Middelbaar onderwijs in Leiden goede naam Raad Warmond unaniem voor sportzaal Brandweer zorgt voor spectaculaire redding P.T.T. op 3 oktober s MAMMOETWET KWCOMMISSIE VAN TOEZICHT IS VERDWENEN Drama in Duits gezin: 7 doden B-teams PIT '54 in halve finale AANVALLEN VIETCONG OP BURGERS PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 25 SEPTEMBER iga In de klassen meedelen, dat de com missie van toezigt besloten heeft den eersten den besten, die zich aan wan ordelijkheid schuldig maakt, weg te zenden. Als echter de directeur de volgende week een jongen uit de eer ste klasse, die een boek van een an der heeft gestolen, voor gtri wil wegzenden, wenst de commissi een zachtere maatregel, vooral na een verzoekschrift van de leerlingen de zer klasse, waarin zij voor hun ka meraad in de bres springen. Het re sultaat is, dat de directeur mag weg zenden voor korter of langer tyd. In een terugblik schrijft dr. Duy- verman: de commissie heeft zich in die mate in de onderwijszaken ver diept, dat verkenning van haar ar beid nauwelijks een facet van het zich ontwikkelende middelbaar on derwijs onbelicht liet. I LEIDEN „Opeenvolgende commissies hebben een eeuw lang en met succes ernaar gestreeft om zowel 't gemeente lijk als het bijzonder middelbaar onderwijs naar een zeer hoog niveau te voeren. Commissies, die adviserend optraden bij de gehele inrichting van het onderwijs en over de resultaten een wakend oog lieten gaan." Met deze lovende woorden sprak de burgemeester, mr. G. C. van der Willigen, gisteren in de koffiekamer van het Stadhuis zijn dank uit voor het werk, dat de inmiddels opgehe ven Commissie van Toezicht op het M.O. in een zekere vorm van vrije tijdsbesteding men gaf zich ge heel belangeloos heeft verzet. Het werk van deze commissie is in ver band met de inwerkingtreding van de Wet op het voortgezet onderwijs 'mammoetwet) met ingang van 1 augustus 1968 van rechtswege opge houden te bestaan. Hiermee werd een periode van meer dan honderd Jaar <1 september 1864 1 augus tus 1968) afgesloten. De leden van de commissie, die zo nodig hun kritiek niet spaarden, ken den de onder hun toezicht staande scholen door en door, aldus de bur gemeester. Mede door uw toedoen heeft het middelbaar onderwijs in Leiden steeds een goede naam gehad. Bo vendien hield de commissie zich zeer Intensief bezig met het scheppen van een behoorlijke rechtspositie voor de leraren. Nadat uw bevoegdheden in de loop der jaren reeds belangrijk waren ingeperkt (rijksinspecties), bracht de inwerkingtreding van de mammoetwet een einde aan uw werkzaamheden. school in het kader van de mam moetwet. In zyn gedenkboekje geschreven in prettige verhaaltrant staat dr. Duyverman stil bij de vele activitei ten, die de Letdse Commissie van toezicht in de jaren 1864-1968 ont plooide. Hij gaat daarin terug tot de tyd, dat Thorbecke het middelbaar onderwijs wettelijk regelde. By de oprichting van de commissie werd haar taak bij wet en later verorde ning geregeld. Onderwijzers waren verplicht de commissieleden alle ver langde inlichtingen te geven omtrent de school en het onderwijs. Bij wei gering werden