T oneelv er ni eu wing Gewoon flauwekul! a@) Ik had eigenlijk een tweeling moeten zijn ew gióteren Bij Martini nu originele kristallen glazen ...voor n'prixd'amf DAMES! De memoires van Johan Kaart (I) Sjoukje en Joan in één ijsshow Holiday on Ice Feestje voor I an het lieve WITTE KRUIS i WOENSDAG 15 OKTOBER 1969 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 DEN HAAG (GPD) ..Kun ie ie dat voorstellen? Ik woog dertien pond toen ik op de we reld kwam. Dertien pond. En met die vracht stond m'n moeder nog op de planken, twee maanden voor ik geboren werd. De arme ziel. Het was geen groot actrice. Een schoonheid in haar goede dagen heb ik gehoord. Ze was van Belgische afkomst. Haar vader was een mooie bariton, Jos Willemsens. Zijn grote succes was „De klokken van Corneville", meer weet ik ook niet van hem. Ik ben niet thuis geboren in de Gerard Douitraat maar in een ziekenhuis. Professor Treub heeft me gehaald. Hij zal toen in 1879 nog wel geen professor zijn geweest, maar moeder vertelde later graag dat Treub haar heeft geholpen. Hij zei dat ik eigenlijk een tweeling had moeten zijn. Dat verklaart wel veel, dacht ik. Als ik ook twee keer zo lang leefik voel me nog lang geen zeventig. Moe? Wat is >c lat? NiiHHHMiimminiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimc I Vandaag beginnen wij met de publikatie van een aantal uittreksels uit het boek „Ik I moet rtog iets bekennen" van Johan Kaart, dat dezer dagen door de uitgeverij Semper Agendo in Apeldoorn is uitge bracht (f 10, Johan Kaart werpt in dit boek een terugblik op zijn car rière, die tevens een typerende episode in de Nederlandse to neelwereld is geweest. iiiiiiiiiiniiHiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiir Moeder was een gezellige, mollige irouw. Ze speelde bij de Gebroeders Van Lier in de Amstelstraat en by Prot in de Plantage Middenlaan. Franse blijspelen, wel netjes, maar t^ch zo*n beetje op het kantje. Het n die dagen een naam. het theater van Prot. Er stond altijd een groot, bed midden op het toneel in die stukken. En dat was wat in die tijd. Daar kwamen mensen uit de provincie op af. Meneer die 20 nodig een keer in de maand naar Amster dam moest voor zaken. Maar des s zat Ie bij Prot. Pikante stukken noemden ze dat. Het stelde niet veel voor, och nee. Vader was helemaal niets op het to neel. En het was een rottijd. Voor mensen als mijn ouders van armoe geen ontlast mg. Acteurs van naam leefden bij de gratie van de kunst beschermers die er in elke grote stad «aren. De cultuurdragers. Ze gingen er prat op ook nog. Maar voor de kl tweederangsartiesten was er meestal g. alleen droog brood. Het is dikwijls gebeurd dat ze niet eens hun gage kregen. We verhuisden van de ene straat Caar de andere. Waarom? Het zal el huurschuld zijn geweest. Ik her ig inner me tenminste dat er af en toe plakkaten op het huis werden ge plakt. De buren trokken de biljetten er net zo vlug af als de deurwaar der ze er op plakte. Dan moesten «.de meubeltjes worden verkocht om [de huurschuld te betalen. Vader zei dikwijls: ..Jongen, ga nooit bij het toneel. Je ziet wat een ellende je Kwader en moeder ervan hebben". Oh. vader sappelde maar wat. *t Was een grote magere man. vel over been met een grote snor Vader kreeg een baantje als in- ppecient bij het Koninklijk Neder lands Toneel