We spreken in principe nooit over een budget' Lawine van films in Arnhem Dolle Feydeau-pret pf bij Rotterdammers Filmduo Pim en Wim: HULDIGING VAN SONIA CASKELL vandaag en gióteren programma Steeds minder branden in woonhuizen JO. iNDERDAG 9 OKTOBER 19 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 (GPD) Het filmduo Pim de i Parra 29en Wim Verstappen (32) leerde elkaar kennen op de filmacademie, alleen door Wim Verstappen in 1963 met goed [evolg beëindigd. Hun eerste pro- iuktie „Ah Tamara" was de lerste zwartwit-film die zij sa- nen maakten. Daarna produ ceerden zij een twaalftal korte en langere films. In 1965 sticht en ze hun eigen filmproduktie- liaatschappij„Scorpio", die drie ar later een n.v. werd met Pim Wim als enige aandeelhóuders. Hur.' film „De ongelukkige terug van Joszef Katüs in het land Rembrandt", gemaakt in 1966, internationale roem. In Nederland, waar de art-house /ie nauwelijks op enige schaal rdering ondervindt, kreeg Joszef itüs geen voet aan de grond. De jten kwamen er niet eens uit. Ver- weiding in Frankrijk, Duitsland, ïland. België, Zweden en Bra maak te financieel echter veel voor Pim en Wim. Hoewel „nieuw" voor Nederland, beeft deze film in Duitsland al een Roemruchte periode achter de rug. pezien de lof van de pers en het publiek liet enquêteformulier laat Kitsluitend woorden als „goed, zeer koed en uitstekend" zien - wordt het filmduo meer gewaardeerd door pnze oosterburen, dan in eigen land. (Ondanks de penibele situatie, waar in de Nederlandse film-,industrie" ierkeert, blijven Pim en Wim voor- vanuit Nederland werken, i ,Je hebt hier geen unions, zoals bi Frankrijk, Italië en Amerika, het geen enorm in produktiekosten pcheelt. We zijn onze eigen produ iten, we moeten dus echt op elke ive letten. Aan één kant is dit /elend, je kunt geen meter film •maken, zonder dat je daarbij tra kosten maakt", zegt Wim Ver- >pen, terwijl we in de montage ier van de Amsterdamse Cine- ie-studio's stukjes van hun laat- produkt „Drop out. of de mees kan me nog meer vertellen", en federlandse speelfilm in' kleur die ld Kerstmis in de bioscopen komt, zien krijgen. Het scherm van de montagetafel, raarop film en geluidsband gedraaid, jeknipt en aan elkaar geplakt wor- geeft een verkleind beeld van vrolijk verhaal. Het versnelde ?ld, waarbij het geluid gewoon iet om aan te horen is, de primi- ieve omgeving en de verklarende sten van Pim en Wim tijdens deze „première" werken danig op de lach- st. Ze vormen dan ook een komiek duo, deze topfiguren van de Neder- andse filmindustrie. Keer op keer, erwijl hun verhaal gestalte krijgt, noeten we denke aan 'n ander top figuur in de filmbusiness: Charley Chaplin die, toen hij rond de jaren dertig zijn eigen produktiemaat- schappij vormde, soortgelijke pro blemen ondervond en overwon' als Pim de la Parra en Wim Verstappen. „We hebben altijd films gemaakt, rorte of lange en in principe spre ien we niet over een budget", zegt hm de la Parra. „Een film staat en valt vaak met de financiële kant. In Nederland heeft niemand vertrouwen n je. Je kunt hier echt niet even naar een bank stappen en een bedrag voor een film opnemen. In het bui tenland kan dat wel. In Duitsland bijvoorbeeld weten ze dat er met de film geld verdiend kan worden. Een bankier heeft er vertrouwen in. Maar die mensen moet je hier eerst vinden en dan kun je verder". Duitsland Pim de la Parra, die jaren bezig <as om in Duitsland