[eer verzet tegen de EG onder de Tories 1970 PROF. DUYFF OVERLEDEN Amerikaanse generaal dekte knoeierijen van vier onderofficieren C.B.B. Katwijk over Kerk en vakbeweging Vervuiling zeewater funest voor visstand ter wordt duurder De Lipkowiski in de voetsporen van De Gaulle \&eer Amerikaans vliegtuig gekaapt Diabetici en zwangerschap Zes kosmonauten naar de ruimte? elijk Leven Groene Kruis Sassenheim krijgt tweede wijkverpleegster Foto koninklijk gezin weer in Griekse kranten Kapper Mario wilde praten met Koningin 10 OKTOBER 1969 LEIDSCH DAGBLAD PAOINA 13 (Londense correspondent) j)N <GPD) De tegen- Britse conservatieve par- jtreding van Engeland tot groter dan ooit tevoren. Overeenstemming met de vrees onder het Britse r de te verwachten prijs- speciaal van de in dit jltijd zeer goedkope boter Jverwacht wordt het on- üresultaat zullen zijn van lidmaatschap, lioedsstemming spiegel- het feit dat de door het gesteunde motie, welke leest positieve wijze uit- Engelands aansluiting iropese gemeenschap, il kleinere meerderheid lomen dan by vroegere Het programma van 'ring Leiden en omstreken als volgt samengesteld: 11: Sleutelstad Wandel- l ïeumtocht „20 jaar ■n organisatie: w.s.v. 11 april: 8e Keu- -Lisse organisatie: w.s.v. april: Oranje wandel- ji. organisatie: Vereni- ginnedag Leiden in sa- met de Stichting Leidse en de Wandelkring Lei- ireken; 16 mei: 5e Rand- l dmars- Alphen aan den nisatie w.s.v. The Quick li?: 7 e Meye wandeltoch- Meye organisatie: w.s.v Ijl, 2, 3 en 4 juni: 13e agse-Leiden. organisatie ij Leiden en Omstreken: juni: 13e Avondvierdaag- an den Rijn, organisatie Leiden en Omstreken 1 13 juni. 13e Avondvier- gom, organisatie: Wan- den en Omstreken; 19 leutelstad Nachtwandel- organisatie: w.s.v. Wil- ïen4 Juli: 10e Northgo ■Noordwijk aan Zee or- Northgocommissie29-30 (jnstreek wandeltochten- organisatie: Wan- i den en Omstreken; 5-6 wandeltochten-Aalsmeer Aalsmeerse Wandelsport 12 sept.: 7e Meer en Leimuiden, organisatie, irbeid Sport; 10 oktober: j vandeltocht Leiden orga- idelkring Leiden en Om- J Dvember: 14e Sint Nico- phen aan den Rijn, or- Wandelkring Leiden en gelegenheid het geval was toen er niet hoofdelijk behoefde te worden gestemd. De officiële motie werd overigens toch altijd nog met 1452 tegen 475 stemmen aangenomen. Partij aanvoerder Edward Heath, die er door Labour van beschuldigd wordt dat hij als de vroegere Britse exponent voor toetreding onder druk van de publieke opinie thans zou terugkrabbelen, had als tegenzet ook tegenover de aarzelaars in de labourpartij gehoopt dat het tory- congres zich op ondubbelzinnige wijze voor het Britse EEG-lidmaatschap zou uitspreken. Tegenover de ook onder de con servatieven sputterende „kleine En gelanders", die sidderen voor de door hen gevreesde ondergang van alles wat hun lief is, stelden de voorstan ders van aansluiting de historische visie van een machtig Amerika en Rusland en een steeds groeiend Chi na. waartegen een economisch ge ïsoleerd Engeland niet langer opge wassen zal zyn. Tegenover het „dure botor"-argument wejjd aangevoerd dat de landbouwpolitiek van de Zes niet statisch is en dat de soep op dit gebied niet zo heet gegeten zal wor den al zij thans wordt opgediend. Engeland kreeg destyds van Franse MONTREAL De Franse staatssecretaris voor Buitenlandse Zaken. Jean de Lipkowski, ls giste ren met ztjn echtgenote in de (ten dele Franssprekende» Canadese stad Montreal aangekomen. Hij zal een week in de (Franstalige» provincie Quebec verblijven, de provincie waarvan Montral de hoofdstad is. Dit bezoek van De Lipkowski draagt een soorteelijk onaangenaam karak ter als dat van de toenmalige pre sident De Gaulle, want ook de Fran se staatssecretaris zal aan een uit nodiging voor een beroek aan de Canadese hoofdstad Ottawa geen ge volg geven. Ottawa heeft daarop gereageerd