Drie onderscheidingen bij de Grofsmederij Mijn naam is 'Océ'1400. Leiden heeft er weer 68 E.H.B.O.-ers bij Brug gaat 3 weken dicht Dr. J. Zandee gewoon Utrechts hoogleraar Afscheid bij G.A.B. Goede aanvoer met stabiele prijzen Ik ben het grootste kopieerwonder sinds de uitvinding van het karbonpapier. Vanavond kom ikopTV. LEIDSE VEEMARKT Het zuiveren van afvalwater Diploma-zwemmen in „De Vliet" Schoolboekje over beleg van Leiden Grote handicap voor verkeer Spruitkoolavond Wol vee Lichting van brievenbussen oce PAOLK A 6 LEIDKCH DAGBLAD ZATERDAG 27 SEPTEMBER 1969 LEIDEN De aanvoer op de laatste vrijdagse veemarkt op de oude plaats bracht veel vee naar deze vertrouwde omgeving. Alle rubrieken waren behoorlijk vertegenwoordigd. Ook het marktbezoek was goed. LEIDEN Het Hoogheemraad schap van Leiden heeft uitvoerig vergaderd over zijn nieuwe taak: het zuiveren van afvalwater van steden en dorpen via overneming van zuiveringswerken. Er werd tevens een speciale commissie aangewezen die zich zal beraden over de nodige wijzigingen in de bestuurssamenstel ling. Daarbij zal ook het oordeel warden gevraagd van de commissie waterkwaliteit, waarin naast het Hoogheemraadschap zelf, de ge meenten en de Kamers van Koop handel zijn vertegenwoordigd. Mien besloot tot het voteren van Vergeleken met vorige week ver-1 en f 1650.vare koeien van f 600.— gelden voor nadere voorzieningen anderde in de handel niet veel en tot f 975.en f 1325. v ysHHR LEIDEN Drie medewerkers van de Kon. Grofsmederij werden gisteren gehuldigd en onderscheiden op de „jubileum avond" van het bedrijf, die gevierd werd in het Anthonius Clubhuis. Het waren de heren J. J. Planje en D. A. van 't Riet die uit handen van burgemeester Van der Willigen rie bronzen eremedaille van de Orde van Oranje Nassau ontvingen, en J. J. van der Pot, die de zilveren ere medaille ontving. Alle drie zijn zij dit jaar veertig jaar in dienst van dc Grofsmederij geweest. De heer PLtnjer deed zijn intrede op 13 mei 1929 als vormer in de gie terij. Later werd hij routinelasser bij de kettingfabriek, en tenslotte in 1960 voorman-mstejIer op de Elga-afde- ling. Zjjn medejubilaris Van 't Riet kwam twee weken later in dienst, was eerst voorslaand er in de ketting- fabriek, later ketting-handsmid en tenslotte werkmeester van de af de- ling bêchéhamer. Het eerst van het waalv0OT zich een groot aantal jon- drietal kwam heer Van der Pot Bens „en meis,fs had omgeven. Er verschenen ook wat oudere deelne mers, die 15 morgens trouw geoe fend hadden. De geslaagden zijn voor diploma ARemco Masurel. Anton Gicske, Robert van Zijp, me vrouw C. dc l'Ecluse. mevr. E van lijk na beoordeling van degene aan wie zij wordt toegekend. Behalve de reeds genoemde spre kers voerden nog het woord de he ren A. van Sta dein namens de on dernemingsraad en F. van der Berg namens de personeelsvereniging. LEIDEN In het zwembad „De Vliet" werd het lesseizoen afgesloten met het afnemen van examens. Tijdens de gezellige avond traden op het cabaret onder leiding van Ab Hofstee en het danskwartet van Hen- ny Langeveld. Op de foto vJjij. burgemeester Van der Willigen en de jubilarissen Van 't Riet. Planje en Van der Pot. (Foto LD/Holvast) aan de zuiveringsinstallaties van bleven