Tel Aviv duldt aanslagen niet meer Toch bestand Lagos-Biafra LIBIË TERUG NAAR NORMALETOESTAND 1 Ontvoerders ambassadeur gearresteerd De vleespotten op een laag vuurtje Jeugdige Arabieren gearresteerd tX\ m DOOR HENK KOLB Koning Idris doet afstand van zijn troon Leiders in Ulster vragen hard ingrijpen LEIDSE AGENDA Britse tanks voor Israël JfJNTA HANDHAAFT ORDE PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD I DINSDAG 9 SEPTEMBER 19( r (Van onze correspondenten) TEL AVIV. BRUSSEL, BONN, AMSTERDAM (GPD) De Israëlische regering heeft gisteravond scherp gereageerd op de aanslagen in Den Haag. Brussel en Bonn. De minister van Verkeer. Mosje Carmel, verklaarde dat verdere terroristische acties zullen worden verijdeld. Schuimerij in de lucht, ontvoe ring van vreedzame burgers en aanvallen op vestigingen zullen de internationale anarchie bevorderen" aldus Carmel, die daar aan toevoegde, dat de „beschaafde wereld alle maatregelen moet treffen om een herhaling van dergelijke aanslagen te voorkomen". De regeringen in Den Haag. Bonn en Brussel hebben inmiddels hun spijt betuigd over de gebeurtenissen van gisteren, waarvoor het „Volks front voor de bevrijding van Pales tina" zich in Amman verantwoorde lijk heeft verklaard. Volgens een woordvoerder van deze beweging waren de aanvallen het werk van de ..welpenclubs" van de afdeling „Ho Tsji Min" van het Volksfront. De daders van de aanslag op het El Al-kantoor in Brussel waren volgens hem de 13-jarige Abdel Hazzaken de 16-jarige Abel Abdel Moneim Hassan Ismail aansprakelijk voor de Saadoun. In Bonn was de 15-jarige j aanslag en Den Haag moet. volgens I deze woordvoerder, op naam worden j geschreven van de 16-jarige Moham med Hassan. Versterking ADDIS ABEBA (AP) Op de topconferentie van de organisatie voor Afrikaanse Eenheid (OAE) in Addis Abeba doen onbevestigde be richten de ronde dat het Nigeriaanse staatshoofd generaal Jakoeboe Go- won overweegt een bestand af te kondigen in de oorlog met Biafra, om zo de weg te effenen voor vredes besprekingen. Een voorwaarde voor afkondiging zou zijn dat Biafra moet beloven geen gebruik te maken van het be stand om haar militaire eenheden te hergroeperen. Waarnemers geloven dat een der gelijke garantie alleen voor Nigerië aanvaardbaar zou zijn als de naleving ervan wordt geverifieerd door inter nationale waarnemers. Het vergt vol gens hen geruime tijd om een waar nemerskorps bijeen te krijgen en het te bestemder plaatse te stationeren. De berichten over de mogelijkheid van een bestand werden verspreid door zegslieden die in nauw contact, staan met de OAE-delegaties, na af loop van een intensieve besprekings ronde tussen Gowon en president Nyerere van Tanzanië, die bij de or ganisatie heeft aangedrongen een staakt-het-vuren tot stand te bren gen. Na de besprekingen bracht Gowon direct verslag uit aan Keizer Haile Selassie van Ethiopië, de voor zitter van de OAE-commissie die tracht een eind te maken aan de oorlog tussen Nigerië en Biafra. De geruchten over een mogelijk u-slag worden nog versterkt door I £°'itie, heeft gistermiddag. De woordvoerder van het Volks front wilde niet zeggen hoe de jon gens. die waarschijnlijk allen de Jordaanse nationaliteit hebben, in Europa waren gekomen, noch hoe zU aan hun explosieven kwamen. De aanslagen zijn er de oorzaak van dat in heel Europa verhoogde be- veilingsmaatregelen zijn getroffen voor Israëlische vestigingen en vlieg tuigen. Alleen in Engeland behoef den deze extra-maatregelen niet te worden getroffen, omdat men hier toe al was overgegaan na de aan slagen van een maand geleden op twee bedrijven, waarvan de directie leden als actieve zionisten bekend staan. Schotland Yard heeft zelfs al versterking gekregen van Israë lische