Karei Muijs hoofdtrainer Westduitse kanobond wordt van de "Laat Abbenes zelf een maar vereniging oprichten Weekend- retour Tien NS- Snippertrips Maak eens een Minitrip met NS f34.50 sysr Go Ahead zoekt een nieuwe sterke man dagretour f 1.- voordelig uit met NS Kagia blijft in moeilijkheden 9? wee man naar [leedkamer n Boedapest Clay gaat weer in hoger beroep Extra inhaaldag betaald voetbal Bracke zonder uurrecord naar huis voordelig uit met NS Stevige nederlaag voor Sittardia in Moskou Power-lifting in Vijf Meihal Bergström neemt ontslag PAGINA 11 LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD ton oer 95 95 35 AMSTERDAM (GPDI Karei a| Mutfs «topt ermee. De man, die se- w dert tien jaar met een zowel kwan titatief »ls kwalitatief kleine kano- jelectie opmerkelijke resultaten be reikte, k eind vorige week tot over eenstemming gekomen met de West- "duitse Kanobond om per 1 december hoofdtrainer van de Westduitse ka- awelectle te worden. Een geweldige 5W{promotie voor de nu 37-jarige Am sterdamse sportleraar, die vol ent housiasme over zijn nieuwe werk kring spreekt. Het wekt geen verbazing. De West- Huitse kanobond is met 65.000 leden pa Rusland 500.000 leden; de groot- ■te ter wereld. Een logisch gevolg deze cijfers is dat West-Duits- jand met Rusland, Polen en Roeme nië de sterkste kanolanden ter we reld zijn. ADVERTENTIE Dagje hier, dagje daar? Kiest a maarl Leuke interessante dagtrips! Alle informatie in da NS-reiskrant op de stations. Muijs is met zyn beslissing niet over één nacht ijs gegaan. Allereerst heeft hij in Nederland ondanks de beperkte mogelijkheden met bij zonder veel plezier gewerkt. Finan ciën (hjj krijgt in West-Duitsland het dubbele) en het feit dat het voor een trainer bijzonder interessant is om de voorbereiding te leiden van een kanoploeg van een land waar in 1974 de Olympische Spelen wor den gehouden, zijn belangrijke facto ren geweest. Contract BOEDAPEST (ANP» Hongarije leeft in Boedapest met 4—0 gewon- len van Ierland in een wedstrijd van roep 2 van de voorronden voor het oernooi om het wereldkampioen- ichap voetbal. Voor 20.000 toeschou- wers scoorden Halmosi, Bene. Pus- y tas en Koests Hongarije heeft nu, ivenals Tsieoho-Slowakije, negen lunten, waardoor een beslissings- dstrijd tussen beide landen nood- telijk is. Indien deze ontmoeting een gelijkspel eindigt, beslissen de ilcijfers wie naar Mexico gaat. In de overigens faire wedstrijd 'erd van beide ploegen een speler 'uit het veld gestuurd. De Ier Demp- •ev mocht voortijdig de kleedkamer opzoeken nadat hy de bal tegen de Scheidsrechter had geschoten en Suce werd weggestuurd nadat hij een iware overtreding had begaan tegen üdr Ier Treacey. Dé eindstand in groep twee: Ifr'ongarije 6 4 119 167 Fsjecho-Slo. 6 4 119 12—6 Denemarken 6 2 1 3 5 610 erland 6 0 15 1 3—14 Oostenrijk heeft in Wenen de kwa lificatiewedstrijd voor het toernooi i het wereldkampioenschap voet Tegen die achtergrond is het be grijpelijk dat de Westduitsers hem een contract aanboden tot 1974. Muys „Kun je daar niet aarden, dan is vijf jaar erg lang" heeft dit voorlopig veranderd in drie jaar. West-Duitsland was niet de enige ge gadigde. In 1966 was Mexico al ko men praten. Muijs weigerde. Hij wil de in ieder geval in Nederland blijven tot na de Olympische Spelen. Dit jaar augustus tijdens de Europese kampioenschappen in Moskou kwamen de Mexicanen opnieuw. Muijs „het bood mij allemaal te weinig zekerheid" weigerde op nieuw. Ook West-Duitsland infor meerde in augustus nog eens voor zichtig. West-Duitsland bood vooral sociaal wel zekerheid. Toch heeft het nog enkele maanden ge duurd voordat Muijs definitief zijn fiat aan het aantrekkelijke Westduitse contract gaf. Muijs hierover: „Als je tien Jaar geweven bent geweest met het kano varen in Nederland, als je tien Jaar gezien hebt hoe vooral een Neder lands Olympisch Comité alles maar dan ook alles gedaan heeft om te zor gen dat internationaal goede presta ties mogelijk waren, dan valt het niet mee om te zeggen, ik vertrek". Assistenten Muijs wordt