Vijf concerten voor de Leidse Kunstkring VOORSCHOTENS WINKELIERS TEGEN BESTEMMINGSPLAN KONINKL. BRONS VOOR A. ONVLEE Voorscliotenaren ons park is in gevaar ZIEKENHUISBOUW IN LEIDERDORP Creatief Centrum „Voorschoten" weer aan de slag Effect '54 I uit bekerstrijd Viswedstrijd „De Vijf Hoven" Oud-raadslid Den Hollander uit Oegstgeest overleden Autoverkeer op 3 oktober VOETPAD Feestavond voor bejaarden Verkeers problemen in „Boscligeest" Operaprotest in Gent Viswedstrijd Laatste vlucht PV W armond PAGINA 2 CEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 23 SEPTEMBER igj LEIDEN De Leidse Kunstkring: i shine. Solistische medewerking ver- „Voor allen" Is zoals bekend geen leent de Jonge Nederlandse pianist fusie met de Maatschappij voorWillem Brons, die met begeleiding Toonkunst aangegaan. Dat de kunst- I concert KV 238 in bes grote terts kring desondanks nog in staat is op van Mozart zal vertolken. Op 4 no- eigen benen te staan bewijst de serie concerten, waarmee zij in het ko mende seizoen haar negende lustrum wil onderstrepen. De reeks wordt op 9 oktober ge opend met het optreden van het Ne derlands Kamerorkest onder leiding van de Amerikaanse Adrian Sun- VOORSCHOTEN Het Creatief Centrum „Voorschoten" gaat. weer aan de slag met een zeer uitgebreid programma in een nieuwe behuizing. Dit seizoen heeft het Centrum de beschikking over een gedeelte van de houten noodschool aan de Molen laan 32, terwijl een klein onderdeel gevestigd blijft in het Baljuwhuis aan de Voorstraat. De op 20 Juni dit Jaar tentoonge stelde werken, als afsluiting van de startcursus in het Baljuwhuis, zyn voor vele bezoekers het verrassende bewijs geweest van het enthousias me waarmee door cursisten en be geleiders is gewerkt. Aangemoedigd door dit succes en de ervaring opgedaan vorig seizoen, zyn nieuwe mogelijkheden in het programma opgenomen en nieuwe werkgroepen gevormd. Naast teke nen, schilderen, boetseren, kunst naaldwerk, appliqueren, metaalplas- naaldwefk, appliqueren, metaalplas tiek enzovoorts kan men nu ook sie raden maken, emailleren, potten bakken, glazuren, bloemschikken, houtsnijden en houtplastieken ma ken. vember geeft het duo Herman Kreb bers, viool, en Danièlle Dechenne, piano, een concert. Het tweetal speelt werken van Beethoven, Bach, Chaus- son, Ravel en Tsjaikowski. Het derde concert, op 13 januari wordt gegeven door de pianist Alex ander Uninsky. Hij brengt werken van Beethoven, Liszt, Debussy en Prokofieff ten gehore. Het vierde concert, op 2 maart, zal voor vele muziekliefhebbers een hernieuwde kennismaking met de pianist Mal colm Frager betekenen. Zijn pro gramma vermeldt werken van Han del, Haydn, Beethoven en Brahms. De serie wordt op 10 april afgesloten met een concert door het befaamde Tótrai-kwartet, bestaande uit Vil mos T&trai, viool, Mihaly Szücs, viool, Györgi Konrad. altviool, en Ede Banda, cello. Het kwartet zal werken van Beethoven, Kodaly en Mendelssohn uitvoeren. Het begin is erOp een terrein aan de Persant Snoepweg te Leiderdorp is men gisteren be- gonnen met de voorbereidende werkzaamheden voor de bouw van een nieuw St.