Op show van bonthuis ook „Bont en beat" AMUSEMENT OP FIRATO in People Show Mickery-theater Spaar -biljet 1969175 Hoogtepunt van de Vredesweek is op zondag 21 september Slag om Arnhem muzikale collage OPNAMEN VOOR TV Regionaal blad van parochies Noordwijkerhout Jan Timman speelt een schaakseance in Lisse Lucifer-cabaret in „De Burgt" f.100.- groeit naar f.150.- in vijf en een kwart jaar Algemene Bank Nederland Zware ondergrondse H-bom explosie STUK BETON OP SPOORLIJN Kerkelijk Leven PAGINA 10LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 17 SEPTEMBER ADVERTENTIE LEIDEN Ze zullen er altijd wel blijven, de sierlijke enigs zins wijd vallende klassieke bontmantels van kostbare kwali teit, zoals ze al jaren verkocht zijn en nog zullen worden ver kocht door de heren Van Egmond sr. en jr. van het bonthuis aan de Leidse Breestraat. In Holliday Inn werd gisteravond in I de grote zaal (totaal uitverkocht) I een modeshow gegeven van bont in tjtX&m allerlei soorten en verwerkingen. «BH Werd de bontmantel enkele jaren I geleden gewaardeerd en gedragen door de vrouw met. distinctie en soms ook alleen maar als stat ussy m- bool. de laaiste jaren is er een heel I aparte jeugdige bontmode gekomen. I Een bontmode en dat is een be- Wggr lan&ri-)k pluspunt die draagbaar Jm<" geworden is voor ieder meisje of y 1^1 Jonge vrouw. Een behoorlijk salaris tdÜHb of een min of meer rijke man is in I de meeste gevallen wel vereist, want I de prijs van byna alle getoonde mo- I dellen wordt met vier cijfers geschre- Wtm ven. Veel modellen zijn getailleerd I gesneden of getailleerd gemaakt door f tÊSÊgQ 1 een ceintuur. De verwerking van het I f ijont in dwarse banen of ribbels ge- t HO ven de mantels een modieuze belij- I nrng. Legpuzzel In sommige gevallen zijn de hui den zo kunstig verwerkt, dat het wel lhkt of de mantel van gedessineerd bont is gemaakt. De velletjes van bijvoorbeeld nertspoten worden als een legpuzzel bij elkaar gezocht om zodoende de prachtige fantasie-teke ning te verkrijgen van de sportieve bruin-witte nertsmantel, die terecht veel bewondering oogstte. Een heel gezellige Jas vonden we een bruin leecora (gespoten lak) mo del, die aan beide zijden draagbaar is. De andere kant van beige lam. Een pittig gevalletje. En zo waren er heel wat modellen te zien tijdens deze show en natuurlijk in al lerlei soorten bont. Teveel om op te Een jeugdig modelletje op de show van bonthuis Van Egmond. (Foto LD/Holvast) NOORDWIJKERHOUT Het dis trict Noordwijkerhout van het de kenaat heeft de eerste plannen ont vouwd. Een van de behandelde pun ten betreft de publiciteit. In een re gionaal blad worden verscheidene onderwerpen, opinie-vormende arti kelen en tekeningen geplaatst en daarin kan per parochie over 2 a 3 pagina's worden beschikt. In boven genoemd district werken priesters en leken samen aan een nauwere band tussen de drie parochies in Noord wijkerhout en de gemeenschappen van Sint Bavo en Sancta Maria. Het blad zal tienmaal per Jaar verschijnen. Maar tijdens de districts vergadering werd de wens uitge sproken dat het blad frequenter zal moeten gaan verschijnen, omdat ac tuele mededelingen anders niet mo gelijk zijn. De uitwerking van dit plan zal worden verricht door de redactie-commissie onder voorzitter schap van pastoor A. Hammerstein. Voor het Jongerenpastoraat werd vanuit het district Noordwijkerhout een basisgroep gevormd, die de Jon geren-pastoor Th van Langen uit Lissen in zijn werk terzijde zal staan. Deze taak bestaat onder ande re uit het stimuleren van plaatse lijke gespreksgroepen voor jonge ren; het evalueren van bestaande jongerendiensten; avonden voor ver loofden enz. Het Interkerkelijk Beraad kreeg een positiev ontvangst. Als contact- man zla kapelaan W. de Munck op treden. De woningnood in het dorp was eveneens een punt van bespre king tijdens de bijeenkomst. Het bleek dat er aan een goede voor lichting, over de woningbouw in Noordwijkerhout en de nog heersen de woningnood, grote behoefte be staat. Aan het gmeentebestuur zal worden gevraagd of in de gemeente- gids in die behoefte kan worden voorzien. