lonflict Geesink-NJJB og altijd niet opgelost ASC moet in de Hoek wel winnen Gebr. v.d. Krogt waren het meest succesvol M. Koerstips j vele oude wrijfpunten de Musschen Scyllci speelt vanavond niet Weer nederlaag voor Rod Laver Zeven spelers van Feijenoord in seleetiegroep L.F.C.-Alblasserdam i ix OKTOBER 1969 PAGINA 19 CH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD (GPD) Het bestuur van de Nederlandse Jiu (idobond (NJJB) heeft gisteravond, bij monde van jfim Luiten, getracht enige opheldering te geven in [ontstaan door een artikel in een dagblad, naar aan- uitlatingen van hoofdbestuurslid Jaap Nauwe- Ce. De Overveense judoleraar, nu als chef d'équipe jwaar over enige weken de wereldkampioenschap- ,i gehouden, maakte daarin melding van een reeks iprekken tussen Koos Henneveld, Anton Geesink en jyeld werd tot coach be- Jan van der Horst Jdcnen onmogelijk mee Ud belde de leraren van de acht man sterke op, of zij wensen had- de verzorging van hun jjesink vertelde hem en- waarop hij diende te rü hjj ervaring had met fj meveld zei het voor 99 kijn wensen en opmer- yfc zijn. Om ztxer te zijn ,/jen gestand gedaan zou- ^[verzocht Geesink om Lke bevestiging. |er ging daarbij, aldus SJ net iets te ver door L te voegen, dat, indien niet zou houden, hy (Eugster, Jan en Piet acht zou geven hun gaan en te doen wat ;hten. nitiatief was echter ook lelijk, omdat Geesink een schrijven meegaf, iff jïn wees op zaken, waar- Imoesten zijn. Op die jsts, maar dan ook niets 5 [ken. Het kardinale punt let telefoongesprek, dat re met de in verga- dangradencommissie luwelaerts. Henneveld 5,tbben gezegd, dat als hij fcsen niet zou inwilligen, (gen zouden gaan rebel- Maatregelen ls dit voorlopig niet, van de drie betrokkenen lerika vertoeven. De Henneveld vielen in verkeerde aarde, het haar afkeuring uit en fcgelen om elke rebelle- ka onmiddellijk op het fcr Amsterdam te zetten, kelaerts ging van het pt, dat Henneveld waar- en reageerde in een in sprak van een motie iwen tegen de coach. Of juist zijn overgekomen ^Geesink, die gisteravond, e aanvang van de pers- ^binnenkwam. Hy ont- B bn van die strekking te 1 uikt. ■ennis had genomen van M uitlatingen, wist hy dat de chef d'equipe had in- E! ur Henneveld ontkende lligste. Daarover is Gee- en, evenals over het feit slaerts hem zwart heeft 1 lor te zeggen dat hy Advertentie mdaq 2.30 uur ut mijn club uit? loos, Balkhoven. Rol. Lar- oot, Koren, Leget. Van »ke, Holl, Van Zyp. rg: Keereweer. De Jonge, Ooyendyk, v. d. Kaay, Rosbergen, J. v. Weer- »mer, Den Os. Makatini. Kor, Heymans, Teeuwen, v. d. Linden. Hannaart. v. Weerlee, Nieuwenburg. Honsbeek. Crama, Ba- Pd, Reyneveld. De Roo, te Cler. C. de Cler, Van Pijnakker toedoe. Krom, Loggger, Zwanenburg, v. Wouw. fakkel, Staal. Holland. O. Dubbeldam, v. d. 'ÜP, Kortekaas, Vrisekoop. Heemskerk. Reizevoort. P. Dubbeldeman. v. d. Geesink» zyn leerlingen opdracht zou hebben gegeven te rebelleren, terwyi in zyn schrifteiyke richtiynen het tegenovergestelde wordt aange raden. In die richtiynen geeft Geesink zyn drie leerlingen opdracht ver schillen van mening zo snel mogeiyk uit te praten. Maar. nooit in het by- zyn van andere judoka's, omdat dat de stemming zou kunnen bederven. Voordat Henneveld en Nauwelaerte terug zyn, komt er geen klaarheid in deze nare affaire. Over één punt waren bestuur en Geesink het roe rend eens: laat de ploeg in Mexico met rust. Oud Ook dat stak natuurlyk, zodat de affaire die nu is ontstaan terug ls te voeren naar vele wrijfpunten. Jan