bij Willem Roy aards, moeder stond op de bühne in een variété theater van een meneer Mul ler in de Warmoesstraat. Ik ging aaar de driejarige h.b.s. op de Mau- ittskade. Directeur was ene meneer Kollewijn. hij is later ook al be roemd geworden. Door een nieuwe gelling. Ik heb die in elk geval met geleerd. Een bolleboos was ik niet. Toen al was ik meestal met het toneel bezig. Je hoorde er thuis over praten, al zal het niet veel betekend hebben, maar het was toch een deel Tan je leven. Ik weet nog dat ik eens een to neelpruik van vader heb meegeno men naar school. Onder tekenles heb ik dat ding opgezet. De klas brulde natuurlijk want ik kon toen >1 een gekke kop maken. De teken leraar wa« meneer Feith. een aar dige man. Hij kwam naast me zitten inde achterste bank en zei: Kaar tje jongen, doe dat niet". En ik zei heel braaf: „Nee meneer" Met hem heb ik veel gepraat, de man begreep mij beter dan ik mezelf. Hij wist dat ah beide ouders aan het toneel wa ren. kon zich voorstellen dat ik in d.e sfeer leefde en aan het leren weinig of geen boodschap had. Het werd niks op die h.b.s., be- pijpelijk. De les was nauwelijks af gelopen of ik holde al naar de War- moesstraat waar moeder werkte om nng iets van haar te zien. Ik zal ook *el gedoubleerd hebben, in elk geval heb ik mjjn eindexamen niet ge haald. Want vóór die tiid was ik al Terslaafd aan het toneel. Vader wilde er niets van weten. „Jij aan het toneel?" raasde hij dan. ,.Ik bieek je nog liever de benen". Het werd een dagelijkse scène. Op het laatst kon vader er niet meer tegen op. Hij stond niet zo sterk want hij rtreek wel de centen op die ik ver diende met figureren. Het zou nu ook misère zijn bij het toneel als er geen subsidies waren. Nederland heeft geen toneeltradities en het Nederlandse volk is nüet to- neel-minded. Duitsers en Oostenrij kers gaan toneel zien omdat ze Schil ler en Goethe kennen. Maar wat zeggen ze hier als ze naar de schouw burg gaan? Dan noemen ze geen namen van toneelstukken maar van acteurs en actrices. „We gaan naar Ruys vanavond". Of: „We gaan naar Johan Kaart kijken". Het zal wel zo blijven. Het gaat niet alleen op voor mij generatie wat is mijn gene ratie, ik ben al aan de derde toe het geldt net zo goed voor de jon geren nu. Toneelvernieuwing? Eigen tijdse stijl? Dat is toch flauwekul. Moet ik nou gaan kijken naar een stuk als Virginia Woolf? Goeie vak mensen op de bühne, die het groot- Sjoukje Dijkstra heeft de hoofd rol gekregen in een gedanst verhaal dat de legende van koning Arthur en de ridders van de ronde tafel uit beeldt. Zij is hierin te zien tijdens de Nederlandse première van de ijs- show van Holiday on Ice, die don derdag 13 november in het RAI-ge- bouw in Amsterdam plaatsheeft. In dezelfde voorstelling treedt op Joan Haanappel. Dit is voor het eerst, dat beide schaatssterren in ons land sa men in een ysshow te zien zijn. Glansnummer van Joan Haan appel in de voorstelling van Holiday on Ice is een ballet, dat speciaal voor haar is gemaakt en waarin het pro test van de jongeren tegen dt maat schappij wordt uitgebeeld Met de combinatie Sjoukje Dijk stra—Joan Haanappel heeft Holiday on Ice de afgelopen maanden in Frankrijk, Italië en Duitsland grote successen geboekt. Naast de beide sterren telt het progran :111a achttien solisten, onder wie de Tsjechi