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN René Alexander Wynand Christiaan, z. v. A. C. Klinkenberg en R. Vogel; Nancy, d. v. N. Breedevelt en C. Lan- desbergen; Peter. z. v. W. J. L. A. H. Kruijswijk en P. E. Tijsterman; A- drianus Gerardus Hermanus. z. v. H. P. Straathof en J. P Hoogeveen; Bart Maarten, z. v. W F. van RaaiJ en G Kwakernaak; Johannes Jacobus Pe trus Maria, z. v. P A. Lemmers en H M. Meinderts; Saskia Margaretha Jo hanna. d. v F A van Stein en J. M. van Eeuwljk; Cntharina Johanna, d. v P T G. van Dijk en A. J. M. Ver hoeven; Julia Saskia. d. v. H. J. Kos ter en R. E. Murder; Janneke, d. v. J. H. Plulmgraaff en A. J. Nljgh; Robbie, z. v J. W. D. van der Zon ey C. M de' Bruin; Florus-Jan Hui- bert Willem, z. v. H. W. den Ouden en S. M. J Schmltz. OVERLEDEN M. Segaar. 52 Jr., e. v W Jansen; G. J Buth. 48 Jr.. man; C. B avelaar. 72 Jr.. vr H. B. Esderts. 67 Jr., man; J J A Antoni. 76 Jr.. man; I. Heems kerk 87 jr.. man; M. Bosman. 59 ir e v. V G. Canclan; W de Kort. 46 jr e v R W F Broesterhuizen; noemen. Wat drukdoenerig was op eens het (hoofdschuddend) optreden van de bekende televisie-dansgroep van Helen le Clerq, getiteld „Bont en beat". Ook de danseresjes droe gen (hippe) creaties van het bont huis en toonden 26 jeugdmodellen. Ook heren De twee dansers van deze groep lieten enkele bontjassen voor heren zien. Een tikkeltje vi-ouwelijk doet dat wel aan, maar 't kan best een kwestie van wennen zijn. Op de haar eigen grappige manier presenteerde Karin van Wamelen deze show. De hoeden had Gérard Brussé uit Den Haag geleverd. We zagen prachtige combinatie-vondsten tussen hoed en mantel. De lederwa ren en de pruiken waren resp. van de Leidse firma's Antilope en Haar- boutique L .van Tongeren. We kunnen nog vermelden, dat het optreden van „Bont en Beat" opge nomen werd door kleurencamera's en dat dit onderdeel op 30 oktober zal worden uitgezonden in het televisie programma „JAM" van regisseur Lex de Rooi. A. C. Combee-Baarspul LISSE De bekende schaker Jan Timman uit Delft zal maandag 22 september ln Rehoboth ln Lisse een schaakseance tegen enkele leden van de schaakclub „De Zwarte Pion" spelen. Dit werd tijdens de Jaarvergadering meegedeeld. Tijdens deze bijeenkomst trad de heer G. Scholtes als voorzitter van de vereniging af. Hij stelde zich niet herkiesbaar. De heer Scholtes die twintig jaar voorzitter is geweest kreeg bloemen en sigaren aangebo den voor het vele werk dat hij in de afgelopen jaren voor de schaakclub heeft gedaan. Als opvolger werd de heer C. van Erp aangewezen. Het voorstel om de contributie te verhogen werd door de leden goedge keurd. Deze is nu op f 35 per jaar bepaald, te voldoen in zeven speel- maanden. Jeugdleden krijgen een re ductie. Als wedstrijdleider werd de heer H. van Dijk benoemd. Tot slot deelde de voorzitter mede dat er het komende seizoen met twee groe pen zal worden gespeeld. WARMOND In de bovenzaal van „De Burgt" in Warmond zal za terdag 20 september het „Lucifer" cabaret weer optreden. Dit optreden betekent tevens de première van het nieuwe