Eeuwige verliezer" Brandt leidt veelbelovend kabinet Oproer verlamt centrum Tokio STAAT VAN BELEG IN HEEL CHILI Hooglopend geschil over Haynsworth Bisschoppensynode in beslissend stadimn Leger van Somalië arresteert regering Kunstmaan Boreas in te lage baan President Nixon verdedigt kandidaat-opperrechter TREINROVER BIGGS NOG JN l RljHEIl) - fOENSDAG 22 OKTOBER 1969 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 9 (Van onze correspondent) BONN (GPD) „Kinderen jullie krijgen een regering, die jullie eigenlijk niet verdienen". Met die enthousiaste kreet kon- ügde de socialistische minister Horst Ehmke in de verkiezings- iacht van 28 september de komende regering onder leiding van Villv Brandt aan. In haar verkiezingscampagne had de SPD erkondigd: „Wij hebben de juiste mannen". Of het zo'n bij- jnder team is, zal moeten worden afgewacht. Op enkele pun- in na zijn echter de eerste reacties voor de nieuwe bondskan- elier in elk geval bevredigend. Zo ziet het nieuwe Westduitse abinet er uit: Bondskanselier: Willy Brandt f53 ar, voorzitter van de sociaal-demo- itische SPD». Hij kreeg grote be- indheid als burgemeester van West- erlijn, leek later een „eeuwige ver ser" als SPD-tegenstander van ®dskanselier Adenauer en kwam de regeringspolitiek als minister i Buitenlandse Zaken in Kiesin- irs „grote coalitie". Hij bleek een ikkundig minister. Buitenlandse Zaken: Walter teel (50, voorzitter van de libe- te vrije democratische partij FDP» g deed regeringsvervaring op minister voor Ontwikkelingshulp Erhards CDU-FDP-coalltie, was der de grote coalitie de leider van piepkleine liberale oppositie en )T zün toedoen vooral deed zich die periode de koersverandering ar links voor in de FDP. die het nslotte mogelijk maakte dat SPD FDP elkaar gemakkelijk vonden J ar de vorming van een nieuwe re- ring. Scheel is in het nieuwe ka- j oet bovendien vice-kanselier. Economische Zaken: Karl Schil- r (58, SPD». Deze hoogleraar in economie beheerde in de o» coalitie dezelfde portefeuille kreeg de naam de man te zijn West-Duitsland uit de in 1967 cder kanselier Erhard begonnen re- wie haalde. In de laatste maanden w Schiller de grote voorvechter voor turdevermeerdering van de mark. ra streven waarin hü tijdelijk het cdersplt moest delven tegen de door iesinger gesteunde minister van Fi- inciën Straus6. Defensie: Helmut Schmidt (50, PD i al lang (socialistisch defen- ïdeskundige. schrijver van enkele uppe boeken over militaire strate- en reserve-officier fin de oorlog richt hij het tot batterij comman- int bjj de artillerie). Schmidt heeft ch na lang aarzelen laten overha- n het ministerschap op zich te ne- Financiën: Alex Möller (65, SPD», se financiële expert van de socia- itische partij zei de platas inne- van Strauss en nu op zijn Kirt met de ongemakkelijke Sohil- kriJgt een omvangrijke taak. omdat het opheffen van enkele ministeries vooral verzwaring van „Binnenland se Zaken" met zich brengt. Ook valt de sport onder zijn beheer, hetgeen zijn bijzondere aandacht zal krijgen nu de bondsrepubliek zich voorbe reidt op de Olympische Spelen van 1972 in München. Landbouw: Josef Ertl (44, FDP), een landbouwdeskundige uit Beieren wiens benoeming wordt beschouwd als een concessie van Brandt en Scheel aan de oonversatleve vleugel van de FDP. Hü krijgt de zware taak de belangen van de Duitse boe ren in de Europese Gemeenschap te behartigen, wat des te zwaarder zal vallen omdat de sterke „boeren- lobby" nagenoeg geheel haar plaats heeft in de gelederen van de oppo sitie. CDU «n CSU. Verkeer: Georg Leber «*9. SPD», een oud-vakbondsleider die grote be kendheid kreeg door zijn omstreden plan- Leber voor reorganisatie van het vervoer per auto en per trein. Hij was een ook door Kiesinger en zijn CDU- collega's zeer gewaar deerde bewindsman in de grote coa litie, waarin hij dezelfde portefeuil le beheerde. Sociale Zaken: Walter Arendt (44. SPD», tot