zy gestraft met een boete van f 25. of een gevangenis straf van drie dagen en bij herha ling met beide straffen tesamen. De burgemeester rechts overhandigt dr. J. P. Duyverman het eerste exemplaar van het door hem geschreven gedenk boekje „Een eeuw middelbaar schooltoezicht" (Foto LD/Holvast) leraar soms onder de les drukproe ven corrigeert en dan de leerlingen schriftelijk werk geeft. Of de com missie maar even handelend wilde optreden. In 1875 lezen wy, laat de Commis sie zich weer duchtig gelden. Eerst moet in februari de directeur Wanorde Gedenkboekje De burgemeester toonde zich ver heugd. dat het lid van de Leidse raad, die als commissielid ook nauw bij het werk betrokken was, dr. J. P. Duyverman. bereid was gevonden om over „Een eeuw middelbaar school toezicht" een gedenkboekje samen te stellen. Het eerste exemplaar van dit boekje stelde de burgemeester de schrijver ter hand, waaraan nog een boekenbon werd toegevoegd. Ook de aanwezige oud-commissieleden en rectoren van lycea e.d. werd een boekje aangeboden. Prof dr K. A. H. Hidding. oud- voorzitter van de commissie, dankte eveneens dr. Duyverman voor zyn publicistische arbeid en wees met een enkel woord op de plaats van de AHLEN (DPA. APP) Een 33-ja- rige vrouw, die aan een ongeneeslijke ziekte leed. heeft in het Duitse plaatsje Ahlen onder haar zeven personen tellend gezin een waar bloedbad aangericht. Vermoedelijk reeds gisterochtend heeft zy met een pistool haai moeder, haar man en vier kinderen (in leef tyd va riërend van zeven maanden tot acht jaar) gedood en daarna de hand aan zichzelf geslagen. Na haai- gru weiyke daad liet zy een brief achter waarin zy de redenen die haar ertoe hebben gebradr.t, uiteenzet. Het drama werd ontdekt nadat buren, die zich ongerust maakten oveir het feit dat de Jalouzieën van de woning de gehele dag gesloten bleven, de politie waarschuwden Het pistool met de brief werden vlakby het lichaam van de vrouw gevonden. Het drukke verkeer in de straat waaraan de woning gelegen is, neeft er waarschijnlijk voor gezorgd dat de buren geen schoten hebben ge hoord. In een huishoudelyk reglement van 1865 lezen wy: „Wanneer een leer ling aanhoudend aanleiding geeft tot wanorde en daardoor den goe den gang van het onderwys belem mert, zal de Commissie van toezigt, op voordragt van de directeur, maat- regelen kunnen nemen, strekkende om den leerling van school te ver- i wy deren" Meer dan eens wisten ook de ou- I ders de weg naar de commissie te vinden. Een vader klaagt, dat een ZOETERWOUDE Van de drie teams van Pit '54, die op basis van hun overwinning in de pule vorige week in de kwartfinale uitkwamen, heeft alleen het B-team de halve fi nale bereikt. In een enerverende wed- stryd klopte Verhagen c.s. VW na een 42 achterstand met 54. Twee overwinningen van G. Verhagen en Jan Koek en 1 zege van Piet Opdam. Het A-team sneuvelde door een 63 nederlaag waarby Kas Koe mans en Anneke Koek één punt scoorde. Twee overwinningen van Mevr. Coby Verhagen v d. Helm en H. van Veen waren niet voldoende voor het c team dat eervol met 54 ten onder ging. E.H.B.O. -examens in Leiderdorp LEIDERDORP Burgemeester M. v. d. Have heeft aan 47 geslaag de kandidaten het E.H.B.O.