg te stellen met Cruijff, aan de rechterkant moesten de Britten ook de nodige aandacht aan Rob Rensenbrink besteden. De acties van de FC Brugge-speler waren snel en attractief maar over het algemeen weinig effec tief Gebrek aan contact waar Mulder over sprak, die evenals aij in België voetbalt, achtte Ren senbrink niet zo'n bezwaar. ik heb er echt geen last van gehad niet geregeld met de ande re jongens te hebben gespeeld. Trouwens, echt contact heb je met elkaar pas op de centrale trainin gen. Nou en in die paar keer zie ik het niet zo". Behalve het spitskwartet Cruyff- Mühren-Mulder-Rensenbrink kreeg de Engelse defensie ook diverse ke ren met Nederlandse achterspe lers te maken Opvallend hierbij was het brutale", zelfverzekerde optreden van Ajax-debutant Ruud In de rust verving Kessler „op doktersadvies", zo zei hy met na druk» Veenstra en Van Hanegem j voor Mührer en Van Dijk. Het was een gezonde ingreep want het Ne derlandse elftal ging met die twee Ajacieden erbij ineens veel beter spelen. De Britten zagen zich hoe langer hoe meer met een defensie ve rol bedeeld. De achter de voor hoede opererende Van Dijk schoot herhaaldelijk met woeste kracht op doel, maar doelman Bonetti (geen man van groote stijl, maar hij stond of lag steeds daar waai- de bal werd geschoten) had goed het oog op wat er allemaal gebeurde. In de 24ste minuut kwam voor Oranje de mooi ste kans van de gehele wedstrijd Zelden voorkomende oneffenheidjes van de Britse verdediging stelden Cruyff dan eindelijk in staat om overrompelend door te breken. Al leen voor de uitgelopen Bonetti ge komen. sloeg hij de plank echter mis: zijn sphot kon door de Britse doelman worden gestopt. Ofschoon de Britten aanvallend iets in de melk bleven brokkelen, ging de druk op de Engelse verdediging toch onmis kenbaar toenemen. Daar deden de paar fraaie rushes van Bobby Charl ton niets aan af. Veertien minuten voor tijd trok Israël naar voren, sla lomde langs vier man en kon slechts door een algemene aanslag van de Britse verdedigers van scoren worden afgehouden. Drie minuten later lanceerde Drost Van Dijk, zie zijn schot weer gestopt zag door die rustige Bonetti. Een minuut lager •loop Oranje weer de Britse veste binnen via een Cruijff-Mühren com binatie maar voor het schot van laatstgenoemde deinsde de Britse doelman opnieuw niet terug. Acht minuten voor tijd trof een ferme kogel van Van Dijk opnieuw Bonet ti op zijn weg. En, toen zes minuten voor de eindstreep, braken de Brit ten door en scoorden, tegen de ver houding in, dat gelukkige doelpunt- JG... ADVERTENTIE Krol. Krol over de voorhoede: „Er werden teveel hoge ballen ge plaatst en dat maakte het voor de beter koppende Engelsen gemakke lijk" Kessler voegde daar nog aan toe: „Er was afgesproken dat de oprukkende achterspelers de ballen laag zouden houden. Anders zouden ze toch een prooi wor den voor de lange Engelsen. Een handicap van onze ploeg is dat de spelers te weinig sprongkracht bezitten Dat was onze zwakte. Ach we hebben ook niet voor niets geen doelpunt gescoord". Wat de nationale equipe wel vol doende bezat, waren Ajax-speler. Behalve Krol. 'n uitblinkende Ryn- ders („het ging lekker op het middenveld. Ik had nu veel meer ruimte dan vorige week tegen Feijenoord") en Cruijff kwamen na de pauze ook de A jacieden Van Dijk en Mühren (i.p.v. Van Ha negem en Veenstra' binnen de lijnen. Debutant Mühren, die vrij onopvallend te werk ging. meen de schuchter lachend „dat het toch wel aardig was gegaan". Aardig was ook het woord dat sir Alf Ramsey manager van het Brit se elftal, in de mond nam: „Ik wist dat Nederland een aardig team bezat en ik ben dan -ook niet verbaasd over het goede tegen spel. Het was misschien wel wat ongelukkig voor Nederland zo vlak voor het einde nog te moeten verliezen". Een aardige mevrouw in Axel zei dat. Maar die kon het niet weten, want ze had nog nooit King Corn Stout gegeten. De meeste mensen weten wél dat King Corn Stout tarwebrood zichtbaar lekkerder en gezonder is. Omdat de hele tarwekorrel erin wordt verwerkt. King Corn, overal in Nederland elke nacht vers gebakken, dagelijks vers op tafel en dagenlanger vers. King Corn...'t enige dat u weggooit, is de verpakking. {"11""» King Corn kan dat zeggen) FRANKFOkT 'ANP» Peter Posi. heeft met de Belg Patrick Sercu de zesdaagse van Frankfort gewonnen. De Nederlander, die zijn 51ste over winning in een zesdaagse behaalde. I en de Belg hebben in de laatste uren de Duitsers Altig en Renz naar een smadelijke nederlaag gereden. I Twee uur voor het einde lagen Post/ Sercu, Altig. Renz en Bugdahl/Kem per nog gelijk, maar een uur latei- lagen de vier Duitsers reeds een ron de achter. Rudi Altig en zijn kop- pelgenoot Sigi Renz liepen daarna nog een ronde achterstand op. De eindstand luidt: 1. Post/Sercu 329 pnt.; op één ronde: 2. Bugdahl/ Ktmper 405. Op twee ronden: 3. Al tig Renz 540; 4 Oldenburg Schulze I 430. CHRIS CRACK j t t t i i t t Sportstrip door Dick Bruyrestein PAGINA 9 6 NOVEMBER 1969

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 9