dusver voorzitter van de vakbond voor mynbouw en industrie en naast Leber de tweede vakbonds man in het kabinet. Arendt is sinds 1961 lid van de bondsdag en neemt de portefeuille van wat officieel het bondsministerie voor Arbeid heet over van de bekwame en ..rode" CDU-minister Katzer. Justitie: Gerhard Jahn (42. SPD), opvolger van de socialistische hoog leraar Horst Ehmke. die Justitie in handen kreeg nadat in het voorjaar de toenmalige bewindsman Heine- mann tot West-Duitslands president was gekozen Jahn was sinds 1967 staatssecretaris op het departement van Buitenlandse Zaken Woningbouw: Lauritz Lauritzen (59. SPD», een man die zyn positie dankt aan een massaal protest van gemeentebesturen tegen het voorne men van Brandt en Scheel om dit ministerie te laten vervallen. Hij beheerde in Kiesingers kabinet hetzelfde departement. Gezondheid: Kate Strobel f62. SPD», de enige vrouw in het kabi net. Zij maakte al deel uit van de zaken moeten doen. Möller. tot isver directeur-generaal van «en tte verzekeringsmaatschappij, kon een populaire mededeling begin- de Duitsers behoeven niet on- iddellijk bang te zijn voor een for- belastingverhoging nu de socialis- d aan de macht zijn gekomen. Binnenlandse Zaken: Hans Jetrsch Genscher <42. FDP», lutóvervangend voorzitter van zijn irtjj en een politicus van wie in bondsrepubliek veel wordt ver- icht. De voormalige advocaat TOKIO (Reuter) Tienduizend radicale Japanse studenten hebben gisteren, benzinebommen rondsmij tend en met stenen en ijzeren staven slag leverend met de politie, het centrum van Tokio verlamd. Pas tegen middernacht kwam aan de onlusten, die tydens een dag van anti-oorlogbetogingen ook in andere steden oplaaiden, een einde. Er zijn circa 1400 studenten gearresteerd, van wie alleen al 1100 in Tokio. Naar schatting 20 studenten en evenwel politiemannen raakten in de hoofd stad gewond. NAIROBI i Reuter. AFP) Het tn van Somalië heeft gisteren na onbloedige staatsgreep, uitge- «rd met steun van de politie, alle tototerg van de regering-Egal in wst gesteld. De nieuw-gevormde noluttonah e raad heeft besloten At ze terecht moeten staan, aldus )41o-Mogadisjoe. Premier Egal (48» tod door de radio betiteld als „een lotdzuiger" De staatsgreep Is vol- WM de Somalische radio georgani- M door de opperbevelhebber van A itrijdkracnten, generaal Moham- *d Zigad Bareh. -De stem van het Somalische volk" '(nieuwe naam van radio-Mogadis- heeft omgeroepen dat het parle- s«t is ontbonden, dat de grondwet ingetrokken en dat spoedig een ueuwe grondwet zal worden opge- Wd. Voorts meldde een provinciaal Woetation dat de nieuwe macht- xbber» 11e hulp zullen verschaffen "or het vei'krijgen van „Somalië's ^tte gebieden", een zinspeling op A onder bestuur van Kenia. Frank- ik en Ethiopië staande grensgebie - 'n De regering van premier Egal ten aanzien van deze kwestie w'«zoenende houding aangenomen towen waren gisteravond alle ver engen tussen Somalië en de bui- gereld nog verbroken. Oud-pre- Egal was in mei j.l. aan zijn "**de ambtstermijn als premier be- nadat zijn partij, de Somah- «4e Jeugd li ga. als sterkste uit de 'femene verkiezingen te voorschijn 'h gekomen. In 1960 was hy al eer- minister van het toenmalige e Somaliland geweest. Toen in ?an dat jaar de republiek tot ^wid kwam werd hy minister van «ie onder dr. Sjermarke. die premier was geworden. Na de kiezing van Sjermarke tot presi- kwam m Egal in juli 1967 aan hoofd van de regering. Hij was Amerika toen vorige week Sjer marke werd vermoord, en hij keerde onmiddellijk terug zonder president Nixon te heboen gesproken, zoals het plan was geweest. In kleine, guerrilla-achtige groepen waren de studenten door de stad getrokken, kantoren, bioscopen, poli tieposten, spoorwegstations en vele andere doelen met benzinebommen bestokend. Zij leverden felle gevech ten met de politie, die hen met traangas en charges met de gum miknuppel