programma van de cabaret groep. De voorstelling begint om half ne gen. AMSTERDAM (GPD) Op elke Firato is de Nederlandse omroep aanwezig geweest met de bedoeling kijkers en luisteraars wat nader te brengen tot wat er in Hilversum en Bussum wordt gedaan om de programma's sa men te stellen. Op de komende Firato zullen de NOS en de omroepverenigingen veelzijdiger en omvangrijker vertegenwoor digd zijn dan ooit het geval was. In het RAI-gebouw zyn twee televisiestudio's en twee radio studio's gebouwd. Naast enkele tv-programma's zullen dagelijks ook vele uren radioprogramma's worden geproduceerd en uitge zonden. Wat de televisie betreft zullen de omroeporganisaties en de NOS ir: het internationaal con grescentrum televisieprogram ma's maken, waarbij het publiek aanwezig zal kunnen zijn. Het gaat hier voornamelijk om amu sementsprogramma's en quiz uitzendingen. Belangrijke programma's van uit de kleuren-televisiestudio van de RAI zullen zijn „Aan de voet van de oude Wester" met o.a. Tar.te Leen en Johnny Jor- daan op zaterdag 20 september, de quiz „Wat doe ik voor de kost" op zondag 21 en zondag 28 september, de „Skymasters Big Band Show" op dinsdag 25 sep tember en het grammofoonpla- tenfeest „Revue van de Neder landse plaat" met tientallen sterren op donderdag 25 septem ber. Buiten deze kleurenstudio zal er een televisie-presentatiestu dio worden ingericht, die zich midden in de tentoonstellings ruimte bevindt en waar het pu bliek via glazen wanden in de tv-keuken kan kijken. In deze studio worden ook de Firato- omroepster-tests afgenomen. Als deze tests worden afgenomen, zullen alle tv-toestellen op de Firato op deze presentatiestudio zijn aangesloten. Ook de radio zal een eigen presentatiestudio krijgen op de Firato. Het publiek kan o.m. zien hoe programma's als „Kleutertje luister". „Draaijijofdraaiik" Mir.jon of het cabaret Frans en Fiet Koster tot stand komen. Van deze studio uit worden ook tal van platenverzoekprogram- ma's gepresenteerd en dagelijks hebben er wedstrijden plaats van disc-jockey's, die zich voor de Firatocompetitie hebben opge geven. De Nederlandse omroep be schikt over vijf grote omroep orkesten en over verschillende omroepkoren. Meestal wordt het optreden beperkt tot het optre den in de Hilversumse studio's. Tijdens de Firato komen zij naar het RAI-gebouw om de dage lijkse promenadeconcerten in de radiostudio van de glazen zaal te verzorgen. Deze concerten, die gratis toegankelijk zijn voor de tentoonstellingsbezoekers, zuilen- doorgaans lunchconcerten zijn. Voor Johnny Jordaan was het gisteren een blijde dag. In gebouw „De Palmin het hart van de Amsterdamse Jordaan werd namelijk heel uitbundig het feit herdacht dat Johnny dertig jaafr artiest is. Het feest was daarom zo grandioos, omdat de zanger van het Amsterdamse lied na een -periode vol moeilijkheden en vergetelheid weer in het licht van de publieke belangstelling is gekomen. Op de foto de jubilaris zingend en dansend met de 91- jarige tante Ka. dat te een samengestelde interest van 8 per jaarl de inkomstenbelasting verschuift, eh dat kan fiscaal voordeel opleveren en bovendien krijgt u, als u meedoet met hel Algemeen Premie Spaarplan 'n extra premie, omdat er 5 jaarwisselingen in de spaarperiode vallen elk kantoor van de ABN kan a alle inlichtingen verstrekken over de financiële voordelen van het ABN spaarbiljet 1969/75 U bent welkom bij de Kaleidoscoop van menselijke emoties LOENERSLOOT (GPD) lm- groep People Show met hun stuk provisatie, interventie van d e toe schouwer in het spel en interventie van de acteur in het