de prijzen voor de meeste Hoofddorp en Zwanenburg, die van rubrieken tamelijk stabiel, met hier de gemeente Haarlemmermeer war- en daar een tendens van iets ge- den overgenomen. Er werd een ak- j drukte prijzen. Met uitzondering van koord bereikt met de onderhandsede handel in slaohtlammeren, die aanbesteding van bouwkundige voor- zeer stug verliep niet lagere prijzen, zieningen bij het aanbrengen van was het totale beeld van de handel 'n slijkoirculatie - apparatuur in de in-1 vrij rustig tot redelijk. De totaal stallatde die van de gemeente Leider-1 aanvoer bedroeg 2670 dieren, dorp wordt overgenomen. I De sector melkvee zorgde voor een Er zullen verbeteringen moeteng^te aanvoer. In verband met de worden getroffen aan de machine- verhoging van de melkprijs met- in- lmstallatie van het dieselgemaal te gang van de komende week was ook Spaarndam. Van deze gelegenheid <je vraag iets meer. waardoor eer zal meteen gebruik worden gemaakt williger en prijshoudende handel om een nieuw inter koelingssysteem aan te brengen. De vergadering In de sector vare koeien, met een stemde hiermee in. De totale kos- tamelijk korte aanvoer, verliep de ten komen op ruim f 160.000. Voorts i handel voor goede gebruikskoeien heeft het Hoogheemraadschap van I met melk en vlees redeijk af. Voor Leiden een lening van 2 miljoen het mindere vee was de handel nog gulden aangegaan, bestemd voor dej traag tot kalm. Notering melk- en financiering van zuiveringswerken. i kalfkoeien van f 975.tot f 1300.— in dienst, namelijk op 23 maart 1929 Hij was op de oraaierij achtereenvol gens leerling-schaver, metaaldraaier, controleur, on der baas en tenslotte hoofdcontroleur De directeur ir. M. C. de Jong re leveerde tijdens de huldiging dat de Beest. mevr. A. Fokker, mevr. A. C. heer Van Dyk dit jaar een kwart Moerkerk, mevr. H. Goddijn. mevr. eeuw aan het bedrijf verbonden is A- Hugens, Veronica van Buuren, geweest. Hij kreeg evenals de drie1 mevr G- Stikkelorum. mevr. D. van eerder genoemde jubilarissen ook het Velzen, mevr. C. Dijkman, mevr. J. LeiDEN De Pestalozea-school aan de Kernstraat heeft een aardig boekje uitgegeven over de voorge schiedenis en het feitelijke beleg van Leiden in 1574. Het is bestemd voor de leerlingen. De samenstellers, de heren Van der Scheun, Buysse en Niemeyer, hebben een vlotte schrijf trant weten aan te houden. Op een uiterst aanschouwelijke wijze zijn zij ingegaan op de reden van de 3-okto berviering. In het boekje is veel il lustratie-materiaal opgenomen. Men ziet de volkswoede oplaaien bij de, -.7- beeldenstorm, er is een tekening die 'ontvingenlat handen van hun exa- n, T T Cnnnalfiilo Hot LEIDEN Het blijkt telkens weer. dat het van groot belang is, dat men bij ongevallen, hetzij langs de weg dan wel in be drijven en kantoren, de eerste hulp direct bij de hand heeft. In dergelijke, veelal kritieke momenten, kan een EHBO'er snel en doeltreffend de eerste hulp verlenen. Van deze gedachte moeten de 68 cursisten, die in het Academisch Zie kenhuis hun eerste opleiding volgden toch zeker doordrongen zijn geweest. Na een half jaar lang onder deskun dige leiding te hebben getraind, volg de gisteravond in de grote zaal van Den Burcht loon naar werken. Allen laat zien hoe de Spaanse legers naar minator, dokter J. L. Sonneville. het Leiden ztfn"opgelet en "Sn"prent E.HB.O.