zo iemand te iden, weet inmiddels meer van de itse filmindustrie af, dan de au tochtone filmers daar. j „Ze hebben er werkelijk alles. De studio's, technici, nou ja noem maar bp. Het is een industrie". Pim de la Parra en Wim Verstappen huren al les, wat ze voor het maken van een him nodig hebben. „We hebben niets. |Geen studio, geen camera of andere tuur, geen kantoor, geen secre- le, niets. We huren alles. Je it anders gewoon kapot aan je eigen apparatuur. Ik ken wel van die Jongens, dan verhuren ze hun came ra en raken helemaal in paniek als er een krasje op komt. Nee, het is gewoon erg handig om alles te huren. Als je je copyright maar in de gaten houdt. Dat is belangrijk". Wanneer we het woord „vakman schap" laten vallen, worden we min of meer uitgelachen. „Vakmanschap Is voor ons verkopen, en het maken van een script", zegt Wim Verstap pen ironisch voordat hij verder ver telt wat vakmanschap nog meer be tekent. „Je moet w^ten dat die of die ca meraman dat of dat kan doen. Je moet simpelweg overal kijk op heb ben. Je moet bijvoorbeeld iemand hebben, die niet alleen het geluid op neemt. maar het ook zo opneemt, bat het er echt opstaat. Je moet we ten wat je gaat maken, daar komt het uiteindelijk op neer". Een belang- rijk facet voor een film is het ver haal. .Jemand die gevoel heeft voor een bmnera begint te filmen. Maar een phn moet een verhaal vertellen en er zijn weinig goede scenarioschrij vers. Voor die art house movies ma ken we zelf het scenario. Aan „Drop out" heeft Herman Groenevelt mee gewerkt. We hebben ideeën genoeg, maar geen tyd om het echte dialoog- werk in elkaar te zetten. In Schot land hebben we iemand ontmoet, Ed ward Boyd, die wil voor ons werken, maar dan wordt het een geldkwestie". Het zou natuurlijk erg fijn zijn, maar wanneer je echt je gang kunt gaan. heb je minstens tienduizend dollar nodig". Na het noemen van dit bedrag blijft het even stil, maar al gauw krijgt het optimisme van beide producenten weer de overhand. Overzicht „Ach ja. Je kunt het je hier ge woon niet permitteren om niet je ei gen producent te zijn", zegt Wim. „In de eerste aanleg is het natuur lijk even moeilijk. Je moet altijd wer ken onder een financiële druk. Elke meter film die over moet, ko6t geld. Pim de la Parra 'links) en Wim Verstappen (rechts). Maar ik geloof dat het op de duur alleen maar goed is. dat Je zelf alles in handen hebt. Je weet waar je mee bezig bent, Je houdt overzicht en je ziet direct waar alles heengaat. Ik ben vier dagen in de maand bezig met onze belasting. Nou ja, wat zijn vier dagen het is geen leuk werkje, maar je moet het bijhouden". Pim de la Parra en Wim Verstappen gaan binnenkort een uitgebreide toer door Engeland maken. „We gaan eens een kijkje in de En gelse studio's nemen, misschien dat we er goede contacten opdoen". Afscheidof niet? AMSTERDAM (GPD) Een af- i «cheid? Een huldiging? Wat zich gis teravond In de Amsterdamse Stads- i schouwburg afspeelde was een men- j geling van dat alles, maar vast staat j wel dat de officiële banden tussen Sonia Gaskell en het Nationale Bal- j let verbroken zijn. Is het geen afscheid wanneer mi- j nieter Klompé op het toneel komt vertellen dat aan een Nederlandse I kunstenaar de opdracht gegeven zal worden een tekening, schilderij of beeldhouwwerk van de balletleidster te maken en dat dit werkstuk een plaats in de Stadsschouwburg van Amsterdam zal krijgen? Als