met de mededeling, dat d5t de goede betrekkingen tussen Canada en Frankrijk niet bevordert, en dat ook de Canadese eenheid er niet mee gebaat is. Over de uitno diging voor een bezoek aan Quebec, afkomstig van de premier van deze provincie, Bertrand, was van tevo ren niet met de Canadese regering in Ottawa overlegd. zijde de verzekering dat nemand verwacht dat het wegens zijn hoge voedselimporten een onredelijke bij drage tot het landbouwfonds zou moeten leveren. MIAMI, NEW YORK (AP) Een DC-8 van de National Airlines is met 75 personen aan boord onder wie ze ven bemanningsleden, gisteren op de vlucht van Los Angeles naar Miami gekaapt en gedwongen koers te zet ten naar Havanna. Dit jaar zün reeds 46 verkeersvliegtuigen gedwon gen naar Cuba te vliegen, waarvan 31 Amerikaanse. In New York heeft de Sowjet-Unie zich gisteren in de Algemene Verga dering van de VN niet rechtstreeks uitgesproken tegen behandeling door de assemblee van de kwestie van de vliegtuigkaperij. Wel verklaarde de Russische afgevaardigde Malik, dat „Politieke en morele steun aan agres sors" bepaalde landen ertoe ge bracht had deze kwestie aan de Al gemene Vergadering voor te leggen. Eerder op de dag had de Neder landse afgevaardigde D. G. E. Mid delburg de agenda-commissie van de Algemene Vergadering dringend verzocht het vraagstuk van de kape- rij in de lucht op de agenda te plaat sen. „Het is een wijd verspreid kwaad geworden, dat dringend dient te wor den ingedamd", aldus Middelburg. Nederland heeft het initiatief geno men om te komen tot behandeling van de kaperü in de Algemene Ver gadering. Tien andere landen steu nen het Nederlandse voorstel. Breed lachend kwam Claudia Cardinale in Londen aan om zich te wijden aan het maken van een nieuwe film. WASHINGTON (AFP/DPA) In het Amerikaanse leger is een schan daal ontdekt, waarbij de voormalige stafchef van de landstrijdkrachten, generaal Johnson, Indirect betrokken is en waarin de voormalige bevelheb ber van de Amerikaanse militaire po litie. generaal Carl Turner, recht streeks de hand heeft gehad. Een commissie van onderzoek van de Amerikaanse Senaat heeft een ..maffia" van vier onderofficieren ontdekt, die zich sinds 1967 heeft schuldig gemaakt aan een aantal op lichterijen in West-Duitsland en in Vietnam Deze onderofficieren had den vanaf 1967 automaten voor mili tairen in het gebied van Augsburg geledigd en op deze manier meer dan 350.000 dollar per jaar gestolen. Toen zij naar Vietnam werden overge- plaatst, stalen zij als raven in man schappen. en officiersverblijven van de eerste divisie infanterie. Hun aan- zlenlyke „verdiensten" deponeerden i zij onder valse namen op Zwitserse en Duitse banken. Zij waren er ook In geslaagd de organisatie van vermake lijkheden in het leger aan zich te trekken, waarbij zij zich door dank bare artiesten flinke „fooien" lie ten welgevallen. De vier onderofficieren deden zich naar buiten voor als modelmilitai ren. Het hoofd van de bende was de 25-jarige sergeant-majoor William Wooldndge. die door generaal John son werd gedecoreerd met de ..dis tinguished service medal" wegens i „buitengewone verdiensten". Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft bekendgemaakt dat generaal Westmoreland, de huidige stafchef van het landleger, de deco raties van generaal Turner en ser geant Wooldridge heeft doen verwij deren. Wanneer het leger pogingen deed om een onderzoek naar de ac tiviteiten van de bende in te stellen, ondervond men tegenkanting van generaal Turner en naar het schünt ook van generaal Johnson. Het schandaal van deze ..maffia In kaki" gaat echter nog veel ver der. Generaal Turner wordt er n.l. ook van beschuldigd, honderden wa pens van allerlei soort, die door de politie van Chicago en Kansas City tijdens razzia's en betogingen in be slag waren genomen, in zijn bezit te krijgen, voor