-dlploma, Het waren de da- mes M. Bakker, J. H. van Beek, H. waarop burgemeester Van dei- Werf zijn hongerige stadgenoten moed in spreekt. Bekema, M. v. d. Berg. H. Buit- Bik, R. Dammers. J. van Deursen, V. Delfts-blauwe gedenkbord, het drie tal bovendien de gedenkpenning van de Maatschappij van Nijverheid, Radedr, Dorien van Kins, Elly De- vilee. Veronica Gijzenij, Linda de Hoed, Marianne Brocaar. José Burgemeester Van der Willigen Zandvliet, Erica Hoek. Jacqueline achtte in zyn toespraak het geza- Reith, Chathalien Massaar, Theodo- menlijk vieren van jubilea, die voor rus van der Krogt, Diederik de Bruin, initiatief genomen, etn jaar worden opgespaard, een ge- j Harry de la Rie. Paul van der Krogt. lukkige vondst. Hij drukte de jubi- I Hans Knigge, Karei van Bemmel. larissen op het hart de onderschei- Jacques Berends. Karin Stikkelorum. ding dikwijls ie dragen omdat deze Harold Maghielse. Janette Wakka. mevr. G. van Zijp, mevr. M. Boo nekamp, de heer W, van Zijp en Cees Opdam. Achterin het boekje staat een klei- J Drost, C. Faas-Bik. M. Faber. H. ne test voor leerlingen, aan de oGrdijn, I. den Haan. O. Heemskerk, hand waarvan zij kunnen nagaan i B- Hendriks, A. W. M. Hermans, J. hoeveel er van de tekst is doorge- I «JHoelen. R. Jansen, A. J. M. Kap- drongen. De Pestalozzi-school heeft tein. A C. B. Klaassen. G. Knijnen- met deze uitgave een verheugend burg, L. de Koning. A. M. Könings, E. H. de Kort, M. A. H. Korver, best gezien mag worden. Zij is niet I automatisch verleend maar wel dege- I LEIDEN De Rijnzicht- brug tussen Haagweg en Mors- weg wordt maandag 6 oktober tijdelijk voor alle rij verkeer af-1 gesloten. Het brugdek moet I dringend worden vernieuwd Het werk zal ongeveer drie weken duren. In overleg met de politie wordt bewegwijze ring aangebracht. Het Is niet onwaarschijnlijk, dat de tijdelijke afsluiting van deze brug. waarvan de planken hier en daar al zijn losgeraakt, vooral de eerste da gen op andere plaatsen tot nog gro tere files en opstoppingen aanleiding zal geven. Zeer recente verkeerstel lingen hebben uitgewezen dat per werkdagetmaal niet minder dan 12.500 gemotoriseerde voertuigen en 9 A 10.000 fietsers en bromfietsers de brug passeren. Aangezien de brug wel toegankelijk biyft voor voetgan gers, zal de laatste categorie «fiet sers en bromfietsers) betrekkelijk wei nig hinder ondervinden. De 12.500 motorvoertuigen echter (hoofdstroom Zuidwest-station v.v.) zullen een andere weg moeten zoe ken. De meeste weggebruikers zul len vermoedelijk willen uitwe ken naar het toch al overbelaste kruispunt b|j de Güzelaarsbank. Het lijkt echter raadzaam indien enigs zins mogelijk de buitenkant van de stad te nemen, zoals de singelroute of via het Haagsche Schouw. j Diploma B: mevr M. A Delis, I mevr. H .Goddijn, mevr. A. Hugens, W. van Gurp, Gerard van Strien, Adrie Rijsdijk, Monique van Bom- mei. Pater Waltman, Willy Rijs dijk, Helma van der Hoeven, Sonja 1 Rjjsbergen, Margriet Berg. Netty j Blansjaar, de heer W. van Zijp. Cor j Penseel. Karei Koster. Jan Delfos. I Peter van Veen en Joop de Bolster. Diploma C: André van Haastrecht, j Karei van Veen, Eric