-diploma uitgereikt. Docent was dr. M. P. Hennink en onder de geslaagden waren twee jongelui, die nog geen 18 jaar waren, te weten Willy Lans en Frits Poelman. De voorzitter, de heer J. Hop. deelde mee. dat de komende cursus gegeven zal worden in „EHBO-nieu we styl" d.wjz. geen 26 maar 12 les- avonden. Od deze avond werden er verder cadeaus aangeboden aan de artsen Hennink en Van 't Woud. deze laat ste verzorgde de vervolg-cursus van de gediplomeerden en bloemen aan de dames bestuurleden. Geslaagden: dames: M. van Ingen Schenau-Comet: L. van Dam; J. van Haersma-Buma: W Th. v. d. Put- ten-Straver; H v. d. Putten; M. Prevoo-Brieër; D. A Roest; L. van Straten. Leiden- M. Versteeg: J. v. d. Pluym-de Geus: J. Hoek-Groene- veld; A. C Derksen-Limonard; E. C. van Leeuwen; J. A. M Zuidgeest. Ryswyk; M. van Wijk; S. Lepelaar; H. Kuyl-Roman; G. de Wolf-Harm- sen; J. de Klerk-v. d. Aa; M. Laba- drie-v. Velzen; C. Kossen; E. J. Lin- schoten-van Tol; J. Huybens-Heems- kerk; L. Postma, Leiden; H. J. Vol- riet-Berendsen; J. Sorgdrager-Sis- singh; M. J. Ruig: J. M Paling- Gaastra; M. Leurdyk, Leiden; A. Zierikzee-Kop; J. Benjamins. Lei den: A. Gerrits, Oegstgeest; J. v. d. Graaf. Heren: C. v. d. Graaf; H. A. Scheffer; J. M. L: Witsenburg; J. Boekhold; F. de Jong, Leiden; G Vons; J. Lacourt, Leiden; H. J. Mat- teas. Leiden: A. A. Boek. Leiden; J. van Lierop; R. v. d. Vegte. LEIDEN Op 3 oktober zullen de postkantoren Leiden-Gerestraat en Leiden-Bevrydingsplein tot 10.00 u. zyn geopend voor de normale dienst uitvoering. De stadspostagentschap pen zullen die dag zijn gesloten. De kantoren te Oegstgeest en Leiderdorp zullen normaal zyn geopend. De lichting van de bybrievenbus- sen zal te 0.900 uur en 16.00 uur geschieden. Aan het hoofdkantoor Gerestraat zal de laatste lich ting plaats vinden te 19.00 uur. De eerste briefpostbestelling zal normaal worden uitgevoerd, evenals de bestelling van pakketpost en aan getekende stukken. De 2de bestelling komt te vervallen. Voor het voeren van telefoonge sprekken en het aanbieden van tele grammen kan men terecht in de openbare telefooncellen, welke o.a. aanwezig zyn in de zelfbedienings- ruimten van het hoofdkantoor Gere straat en het bykantoor Bevrydings- plein. Betere afrastering voor speelplaats van 't Kwatternest LEIDERDORP De oudercom- missie van de openbare kleuterschool 't Kwetteme.-t, heeft mondeling het verzoek gedaan om rond de speel plaats van de kleuterschool een af rastering aan te brengen ter beveili ging van de kleuters. Aan de voorzyde van deze kleuter school grenst namelyk een parkeer plaats. die intensief in gebruik is nu de flat aan de Laan van Ouderzorg volledig bewoond is. De huidige af rastering, bestaande uit een nog schriel-groeiende beplanting, biedt niet voldoende veiligheid voor de kleuters, die gemakkelijk tussen de planten door de straat op kunnen komen, ondanks de tussen de plan ten aangebrachte prikkeldaadafras tering. Deze afrastering is echter aangebracht op een hoogte van pius minus vyftig centimeter, zodat de kleuters er gemakkelijk