Kamer discussieert over positie van Prinses Irene Fruittelers in moeilijkheden voor prijzen om eens wat extra's te kopen HEMAk d i redie-secreta resse W.R.Vanders(hoofn.v. a. binnenpersoneel b. broodverkopers C. jeugdige medewerkers d. meisjes Postzegel BEDRIJFSPAND Wel of niet bij Koninklijk Huis Zeeuwse actiegroep schrijft minister: Wilde eend broedt in november John Lennon beeft zich geschoren CO-OP „RIJNLAND" - LEIDEN 1675 1875 1975 1975 2275 1975 2475 PAGINA 6 LE1DSLH DAGBLAD DONDii^DAG 6 NovLMBiuK lMtè DEN HAAG (GPD) Terwijl Prinses Irene en haar man zich gisteren op Paleis Soestdijk bevonden voor een familie bezoek, heeft de Tweede Kamer zich bezig gehouden met de staatsrechtelijke positie van de prinses. Opnieuw spitste de vraag zich toe of zij nu wel of niet officieel tot het Kon. Huis moet worden gerekend en of er nu wel of niet officieel op staatsgebouwen voor haar zou moeten worden gevlagd. Daarbij werd ook de vraag gesteld wat een toekomstig kind van de prinses in dit verband voor gevolgen heeft. Premier De Jong zei in ant woord op vragen van de afgevaardig den Franssen (PvdA), Goudsmit (D'66) en Van der Spek (PSP) eerst het rapport van de staatscom missie Cals - Donner te willen af wachten alvorens daarover een uit spraak te doen. Wel was hij van oor deel dat de omschrijving „lid van het Koninklijk Huis" in de rechte gang gevolgen kan hebben voor an deren. Aan de term „Koninklijke Fami lie" moet volgens de minister-pre sident geen speciale betekenis wor den gehecht dan wellicht alleen in het fiscaal recht, waarover de com- missie-Simons rapport zal uitbren gen. Premier De Jong dacht zelfs aan de mogelijkheid om in de Grond wet scherp te omschrijven wie wel en wie niet tot het Koninklijk Huis wordt gerekend. Dat de prinses vorige maand aanwezig was bij de ontvangst van de Amerikaanse astronauten in het paleis op de Dam in Amsterdam, was volgens de minister-president alleen maar het gevolg van het feit dat zij op bezoek bij haar moeder was en stond niet in verband met een officiële ceremonie. Ook haar aanwezigheid bij de prys- uitreinking bij de Olympische Spelen in Mexico was alleen door het feit dat zij met haar vader naar Mexico was gegaan. Er moeten geen staats rechtelijke consequenties aan verbon den worden, aldus de premier. Met de heren Mellema (CHU) en Franssen was de minister-president het eens dat door de uitbreiding van het aantal verjaardagen in de Ko ninklijke Familie het officiële vlag- geen een zekere devaluatie of infla tie heeft ondergaan. Premier De Jong zei op het punt te staan een nieuwe regeling voor het vlaggen op te stellen. In de nieuwe instructie zal een onderscheid gemaakt worden tus sen uitgebreid en en beperkt vlaggen, waarbij beperkt vlaggen inhoudt dat er alleen maar een vlag op een hoofdgebouw zal worden uitge stoken. Het uitgebreid vlaggen met wimpel en op alle gebouwen wil de minister-president dan alleen laten plaatsvinden voor verjaarda gen van de Koningin, Prins Bern- hard, Prinses Beatrix als kroonop- volgster. Pemier De Jong zei dat ook aan dit laatste geen staatsrechtelijke be tekenis moet worden gegeven, maar dat dan alleen gevlagd zal worden voor de dochter van de Koningin. Franssen: .Maar dat deel van de Nederlandse bevolking dat moei te had met het huwelijk van de Prin ses met Karei Hugo kan maar moei lijk begrijpen dat er nog steeds of ficieel voor de Prinses gevlagd wordt'. Premier De Jong: „Het andere deel van het Nederlandse volk wil echter vlaggen voor de dochter van de Koningin". Op de vraag van de PSP'er Van der Spek of de regering wil voorko- men dat er bij de geboorte van het kind van Prinses Irene een Carlisti- sche demonstratie zou worden ge houden in ons land. antwoordde de j minister-president dat een demon- j stratie van Carlisten niet zou wor den toegestaan. NAGELE (ANP) Van de 16 eieren waarop een wilde eend in de buurt van Tollebeek, Noordoostpol der, zat te broeden, waren er dins dagmorgen om negen uur negen stuks uitgekomen. De jachtopziener, die dit broedgevail nauwkeurig volg de, zag kans de moedereend te van gen en deponeerde vervolgens het nest met jongen en de nog niet uit gebroede eieren in een ren bij een landbouwer aan