hitterende 500 m van sjechische ehlikova Winst voor Noordtvijk De Noorlander: „Ik heb niets geslikt" eede plaats voor Maria Gommers Verrassende tijd van Kanbier op de 400 m kx reed ÏÏewart i wielen Jeugd AAC herovert nationale clubtitel Cijfers van Athene Dopiegkwestie ie atletiek Wielernieuws Hockeycompetitie Bollenstreek op tweede plaats, Swift vijfde (DAG 22 SEPTEMBER 1969 PAGINA II LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD IENE (GPD) De Tsjechische Jaroslava Jehlikova (27) linde een sprong uit het duister met goud. Maria Goin- door wilskracht gedreven, toch tweede: „Zij was wel on- de laatste, van wie ik iets had verwacht." De derde, de inse Paola Pigni, in die abnormale slotfase van de 1500 verjaagd naar het derde plan, staarde met nóg grotere ran ongeloof naar dat onbekende wezentje. „Ik kan het [grijpen. Ik wist trouwens niet eens wie zij was, toen ze aseerde." lava Jehlikova vergruizei- ftet uitpuilende Atheense stadion reputaties op ,nd, die nog amper is Vóór de finale had ze iend en duwend 4.20.1 Zaterdagavond stormde 4.10.7, een wereldrecord, .akte Pigni ook al werd ,Ik geloof niet. dat ik de bodem ben gegaan", de Tsjechische nog luch- Jlp. Dat hoefde trouwens int het was geen zware )iarom móét ik sneller De monden zakten ver- is notabene bijna niet eens andstryd toegelaten. In een nmers en Bosman gemaak- plaatste zij zich, steunend rmoeidheid. als laatste in Ie volgende ochtend, een sn uur voor de race, bedelde ervelens toe bij haar trainer h mocht terugtrekken. Maar d zich doof. Jehlikova over „Het was géén komedie il veertien dagen een nare e. Vanmorgen kon ik er op staan". Met drieën ike Praagse (studerend voor vertrok als outsider op meter, die een „Nederland- helft" kende. Bondscoach „Zij moesten met hun ip lopen. Op die manier wij Pigni te kunnen bezwe- na 850 meter schoot An- ian los. „Mijn benen wil- meer Het tempo lag te my", verontschuldigde de zich onnodig. Want zij, ne topsportertje, trok in de laag uitgevallen ne- its een stijgende curve f.6, opnieuw een eigen re- |Anneloes Bosman afdreef, 5 Paola Pigni het leidende IT GommersKeizer. Daar Ide diva van de 1500 meter zoveel tijd voor. Al bij het de laatste ronde voelde de Italiaanse zich in haar element, want voor haar strekte zich een lege baan uit. Bovendien heerste er ach ter haar een serene rust. Die werd echter ongeveer 250 meter voor de finish bruusk verstoord. Jaroslava Jehlikova (waar hing zij eigenlijk steeds uit) donderde als een projectiel langs Ilja Keizer. De Nieuwvennepse, onherkenbaar in vergelijking met haar slappe 800 meter, klauwde zich onverschrokken vast aan de Tsjechische (met als be loning vijfde in 4.13.3. een winst van 5.3 seconden in haar boeken). Maar weer voerde Jehlikova, spottend met bestaande wetten, het tempo op. Waar ontstond in dat magere li chaam de energie voor zo'n kolken de eindsprint? Pigni: „Ik zag de streep opdoemen. Ik kon wel zingen. Ik was zeker van het succes". Midden in die zoete mijmering schoof de Tsjechische als een schim voorbij. Schrik en verbazing verlam den de Italiaanse. Maria Gommers vloog op haar af en boog zich op de lijn handig voorover. Met het blo te oog leek het zilver. Maar Paola Pigni bedeelde de Limburgse snibbig met brons. „Ik moet het zilver heb ben. Dat kan niet anders". WÊË De Tsjechische Jaroslava Jehlikova grijpt vol ongeloof met beide handen naar het hoofd: zij heeft tegen werkelijk alle progno ses in de 1500 m gewonnen. Op de achtergrond duelleert Maria Gommers met de Italiaanse Pigni om de tweede plaats. Getwijfeld ORT (ANP' Jackie Ickx fcrdag op het circuit van (Canada) zij ntweede Grote dit seizoen gewonnen. Na de wedstrijd om de Grand West-Duitsland werd de 23- flg eerste in de strijd om de 1 tix van Canada De tengere I teat nu tweede in de rang- I I voor het wereldkampioen- I t reeds door de Schot Jac- S et is veroverd. 