onderdoor kunnen kruinen. Bovendien is de speelplaats aan de ingang niet voor zien van eer, hekwerk. De kosten voor een afrastering worden ge raamd op f 1400,-. B. en W. stellen de raad voor het ex tra-krediet van f 1400,-. benodigd voor het treffen van deze voorzieningen, beschikbaar te stellen. LEIDEN Het verkeer in de Breestraat was vanochtend enkele ogenblikken gestremd. Deze strem ming vond haar oorzaak in een on gewoon ziekentransport, waar behal ve een ambulance-auto een ladder wagen van de brandweer aan te pas moest komen. Toen namelyk een 50- jarige Leidenaar op de hoogste etage van een pand aan de Breestraat als gevolg van een val van de trap met rugletsel naar het ziekenhuis moest worden vervoerd bleek het trappen huis te nauv; voor de brancard. De enige mogelykheid om de gewonde naar bulten 'e krygen was door het raam. Uiteindelijk lukte het de brandweer de man met brancard en al naar beneden te takelen. WEERRAPPORTEN Yai hedenmorgen 7 uur LEIDEN Een 46-jarige in woonster van Leiden kreeg een schouderfractuur, toen zy gister avond omstreeks kwart voor tien op de Burggravenlaan met haar fiets kwam te vallen. De E.H.D. zorgde voor vervoer naar het Academisch Ziekenhuis. SAIGON 'Reuter" In de Zuid- vietnamese stad Tsjaoe Doe, gele gen in de Mekong-delta, zyn giste ren by een bomaanslag op een res taurant zes burgers gedood en acht gewond. Nauiwelyks een etmaal te voren waren by eenzelfde aanslag in Doec Ton drie doden en vier ge wonden gevallen. Ofschoon het militair gesproken in ZuidVietnam .Rustig" blijft, neemt het aantal overvallen van de Viet- cong op burgers steeds toe. In de week die j.l. zaterdag eindigde, heb ben communistische tereurgroepen 99 burgers gedood, 238 gewond en 83 ontvoerd In de maand augustus waren er in totaal 345 burgers ge dood. 1392 gewond en 141 ontvoerd. Van 1 januari tot 20 augustus van dit jaar hebben de communisten 5030 Zuid Vietnamese burg eis gedood 12.935gewond en 5464 ontvoerd De meeste terreuraanvallen vin den plaats in de „schaduwgebieden" waar de regering overdag de baas is. en de Vietcong 's nachts, en wel voornamelyk op het platteland maar ook in steden als Saigon. Da Nang en Hoei. Het Russische persbureau Tass meldt uit Hanoi, dat de Noordvietna- mese nationale vergadering de vice- president Ton Doec-thang gekozen heeft tot staatshoofd, ter opvolging van wijlen Ho Tsji-minh. Thon Doec thang is 20 augustus 81 jaar gewor den Evenais Ho Tspi-minn wordt hij door de bevolking aangesproken met „bac" (oom), hetgeen uitslui tend aan revolutionairen van het eerste uur is voorbehouden. a A 5 c 2 2 S eS i a oc£ E3 a a Amsterdam zwaar bew. 20 10 0 D« Bilt mist 21 10 0 Deelen mist 21 11 0 Eelde mist 20 9 0 Eindhoven zwaar bew. 22 11 0 Den Helder licht bew. 20 12 0 Luchth. R'dam mist 21 12 0 'f wen te onbewolk' 20 11 0 Vüsslngen licht bew. 20 16 0 Zuid-Limburg geh. bew. 22 13 0 Aberdeen zwaar bew 17 5 2 Barcelona onbewolkt 26 15 0 Belgrado onbewolkt 22 10 0 Eerlijn licht bew. 19 8 0 Bordeaux mist 26 10 0 Brussel zwaar bew. 22 14 0 Frankfort mist 22 8 0 Genève mist 20 9 0 Grenoble zwaar bew. 25 10 0 Helsinki geh. bew. 13 0 Innsbruck mist 23 6 0.1 Lissabon onbewolkt 28 15 0 Locarno geh. bew 23 13 0 Londen geh. bew 22 11 0 Luxemburg mist 21 12 0 Madrid licht bew. 28 0 Malaga onbewolkt 23 14 0 Mallorca onbewolkt 27 15 0 München onbewolk. 