bestuur, dansers, musici, toneelpersoneel en anderen met bloemen, geschenken en woorden van waardering naar voren treden. Of toch geen afscheid? Want So nia Gaskell zei zelf nog veel werk in Nederland te willen doen. Haar aandeel in de ontwikkeling van de danskunst mag dan goeddeels zijn afgesloten, uit de balletgeschiedenis van de afgelopen 25 jaar is ze niet meer weg te denken. Wel een huldiging. Dat bleek n.l. uit de voorstelling van het Nationale Ballet waarmee de avond begon en uit de film „Dag mevrouw" van Da vid Koning, waarin mensen die met Sonia Gaskell hebben gewerkt, him bewondering uitspreken over wat zij heeft gepresteerd. Het is de bedoe ling dat de NCRV op woensdag 29 oktober gedeelten uit dit gefilmd eer betoon op het bv-scherm brengt. Nieuw voor het Notionale Ballet was Brian Maodonalds „Time out of mind", op muziek van Paul Creston: uitdagend, met sterke accenten op de lijfelijke prestaties van de dansers en danseressen, soms zelfs ronduit ba naal. maar onderhoudend en met uiterst fijnzinnige momenten. Olga de Haas en Sylvester Campbell wa ren hierin de sterren. Met „Les Sylphides" en Rudi van Dantzigs .jiachteiland" vormde dit i nieuwe werk een beknopte staalkaart j van wat het Nationale Ballet heeft te bieden. Alles bijeen was het toch I voornamelijk een huldiging van een I van de markantste figuren van de j Nederlandse danskunst. NEDERLAND I 6.50 7.00 7.07 8 00 820 9.30 9.50 10.30 10.45 NEDERLAND II 6.50 7.00 7.03 7.30 8.00 8.20 8.35 10.25 10.30 De fabeltjeskrant (NOS) Journaal (NOS) Zendtijd: een ongebruikelijke visie op het leven op aarde (VPRO) Journaal (NOS) Berichten uit de samenleving: kunst, kitsch en de film week Arnhem (VPRO) AAAH: show rond Adèle Bloemcndaal (VPRO) Che Guevara, documentaire (VPRO) Filmers buiten het gareel: gesprekken met jonge Italiaanse filmers (VPRO) Journaal (NOS) Organiseren en leiding geven les 2 (Teleac) De fabeltjeskrant (NOS) Journaal (NOS) Scala: informatief programma (NOS) Van gewest tot gewest (NOS) Journaal (NOS) TROS-Toto: TV-wedstrijdspel (TROS) Roosje zag een knaapje staan...: muzikale show (TROS) Wegwezen: quiz voor autorijdende echtparen (TROS) De zeven zeeën: I De Rode Zee, tv-serie. in kleur (TROS) Journaal (NOS) Vragenreeks 2: Gods Evenbeeld (CVK/IKOR) (ADVERTENTIE) Die regenjas kan ik zelf wel waterdicht maken. Met Harmisol van mijn drogist. In Leidse Schouwburg Journ. en voetbal zijn de da- elijkse Items van de televisie, jisteren was het wereldkam- >ioenschap clubvoetbal aan de >eurt. AC Milan tegen Estudian- •es uit Argentinië, warmbloedige :uiderlingen dus en dat gaf na- uurlijk veel carnavalsvreugde >p het veld. 't Was overigens ïog een groot wonder dat het al lemaal zo goed is afgelopen. Dat de Argentijnen zo grof tekeer gingen, verbaasde me overigens minder, dan dat zU zichzelf zo weinig kansen wisten te schep- oen. Het goede voetbal, de Intel ligentie, de verrassende passes kwamen alle van de Italianen, terwijl de studenten uit Buenos Aires niet een keer kans hebben eezien de Milanese verdediging uiteen te rafelen. Helaas werd de wedstrijd niet in kleur uitge zonden. De Italiaanse televisie kent nog steeds geen kleur. Bij zonder goed was weer. dat we de doelpunten nog eens ver traagd herhaald kregen vanuit een andere hoek, maar ik miste na de eerste en ook na de twee de helft de korte terugblik op de hoogtepunten, die de Italiaanse televisie vorig jaar als primeur bracht bij de