prsoonlijk contact met bevolking belangrijk Warmonds raad over monumentenlijst Jen; ALPHENAAR KOELT WOEDE OP AUTO Zeskamp nadert ;emeester n. van t wout van valkenburg nog juist aan de verdrinkingsdood Bevolkingsonderzoek begon in Wassenaar Boomkweker sloeg er op los Kleuter ontsnapte OPNIEUW GEVECHTEN IN LIBANON Geen alcohol na ongeluk rechter r. DAG 30 OKTOBER 19«© LtlDSCH DAGBLAD PAGINA 9 Sassenheimers willen afrastering JW 246» (Door Henriëtte van der Hoeven) SNBURG Het persoonlijk contact met de bevolking ote verscheidenheid in werkzaamheden, maken het 'URG istersambt voor de heer N. van 't Wout in een kleine als Valkenburg 2742 inwoners aantrekkelijk, „j is hij ook secretaris, wat met zich mee brengt, dat |pj Iministratieve gedeelte, dat hem altijd bijzonder heeft '®Jniet helemaal hoeft op te geven. een heel bewuste keuze geweest, toen mijn vrouw en Ben oriënterend bezoek hadden gebracht, stond het beiden vast, dat het Valkenburg zou worden, waar- ou solliciteren. Misschien een beetje liefde op het eer- ht, wie zal het zeggen". Over het werk: „In een kleine krijg je de kans niet om fouten te maken, de meeste oe je maar één keer". paardenmarkt was ik pas inburger, want u weet", Valkenburgs eerste bur- Valkenburger ben je pas evenement hebt meege- snniijn openingstoespraak - met goedkeurend gemom- nntvangen, wist ik dat ik .examen Valkenburger geslaagd". ir slaat open problemen kunnen de jers altyd bij de bur- terecht; van het bordje hoeven ze zich niets aan te is hij er is. kunnen ze bin- „Dat was ik in Rens- iar ik gemeente-secretaris jewend en ik vind het een elbng Ik ben er ook voor ie de hele dag open te la- jemeente is een dienstver- istelling en dienstverlening an een bepaald uur ge it u als „vreemdeling" In d het meest op? zaglijk gebrek aan ruimte; voor woningbouw, maar recreatie. Mijn vrouw en ik op fietsen, pick-nicken en In Renswoude pakten we laat de fiets. Dan gingen iwe op om van de natuur te Dat valt hier niet mee. Na- lebben we hier de duinen rand. maar met die drukte kun je er niet echt van ge- lelukkig heeft de randstad eer Van 't Wout niet alleen kanten. de dingen waar hij bü- ithousiast voor is. is het ge len. Hij ziet heel duidelijk, zich zo snel ontwikkelen- chappij. de gemeente als et niet meer kan bolwerken, jaan zijn gedachten dan olen. gas-, water- en elek- oorzieningen, aanleg van zwembaden, openbaar ver- nog een hele waslijst van die een gemeente niet ft. uteel zijn wij bezig een roningnood te creëren; de »an woningen voor minder :htigen. Daarom streven wij Valkenburg zoveel mogelijk lingwet- en goedkope pre ien". ie teleurstelling, die de heer out kreeg te verwerken, was ring van het bestemmings- Soonrak. „En dat terwijl we :apaciteit zitten te springen, Jogh zijn we bijna „uit- Honderdzestig woningen vijftien hebben we er in en ik denk dat er nog ruim teveer dertig overschiet. Ik bezwaren tegen 't Boon- zo erg goed. want het is enige mogelijkheid. We toch geen grijze huizen- maken, zonder een strookje iebouwkundige van Val ken- kt nu aan nieuwe plannen, bedoeling is. wilde de eerste liter niet vertellen, maar dat ie 60 woningzoekenden te- tinde van het jaar zullen dat zijn een oplossing moet gevonden, staat voor hem aan een klein winkelcen- ujnt cr in Valkenburg niet te want daarover wordt in geen xiwplan gesproken De Val- r is sterk op Leiden of Kat- iriënteerd. alleen de dage- odschappen doet men in het rp. Misschien ligt dat ook wei Ie aan de middenstand