Methorst, voorzitter van de NJJB. heeft Geesink aangeboden in een gesprek tussen sportvrienden dus niet uit hoofde van diens func tie als voorzitter) de zaken uit te praten. Of het na de uitlatingen nog tot een verzoening zal komen, valt echter te betwyfelen. zeer Achter de zaak zit natuurlyk méér. In de eerste plaats de aanwyzing van de coach. Toen Jan van der Horst zich terugtrok, bleven drie kandida ten over. Wim Boersma (Amers foort) viel af, omdat hy zich volle dig op de nationale jeugdploeg wil concentreren. Geesink viel af (on danks het verzoek van vier van de acht Mexico-gangers), omdat hy vo rig jaar uit eigen beweging voor het coachschap had bedankt. Henneveld was toen de aangewezen figuur, om- LEIDEN De voor vanavond in de ereklasse A van de tafeltennis- competitie van de NTTB vastgestel de wedstryd tussen Scylla en Irene is in verband met de deelneming van nationaal kampioen Bert van der Helm aan de open kampioenschap pen van België verschoven naar zondagavond 19 oktober (aanvang 18.30, militaire sporthal). Ook het duel tussen Steeds Hoger/TSB en AMVJ is uitgesteld. Het reserveteam van De Treffers hoeft vanavond in de overgangsklas se eveneens niet aan te treden tegen Victory '55. Nederlands kampioene Mary van Ruiten is n.l. ook geselec teerd voor de nationale ploeg. Theo littenhout bij waterpoloselectie LEIDEN Theo Uittenhout, doel man van de Leidse waterpolovereni- ging De zyi, is uitgenodigd deel te nemen aan de waterpolotraining van de nationale selectie. De training start op 15 oktober in Bussum en staat onder leiding van bondstrainer Harry Vriend. Sleutelduel Vorig seizoen maakte PSV. door met 1-2 van Ajax te winnen in Am sterdam zelf. voorgoed een eind aan Ajax' kansen op een vierde lands kampioenschap. Sindsdien is PSV bepaald niet verzwakt, zoals de wed strijden tegen Rapid Wien bewezen. De wedstryd AjaxPSV was dus voor Ajax, nog ongeslagen, een „sleu- telwedstrijd". die zoals u weet met vry groot gemak met 3-0 werd ge wonnen. De wedstryd was al beslist in de twintigste minuut, toen Keizer de stand op 2-0 bracht, nadat het eerste doelpunt al na twee minuten was gescoord. Vraag van een jour nalist na afloop van de wedstryd aan Rinus Michels: „Was het opdracht zo snel mogelyk een doelpunt te ma ken??" Sportjournalisten, die voor de moeiiyke taak staan na iedere wedstryd een glashelder patroon van de wedstryd te tekenen, waarby de club die met 1-0 voorkomt steevast in de verdediging gaat. en de club die met 1-0 achter komt zelden in de aanval gaat. daarmee de tegenstan- I i., v WIM LUITEN dat hy al vele jaren de ploeg als verzorger begeleidde. Knelpunt nummer twee is de plot selinge promotie van Henneveld tot vierde dan. Geesink werd, als lid van de dangradencommissie, om advies gevraagd. Hy wees het verzoek af, maar de meerderheid van de com missie was vóór, omdat Henneveld reeds jaren geleden theoretisch en een gedeelte van zyn praktisch exa men by de Japanse technische ad viseur van de NJJB, Michigami, had afgelegd. Het college was van me ning, dat hy de vierde dangraad ver diende. Punt nummer drie is het leerplan dat Geesink heeft ontwikkeld. Hy vindt in vele landen gehoor, maar de NJJB ziet in deze nieuwe metho diek nog niet voldoende om het de judoleraren in Nederland als enige leermethode voor te schryven. Het bestuur heeft eens een com missie van technici benoemd, die een demonstratie zou by wonen. Gé Ko ning was absent vanwege een per- sooniyke vete met Geesink. Nauwe- laerts meldde zich ziek. zodat