og bijna acht miljoen voor omlegging van vaarroute TIMEX tekent voor HORLOGES PIERROT r,>.f ampObevrijdl Industrieschap komt thans van de grond Dr. J. Lalir overleden PDEGEEST GAAT UITBREIDEN (negen miljoen erkelijk Leven Onderwijs Endegeest Gronduitgifte volgend jaar Tarief omhoog Ritmeester FIAT 36 ct Derde-lustrum- Promoties taptoe-show van De Burcht jeweller 4 Water $fc)ERDAG 23 OKTOBER 1969 LETDSCH DAGBLAD PAGINA 3 LEIDEN Teneinde de omlegging van de vaarroute (buiten Leiden) geheel te kunnen realiseren doet het college van B. en W. de raad een voorstel om voor de uitvoering van de nog resterende werken een krediet van f 7.896.434 beschikbaar te stellen. ADVERTENTIE T7 <?e> 6U L aei* v *-i De onderbouw van de Wad sluisbrug schiet aardig op. ig en de aansluitingen op de moet gereed zijn voordat ïagweg op dit punt wordt af- 1 ten om te ivorden door- m ten behoeve van de aan- van het kanaal op de (Foto LD/Holvast) ADVERTENTIE nborst van vastzittend slijm NED. HERV. KERK roepen te Haren (Groningen) Bijl te Twisk, te Lunteren J. Besten te Huizen <N-H), te [ertogenbosch J. Walstra te Jor- Aangenomen naar Westervoort Dk Ploeger kandidaat te Wychen. GEREF. KERKEN loepen te Veenendaal T. Fer- te Watergraafsmeer. EF. KERKEN (vrijgemaakt) roepen te IJsselmuiden K. H. de te Winterswijk- Aalten. dankt voor Sheboygan iV.S.) C. Dan t.e ünionville Ontario Ca- voorheen predikant te Gene- LEIDENDe raad van bestuur van het Industrieschap „De Grote Polder" deelt in een nota, gericht aan de gemeenteraad van Leiden en Zoeterwoude, mee, dat het Instituut Stad en Landschap als stedebouwkundige van de gemeente Zoeter woude een gedetailleerd ontwerpbestemmingsplan gereed heeft gemaakt en dat door de directeur van het Schap een voorlopige exploitatie-opzet is opgemaakt. Dit plan heeft de instemming van de raad van bestuur verworven. Voltooid zijn inmiddels de bouw van de Hooghkamerbrug in de Voor- schoterweg en de aanleg van het zui delijke gedeelte van het nieuwe scheepvaartkanaal, terwijl de bouw van de Waddingersluisbrug in uitvoe ring is. Het krediet van bijna acht miljoen houdt verband met de aanleg van het noordelijke gedeelte van het scheep vaartkanaal (f. 2 550.1841, de weg- aansluitingen nabij de Waddinger sluisbrug (f 1.035.000.- waaronder be grepen de afkoopsom voor de kosten van onderhoud en bediening door de provincie» en de bouw van de brug in het verlengde van de Vijf Meilaan f. 4 311.2501, Hoewel B. en W van Leiden van oordeel zijn, dat ook de gemeente Voorschoten belang heeft bij de bouw van deze brug, die de Voorschotense wijk Noord-Hofland een rechtstreekse verbinding zal ge ven met de wijk Leiden zuid-west en met het stadscentrum, stelt het Voor schotense college van B. en W. zich op het standpunt, dat de bouw van de brug en de aanleg van het weg- tracé naar de Leidseweg moeten worden gezien als een onderdeel van de verbinding van bestaande Leidse stadsdelen met de toekomstige be bouwing in de polder Stevenshof. Een eventueel overeen te komen aandeel van de provincie en van de gemeen te Voorschoten zal op het thans be schikbaar te stellen krediet in min dering kunnen komen. stellen t.b.v. de uitbreiding van de in richting met een afdeling elektronen- microscopie en idem van een aanvul lend krediet van f. 202.000 voor het verbeteren van het theehuis en het uitbreiden van het recreatiegebouw. Tenslotte is er voor wat „Endegeest" en „Voorgeest" betreft een voorstel om de verpleegprijs van f 28.75 tot f. 33.95 per dag te verhogen. De raad van Zoeterwoude heeft, hangende het onderzoek van enkele ingediende bezwaren, de beslissing over het bestemmingsplan voor drie j maanden verdaagd. De schadeloosstelling aan eigena ren van grono in het westelijk deel is \astgesteld op f4.25 per vierkante) meter. Tegen dezelfde prijs heeft de gemeente Zoeterwoude de haar in eigendom toebehorende grond in dit deel aan het Industrieechap ver kocht. In totaal beschikt het Industrie schap thans over circa 20 ha bruto industrieterrein. Wat betreft de gronden in het oostelijk deel ((circa 40 ha bruto), die toebehoren aan een particuliere eigenaar, die zijn terrein in beginsel eveneens voor industrievestiging wil exploiteren, blijft de basis van de met hem in 1965 in principe geregelde concept exploitatie-overeenkomst bestaan. Mocht het aangaan van deze over eenkomst geen doorgang vinden, dan bestaat de mogelijkheid een onteige ningsprocedure ook voor die gronden aan te spannen. Het ingenieursbureau Drexhage heeft in opdracht van het Industne- sohap het plan voor het ontsluiten en bouwrijp maken van het weste lijk deel gereed gemaakt Het werk is gegund aan de laagste inschrijver voor een bedrag van f 1.884.000. In clusief de bijkomende kosten zijn de totale kosten geraamd op f 2.430.000. Met de uitvoering is in augustus be gonnen. Verwacht wordt, dat in 1970 het werk zo ver zal zijn gevorderd, dat tot gronduitgifte kan worden overgegaan. Zowel verkoop als uit gifte in erfpacnt kunnen in aanmer king komen Als resultaat van de voorlopige exploitatie-opzet zal de grondprijs ciiva f 80.per vierkante meter bedragen. De selectie van de gegadigden zaï in nauw overleg met de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rijnland plaatsvinden. Nu de psychiatrische inrichting ..Endegeest" de laatste jaren een sterke ontwikkeling doormaakt, heeft de geneesheer-directeur van „Ende geest" bij B en W een ontwikke lingsplan ingediend, waarin —uit gaande van de dringende behoefte aan uitbreiding en grotere differen tiatie van de verplegingsmogelijkhe- den is getracht door de bouw van een aantal kleinere eenheden te ko men tot een goed functionerend psy chiatrische ziekenhuis. In 't plan zijn o.a. opgenomen een gebouw vdor opname en polikliniek en de bouw van een zusterhuis. Na overleg met de geneesheer-di recteur zijn B. en W. tot de overtui ging gekomen, dat de bouw van vier observatiepaviljoens, twee paviljoens voor individuele verpleging, een zus terhuis, zomede een gebouw voof op name en polikliniek het meest urgent zijn. Het plan kan in fasen worden uitgevoerd. De kosten voor de uitvoe ring van de eerste fase worden door de directeur van Gemeentewerken geraamd op negen miljoen gulden. Voorts wensen B. en W een kre diet van f. 360.000 beschik baar te In de onderwijssector vragen dit maal de raad komt 3 november bijeen slechts drie voorstellen de aandacht van de raad. B en W. doen het voorstel om met de Stichting Chr. Orthopedagogisch Instituut voor Leiden en omgeving en de Stich ting R.K. scholen in Leiden een stich ting op de richten, die ten doel heeft het geven van onderwijs aan zeer moeilijk opvoedbare kinderen, idem om met de Stichting Leidse Avond h.b.s. en de Stichting R.K. scholen een stichting op te richten, die een avondscholengemeenschap voor athe neum. H.A.V.O en M A V O. in stand