het legermuseum en voor mijn collectie". Maar later wer- I den deze wapens o.a. naar Haiti ver kocht. De generaal, die in 1968 met i pensioen is gegaan en daarna een hoge functie bij het ministerie van Justitie kreeg, werd onlangs, toen verdenking tegen hem was gerezen, op staande voet ontslagen. Maar toen ging het nog niet eens om de pas later ontdekte verboden handel in wapens, maar om het feit dat hü bedoelde groep knoeiende onderof- j ficieren had gedekt. MOSKOU «AFP.» Minstens zes kosmonauten en drie ruimtevaartui gen van het type Soyoez zullen be trokken zijn bij een ruimteexperi ment. dat de Russen volgens welin gelichte kringen in de eerstkomende dagen zouden willen uitvoeren. Het doel zou zijn, ervaring te verkrijgen voor de bouw in een baan om de aarde van een groot permanent ruim testation. HERV. KER K t Alblasserdam (toe- Th. W. Quak te Koude- Ün. n naar Dronten P. H Warnsveld. naar Den Ügger te Grypskerke. voor Waarder T. Lange- nendaal. voor Nyverdal Hillegersberg. GREF. KERKEN te Uden-Grave. H J. te Venlo. te Bleiswijk A. te Dalfsen. EF. GEMEENTEN te Amsterdam J. Ka- uwerkerk. te Zoeter meer trate te Meeuliskerke. die lor Bodegraven en Woer- Haringvangsten verminderen overal WK AAN ZEE 't Is weertje. Ik kan me de eer heugen, dat het om van het jaar zo warm innen nu nog eens even ian zien" en behoeven iet binnen te zitten, vanmorgen een bejaar de visser. Met een aan- '■n uit het verleden zat muurtje bij het par- tegenover de Vuur- lijk te genieten van de en toe dwaalden de n deze mannen naar de p hebben ze het aller- el van hun leven door- Waar het ivas toen Widers dan nu. p- v. Duijn. Katwijk aan Z.» DUBLIN (AP) Op het 57-ste Jaarcongres van de Internationale Raad voor Zeeonderzoek, dat In Du blin is gehouden, hebben geleerden uit zowel Oost- als West-Europa zich bezorgd uitgelaten over de verminde ring van de visvangst in de Noord zee en vervuiling van het zeewater. De belangrijkste taak van het be sloten congres was de bespreking van recente officiële rapporten over de visserij en het trachten te vinden van methoden ter verbetering van de vangst en handhaving van de vis stand. Vanuit het congres hebben geen concrete beslissingen de buitenwereld bereikt, maar uit conferentiekringen is vernomen dat de sterke terugloop van de haringvangst in de Noordzee van 1,5 miljoen ton in 1965 tot- slechts 800.000 ton in 1968 en de vervuiling van de zee de meest be sproken onderwerpen waren. Dr. Arthur Went. de uit Ierland afkomstige, aftredende voorzitter van de Internationale Raad voor Zeeon- derzoek, betoogde, dat in sommige gebieden de vervuiling van de zee door rioleringen en industrieafval e.nstige vormen had aangenomen. Bij de bespreking van dit onderwerp, waarbij ook een rapport over de ver vuiling van 1e Oostzee aan de orde kwam. was Let volgens hem duide lijk geworden, dat het leven In zee ernstige schade kon oplopen door de vervuiling. De raad heeft besloten de situatie nauwlettend in het oog te l-ouden. Wat betreft de haringvangsten zei dr Went. dat deze overal snel ver- j minderen en alleen in de wateren voor de Ierse kust constant blijven. Als nieuwe voorzitter voor de ko- i mende drie jaar heeft de raad de Poolse professor W. Cieglewicz geko zen. LEIDEN - De afdeling Leiden en Omstreken der Nederlandsche Ver eniging van Suikerzieken hield on der leiding van haar voorzitter, de heer A. v. d. Velden, een voorlich tingsavond, speciaal bedoeld voor jonge mensen die diabetici zijn. Het onderwerp voor deze avond „Diabe tici" en Zwangerschap" werd ingeleid door dr. H. Schrijvers, internist aan het „Bronovo" Diaconessenhuis te 's Gravenhage. In aansluiting aan dit referaat behandelde mej. C. Jans sen dieetiste het onderwerp „Dieet en Zwangerschap". Dr. Schrijvers bracht op duidelij ke wyze de verschillende facetten van een suikerzieke