politiefunctionarissen, die spe ciale belangstelling voor de vlucht- weegen van de terroristen hebben. De dienst luchtvaart van de ryks- na het een uitnodiging aan Ojoekwoe om naar Addis Abeba te komen. Daar naast heeft Anthony Enahoro, de Nigiriaanse minister van Voorlich ting één van de voornaamste onder handelaars. onverwachts een pers conferentie afgelast twee-en-een- half-uur nadat hij gezegd had dat hy deze zou houden. bekend worden van de aanslagen, onmiddellijk een extra bewaking in gesteld voor de vliegtuigen van de Israëlische luchtvaartmaatschappij El Al, die Schiphol aandoen. Reeds enkele maanden worden deze toe stellen bewaakt door tien rijkspoli tiemannen. die met karabijnen be wapend zijn. Het aantal politieman- nen is nu uitgebreid. Ook het El Al- kantoor op de luchthaven wordt nu bewaakt. Nog voor de bomaanslagen bekend werden heeft gistermorgen een KLM- gezagvoerder de passagiers van een lyntoestel naar Tel Aviv laten fouil leren. Evenals vorige week. toen een KLM-gezagvoerder tot een der gelijke maatregel overging, reageer den de passagiers door te applaudi- seren. Zoals eerder bericht heeft de KLM na het kapen van een vliegtuig van Trans World Airli nes door Arabische terroristen met betrekking tot de vluchten naar Tel Aviv extra veiligheidsmaatregelen genomen. Waaruit deze bestaan wordt geheim gehouden. Het fouille ren van passagiers is geen standaard maatregel. De KLM laat het aan de gezagvoerders over de passagiers al dan niet te fouillleren. De Amsterdamse politie, die het Israëlische consulaat en het El Al- kantoor in de hoofdstad al enkele maanden bewaakt, heeft deze bewa kingen niet verscherpt. De bestaan de veiligheidsmaatregelen worden voldoende geacht. Volgens een bekendmaking van het Volksfront voor Bevrij ding van Palestina zijn dit de jongens die gisteren in drie Eu ropese steden aanslagen hebben gepleegd. Hun namen luidden: v.l.n.r. Taalat Hassan Ismail (15 jaar). Khaled Ibrahim Abdel Hazzak <13), Wael Mohammed Hassan (16) en Abel Abdel Mo neim Saadoun (16). BELFAST (AP) De leiders van de twee grote gemeenschappen die in Noord-Ierland in onmin leven, de protestanten en de katholieken, heb ben gisteren gezamenlijk de autori teiten verzocht strenger te gaan op treden opdat er een einde komt aan de onrust in Belfast. Zij stelden voor dat iedereen die wegens het bezit van een vuurwapen wordt gearresteerd, niet op storting van een borgsom wordt vrijgelaten maar in hechtenis blijft totdat hij terecht staat. Bovendien moeten de militaire autoriteiten een uitgaans verbod instellen „daar en op het ogenblik waarop men dit noodzakelijk acht". DINSDAG Petrakerk NCVB afd. Noord Sipke van der Land 8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer troui Zitting Bondsfonds Ned Gei 7-8 uur nam. Jeugdhuis (Breestraat 19) Sprt Chr. Emigratiecentrale 7-8 uur WOENSDAG 'f Stadhuis (trouwkamer) Spri sociale raadsvrouw 4-6 uur nam. Den Burcht Kledingbeurs voorm- 4 uur nam. Beloftekerk NCVB afd. Morskw. Demonstraties schoonheidsspecli R 1111 r nom kwel cUÏ? DINSDAG Kon. Schouwburg, 20.15: thea ter „Achter de poort" uit Praag: ..Mas kers uit Ostende" van De Ghelderode en ..Kat op de rails" van Jozef Topoi. WOENSDAG Kon. Schouwburg. 20.15: theater „Achter de poort" uit Praag: „Drie zusters" van Tsjechof. DONDERDAG Kon. Schouwburg, 20.15 Haagse Co- medie: „4 x anders" van Barillet en Grédy. Paviljoentheater. 