sche wereldkampioenen Eva Roma- nova en Pavel Roman en het ver maarde acrobatische duo The Max wells. Holiday on Ice is in het RAI-ge- bouw van donderdag 13 tot en met zondag 23 november Vervolgens worden van 24 tot en met 30 novem ber voorstellingen gegeven in de Margriethei te Schiedam. stc deel van de avond elkaar uit schelden en schuttingtaai naar het hoofd slingeren? Voor mij hoeft het niet. Of moet ik soms met een haai over het toneel liggen kroelen? Ik zou het met kunnen, ik zou de slap pe lach krijgen. Deze aanstellerij heeft niets te maken met toneel vernieuwing, het is niet te verge lijken met wat een Verkade heeft gedaan of een Roy aards. Het is helemaal niet zo vreemd dat de Nederlander niet op een ti tel van een toneelstuk afgaat maar op een naam. In de eerste plaats zegt de titel hem meestal niks, om dat hij geen toneelervaring heeft. En in de tweede plaats is het Neder landse volk een volk van goede krui deniers dat waar wil hebben voor zijn geld. Ze moeten weet ik hoeveel gulden betalen voor een plaats in een schouwburg en ze hebben er een hekel aan het zuur verdiende geld voor niets uit te geven. Dus gaan ze af op een naam. Mijn eerste toneeloptreden was in „Oud-Heidelberg" in Juli 1915. Hoe oud was ik. zeventien? „Mea Culpa," een toneelstuk in vijf bedrijven van jonkheer var Riemsdijk. De premiè re ging in september 1915. De rol in ..Mea Culpa" beschouw ik vaak als het begin van mijn to neelcarrière. Ik had het blijkbaar zo goed gedaan dat Rika Hopper mij had opgemerkt. Ze heeft iets in me gezien. Vandaar dat ik by haar in de coupé mocht zitten. De afstand tussen de acteurs van naam en de mindere goden was in die tijd alleen door een mirakel te overbrug gen. Het, was e engeselecteerdè be sloten kring waar je met nog geen breekijzer binnen kwam. De chique van het toneel ontmoette elkaar en de kunstbeschermers op soiree's, daar werd van alles geregeld. Als be ginnend acteur kwam Je er niet tus sen. Ik heb my van stand- of klasse- verschil nooit veel aangetrokken, wel ken ik het dcor en door omdat ik het zo van nabij heb meegemaakt. Ik heb er geen waarde aan gehecht maar toch begrijp ik de mensen wpI die zich in een bepaalde kring meer op hun gemak voelen dan in een an dere. Heel dikwijls zijn het zakelij ke belangen die de groepen binden en gescheiden houden van andere. Zo was het by het toneel ook. Ik ben daar als het ware doorheen ge groeid zonder moeite, al heb ik me wel eens geërgerd aan het onredelij ke verschil in behandeling. Bij het repeteren waren die ver schillen heel goed merkbaar. Er werd nauwelijks naar je gekeken. Och. wat deed je. Een keer over het toneel lopen met een brief, of een glas water aanreiken. Je stond in li vrei een deur open en dicht te doen. Dat soort werk was het. Die ge ringschatting vond je heel normaal, de tijd was nu eenmaal zo. Acteurs als De Vos woonden op stand in Am sterdam en Den Haag. aan de Leid- sekade en in de Hobbemastaat. Ze kregen bij de Stadsschouwburg een --ekade en in de HobbemaStraat. Ze lyk was en na de voorstelling ont moette men elkaar bij Schiller aan het Rembrandtsplein of in het Gou den Hoofd Wij. de mindere goden woonden in de Pijp. En voor ons was er een café in de Amstelstraat, schuin tegenover Flora waar later de bioscoop is gekomen. Ik werd helemaal meegesleept ln het