poogde uiteen te jagen Zulke gevechten rond stations brach ten het treinverkeer voor tweederde tot stilstand. Een pantserwagen van de politie werd door een molotow- cocktail in een laaiende fakkel ver anderd. Ook bussen, personenauto's en treinen werden onder vuur geno men Bioscopen en winkels werden gesloten en kantoren gaven perso neel 's middags vrijaf. Belangrijke regeringsgebouwen en de Ameri kaanse ambassade waren door poli- tiekordons afgezet maar werden door de studenten gemeden De schade loopt waarschijnlijk in de honderd duizenden dollars. Veel politieposten zijn verwoest en een universiteits- en een stationsgebouw zyn door brand ernstig beschadigd. vorige regering. Via de socialistische jeugdbeweging kwam ze van Neu renberg naar Bonn om aan het par- lementaire werk te gaan deelnemen Zij geldt als groot deskundige, met name in de actuele milieu-problema tiek. Ontwikkelingshulp: Erhard Eppler (43. SPD», die ook in de grote coali tie deze post bezette. Hy zal moge lijk de komende tijd meer plezier aan dit ministerschap beleven om dat Brandt en Scheel vastbesloten zijn de terreinen der verschillende ministeries duidelijker af te bakenen. Tot dusver hielden 12 ministeries zich naast dat van Eppler bezig met een of ander aspect van het het ont wikkelingswerk Beide Duitslanden: Egon Fran- cke '56. SPD», een man die deze pro blematiek door en door kent. Hy was namelyk sinds het voorjaar van 1967 voorzitter van de bondsdagcommis sie voor „Gesamtduetsche Fragen". Francke neemt de plaats in van de socialist Herbert Wehner, die tot fractieleider van de SPD in de bondsdag is gekozen. BondskanselarijHorst Ehmke <42, SPDi, voormalige minister van jus titie. Hy krijgt een functie, die er op neerkomt dat de politieke coör dinatie binnen het kabinet voor een belangrijk deel in zijn handen ligt. De benoeming van deze ambitieuze en voortvarende jongere op zo'n sleutelpositie zou enige wrevel heb ben verwekt bij andere kabinetsle den wier ambities niet bij het mi nisterschap eindigen. Wetenschap: Hans Leussink <57. partijloos», een minister wiens aan wezigheid in het kabinet tot 't laat- Ze slaan er munt uit Terwyl de meeste Britten het nog moeilyk hebben met de overgang naar het decimale muntstelsel .slaan „handige [Jongens" er munt uit: ze vijlen de oude ronde twee-shillingstukken zo hy, dat ze lijken op de pas inge- I voerde zevenhoekige 10-shillingstuk- ten. die dezelfde zilverkleur en af- 'neting hebben. De nationale Bond van drankslijters heeft bij de be voegde regeringsinstantie al een protest ingediend tegen de nieuwe I munt De gaande en de komende man: Kiesinger (links' en Brandt (rechts) in het Paleis Schaum- burg. zetel van de Westduitse bondskanselier ste moment onzeker is geweest. Te gen de benoeming van deze hoogle raar- ingenieur uit Karlsruhe, voor zitter van de Westduitse Raad voor wetenschap, was namelyk uit ver schillende klingen geprotesteerd. Leussink is volgens zyn critici te conservatief op het terrein van de universitaire hervormingen en an dere onderwijshervormingen om een goed lid van Brandts team te kun nen zijn. cVan onze speciale verslaggever» ROME «OPD» De bisschoppen synode komt in een beslissend sta dium. De synodevaders hebben hun concrete verlangens gegeven omtrent collegialiteit, zoals zij die in de ver schillende taalgroepen hadden opge steld. Vanzelfsprekend overlappen deze verlangens van de taalgroepen elkaar gedeeltelijk Eén kardinaal wil ze daarom in vijf zes punten trachten samenvatten. De Paus schijnt het voorstel te steunen. De Duitse taalgroep waarvan kar dinaal Alfrink deel uitmaakt, blijkt zeer hard te hebben gewerkt Ze kwam bovendien eenstemmig tot de voorstellen die zij de synode doet De groep stelt: diocesen moeten zaken waarvoor ze competent zijn. zelf kunnen regelen zonder dat daar ho gere kerkelijke instanties aan te pas komen. Kardinaal Alfrink. wenst hierbij