20 7 0 Nice onbewolkt 27 16 0 Oslo geh. bew. 18 14 0 Far ijs geh. bew. 24 15 0 Pc me onbewolkt 28 16 0 Stockholm geh. bew. 17 13 0 Wenen onbewolkt 20 9 0 Zürich mist 18 9 0 DONDERDAG Microtheater (Vestestr. 40) rlum met „Droom der gevangenen"!' uur nam Gebouw Staal wijk Dahlia-avond Lel se Tuiniers- en Bloemistenver. Eendracht Verbonden 8 uui nam. Zuiderkerk Vredesweek Forum lltici over ontwikkelingsbeleid 8 nam. Rest. De Doelen Afsclieidsreceu dhr. D W. Joekes (Ned. Rotogravi Maatschappij) 4.30-6 uur nam. Schouwburg K. en O. (serie A) j neelgroep Theater met „Het boek" 8 uur nam. L.H.J.-gebouw (Levendaal 101) F; „La Hora de Los Homos". 11.30 1' .0 'ei Stadsgehoorzaal K. en O Eerste p menadeconcert Residentie-ork. o, Bchumll Gregor, soliste Nerlne Ban (piano) 8 uur nam. Den Burcht Feestavond E.H.B.O. 1 uur nam Oegstgeest (Gemeentecentrum) desweek Spr. prof. dr H I ïnnenf* over „Rijke en arme landen" 8 nam. Leiderdorp (Dorpshuis): Vredesw Film .Hora de los Hornos" 8 uur nj Zomerzorg Ledenvergadering Wi delkring Leiden en omstreken 8 nam Rullclub Boshxüs (achter Hodi 76) 7-9 30 uur nam. Rijnlands lyceum (Apollolaan 1) V le Evangelie-gemeente Oegstgeest dhr. Slelstra 8 uur nam. Witte Singel 25 Bijeenkomst Sci lieren Aktiegroep Leiden 7.45 uur Oude Vest 13 Evangelisatie chri^ ie gem. Ecclesia 8 uur nam. ZATERDAG Oegstgeest (Het Witte Huis) Schi 'y sociëteit Palamedes 2-5.30 uur nan Microtheater (Vestestr. 40) rlum met „Droom der gevangenen' uur nam. Agnes Lyceum Vredesweek J ongel g mis celebrant pater P. Hermans uur nam. Ver Oud Leiden Excursie naar gen op Zoom en Tholen. Vertrek renmarkt 8 uur voorm. ZONDAG Zijlsingel 2 Volle Evangelie -zenJ^s Spr. dhr. J. Zijlstra 10 uur voorn [n Antoniuskerk Vredesweek Jonge) 59 mis. celebrant pater Sweerts 11 uur Zuiderkerk Vredesweek Oecumenl dienst. Voorgangers kapelaan H. Grieken, ds. A. J. Lamping en v. d. Zwaan 7 uur nam. Sociëteit Leython, Levendaal 10 Iedere zondagmiddag (3 00 uur) cobal voor 18plus èn l8min. 18niln Iedere dinsdag-, woensdag- en i derdagmiddag en woensdagavond: cieteit. 26 september a.s.: film: Slag om pels. 18plU9 Iedere dinsdag-, donderdag- en dagavond: Sociëteit. 27 september a.s.: Film: Slsg om pels. LEIDSE BIOSCOPEN. CAMERA „Al Capone", 18 jr.L.. 2.30, 7, 9.15. Zond ook 4.45. Vrl zat-avond. 11.30 uur: „De vreemdl 18 jr. IJ DO: ..The lost man". 18 Jr 2.30, 7. 9 15. Zond ook 4.45 LUXOR: „De terugkeer van Drsctsc) 18 jr. Dag 2.30, 7, 9.15. Zond ook dei KEX: „Meisjes in extase", 18 jr. 2.30, 7, 9.15. Zond ook 4.45. Vrij zat. avond. 11.30 uur: „Doctor Gla«J10 Jaar. STUDIO: „Schade". 18 Jr. Dag 21 d 9 15. Zond ook 4.45. TRIANON: ..Funny girl", a.l. Dag 2 en 8. Zond ook 5. En •tl TENTOONSTELINGEN Groenoordhal Auto-show „Het torhuis" 10 uur voorm. 