spel. maar ik bleef toch kritisch, ook tegenover oudere collega's. Blijkbaar heb ik van het begin af aan gevoeld dat ik bij hun klasse hoorde en niet bij de brief aangevers en de tweede heren. NEDERLAND 5.00 - 6.50 7.00 - 7.07 7.31 - 8.20 8.30 8.35 10.15 10.40 10.45 NEDERLAND II Voor de kinderen (VARA) De fabeltjeskrant (NOS) Journaal (NOS) Scala: informatief programma (NOS) Kenmerk: wekelijkse infoimatieruhriek o*-er kerk en samenleving (CVK/IKOR/RKK) Journaal (NOS) Uitzending van de CHU (NOS) Uitzending Stichting Socutera (NOS) Blonde onschuld, speelfilm (NOS) Persoonlyk: interviews (NOS) Journaal (NOS) Levpnde Filosofie, les 2 (NOS) Tweede heren? Dat waren de ac teurs die nooit een hoofdrol kregen. Van Korlaar, de directeur van het Stadsschouwburg-gezelschap heeft het Daan van Ollefen eens zo uit gelegd „Meneer Van Ollefen, als er in een stuk één heer voorkomt bent u dat niet. Als er in een stuk twee heren voorkomen, bent u de twee de". Bij die eeuwige tweeden heb ik mezelf nooit ingedeeld, het kwam niet in me op. Er liepen wel vreemde figuren rond bij het toneel in die dagen: een Kees Lageman, Joop Jurgens en een Charles Specht konden nauwe lijks lezen en schrijven. Ze werden niet geteld, het waren kleine, goed kope komedianten. Voor een honger- lcontje speelden ze rollen als dokter, deurwaarder en leden van de rech terlijke macht. In een klein koffertje droegen ze hun kostuums: een zwart pak en een snorretje. Dat verander de nooit. Maai' daarna kwamen Jan Musch en en Kees Nachtegaal nog. Eerst drong het niet tot ons door. waarom de man steeds lelijker ging kyken. Maar hij kwam achter de balie van daan en schreeuwde: „Er uit! Zijn jullie helemaal uit Amsterdam geko men om my te grazen te nemen? Jullie kunnen opdonderen". Hij dacht dat we hem in de ma ling namen. Het hotel heette immers I De Nachtegaal 6.50 De fabeltjeskrant (NOS) 7.00 Journaal (NOS) 7.03 Ja wereld'Nee wereld: verkenning komst (VARA) van een toe- 8.00 Journaal (NOS) 8.10 Ja wereld'Nee wereld: verkenning komst (vervolgt (VARA) van een toe 10.25 Journaal (NOS) 10.30 Ja wereld/Nee wereld: verkenning komst (vervolg) (VARA) van een toe- Verreweg de spannendste, meest geladen minuten beleef den we gisteren niet bij „De wrekers," zelfs niet bij het pro gramma van Ad Zonneveld over de problemen van oud-delin quenten en hun gezin tijdens en na de gevangenschap (een goed programma, vooral omdat het ons weer eens deed beseffen dat het ook maar allemaal gewone mensen zijn, met alleen een wat ongewoon verleden maar bij de tweekamp (het bekgevecht 1 tussen drs. V. d. Pluym, hoofd redacteur van de Volkskrant, en mr. Hiltermann, politiek commentator, over de beschul diging van de laatste, dat de Volkskrant anti-semitischal thans anti-Israël is. en dat ze by de Volkskrant ..geen vrien den van de Joden zijn." Ik weet niet hoe het de kijkers is ver gaan die niet zo in de Journalis tiek thuis zijn, wie weet maakte het gewapper van Hiltermann met enkele krantenknipsels op hen een overtuigende indruk, maar ik kon de argumentatie van Hiltermann alleen maar met ongeloof aanhoren. Zijn eerste woorden ondergroeven voor mij zyn stelling al, toen V. d. Pluym tegenwierp dat er ongetwijfeld zeer veel kranten knipsels te vinden zouden zyn die het tegendeel bewezen, en Hiltermann daarop antwoordde: „Ik