in West-Duitsland ge assisteerd door tien districttrainers. Zonder meer capabele mensen. Het zijn allemaal afgestudeerden aan de zogenoemde „Sporthochschule", het geperfectioneerde Westduitse CIOS. Hij is met de Roemeen Navasart de enige buitenlander in het gezel schap. De Westduitse kanoploeg traint momenteel twintig keer per jaar in de weekeinden. Na Tokio is de Westduitse kanoploeg iets terug gevallen. Het verloren gegane terrein dient te worden teruggewonnen. Muijs realiseert zich dat. Hij stelt dan ook: „Ik zie het vooral als vak man als een enorme uitdaging". Wie de opvolger van Muijs wordt is nog niet bekend. De kano bond heeft wel enkele mensen op het oog en zal waarschijnlijk zaterdag een definitieve beslissing nemen. De Nederlandse Kanobond heeft al les in het werk gesteld om Muijs te houden. Het geld vormde hierbij geen punt. Zijn salaris wordt bepaald door het NOC. dat op zijn beurt af hankelijk is van de NSF. Tenslotte heeft ook de Nederlandse Kanobond ingezien, dat het aanbod voor Muijs te mooi was. Muijs is bijzonder te vreden over die kanobond. Hij ver telt: „Ik ga hier weg zonder ruzie, dat is in het verleden met andere mensen van andere sportbonden wel eens anders geweest". NEW ORLEANS (ANP) Cassius Clay, oud-wereldkampioen boksen in het zwaargewicht, heeft via zijn ad vocaat Charles Morgan hoger be roep aangetekend bij het gerechts hof van New Orleans. Clay werd op 20 juni 1967 door het federale dis trictsgerechtshof in Houston wegens dienstweigering veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf en een boetp van 10.000 dollar. Hij wilde van mili taire dienst vrijgesteld worden, om dat hij deel uitmaakte van de „Black Moslim"-secte. Het is de vijfde keer dat Cassius Clay in beroep gaat. Het vonnis werd telkens bevestigd. HAARLEM (GPD) De competi tieleider van het betaalde voetbal, Thijs Jansen, heeft een extra inhaal dag ingelast op 14 december. Die dag worden de achterstallige bekerwed strijden EDOAjax, Eindhoven— PSV. PEC—FC Twente, Limburgia— Sparta en ExcelsiorHolland Sport I daan toen Bracke zyn recordpoging KAAGDORP Kagia blijft, zoals het er nu uitziet, in (vel den) nood. Dit ondanks het feit dat de gemeenteraad vorige maand een bedrag van ruim honderdduizend gulden beschik baar stelde voor de aanleg van een nieuw speel- en oefenterrein voor de voetbalclub. „Het is al lemaal leuk en aardig dat ze geld voor ons uittrekken, maar dan moeten ze dat wel op de juiste manier doen. We hebben een speelveld in Buitenkaag en nu wil de gemeente onze ac commodatie uitbreiden met een voetbal- en oef en veld in De Ton- nenkamp in Abbenes. Te gek gewoon. Dat is geen uitbreiding, maar een versnippering. Het terrein dat men in Abbenes wil aanleggen ligt kilometers ver wijderd van het veld dat we nu in gebruik hebben. Als we daar ook zouden gaan spelen, zouden we alles dubbel moeten heb ben. (Kleedkamers, materiaal kamers enzovoorts). Geld groeit ons bepaald niet op de rug." G. van de Voovn, secretaris van de in oranjewit tenue gestoken Kagianen kan z'n teleurstelling over het raadsbesluit nauwelijks vei-werken. „Van onze 131 leden komt riechts tien procent uit Abbe nes. Vijftig procent komt uit Kaag en de resterende veertig uit Lisserbroek. Van gemeente wege heeft men ons meegedeeld, dat Abbenes centraal ligt en dat het daarom gunstig is dat de uitbreiding juist daar komt. Zo dra we dat vernamen, deden we de gemeente een voorstel om desnoods een stuk grond aan het Turf spoor te kopen. Dat ligt, rekening houdende met het feit waar onze meeste spelers vandaan moeten komen, écht centraal. Kagia gaat beslist niet in Abbenes spelen. Laat de Ab- benessers dan zelf maar een vereniging oprichten. Van ons mag dat gerust. Om begrip te krijgen voor onze problemen hebben we een onderhoud aan gevraagd met de burgemeester, mr. F. Th. Dijckmeester." De geschiedenis van voetbal club Kagia. opgericht in Juli 1932 is bijzonder kleurrijk. In t begin werd gevoetbald op een >tuk land achter het café van Jan Tromp, één van de oprich ters van de