houdt. Wanneer deze scholengemeen schap is totstandgekomen zal t.z.t. de gemeentelijke avondschool vcor m.a.v.o. worden opgeheven. Verder is er een voorstel, dat voorziet in een verhoging van de bezoldiging van di recteuren van gemeentelijke en bij zondere avondscholen voor m a.v.o. In verband met de hi 1968 en 1969 opgetreden loon- en prijsstijgingen is het volgens het college noodzake lijk om de tarieven voor het opbre ken van bestratingen, herstellen van opgebroken bestratingen en het op nemen en stellen van trottoirbanden te verhogen met ongeveer 15%. Hier mee zal naar raming een meerop brengst van f. 60.000 per jaar worden verkregen. Voorts komen in deze zitting de volgende voorstellen aan de orde: het verlenen van een subsidie van f. 1 000 per jaar t.b.v. het in Leiden gevestig de consultatiebureau voor huwelijks- en geslachtsleven; het goedkeuren van een onteigeningsplan Heren gracht Zijlsingel; vaststelling van een Kapverordening; verkoop van een gedeelte van de Morsweg aan Werninks Beton en Aan- nemings Maatschappijhet verle nen van een aanvullend krediet (f. 260.000» voor de uitbreiding en verbouwing van het Gemeente-ar chief aan de Boisotkade. LEIDEN In de afgelopen nacht is op de leeftijd van 64 jaar overleden dr. J. H. F. Lahr, sinds tientallen jaren in de Sleutel stad een bekend en voor si|n patiënten en vnenden een bemin nelijk huisarts. Resoluut geeft hij z'n fiat aan Ritmeester Fiat. 't Is niet de grootste onder de sigaren. Maar wel een van de lekkerste. Heus u moet hem eens opsteken, dan tekent u ook voor ADVERTENTIE 1 JAAR VOLLEDIGE GARANTIE Horloger Juwelier MAARSMANSSTEEG 21 LEIDEN - TEL. 26778 Dr. Lahr. die m 1905 werd geboren, volgde aan de universiteit in Utrecht zijn artsenstudie en promoveerde in dertijd aan de Leidse Universiteit bjj prof. dr. S. E. de Jongh tot doctor in de geneeskunde. Naast de zorg. waarmee hij steeds zijn patiënten omringde, hield hij zich actief bezig met de toekomst van de huisarts, waarover hjj veie artikelen publi ceerde. Dr. Lahr was om. de promo tor voor de medische nascholing van groepjes huisartsen en lid van de na- scholmgsoommissie van het Ned Huisartsengenootschap. De belang stelling voor zijn beroep weerspiegel de zich eveneens in zjjn actief lid maatschap van de landelijke artsen- eursussencommissie van de Konink lijke Ned. Maatschappij tot bevor dering der Geneeskunst In de kring Leiden van het Ned. Huisartsenge nootschap was hij een zeer geziene figuur, naar wiens inzichten gaarne werd geluisterd. Met het. heengaan van dr. Lahr verliezen de Lei due huisartsen een zeer gezien collega en zijn uitgebrei de patiëntenkring een voortreffelijk medicus en een integer mens. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot vindt zaterdag ochtend om 11.30 uur plaats op de begraafplaats ..Rhijrihof". LEIDEN Het Leidse jeugdorkest „De Burcht", dat zich door muzika le bezoeken aan plaatsen in binnen- en buitenland ambassadeur voor Lei den vindt, gaat het vijftienjarig be staan muzikaal vieren. Zaterdagavond om half negen wordt een showtaptoe gegeven in de Groenoordhal. Er is 's middags om drie uur nog een aantal kaarten te verkrijgen. Donderdag 13 november is er een show in de Stadsgehoorzaal. „De Brucht" werd op 27 septem ber 1954 opgericht als drumband. Het bestuur bestuur begreep direct, dat er behoefte was aan een jeugd orkest. Dat kwam er door de grote inzet van oud en jong. Het