8 te uiteraard erg blij met I Winning, maar tijdens een J ïentie vertelde hij later. 3 Itver op een andere manier j| igeworden. De Belg raak- de 32ste ronde met zijn i-Ford de Franse Matra van to een poging de „Vliegende f passeren. Hoewel de wa- 8tewart bij deze manoeuvre Ij Hg werd beschadigd, staak- tj li de strijd. „Het is niet ge- j I om Stewart te passeren". ,j ..maar ik probeerde net in I M en daarbij raakte ik Ei was eigenlijk niet ge- Het spijt me erg" ontving voor zijn zege een ruim 20.000 dollar. Ickx (België) met Brab- de 354 kilometer in Jack Brabham (Austra- rabham-Ford op 46 secon- ochen Rindt (Oostenrijk) Ford op 52 seconden, 4. Beltoise (Frankrijk) Fodr op 1 ronde. 5. Bru- (Nw Zeeland) met Ford op drie ronden. Maria Gommers was dankbaar voor elke medaille. „Dit was weer ouderwets. Het zat al die dagen niet goed met my. Het wilde niet. Daar om ben ik zo biy met dit resultaat. Want ik heb echt aan my zelf ge- twUfeld" Geiyktydig fluisterde een official, dat ze het zilver mocht af halen. De mededeling echode door naar Paola Pigni, die als een natte kat wegsloop. „Het is een ramp. Ik ben één keer die Tsjechische tegen gekomen. Dat was op een 800 meter. Ik versloeg haar royaal. Van Gom mers heb ik dit seizoen tweemaal gewonnen. Toch ben ik derde" Maria Gommers (30) —wier 4.11.9 als een nationaal record zal worden bygeschreven berustte in de feiten. Ook zy moest zich over geven in de coupe van Jaroslava Jehlikova. Na het brons in Mexico nu het zilver in Athene voor Maria Gommers. Méér medailles zal de Limburgse wel niet verzamelen. „Ik ga minder trainen. Het is welletjes geweest". Komende winter denkt zy jte trouwen, waarna de spikes steeds minder dienst zullen doen. I By Jaroslava Jehlikova is nog I geen man in het spel. „Ik ben te wisselvallig" Een handicap, die haar j ook in de atletiek veel schade oe- rokkende. „Ik heb zelfs drie jaar ge pauzeerd. Ik had er na een heleboel blessures geen zirï meer in". Zater dagavond zegende zy het ogenblik, waarop zy zich bedacht. LEIDEN Cor Kanbier van AV Holland zorgde tydens het tweede deel van de Leidse atletiekkampioen- schappen, zaterdagmiddag in de Leidse Hout gehouden, voor een aan gename verrassing. De 22-jarige oran jebroek prolongeerde op de 400 m met superieur gemak zyn titel, na in de series de uitstekende tyd van 49.9 sec. voor zich te hebben la ten afdrukken. Hy bleef met deze tyd voor het eerst in z'n carrière on der de „magische" 50 sec. grens. Fred van Herpen van De Spartana, kampioen van Nederland op de 400 m, kwam uit op de 100 en 800 m. Op beide afstanden greep hy de titel, al moest hy op de 100 m veel tegen stand overwinnen van Holland-sprin ter Alfred Verhoef. Voor beiden werd 11.2 sec. geklokt. Op de 800m had Van Herpen het gemakkelyker. Ge bruikmakend van de trekkersdien- sten van clubgenoot Wim van Ger- ven, die na 500 m. uit de baan stap te, finishte hy onbedreigd in de re delijke tyd van 1.54.6. Jan van Heek (Spartaan) sleepte drie titels in de wacht. De 110 m. horden won hy onbedreigd (16.3); by het hoogspringen had hy geen enkele concurrentie te duchten 1.75) terwyl de bondscoach van de KNAU bij het discuswerpen revanche nam op de Holland-atleten Jan Holwerda en Bram van der Mey voor de ver- het kogelstoten. Van Heek wierp de discus precies 41 meter. Bij het ver leden week geleden