V estiging volgend jaar Lucas Bols gereed "Liefst moet een kat ook nog kleuren bij vakantieregeling van Noordwijkse winkels Dodelijk Meisi ongeval in Lisse NIEUW KANTOORGEBOUW TORENT 30 METER BOVEN NIEUW-VENNEP UIT Najaarsbeurs in Ontevredenheid over Watersport- centrum Samenwerking KVP-CHU-ARP aan de orde Cabaret Lucifer PSV-Rapid in sporthal van Katwijk e gewond bij oversteken Cees van Stein de snelste „oud-renner" P. Zonneveld vertoonde films over J oorschoten MEVR. MOORMAN EN HAAR CA TiER Y 't bankstel" DINSDAG 30 SEPTEMBER 1969 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 9 NIEUW-VENNEP In het eer ste kwartaal van 1970 wordt de nieuwe vestiging van Lucas Bols op het industrieterrein in Nieuw- Vennep officieel in gebruik ge nomen. Een gedeelte van de fa briek. waaronder de produktie- afdeling en de flessenspoelerij, is overigens al geruime tijd in be drijf. Momenteel zijn ongeveer 250 man personeel in Nieuw- Vennep werkzaam. Het wachten is op het gereedkomen van het kantoorgebouw, dat dertig meter (negen verdiepingen) hoog wordt. December 1965 werd op een 18 hectaren groot terrein de eerste paal geslagen voor het nieuwe bedrijf. In september van het daarop volgende jaar kon reeds een enorme leeggoed- hal in gebruik genomen worden. In deze hal is onder andere een nieuwe flessen-spoelmachine komen te staan die 6000 flessen per uur kan verwer- ^jken. Het personeel van de aannemings- v<| maatschappij Kreuger uit Schiedam begon in december 1967 met het e| heien van de zevenhonderd palen voor het negen verdiepingen hoge kan toorgebouw. Dit moderne gebouw dat begin van 1970 zal worden op geleverd. is op de gebouwen van Schiphol na het grootste complex in de Haarlemmermeerpolder. Het is een ontwerp van de architecten Swa- neveld en Goslinga in Rotterdam. De bouwkosten van het project bedra gen ruim vier miljoen gulden. Men heeft rekening gehouden met t $een personeelsbezetting van driehon derd man, ondanks dat r.ien is over- iy gegaan tot mechanisatie. Eén ver dieping van het gebouw zal in beslag worden genomen door een computer, die thans reeds in gebruik is op het „oude" kantoor in de binnenstad Ivan Amsterdam. Elke verdieping is voorzien van een rondgaande galerij hetgeen ondermeer het ramenlappen vergemakkelijkt. Directe zonstra- ling wordt tegengegaan door 'n auto matisch werkende zonwering. Bij zonder veel aandacht werd bij de naj bouw geschonken aan de geluidsiso- 'P' latie. Museum Naast alle Nederlandse kantoren van het concern zal het kantoorge bouw ook een als museum ingerich te ontvangstruimte bevatten. De fir ma bestaat namelijk bijna vierhon- In Voorhout VOORHOUT De confessionele partijen in Voorhout, gaan de moge lijkheid tot samenwerking, voor de gemeenteraadsverkiezingen in 1970 onder de loep nemen. Donderdag avond komen de leden van de ARP. CHU en KVP om acht uur in het ge meentehuis bijeen om het met een ge be zamenlijke lyst uitkomen te bespre- leqken. HILLEGOM In de sociëteit .Het Haam' trad het Lisser cabaret „Lu cifer" op. De bedoeling van dit acht tal Lissenaren was een pittig geluid te doen horen in de bollenstreek op tereinen van kerk, maatschappij cultuur In het verwezenlijken van deze doeleinden slaagde deze groep volkomen. Op vlotte, overtui gende wijze werden originele, eigen- ii tijdse teksten en muzikale invallen gepresenteerd. •tri de KATWIJK AAN ZEE Be langstellenden. die morgen een bezoek aan de sporthal in Katioijk aan Zee willen brengen om om half negen van de badmintondemon- stratie te genieten, zullen eveneens, in kleur, de voet balwedstrijd