20.30: Nieuwe Ko medie: „Dag stoel naast de tafel". RIO DE JANEIRO Vier leden van de groep die vorige week de j Amerikaanse ambassadeur in Bra- I zilië ontvoerde, zijn binnen een uur na zijn vrijlating gearresteerd. Het huis, dat de tijdelijke gevangenis van LONDEN (Reuter) De Engelse de ambassadeur is geweest, is een te- CAIRO, (AFP, Reuter) In Libië. strand, mogen nu het land verlaten, waar vorige week een militaire Dat is Libiërs echter verboden, staatsgreep een einde maakte aan het bewind van Koning Idris, is gis- teravond een nieuwe regering ge vormd. Premier, tevens minister van Financiën, Landbouw en Land bouwhervorming. is dr. lYIahmoed Soliman el Maghrebi. Andere leden van het kabinet zijn Salah Boesir (Buitenlandse Zaken), kolonel Adam el Hawaz (Defensie) en kolonel Moessa Ahmad (Binnenlandse Za ken). De nieuwe regering zal verant woordelijk blijven aan de revolutio naire raad. Deze raad houdt dus de touwtjes in handen. Wie er lid van zijn, is nog steeds niet bekend. Dr. El Maghrebi, de nieuwe pre mier. is een jurist. Hij is adviseur van de Esso in Libië geweest en werd gearresteerd en tot vier jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens zijn verzet tegen de houding die ex- Koning Idris aannam tijdens de juni- oorlog in 1967 tussen Israël en de Arabische landen. Na het bekend worden van de ka binetsformatie werden in Tripoli on danks de avondklok solidariteitsbeto- gingen gehouden. De revolutionaire raad. kennelijk niet erg ingenomen met de aanhoudende massale de monstraties ten gunste van de revo lutie, heeft de bevolking opgeroepen haar hartstocht wat te temperen en serieus aan het werk te gaan. Met gevoelens van hartstocht alleen kun nen de doelstellingen van de revolu tie niet worden verwezenlijkt, aldus de junta. De nieuw benoemde minister van Buitenlandse Zaken Boesir, in '55 in ballingschap gegaan, en pas uit Cairo in Rome aangekomen, vertel de daar op een persconferentie na mens de revolutionaire raad dat het leger tot de staatsgreep was overge gaan om het land te bevrijden van Koning Idris' dictatoriale bewind, corruptie en vriendjespolitiek De nieuwe machthebbers hadden zich verbonden tot een politiek van ge matigd Arabisch socialisme, en zou den alle bestaande internationale overeenkomsten eerbiedigen, zoals ook de individuele en godsdienstvrij heid In Tripoli zelf wordt, een week na de militaire staatsgreep het leven weer normaal. De haven, sinds de coup gesloten kwam gisteren weer in bedrijf en de havenarbeiders be gonnen met het lossen van de onge veer 45 buitenlandse schepen, die zich hadden verzameld. Er werd nog melding gemaakt van de arrestatie van een aantal personen „die poog den iets tegen de revolutie te onder nemen." Maar buitenlandse toeris ten die door de coup in Libië zyn ge- Afstand Intussen hebben Libische kringen in Rome verklaard, dat Koning Idris de laatste hand heeft gelegd aan een troonsafstandsdocument, waarin hij zegt niet op de troon te willen blij ven tegen de wil van het volk. Ver wacht wordt dat hy het document binnen enkele dagen door een spe ciale koerier naar Tripoli zal laten brengen. De nieuwe Libische republiek krijgt steeds meer internationale er kenning. maandag o.a. van Neder land. Spanje. Koeweit, India. Paki stan en Griekenland. De enige in Noord-Afrika overgebleven monar chie. Marokko, heeft laten weten dat het vriendschappelijke betrek kingen wil onderhouden met de Li bische republiek. regering is van plan Chieftain-tanks aan Israël te leveren. Dit heeft de voorzitter van de commissie voor het Midden-Oosten van de Labour-partij, Christopher Mayhew. gisteren ver klaard. May hew eiste een onmiddellijke blokkade van wapenleveranties aan Israël, totdat dit land er in toestemt de Veiligheidsraad te gehoorzamen en rich nit de bezette gebieden terug te trekken. Mayhew, die vroeger minister van Marine is geweest, zei dat er een duidelijk conflict bestaat tussen het ministerie van Defensie, dat graag meer wapens wil verkopen, en het ministerie van Buitenlandse Zaken, „dat verplicht is de vrede te bewa- ïen en de Engelse belangen te die