-Elisabethzieken- huis. De bouwkeet is reeds ge plaatst. Eind oktober zal de eerste paal de grond ingaan. (Foto L.D./Holvast) ZOETERWOUDE Ook voor het LEIDEN Voor de vierde achter eenvolgende maal organiseerde het bestuur van de Speeltuinvereniging ..De Vijf Hoven" (Z.W.) in de Vliet bij Allemansgeest de jaarlijkse vis wedstrijd. met als inzet de I.R Pos- telwisselbeker. In totaal namen 130 sportvissers aan deze wedstrijd deel. Bij de prijsuitreiking bleek, dat de I op alle fronten. De senioren A won wisselbeker thans definitief in het nen met 64 de B's met 100. De bezit kwam van de heer F. Zand- junioren deden niet onder voor de OEGSTGEEST Na een langdu rige ziekte is in zijn woning in Oegst geest, op 69-jarige leeftijd, de heer C. M. den Hollander overleden. Enkele Jaren na de oorlog was de heer Den Hollander raadslid voor de K.V.P.-fractie in Oegstgeest. Dit is echter niet de enige functie die hij in het dorp bekleedde. Meer dan der- eerste seniorenteam van „Effect '54" tig jaar was hij bestuurslid van de is de NTTB-bekerstrijd afgelopen plaatselijke Boerenleenbank. Als be- Het team won door een betere score de poule, maar werd in de na volgende ronde, door Smash RK uit Monster, gewipt. Met twee senioren- en twee Ju niorenteams trok Effect zaterdag naar Gouda, voor een clubontmoe ting met Impuls. Effect zegevierde bergen uit Hazerswoude (12 vissen). De verdere uitslag luidt als volgt. 2. G. Teegelaar. 3. J. Boef, 4. A. Sin- geling, 5. A. Staphorst, 6. J. van Loon 7. A. Schouten. 8. R. Boekhoudt. 9. W. van Loon, 10.1. de Vink. senioren. De A's wonnen met 73 terwijl de B-spelers een 64 over winning bevochten. De reeds twee maal door Impuls veroverde wissel- beker ging nu voor een jaar mee naar Zoeterwoude. stuurslid van de bloemenveiling „Flo ra" In Rijnsburg heeft hij eveneens zijn sporen verdiend. Burgerlijke Stand van Leiden VOORSCHOTEN Door het col lege van B. en W. van de gemeente Voorschoten is een ontwerp-bestem- mingsplan ontwikkeld voor het Cen trum en de Voorstraat. Tegen dit plan zijn door de winkeliers zoveel bezwaren ingebracht, dat de Alge mene Winkeliersvereniging Voor schoten waarin ruim 85 van de ter plaatse gevestigde winkeliers zijn georganiseerd, dit plan geheel heeft afgewezen. Naar aanleiding hier van heeft een gesprek plaats gehad tussen het bestuur van de AWV en het college van B. en W. waarbij partijen op dit stuk niets dichter by elkaar zijn gekomen. Onderdeel van 't ontwerp Centrum plan en plan Voorstraat is de aanleg van een z.g. kernringweg. Door de afwijzing van het gehele plan door de A.W V. werd dus ook bezwaar gemaakt tegen de aanleg van deze weg. Door het college van B. en W. Nou moet mijnheer F. Bakker, in een vorige Lezers Schrijven, echt niet menen dat de commissaris van poli tie zijn besluit om met 3 oktober auto's in de binnenstad te laten rondkarren. zal intrekken. Natuurlijk was het wel beter ge weest als hij de stad voor het auto verkeer gesloten had gehouden, maar „na ampel beraad met de burgemees ter" zo heet dat dan in die kringen, is hij tot dat besluit gekomen. En waarom Wel, toen de zo genaamde bevoorrechte