voetbalclub. Het veld lag onderaan de Lisserdük, '.er hoogte van het „Sassen- heim-pontje." Tot de oorlog werd daar ge speeld. Secretaris van de Voorn woonde vlak bij het eerste voet balveld van de Kagianen. De nu 49-jarige van de Voorn zegt: „De oorlog was begonnen en Kagia stopte een tijdlang met voetballen. Op een morgen stond ik uit het raam van mijn slaapkamer te kijken, toen ik op ons voetbalveld een boer zag ploegen. Hij ploegde het hele speelveld naar de haaien. Later bleek dat hij dat deed om in be zit te komen van een zogenaam de scheurpremie. Een scheur- premie werd vroeger gegeven als je grasland tot teelland maakte." Kagia had geen honk meer en speelde tijdens het ver dere verloop van wereldbrand twee alle wedstrijden (in de LVB) uit. „We werden drie keer kampioen. Zoveel kunet daar niet aan. In Haarlemmer meer was voldoende voedsel en onze tegenstanders uit Leiden en omgeving zagen er altijd hongerig uit en bleven beneden hun prestaties. In ons eerste elftal speelden tien onderdui kers. Ze gingen allemaal afzon derlijk naar de match om niet massaal in de val te lopen. De één kwam op een oude fiets met houten banden, de ander bereik te het speelveld via sloten en weilanden! Toen we een wefetryd in Lei den moesten spelen, kregen we kort voor het beginsignaal een tip dat de Duitsers een razzia zouden houden. Ons hele elftal koos toen het hazepad!" In 1945, toen de vrede werd getekend, kreeg Kagia in Bui tenkaag een nieuw veld op de zogenaamde „Zandplaat." Daar wordt nu nog op gespeeld. Aan dit veld zit een groot voordeel. Er kan altijd gevoetbald worden want het water zakt meteen in de grond weg. Dat ene voordeel ft* Secretaris Van de Voorn weegt jammer genoeg niet op te gen de stroom nadelen. Doorde weeks lopen tientallen koeien op het speelveld. Die worden er vnj dagsavonds van verdreven en dan gaan trouwe leden meé de schop in aanslag binnen de lijnen om alle plakken op te scheppen. Zaterdags is aan de shirts van de spelers te zien dat er koeienuitwerpselen op het veld hebben gelegen! Vlak by het speelveld loopt een aantal varkens dat het al menig maal presteerde door de afrastering te floepen en een deel van het veld om de wroeten. De toe gangsweg naar het Kagia-speel veld is zeer slecht begaanbaar en ook ls de omkleedruimte niet toereikend (Tot voor kort was er zelfs geen water!). „Al heb ben we het dan ook slecht." al dus Van de Voorn, „culbliefde hebben onze leden. Kagia heet al 37 jaar Kagia en kan onmo gelijk plotseling een soort Ab- benesia worden!" ADVERTENTIE MEXICO STAD <AP» De bedoe lingen van de Belg Ferdinand Bracke zijn niet geheel duidelijk meer. Onmiddellijk na zijn mislukte aanval op het werelduurrecord (zondag) verklaarde Bracke dat hij binnen een week een nieuwe poging zou wagen om het record van de Deen Ritter over te nemen. Tegen over verslaggevers van de Belgische radio en televisie zei hij echter, dat hij zo spoedig mogelijk naar België zou terugkeren. Gaston Plaud, ploeg leider van het fabrieksmerk waai Bracke onder rydt, sprak dit woens dagavond tegen. „Zaterdag 8 no vember is de herkansing." zo zei hij In de pers is over het opgeven van Bracke nogal een en ander te doen geweest. Sommige kranten beweren dat Bracke's val, na tien kilometer gereden te hebben, opzettelijk was geweest. In een andere krant had het sensationele verhaal gestaan dat Franse fotografen, die tot het ge zelschap van Bracke behoren, de baan met opzet nat hadden gemaakt en naderhand hadden gezegd, dat de Mexicanen de recordpoging van Bracke hadden gesaboteerd, Iemand van het stadion heeft ge zegd. dat men de baan elke dag nat- spuit, want dat is goed voor het hout. „maar dat betekent nog niet dat we dit opzettelijk hadden ge tegen Schotland met 2—0 gewon- j gespeeld, alsmede de uitgestelde deed." De wedstrijd voor groep 7 was nbelangrijk. West-Duitsland had tich met elf punten uit zes wedstrij den reeds verzekerd van een plaats to de eindronde. Schotland eindigde [pis tweede 7 pnt) en Oostenrijk werd "erde W pnt) competitiewedstrijden