wedstrijden om de Europacup voor landenteams. In plaats van „Eigentijds" kregen we een herhaling te zien van de Biafra-film van Lou van Gasteren, die dezer dagen de staatsprijs kreeg als film, hoe wel het in opzet een televisiefilm ls. Het is verheugend, voor de televisie maar toch ook voor de filmers die zoveel kwijt kunnen aan de televisie, dat nu ook de tv-film als volwaardig wordt be schouwd. Verheugend is ook, dat met Van Gasterens films een typische tv-film werd bekroond meer een reportage eigenlijk, met treffende beelden <het slot met de oefenende soldaten) en een duidelijk standpunt. Wat mij persoonlijk betreft zou mijn eer ste gedachte, als ik toclj bU de televisie ging grasduinen naar bekroonbare films, uitgaan naar iets van Johan van der Keuken, temeer misschien omdat ik de „Brandpunf'-reportage over Biafra (met het bombarde ment op het dorp) niet opval lend veel minder vond dan de ze film van Van Gasteren, die hij samen met Johan van der Keuken en Roeland Kerbosch maakte. Aan de andere kant was het echter wel weer veel nuttiger dat deze Biafra-film nog eens op ons scherm hadden dat we een van Johan van der Keukens films, hoe goed ook, nog eens op ons shcerm hadden gezien, want om de waarheid te zeggenwe zien nu wel veel voetbal de laatste tijd. maar hoe zit het eigenlijk met Biafra. ik ben langzamerhand de draad een beetje kwijtgeraakt. Bestaat het nog en zo ja: hoe bestaat het dan nog? Nico Soheepmaker De 22-jarige Amsterdamse zanger Ben Cramer, die op het internationale songvestival in Rio de Janeiro in de prijzen is geval len met een liedje van de trom pettist Gerard Engelsma, heeft bij zijn terugkomst op Schiphol verteld, hoe hij de voorpagina's van de Braziliaanse kranten heeft gehaald door a) een lokaal Braziliaans zangeresje een kus op de ivang te geven en b) door ge kleed en al in het hotel-zwembad te springen in de aanwezigheid ADVERTENTIE Wastafel verstopt? Fifax lost op. Haal het even bij de drogist. van de tijdens dit met Zuidameri kaans vuur georganiseerde festi val alom aanwezige persfotogra fen. Dat hij daarna van de niet- Brazïliaansedoch internationale jury de z.g. discovery-prijs ivon, had met deze succesvolle imago versterking niets te maken. Hij jvas in dit verre werelddeel als vrij onbekende Nederlander de ontdekking onder de mannelijke vocalisten en hij kreeg daarvoor een eervolle vermelding Wie in Nederland de in het bui tenland nu toch wel enigszins be kende Ben Cramer nog niet zelf mocht hebben aanschouwd, krijgt daartoe maandag a.s. om 20.20 uur de gelegenheid. Dan wordt zijn eigen in augustus opgenomen televisie-show in kleuren door de NCRV uitgezonden op Neder land 1. I LEIDEN De Franse toneel- schrijver Georges Feydeau heeft in de tijd, die gemeenlijk wordt aangeduid als la belle époque, tal van Parijzenaars naar het theater j gelokt. Hij verwierf zich met zijn satirische, vaak oppervlakkige, maar virtuoos geschreven blij- I spelen een grote vermaardheid. Zelfs nu, bijna een eeuw later worden zijn dol-komische stukken nog zeer geregeld gespeeld. Bij de Haagse Comedie bijvoorbeeld staat Feydeau's ..Een vlo in 't oor' al seizoenen lang op het reper toire. En het eerste werkelijke successtuk van Feydeau. ..Mijn heer gaat op jacht", dat al eer- j der door de Nederlandse Comedie is uitgebracht, is onlangs bij het Nieuw Rotterdams Toneel in pre mière gegaan. Merkwaardig eigenlijk dat deze laat negentiende eeuwse