klasse nog alleen auto reed en in veel kleiner aantal dan nu. toen mocht het niet. maar nu Jan en alleman inclusief Jan Pet een auto heeft, kijk nou moeten ze ook het recht hebben er met 3 oktober mee door de stad te rijden. Dat is nou eenmaal demo cratie Meeste stemmen gelden. Fout of niet-fout, dat zullen we (de com missaris) dan later wel zien. In ieder geval, zo blijft hij (de com missaris) er een prettige en naar de volkswil gerekend, begrijpende vent door En daar gaat het maar om. Want dat is óók democratie, d.w.z. in de volksgunst blijven. Later zal het volk met de commissaris zelf wel uitmaken, gelet het resultaat, of de volkscommissaris het bij het Juiste eind heeft gehad. In ieder geval, dat autootje dat altijd voor de deur staat, kan nu met 3 oktober eens voor Central, of 't Bedsteetje of de Kruik enz. staan. En daarmee is het toch wel een echt volksfeest geworden, die 3-oktober dag. P. van Vliet, LEIDEN werd, naar aanleiding van het ge- stoomd is in lijnrechte tegenspraak sprek met het bestuur van de AWV 1 met de uitlatingen van het college medegedeeld, dat alle wijzigingen in i van B. en W over meer openheid en inspraak. De vergadering van de gemeenteraad wordt dan een door het college van B en W. goed gere gisseerd toneelstuk. De AWV overweegt dan ook in de ze de hulp in te roepen van een ho ger bestuursorgaan. Algemene Winkeliersvereniging Voorschoten het ontwerp nog mogelijk zijn. Im mers het plan zou ten tweede male in de Middenstandsadviescommissie ter tafel worden gebracht. Bovendien zou bij de ter visielegging ieder de gelegenheid krijgen om zijn bezwaar schriften in te dienen. De leden van de Algemene Winkeliersvereniging hebben zich bij deze procedure, die overeenkomstig de wet is, neerge legd. Wie schetst echter de verbazing van het bestuur toen kennis werd geno men van het voorstel van B. en W. om aan de gemeenteraad een voor- I bereidingskrediet te verzoeken van maar liefst f 42.000 voor het laten ,no©t naar de Hooigracht via de besteksklaar maken van een onder- st- Jorissteeg. Het is echter heel deel van het betreffende ontwerp, gewoon dat men. ondanks de verbre- Dit was dan ook aanleiding voor ons ding. als voetganger moet lopen op bestuur om ons tot de leden van de de autoweg, want de geparkeerde gemeenteraad te wenden met het autos staan zo geplaatst, dat er geen verzoek de goedkeuring aan dit voor- voetpad over is voor voetgangers, stel te onthouden. Immers over het Mijn vraag is nu: wat moet er ge- betreffende plan moet de burgerij beuren. Moet er een bord komen (bij de ter visielegging) en de ge- het opschrift ..verboden voor meenteraad nog oordelen. voetgangers" of moet er een voetpad worden opengehouden langs de be- Als bewoner van de Herenstraat woonde zijde van de St. Jorissteeg. Orde moet er zijn. Woensdagmid dags, vrijdagmiddags en zaterdags van 11 tot 7 uur is er wanorde. P. Breedijk, Herenstraat. LEIDEN De democratie werd echter wel tot een formaliteit gemaakt toen zon der enige tegenspraak de wethouder van openbare werken dit voorstel met de volgende argumenten wist te verkopen: 1. de sporthal gaat straks