in verwachting ten opzichte van haar niet suiker zieke. Vanaf het moment van zwangerschap is by een diabetici medische controle noodzakelijk. Het kan zelfs zover gaan dat terwille van de moeder een medische ingreep voor het einde der normale zwanger schap noodzakelyk is. Vervolgens werd de erfelijkheid in verschillen de groeperingen uiteen gezet. Dat ook het dieetlystje een extra contro le van node heeft, behoeft geen be toog Op aanschouwelijke wijze met be hulp van het flanelbord maakte mej. Janssen duidelijk welke veranderin gen nodig zijn bij een zwangere dia betica. Zeer verhelderend werkte ook de variatie's die men kan aanbren gen in het dagelijks menu. Tenslotte sprak de algemene voorzit ter der „N.V.S." drs. M. de Jong een kort propagandistisch woord. KATWIJK In een der zalen van de Ontmoetingskerk in Katwijk aan den Rijn hield de afdeling Katwijk van de Christelyke Besturenbond gis teravond haar eerste ledenvergade ring in het nieuwe seizoen. Als mot to v o o r deze byeenkomst, die werd geleid door de heer B. Vooijs. had men gekozen. „De dienst van kerk en vakbeweging aan de werkende mens". Hierover werd achtereenvolgens het woord gevoerd door ds. G. Zonneveld, herv. predikant te Valkenburg en dis trictsbestuurder W. P. van Leeuwen. Ds. Zonneveld zei in zijn betoog o m. dat de kerk tegenover de wer- kende mens geen andere taak heeft I dan tegenover de mens in het alge- meen. De kerk heeft een verkondiging i voor allen en alles wat in de maat schappij gebeurt moet zij toetsen aan het Evangelie. De kerk moet meevoe len en mee ervaren wat de mens in de maatschappij beleeft. Hierin is zij vaak tekortgeschoten. Aan de an- LEIDEN Op 62-jarige leeftijd is overleden prof. dr. J. W. Duyff, gewoon Leids hoogleraar in de fysiologie sinds 1946. De begrafenis van het stoffelijk overschot heeft gisteren in alle stilte plaatsgevonden. 1 Prof. Duyff werd op 7 maart 1907 I >n Arnhem geboren en studeerde medicijnen aan de gemeente-univer- sitoit van Amsterdam. In de hoofd- stad was hij van 1924 tot 1931 arts bij de gemeentelijke geneeskundige dienst, waarna hij staflid werd van het fysiologisch laboratorium van de hoofdstedelijke universiteit. In 1942 promoveerde hij op' een proefschrift over ,,Low frequencies of animal tis- sue". Op 29 november 1946 aanvaardde hij zijn Leids hoogleraarschap als opvolger van prof. Rademaker met een oratie over De ven en natuurwe tenschap". Prof. Duyff heeft getoond naast wetenschappelijke gaven ook grote j organisatorische capaciteiten te be zitten. Dank zij deze. gepaard aan f en weldoordachte blik op de toe komstige ontwikkelingen in de we tenschap. kon in Leiden het eerste grote nieuwe instituut op het labora toriumcomplex van het Leids Aca demisch Ziekenhuis na de bevrij ding gebouw worden, het Fysiologisch Laboratorium dat in de plaats kwam van het dooi- Einthoven beroemd ge- worden maar hopeloos verouderde I laboratorium aan de Zonneveldstraat, waar nu het nieuwe K.O. Lab. ge- vestigd is. In dit nieuwe laboratorium is hij ondermeer gastheer geweest van een aantal nationale en internationale congressen. Hij was lid en stuwend bestuurslid van vele wetenschappe- lyke organisaties op landelijk en in- ter nationaal niveau. Prof. Duyff heeft in de oorlog een belangrijke rol gespeeld in het ver- j 7et tegen de Duitse onderdrukkers. Hij was onder meer onder de schuil naam „Leopold" landelijk sabotage- commandarit van de Binnenlandse I Strijdkrachten en werd later lid van de BS-staf van Prins Bernhard, met i wie hy persoonlyk zeer bevriend is I weest. Ook voor Warmond SASSENHEIM Het Groene Kruis, afdeling Sassenheim, heeft het afgelopen jaar een flinke uit breiding van het aantal leden on dergaan. Op het ogenblik telt de kruisvereniging ongeveer 840 leden. Een aantal, dat problemen oplever de voor de enige tot nog toe in