aangetekend te zien, dat overdreven uniformiteit in de kerk verderfelijk is. Een tweede punt van de Duitse groep bepleitte een beter wederzijd se loyale samenwerking van paus en bisschoppen. De paus zou de menin gen van de bisschoppen moeten vra gen vóór hij zaken afkondigt die heel gewihetig zijn. De bisschoppen moeten wederzijds bij belangrijke beslissingen eerst de paus raadple gen Ook behandelt men de verhouding bisschoppen en curie. De Duitse groep voelt er niet voor permanent een byzondere commissie uit de bis schoppen in Rome te plaatsen. Dit zou ook weer een Romeinse instan tie worden. Daarom stelt zy voor dat de Romeinse curie rechtstreeks met de bisschoppen in contact treedt De Duitse groep meent ook. dat de bisschoppensynode een centraal ker kelijk instituut moet worden. Nu ia het nog een onmachtig. 6lecht be huisd en slecht toegerust apparaat. Die bisschoppenconferentie zal evenals de patriarchaten het recht moeten hebben zelf voorstellen te doen. Er moet in Rome een parma- nent secretariaat van de synode wor- den opgericht toegerust met een goe de staf die de synodevergaderingen voorbereiden en besluiten uitvoert. Per vergadering van de synode, moe ten de gedelegeerden zelf de dagor de kunnen opstellen Uit de andere taalgroepen zijn niet zulke concrete verlangens naar vo ren gekomen. Opmerkelijk was wel het voorstel van de Franse groep waarin kardinaal Suenens voorzit ter is. Daar heeft men zich met d® wijze van pausverkiezing bezig ge houden. Men vindt dat de bisschop pen dit moeten doen. Men wilde daar geen verdere mededelingen over doen. Wel werd bekend dat men de pauskeuze aan een bepaalde leeftijd wilde binden, waardoor bijvoor beeld Johannes de 23ste geen paus had kunnen worden. PARIJS De Europese kunst maan Boreas, die op 1 oktober ji. werd gelanceerd, la thans begonnen met een volledige uitvoering van het programma van wetenschappelijke waarneming. Het blykt dat de satel liet door een iets te zwakke werkine van de Scout raket in een enigszins tc lage baan is gekomen Daardoo* zal de levensduur korter zijn dan in het voornemen lag Bovendien is de bandrecorder niet helemaal in orde. waardoor de meetresultaten niet kun nen worden „opgeslagen" maar di rect moeten worden uit gezondenDe wetenschappelijke instrumenten wer ken overigens alle goed. De iets P# lage baan is voor enkele van de ex perimenten een voordeeltje. De 3 ok tober 1968 gelanceerde Aurorae is nog steeds actief, en de gelijktijdige waarneming door beide satellieten van dezelfde verschijnselen in ver schillende banen is wetenschappelijk van groot nut. SANTIAGO (AFP. Reuter» Pre sident Eduardo Frei van Chili heefi gisteren in net gehele land de staat van beleg afgekondigd en de zitting van het parlement geschorst. Dit ge beurde nadat de regering eerder mel ding had gemaakt van muiterij van een ieger-regiment in de hoofdstad, die zij bestempelde als een poging tot een staatsgreep. In een ofticieel communiqué werd gezegd, dat het regiment „Tacna" dinsdagochtend vroeg in Santiago in opstand was gekomen en dat het op perbevel maatregelen had genomen om deze neer te slaan. Alle legereen heden zijn in staat van paraatheid gebracht en alle verloven zijn inge trokken. In Santiago is het overigens rus tig. Sinds 1923 is er in Chilt geen militaire staatsgreep voorgekomen. j President. Frei, die in 1964 aan de macht kwam. treedt volgend jaar af ne verkiezingen in september. Krach tens de grondwet kan hij zich niet herkiesbaar stellen. De laatste maanden heerste er on- i e-Tedenheid m het Chileense leger over lage soidy en besnoeiing van de defensiebegroting. De onrust trad vorige week aan het licht nadat ge neraal Viaux en vijf andere hoge of ficieren gedwongen gepensioneerd v erden. Een deel van de leiding van het noordelijke leger schreef een pro- ttstbrief aan president Frei. Het eis te. dat generaal Viaux in zijn functie werd hersteld Toen