ik ^VP wil met AR en CHU én verkiezingsprogramma Zwerversduo in Nederland Lisser raad steunt het bejaardenwerk HET SUCCES van de LEIDATO I— Officiële opening van overdekt bad „De Lis'1 OFFERDIEFSTAL IN EL OPGELOST Kortebaandraverijen gouden Leeuw" bij najaarsfeesten Nieuw-Vennep Vijfentwintig miljoen bleef liggen bij RvA samen premier en ministers 127 V en 220 V PHILIPS WASAUTOMATEN KRET NOUWENS [rkiezingen )or Kamer vroeger? - als vliegtuigverstekelingen - Dia-vertoning over isi( weer geopend Rentekaarten niet ingeleverd -rDAG 11 SEPTEMBER 1969 IjEIDSCH dagblad PAGINA 7 ADVERTENTIE Reeds omschakelbare machines vanaf f 598, GARANTZAKEN NIEUWE RIJN 41 GEVERSSTRAAT 25 LEIDEN - TELEF. 26415 OEGSTGEEST - TEL. 50904 (Vervolg van pagina 1) ;AAG (GPD) Het partijbestuur van de KVP zal de op 28 en 29 november verlof vragen om het gesprek RP en de CHU over onderlinge samenwerking' voort k en te richten op een gemeenschappelijk verkiezings- L een gezamenlijke premier alsmede een ploeg ministers f de belangrijkste posten uit de drie partijen zullen gekozen. het partijbestuur dat men de verkiezingen onderling over de vraag met wie de Ben eventueel een regering (men. fcoefde volgens KVP-voor- [p. J. M. van der Stee niet de VVD te zijn. Zou zijn, dan ziet hij dat nog m onoverkomelijkheid", zo iteren by de presentatie op een persconferentie op het ogenblik de concretisering van de samenwerking onder ogen ziet. Dat de nota voor de party raad ultimatieve voorwaarden zou bevat ten waaraan de samenwerking tus sen de drie partyen zal moeten vol- e parlementaire redactie) IAG GPD) De regering de bezwaren van de de verkiezingen voor de [amer niet langer in mei naar enkele maanden eer- i winter. De maatregel, die ing van de Kieswet vergt, nieuw optredende kabinet tbeid te geven zijn stem- ikken op de begroting voor olgende dienstjaar, ogenblik is de situatie zo, ibinet dat na de verkiezin- 9dt, vrijwel voor voldongen jt, omdat de rijksbegroting |or een belangrijk deel tot en. heeft als bezwaar dat men de nieuwe Ka- op de derde dinsdag voor het eerst byeen- t zo lang kan laten wach ter Beemink schrüft in zyn de Kamer echter, dat de imer in buitengewone zlt- kan komen. De minister op die manier de grond- positie van het parlement wordt aangetast, ktische bezwaren die de kianlem tegen een ver vroe de datum heeft aange- laatste zittingsjaar van in oude samenstelling zou ingekort en het win- vele kiezers van Je weghouden) vindt niet doorslaggevend. De samenwerking tussen de drie christeiyke partyen mag volgens mr. Van der Stee niet leiden tot gesloten blokvorming, maar moet open staan voor samenwerking met andere par tyen in regeringsverband. Het partybestuur van de KVP ver wacht, zo biykt uit de nota, dat op basis van de rapporten, die de „Groep van Achttien" heeft geproduceerd, heel goed een gezameniyk program ma op hoofdpunten kan worden op gesteld. dat tydig voor de verkiezin gen van 1971 gereed moet zyn. Voorts zouden de drie partners ter wille van de politieke duideiykheid het uiter ste moeten doen om tydig voor de verkiezingen tot overeenstemming te geraken over de keuze van een ka bineteformateur c.q. premier, alsme de over de bezetting van een aantal andere belangrijke sleutelposities. Hoe een en ander moet worden uitgewerkt zal pas later worden be slist. Het partybestuur wil eerst de rapporten afwachten van de KVP- commissie „duidelykheid" en de ge- zameniyke commissie Veldkamp, die Noordwijkse maakt in Sassenheim lelijke val SASSENHEIM Een 50-jarige in woonster van Noordwijk heeft gister middag omstreeks vyf uur in Sas senheim een lelyke val gemaakt. In de Hoofdstraat, ter hoogte van de St. Pancratius-kerk, struikelde zy over de stoeprand en kwam daarby zo ongelukkig terecht, dat zy een heupfractuur opliep. Zij werd naar een ziekenhuis in Leiden vervoerd. doen. ontkende