grapjasserij rond de huwelijksontrouw, waar bij het verrassingselement door de logische opeenvolging van alle klucht- scènes ten enenmale ontbreekt, de schouwburgzalen van vandaag vol doet stromen. Dat de Leidse Schouw burg zon stuk van Feydeau komt daar waarachtig wel tot zijn recht gisteravond niet helemaal vol was. ach, het zal ongetwijfeld aan Ko ning Voetbal hebben gelegen. In elk I geval komen de Rotterdammers van avond opnieuw met .Monsieur Chas- i se" op de proppen, zodat de K en O- leden een tweede kans wordt gebo- VOOR DONDERDAG 9 OKTOBER. Hilversum I. 402 m AVRO: 18.00 Nws 18.11 Radiojourn 18.20 Uitz van de BP AVRO: 18.30 Stereo: Licht Instrumentaal ensemnle 18.55 Voor de kinderen 19.00 Stereo: The Skymasters: dansork. 19.25 Gespr. brief 19.30 Nws. IKOR: 19.35 Deze zal heil zijn: een progr. over messlasver- wachtingen AVRO: 20 05 Stereo: Me lodietjes en datjes: licht muz.progr. 20.30 Nederl. Mozartdag 1969 21.20 Per Saido. hoorsp. 22.30 Nws. 22.38 Meded. 22.40 Radiojourn. 22.55 Nederl. Mozart dag 1969 iverv.) 23.5-24 00 Nws. Hilversum >98 m. NCRV18 00 Tijd vrij voor muziek ln vrije tijd A Koorzang: geestelijke liederen B. Brassband 18.30 Nws. 18.41 Act. Aansl. (ca. 19.00 u Spektrum: den om te gieren en te brullen. De amoureuze escapades van Feydeaus, toneelfiguren leiden uiteraard tot een verbazingwekkend aantal misver standen die pas veel later op de van dik -hout- zaagt-men-planken- manier uit de weg worden geruimd. Deurtjes. die achtereenvolgens dicht- en openslaan, spelen bU dit al les een allesoverheersende rol. Wat het spel van de hoofdrolvertolkers betreft, het maakt de indruk meer geroutineerd dan geïnspireerd te zijn. En het mag zeker niet voorkomen, dat uitgerekend de drie belangrijk ste spelers, te weten Wim v. d. Heu- I maatschappelijke vraagstukken nader vel. Lies Franken en Pieter Lutz. op belicht 19 15 Stereo: Leger des H ells- eengegeven ogenblik zelf in lachen ÏSSSSJ'J» dreigen uit te barsten. Per slot van - .r rekening is het opvoeren van een kluchtspel een serieuze zaak. hoe dwaas een bepaalde situatie ook mag lijken. Jammer ook dat Lies Fran ken, 'n talentvolle actrice overigens, in deze Feydeau weinig geacheveerd naar voren treedt. Als zij zich in haar bewegingen die te druk- doenerig zijn wat afremt dan zal er zeker heel wat gewonnen zijn. Elly van Stekelenburg speelt sympa thiek maar kan een door de zonde val geteisterde gravin zonder scru pules moeilijk gestalte geven. De consequent doorgevoerde regie van Jules Royaards, di etevens een rol in het stuk vervult, verdient alle lof evenals trouwens de gehele aankle ding van deze Feydeau. c. Rosier Ferdinand Huyck 20.20 Lichte gram muz 20 30 Radio Actief, gev. progr. (22 30-22.38 Nws ARNHEM (GPD) De Arn hemse fïlmweek draait op volle toeren. In het Saskia-theater wachtten gisteren niet minder dan zesenveertig korte en minder korte films op vertoning. Wie ook nog iets anders dan het overladen programma wilde zien, moest wel een keuze maken. Bij die keuze viel voor de tweede dag in successie op. hoe interessant en veelbelovend het werk is. dat de leerlingen van de Nederlandse Film academie tegenwoordig maken. „Sur prise-surprise" bijvoorbeeld en „De man met duizend tanden", beide trouwens ook al in het .grote' pro gramma in „Rembrandt" vertoond, zijn de moeite van het vermelden zeker waard. Dat de jongeman, die wat obsti naat met eigen projector en film doek naar „Saskia' was gekomen, omdat, naar hij zei. zijn aoht milli meterfilms voor .open doek' wareD geweigerd en hij zijn eigen voorstel ling wilde organiseren, verdacht veel leek op de dit jaar aan de film academie afgestudeerde Fons Gras veld. maker van de zeer goed ont vangen duizend tanden-film, was minder toevallig dan het leek Ten slotte bestond de aotieve filmploeg, die dit zonderlinge tafereeltje in de hal van het theater op film vast legde, uit leerlingen van deze aca demie. De enige Haanstra-film in de film marathon WR6 niet van Bert, maar van diens 21-jarige zoon Ramko. Een drie minuten durend filmpje, dat onder de titel draughtsmen" op een dambord wit en zwart elkaar betekenisvol jaat bestrijden. „Zonder eniege hulp van mijn kant gemaakt", vertelde vader Bert. Want al moeht hij er dan ook geen hand naar uitsteken, niemand kon hem beletten samen met moeder Nita trots te zijn op dit prille werkstukje vol leuke invallen van zoon Rimko, ook al leerling van de Filmacademie Bij zon lawine van films zal men haast gaan vergeten, dat er ook ln de Rem brandt-bioscoop nog films werden vertoond. En dat was toch echt het geval, 's Middags de En gelse speelfilm „Three into to won't go" van Peter Hall, waarmee in juni het Berlijnse filmfestival werd ge opend en die toen al vooral opviel door de hoofdrol van Rob Steiger als spil in een moeilijke driehoeks- situatie. En s avonds Pim de la Parra's „Obsessies" .waarover intus sen aJ zo het een en ander is ge zegd. Genoeg om er nu over te zwijgen Dat geldt echter niet voor .Joop', het elf minuten durende mini-drama van dezelfde regisseur. Want dat. speciaal voor Arnhem gemaakt., net op tjjd gereed gekomen werkje vol zotte invallen over een prikkebeen- in-de-liefde bleek duidelijk in de smaak te vallen bij een stampvolle zaal. .Joop' ls een luchtig niemendal letje, voor een belangrijk deel ook drijvend op de acteerprestaties van Wies Andersen in de titelrol. Maai het was zonder twijfel ook de beste korte Nederlandse film. die gisteren in het Rembrandt-theater aan bod kwam. Directer en vooral bondiger ook dan .Slipstream van Boud Smit. een filmpje over de T.T.-races. dat. wel sfeer heeft, maar waarvan het ver haal de make», vooral in het zwakke middenstuk, kennelijk wat uit de hand is gelopen. Wat Frans Weisz' „In den be ginnen. enslotte betreft was er alle reden om zich af te vragen of deze in vorige films zo talentvol voor de dag gekomen cineast het paradijsverhaal. dat hij wilde vertel len. wel ooit in de hand heeft ge had. Voor velen betekende deze on- voorstelbare Adam en Eca geschiede-1 nis met Pieter Lutz en Astrid Wei man in de hoofdrollen, een diepte punt in Weisz' filmwerk DEN HAAG (ANP) Het aanUI branden in woonhuizen neemt de laatste jaren voortdurend af zo blijkt uit statistische gegevens van het CBS. Het aantal branden in 1968 be- 1 droeg 4062. In boerderijen en op boerenerven woeden 1023 branden (1029), in fabrieken, ateliers en werkplaatsen 1243 (1315) en in mo torvoertuigen 1532 (1587). Het aantal bos-, duin- en heide- en veenbran den nam toe van 513 ln 1967 tot 866 ln 1968. Spelen met vuur en baldadigheid werden bij 4156 iv.j. 4002» branden als oorzaak vermeld, defecte of ver vuilde schoonsteen bij 836 i 960», broeiing of zelfontbranding bij 363 i428» en onvoorzichtigheid bij roken 470 (433»; branden waarvan geen ooi-zaak kon worden genoemd namen toe van 3664 in 1967 tot 3962 in 1968. De opgegeven directe financiële schade bedroeg f 266,5 min tegen vo rig jaar f 170.5 min. dit is een toe-1 neming met 56Het gemiddeld schadebedrag per brand was f 38.000 (vj. f 25.000.