verkeer aantrekken en dit moet ook van de zijde van de Raadhuislaan kunnen aan- en afvloeien; 2. de Vlietwijk moet beter bereikbaar wor den: 3. doordat de markt vrijdags de j Voorstraat bezet is deze kernringweg gewenst; 4. de supermarkt van Al- bert Heyn moet beter bereikbaar zijn; 5. in het vorige bestemmings- j plan stond deze weg reeds geprojec teerd. Toen had niemand bezwaren. Om bij het laatste te beginnen: In dien men zich op wetten, welke nooit j VOORSCHOTEN Voorschotena- werden aangenomen kan beroepen is ren ons park is in gevaar. Nog niet alles geoorloofd. De overige punten direct, maar binnen afzienbare tijd maken de verkeerssituatie in het zal hier, waarschijnlijk op de plaats centrum alleen maar moeilijker. Het j van de vijver bij de Elstlaan, or.s betekent in feite, dat indien de i nieuwe raadhuis verrijzen. Voor de verkeersintensiteit welke de wet- architect natuurlijk geweldig om zijn houder suggereerde zich werkelijk i schepping tegen zo'n achtergrond te zou voordoen het punt Kon. Mari- mogen plaatsen. Eer. mooier plekje nelaan/Schoolstraat Voorstraat door I zai moeilijk te vinden zijn buiten het de geprojecteerde doorgaande weg park en hij zal hier uiteraard dus een derde verkeerspuzzel zal wor- wel geen bezwaren tegen hebben, den. GEBOREN Jeanet, d v. H. Hoekstra en E Ha- ger; Blrgit Nanny Wllleke. d. v R E van der Ploeg en I. M. Hagen: Pa trick Johannes Alexander, z. v. W. Ie Maitre en S. M A. Karstens; Richard Cornells, z. v. H P. M. van der Laan en M. R. Roeien; Jozias Frans Hubert, z. v. J. H. Bromelow en S. van Makkelenberg; Marcus Mlchiel Corne lls, z. v C. M. van Dlemen en K. de Haan; Wanda Faika Bertha, d. v H Cherlf en G. M. van Wensveen; Ma ria, d. v. J. Boom en M. Nagtegaal; Co. zoon van G. E. de Berg en J. üostdam; Jan. zoon van Idem; Jacoba. d. v. G Aarts en M. J. van den Burg; Ingrid Elizabeth Maria, d. v. A. H. M. Overdevest en M. C. C. Roest; Jan-Jeroen Youdi, z. v. J. Schipper en W. J. J. de Leeuw; Susanna Catharina. d. v. H. J. van der Laan en M. van der Plas; Hesther, d. v. M. Plson en M A. Flllppo; Marcus Adrlanus, z. v. M. Kiel en M. A. Venema; Sigrid Mar- garetha Corina, d. v. G. Russchenberg en M. H de Heus; Simone Maria. d. v. R. J. Nieuwen burg en G. Teske; Cor nells Johannes Antonlus, z v. F. J. A V. van Beukering en H. E. M. A. Na- ber. Margriet Hendrica. d. v. P. Ra- vensbergen en G. ZuljderduiJn; Larissa Wllhelmina. d. v. J I. H. Schippers en G. W. Hovlus; Wilhelmus Johannes Adrianus, z v J. L. P. de Groot en E. H. Bras; Caroline Cornelia Maria, d. v. C. T. J. Janson en M. A. Pieete; Juliette Henriette. d v. h. A Jong en P. C M. van Mil; Joost Alexander, z. v. J Spierenberg en N. Jongsma; Ma rion Manuela. d. v C. Rodenburg en M> P. de Leeuw; Ellen. d. v. F. Si mons en W. Lips; Robert Antolne, d. v. R. Sapei en A Noort; Petronella Jo hanna Cornelia, d. v. C. J. Pennlngs en M. J G. van den Berg; Cornelia Jozina, d. v. T. Ihrman en C. J. Vis ser; Angelique Theodora, d. v. A. J. Schreuder en A. M. Tol; Nathalie, Danielle, dochters v. L. Stigter en A. W de Reus GETROUWD H. J. L. Salman en M van Loei; B H. Italiaander en B. M. van Wil gen; A. J. M. de Natris en E. W. M Mathot; J T M. Vreeburg en S. H. Hoogeboom; M. P van Soelen en J. H. van de Weerd; P. E. J. Kanbier en M Harland, G. Hendriks en J. C. M. van der Krogt; W P. M. Loves en H J. M Goddijn; C. B. W. Kerkdijk en C C. M. Werkhoven. OVERLEDEN C. J. Mulder, 54 Jr.. man; A. A Pe tit. 65 jr.; T. P. Zwetsloot. 