tussen PSV en Rapid Wien op de televisie kunnen volgen. Directeur Timmermans heeft enkele toestellen kunnen bemachti gen en deze heeft hij in het restaurant van de hal laten plaatsen In de kleine zaal van de hal zal de bekende damspeler C. Varkevisser een simultaan spelen tegen KDC Dit begint om acht uur. VOORSCHOTEN De Voorscho- I tense Najaarsbeurs wordt dit Jaar gehouden in het watersportcentrum van Kamsteeg N.V. aan de Hofweg. waardoor de expositieruimte vergroot is tot ruim 1000 m2. De beurs wordt. gehouden van 7 t/m. 10 oktober. De j onening door burgemeester en wet houders van Voorschoten zal specta culair. door middel van een hehkoo- terlanding, bij de expositiehal ge- schieden. De laatste jaren werd de najaars- i beurs gehouden in het Cultureel Centrum. Door de grote deelname was heit nuttig vloeroppervlak te ge ring. Hoewel Kamsteeg N.V. binten het centrum gelegen is. verwacht men een grote belangstell'ne De «standhouders krijtren een extra duw- t.Jt in de goede richfc'ne door de be oordeling van de stands on origina liteit. koopkracht en fraaihe'd Het assortiment is zeer uitgebreid en omvat van kantoor-machines, automobielen tot hir^houdelijke ge bruiksvoorwerpen. Ook de warme bakker zal aanwezig ziin. Rondom het watersport centrum is een ruime parkeergelegenheid aanwezig. Voor het eerst zal ook de gemeente Voor schoten deelnemen aan de beurs. De afdehne Voorlichting zal een stand inrichten, waar leder de gelegenheid wordt geboden kenn's te nemen van uitbreidenrsr>lai,-,n?n en do toekom stige ontw;kke!irg van het dorp. NOORDWIJK Onder de Noord wijkse winkeliers, en wel speciaal bü de slagers en de kruideniers, bestaat ontevredenheid over de va kantieregeling. Niet dat zij er iets op tegen hebben om een paar weken te genieten van een verdiende rust. maar omdat zij naar hun mening on eerlijke concurrentie hebben onder vonden. Er zyn namelijk een enige tijd ge leden gevestigde slagerszaak en een grootbedrijf in levensmiddelen, die zich niet houden aan de verplicht voorgeschreven vakantie. Als gevolg daarvan zeggen de winkeliers na deel te ondervinden, want van een verhoogde omzet in de tweeweekse periode, dat de collega-zakenlieden met vakantie zijn. komt dan niet veel terecht. Men is boos op de bur gemeester, omdat hy niet tot slui ting van de bedrijven is overgegaan, en op de politie, die protesten tegen de vermeende overtreding niet zou hebben aanvaard. Hoewel de reactie van de betrok ken winkeliers te begrijpen valt, zien zy over het hoofd, dat super markten. welke aan bepaalde eisen wat omzet, oppervlakte en branche derd jaar en daarom zijn historische stukken overgebleven van onschat bare waarde. Het museum is thans nog op de zelfde plaats waar vroeger het Loodsje stond, aan de Rozengracht in Amsterdam. Het museum zal, zo- LISSE De Ren- en Toervereni- ging „De Bollenstreek-' hield zondag op het parcours aan de Spekkelaan in Lisse zyn jaarlijkse rit voor oud renners. Cees van Stein bleek enigs zins verrassend de snelste. Hij ver wees de als favoriet getipte Tjeerd Dijkstra in een sprint van vijf man naar de tweede plaats Onder de supporters van „De Bol lenstreek" bestond voor dit treffen van de oud-renners veel belangstel ling. Helaas verschenen er maar elf renners aan de start en die waren nog in 2 categorieën ondergebracht. De ouderen boven de dertig jaar re den zeven rondes en van hen bleek Kramers weliswaar de snelste, maar hij reed buiten mededinging mee. De eerste prijs ging dan ook naar Jan Faas. Tweede werd Egbert van 't Oever, derde Piet de Koning en vier de