zelf. met zijn uitspraken voor burgervader. trekt na vijf de conclusie, dat de ont- van de middenstand, geen rek heeft gehouden met de de bevolking. Bejaarden burgemeester Van 't Wout 'allen In zün korte „rege ls het intensieve ver leven. „Ik heb er nog maar kkig mee kennis kunnen ma- in de zomer liggen de Ktiviteitcn stil. maar wat ik fantastisch, vooral het tnwerk. gemeente werkt aan plan voor de bejaarden te tekeningen voor een diens- met daarbij elf bejaar den aan de Broekweg zijn wachten '"een nog op goed- Van dit dienstencentrum zullen ook de kruisverenigingen ge bruik kunnen maken. Met de activiteiten van de Valken- burgse sportvereniging De Valken, heeft de eerste burger ook al ter loops kennis gemaakt. Valken '68, de afdeling voetbal van de vereniging, krijgt een eigen veld, dat naar de heer Van 't Wout hoopt, en met hem alle voetbalenthousiasten in het dorp, voor het begin van de volgende com petitie bespeelbaar aal zijn. Bij sport gaat de gedachte van elke burgerva der tegenwoordig natuurlijk uit naar een sporthal. Dat een dergelijk com plex in een kleine gemeente niet is te verwezenlijken, is duidelijk, maar toch moet een betere zaal als die van het Dorpshuis te realiseren zijn", meent de heer Van 't Wout. Sinterklaas zal geen moeite heb ben voor Valkenburgs eerste burger een presentje uit te zoeken, want ook een uitbreiding van de lagere school staat op het verlanglijstje en dan een zaak waarover in Valkenburg al veel is gepraat; een toren bij de kerk. Boek Die toren zou gelijk als museum dienst kunnen doen. Burgemeester Van t Wout heeft zijn plan al klaar. HiJ vertelt langdurig en en thousiast over de rijke historie van zijn gemeente en dan zijn we bij de volgende wens gekomen: De ge schiedenis van Valkenburg in boek vorm. Het is och ter een moeilijk en tijdrovend werk alle oude archieven na te pluizen. Daarvoor heeft hij zelf. al zou hij het graag doen. beslist geen tijd. „Maar ik heb zo hier en daar al eens rondgekeken en ge luisterd. Ik geloof dat er best ie mand is. die zich met die taak zou willen belasten", antwoordt hij opti mistisch. Bovendien: de schrijver zou eer van zijn werk nebben, want zo'n boekje spreekt de bevolking echt wel aan. BEIROET 'Reuter) In zuid-Li- banon, by het dorp Aiha, is vanoch tend opnieuw hevig gevochten tussen Palestijnse commando's en Libanese militairen. Honderden Palestijnse commando's zijn woensdagnacht het gebied van Rachiya in zuid-Li- banon binnengevallen, waar ze her nieuwde aanvallen deden op leeer- posities. Voor het eerst is melding ge maakt van het eebruik van artille riewapens op grote schaal. Aan weerszijden zijn gewonden gevallen. De commando's willen met deze aan vallen waarschijnlijk de weg van de Syrische grens naar de commdando- eenheden in zuid-Libanon bij de Is raëlische grens in handen krijgen. Aiha ligt op slechts één kilometer af stand van Rachiya. waar comman do's van El Fatah gisteren een zelf moord-aanval uitvoerden op een fort. dat dc weg naar het zuiden blokkeert. Volgens waarnemers in Beiroet willen de commando's door hun aan vallen waarschiinliik een zo sterk mogelijke positie innemen voor de besprekingen tussen Libanezen en PalestiJnen in Cairo beginnen. DEN HAAG BOSKOOP Een 22-jarige boomkwekersknecht uif Boskoop die zich voor de Haagse po- 1 litiereohter moe6t verantwoorden. was nogal kort aangebonden, vond de officier. De jongeman had in een verenigingsgebouw heibel ge schopt en toen daarop aanmerkin gen werden