Sas senheim werkzame wijkverpleegster. Temeer, omdat de afdeling Sas senheim de gemeenten Sassenheim, Voorhout en Warmond omvat. Het bestuur van de afdeling heeft daarom naar een verlichting van de werkzaamheden van zuster Mühl- haus gezocht en gevonden. In sa menwerking met de afdeling Lisse wordt een nieuwe wijkverpleegster aangetrokken. Deze zal gedeeltelijk in Lisse en gedeeltelijk in Sassen heim en omstreken worden ingezet. De ministeriële goedkeuring, in ver band met de subsidieverlening, is in middels ook verkregen Desondanks zal het Groene Kruis afdeling Sassenheim voor zware las ten komen te zitten. Het bestuur stelt: „De begroting voor 1970 sluit met een aanzienlyk tekort. Dit be tekent dat de verenipire inteert m het overigens zeer bescheiden bezit Op de duurrioopt dat natuurliik fout. indien in de situatie geen wyziging komt. Een verdere uitbreiding van het ledental zou een oplossing kun nen bieden Het bestuur hecht aan de aanstelling van de tweede, met Lisse te „delen" wykverpleegster echter grote waarde omdat een goe de taakvervulling vereist is". Het bestuur van de afdeling Sas senheim van het Groene Kruis zal overigens tydens de komende Jaar- j lykse algemene ledenvergadering I (woensdag 15 oktober in het Gezond- I heidscentrum) drie mutaties onder gaan. De heren W Boers (Voorhout) J A. Kiel (Warmond» en M. L. Tege- laar (Sassenheim) zyn niet meer be schikbaar. Als kandidaten heeft het bestuur gesteld de heren Th. van j Oort (Voorhout» drs A. Teulings j (Warmond) en mevr. Pieper-Ciggaar I (Sassenheim). dere kant zyn er in de maatschappy vele machten, die 't christen zyn be lemmeren. Zo schuilen er ook geva ren in de democratie, waarin men ovaak een sluipende vorm van dicta tuur kan onderkennen. De grondmo tieven van gerechtigheid en liefde, zoals de Bybel die kent, passen veelal niet in het kader van de democratie. Verder zyn er aldus ds. Zonneveld de economie, de technocratie, het welvaartsdenken en de massaficatie, die afbrekend werken op het geloof van de mens. Het enige verweer hier tegen is het theocratisch blyven den ken. De vraag of samenwerking met andere vakorganisaties mogeiyk ls. meende spreker met ja te kunnen be antwoorden. Echter moet daarby steeds Gods Woord als richtsnoer blyven gelden. Elke gelegenheid om getuigenis af te Ipggen moet daarby worden aangegrepen. De heer Van Leeuwen meende dat de kerk inderdaad een taak heeft te genover de werkende mens. Wanneer men beweert, dat de kerk zich in het verleden ten eenzydig heeft bezigge houden met 't geestelyk welzyn v .d. mens, moet men zich daartegenover afvragen of de christeiyke vakbewe ging zich wellicht niet te veel heeft beperkt tot het materiële welzyn. De werkende mens mag echter zowel van de kerk als van de vakbeweging ver wachten dat zy zyn werk zien als een taak, die hem ln de samenleving ls opgedragen en niet alleen als een middel om zyn brood te verdienen. Vaak wordt er tegenwoordig ge schermd met de term christelyk ra dicaal, zei de heer Van Leeuwen. Men dient dit echter om te keren en radi caal christen zyn. Het geloof vraagt, dat men alles doet wat vanuit het Evangelie wordt opgedragen. Dit ge hoorzaam zyn geldt ook ten aanzien van de sociale gerechtigheid. Daarom moet de chr. vakbeweging naast de eigen belangen ook rekening gehou den met de gerechtvaardigde belan gen van andren. Uiteraard moet de chr. vakbeweging zich met de mate riële belangen bemoeien, doch moet deze tevens toetsen aan de opdracht van Christus. Er volgd hierop een ge animeerde discussie. ATHENE (AP) Voor het eerst sinds de geboorte van het tweede koningskind in mei 1967 hebben Griekse kranten weer een foto ge publiceerd van de ln ballingschap levende Koning Constantyn en diens gezin. De foto van Koning Constantyn, Koningin Annemarle en hun drie kinderen (gisteren ln het Leidsch Dagblad gepubliceerd, Red.) werd woensdag in Rome genomen, waar het gezin verblijft sinds de misluk te contra-staatsgreep van decembern 1967. Meer dan een jaar lang had de Griekse oensuur foto's en nieuws over de koninkiyke familie verboden. Vorige week is de perscentuur voor aakesn vallende buiten de veiligheid en de openbare orde. de economie en herleving van de oude party politiek verzadht. 