AZ'67Feyen- oord en Helmond SportDen Bosch. Het aanvankelijk voor 14 december vastgestelde programma wordt een week opgeschoven. De extra ruimte is ontstaan door uitschakeling van Ne derland voor het wereldkampioen schap voetbal. Over de natspuitery van de baan zei een andere woordvoerder van het stadion: „Het kan ons geen fluit schelen hoeveel Peugeot. Bracke en al die andere lieden betalen, maar wij doen de dingen hier zoals wij willen, zij hoeven ons niets te ver tellen." Volledig: verzorgde 2-, 3- of meerdaagse vakantiereizen naar binnen- en buitenland. Reeds vanaf Vraag de NS-reiskrant, boordevol informatie. LEIDEN De LKV De Spartaan organiseert zondag in de Vijf Mei hal de Nederlandse kampioenschap pen Power-lifting. De laatste kam pioenschappen vonden in 1964 plaats. Power-lifting is 'n tot nu toe vrij on bekende en weinig beoefende kracht sport. Snds de internationale er- j kenning, verleden jaar in Mexico waarbij drie nummer werden vast gesteld t.w. bankdrukken, knieband en deadlift, is de sport enigszins in opmars. j Zesendertig deelnemers verschij- j nen zondag (aanvang 12 uur» op de twee plankiers. Het merendeel I van hen beoefent het gewichtheffen I en heeft nauwelijks geregeld aan- i dacht aan het Power-lifting besteedt, De Leidse (LKV De Spartaan» deel- I nemers zyn: Lichtvoet (vedergew.i. De Bruin. Swagers. Marijt (licht- gew.i, Sanders imiddengew Faas I (lichtzwaargew.), Holswilder. v. 't Riet (middenzwaargew.) en v. Loon (zwaargew.). MOSKOU (ANP1 De Neder landse kampioen zaalhandbal Sit tairdia, heeft woensdag in Moskou de eerste wedstrijd tegen Koentsevo in de tweede ronde van het toernooij om de Europese zaalhandbalbeker j met 3111 verloren. Bij rust hadden j de Russen de leiding met 148. Zwemster Betty Heukels it gisteren in Eindhoven in het hu welijk getreden met ivaterpolo* speler Hans Wouda. Ada Kok ont brak niet op de receptie en spreekt de bruid hier bemoedigend tot. ADVERTENTIE ADVERTENTIE DEVENTER <GPD» De algehele leiding van Go Ahead zal tijdelijk door oud-bestuurslid A. M. Brands worden gedragen. Dit is bekend ge worden na de lange bestuursvergade ring van de Stichting Betaald Voet bal Deventer, die dinsdagavond tot na middernacht uitliep en waarin manager Piet Bergström zyn ontslag heeft aangeboden. Oetocht Ml worden iui> een nieu- I ^«eld te en dat de daaruit we .sterke man", die de Deventer vloeiende coördinatie-gebreken niet eredivisieclub uit de malaise kan ha- ,yn voor h„ goed kun- len. De technische leiding blijft divisie bleven tot dusver ver bene- den de verwachting en mede daar- j door nam het bezoekersaantal snel af De laatste thuiswedstrijd tegen DWS werd bezocht door circa 10.000 j bezoekers, ver beneden het gebrui- kelyke gemiddelde. In en Go Ahead-communique werd i gisteren verklaard dat de heer Berg- ström van mening is dat de taak- j verdeling bij Go Ahead onvoldoende I voort handen van dr. Franz Fadhronc. Kunstijsbaandirecteur Piet Berg ström heeft het slechts ze ven maanden (sinds 1 april van dit Jaar) bij Go Ahead uitgehouden. Een teleurstellend beleid in de transfer periode en een steeds groter wordend conflict in de boezem van het be stuur hebben er toe geleid dat er een commandowisseling is doorge voerd. j De tijd drong, want de resulta- i ten van de Deventer ploeg in de ero- nen uitoefenen van zyn taak. Volgens het communiqué heeft de heer Bergström een bestuursvoorstel om de algehele leiding in handen te nemen niet willen aanvaarden. Oud-bestuurslid Brands enige tyd geleden by Go Ahead weggegaan na een conflict binnen het bestuur Is echter van mening, dat de Zaterdag heen, I zondag terug. Extra voordelig. voordelig uit met NS Tennis Tijdens een prof toer nooi in Bordeaux heelt Tom Okker een vlotte zege behaaid op de Au- i straliër Tony Roche. De Nederlander heer Bergström te weinig thuis ls in won met g_3 6—4 Zijn dubbelpart- de voetbulwereld om tyn functie ner Martv Riessen versloeg de goed te kunnen vervullen. (Fransman Barthe. met S11—t.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 11