voorzitter Siem v. d. Poll. De oud renners onder de dertig jaar moes ten een ronde meer rijden. In een eindsprint van vijf man toonde Cees van Stein zich met een half wieltje verschil de snelste De uitslag: 1. C. van Stein. de 37,6 km. in 1.03.08 2. Tjeerd Dijk stra, 3. Peter Koop, 4 Jaap van Dam, 5. Cees MeeuwLsse, 6. Kees Kap tem. In een rit op gewone fietsen was Henk Went de rapste. Tweede werd J. Looyestein en derde S. v.d. Burg Elf dames leverden slag met elkaar, in een wedstrijd over twee ronden en van hen bleek Alle Steekers de snel ste. De race voor amateurs en nieuwe lingen leverde in de sprint van een acht man sterke kopgroep winst op voor Red van Trigt. Met enkele leng tes verschil bleef hy zijn tegenstan ders de baas. De uitslag: 1. R. van Trigt, de 28.2 km. in 48 05 2. Fons v.d Berg, 3 N. Slingerland, 4. Ton v.d. Berg. 5. Leo v.d. Berg. als reeds gezegd, naar de nieuwe i vestiging worden overgebracht. De beroemde voorgevel zal steen voor steen worden afgebroken en naar Haarlemmermeer worden ge transporteerd Het interieur zal wor- I den „verpakt" in een natuurstenen LISSE Op het fietspad aan de Heereweg in Lisse is gisteravond, half acht. de zeventienjarige C. Stynmeier met zijn bromfiets tegen een lichtmast gebotst en dodelijk verongelukt De duo-passagier moest zwaar gewond in het Academisch Ziekenhuis worden opgenomen Het ongeluk gebeurde toen de ion- LEIDEN Een 14-Jarig Leids meisje kreeg een hersenschudding, roepen van anderen die niet bekwa- I kwart over twaalf op de Hoge Rijn dijk vlak voor een naderende vracht wagen de rijbaan overstak. Het i meisje liep zo pardoes het zebrapad op. dat de vrachtautochauffeur on- I öanks krachtig remmen een aanrij ding niet kon voorkomen. Ze moest door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis worden overgebracht. Recente opname van het Lu- ?ens an.d.®re bromfietser inhaal cas Bols-gebouw dat begin 1970 Nauw?lu.ks ™re" offideel in gebruik zat worden ge- f ZU Ben„ de „"ch Acid mast. De achteropkomende brom- fietser kon hen niet meer ontwijken doos en komt vóór het nieuwe kan- en sloeg over de kop. Deze kon na toorgebouw in Nieuw-Vennep te behandeling in het ziekenhuis naar staan. I huis worden vervoerd. LEIDEN —Op een bouwterrein aan de Mahlerstraat in Leiden-Zuldwest is eind vorige week een knijperbak van een graafmachine ontvreemd. Het apparaat zou een waarde van f 1800 vertegenwoordigen. betreft, voldoen, krachtens de be staande voorschriften niet onder de vakantieregeling vallen. Als de thans protesterende zaken lieden verder wet en verordening goed hadden gelezen, zouden zij tot de ontdekking gekomen zijn. dat zy zelf ook hun zaken open hadden kun nen houden. Deze maas in de slui- tingsvoorschriften ontdekte een sla ger namelyk, toen hy aan zijn va kantieplicht werd herinnerd. Hij at tendeerde er op. dat de gemeente raad van Noord wijk. toen deze een paar jaar geled< de vakantieveror dening vaststelde, het aan B. en W overliet een rooster voor de winke liers op te stellen, en tevens aan het college de bevoegdhei gaf de va kantieperiode te bepalen. Volgens de wet had de gemeenteraad de pe riode moeten vaststellen, maar dit is niet gebeurd! VOORSCHOTEN De Damea Contact Club in Voorschoten heeft het winterseizoen ingezet met een Eucharistieviering in de St. Lau- rentiudkerk. HVt dameszangkoor bracht enkele Nederlandse gezangen ten gehore. j Na de dienst begaven de leden zich naar het Bandsgebouw waar het traditionele kopje koffie met gebak werd geserveerd. De heer P W. Zon- I neveld vertoonde zelf opgenomen kleurenfilms