orkest kreeg bekendheid door de eigen .jBOund". LEIDEN Een vrachtwagen uit HHvarenbeek verloor gister middag omstreeks half twee op de Mar&smgel een groot gedeelte van zijn ladingtoen door het weg schuiven van een borg stang het rechterachterwielstel omklapte. De lading bestond uit kratten bier en frisdrankendie met een oor verdovend lawaai op het wegdek kletterden. De gemeentelijke rei nigingsdienst heeft veel tijd no dig gehad om de glasscherven op te ruimen. Het ongeval gebeurde ter hoogte van het slachthuis. (Foto LD Hokvasi-i <r TO, jÉMk IEIDEN De voet van mo- I verrichten. De oude muur moet Museum) De Valk wordt in de opnieuw worden ingevoegd, frs gezet. Gemeentewerken reparatiewerkzaamheden (Foto LD/Holvast ADVERTENTIE Driemaal Oost Europa LEIDEN In de serie van drie voordrachten uitgaande van Experi menteel kerkewerk Leiden spreekt zaterdagmorgen in de ontvangkamer van de Pieterskerk prof. dr. P. Smits van de Leidse Universiteit over „Marxisme." Het is de bedoeling dat bepaalde kanten van het Marxis me worden belicht in verband met de politieke situatie in Oost-Europa. Ontvangst half elf —aanvang voor- i dracht kwart voor elf: ontvangstka- j mer Pieterskerk, ingang kosterij v. d. Werf. Pieterskerkhof 21, tegen over Nieuwst eeg-Klokstaeg. Inlichtin gen tel. 30284. LEIDEN Aan de Leadee UnÉvec- siteit is de heer R. C. Schokker, we tenschappelijk hoofdmedewerker bij de afdeling Inwendige Geneeskunde III van de Medische Faculteit in Rot terdam. tot doctor in de geneeskun de gepromoveerd op een proefschrift, getiteld .Menselijk somatobroop hor moon in plasma onder fysiologische experimentele en pathologische con dities". Promotor was prof. dr. A, Querido. Aan de Lei dee Universiteit is moj. S. M. Jutte, bioloog-hou tanatoom bij de afdeling Nijverheidsorganisatie van de organisatie voor Toegepast Natuurwetenschappelijk Onderzoek (TNO», tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen gepromoveerd op een proefschrift, getiteld „A com parative study on normal and terv- slon wood fibres in beech (fagus syl- vatica L.» and ash (fnudnus excel sior L.)". Promotor was prof. dr. W. K. H Karstens Voor het proefschrift ia subsidie verleend door General Motors Holden en de stichting Fonds Doctor Catharine van Tussen broek Tenslotte ls aan de Lei dee Univer siteit de heer N. J. A. van Ouden hoven. psycholoog, wetenschappelijk medewerker bij het Psychologisch Instituut van de Leidee Universiteit, tot doctor in de sociale wetenschap pen gepromoveerd op een proef schrift, getiteld ..Debielen in de maatschappij Een onderzoek naar de sociale vooruitzichten van leerlingen van scholen voor debielen". Promo tor was prof. dr. A. M. J. Chorus. Voor dit proefschrift i6 subsidie ver leend door het Ministerie van Cul tuur. Recreatae en MaatschappH ijk Werk. Aan de Katholieke Universiteit Nijmegen promoveerde dra. O. P. Vo gel uit Leiden tot doctor in de ge neeskunde. De titel van het proef schrift luidde „Over peiling van de behoefte aan ziekerthuisaccommoda- tle in Nederland". Promotor was prof. dr J B. Stolt*, bijzonder hoog leraar in de leer van het ziekenhuis wezen. FRIESE STAART. EN STIJLKLOKKEN, MODERNE STOELTJESKLOKKEN. ZAANSE- EN SCHIPPERTJESKLOKKEN Diverse ANTIEKE SCHOORSTEEN. EN WANDKLOKKEN In ruime keuze en dt beate merken. Haarlemmerstraat 161 ALTIJD VOORDE2JQ. *s Maandags gesloten

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 3