nederlaag bij springen kwam hy 2 cm tekort op de sterk springende Rob de Roo van Holland: 6.69 tegen 6.67. Dit was trouwens toch een spannend num mer want ook Rene v. d. Water (Holl) bleef met 6.64 maar weinig achter. Piel Beelen (De Spartaan) won zowel de 1500 als de 5000 m in de overigens matige tyden van resp. 4.05 en 15.30.0. Theo Brusche B-Junior van De Ba taven behaalde drie kampioenschap pen. De 300 m won hy in 38.5 sec., het verspringen met 5.89 m terwyl hy met 1.45 m ook het hoogste sprong. Twee titels werden veroverd door: Marga Kortekaas (Spartaan) kogel en discus dames. resp. 12.63 m. en 40.38 m; Mia van den Harg (Bataven) 100 m. meisjes A in 13.0 sec. en 200 m dames in 27.0 sec. Hans Ruysink (Holland) hoog en dis cus jongens A met resp. 1.45 m en 35.40 m; L. Kortekaas (Spartaan), kogel en discus meisjes A met resp. 9.66 m en 33.21 m. Prestaties zyn verder het vermelden waard zyn, zyn de 40.69 m. discusworp van B- junior Aat van de Poel «Spartaan) en de 13.1 sec. over de 100 m. van B-Juniore Yvonne Deimveld (Spar taan). ATHENE «GPD) De Euro pese atletiekkampioenschappen in Athene hebben er na het terugtrekken van de Westduit sers nog een tweede affaire bygekregen. In het weekeinde werd bekendgemaakt dat de Ne derlandse tienkamper Edward de Noorlander (23) wegens het gebruik van doping moest wor den gediskwalificeerd. Toen De Noorlander het besluit van de IAAF (Int. Atletiekfederatie) werd meegedeeld, zei hy: „Het enige wat ik zeker weet is dat ik niets heb gebruikt." Een op merking die zo langzamerhand gebruikelyk is by een doping- zaak. Hoe dan ook, de Nederlander is zyn fraaie zesde plaats in het eindklassement van de tien kamp kwytgeraakt «een positie die door het lot was aangewe zen voor het ondergaan van de dopingtest. wat De Noorlander van tevoren niet wist). In het propvolle Karaiskakis-stadion liet de IAAF zaterdag de 36.000 toechouwers via het elektri sche scorebord weten dat men de naam van de Noorlander maar dan ook volledig uit de uitslag diende te schrappen Het resultaat van de doping- proef was De Noorlander vrij- dagavond vertrouwelyk meege deeld. Hy had het toen kalm op gevat. al besefe hy toen al ..voor de byl te zullen gaan." Maar de forse, openlyke te- rechtwyzing in het stadion had hem wel even in tranen doen uitbarsten. „Het enige." zo zei De Noorlander, „wat ik zeker weet is dat ik zelf niets heb ge- nojnen. Maar ik weet ook wel dat ik dat niet kan bewyzen." In de urine van De Noorlan der, ook in de contra-expertise, werden sporen van amfetemine aangetroffen. Dat kan niet ko men van het water dat hy heeft gedronken, van de thee met citroen die hy van de orga- nsiatie heeft gekregen, van de meloen of van de cola die hy nuttigde. Ook niet uit de maal- tyden die hy in het hotel, waar de Nederlandse atletiekploeg verbleef, gebruikte. Evenmin kan het een gevolg zyn van de vitaminepreparaten. die de Noorlander op voorschrift van de Rotterdamse arts Visser ook vertrouwensman van vele wielrenners hem had voorge schreven. De amfetamine moet, zo is vastgesteld, in het lichaam van De Noorlander zyn geko men op een tydstip na dinsdag avond. De Jongste, die bij de KNAU de medische begeleiding ver zorgt. staat bekend als een man die niet twyfelt aan de juistheid van een dopingonder zoek. hetgeen in medische kring geen eensluidend oordeel is. De Jongste meent „Als de uitslag negatief is. dan kan er twyfel bestaan of er toch niet wat zou kunnen zyn gebruikt. Is zy po sitief, dan er zeker geen twy fel mogelyk. Edward zegt het niet te hebben gebruikt, althans niet willens en wetens, de vraag is: waar