gemaakt, sloeg hij er j meteen maar op los. Hij schopte en j sloeg zijn tegenstander waar hij die maar raken kon. „Het kan zijn dat de drank in de man was. maar ten onrechte wordt dan vaak gedacht, dat dit als een excuus kan gelden", stelde de offi- cier vast. „Maar het wordt er in fei- I te alleen maar erger door. Iemand die zich na gebruik van wat bier niet meer kan beheersen, moet het I drinken laten." Verdachte had bij de politie aan- vankelijk ontkend zich aan het ten- j laste gelegde te hebben schuldig ge- maakt, doch toen er genoeg getui- gen waren, kwam hij op zijn ont- kentenis terug. „Het zou hem anders 1 toch weinig hebben gebaat, want i het slachtoffer is zelf een bewijs van j hetgeen is gebeurd", zei de officier „Het is een misselijke streek om In een feestgebouw de boel op stelten te zetten en bezoekers te mishande len. Het optreoen van verdachte ging alle perken te buiten" De officier j eiste f 150, boete. De politierechter j was het met die zienswijze eens en veroordeelde overeenkomstig. i 8ASSENHEIM De bijna 21/2- jaar oude Joop Niese is aan de ver drinkingsdood ontsnapt, toen hij al spelend in de sloot achter de nieuw- bouwflats. Snel ingrijpen van de 11-jarige Gert Jan Vos. die bezig is voor zijn diploma reddend zwemmen, en omwonenden de heren Th. Elsgeest en Van der Voet redden echter zijn leven. Gert Jan sprong te water, zwom zo goed en kwaad als het ging met kleine Joop naar de kant. waar zij door de heren Elsgeest en Van der Voet werden opgevangen. Het nog goed afgelopen ongeluk heeft de bewoners van de 24 flats enerzijds de kinderrijke gezinnen in de 6-kamerwoningen en ander zijds Jonge, zich nog uitbreidende gezinnen opnieuw aan het naden ken gezet over de uiterst gevaarlijke situatie die het aan de flats gren zende water met zich meebrengt. Mevrouw Niese: „Acht maanden ge leden. toen we hier kwamen wonen, hebben we met andere bewoners di rect om een afrastering gevraagd. Maar dat was niet mogelijk. We kunnen toch onmogelijk al het wa ter in de gemeente afrasteren was het antwoord van gemeentewege. Maar dit ongeluk heeft aangetoond dat het onverantwoord ls die afras tering achterwege te laten. Het ls nu gelukkig nog goed afgelopen, al schrik je Je natuurlijk wel bijna dood, wanneer je Je kind van boven in de flat in het water ziet liggen en langzaam ziet wegdrijven". Het is niet bij woorden gebleven. Gisteravond reeds ging een brief van de flatbewoners naar B. en W., waar in opnieuw wordt aangedrongen op de plaatsing van een afrastering. ..Al Is het alleen maar het stuk. waar door de kinderen bij de sloot kunnen komen. Wij als flatbewoners willen dat hek desnoods zelf wel plaatsen. Maar dan zit Je natuurlijk altijd met de toestemming en ver gunningen. Die krijg je niet gemak kelijk. We hopen dan ook. dat B. en W de noodzaak van een omrastering inzien. Het is een kinderrijke buurt. Je moet de sloot toch niet dempen als er al werkelijke ongelukken met ernstiger afloop zijn gebeurd?" Enkele uren na de gelukkige red ding van Joop Niese zijn zijn ouders naar de Berkenlaan getrokken. Om redder Gert Jan Vos te bedanken. Niet met woorden alleen. BURGEMEESTER N. VAN 'T WOUT .opvallend, goed georganiseerd verenigingsleven. WARMOND Een lange agenda werd door de Warmondse raad in j een recordtijd afgewerkt. Na goed- keuring van de geloofsbrieven van de heer G. F. J. Vellekoop die als raadslid de heer H. Scheltens Vertegenwoordiger betrapt bij te intiem afscheid van vrouw DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN De Haagse politierechter kon het een 30-jarige verdachte uit Alphen aan den Rijn niet helemaal kwaiyk nemen, dat hij in woede was ontstoken en als gevolg daarvan ver nielingen had gepleegd. „Maar die Burgerlijke Stand Voorschoten Geboren René z v A. van der Blom en G Roelofsen; Ka- tharlna J., d. v. A J Vreeswijk en C A. M. Houtman; Saskia. d. v. F. Kotte en I Krijger; Petronella A., d v. A Serdljn en A van Polanen: Coen K J., z. v. J. F M Timmerman en M. J Telgenkamp; Monica T d v. B G J van Vliet en W M. Hoogeveen Getrouwd: B P de Zwart. Wasse naar en W G. M. van der Poel; A Kommer en W. P M. van der Koolj, Leiden. D Harteveld. Leiden en A M. L van Deift; A Straathof. Leiderdorp en A S Laernoes; T Westbroek en Y R Bernhardt. 's-Gravenhage Overleden: B. H. Bekman. 75 Jr. P ,T. W van den Toorn. 73 Jr.; A. van der Kuljl, wed. v J. Stam, 78 Jr. Leiderdorp - Ondertrouwd P Ha- merling 21 Jr Leiden en M Prins. 20 Jr C Daalwijk. 31 Jr., Lekkerke?rk i I. G M Veringa. 28 Jr. Getrouwd: K J. Kransse. 23 Jr., en T. Mloch. 21 Jr., Hazerswoude. Meisje aangereden NOORDWIJKERHOUT Een ichtjarig meisje stak gistermiddag van achter een geparkeerde auto plotseling de Kerkstraat over Een nasserende personenauto, bestuurd door een 41-jarige bloembollenhande laar uit Noordwijkerhout. kon het meisje niet meer ontwiiken en reed haar aan. Met een hoofd- en been wond werd het meisje naar het Aca demisch Ziekenhuis in Leiden ver voerd. In de strjjd om het kampioen schap van de Sassenheimse schaak club zjjn deze week weer zes partij en gespeeld. De uitslagen hiervan luiden: F van DijkC. J Boogerd 10, V. v.d. LipJ. Schlatmann 10. C. KamerJ. den Bak 1/21/2, P Wassenaar—G. Marinus 01, C. Cle mentJ. Erkendiep 10, E. van Dijk—J. de Jonge 10. ALPHEN AAN DEN RIJN Voor het Alphense Zeskamp-team. dat op 3 november a.s. in Sassenheim zijn eerste wedstrijd moet spelen, begint de tijd te dringen. Intensief is er de afgelopen week alle avonden en za terdagmorgen op de nagebouwd-; hindernissen getraind. Dit is mede mogelijk geworden door de medewer king en steun van tal van bedrijven en particulieren in en zelfs buiten Alphen. De train mgsleiding heeft thans een ploeg samengesteld, waaruit het team en de reserves zullen worden gekozen. Mee deze ploeg wordt de training uiteraard onverdroten voort gezet Na de training van vrijdag za' de definitieve opstelling van 't team worden bekend gemaakt. Uiteraard hoopt de organiserende commissie, d?t de Alphense ploeg le daadwerkelijke steun van een ent housiaste supporterschare zal krij gen. Helaas Ls er in verband met de beschikbare plaatsruimte in de Audi - hel het aantal aan Alphen toege wezen plaa'-skaarten beperkt. Het vervoer van de supporters van en naar Sassenneim zal door de com missie collectief georganiserd wor den. Vrijdagmorgen 9.00 uur begint bij „Europa", fan Boetzelaerstraat 7, de verkoop. auto kon cr niets aan doen," io bracht hij verdachte tot de realiteit. ..Wanneer hij was blijven staan, dan zou ik hem wel een pek slaag hebben gegeven." gaf verdachte te kennen. „Dat kan ik me voorstel len," stemde de rechter in. De „hij" was een 29-jarige vertegenwoordiger, wiens auto door de Alphenaar ge ducht onder handen was genomen. De meeste ruiten gingen aan scher ven en als slotstuk gaf verdachte en kele flinke trappen tegen het koets werk. Dat alles was veroorzaakt doordat verdachte de vertegenwoordiger had betrapt bij een wat al te intiem af