1 AMSTERDAM (OPDDe Amsterdamse politie heeft van- nacht de dameskapper Maria Weiman (29) aangehouden. Hij j was door een ruit in te slaan het koninklijk paleis op de Dam bin- I nengedrongen. Een huisbewaar der alarmeerde de politie, die de j in een goudkleurig pak gestoken kapper om half twee utt het pa leis haalde. Als motief voor zijn daad gaf Mafrio op, dat hij Ko- ningm Juliana had willen spre ken. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Erik. z. v. J. M Eveleen en J Vreeken. Johun. z. v. idem; Wllma. d v B de Witte en E Slingerland; Diana Margaretha Maria Jaautje, d. v. C J Distelvelt en A H. J M. M. Stouten. Bettlna Barbara Margreth, d. v. J J. Timmermans en E. B. Dreesmann; Petrus Johannes, z. v P J T. van Diest en H. M. van Eeuwijk; Marianne Antoinette Corlna. d. v M A C Boelee en E I J. Veerman; Johanna Maria, d v J M M de Rid der en C Brandt GETROUWD H. J. Vledder en A. Bosselaar. J H Griffioen en M. J Bakker; P. A. Era des en M. Robbers; J. van der Linden en A Kluivers; C G. Betgen en J van der Weyden; H. B. Hansier en V. L. M. Barendse. H. L Marcells en E. C. Korpelshoek; H. C. van den Berg en J Arnoldus. Ondertrouwd F H. Rietbroek en J P M. Vlnke- steyn; J. J van der Lee en H B J Rysbergen; R Voskuil en M C HuiJ- bens; D. L. A Key en J. Schreuder; C. G. Dissel en M S Hogeveen; J. H. van Wyngaarden en J R van Haagen; H. Gijsman en J Crama; J. E. Leng let en A. E. E. P M van Erp; G. J. M. van Ryt en A. C. Gorree; D Hak kenberg en C M Verweerd; A J. Kan tebeen en J W Kleywegt; M Lens- veldt en S A Buquet: J A F de Krij ger en M J Smit; E. R Marijt en A M Griffioen. J W B Westerburgen en H M van Leent; A P. J Klein en I. A C. M. de Winter; R Boom en R. P J. Wijsman; J. B. L. R. van DUk en M. A. G. Koope; R. Jansen en E Gordijn. Geen meerderheid Zuid-Afrika, dat gisteren is uitgesloten van het congres in Tokio van de Wereld postunie. een instelling van de V.N. is niet van die Unie zelf uitgesloten. Het congres vond dat zo n besluit een meerderheid van twee derde be- hoefde. Er werden echter 57 stem- men voor en een even groot aantal I tegen volledige uitaftobing uitge bracht. V uurwapenwet verzacht De Amerikaanse senaat heeft gisteren ingestemd met verzachting van de vuurwapenwet uit 1968 ondanks hef- tig verzet van senator Edward Ken- nedy, wiens broers John en Robert door kogels van moordenaars zyn ge vallen. De senaat keurde met 65 te gen 16 stemmen een voorstel van de Republikein Wallace Bennett uit Utah goed om patronen voor gewo ne en Jachtgeweren uit te sluiten van de registratlebepalingen. Meerderheid voor doodstraf Het congTes van de Britse conservatieve oppositie in Brighton heeft zich gis teren met 1.117 tegen 958 stemmen uitgesproken voor herinvoering van de doodstraf voor moord. Het con gres gaf uiting aan zyn „ernstige ongerustheid" over de toeneming van het aantal misdrijven en met name het aantal gewelddaden. Volgens de motie moet het Wetboek van Straf recht zodanig worden gewilzigd, dat misdadigers op passende wyze moe ten bydragen tot de schadeloosstel ling aan hun slachtoffers. Infiltranten In het zuidelijke gedeelte van de Negeb, 55 km. ten noorden van de havensta l Eilat aan de Golf van Akaba. hebben Israë lische troepen gisteravond twee Ara bische infiltraties gedood. Zy waren met wapens beladen kamelen op weg en wei-den tijdens de tocht door een patrouille verrast.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 13