mr. Van der Stee. Hy noemde de nota slechts een schets van de meest wenselyke situatie. Er is al wel eens informeel contact ge weest tussen de drie partyvoorzitters over de zaak, maar de nota bevat volgens mr. Van der Stee niet meer dan een eigen visie van de KVP. Het partybestuur van de KVP spreekt zidh in de nota ook uit voor verdere samenwerking tussen de drie partyen in het parlement. Hoewel daarover niet wordt gesproken noem de mr. Van der Stee de aanwyzing van een gezamenlyke fractieleider niet ondenkbaar. Ook op het bestuuriyke vlak zal een permanent overlegorgaan moeten worden inge steld. Uit de nota blykt dat het party bestuur er van overtuigd is dat op basis van de rapporten van de „Groep van Achttien" een vooruitstrevend, dynamisch programma kan worden gebouwd, dat de uitdaging van de jaren '70 op een uitstekende wyze i - zal beantwoorden. Het is er zeker van dat de drie partners tot een gezameniyk pro gramma zullen kunnen komen dat iedere burger optimale ontplooiings- mogelykheden biedt, de verdrukten en gehandicapten recht doet en dat uitzicht biedt op een diepgaande fundamentele democratisering van 1 de samenleving. Wielrennen Harry Stevens heeft in Melsele een wedstryd voor be roepsrenners over 150 kilometer ge wonnen. Hy legde deze afstand af in 3 uur en 20 minuten. Zyn landge noten Richard Bucakki en Gerben Karstens werden resp. tweede en iver- de. Hun tyd was dezelfde als die van de winnaar. Muziekschool Bollenstreek krijgt meer subsidie HILLEGOM Het bestuur der stichting Muziekschool Bloembollen streek heeft aam de zeven bollen streek-gemeenten verzocht om een subsidie van f93.— per leerling voor het algemeen vormend en het In strumentaal muziekonderwys en van f50.— per leerling in de afdeling harmonie en fanfare. De gevraagde subsidie is thans afgestemd op de kosten van een lesprogramma, waar in het Instrumentaal onderwijs zo veel mogeüjk is geïntegreerd. Daar deze muziekschool in een be hoefte voorziet en zich in gunstige zin ontwikkelt, willen B. en W. van Hillegom haar de noodzakelijke stl mulansen niet onthouden. Het col lege Stelt voor (as. donderdag IJ september) aan de Stichting Mu ziekschool Bloembollenstreek voor het schooljaar, dat per 1 oktober as. begint, een subsidie per leerling geschat wordt f80 tot f93 te verle nen, waarmee de commissie voor onderwijs- en oulturele zaken zich kan verenigen. LISSE Wat het zwaarste is moet het zwaarste wegen, zegt men vaak. Dat kan ook toegepast wor den op de besluiten, die gisteravond door de Lisser raad werden geno men. Daarom zouden we, wat de be handelde voorstellen betreft by de laatste puntn willen beginnen, n.l. de besprekingen over de sub sidie voor het bejaardenwerk, de stichting van bejaardenwoningen en een dienstverleningscentrum voor de bejaarden. Wat de subsidie betreft had nie mand bezwaar tegen de verhoging volgens het voorstel van B. en W., doch er werd wel over zaken gespro ken. die direct verband houden met de belangen van de bejaarden. De heer G. van der Berg, die door de KVP als fractievoorzitter is benoemd (waarmede de voorzitter hem felici teerde) sprak namens zyn fractie woorden van dank voor de wyze waarop nu contact is ontstaan met de bejaarden en een gunstiger sub sidieregeling tot stand kan komen. HU vond het wel wat gevaarlyk om voor iedere bejaardengroep hoe klein ook een vast bedrag van f 500, als basis te gegeven en daar naast een bedrag per lid. De heer H. Nieuwenhuis (SPG) was na een opheldering van de bur gemeester voor het geven van be- jaardengymnastiek. De heer M. Montagne (Prot. Chr.) was bly, dat gevolg is gegeven aan het verzoek by de begrotingsbehandeling om het bejaardenvraagstuk onder de ogen te zien. We hebben nu het resultaat van de contacten van B. en W. met de bejaarden op het financiële vlak maar dat is niet het enige wat