drie man overbleven. Deze drie achtten zichzelf niet capabel te oordelen over deze nieuwe vorm, maar vertelden Geesink wel veel bewondering te hebben voor de grondige wyze waar op hy het judo onderwyst. Het be stuur staat achter elke vorm van onderzoek, maar kent de materie on voldoende om Geesinks systeem te erkennen, aldus Wim Luiten. Wereldtitelstrijd zwemmen vindt geen doorgang SAN REMO (ANP) De voor 1971 geplande zwemstryd om de we reldkampioenschappen zal geen door gang vinden. Dit is gisteren tydens een vergadering van de Internatio nale Zwemfederatie in San Remo besloten. De voor de organisatie ge ïnteresseerde steden Genève Mexi co en Rio de Janeiro trokken zich terug toen de benodigde kosten ter sprake kwamen. Bovendien voelt de Amerikaanse zwem bond niet veel voor deelneming. der in de verdediging drukkend, heb ben dezelfde neiging als Kremlin- specialistenze zien in elk gebeuren een vastomlynd, uitgestippeld plan. vermoedelyk omdat zy allebei «de sportjournalisten en de Kremlin-spe- cialistent zo weinig vat hebben op him onderwerp. Natuurlijk antwoord de Michels, dat iedere trainer hoopt op een snel doelpunt, en dat niemand ooit opdracht van hem heeft gekre gen niet te doelpunten, als hy daar in de tweede minuut al de kans voor kreeg. Michels wikt. maar Vrouwe Fortuna beschikt. En Piet Keizer helpt haar daarby een handje V raag en antivoord Als het aan de sportjournalisten lag, verliepen de persconferentietjes van de trainers na afloop van de wedstryd als volgt. Vraag: „Meneer Michels, was het uw opdracht om al zo snel in het begin een doelpunt te scoren?" Michels: „Zeker heren, dat paste precies in myn opzet. Het eerste doelpunt moest in de eerste LAS VEGAS (ANP) —Na Tom Okker, Tony Roche en John New- combe is ook de Australiër Rod La- ver uitgeschakeld in het open Ho ward Hughes tennistoernooi, dat in Las Vegas wordt gehouden. De Ame rikaan Stan Smith bedwong Laver. die tweemaal een grondslam vol tooide. in de kwartfinales herenen kelspel met 6-2 6-4. Het was de tweede nederlaag, die de rossige Aus traliër in korte tyd leed. Smith speelt nu in de halve fina les tegen de 41-jarige Amerikaan Gonzales, die in de kwartfinales de Australiër Rosewall in toom hield: 6-4 1-6 6-3. Eerder versloeg Gonza les Newcombe. De maestro verklaar de donderdag dat hy plannen heeft zich na dit toernooi uit het topten- nis terug te trekken. De andere hal ve finalisten zyn: die als vierde ge plaatste Amerikaan Ashe en de Aus traliër Emerson. ZEIST (ANP) De seleetiegroep van het Nederlands elftal ter voor bereiding op de wedstrijd van 22 ok tober tegen Bulgarije voor de kwali- ficatieroride van de stryd om het we reldkampioenschap is als volgt sa mengesteld: Cruyff. Van Dyk. Suur- bier en Rynders (allen Ajax). Van Hanegem, Israël. Jansen, Moulyn. Romeyn. Treytel er; Wery «allen Peyenoord», Roggeveen (Holland Sp.) Strik en Veenstra «PSV), Van Beve- ren en Eykenbroek (Sparta) en Dro6t <FC Twente). In' vergelyking met de ploeg die mee is geweest naar Polen (7 septem ber) ls er één wyziging: Henk Grooi ls vervangen door Wim Jansen. Groot heeft sinds die met 1—2 verloren wedstryd in Chorzow geer; competi tie wedstrijden meer gespeeld voor het eerste elftal van Ajax. Het is moge lyk. dat nog een speler aan deze groep zal worden toegevoegd, maar die aanvulling zal niet direct afhan- keiyk zyn van' mogelyke blessures. De laatste voorbereiding op de wed stryd tegen Bulgarye. bestaat uit een driedaags trainingskamp in ho tel Hoog Holten op 15, 16 en 17 