deze brief door een blad werd gepubliceerd, werd de hoofdredacteur ervan gearresteerd en beschuldigd van het publiceren van valse bericnuen. De regering ver klaarde. dat de gepubliceerde brief niet authentiek was (Van onze correspondent mr. H. L. Leffelaar) WASHINGTON (GPD) Pre sident Nixon is verwikkeld ge raakt in een steeds hogerlopende tegenstelling rondom Clement Haynsworth. federale rechter uit Zuid-Carolina, die hij voorstelde als kandidaat voor een vacature ln het Hooggerechtshof. Nadat wekenlang ln het Huis van Afge- j vaardigden en in de Senaat oppo sitie was gevoerd tegen de benoe- I ning. heeft pres. Nixon maan dag tenslotte in barse bewoordin gen gezegd, dat de rechter uit het zuiden het slachtoffer was gewor den van „een aanslag op diens karakter". Nixon kondigde tege lijkertijd aan. dat hij tot het laat ste toe zal blijven vechten voor Haynsworth' aanstelling. De tegenstelling staat in de natio nale belangstelling, omdat Hayns worth de plaats zou innemen van de voormalige opperrechter Abe Fortas i een liberale democraat, die door pre sident Johnson werd benoemd en die gedwongen werd om zyn ontslag in te I dienen, nadat bekend werd dat hü betrekkingen onderhield met twüfel achtige zakenlieden, van wie er één nu nog steeds een gevangenisstraf uitzit voor bedrieglyke beursmanl- pulaties. Dit schandaal speelde zich af tijdens de presidentiële verkie zingscampagne van verleden jaar en het verschafte kandidaat Richard Nixon een kans om aan te kondigen, dat hy dergelyke oneerlüke prakty- ken niet zou dulden en alleen men sen voor dit hoogste landelijke rech- terlyke college wil benoemen, die het zwaarste onderzoek naar hun be trouwbaarheid en eerlykheid zouden kunnen doorstaan. Het was dan ook t« verwachten, dat de plaatsvervanger van Abe Fortas een onbesproken jurist zou zyn. Het was tevens te verwachten dat de Democraten in de Senaat by- zonder scherp zouden toezien, dat Nixons keuze aan zyn eigen maat staven zou voldoen Toen de presi dent aankondigde dat zün keus was gevallen op Clement Haynsworth, ging in liberale kringen onmiddellük een beroering door de gelederen, omdat Haynsworth in de eerste plaats uit het zuiden kwam en in de tweede plaats in zün functie als dls- trictsrechter geen blijk had gegeven van een progressieve houding waar het het rassenvraagstuk betrof. In de daarop volgende weken waarin de Juridische commissie van de Senaat zich moest bezinnen over de voordracht en waarna de Senaat zelf nog zün goedkeuring moest hechten aan de keuze van de presi dent kwam een aantal dubieuze en in elk geval onverkwikkelüke fei ten aan het lioht, die een donkere schaduw wierpen over de onkreuk baarheid, die de president zich als eis had gesteld voor een opperrech ter. Ontdekt werd, dat de rechter uit Zuid-Carolina een aantal zakelijke belangen had by firma's, die door hem berecht werden of nog zouden worden. Zo was hü aandeelhouder in een winstgevend bedrüf. dat snack-automaten exploiteerde, nog voordat hy een belangrük vonnis moest wijzen waarbij dit bedrijf be trokken was. Haynsworth zei later, dat hü achteraf begreep dat het misschienn bet-er was geweest, wan neer hü zyn aandelen had verkocht, maar dit was uiteraard nauwelüks een genoegdoening voor die senato ren. die gebelgd waren over de ma nier waarop rechter Fortas uit het Hooggerechtshof werd weggewerkt. Ook in andere opzichten bleek Haynsworht niet vrü te pleiten van op zün minst een „slordige opvat ting" over de onkreukbaarheid van een federale rechter. De Democra tische senatoren maakten hier veel werk van en wonnen een niet gering aantal Republikeinse collega's voor hun standpunt, dat Haynsworth zün beschikbaarheid voor de functie dien de in te trekken, of dat de presi dent verplicht was naar zün eigen maatstaven, iemand anders te be noemen. Verdeeld De Juridische commissie van de Senaat stemde inmiddels echter met tien tegen zeven stemmen