wy bedoelen met „contact met de be- 101 (ANP) Dankzij de *id van een Amerikaanse k op Schiphol het kente- de auto noteerde, en de nnering door de dienst van het korps rUkspoli- twee agenten van een «-auto der Amsterdamse tnniddag op het Museum- Amsterdam een echtpaar Testeren, dat leefde van van koffers. het snelle succes kreeg e Dorie Stevens, een Ame- ttderwyzeres uit Los Ange- koffer en de schoudertas, Biddag in een onbewaakt k de vertrekhal van Schip enen. nog precies op tyd ze in het vliegtuig mee huis te nemen, torie 's middags was in- un ze om wat uit te rus- op een bank en verloor er bagage even uit het oog. andere bank, vlak by de I echter de 22-jarige stu- Saribalis uit San Francis- pDlg met het zelfde toe- Boest, in een boek te bla- 'ag hoe Dorie Stevens «e oor hem neerzette en Op de foto litiks: de 24- jarige Dorie Stevens, die plotse ling haar kotters kwijt was op Schipholrechts Nick Saribalis, die er dank zij zijn oplettendheid voor zorgde, dat ze snel weer te rug kwamen. toen hy even later uit zyn boek op keek. stond alleen de citybag er nog. j Rondkykend miste hy de onderwy- zeres. maar wel ontwaarde hy een man. die zich aan de overkant in de hal haastig met de koffer en de rode schoudertas verwyderde. Hy liep deze man snel na en kon bui ten gekomen nog net het kenteken van de auto noteren, waarin de on bekende wegreed. Teruggekeerd naar zyn bank kwam al spoedig Dorie Stevens opdagen, die zich hevig verontrust afvroeg waar haar bagage was gebleven. Nick vertelde haar wat hy had ge zien en tezamen deed het tweetal terstond aangifte by de rykspolitie op Schiphol. Deze alarmeerde me teen de Amsterdamse politie, die alle surveillancewagens opriep om uit te kyken naar de Belgische wagen. LISSE Hoewel het overdekt zwembad „De Lisse" al enige we ken voor het gebruik opengesteld is, zal de officiële opening eerst ge schieden op zaterdag 20 september. Dat gaat echt maar niet zo met een handomdraai! Men gaat daar iets feestelijks van maken met een offi ciële opening die 's morgens om 10.30 uur zal beginnen. Op welke wyze burgemeester drs. A. J. Be rends deze opening zal verrichten is nog een verrassing. Daarna zal het woord gevoerd worden door de heer P. van Leeu wen. de voorzitter van de Commis sie voor Sport en Recreatie in Lisse, de heer Sprecher architect en door de directie van de Ned. Bouw Maatschappy. Wanneer het officiële gedeelte ten einde is. wordt door alle genodigden een rondgang door het zwembad ge maakt en alle afdelingen en machi nekamers bezichtigd. Mr. Th. De Graaf, burgemeester van Nymegen, die zeer veel voor de stichting van het zwembad heeft gedaan tydens zyn ambtsperiode in Lisse, zal 's morgens verhinderd zyn, doch zal het middagfestyn wel meemaken. Burgemeester W. L. G. Schelberg, van Weerselo, hoopt wel aanwezig te zyn. Tydens de officiële opening zal een demonstratie wor den gegeven in het kunstzwemmen door een groep uit Utrecht. 's Middags wordt onder het mot to „Open Huis" gelegenheid gegeven het zwembad te bezichtigen, waar voor op bepaalde nader aan te ge- KATWIJK AAN ZEE In de zaal van de Ontmoetingskerk aan de Duinlaan in Katwyk aan Zee zal de heer T. Bakker, voorzitter van het Genootschap NederlandIsraël, afdeling Rijnsburg. op dinsdag 23 september om acht uur spreken over het onderwerp „Na het werk in de kibboets, op reis door Israël". De heer Bakker heeft direct na de zesdaagse oorlog in Juni 1967 in ver scheidene kibboetsiem in Israel ge werkt en van Dan tot Eilath door ge reisd. Uit de honderden kleurendia's, die hy tydens zyn toch door het land maakte, heeft hy er 150 uitgezocht die hy tydens de lezing zal verto nen. Bovendien hoopt het genootschap in de Israël-week, die van 6 tot en met 11 oktober in Katwyk wordt ge houden, een belangryke bydrage te leveren ven plaatsen kaarten afgehaald kun nen