62 Jr., man; A. Zoet. 37 Jr., man; P. Damsteeg. 58 Jr man; C. G. L. Koolemans Beljnen, 58 Jr., ma n. LEIDEN Club 500 van de Stich ting Ontspanning voor Gehandicap ten brengt vanavond een ontspan ningsprogramma voor de bejaarden in het Oudeliedenhuis, Herengracht 35 in Leiden. Aan dit programma zal medewerking worden verleend door de Getico's, elektronisch orgel en drum, een operettegroep, o.l.v. Karei, Das van Grol, en de gooche laar mr. Waldo. 25 September a.s. donderdag presenteert Club 500 een programma in het bejaardencen trum Rijn en Vliet. Medewerking wordt verleend door Willy Fransen, accordeon, mr. Arenso, goochelaar en telepaat, het trio Los Amicos en de operette-zangeres Anne Cherie met aan de piano Fien Zuurhaar. Instellingen en huizen die voor dit seizoen een ontspanningsavond wil len hebben, worden verzocht hun aanvraag zo spoedig mogelijk in te dienen bij mevrouw Vorstenbosch- van Tartwijk, Breitnerlaan 243, Den Haag. VOORSCHOTEN De wijk raad Boschgeest" heeft de tweede openbare vergadering gehouden. Be halve negen bestuursleden waren ook enkele andere belangstellende wijkbewoners en twee vertegenwoor digers uit het andere deel van Voor schoten van de groep „Adegeest" aanwezig. Er werd uitvoerig gediscussieerd over de verkeerssituatie in Bosch- geest en over een voorstel tot slui ting van Boschgeest voor doorgaand verkeer. Dit voorstel werd vlak voor de oprichting van de wijkraad door 31 Boschgeestenaren bij B. en W. gedeponeerd, maar er is tot dusver nog geen beslissing op ontvangen. Besloten werd voorlopig eerst nog eens bij B. en W. te informeren, wanneer bedoelde beslissing ver wacht kan worden. B. en W. zullen ook een verzoek ontvangen een dele gatie van het bestuur te woord te wil len staan als kennismakingsbezoek. De volgende vergadering van de wijkraad zal worden gehouden op woensdag 8 oktober om 20.30 uur in het zaaltje van de Moeder Gods- kerk. Geslipt met brommer LEIDEN Een 37-jarige in woonster van Leiden brak haar rechterbovenbeen, toen zij gister avond omstreeks half tien op de hoek van de Frederik van Eeden laanWillem Klooslaan met haar bromfiets kwam te vallen. Het on geluk ontstond doordat er olie op het wegdek lag De vrouw moest naar een ziekenhuis worden overge bracht. BRUSSEL (ANP; Zangers en orkest van de Koninklijk" Opera in Gent hebben gisteravond tijdens de openingsgala van het nieuwe sei zoen midden in een aria uit „La Tra via ta" de uitvoering gestaakt. De actie, die 10 minuten duurde, was een protest tegen wat ge noemd werd achterstelling van de Gentse opera in vergelijking met andere opera's in België. Het publiek, dat de primeur van ae onderbroken Tra via ta had, was aan het begin van de voorstelling met strooibiljetten van de actie op de hoogte