10 uur (t.e.m. 26 seDtember). Kunstzaal Heufl Wassenaar: S ^a, ir DONDERDAG Kon Schouwburg, 20.15 uur: taag- se Comedle: „De vrouwen van Shang hai" van Tore Zetterholm Ned Congresgebouw 20.15 uur: Nat i >uth Theatre of Lo don: „A mld- summernlghts dream" "an Shakespea re. Paviljoen theater 20.30 uur: Nieuwe Komedie „Gezichten en maskers", drie eenakters van Lulgl Pirandello De dorpsraad van Abbenes or- j ganiseert voor de jeugd tot 14 jaar in het Dorpshuis zaterdagmiddag om twee uur een filmmiddag De pas opgerichte basketbal afdeling van Dios uit Nieuw-Vennep, komt vrydagavond in de Kennemer- sporthal in Haarlem voor het eerst in aktie tegen Hoofddorp II. derijen en aquarellen van Johan nlng, dag. (behalve zondag) van uur en bovendien dinsdagavond Tl aa 10 uur (t/m 15 oktober). Galerie Walenkamp (LAK): üi w1 kooptentoonstelling, dinsdag t/m dag 1-6 uur, zaterdag 2-5 uur (t/; september) Molenmuseum „De Valk" (dag van 10 uur voorm. tot 5 uur nam. dag 1-5 uur nam). Maandags ten. Jeugdmuseum Koppenhinksteej opend. zaterdag van 11-17 uur. Antiek uit het begin van de eeuw Inlichtingen bij het secret! LJA. Stadhuls-Breestraat. De Lakenhal Dag. 10-5 uur; 1-5 uur Rijksmuseum van Oudheden (Ri penburg 23): Werkd. 10 uur vod 5 uur nam.: zond 1-5 uur nam. Rijksmuseum voor volkenki (Steenstraat 1) dag. 10-5 u; zoi 1-5 uur nam. WARMOND De Warmondse raad was het er gisteren unaniem over eens dat de sportzaal snel aan de Endepoellaan moet worden gerea liseerd. Voor men echter de goed keuring hieraan gaf werd er nog uit voerig gediscussieerd over de finan ciering van het gebouw. De heer A. A. Willemsen (KVP) zei dat het ge bouw in vyftig jaar zal worden afge schreven. terwijl de lening slechts een looptijd van 25 jaar heeft. Wat zal het effect zijn van deze belang rijke uitgave op de begroting van 1970? Hij had liever gezien dat deze aangelegenheid by de vaststelling van de begroting voor volgend jaar had kunnen worden behandeld. „Wat gaat er in de toekomst met het oude gymnastieklokaal gebeu ren?" vroeg de heer A. A. Schepers (VVD). „Hieraan zal in de toekomst een andere bestemming worden ge geven," aldus de voorzitter. Het aangaan van een overeen komst met de gemeente Leiden, be treffende de vuilverwerking, werd niet direct goedgekeurd. „Het is be ter dat we deze aangelegenheid by het vaststellen van de begroting 1970 zouden behandelen. Nu reeds bedra gen de kosten van de reinigingsdienst f 48.000 By aanneming van het voor stel zullen deze f 26.000 hoger komen te liggen. Tevens is het niet uitge sloten dat de reinigingsrechten ver dubbeld moeten worden, aldus de heer Willemsen. De heer Van der Kroft is van me ning dat langer wachten zinloos is. Over drie maanden zijn we dan .iog even ver. „Is het nu al bekend hoe veel de reinigingsrechten in de toe komst zullen gaan bedragen?" wilde de heer Th Weyers 'KVP) wel eens weten. „Als we nu niet besluiten om de overeenkomst aan te gaan, dan zal men later heel wat meer geld moeten betalen." „Hoeveel de reini gingsrechten in de toekomst zullen gaan bedragen ls thans met nog geen mogelykheid vast te stellen." volgens de voorzitter. Het voorstel om deel te nemen aan het opstellen van een verkeers- en vervoersplan voor de Leidse ag glomeratie werd zonder meer