houd er geen knipseldienst van de Volkskrant op na." V. d. Pluym stelde, dat ook al zet de Volkskrant nu en dan kritische kanttekeningen bij de politiek van de staat Israel, dat nog nie mand het recht gaf de Volks krant anti-semitisch te noemen en te zeggen dat ze by de Volks krant geen vrienden zyn van de Joden. Maar om de een of ande re reden leek Hiltermann dat niet te kunnen begrijpen. Hoe dan ook. AVRO's Televizier had er een mooi onderwerp mee. want het ziet er naar uit dat dit een „cause célèbre" gaat worden in de na-oorlogse Nederlandse Journalistiek. De AVRO kwam verder met de vuist van Willem Duys, een aantrekkelijk. bijna langharig programma. met gemeente raadsprovo Roel van Duyn over Amsterdam-kabDuterstad. Met een langharig blokfluitkwartet dat muziek uit de achttiende eeuw speelde, en met mode an no 2000, gevolgd door professor Polak die een mop kwam ver tellen die nu al oud was. Margie Ball, terug van weggeweest, zong een liedje, maar het hoog tepunt was toch Fred Kaps, die weer enkele onbegrijpeiyke goo cheltrucs pal onder de camera's volvoerde. Het viel daarby op dat regisseur Fred Oster goed op dreef was. In tegenstelling tot zo vaak konden we alles uit stekend zien, zowel de dobbel stenen als eerder het muisgrote aapje, trouwens, Willem Duys zelf was ook goed op stoot: alert, ontspannen, slagvaardig. Bovendien kwam het zyn pro gramma ten goede, dat de typi sche Duys-onderwerpen nu door AVRO's Televizier waren inge pikt. Een Schiedammer die het wereldrecord spy kerbed liggen op 4 uur en 9 minuten bracht laten ze het niet horen in In dia), en een aardappelhande laar. die zich vereenzelvigt met de molenaarszoon Rembrandt van Rijn. Zolang het maar in de consumptieve sector biyft, zal men bij AVRO's Televizier ge dacht hebben. NICO SCHEEPMAKER Avontuur Met Charles Specht heb ik een merkwaardig avontuur beleefd. We hadden met Heyermans in Alkmaar gespeeld. Het was oorlog, er reden geen treinen. In Alkmaar was zo laat maar één hotel open: De Nachte gaal. We nebben de eigenaar uit zijn bed gebeld en na veel heen en weer gepraat, bleek de man bereid ons te logeren. Hy was niet enthou siast. acteurs stonden niet goed aan geschreven. Als we met onze groep in een dorp kwamen, waarschuwden de boeren elkaar: kippen en doch ters weg. daar komen de komedian ten. Met de eigenaar van De Nachte gaal werd het logies geregeld. Hy neemt zyn hotelregister om on6 in te schrijven en vraagt aan Charles: Uw naam alstublieft? Charles Specht. Goed. de man schrijft het op en vraagt: en u? Herman Vink. Ook dat leverde geen moeilijkheden op. VOOR W OENSDAG 15 OKTOBER Hilversum 1, 402 m. VARA: 18.00 Nws. 18.11 Act 18 20 Uitz. van PSP 18.30 Stereo: Klink klaar zonder nonsens 19.30 Nws. 19.35 Bui- tenl. weekoverzicht. 19.45 Stereo: licht vocaal en Instrumentaal ensemble met zangsol. 20.10 BIJ Dorus op visite; ca- baretprogr. 20 25 Plaats gevonden re gionaal gev. progr. 21.15 Vragenvuur 2135 Stereo; Melodieën Expres 22.00 Boekbespreking 22.30 Nws 22 38 Me- ded. 22.43 Act 22.55 Stereo: Omroep Kamerkoor: Oude lied 23.10 Stereo. Orgelconcertmodmuz 23 40 Stereo Vloolrecltal; mod. muz. 23 55-24 00 Nws Hilversum 22. 398 m. NCRV: 18.00 Country en western rubr. 18.20 Rep van het Jubileum van de Nederl. Christen-Vrouwenbond 18.30 Nws 18.31 Act NOS 19.00 Open baar Kunstbezit. 