-». Uit de verdeling naar object blijkt, dat fabrieksbranden de meeste schade veroorzaken, nJ. f 117,6 min, daarna volgden de branden in pakhuizen e.d. (f 76.1 min) en de boerderijbranden (f 37.1 min). Bij de branden kwamen 43 perao- nen om het leven, gewond werden 682 (576» personen. Eind 1968 telden de gemeentelijke brandweerkorpsen in ons land 25.389 personeelsleden. Daarvan waren 9?fc beroepskrachten en 907» vrijwilligere. 22 38-22 45 Parlementsoveretcht) 93 55- 24 00 Nws. VOOR VRIJDAG 10 OKTOBER Hilversum 1, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn 7.20 Lichte grammuz (8.00 Nws. 8 11 Radiojourn 8 30-8.33 De Groentenman NOS: 9 00 Stereo: I Omroepkoor: Ou de Uederen II. Radio Blazers-ensem ble mod. muz. (9.35-9.40 Waterst AVRO: 10.00 Voor de kleuters 10.10 Arb vit. (gr (11.00-11 02 Nws.) 11.30 Blokfluit en klavecimbel: oude muz 11.55 Beursber. NOS: 12.00 Blik op de wereld: populair progr. over ontwik kelingshulp. Overheldsvoorl 12.30 Uit voor de landb. NOS: 12.40 Stereo: lich te grammuz. 12.50 Recht en slecht pr 13.00 Nws. VARA: 13.11 Act. 13.20 Stereo: Klase ork.muz. (gr.) NOS 14.10 Stereo: lichte grammuz 14.30 Radio-wedstr. 15.15 Stereo: Aspekten van de kamermuz 15 45 Toerlsmo: toeristische Inform, uit binnen- en bul- te nl VPRO: 16.00 Nws. 16 02 VPRO- Vrijdag: gev. progr. Hilversum 2, 298 m. KRO: 7 00 Nws. 7 10 Het levends woord 7.15 Stereo: Badlnerle: klaas, en mod. muz. (gr.) (7.30 Nws 7 32 Act 7.50 Overweging 8 00 Nws.) 8.30 Nws. 8.32 Voor de hulsvr. (900-9.10 Gymn. voor de hulsvr.) 9.40 Schoolradio 10.00 Stereo: Aubade: klass en mod. ork.w (gr.) 11.00 Nws. 11.02 Voor de zieken 11.55 Meded. 12 00 V. twaalf tot twee gev progr. 12.22 W(J van het land 12.26 Meded. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws. 12.41 Act. 13.00 Raden maar quiz) 14.05 Schoolradio, 14.30 Stereo: Muslesta: licht gev muz.progr. TROS 15.00 Stereo: Concert a la carte: verz - progr. van operamuz, 16 00 Nws. 16.02 Dlsco-drlve-ln de showbusiness op de korrel genomen 17 00 Persoverzicht 17.15 Sportkompas 17.45 Aot. I Hilversum 3. 240 m. i VARA 9 00 Nws. 9.02 De Eddy Bec ker Show (10.00 Nws.) NOS 11.00 Nws 1103 De Felix Meurders Show VPRO 12.00 Nws. 12 03 Top-30 (13 00 Nws I TROS: 14.00 Nws. 14 03 Lynx (of Los) AVRO: 15.00 Nws. 15.03 Muziek Boe tiek: licht gev muz.progr. (16.00 Nws) 17.00 Nws. 17.02 RadloJ 17.05-18.00 Zingende bougie: gev. pl progr. voor automobilisten TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I NOT NOS: 10.45-11 35 Schooltelevi sie NOS. 18.50 KI.: De Fabeltjeskrant NOS: 1900 Journ. AVRO 1907 KI Doebledoe: showprogr voor de Jeugd. NOS: 20.00 Journ AVRO 20.20 Avro's Televlzler 20.30 Tien kleine negertjes gefilmd TV-spel 22 10 KI.: Fllmrep over Rembrandt NOS: 22 45-22 50 Journ Tcleac: 22.50-23 020 Teleactl- vltetten II Nederland II NOS 18 50 K I De Fabeltjeskrant NOS 19 00 Journ 19.03 Scala. Inform progr KRO 19.30 KI HU en ZU TV- serle NOS: 20 00 Journ. KRO: 20 20 Redt een gezin, documentaire film 20.30 KJ Bonanza TV-Western 21.20 Brandput. 22.00 Muzikale show rond Shirley Baaaey NOS: 22.50-22.55 Journ. ADVERTENTIE Bartex is de fijnste snelscheercrême die ik ken. En nog de voordeligste ook!

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 5