worden. In de middag: zullen schoolzwemwedstryden worden ge houden voor leerlingen van het voortgezet onderwys i na de lagere school dus). Dan zal uitgemaakt worden wie met het hoogst aantal punten met de drie „slagen" uit de bus zal komen. jaarden". Er moet een permanent contact blyven bestaan, een ontmoe tingsorgaan dus waardoor B. en W. en de bejaarden elkaar makkelijker en ook meer treffen. De voorzitter kon dit onderschryven, maar wilde toch geen vaste regeling treffen om per twee maanden contact met de bejaarden op te nemen. By het punt huisvesting en dienst verlening aan bejaarden was de heer H. Nieuwenhuis (SGP) eerste spre ker. In principe was hy er natuur lijk voor, maar er kunnen in de practyk bezwaren naar voren ko men. waardoor bepaalde men sen naar hun beginsel er niet mee akkoord kunnen gaan. De heer Montagne (P.C.) was erg bly met het voorstel. De kerken ver staan hier hun taak en betrachten naastenliefde in de breedste zin van het woord. Het P.v.d.A.-raadslid de heer P. van Leeuwen was er gloeiend voor, en zei: het is een voorstel met boeiende elementen en de heer G. J. de Vos (WD) had maar één woord fyn, dat het voor iedereen is! Wanneer dit alles gaat komen is nog een open vraag zei de voorzit ter. Laten we hopen, dat er spoedig aan gewerkt kan worden, maar laat ieder er aan meewerken, dat de be jaarden met dit alles volledig be kend worden en er naar toe groeien! Verder werd in deze zitting niet veel belangrijks behandeld. De ge meenteambtenaren krygen een duurtetoeslag van f 110 tot f260. Een voorstel om allen f 140 te ge ven kreeg slechts drie stemmen voor. tralische jongemannen, die volgens hun eigen verklaring al 2Vt jaar de wereld omzwerven en daarbij experts I f z^n kew°rden in het vliegen zonder Lissenaren gaan teestvieren betalen, zyn gistermiddag oP v«- SCHIPHOL (ANP) Twee duur geklede, beschaafd sprekende, Aus- LISSE In de periode van 19 tot en met 25 september organiseert de harddraverijvereniging „Lisse en Omstreken" de najaarsfeesten in het dorp. Vrijdag 19 .september wordt be- bonnen met een puzzelrit, waaraan maximaal honderd auto's kunnen deelnemen. De deelnemers worden tussen half acht en half tien bij de sporthal in de Sportla&n „wegge schoten". Zaterdag 20 september: 7.309.30 urn-: viswedstrijd voor de jeugd: 9.0017.00 uur: dressuurwedstryden voor paarden en pony's naiby boer derij „De Poeleway" in Poelpolder. 9.0011.30 uursohilderwedstrijden aan het Vierkant; 9.0012.00 uur: rolschaats wedstry den op het terrein van de Speeltuinvereniging in de Poelpolder aan de Putterstraat10.00 uur: officiële opening van het over dekte zwembad „De Lis"; 13.30 - 17.30 uur: bezichtiging van het zwembad .De Lis" door het publiek 14.0018.00 uur: muziekfestival op Gedempte Haven; 19.30 uur: gondel vaart in de Ringvaart tussen Gre- veling en zwembad. Maandag 22 september: 13.0018.00 uur: feestmarkt en standwerkerscon cours op de Gedempte Haven; van af 20.00 uur: toernooien voor: biljar ten, bridge, dammen, klaverjassen schaken, tafeltennis, volleybal. Dinsdag 23 september: 16.00 uur opening lunapark; 19.00 uur: muzi kale rondgang van „Trou moet. bly eken" en „Canite Tuba"; 22.00 uur: vuurwerk. Het lunapark is die dag van 16.0024.00 uur geopend. Woensdag 24 september: 13.30 uur- sohoolwedstryden: zwemmen in zwem bad „De Lis"; korfbal en handbal ir het sportpark; voetbal en atletiek In het sportpark; 19.00 uur: trom- meloptooht; 20.00 uur: koekslaan op het kermisterrein. Het lunapark Ir die dag van 13.0024.00 uur geopend NIEUW-VENNEP Omstreeks 7 30- acht uur Bisteravond is de geheel ge- I restaureerde „Gouden Leeuw" in Donderdag 25 september: 8.30 uur vlaghijsen aan het Vierkant; 9.30 uur: viswedstryd voor iedereen;!... 