gebracht. LEIDEN De controleurs van de Leidse Hengelcompetitie hielden zon dag een viswedstrijd in de Vliet. De vangst was slecht. Uitslag: 1. L. Sohuohhard 818 gram; 2. G. Hols- wilder 787 gram; 3. Chr. Sierat 645 gram; 4. J. v d. Lucht 635 gram; 5. C. Zandvliet 600 gram (grootste blei); 6. P. Eradus 452 gram; 7. A. Kijk in de Vegte 373 gram; 8. A. Veltenaar 355 gram; 9. A. Staphorst 340 gram; 10. J. Vos 325 gram. WARMOND De postduivenver eniging „Warmond" hield de laatste wedvlucht van o.it seizoen voor jonge en oude duiven vanaf Maastricht. Afstand 174 km. In het concours waren 107 duiven. Gelost om 10 uur. Aankomst eerste prijsduif 12.57.39. laatste 13.40 00 uur. Uitslag: A. J. van Oostdam 1. 6; L. v. d. Zuiden 2. 3, 5; G. Zandbergen 4, 8; J. Smeets 7, 10; A. v. d. Drift 9. WEFRRAPPORTEN Va» hedenmorgen 7 uur d o. 3 8 4. S E „Sf M as a U a 8 a Amsterdam zwaar bew. 17 7 0.3 Dp Bilt zwaar bew. 19 4 1 Deelen mist 18 3 3 Eelde zwaar bew. 18 5 0 Eindhoven mist 17 4 2 Den Helder zwaar bew. 18 13 0 Luchth. R'dam licht bew. 18 8 0.1 Twente mist 17 4 1 Vjisslngen zwaar bew. 17 12 1 Zuid-Limburg mist 16 6 2 Aberdeen zwaar bew. 16 9 0 Athene zwaar bew. 23 0 Barcelona mist 24 14 0 Belgrado zwaar bew 23 12 0 Berlijn onbewolkt 20 7 2 Bordeaux onbewolkt 19 12 0 Brussel onbewolkt 16 8 3 'Frankfort licht bew. 21 12 06 Genève zwaar bew. 20 9 0 Grenoble zwaar bew. 18 12 0 Helsinki regen 9 12 19 Innsbruck mist 21 6 0 Kopenhagen half bew. 16 10 0 Lissabon onbewolkt 28 15 0 Lucarno onbewolkt 23 8 0 Londen mist 19 6 1 Luxemburg mist 18 12 07 Madrid half bew. 24 10 0 Malaga licht bew 16 0 Mallorca onbewolkt 25 10 0 Milnchen zwaar bew. 20 9 0 Nice onbewolkt 24 18 0 Oslo regen 15 6 1 Parijs Rome zwaar bew. 21 15 0 onbewolkt 25 15 0 Stockholm onbewolkt 14 6 15 Wenen zwaar bew 23 16 0 Zürlch mist 19 9 0 Knooppunten op de kruispunten Leidseweg/Raadhuis- en wyngaar- denln./Kon. Julianalaan/Schoolstr. worden hierdoor niet opgelóst. De argumenten van de reeds negen Maar wij toch wèl. inwoners var.' Voorschoten! Wat gebeurt er met ons park? Hebt u wel eens gewandeld langs deze mooie vijver op een stille zondagmiddag? Er gaat een intense rust uit van dit bekoorlijke plekje. jaar bestaande» weekmarkt en de wat overigens voor het gehele park vestiging van Albert Heyn zijn niet geldt. wij maar verder tot we uiteindelijk niets meer over hebben dan een arm zalig plantsoentje. Natuurlijk ons nieuwe raadhuis moet er komen en wel op eèn zo centraal mogelijke plaats. Maar er is gezamenlijk toch wel een elegante re oplossing te vinden heren burge meester en wethouders! Als het voor malige M.O.C.-terrein werkelijk zo a- centraal ligt. ondanks de uitbrei dingsplannen van onze gemeente, dan zou het Vernédepark misschien eer. oplossing kunnen zijn. Deze al oude re huizen liggen, evenals het park. centraal en zuller: onze gemeente in de toekomst ongetwijfeld ook op on kosten brengen. Zou Voorschoten in staat zijn deze steekhoudend. Men heeft blijkbaar over het op zyn werkelijk unieke park en hoofd gezien dat door de tracering Voorschoten dat ook trots kan zijn van deze weg goede naoorlogs