over Voorschoten en omgeving, die een prachtige indruk gaven van de rijkdom aan bos en groen in en rond het dorp. Voorts een leuke film van de laatste kinder optocht tijdens de Wilhekninafe»- ten. Na de pauze vertoonde hy nog I films, opgenomen tijdens zijn ver blijf in Canada. Het programma van de Dames Contact Club vermeldt een klaverjasavond en een demonstratie avond in oktober en in november een lezing van mevrouw StikvoortVan Veen over .Hoe te handelen bij on gelukken in huis". Marktberichten RIJNSBURG 29-6 Bloemen veiling: Anjers per stuk: witte 15-25, rode 25-35, roze 20-30. crowly 21-31. dusty 23-34. rthur 17-27. keever 19-29. G.J. 20-32, la reve 22-33. esperance 23- 36; Freesia per bos: golden yellow 85-125, white swan 140-170; Rozen per stuk: baccara 40-55, caol 7-11, garnet- te 6-10, zorina 12-20; Div. snijbloemen per stuk; anthuium 100-260. gerbera 15-35, lelies 65-125; per bos: aster 80- 125. helianten 450-650 per 100; chrysan ten per bos: joker 100-125, lllian hoek 80-90. koens elite 60-100. davine 80-110 delightfull 90-120. grace 75-110. lnd. polis 140-160, white spider 150-175; stuk: 4 regalia 30-36. breitier 20-30. hhn 30-38. alex bedsen 25-29. BODEGRAVEN. 30-9 Kaasmarkt: Aanvoer 51 partijen goudse kaas. Prij zen: le kwal. 4 17-4 27. 2e 4 00-4.16. extra kwal. 4.78 Handel kalm. OEGSTGEEST Bent u ook verzot op een jong springerig katje, dat zo dwaas achter een mug aan kan rennen? Vermoe delijk noemt u uw poes dan iets in de geest van „Smiespel" of „Moppie". De poezen van mevrouw Johanna Moorman uit Oegstgeest heten „Miranda van de Rhijnevest" en „Minette van Poelgeest". Duur klinkende namen voor klinkend dure katten. U zult uw poes wel van een kennis hebben gekregen, die opge lucht was dat hij er weer één uit een nest van zes jongen kwijt raakte. Miranda en Minette daarentegen zijn deftige Perzen, die een stamboekkaart bezitten om hun gegoede afkomst te be wijzen. Mevrouw Moorman heeft acht vaste katten in huis. waarvan de meesten al menige prys op interna tionale kattenshows hebben ver diend. Mevrouw Moorman heeft een priizenkast vol rosettes en bekers, die zelfs een leek te denken moet geven. Zij is één van de weinigen die (als hobbie) zowel Siamezen als Perzen fokt. Het is een kostbare hobbie, dat wel. Wiens aardigheid in een speels katje uitgroeit tot een passie voor deze diersoort, dient over een niet al te smalle beurs te beschikken „Met al- les wat Je kwijt bent aan dekgeld. 1 inentingen, voedsel, reiskosten en in- entingen voor de internationale shows, komt een kampioenskat Je toch gauw op een 2000 gulden". Keuterboer! j» Mevrouw Moorman is wat Je noemt een autoriteit in de katten- fokkery. Zy bekleedt een bestuurs functie in Felikat. de Nederlandse vereniging voor fokkers en liefheb bers, zij is vertegenwoordigster voor Nederland van de Siamese Cat Asso ciation en bovendien is zy dit jaar benoemd tot presidente van de White Persian Society of America. Dat neemt niet weg. dat zy zich af en toe „net een keuterboertje" voelt, te midden van haar katten, zo merkt ze lachend op. „Het is hard werken om interna tionaal aan de top te biyven". waar schuwt mevrouw Moorman begin nende liefhebbers Het is niet als af schrikking bedoeld. „Acht katten kan ik nog de baas", glimlacht ze .„maar de verzorging eist erg veel tijd. Je bent altyd gebonden, Je kunt er nooit zo maar eens uit om op vakan tie te gaan. Dat is de keerzijde van de medaille". Met die verzorging doelt mevrouw Moorman byvoorbeeld op het schoonmaken van de hokken. Achter in de tuin staat een grote ren. die is verdeeld in een gemeenschappelijk speelhok en een hok waar zich (met infrarood verwarming) de kooien be vinden. Daar gaan de poezen in die krols zyn. De hokken moeten van zelfsprekend op tijd worden ver schoond. 