9.00 uur: autobehendigheidswedstryd I p weer geopend. Het op de Gedempte Haven. „trefpunt" van de ex-Noordwyker- _c j bouter J. Kombee heeft na de ver- september12,00 uur bouwing een metamorfose onder- kortebaandraverijen: B-dravery, voo''gaan paarden, die dit jaar nog geen prij zen hebben gewonnen; pl.m. 15 00 Velen waren gisteravond naar het uur: aanvang A-dra very, voor paar- gerestaureerde pand gekomen om de den, die dit jaar reeds m de Driizen eigenaar van het bedryf te felicite- reden. Het lunapark is die dag van BIoejnen ,van relaties en ^ken- ".0024.00 uur geopend sierden het interieur van de 1 „Gouden Leeuw." DEN HAAG «GPD» In het tyd- vak van 1 juli 1968 tot 1 juli 1969 zyn ruim 20.000 van de verwachte ruim 900.00 aanvragen voor een af koopsom op grond van de afkoopre geling invaliditeitswet 'rentekaar ten) niet binnengekomen. Dat bete kent dat een bedrag van rond 25 miljoen gulden is blyven liggen by de raden van arbeid, die belast zyn met de uitvoering van deze rege ling. Over het nieuwe tydvak van 1 ju li tot 1 juli 1970 zyn uiteraard nog geen totaalcyfers bekend. In de ze periode worden ruim 660.000 aan vragen met een totaal bedrag van f 110 miljoen verwacht. Verhoudings- gewys zyn echter nu al veel meer aanvragen binnen dan een jaar ge leden In 1975, waneer de afkooprege ling geheel zal zyn uitgevoerd, zul len de raden van arbeid een groot scheeps onderzoek via de bevolkings registers gaan beginen om alsnog degenen, die in aanmerking komen voor een afkoopsom maar geen aan vraag hebben ingediend, op te spo ren. In totaal worden vier miljoen aan vragen voor een afkoopsom, die ge middeld zo'n tweehonderd gulden be draagt. verwacht. Daarmee ls dus een bedrag van achthonderd mil joen gulden gemoeid. De twee Australiërsdie pos teren op Schiphol werden aaiu- gehouden. zoek van de Canadian Pacific Air, op Schiphol enkele uren door de ma- rechausee vastgehouden, omdat se ditmaal pech haden en In een IRn- toestel van deze maatschappy, waar mee ze gratis de oceaan overstaken, tegen de lamp liepen. Hun recept lijkt dood «impel. Ze kochten in Vancouver voor 34 dol lar een reisbiljet voor een binnen landse vlucht naar Calgary en maakten gebruik van een intercon tinentaal lijntoestel, dat van Vancou ver via Calgary naar Amsterdam zou vliegen. Maar toen de machine m Calgary landde, bleven zy met enkele passagiers, die Nederland als eindbestemming hadden, aan boord en niemand controleerde dat. „We hebben stomme pech gehad", zo vertelden ze gistermiddag op Schiphol. „Toen we in Vancouver aan boord gingen, stond by de con trole toevallig de steward van heb vliegtuig, die enkele grapjes tegen ons maakte en zei, dat we best lol in Calgary zouden hebben. Deze ste ward herkende ons op het moment, dat we na de tussenlanding in Cal gary opstegen voor de vlucht over de oceaan. Normaal gebeurt zo iets nooit". De gezagvoerder van het vliegtuig vroeg voor zyn landing op Schiphol assistentie van de marechaussee, die de bedde jongens, de 24-jarige Len- nard Lucas en de 23-jarige William Moore, bedden uit Melbourne, na aankomst op Schiphol aanhield. De CPA-vertegenwoordiger wilde het tweetal linea recta terugsturen naar Canada, maar de heren bleken over ruim 1000 dollar te beschikken en boden aan de reis alsnog te betalen. Daar nam de CPA genoegen mee, waarna alle gramschap werd be graven. Op de vraag hoe ze tydens hun omzwervingen door het Midden-Oos ten, Europa en Amerika in hui onderhoud voorzien, antwoordden ze: „Ach we weten ons altyd best te redden" en naar hun welverzorgde uiterlyk te oordelen was dat inder daad het geval. Gevraagd waar ze al dat geld vandaan hadden ge haald, zei Lennard: „Er zyn eer* heleboel verschillende manieren om aan geld te komen, zelfs ook legaal, al komen we er dikwijls ook illegaal aan". Zyn maat William vulde hem aan met de opmerking „We wer- kenn ook wel eens, maar nooit te hard".

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 7