van Veen, j Mayo Keekstra en Flip Kuypers. Di ploma D Cor Weeda, Peter Doderer, j mevr. W. Verwer. Olaf Marselis en Marjo Berendsen. Diploma E Pauli I Schute. Willy Merts en Geesje de Lange. Diploma F Thea Radder en Margriet Pompe LEIDEN Tot gewoon hoogle raar in de theologische faculteit te Utrecht is benoemd prof. dr. J. Zan dee, voordien buitengewoon hoogle raar en eerder hervormd predikant ondermeer in Warmond. Dr. Zandee werd in 1914 in Leiden geboren als zoon van een school hoofd. In de Sleutelstad werd hij in 1937 hulpprediker, waarna hij als pre dikant in 1939 naar 's Heer Hendriks Kinderen vertrok. In 1945 kwam hij els predikant naar Warmond, waar hij tot 1957 bleef. Daarna ging hij z:ch uitsluitend op de wetenschaps beoefening toeleggen. Hij promoveer de tweemaal ia Leiden, namelijk in 1948 tot doctor in de theologie en twaalf jaar latei tot doctor in de let teren. Vanaf 1957 tv as dr. Zandee weten schappelijk medewerker in het kop tisch aan dr Rijksuniversiteit te Utrecht, waar hij in 1965 tot buiten gewoon hoogleraar werd benoemd. Het gewoon hoogleraarschap van thans omvat als leeropdrachten de geschiedenis van de antieke gods diensten en inui verschijnselen en de Egyptische taai- en letterkunde. W. v. d. Kroef, J. G. A. v. d. Krogt. S. P. de Ligt, E. van Niekerk, J. M. van Niekerk, C. Nieuwenburg, v. d. Linden. G. M. E. Olsthoorn, A. Oosterlaan, C. G. M. Paulides. L. de Ranitz, Y. Recourt, H. W. van Riel- Groeneweg, J. M. la Rivière, P. Scheurwater, E. van Schie, P. M. E. Schouten, J. v. d. Schrier. M. E. v. d. Sleet. A. W. Swart, J. Triezen- berg, J. J. Vinkestijn-Nolles, J. v. d. Werf. J. van Willigen, D. Zoet. E. van Zonneveld, L. E. L. Zoutendijk- Gruhn en de heren G. H. Baars, D. Bakker, C. Bonnema. W. de Bruin, H. Chrispijn, Th. C. Ham, A. de Jonge. C. Klarenberg, P. Kuivenho- ven, C. van Leeuwen, P, Lems, W. J. v. d. Linden, W. A. H. Mulder, H. J. Mol. J. J. Nieuwenburg. N. Over- djjk, P. J. Singerling en T. M. J. Valkenburg. Dokter Sonneville, die wees op de waarde van de door hem uitgereik te diploma's, verbond daaraan de op wekking om zich straks ook in te zetten voor de vervolgcursus. De voorzitter van de afdeling Lei den van de Kon. Ned. Vereniging voor E.H.B.O., de heer J. D. Sleg- tenhorst, die deze uitreiking een hoogtepunt in het adfelingsle- ven noemde, maakte vervolgens de naam van de beste cursist bekend, het was de heer P. Lems. die een fruitmand kreeg aangeboden. Voor vrolijkheid zorgden deze avond „De Randstadspelers", met hun muzikale en vocale show „Herfst parade 1969", waarin een bonte men- gleing van bekende melodietjes was verwerkt. „The Night Breakers" o.l.v. Gé Hejjnekamp brachten aan het eind van dit showfeest nog wat dansmuziek. Ook in de afdeling vette koeien was er voor Leiden een behoorlijke aanvoer. Hoewel die belangstelling j goed was. misten wij enkele grote inkopers. De vleeshand el deed het weer iets beter, terwijl er minderj dieren wei-den ingevoerd in verband met de heffing op d,e import, die weer 100 is. Niettemin deed de handel het aanvankelijk nog traag, maar er was later toch meer animo, zodat de afloop nog redelijk was en de prijzen nog niet lager. Notering I per kg geslacht gewicht: vette koeien van f3.65 tot f4.30 en f5.