i op al het groen, dat de randstad hier gebouwde woningen zullen moe- <nog> te bieden heeft. Moeten' wij nu ten worden gesloopt. Dat de kinde- j zo maar goedvinden, dat er weer een ren in „Plan het Kan" zich beroofd stuk van dit park afgekabbeld wordt zullen zien van hun speelweide. Wat dus wéér een stukje rust en natuur- ons echter het meest ergert, is het schoon opofferen aan verkeer of uit- feit. dat de gemeentelijke overheid j breiding. Wij gaan op den duur wel f 42.000— gaat uitgeven aan een wat erg ver met al onze plannen ten plan. dat bij zeer velen de goed- j koste van de natuur, keuring niet kan wegdragen. Dat Wist u. dat met de bouw van de een en ander reeds iin besloten com- Parkschool ook een prachtig stukje missievergaderingen wordt klaarge- i park verdwenen is? En zo knabbelen financiële veer te laten ten behoeve Voorschoten, dat terecht zo trots is van het kostbaarste wat wij nu nog hebben en waarvan al zoveel is ver loren gegaan: het groen van onze bomen en planten, het gezang van de vogels in voorjaar en zomer. Het zou een misdaad zijn dit mooie stukje natuur te laten verdwijnen. Laat ons park blijven wat het is een plek waar 't heerlijk toeven is, een stukje rust in onze zo jachtige en materialistische maatschappij. Wie grijpt tijdig in om dit te voorkomen? A. Haverman-Van de Scheur Voorschoten. LEIDEN Burgemeester G. C. van der Willigen heeft vanmiddag in de koffiekamer van het stadhuis aan de heer A. Onvlee de bronzen ere medaille. verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, uitgereikt. De heer Onvlee (rechts op de foto) is van daag 40 jaar in dienst bij de Rotogra vure Maatschappij. Op 14-jarige leeftijd begon hy by dat bedryf als leerling-vellendiep- drukker. In 1935 behaalde hy het di ploma vellendiepdrukker. In de afde ling vellendruk heeft de heer Onvlee de ontwikkelingen op technisch ge bied in de orderbezetting meegemaakt Door zijn vakbekwaamheid was het mogeiyk hem by alle machines in de vellendruk in te schakelen. Ook buiten de directe werksfeer heeft het bedryf van de kennis en de kwaliteit van de heer Onvlee gepro fiteerd. Zo is hy, toen een jaar gele den de vellendrukkery werd gereor ganiseerd. ingeschakeld als bewerker van cilinders door middel van het „Albowsysteem" in de afdeling na- etsery. Foto LD/Holvast. Stadsgehoorzaal; Stabat Maten eert Nederlands Madrigaalkoor ol Herman Strategler, 8.15 u. nam. Rijnlandflat; Contact- en propagi davond Kath. EHBO. 8 uur nam. Zijlsingel 2: Volle Evangelie-zendü Spr. dhr. J. Zijlstra, 8 uur nam. De Valk (Rijnsburgersingelschod Esperanto-ver. Pacem, 8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal Zitting Bouwfonds Ned. Gemeentl 78 uur nam. Jeugdhuis (Breestraat 19); Spree uur Chr. Emigratiecentrale 7—8 nam. Eigen Huis (Rapenburg 24) Vredi week Spr. dhr. R. Sawh over „Bi» Power en de derde wereld", 8 u. WOENSDAG Den Burcht Hearing P.A.K. DONDERDAG Gebouw Staalwijk Dahlia-avond Ld se Tuiniers- en Bloemistenver. p Eendracht Verbonden 8 uur nam G.G.D.