ok tober. Vrijdag 17 oktober speelt het voorlopig Nederlands elftal in En schede een oefenwedstrijd tegen Bo- russia Dortmund. OEGSTGEEST Over de on verwachte en „pyniyke" onder gang van ASC tegen Cromvliet (04) heeft vooral de als melk man in Oegstgeest zo populaire ASC-linksachter Bram Zwanen burg (29) het „nodige" moeten aanhoren. Bram Zwanenburg over die ondankbare taak deze week „goed" voor het ma ken van de Leidse voetbalprog noses lachend: „Ach, de men sen „mopperen" tegen my altyd wel wat, maar over zondag was terecht. We maakten niets, hele maal niets klaar ASC zal morgenmiddag in de uitwedstryd tegen Hoek van Holland (.Dat wordt een 2, dat moet ik wel zeggen trouwens: als we weer verliezen kunnen we dit seizoen verder wel verge ten") met een gewyzigd elftal in het veld komen: zonder de ge blesseerde Ben Broers en de ge passeerde Huid de Goey, waar door ex-UVS'er Mattie Kante been naar de achterste „4" is ge dirigeerd. Zwanenburg: „Het is een noodoplossing. Maar wat wy nodig hebben is een man die rust brengt: in de achterhoede èn het elftal". De slechte com petitiestart (3 uit 4) is volgens Bram Zwanenburg (12 Jaar in het eerste) „weer typisch ASC óf het begin is goed en het ein de slecht, of net anders om". En over de geruchten, als zou het niet te best „boteren" aan de Kempenaerstraat voorzichtig: „Er is weer de illusie gewekt dat we nu „even" kampioen zouden worden. Op papier zyn we ook wel sterk, maar een ploeg „weg tikken" zoals in de oefen wedstrijden, gaat in de competi tie veel moeiiyker. We moeten meer krachtvoetbal gaan spe len, fysiek sterker worden. Maar die inzet, strijdlust ontbreekt op het ogenblik. We hebben met vier-nul klop gehad en toch wa- BRAM ZWANENBURG (Foto LD/Holvast) ren er dinsdagavond maar vyf spelers op de training. Dat is tekenend voor de sfeer: zo slecht is het de laatste jaren niet meer geweest. Vroeger, onder Kante been, werd er getraind, geknokt èn was het gezellig. Lieten we. als hy het vroeg, zelfs ons bier tje staan. Toen waren we qua elftal veel minder dan nu, maar bereikten we toch veel betere re sultaten Van de olubs uit Leiden en omgeving verwacht Zwanenburg morgen het volgende: UVSDe Musschen: L „Ik acht UVS toch wel beter. De Musschien is Roodnat toch kwyt? Bovendien heeft UVS wel iets goed te maken: van vorige week tegen CVV en als „revan che" v«x>r vorig jaar". NeptunusRoodenburg: 1 .Jtoodenburg kan geen doelpun ten meer maken. Neptunes wél en heeft bovendien de steun van eigen publiek". Leonidaa—Lugdunum: 3. „Leonidas staat hoog. Maar Lugdunum behoort qua voetbal tot de betere tweedeklassers en „moet" gewoon een punt ver overen". LFCAlblasserdam 2. „LFC mist een „hart" in de verdedi ging èn de aanval. Zonder een Leo de Jong en Hans Dreef ma ken ze weinig meer klaar, wy wonnen toch ook vriendschap pelijk met 30. LaakkwartierAlphen: 1. „Al phen moet het vooral van de thuiswedstryden hebben. Laak kwartier óók. Hillegom—Velsen1. „Het wordt gewoon tyd voor Hille gom dat er eens een keertje ge wonnen wordt". TeyiingenVan Nispen: 1, SJC—VEP: 3. Texas—SC Lisse: 3. WarmundaDOCOS: 2, Kuick StepsConcordia H. 1, SJZDOSR: 1. Rypwetering— Floreant: 1, De Ooievaars VTL: 3, Hoek van Holland—ASC 2. Cromvliet—VVSB: 3. HMSH—Wassenaar: 2. Wad- dinxveenUnio 2, Groeneweg Bodegraven: 3. De percentages van de vorige voorspellers zyn: Cees Vermond 50%, Leo Holl 38%. Theo «„Dirk") van der Klugt 37%% e Isaac van Weerlee 27%. Seizoen duivenvluchten ten einde SASSENHEIM De duin- en bol lenstreek heeft het