de Zuidwesterring weg. De eend protesteerde even met wild gefladder, maar zette zich daar na weer rustig op haar broedsel. LONDEN (AP) John Lennon heeft zich geschoren. De Beatle met zijn lange baard en lange haren is sinds gisteren weer baardloos. Naar verluidt is de ingreep geschied op aandringen van zijn Japanse vrouw Yoko Ono. „Ik moet zeggen dat ik een beetje genoeg van mijn baard kreeg", zei Lennon, die zijn lange haar blijft dragen. „Het is een fijn gevoel om mijn kir weer te kunnen zien en frisse lucht op mijn gelaat te krygen". GISSINGEN (GPD) Een groep fruittelers uit alle delen van Zeeland heeft een actiegroep fruitteelt-Zeeland gevormd. Doel van deze actiegroep is minister Lardinois Van Landbouw en Vis serij er van te overtuigen dat hij op korte termijn maatregelen dient te nemen om de in nood zijnde Nederlandse fruitteelt te helpen en het voortbestaan van de fruitteelt in ons land te waar borgen. Voorzitter van de Zeeuwse actie-1 groep is de heer A. B. J. Suy uit Kruiningen. Via de besturen van alle J fruitveilingen in Nederland heeft I de Zeeuwse groep zich tot alle fruit telers van Nederland gewend met de oproep om een handtekeningenactie te beginnen om de minister persoon lijk te wijzen op de noden, wensen en grieven van deze groep uit de Nederlandse samenleving, die door omstandigheden buiten haar schuld, maar door een onvolmaakte EEG zo in moeilijkheden is gekomen. Een der grootste fruitteeltbedry-1 ven van Zeeland, het ongeveer 60 ha J tellende bedrijf van de commandi- j taire venootschap Oost-Ketelaar te Lewedorp, zal worden verkocht „om bedrijfseconomische redenen". De eigenaresse de in Rotterdam zete lende commanditaire vennootschap Oost-Ketelaar stoot het bedrijf af, omdat zij fruitteelt onder de huidige binnen de EEG heersende omstan digheden niet meer rendabel acht. Het bedrijf is verkocht aan de Stich ting beheer landbouwgronden. De akte van verkoop moet volgende week nog worden gepasseerd. Aan de tien werknemers van Oost-Kete laar is ontslag aangezegd. Het socialistische tweede-kamer lid de heer Sake van der Ploeg heeft aan de ministers van CRM en van Landbouw en Visserij, alsmede aan de staatssecretaris van CRM ge vraagd het vertrouwelijke karakter van de richtlijnen van de staatsse cretaris van CRM aan de colleges van B. en W. inzake het verlenen van bijstand aan noodlijdend© fruit telers op te heffen. De heer Van der Ploeg vraagt deze richtlijnen ook beschikbaar te stel len aan vertegenwoordigers en be stuursleden van fruittelers- en land bouworganisaties en het Landbouw schap. opdat de voorliohting over de mogelijkheden van bijstand aan noodlijdende fruittelers zo breed mo gelijk ter hand kan worden ge- rio de Janeiro (anp> de Braziliaanse posterijen zullen een speciale postzegel uitgeven ter ge legenheid van het duizendste doel punt van Pele. Momenteel heeft „Koning Pele" 996 doelpunten op zijn naam staan. Het laatste scoorde hij zondag in de wedstrijd tegen Flamengo in Rio de Janeiro. De directeur van de poste rijen heeft verklaard dat de oplage twee miljoen stuks zal bedragen. Gener aal-majoor J. A. Cj Bartels. commandant van het eerste legerkorps, plakt in Nun- speet een sticker van de actit Veilig Voorwaarts" op zijn dienstauto. Mej. S. W. van dei Molen, één van de „Zwarte Zes' ambassadrices, assisteert hen daarbij. De actie is gisteren ge start, en wordt bij alle onderde len van het eerste legerkorps ge houden. Zij zeldt voor de chauf feurs van de ruim 11.000 voertui gen van het korps, die vorig jaw 60 miljoen kilometers aflegden Op elke 30.000 kilometer gebeur de een ongeluk. Door Benzine Mij. in exploitatie aangeboden, op zeer goed gelegen punt in Leiden (100 m2. bedrijfsruimte, waarin o.a. was- en doorsmeergelegenheid en 50 m2. showroom) met benzineverkooppunt. (Boven)woning aanwezig. Voor actief persoon zeer goede mogelijkheden. Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 73047. In snelgroeiend bloembollenexportbedrijf is plaats voor een VEREISTEN: naast steno en typen; een zeer goede kennis van de moderne talen, vooral Engels. WIJ BIEDEN: naast een interessante afwisselende baan met veel verantwoordelijkheden, een zeer behoorlijk salaris. Sollicitaties schriftelijk of telefonisch aan WEERESTEINSTRAAT 175 HILLEGOM t.a.v. de heer H. Hol. TELEFOON 02520—6941 AFD. BROOD-BANKETBAKKERIJEN In verband met een belangrijke uitbreiding van onze broodproduktie, vragen wij voor spoedige indiensttre ding: voor onze produktie - geschoold en onge schoold. voor onze banketproduktie. voor ons banketmagazijn. Aanmeldingen: kantoor ROOSEVELTSTRAAT 12a, event, kan voor 's avonds een tel. afspraak worden gemaakt. Gewéldig: voordelig effen acryl pullover om overal onder te dra gen, met rolkraag of turtle neck en brede ribboorden. 9 mode- kleuren gyg Deze tuniek is het hélemaal: soe pel vallend, mouwloos en met V- hals. Zuiver acryl in modieuze kleurencombinaties De sportieve toer: heerlijk dik gebreide acryl pullover met fan tasie voorpand, rolkraag of turtle neck. 8 pittige kleuren De bewegelijke blouse: kreukvrij, soepel, fraaivallend acryl met le vendige imprimé-dessins. Helemaal handgebreid. Dit is het jaar van de Fisherman-style. 100% wol, écru in 2 dessins Rechte pijp! Ook dèt is mode: pantalon van Helanca met rayon, sterk, sportief en modieus. Jeug dige keperstructuur 3e „hippe" Helanca-broek: slank gesneden met rechte pijp, voor sluiting metkoperen inhaak-gesp. 5 kleuren Ski of niet - de pantalon met on der-de-voet-bandje is altijd spor tief. Helanca met wol, keuze uit. 5 gedekte kleuren Leve de Jersey pantalon - zo vrij en zo fijn aansluitend op de heup, wijd van pijp. Wol met acryl in 6 kleuren, met voorsluiting Hema-garantie. Hama-merk dus 94 WARENHUIZEN Diverse aanbiedingen Wasserij Spronk verzorgt) gezlnswas tot ln de. k> klaar! Thuisbezorgd. Pronk' met de was van Spr Singel 14, Leiden, tel. 4334 Voor keukens, Zuldema's; Handel9ond. N V. de Ken naerstr. 18, Oegstgeest, 54441. 10 pet. korting! Op misch reinigen als u ook] gezlnswas of lakenpakket wasserij Spronk laat gen. Witte Singel 14. tel. 43341. Te koop elektronisch praktisch nieuw Eminent f 1500, tel. 01715-877. Winteraardappelen Zeen? sche blanken per mud (70 f 18.50 gratis thuisbezorgd, den e.o. aardappelhandel J. Kooien. Granaathof 16, t foon 43031, Lelden. De werkschoenenspeel heeft ze weer Militaire schoen 9.50 hoge wer! nen f 19.95, lage werkschi f 18,50 luxe werkschoenen altyd beter bij de wer] nenspeclallst, Korevaarsti 17. De werksclioenenspe( levert u voordeliger dan 'n luxe lage werkschoen, 2 mod. leest, prima pasv. s kwal. voor f 17.95. luxe schoenen v.a. f 16.95. vaarstr. 17. De werksehoenenspecla heeft hoge en lage werksc nen voor f 18.50 en 18,9 zersterke kwal. Korte rub laarzen groen en zwart fl ollebestendig. Korevaarstr. Zo juist aangekomen 1( ruime marmotten en ham kooien met plastic bak in le kleuren met- en zonder len. Nu slechts f 29.95 Pr tig cadeau bij Robbers. B 24-26a, (bij de Zijlpoort) Kooien, kooien na kooien! Zeer exclusieve zameling Sier- en stijlko leuke kooitjes al v.a. f 1 Plastlc-bak kooien v.a. f IJzersterke papagaalkooien tafel. Natuurlijk Robbers, ven 24-26a (bij de Zijlpo Verhuur van ski's scb lenskischoenen en vetersc! nen shuh 1 shuh. Re tijdig bij Wilms Floet Haarlemmerstr. 182-184, den, tel. 24872. Den Holder Aquarl Erkoso luchtpompen f 14," volop lucht en geruisloos! ters hevels, thermometers, thermostaten, erwarmö splitvisvoeder voedt tropl vissen goed! Den Holder, vossensteeg 73/75/77. Voor hond en poes. V« hondenbrood met veel vleei verbotje, mergpijpjes. vc mout, alle soorten blikvla prima kattebrood, Felix i Hols met vlees of vis. Hel te voor uw huisdier bij Holder. Janvossenst. 73/75 Snoekvissery snoekhen voor levend aas. werphen voor spinners en levend werpmolens. aasemmers, ku visjes, onderlijnen en kett Jes. Alles voor de snoekvl Den Holder, Janvossenstee 77. \u planten: Pa per will Krokussen, hyacinten, hyt cintenglazen en -schalen, kusbakjes, leuke modellen kleuren. Zie showroom, J' vossensteeg 73. Den H Janvossensteeg 73. 75/77. „Schrik van Leiden", salontafel met marmer In legd (alv. kleuren) f 139 Lampenkoning t/o Hema, Haarl.str. 141. Lelden. Bloem- groen- en tuinlK zaden, rieken, schoppen, w ven tulnbakken, tuinstoélpj sols en alles v uw tuin. van Hartwyk. Nieuwe Bet markt 7-11, Lelden tel.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 6