goed gekeurd. Verscheidene leden van de raad hadden bezwaar tegen de subsidie voor het goasdienstonderwys aan leerlingen van de bijzondere scholen voor het gewoon l.o. De heer Willem sen vond dat dit onderwys evengoed door het onderwyzemd personeel kan worden gegeven inplaats van een geestelyke of godsdienstleraar. Het voorstel werd tenslotte aangenomen. Tegen stemden de heren Willemsen, Joh. Breedojk (OH) en H. Schel tens 'PvdA). Voor de restauratie van de molen in de Veerpolder besloot de raad aan de n.v. Padox dertig pro cent subsidie te verlenen. Verscheidene kampeerders. met caravan, hadden de raad verzocht of zu hun caravan ook na het seizoen op de kampeerterreinen zouden mo gen laten staan. Onder bepaalde voor waarden gaf de raad hieraan zyn fiat. Voor de zoveelste maal werd er tijdens de rondvraag gewezen op de vervuiling van de Kagerplassen en de Leede. Deze keer was het de heer I Schellens die er sterk op aandrong om nu toch eindelyk eens maatregc- len hiertegen te treffen. De voorzit ter zei dat hy hieraan de nodige aan- I dacht zal besteden. Eveneens ging de raad akkoord met het voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de Leidse Duinwater Maatschappij betreffende het leggen van een watertransport leiding in het grondgebied van het dorp. In het voorjaar hoopt men te be ginnen met de zandwinning in de Zwanenburgerpolder De verorde ning hiervoor werd goedgekeurd. Voor een te houden dierenshow, door de Jeugd Natuurwacht, stelde de raad een subsidie van f 250 beschik baar. Tevens werd besloten om met de n.v Bouw en Aannemings Maat schappij Delf- en Schieland uit Al phen aan den Ryn een overeen komst aan te gaan betreffende liet in exploitatie brengen van bouw grond in het bestemmingsplan Oran je Nassaulaan-Oost. Ned. Legermuseum Geopend dag tot en met vrijdag 9 uur vo< 5 u. nam. zond- en feestdagen 14 nam. Rijksmuseum voor de geschiedel natuurwetenschappen. Dag. 10-4 zond 1-4 uur. Heempark Oegstgeesterweg (Kikkel polder) Flora van eigen bodem, 1 van 8 uur voorm. 5 uur nam. 0 mei t.e.m. oktober op zat. en zo» uur nam. De Lakenhal: Expositie „Kunst! In eigen tyd", dag. 10-5 uur, 'f dags 1-5 uur (t/m 13 oktober) Rapenburg 94 Galerie 't DU nuys Poppen Wlny de Jongh. D sierkunst John Berserik Dinsdag zondag 2-8 uur nam t.e.m 25 tember) Galerie Van der Vllst: Schillij en pastels van Frits Klein, dl' t/m zaterdags van 9-6 uur (t/i september) Avond- en nachtdienst der apotD Geopend voor spoedeisende gen Haven Apotheek Haven 18. tel 2 De zaterdag- zondag- avond' nachtdienst van apotheek R Breest Smallenburg te Leidei wordt waargenomen door de I Apotheek De Oegstgeestse Apotheek en theek Voorschoten zyn de gehele geopend Gemeenschap Zuid-West- Hulpverlenlngs- en informatiedl Hulpverlening tel. 24101 (b.g.g 2 tnf. tel 33921. Behandeling na ongeval®» De poliklinische behandeling cj gevallen wordt van dinsdag '2 tot woensdag 12 uur waqrge» door het Diaconessenhuls Vrijdag uur tot zaterdag 12 uur door dn Ellsubethzlekenhuls (Hooigrt Op dere werkdagen en op zondagen het Academisch Ziekenhuis.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2