scheid van zijn vrouw. De vertegen woordiger was gekomen om een aquarium te kopen. Van de afwezig heid van de Alphenaar maakte hij gebruik tot een opdringerigheid bij de \touw van verdachte. „Toen hij me zag ging hij er vandoor." deelde verdachte mee. „Daarom heb ik mijn woede op de auto gekoeld." Maar het toeval wilde, dat de auto aan de baas van de vertegenwoordi ger behoorde. „Was er niet die ach tergrond. dan zou ik een heel wat zwaardere straf hebben geëist," gaf de officier te kennen. Hij vorderde nu f 100 boete, waarvan f 50 voor waardelijk met proeftijd van twee jaar. „Misschien zult u nog wel iets van de verzekering over deze affaire horen," veronderstelde de rechter, die conform de eis veroordeelde. Interkerkelijke jongerenavond in Wassenaar W ASSEN AAR Op vrijdag 31 ok tober, 's avonds 8 uur, wordt ln het kerkgebouw van de Ned. Protestan tenbond aan de Lange Kerkdam een interkerkelijke Jongerenavond geor ganiseerd voor jongeren vanaf 15 jaar over het onderwerp „Hervor ming nu". Medewerkenden aan deze avond zijn een cabaretgroep, Sipke van der Land. kapelaan Somerwil en de hervormde jeugdwerkleider K. van Wijngaarden. De jongeren wor den uitgenodigd te komen praten over wat er nu in de kerken her vormd zou moeten worden. Arts constateerde DEN HAAG (GPD) Een arts van de Haarlemse Mariastichting, die de Haarlemse rechter ruim een half uur na het ongeluk persoonlijk onderzocht, heeft geen enkel symp toom van alcoholgebruik bij de ver dachte geconstateerd. Dit belangrijk punt is vanmor gen op de tweede dag in het pro ces tegen mr. R. vastgesteld. (PvdA) zal opvolgen (in verband met zijn leeftijd heeft hy bedankt), j spraken zowel burgemeester drs. F. K. Langemeyer als de heer Willem - sen woorden van dank tot de heer Scheltens voor de prettige samen werking gedurende zijn zittingsperio de. De heer Scheltens zei naar beste vermogen te hebben medegewerkt aan de groei en bloei van de gemeen te en wenste het gemeentebestuur v»x>r de toekomst alle goeds toe Goedgekeurd werden daarna de voorstellen van B. en W. tot vaststel ling van de voorbereidingsbesluiten met betrekking tot de bestemmings plannen West en Oranje Nassau- laan. tot beschikbaarstelling van een bedrag van f 30.000 als kosten voor reeds ontworpen en nog in voor bereiding zijnde bestemmingsplannen en tot het verlenen van een subsidie aan de Interkerkelijke stichting maatschappelijk werk te Oegstgeest- Warmond, waardoor voor deze ge meente een maatschappelijk werk ster kan optreden met een volledige dagtaak. Het voorstel om aan de stichting katholiek onderwijs medewerking te verlenen tot aanschaffing van nieu we leermiddelen tot een bedrag van f 4222 ontmoette bij de raad geen be zwaar. Bü de behandeling van de monu mentenlijst voor de gemeente was een schrijven binnengekomen hierop cok te plaatsen de oude toren en de buitenplaats Oogstergeest. B. en W zullen alsnog pogingen in het werk stellen om aan dit verzoek te vol doen. Wat betreft de plaatsing op de ze lijst van de woning Burgemeester Ketelaarstraat 1, die onbewoonbaar is verklaard, werd er op gewezen, dat dit voor de gemeente belangrijke financiële consequenties meebrengt. De voorzitter zei van de belangrijk heid van de woning overtuigd te zijn, doch bij plaatsing op de lijst zal fi nanciële medewerking van het rijk onontbeerlijk zijn. Goedgekeurd werd het besluit tot beëindiging van de procedure tegen de heer J. G Keyzer, omdat de grond, waar het hier om gaat. door betrokkene