—; extra kwaliteiten boven notering tot f 5.25 Slachtstieren van f 4.75 tot f 5.15. Worstkoeien van f3.50 tot f3.60. In de afdenng vette kalveren was er een goede ruime aanvoer van uit eenlopende kwaliteiten, waaronder jammer genoeg tooh te veel zware kalveren van mindere kwaliteit. Belangstelling en vraag waren ta melijk goed en het aanbod boven verwachting. Voor de courante kal veren had de handel een vlot ver loop. maar de mindere soorten de den het iets rustiger. De prijzen ble ven nog wel gehandhaafd. Prijzen per kg. levend gewicht: van f3.50 tot f3.75 en f4.extra kwaliteiten boven notering tot f 4.10 tot f 4.15 LEIDEN Traditiegetrouw had het bestuur van de Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling „Leiden en Omstreken" de spruitkooltelers uit genodigd in de koffiekamer van de Stadsgehoorzaal de spruitkoolavond bij te wonen. De voorzitter van de veiling, de heer B. van Vliet, opende deze goed bezochte avond met het memoreren van de goede resultaten van de teelt in het afgelopen seizoen. Ook het nieuwe seizoen 19691970 is zeer goed 'begonnen. De heer C. van Wielingen van het Rijkslandbouwconsulentschap te Barendrecht besprak, toegelicht met dia's de ontwikkeling en de groei van spruitkool, de vroege teelt en het machinaal oosgten van dit gewas. Hiermede is men in staat 800-1.000 stronken per uur te verwerken. De entomologe, mej. W. de Brou wer van 't Rijkstuinbouwconsulent- schap te Naaldwijk, sprak daarna over de slakken- en koolvliegbestrii- ding. Door het mooie weer van de afgelopen zomer is ook de rupsen- bestrijding dit jaar zeer belangrijk. Mej. de Brouwer toonde aan de hand van enkele statistieken de be langrijkheid van het gebruik van de juiste bestrijdingsmiddelen aan. In wolvee was er een redelijke aanvoer: iots minder dan vorige week. De handel in vette lammeren deed het zeer stug met lagere prij zen. Oorzaak is dat Frankrijk, de grootste afnemer, momenteel veel lammeren geïmporteerd krijgt van uit Engeland, die wegens een reduc tie van één franc per kg. op de in voer, zelfs goedkoper zijn dan vóór de devaluatie van de franc. De con- ourrentie van overzee speelt ons hier dus wel parten,. De vette soliapen konden voor het binnenland nog goed worden ge plaatst met- gehandhaafde prijzen. Voor de fokkerij bestond iets minder animo, hoewel er mooie beesten aan geboden werden. Deze handel deed het rustig af. Notering: vette scha pen van f 90,— tot f 105 en f 125.- Vette lammeren van f 120.tot f 130.— en f 145.Fokschapen van f125.— tot f145— en f165.—. In de afdeling varkens voor fok- en mesterij nog steeds een mooie aanvoer en een behoorlijke vraag, waardoor een redelijke en prijshou dende handel. We gaan echter de herfst tegemoet, waardoor de vraag zich weer meer rioht op de betere en zwaardere biggen. Notering: drachtige zeugen van f 575.— tot f 625.en f 675.Schrammen van fllO tot. f120.— en f130.—. Big gen van f 95.tot f 102.en f 108.-. Ook de handel in slachtvarkens deed het nog wel redelijk, maar was als gevolg van de hoge prijzen, die weer iets opliepen, toch wel even moeilijker. Voor de komende week zit er dan ook wel een tendens van iets lagere prijzen in. Prijzen per kg. levend gewioht' lichte slachtvarkens van Jtai. f2.80 tot f2.82. Lichte slachtzeugen van plm f2.20 tot f 2.30. Voor geiten bestond een goede aanvoer, met iets minder vraag. De j handel deed het daardoor stroef met moeilijk gehandhaafde prijzen. No- i tering: f25.