merendeel van de kampioenen opgeleverd in het afgelo pen vluchtseizoen van de Concours Commissie Leiden en Omstreken. Tydens de feesteiyke prysuitreiking op zaterdagavond 24 oktober in de Groote Burcht in Leiden zullen vier van de zeven kampioensbekers naar de bollenstreek verhuizen tegen slechts een naar Leiden De Sassenheimse gebr. Van der Krogt kunnen wel op het meest suc cesvolle seizoen terugzien. Met rui me voorsprong legden zyn beslag op de eerste plaats in het generaal klassement voor de Katwykse gebr. Geyteman en de tweede Sassenheim se vertegenwoordiger Th. Onderwa ter. De eindstanden van het vliegseizoen 1969 zyn: generaal: 1. gebr. Van der Krogt (Sassenheim) 13097,57 punt, 2 gebr. Geyteman (Katwyk) 12872.11 punt: 3. Th. Onderwater (Sassen heim) 12810.91 pnt; 4. M. de Lange vyf minuten geschoord worden, door Cruyff. na een aanval over links, we hebben daar de hele week op ge traind en het tweede doelpunt moest dan binnen het kwartier val- PP door ^ynestein len". Vraag: „Dat is dus niet gelukt" Michels „Nee, ik heb daar ook al het een en ander over gezegd. De goal in de twintigste minuut kwam te laat. al moet gezegd dat het schot tegen de paal van Keizer natuurlyk als doelpunt bedoeld was. Tijdens de training schoot hy in deze situatie I zeven maal op ry tegen de binnen kant van de paal. Maar ja. het kan I wel een tegenzitten in een wedstryd" Vraag: „Had de verdediging ook de opdracht, leder tegendoelp. te voor komen?" Michels: „Inderdaad Te gen zwakkere tegenstanders provoce ren wy vaak een doelpunt van hun kant, o m ze ten onrechte een triom- fanteiyk gevoel te geven, waardoor voor ons de weg naar hun doel vry- komt, maar dat leek me tegen PSV te riskant". Vraag: „En het derde doelpunt in de tweede helft, wast dat ook zo gepland?" Michels: „Ja. We hebben de opdracht van het bestuur om in thuiswedstryden zowel voor de rust als erna te doelpunten. Een hele helft zonder doelpunten is voor het publiek niet aantrekkeiyk, en en Zn. (Leiden» 12787.08 pnt., 5. G Note boom (Rynsburg) 12700.48 pnt.J 6 J. den Dunne (Leiden). 7. M. de Vreugd (Lisse), 8. J. Roest (Leiden), 9 W. van Zanten (Rynsburg), 10. H. Mooten en Zn. (Leiden. Vite«6e: I. gebr. Geyteman (Katwyk), 2. W. van Zanten (RJjnsburg), 3. P. de Mol (Katwyk). Midfond: A. van Holst (Voorburg), 2. J. Roest (Lei den», 3. C. Zuidhoek (Lisse). Fond: A. Rensen i Pijnackker), 2. M. de Lange en Zn (Leiden), 3 W van Zanten (Rynsburg). Navlucht: 1 M. de Lange en Zn. (Leiden», 2. gebr. Van der Krogt (Sassenheim». 3. M. de Vreugd (Lisse». Oude duiven: 1. W. van Zanten (Rynsburg), 2. A. van Holst (Voorburg», 3 M. de Lange en Zn. (Leiden», 4. A. Rensen <Pyn- akker», 5. G. Noteboom (Rynsburg). Jonge duiven: 1. G. Doeswyk (Lisse», 2. gebr. Van der Krogt (Sassenheim) 3. M. de Vreugd (Lisse), 4 Th. van der Ploeg (Lisse), 5. G. Rewyk (Sas senheim daar houden we rekening mee. Maar ik had de jongens wel geheel vry ge laten in de manier waarop het derde doelpunt gescoord zou worden". De journalisten bedanken Michels en haasten zich naar Linder. Vraag: .Meneer Linder. kwam dat vroege doelpunt van Ajax u erg ongelegen?" Linder: „Nee. Myn Jongens waren daarop geprepareerd. Tydens de oe- fenpartytjes op de training, heb ik steeds in de 1ste minuut als 'n doel punt laten scoren door de zogenaam de tegenparty. Ik had verwacht dat Ajax dat van plan was. U hebt ook wel gemerkt, dat myn spelers dit doelpunt lakoniek aanvaarden". Vraag: „Maar het tweede doelpunt kwam zeker minder gelegen?" Lin der: „Inderdaad. We hadden expres een gaatje in de muur opengelaten, opdat Keizer tegen de paal zou schie ten. Strik stond dan klaar om de bal op te vangen en met een lange pass naar Schmidt Hansen de Ajax-ver- dediging te overrompelen. In de training lukte dat steeds uitstekend, maar ik bekend grif dat ik toen een denkfout heb gemaakt". Vraag „Kunt u ook zeggen welke?" Linder: .Natuurlyk, waarom niet. Ik liet Van der Kuylen die vrye schoppen tegen de paal nemen, hy schiet hard en lineaalrecht en iedere keer knal hard tegen de paal. Maar Piet Kei zer schiet met effect, daardoor ging de bal net langs de paal het doel in. Daar had ik rekening mee moeten houden Vraag: „En nu had u ook nog opdracht gegeven om zelf doel punten te maken?" Linder: „He ren laten we realist biyven. Ik "heb met alle spelers tien tegen een gul den gewed, dat ze niet één doelpunt zouden maken. Ik heb vandaag dus elf gld verdiend en bovendien pry- zen ze nu myn inzicht". Met een knip oogje verdween Kurt Linder weer in de kleedkamer en men hoorde hem nog net met een Duits accent zeg gen: „Mag ik even vangen, heren?" Alkmaar. 12 oktober - 1.30 uur Victoria prys: Henriot Hanover, Glorie van Delta. Hanneke V - Alk- maars Ontzetprys: Hermien, Heldin. Hendrik BS - Willem van O ran je- prys: Henriëtte Signal Hansl Bui tenzorg, Hilda O - Alkmaar* Grote Stayersprifs: Fliza Harvester D. Eli te Mac, Extase, Eduard H - Slui- tingsprys: Yeilow Six, Clara Wil liams, Briin Beer - Geuzenprijs, lste afd.: Grace Again Fillet.te Six. Eros HoUandia - Vestingprijs: Foxtrot, Fermo Silk, Guy Nathan II - Nas- sauprijs: Happy First, Good Luok S, Double's Dochter - Geuzenprijs. 2de afd.: Dora Harvester D. Dharma Magowan. Evrline Norton - Alva- prijs: Goudvos Heny, Fred Signal Fiera Hanover P. (ADVERTENTIE) ZONDAG 2.30 UUR N.M. Terrein Boshuizerkade. Goal Enige tyd gelden had ik de eer de verschyning aan te kondigen van het voetbalweekblad goal. onder hoofd redactie van Evert Grifhorst en Ruud Bonewit De eerste zes nummers zyn inmiddels verschenen, maar Ruud Bonewit is er na twee nummers al uitgestapt, deels omdat Rotogravu re, dat er via Sportspiegel in zat, zich heeft teruggetrokken, deels om dat hy zich niet kon verenigen met de redactionele opzet. Ik kan me dat wel voorstellen. Met zyn kleuren fo to's heeft goal een reële kans om de concurrentiestryd met die andere midweekse sportbladen Voetbal In ternational en Sport Expres te over leven. maar zoals het er nu uitziet geloof ik niet dat Goal het zal red den. op den duur. Kleur is mooi, maar het gaat er toch in eerste in stantie om wat er in kleur gedaan wordt en niet dat er iets in of rond kleur wordt gedaan. Reclame Er zyn vragen aan de minister ge steld over het veelvuldig gebruik door Koen Verhoeff van de term Phi lips Sport Vereniging. Geen handige zet. van D'66-er Visser. Om by voet bal te biyven (ik zwyg nog maar van wielrennen, autoraces», vraag ik me of hy dan niet in één moeite dor meteen even had kunnen vragen naar het gebrui kvan Ajax. U kent de slo gan. die wel eens door tegenstanders wordt aangeheven: „Ajax Ls een af- wasmiddel. hihaho". Visser zou. om misbruik tegen te gaan, kunne voor stellen dat Koen Verhoeff voortaan niet alleen van PSV spreekt, maar ook van Ajax. uit te spreken aLi A-Je-A-Iks.(Ajax is een club van niks». Wat PSV betreft, zal de mi nister zich er wel toe beperken mei te antwoorden, dat PSV voor de Eu ropa Cup n ls ingeschreven als. „Philips Eindhoven

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 19