vóór de benoeming, maar de Senaat zelf is nog zeer verdeeld. Een laatste na vraag naar de steinbalans in de Senaat bleek 44 senatoren tegen en 41 vóór de aanstelling op te leveren, met 15 senatoren die nog geen standpunt hebben ingenom?n. Vol gens ingewyden wordt echter aan genomen, dat negen van deze vijftien ook tegen de benoeming van Hayns worth zullen zün. hetgeen zou be tekenen dat de kandidaat van de president niet het vereiste aantal stemmen zou halen. De vraag is nu wat een neder laag vo»Dr president Nixon zal be tekenen, omdat deze Haynsworth aan stelde vermoedeiyk als een tege moetkomend gebaar jegens senator Strom Thurmond van Zuid-Carolina. die zo'n belangrüke hand had ln de kandidatuur van Nixon in zijn par ty en onder het motto van de hand having van orde en recht aandrong op de meest zuivere en onbesproken juristen als rechtens voor het Hoog gerechtshof. Vreemd genoeg ziet het er nu naar uit. dat degenen, die het meest te vrezen zal hebben van een af- wüzing van Haynsworth door de se naat, niet de president zal zün. maar zün minister van Justitie, Mitchell, die in eerste instantie verantwoor- deiyk is voor het vinden van een geschikte kandidaat. Om die reden wordt nu aangenomen dat de felle reacties van ie president ter onder steuning van Haynsworth gezien moe ten worden als een manoeuvre om zün minister Mitchell de nederlaag te laten lijden, wanneer Haynsworth inderdaad wordt afgewezen. Maar in de onnaspeuriyke wegen van de bin nenlandse Amerikaanse politiek is het zelfs mogelyk dat een aantal senatoren op het allerlaatste ogen- j blik toch zal besluiten om president Nixon te steunen. De verwachting is dat de Senaat begin iwvember zal stemmen over de kwestie-Haynsworth. LONDEN. MELBOURNE (GPD. AP) Ronald Biggs. de laatste van de .grote treinrovers", Is nog op vrije voeten. De politie van de Aus tralische stad Melbourne had hem gisteren haast te pakken. Men ging een huis binnen waar men Biggs zou aantreffen, maar deze was ongeveer een uur vertrokken toen de polltis opdaagde. Biggs zit vanselfsprekend in Melbourne heel wat schaarser in zijn onderwereldrelaties dan in zijn ei- gen stad Londen, en het aantal vei lige onderduikadressen kan niet bijster groot zijn. Mevrouw Biggs, die enkele dagerv ln hechtenis had doorgebracht en toen was vrügelaten, is thans mei haar drie zonen verenigd. Het is nog niet zeker of zü, omdat zü op een vals paspoort; het land was binnen gekomen, zal worden gedeporteerd. In elk geval heeft mevrouw Biggs voorlopig geen geldgebrek, want hoe wel er van het aandeel van Biggs in de buit (ruim 750.000 gulden» weinig meer over is het meests daarvan ging weg in omkoperü en zwijggeld heeft een Australischs commerciële omroep die ook een aan tal dag- en weekbladen bezit, haar een bedrag van 280.000 gulden voor de wereldrechten van haar levens verhaal aangeboden. De roodharige Charmaine ver scheen maandag op het tv-scherm, I waar ze zei: „We begrepen dat het spelletje uit was na het televisiebe- richt dat nujn man in Melbourne 1 was We pleegden overleg en hy zei: i ik geloof dat »k gaan moet. Ik zeil je gaat En hü vertrok". Op de vraag waarom ze zo beschei den in Melbourne leefde antwoordde mevrouw Bugs: „Je doet geen 1 nachtdienst als je geld hebt. We hebben geen geld. Dat is juist het belachelüke van de hele zaak: je eindigt met niets". Ze begreep dat haar men. als hü zou worden gepakt, naar Engeland zal worden teruggebracht, doch zü hoopt in Australië te mogen blüven en daar voor de kinderen te werken. „Er is geen toekomst meer met hem" zei ze. „want hy zal naar een ge vangenis met topbeveiliging gaan zonder kans om te ontsnappen. Het zal een langzame dood zün. Ik zal hem daar eens per maand mogen bezoeken, maar dat zou niet goed zün voor de kinderen, want hy zal er pas over dertig jaar uitkomen. Hy is nu pas veertig

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 9