— tot f65.— en f95.—. LEIDEN In de kring van het personeel van het Gew. Arbeids bureau is gisteren afscheid genomen van de adjunct-directeur, de heer A. M. Abbenhuis, die met ingang van 1 oktober in dezelfde functie in Den Haag is benoemd en van mevrouw C. M. B. Res-van Dril. assistent/ jeugdconsulente, d ie naar Eindho ven vertrekt. De directeur, mr. M. G. van Rijswijk, schilderde mevrouw Res af als het „zonnetje ln huis" en prees haar voor het werk in de jeugdbemiddeling en beroe- penvoorlichting. Voor de heer Ab benhuis, die de dienst van haver tot gort kent, betekent de benoeming in Den Haag een mooie promotie. De voorzitter van de personeelsvereni ging, de heer Boonekamp, dankte beiden voor de prettige samenwer king. De jeugdconsulente, mej. H. van der Meij, richtte zich in een spe ciaal woord tot haar assistente. En kele attenties werden aangeboden. LEIDEN In verband met bij zondere maatregelen op het gebied van postvervoer ten behoeve van de bestelling op maandag zullen m.i.v. morgen de brievenbussen te Leiden, Hazerswoude Dorp, Hazerswoude Rijndijk, Hoogmade, Koudekerk aan den Rijn, Leimuiden, Noordwijker- hout. Roelof arendsveen, Rijnsburg. Rijpwetering, Rijnsaterwoude, Voor hout. Warmond en Zoeterwoude op zondagavond om elf uur worden ge licht. Aangezien deze lichting vanuit Lei den zal geschieden is het noodzake lijk, dat de afzenders voortaan steeds de naam van de plaats van bestemming in het adres vermelden. Aanduidingen als „alhier" of ,,e.v.' kunnen tot vertraging ln de over komst of zelfs tot onbestelbaarheid leiden. Van deze centrale lichting zjjn uitgezonderd de brievenbussen, gelegen in de buitenwijken, die tij dens de bestelling worden bedienclb Voor dinsdag t/m zaterdag worden ei de lichtingen op de huidige tijden'e gehandhaafd. Eenzelfde maatregel geldt voor de gemeenten Aarlanderveen, Alphen a d. Rijn, Bodegraven, Langeraar, Nieuwkoop. Nieuwerbrug, Nieuwveen Noorden. Oudshoorn, Ter Aar, Wou brugge, Zevenhoven en Zwammer- dam. ADVERTENTIE De 'Océ* 1400, één van de 24 'Océ' kopieerapparaten kunt u kopen, huren of huren-per-kopie. Vanavond om 20.00 uur (Ned. I) laat ik u zien hoe ik alles kopieer. Getypte brieven, balpen-brieven, vulpen-brieven. Tekeningen en kaarten. Tijdschriften en boeken. Vanavond demonstreer ik u mijn gemakkelijke bediening. Eén druk op kopieert in uw voordeel de knop klaar. En net zoveel kopieën als u wenst. Vanavond ook toon ik u mijn zuinigheid. Ik maak zelfs kopieën op halve grootte. Dus voor de halve prijs! Vanavond om 20.00 uur (Ned. I) Iaat ik u versteld zitten. VAN DER GRINTEN N.V. Verkoopkantoren in: Amsterdam, Den Bosch, Den Haag en Hengelo. j BON i i Vul in- Knip uit- stuur op. voor overvloedige informatie over de 'Océ' 1400. Ik wil graag alles weten over de 'Océ' 1400. Firma: T.a.v.: Adres: Tel: Nog eenvoudiger: Voor informatie kunt u ook bellen 04100-24461. VAN DER GRINTEN N.V., Verkoop Nederland. Aartshertogenlaan 151, Den Bosch.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 6