komt het dan vandaan. Dinsdag, by thuis komst in Nederland, kan ik be- kyken in welke middelen de be trokken samenstelling wordt te ruggevonden, hoe dat heet in eigen land. en hoe dat heet in Griekenland. Misschien dat dit dan nog aanwyzingen oplevert." Ploegleider Hes Grewer, die vorig jaar op een KNAU-verga- dering voor de eerste maal sprak over de mogelykheid om een reglement betreffende do ping in het sportwetboek op te nemen het leidde niet tot re sultaat die Grewer reageer de met: „Het beroerde is nu dat een sportman moet bewy zen dat hy iets niet heeft ge daan." En over de mogelykheid van een strafzaak tegen De Noorlander: „Ik zal hem by de KNAU verdedigen. Als Je zo'n Jongen, die voor 90 pet. zeker onschuldig is. schorst, dan gaat hy helemaal kapotOveri gens kent de KNAU geen ge reglementeerde „honorering" voor dopingzaken, de IAAF wel, maar er wordt geen vaste ter- myn voor schorsingen in het vooruitzicht gesteld. De Noorlander, nog altyd kalm: „Ik kan wel namen noe- - M Edward de Noorlander men van mensen van wie ik iets heb aangenomen, ik heb wel wat opgetrokken met Clive Long en heb wel iets van hem gedronken, maar dat is sugge reren en insinueren. Dat kan ik niet waarmaken". De Rotter dammer verder: „Ik weet ze ker dat ik uit mezelf niets heb gebruikt. Ik heb trouwens nooit by een tienkamp ook maar iets gehoord over doping. Ik geloof de dat er by atletiek niet werd geslikt. Dat geloof ben ik nou wel kwyt, want ik ben zelf voor de byl." Het was in Athene voor de eerste maal dat er controle op doping werd verricht by een Europees atletiekkampioen- schap. Behalve De Noorlander waren er tot en met vrydag geen andere atleten betrapt. Ronde van Noorden: amateurs: 1. L. Hoogerwerf. Noorden: 2. P. Koe- leman. Uithoorn: 3. P. Koop. De Zilk; 4. H Steekers. Noordwyker- hout; 5. S. Hoogeveen. Alphen aan den Ryn; 6. K. v. d. Knaap, De Kwakel; 7. J. v. d. Weyden, Nieuw koop: 8. H. Zuiderduin. Lisse; 9. P. v. d. Berg, Noordwyk; 10. N gerland. Noordwykerhout. sterdammers, jaren achtereen kam pioen van Nederland maar verleden jaar verrassend geklopt door het Rotterdamse AVR, heroverden met 8 overmacht de nationale titel. AAC Finale juniorencompetitie atletiek AMSTERDAM De Amsterdam se atletiekvereniging AAC heeft gis teren in Amsterdam duideiyk ge- slln" toond nog steeds over de sterkste jeugdatleten te beschikken. De Am- Nieuwelingen: 1. P. Drost. Lisse. 2. B. Schyf. De Kwakel: 3. Ton v. d. Berg .Noordwyk; 4. R. van Trigt, j Noordwykerhout; 6. L. Krimp, Wil- nis. 7. E. v. d. Berg. Uithoorn; tt«*. Q mu had z'n voornaamste puntenhalers in gHelCw". r«I^" 1 H0genr mo horden* 15.-) Nu^ gei. wmuö. v se en Veenen(jaai (3 90 polshoog), Heren Finale 200 meter: 1. Philippe Clerc (Zwi.) 20.6 sec; 2. Hermann Burde (ODld) 20.9; 3. Ze- non Nowosz (Pol) 20 9; Finale 110 m. horden: 1. Eddy Ottoz (It.) 13.5 sec; 2 Da vid Hemery (GB) 13.7; 3. Alan Pas- coe (GB) 13.9: Finale 3000 m st. chase: 1. Michael Zjelev (Buig) 8.25.0; 2. Aleksander Morozow (Rusl.) 8.25.6: 3. Vladimir Doedin (Rusl.) 8.26 6; Finale 1500 meter: 1. John Whetton <GB« 3.39.4, 2 Francis Murphy (Ier) 3.39.5: 3. Hen- ryk Szordykowski (Pol) 3.39.9; Finale 4 x 100 meter: 1. Frankrijk (Sarteur, Bourbeillon, Fenouil, Saint-Gilles) 38.8; 2. Rus land 39 3: 3. Tsjecho-Slowakye 39.5 Finale 4x400 meter: 1. Frankryk (Carette. Nicolau. Ber- tould en Naliet) 3.02,3; 2. Rusland 3.03.0: 3. West-Duitsland 3.03,1. Finale polsstokhoog: 1. Wolfgang Nordwig (O.Dld) 5.30 meter; 2. Kjell Isaksson (Zwe) 5.20; 8. Aldo Righi (It.) 5.10; Finale kogelslingeren: 1. Anatoli Bondartsjoek (Rusl.) 74.68 meter (nieuw wereldrecord): 2. Ro- moeald Klim (Rusl.) 72.74; 3. Rein- hard Theimer (O.Dld) 72.02. Marathon: 1. Ron Hill (GB) 2.16.47,8; 2. Gas ton Roelants (Belg) 2.17 22,2; 3 Jim Alder (GB) 2.19.05,8. Aad Steylen eindigde als achttien de Zyn lijd was 2 uur 37 min. 35 sec. <Tsj. SI.) 2. Maria Finale 1500 meter: 1. Jaroslava Jehlikova 4.10.7 (nw wereldrecord Gommers (Ned.) 4.11.9 (nw Ned. re cord); .3 Paola Pigni (It.) 4.12.0; 5. Ilja Keizer (Ned.i 4.13.3; 9 Anneloes Bosman (Ned.) 4.17 6; Finale 100 meter horden: 1. Karin Balzer (ODld) 13.3; 2. Barbel Podeswa (ODld) 13.6; 3. Te resa Nowak (Pol.) 13.7. Finale 4 x 100 meter: 1. Oost-Duitsland (Regina Höfer, Renate Meissner. Barbel Podeswa, Petra Vogt) 43.6; 2. West-Duitsland 44.0; 3. Engeland 44 3. Finale 4x400 mter: 1. Engeland (Rosemary Sterling, Pat Lowe." Janet Simpson. Lilian Board) 3.30.8 (nieuw wereldrecord); 2. Frankryk 3.30.8 (nieuw wereld record); 3. West-Duitsland 3.32,7. Ranglijst (goud. zilver, brons): Oost-Duitsland Rusland Engeland Frankryk Tsejcho-Slowakye LEIDEN De resultaten van de hockey-teams uit Leiden en omstre ken waren gisteren over het alge meen wat teleurstellend. Het was al leen Noordwyk dat met zyn heren voor een duideiyke overwinning zorgde. Zuidwyck, LMHC, Siseo en Forescate slaagden er niet in slechts één enkel punt te veroveren. Vooral viel hierby de zeer geringe produk- tie van de voorhoedes op. Zuidwyck Is daar zo'n typerend voorbeeld van. De aanvallen worden niet slecht op- Diimptt Kezet, maar zodra het op afmaken aankomt loopt het niet meer en kan de tegenstander de aanval over nemen. Noordwyk won ook gisteren. Ver leden week moest Hendrik Ido Am bacht er aan geloven, ditmaal werd Boeda met rake cyfers gelkopt: 3—1. De kustbewoners waren de gehele wedstryd sterk in de meerderheid en hoefden zelfs in het geheel niet alle zeilen by te zetten. Boudewyn Muller en Cees Beyer bouwden ver der aan hun plaats op de „topscorers- lyst" en troffen ieder éénmaal doel. het derde doelpunt kwam op naam van Dick Veenstra. Daarnaast viel vooral het stuwende werk van Bert Brugman op. De dames van Noordwyk zyn ge ruime tyd dicht aan een overwin ning toe geweest. Na in de eerste nelft tegen Bennebroek een 10 voorsprong te hebben genomen wist deze ploeg met nog enkele mi nuten te spelen te nivelleren. On- 7 7 danks verwoede pogingen van de 7 8 Noordwykse meisjes kwam er geen 4 7 veranderine meer in deze stand. 4 0 In het belangryke duel met de 1 2 „Stichtse" heeft Leiden verdiend klop gekregen. SCHC is duidelyk dé kandidaat voor promotie en ondanks het niet onverdienstelyke spel van I.MHC werden de Leidenaars met 51 geklopt, op eigen veld. SCHC legde zoveel meer aan techniek, tactiek en conditie op de grasmat dat een grote overwinning niet te voorkomen was. Voor de rust bleef het tot twee doelpunten beperkt, na de thee kwamen er nog drie by. Eerst by de stand 05 lukte het Leiden wat tegen te stribbelen. Een onver wachte en vlijmscherpe uitval gaf Voermans de gelegenheid de eer te redden. De LMHC-dames hadden ook gis teren weer een produktieve dag. Vo rige week werd het tegen VCL 13 1, ditmaal bleven de Leidse meis jes „bescheiden" en brachten 72 op het scorebord in de wedstryd tegen HLC. By de rust was de stand 60 al bereikt, na het draaien vonden de dames het eigen wel welletjes en de den wat rustiger aan. Forescate bofte niet tegen HMHC. Hoewel de Voorschotense spelers ze- kei niet de minderen waren Iers zeker niet de minderen waren van de spelers uit Hendrik Ido Am bacht. werd het toch een 23 ne derlaag. In het veld was het echter Juist Forescate dat iets beter