gedrag van het publiek waren de belangrijkste vormelementen by het eerste optre den van de Londense underground- Nuordwijkerhouters verspreiden pamfletten NOORDWIJKERHOUT Een aantal jongeren van het college „Leeuwenhorst" ln Noordwijkerhout heeft een werkgroep gevormd, die het thema van de Vredesweek 1969. „Werken voor de Vrede; welvaart voor de wereld" onder de aandacht, van de dorpsbewoners wil brengen. Deze Vredesweek wordt van 21 tot 28 september gehouden. Hoogtepunt van de actie is zondag 21 september. Bij de kerken worden dan aan de kerkbezoekers pamflet ten over de Vredesweek uitgereikt. Op „Leeuwenhorst" wordt tijdens deze week een tentoonstelling van werkstukken van kinderen gehouden cüe betrekking heeft op het Vredes week. Burgemeester H. J. M. Bos nia zal de tentoonstelling die van twee uur tot half zes zal duren, ope nen Leeuwenhorst is deze middag voor iedere belangstellende geopend. Niet allèen voor de tentoonstelling maar ook voor de voorlichtingsstands over de X-Y actie, de rietsuikeractie, de wereldhandelsconferentie enz. Kort om alles wat Nederland wel en niet voor de ontwikkelingslanden doet. Er zullen voedselpakketten wor den uitgereikt en er zal koffie met rietsuiker worden gereserveerd. Een medewerkster van De Tiltenburg uit Vogelenzang/De Zilk zal van haar ei varingen als verpleegster-vroed vrouw in Ghana en Uganda vertellen. De inwoners van Noordwijkerhout worden v in de actie in kennis ge steld door een groep leerlingen van de „Leeuwenhorst" die op een punt aan de Dorpsstraat muziek zullen spelen, spreekkoren, aanheffen, fol- ders verspreiden en de Vredeskrant te w-oop oflih-'pHpn „Tennis", een zeer vry opgezet script van de Engelse dichter-schilder-au- teur Jeff Nutall. „People shows hebben niet de con ventionele dramatische vormgeving", stelt Roland Miller, de artistiek lei der en belangrijkste acteur van het kwartet Engelsen dat in de theater- boerderij Mickery in Loenersloot een meer amusante en geinige show bracht dan artistiek hoogtepunt. Met gebruikmaking" van de gehele Mickery-speelruimte waarin de stoe len evenals de bezoekers kris kras verspreid waren werd een collage van beelden en ideeën gepresenteerd over menselijke verhoudingen, rassenin tegratie, kolonialisme e.d. Deze kaleidoscoop van menselijke emoties, geweld en poëzie bracht heel wat aan de gang in Mickery. Een toneelcriticus kreeg het zelfs te kwaad en ontlaadde zyn agressie op de ac teurs, die hem vervolgens in een psy chische houtgreep namen waar hij gisteravond niet meer uitkwam Van de participatie van het pu bliek kwam verder weinig terecht. In het begin trachtte een bezoe ker mee te doen met het ritueel van een tennisspeler (Roland Miller) en ziin gekleurde ballen, maar het was duidelijk meer een provocatie dan een participatie. Onwennig was eigenlijk wel het woord voor zowel publiek als spelers. Het werd duidelijk inspelen op de ruimte en de wat moeilijk rea gerende verzameling toeschouwers, die zich sterk bewust van de taal barrière. De improvisatie van Roland Mil ler was by tijd en wijle echter zeer gaaf. Hij reageerde spits en natuur lijk op iedere interventie en ontlaad de soms vernietigend zyn agressie op het publiek. Reg ten Zijthoff. LAS VEGAS (AP) In de woes tijn van Nevada is gisteren een wa terstofbom tot ontploffing gebracht op een diepte van 1140 meter. De kracht van de bom kwam overeen met die van 800.000 ton TNT. De proef werd genomen in verband met ontwikkeling van atoomkoppen voor anti-raket-raketten. Het was de zwaarste proefexplosie, die tot dus ver in de Verenigde Staten tot stand werd