aan de gemeente is ver kocht, B. en W. werden gemachtigd voor het jaar 1970 maximaal f 1.750.000 aan vlottende middelen od te nemen. Goedgekeurd werd het voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een lening groot f 485.000 voor de bouw van een sportzaal, om dat de Raiffelsenbank, waarbij de lening gesloten wordt, bereid gevon den is af te zien van de gebruikelijke afsluitprovisie van 1/4°u Besloten werd aan de afdeling To neel van St. Matthias, aan het comi té Jeugdnatuurwacht en aan het ge organiseerd schoolconcert een subsi die te verlenen. Hierna werd overge gaan tot samenstelling van diverse commissies. Besloten werd voor de onteigening van gronden in het bestemmingsplan „Endepoel" zulks in het belang van de volkshuisvesting, een krediet be schikbaar te stellen van f 360.239 en wel als schadeloosstelling aan de eigenaren van deze grond f 336.000, kosten van het gevoerde geding f 3239 en verschuldigde rente i.v.m. voorlopige inbezitneming f 21.000. Gerben Karstens heeft giste ren onder voorbehoud, want er hangt hem een mogelijke schor sing boven het hoofd een con tract getekend voor de Amster damse zesdaagse, waarvoor op 11 december het startschot wordt ge lost. De oud-Leidenaar zet zijn handtekening onder het oog van Kurt Vyths zaakwaarnemer Pier re Liebrechts. De verenigingen Sassenheim en Warmond houden zaterdag in het Trefpunt in Warmond voor de Bol lenstreek een postzegelbeurs. Zaal geopend van tien tot vijf vuur. WASSENAAR Het door het plaatselijk Comité Opsporing TBC georganiseerde bevolkingsonderzoek, dat gemiddeld een maal per 2 jaar plaatsvindt, is begonnen in de gym nastiekzaal van de Pius X-school, waar burgemeester mr. W. J. Geert- sema en zijn echtgenote en enkele andere leden van het gemeentebe stuur als eersten voor het foto-appa raat plaatsnamen. Namens het comité werd bij afwe zigheid van voorzitter mr. F J. G. Eich een kort inleidend woord ge sproken door de heer A Mighout. waarna burgemeester Geertsema het comité en de andere medewerker- (sters) dank zegde voor hun aandeel in het uitermate belangrijke werk van een bevolkingsonderzoek. In de Pius X-school duurt het on derzoek tot en met vrijdag 31 okto ber. Daarna wordt, van dinsdag 4 november tot en met maandag 10 november, het onderzoek voortgezet in het Deylerhuis aan de Hofcamp- weg. Van woensdag 12 tot en met vrij dag 21 november zal de foto-appara- tuur staan opgesteld ln de grote zaal van het Dorpscentrum in de I Schoolstraat. In deze laatste zaal is op maandag 17 november een middag gereserveerd voor het doorlichten van bejaarden 1 en anderen, die niet op eigen gele genheid naar een van de onderzoek- lokalen kunnen komen Er wordt voor hen, als zij zich van tevoren aanmelden op het raadhuis, afdeling Bevolking (tel. 2241) vervoer georga- j niseerd. Tijdens het vorige onderzoek, dat plaats had in het najaar van 1967. is ongeveer 18 %van de totale be volking niet in het onderzoeklokaal verschenen. Ingezetenen die elders ge regeld worden doorgelicht of om een andere reden niet aan het onder zoek kunnen deelnemen wordt vrien delijk verzocht, daarvan bericht te zenden, schriftelijk of telefonisch, aan de afdeling bevolking in het raadhuis. Er wordt van de deelnemers aan het onderzoek een bijdrage gevraagd van f 1,75 per persoon. In gevallen waarin betaling van deze bijdrage oe- zwaren oplevert, kan gehele of ge deeltelijke vrijstelling worden ver leend.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 9