leek. Ook nu was Michael Kimman goed op dreef: hy opende de score. Nadat HMHC voor de rust de stand nog geiyk had gemaakt, had Forescate de pech dat er twee doelpunten wer den afgekeurd. De „Ambachters" scoorden wel twee goals, waartegen over Kimman maar één treffer kon stellen. v d. Beek <1,83 hoog) en Idsinga <14.17m kogel). AVR kon de hoofd- stedellngen niet bedreigen. De Rot terdammers eindigden in de finale zelfs op een teleurstellende zesde en laatste plaats. Ook de jongensploeg van AV Holland, tweede in de com petitie, stelde enigszins teleur. De oranjebroeken behaalden een vyfde plaats. Goede prestaties werd gele verd door Jeroen v.d. Boon (11.5 op 100m en 6.29 ver), Errol Jessurun (11.5 op 100), Cees v.d. Plas <52 9 op 400m), Harry v. Bovene <2.03.1 op 800m), Cees v. wyk (9.59.7 op 3000m) en de 4xl00m estafetteploeg (44.7 sec). Einduitslag: 1 AAC (A - dam) 18142, 2 Nurmi «Groningen» 16137, 3 Sparta «Den Haag) 16018, 4. Haarlem 15882. 5. Holland 15811. 6. AVR 15302. By de meisjes ging net Beverwyk- se DEM met de hoogste eer stry- ken, nadat Atmodes uit Haarlem De dames van Forescate kwamen aan de leiding ging. In tegen Tempo '34 net het juiste beet je overtuiging in eigen kunnen te kort om tot een goed resultaat te komen. Van beide zyden was het een enthousiaste, in behooriyk tem po gespeelde wedstryd. De wat felle re inzet van Tempo gaf echter de doorslag en leverde de 12 overwin ning op. Zuidwyck bracht het er ook deze keer weer niet zo gek af Tegen het Haagse HLC kwamen de Leidenaars niet slecht voor de dag en hadden ook enkele malen de kans op een doelpunt Waar blijft echter de af maker? Weer bleef Zuidwyck doel puntloos. een strafbal in de laatste minuut leverde HLC de kleinst mo gelijke zege op. De dames van Zuid wyck zullen nog wel wat tyd nodig hebben om op elkaar ingespeeld te raken: nu werd het nog een 08 ne derlaag tegen te Werve. Siseo wist zyn debuut van afge lopen week niet te evenaren. Hoe wel de Leidenaars er veel voor heb ben gedaan ging het tegen Zand- voort niet. De frontlinie slaagde er- niet in het in de eerste helft ge vormde veldoverwicht om te zetten in één of meer doelpunten. Geheel tegen de verwachting kwam Juist Zandvoort aan een treffer. Na de rust probeerde Siseo het te gefor ceerd, en hadden de Zandvoortse spe lers niet al te veel moeite de defen sie gesloten te houden. De dames van Siseo deden het beter dan hun manneiyke colleag's en brachten het tegen Cartouche tot een 1—0 over winning. de slotfase slaagde ook het Amster damse Sagitta er nog in Atmodes te passeren. De ploeg van De Spar taan uit Lisse werd vierde. Vooral de 1.58m hoog van Mieke van Doorn, de 34.94m discuswerpen van Lia Kortekaas en de 1.36.5 van Carla Grimbergen op de boom mochten er zyn. Einduitslag: 1 DEM «Bever- wyk) 15642, 2 Sagitta (A'dam) 15380, 3 Atmodes (Haarlem) 15297, 4 Spar taan 15296, 5. Sparta (Den Haag) 14329,«6. Thor (Roosendaal) 13881. NIEUWERKERK AAN DEN IJS- SEL In de polder by Nieuwer- kerk aan den IJssel werden Club- wielerwedstryden van Zuid-Holland gereden. De stryd werd gewonnen door het Rotterdamse Feyenoord in een tyd van 1.14.494; tweede De Bollenstreek Lisse. 1.15.18 (Hans Steekens, Paul Koop en Herman Zuiderduyn). derde De Mol, 1.15.46. vierde Hollandia Den Haag 1.16.27.2, vyfde Swift (Leiden) 1.16.35.2, (Jan Zoons, Ton v. d. Valk en Nic. de Jong). By de nieuwelingen ging de over winning eveneens naar Feyenoord 38.06.5. Swift werd ook in deze cate gorie vyfde in een tyd van 39 06.4. Het team van de Bollenstreek viel door pech uit.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 11