19 10 Orde van Vrij- I metselaren: lez NOS: 19 20 Het ge- i helm van Fatima geopenbaard ln Am- 1 sterdam, gesprek. 1935 Geen onder daan maar burger: staatkundige vor ming van de Nederlander 19 50 Progr voor blinden en slechtzienden. 20 00 20.00 Stereo. Omroepkoor, oude liede- j ren 20 15 Stereo: Concertgebouwork en sol klass. muz. ln de pauze: plm 20.45-21.05 Fermate: een luchtig pau- J zeprogr. 22.30 Nws. 22 38 Parlements- ADVERTENTIE De „klassieke" Martini glazen uit deze advertentie, zuiver kristal met goudstempel, kunt u tijdelijk per set van 6 bestellen voor f 9,75 bij aankoop van 'n fles Martini Rosso, Bianco of Extra Dry (lees de label aan fles). AMSTERDAM (GPD> De Zan geres zonder Naam is één van de ar tiesten die optreedt op een feest dat onder auspiciën van de Maatschap pij der Nederlandse Letterkunde op donderdag 23 oktober ter ere van Gerard Kornelis van het Reve wordt gehouden in de Allerheiligst Hart-Kerk in Amsterdam Het optreden van de Zangeres I zonder Naam vindt plaats op ver- zoek van de schrijver. Aanleiding tot liet feest is de recente bekroning van het werk van Van het Reve met de P C. Hooft-prys. De VPRO-televisie zal een uitzending van anderhalf uur aan de bijeenkomst wijden. Ty- dens de bijeenkomst zal Hans Kei ler een vraaggesprek met de schrij ver hebben. Behalve de Zangeres zonder Naam zullen de Christelijke Brassband onder leiding van Mein- dert Boekei en de bariton Hermann Schey optreden. Professor H Gom- perts zal een discussie over de per soon en het werk van de schrijver leiden. Voor het feest zyn 500 let terkundigen. vrienden en familiele den van de schryver en Neerlandici uitgenodigd. overzicht 22.45 Stereo: 'X. een sprong ln het duister 23.55-24.00 Nws (Over de 4e iyn) van 18 - 20 uur. Leslek-Foztem neked szaraz babot- Hej delade delade-Harom hordó bo- rom van Ensemble Zslgmond Bural; Eltrött a kutam gémje-Horto - bagyon lakom ën id.; La mama (Aznavour) Compagnons de la Chanson; Un hom- me et une femme (Lai) Orkest Ray mond Lefévre; Marie Joconde (Barriè re) Compagnons de la Chanson; An- gélique (Bertoluccl) Orkest Raymond Lefévre; Le poëte pleuralt (Ramos) Compagnons de la Chanson; Western fingers (Breed) Orkest Raymond Le févre; Les aventuriers "(Aznavour) Compagnons de la Chanson; Eleonor Rlgby (Lennon) Orkest Raymond Le févre; Ce Jour viendra (Garsonj Com pagnons de la Chanson. Etrangers dans la nuit (Mareuil) Orkest Ray mond Lefévre; Belle petitie ville (Broussolle) Compagnons de la Chan son; Diamant (Lefevre) Orkest Ray mond Lefévre; Èn d'autres mots (Ho ward) Compagnons de la Chanson; Black and White rag (Botsford) Big Tiny Little's Honky Tonk Plano; Twelfth Street rag (Bowman) ld Tu lip time (Buck) The Andrews Sisters- Shoo-shoo baby (Moore) ld Dengozo (Nazareth) Paul Qhlteman's Charle ston Band; Beer Barrel polka (Brown) ld.; I'll be with you ln apple blossom time (Tilzer) The Andrews Sisters; Hold tight, hold tight (Brandow) id Rosalie (Porter) Big Tiny Little; When my dream boat comes home (Frank lin) Id.; Vine Street boogie (McShannt Jay McShann, Gene Ramey Gus Johnson; Oh Red (McCoy) Count Ba sle. Freddie Green. Walter Page. Jo Jones; Last goodbye blues (Turner) Art Tatum and his Band; Stack o'Lee blues Mlssislppl John Hurt; Katy Gros- sln' blues Texas Alexander, Coal wo man blues (Holiday) Black Boy Shine I'm a prowlln' groundhog (Brown) Washboard Sam. Come home early (Broonzy) Big Bill Broonzy; Close to five (Williams) Andy Kirk and his Clouds of Joy; Messa stomp (Wil liams) id.; Twlnklln' (Williams) Id.; Lafayette (Basle) Hot Lips. Page and his Band; South (Moten) ld; Listen my children (Lane) Count Basle and his Orchestra; Lady be good (Gersh win) Id. VOOR DONDERDAG 16 OKTOBER Hilversum 1, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtend- gymn 7.20 Stereo Lichte gram.muz. 8.00 Nws. 8.11 Radlojourn 8 20 Stereo Lichte gram.muz. (8.30-8.33 De Groen teman) 8.50 Morgenwijding 9 00 Stereo Klankjuwelen (gr 9 35 Waterst 9 40 Schoolradio 10.00 Voor de kleuters 10.10 Arb vit. (gr) (11.00-11.02 Nws) 11.30 Rondom 12 progr voor de vr (11.55 Beursber.) 12 30 Mod platteland 12.35 Sportrevue 13.00 Nw6 13.11 Ra dlojourn. 13.30 't Muzikantenuur: I. Mod planotrio; II. Koperenensemble oude en mod muz III. Mod ork.muz 14.30 't Is Historisch; progr over ge- .-chtedenis en archeoiogle 15.00 Voor de zieken 16 00 Nws. 16.02 Van vier tot vijf: een radloprogr. ln een Notedop 17 00 Tussen 10 plus en 20 min lichte gram muz voor de tieners 17.30 Voor de jeugd. 17.56 Meded. I Hilversum 2, 298 m. KRO: 7.00 Nwe. 7 10 Het levende woord 7.15 Stereo: Badlnerie klas.- g ram. muz. (7.30 Nws. 7.32 Act. 7.50 Overweging 8 00 Nws 8 30 Nws. 8.32 Voor de hulsvr (9 00-9.10 Gymn voor de huisvr.) NOS 10.00 Wat heeft dat kind?, pedagogische lez. 10.20 Stereo: Muz uit de Barok KRO: 11.00 Nws. 11.02 Voor (\e zieken 11.55 Meded. NCRV: 12.00 Los-Vast gev progr. (12 26 Meded t.b.v land- en tulnb 12 30 Nws. 12 41 Act.) 14 00 Stereo: The Klllma Hawaiian* Show 14.25 Klass. kamermuz 15.00 Oeref. mld- dagd. NOS: 15.30 Meer over minder: een progr. met inform, over mensen en dingen die minder op de voorgrond treden (Om 16.00 Nws.) NCRV: 17.45 Act. Hilversum 3. 240 m. en FM NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Terug van weggeweest: muz van toen voor luis teraars van nu. 9.30 Zzzoef licht instrumentaal progr. 10.00 Nws. 10.03 Muz bij de koffie (11.00 Nws.) NOS: 1200 Nws 12.03 Herman Stok presen teert 14.00 Nws 1403 Pop-In: ge zellig aanplaten 15.00 Nws. 15 03 Hol ster pop- en countrymuz 16 00 Nws 16.03 lORRRrrr hitparade 1700 Nws 17.02 Act 17.07-1800 DraalJUof- draallk: verz.pl.progr. TELEVISIEPROGRAMMA'» Nederland I NOS NOT ll 10-11.35 en 14 00-14 80 Schooltelevisie NOS 18.50 Kl De Fa- beltjeskr NOS: 19 00 Journ TROS: 19 07 Kl. :Dc wereld waarin wij leven. TV-serie 19 35 Kl Vrouwen alleen: The Autograph, monoloog van Aldo NlcolaJ. NOS: 20.00 Journ. TROS: 20 20 TROS-Toto wedstr. 20 35 Kl De dief van Washington. TV-film 21.26 Op de man af. interview 21.40 National Star Festival NOS: 22 25 Journ Teleac 22 30-23.00 Organiseren en leiding ge ven les 3 (herh.) Nederland II NOS: 18 50 Kl De Fabeltjeskr. NOS 19 00 Journ. 19.03 Scala Inform progr. 19.30 Van gewest tot gewest NOS: 20 00 Journ VPRO 20 20 Ber uit de samenleving 21 00 Vlnle Bur rows - zwart ln Amerika, showprogr 21.25 Portugees Guinee, fllmrep. 21.50 The All Brothers. Pakistaanse muz - groep CVK/IKOR: 22 10 Dlscussle- progr. NOS: 22 40-22.45 Journ ADVERTENTIE helpt elke maand weer Poeders, tabletten, cachets. (Witte Kruis spaart bovendien de maag.)

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 5