-gebouw E H.B.O. Peerke Donders 8-10 uur nam. Zuiderkerk Vredesweek Forum litici over ontwikkelingsbeleid 8 nam. Rest. De Doelen Afscheidsrecn dhr D. W Joekes (Ned. Rotograji Maatschappij) 4.30-6 uur nam. Schouwburg K. en O. (serie A) neelgroep Theater met ..Het verge boek" 8 uur nam. LEIDSE BIOSCOPEN. Camera: ..To sir with love", 14 1, 2.30. 7. 9.15. Zond. ook 4.45. Zaten avond: 11.30 uur: „Het proces". Lido: .Sweet Charity", a.l. Dag en 8 uur. Luxor: „De terugkeer van Draa 8 Jr. Dag. 2.30. 7. 9.15. Zontp 4.45 uur. Rex: „Techniek der liefdeski 18 J. Dag. 2.30, 7, 9.15. Zond. ook Vry- en zat.av. 11.30 uur: „Zei tien". 18 J. Studio: „Adolphe. een les ln de- 18 J. Dag. 2.30, 7, 9.15. Zo ook 4.45. Sociëteit Leython, Levendaal II Iedere zondagmiddag (3 00 uur) i cobal voor 18plus èn l8min. Umtp Iedere dinsdag-, woensdag- en derdagmiddag en woensdagavond; cletelt. 26 september a.s.: film: Slag om pels. 18plus Iedere dinsdag-, donderdag- «n dagavond: Sociëteit. 27 september a.s.: Film: Sleg om pels. TENTOONSTELLINGEN Groenoordhal Auto-show „Het torhuls" 10 uur voorm. 10 uur (t.e.m. 26 seDtember). Molenmuseum „De Valk" (Dagi van 10 uur voorm. tot 5 uur nam dag 1—5 uur nam Maandags gesk Jeugdmuseum, Koppenhlnksteeg opend: zaterdag vaD 11-17 uur. Antiek uit bet begin van de eeuw. Inlichtingen by het secret) LJA. Stadhuls-Breestraat. Rijksmuseum van Oudheden cfDburg 28): Werkd. 10 uur voa uur nam.: zond 15 uur RyksmuseuD voor olkenh (Steenstraat 1) dag. 106 uj "i dags 1— R uur nam. Ned.-Legermuseum: Geopend n dag tot ei met vrijdag 9 uur vooi 6 u nam. eon- en feestdagen uur nam Rijksmuseum voor de geschie der natu ui wetenschappen Dag uur zone' 14 uur Heempark Oegstgeesterweg (KI polder) Flora van eigen bodem, van 8 uur voorm - 5 uur na mei t.e.m oktober op zat. en z uur nam Rapenburg 94 Galerie 't Du buys. Poppen Wlny de Jongh, b zondag 2-8 uur nam. tem. tember) Galerie Van der Vlist: Schlldj Vo en pastels van Frit6 Klein, dl t/m zaterdags van 9-6 uur (tl september) Avond- en nachtdienst der apotb Geopend voor spoedeisende gen Haven Apotheek, Haven 18. tel. De zaterdag-, zondag-, avond nachtdienst van apotheek R. Breest Smallenburg te Lelde wordt waargenomen door de Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek en theek Voorschoten zyn de gehele geopend. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenings- en informatie! Hulpverlening tel 24101 (b.gg informaties tel 33921. Behandeling na ongevallen ue poliklinische behandeling a gevallen wordt van dinsdag U tot woensdap 12 uur wmtrgeo door het Diaconessen!)uls Vrttdi uur tot zaterdag 12 uur dooi bi Ellsabethzlekcnhuie Hoolgracöt andere werkdagen en op eoW door het Academisch Ziekenhui» Kon. Schouwburg. 20.15 uur: delijk Toneel Globe: ,,De gijzelaW Brendan Behan. WOENSDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Comedle: „De familie Tót" vw vèn Orkény. DONDERDAG Kon Schouwburg, 20.15 uur: se Comedie: „De vrouwen van SI hal", van Tore Zetterholm Ned Congresgebouw. 20.15 uur: ïouth Theatre of Lo don: summernlghts dream" "an Shatt Pavlljoentheater, 20.30 uur: N Komedie „Gezichten en maskers" eenakters van Luigi Pirandello. ie' 0F pe dri

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2