gebracht. Ondergronds is ver moedelijk een holte van ruim 200 meter doorsnee ontstaan. Hoge gebouwen in Las Vegas op 160 kilometer van de plaats der ex plosie schommelden geruime tijd merkbaar. UTRECHT (ANP) De spoor wegrecherche in Lage Zwaluwe heeft gisteravond een veertien- en een ze ventienjarige jongen uit Dor drecht op heterdaad betrapt by een poging een stuk beton op de spoor lijn var; de Moerdijk brug te leggen. De knapen zyn voor nader onder zoek overgegeven aan de rijkspolite. Nadere bijzonderheden zijn nog niet bekend. De Nederlandse Spoorwegen heb ben in de omgeving van de Moer- dykbrug de laatste tijd ernstige last gehad van op de spoorlijn gedepo neerde voorwerpen. Er werd al eer der een ton op de rails ontdekt, vori ge week botste een trein tegen een stalen kist. Zaterdag werd weer hin der ondervonden. Of de knapen ook verantwoordelijk zyn voor deze hin dernissen is nog niet bekend. Compositie van Hans Kox vanavond op t i HILVERSUM (GPD) Ter gele genheid van de 25ste herdenking van de Slag om Arnhem wordt vanavond in Musis Sacrum in Arnhem een herdenkingsconcert gegeven, waarbij de wereldpremière zal plaatsvinden van „In those days", een muziek werk. dat in opdracht van het Air borne-committee speciaal voor deze herdenking werd geschreven door de Arnhemse componist Hans Kox. Zo wel de NOS-tv als de -radio zullen aandacht besteden aan deze premiè re. De radio zendt het gehele con cert rechtstreeks uit, de tv maakt opnamen van Kox' compositie om deze later op de avond (22.25 tot 22.55, Nederland 1) op het scherm te brengen. NED. HERV. KERK Beroepen te Vianen: T. Tijsma te Sexbierum. Aangenomen naar Klooster-Ter A pel H. E. Sterringa te Maarssum Bedankt voor Tholen P. Koeman te Bruchem-Kerkwfjk. GEREF. KERKEN Bedankt voor Halfweg-Zwanen- burg K. J. Arwert te Balk. GEREF. KERKEN (vrijgemaakt) Beroepen ie Urk-Nagele J. Stra- ting te Hattum. Bedankt voor Noord Bergum B. de Vos te Ten Boer. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Leerdam W. Ha ge te Krabbendyke, te Zoetermeea- J. C. Weststrate te Meliskerke. Bedankt voor Hendrik Ido Am bacht G. A. Zijderveld te Middelburg. EVANG. LUTH. KERK Beroepen te Hilversum B. G. te Winkel te Gouda. Hans Kox was 14 jaar, de slag om zijn geboorteptoi 1 maakte. Ul Hij heeft ziin compositie, avond zal worden uitgevoe het Groot Omroepkoor en I 1 roeporkest in vijf muzikale verdeeld. Er zijn drie iïistr w en twee vocale koren, die elkaar heen spelen zonce: elkaar „raken" of bijten". 1 „De combinatiemoge] li khe 'k in het derde deel van days" tot in het absurde, voerd, waardoor een volkon integratie van de muzikale mogelijk werd. Natuurlijk dirigent, die maar over tw beschikt., dat niet meer bij! Daarom leiden Edo de Waai zelf het ensemble. De t-v.-registratie van heeft voor de NOS een teel karakter. Regisseur F) man wil er bewust geen van maken. Door het pla twee camera's in het orka zetten van andere camera's de uitvoerenden streeft hij realiteit, maar naar beeld van die realiteit. In die opzet passen ook het orkest geprojecteerde d 1( mixage van beelden van h met journaalfragmenten. De Liberiaanse ondi ter van Buitenlandse Zc w juffrouw Angie Brooks, h tefren de 24ste zitting va gemene Vergadering ya»l» enig de Naties geopend. Mej. Brooks nam het terschap over van de G k laanse minister van Buil d Zaken Alberto Fuentes de in april overleden Arenales verving. Op de foto wordt me d Brooks gelukgewenst n benoeming door Mohr, ti ti plomaten, o.w. secreta raai Thant van de V m lachend toekijken.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 10