's Morgens verwachten de beesten van mevrouw Moorman dat de gekookte vis op tyd wordt opge diend. net ai6 het (runder- of paar de-) vlees 's avonds. Overigens zwerven de vier Perzen, de twee Siamezen en de twee Euro pese kortharen vrM door het huis, als ze niet krols zijn tenminste. Bij hun zwerftochten voelen ze zich niet in het minst bedreigd door Joost, een j wat weemoedig uit zyn ogen kyken- de Golden Retriever hond van tien maanden, die zyn eigen krach ten niet kent. Nieuw-binnenkomende gasten springt hy enthousiast over hoop. Joost heeft zijn eigen stretcher onder de piano, die zodra hy op staat om een pannelap te gaan ver scheuren meteen wordt ingenomen door één van de Perzen, een ras dat nogal op zyn rust ls gesteld. Nee, dan zyn Siamezen energieker De sierlyk-ranke Cattleya vermaak te zich kosteiyk met een afgevallen bloein. in de tijd dat wij bij mevrouw een Pers 225 *ulden °Pbrengt. maar Moorman op bezoek waren. Af en I npg'riaols men kan z,cb winstgeven- toe onderbrak ze haar solo-spelletje der hobbies voorstellen, om een inspectietocht langs de man den van de Perzen te maken, maar Katjes uit een jong nest worden die keken hoogstens met hun eeuwig vaak doorverkocht aan andere fok- gefronste kop verstoord op. en lie- kers. maar ook gaan er wel naar ten zich niet uit hun dommel halen particulieren Modeverschijnselen j (een voorkeur voor een bepaald ras Iedere cattery, zo legde mevrouw of een afwijkende kleur) treft men Moormans ons onderhand uit. heelt ook in de kattenfokkery aan. „Voor een eigen „bedrijfsnaam" Die van sommige mensen is een dure kat een mevrouw Moorman heet „van Poel- statussymbool aan het worden, liefst geest". Wordt er by haar een poesje moet hij nog kleuren bij het bank Mevrouw Moorman uit Oegst* geest die hier één van haar kam pioen* Perzen vasthoudtheeft haar handen vol aan acht van deze ras-beesten. Foto LD/Holvast} of katertje geboren, dan krijgt hy een voornaam, met onvervreemd baar erachter de naam van de cat tery. Mevrouw Moorman over de fok: ,3tel ik heb een witte Pers met te grote oren. Dan ga ik op shows op zoek naar een volkomen geiyk- waardige kater met kleine oren. Je hoopt dan dat er wat by is in het nest dat uit die kruising wordt ge boren". Aan de eigenaar van een ge renommeerde kater moet voor de stel ook. Daarom ga ik altyd zo veel mogelijk na aan wie ik verkoop Er moet een reöeiyke kaïns inzitten dat de poezen goed terecht komen, an ders doe ik ze niet weg. Wie eens by mevrouw Moorman gaat kyken naar de atletische Sia mezen. de donker kykende Perzen met hun wuivende staart of de meer huiseiyke Europese kortharen, moet zich hoeden vooi een in kennersogen dekking ongeveer 75 gulden worden afschuwelijke fout: eer, Pere moet betaald. Daar staat wel tegenover tegen zyn haren ln worden gestre- dat een Slameesje ongeveer 160 en ken. De auto- en motorclub „Voor schoten" organiseert zaterdag een zwembadrit. Er wordt in twee klas sen gereden namelijk de sportklaas» en de tourklasse Het batig saldo komt geheel ten goede van het co mité voor de bouw van een zwem bad ln het dorp. De dezer dagen gehouden pleis teractie heeft voor de kas van de EHBO in Zoeterwoudr eer. bedrag opgeleverd van f 375,79 Binnenkort I zal er worden begonnen met een 1 nieuwe cursus die uit twaalf lessen zal bestaan.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 9