nen". Israëlische marinegroepen heb ben twee Egyptische torpedoboten, die aan de Rode-zeekust gemeerd la gen. zondagavond vernietigd. Dit heeft het Israëlische leger gister avond pas bekend gemaakt. Drie Israëliërs kwamen om het leven toen springstoffen dooi- een ongeluk ex plodeerden op het Israëlische vaar tuig, dat na de overval onderweg was gen een heuvel gelegen villa, die uit ziet over de Guanabarabaai. De po litie zou al geruime tyd voor El- bricks vrijlating hebben geweten dat de ambassadeur daar gevangen werd gehouden, maar durfde niet in te grijpen uit vrees dat hij vermoord zou worden. Een vlakbij wonende hoge rege ringsambtenaar zou de politie getipt hebben. Naar toen bleek was de villa circa twee weken geleden ge huurd door een Jongeman en enkele meisjes o.w. een journaliste. Kort na dat zondag de auto met Elbrick was weggereden, deden mariniers er een inval. De twee personen die de am bassadeur wegbrachten zouden de enigen zijn geweest, die ontkwamen. De tipgever had elke dag bepaal de mensen de villa zien binnengaan of vertrekken, maar op de dag van de ontvoering was het er veel stil ler en waren de ramen gesloten. Wel kwamen er enige onbekende perso nen uit. en gingen er mensen in die men nog nooit had gezien. Dit vond men vreemd, en werd de politie gewaarschuwd. De vrijgelagen ambassadeur. Bur ke Elbrick, zei op een persconferen tie in Rio dat zyn ontvoerders „in telligente fanatici" waren, die hem zeer goed hadden behandeld. Ze hadden zelfs wat sigaren voor hem gekocht tóen hij door de zijne heen was, en zich verontschuldigd voor de kwaliteit van het eten. Maatregelen Intussen heeft de Braziliaanse mi litaire Junta die de macht heeft overgenomen wegens ziekte van de president, maarschalk Costa Silva strengere wettelijke en veiligheids maatregelen aangekondigd om „tot elke prijs de openbare orde te be waren". De toestand was „bijzonder ernstig" geworden. De ontvoering van de Amerikaanse ambassadeur had „zeer terecht" de verontwaar diging gewekt van het Braziliaanse volk, aldus een communiqué. Het was duidelijk dat „het proces van revo lutionaire of subversieve oorlog nu in volle gang is". De strijdkrachten hadden zich aaneengesloten voor de bescherming van „de idealen die de grondslag vormden van de revolutie van maart 1964", aldus de Junta, die bestaat uit de drie ministers voor de strijdkrachten. Er zouden o.a. nieuwe „instituonele wetten" worden uit gevaardigd. DONDERDAG Stadsgehoorzaal Nationale blea wedstrijd 2-5 uur nam. Bevrijdingskerk (bovenzaal) k£ afd. Zuid-west Spr. dhr. J. W (ft over „Schrijver waarom schrijf i uur nam. G.GD.-gebouw EHBO Peerke ders 8-10 uur nam. VRIJDAG Rijksherbarium (Schelpenkaj Kon. Ned. Natuurhist. ver. dhr jl Plas vertoont natuurfilm 8 uur oj Nieuw Minerva Modeshow Brf huls Sloos 8 uur nam. Groenoordhal Gratis voor hetC bliek geopend met zuivel- en slaf demonstraties en modeshow, ïoP voorm. - li uur nam. Rijnlandslyceum (Apolloln. 1) le evangelie-gem. Spr. dhr. Ro< uur nam. Witte Singel 25 Bijeenkomst L lieren Aktlegroep Leiden 7.45 uur ft Oude Vest 13 Evangelisatie chi gem. Ecclesia 8 uur nam. Tltus Brandsmaln. 76 „De DuikT Clubhuiswerk handenarbeid 8-io nam. LEIDSE BIOSCOPEN Camera: „Repulsion". 18 Jr. 2.30, 7, 9.15 zond. ook 4.45. Vrij ei n n«-chtvoorst„ 11.30: „Ipcress, str:L heim". 18 jr. B Lldo: „Sexv Suzanne zondigt».. 18 Jr .dag. 2.30. 7. 9.15. Zond. ooi e Luxor: „Wie 't laatst lacht". «J111 2.30, 7, 9.15. Zond. ook 4.45. Rex: „Techniek der llefdeskunstT jr. dag 2.30, 7, 9.15. Zond. 4.45. Vi zat nachtvoorst. 11.30: ..De mai d van Soli Dor", 18 Jr. studio: „Het circus", a.l. dag 2il 9.15. Zond. ook 4.45. Trianon: „Funny girl", a.l. da« 8. Zond. ook 5. TENTOONSTELLINGEN Molenmuseum „De Valk" (Dae van 10 uur voorm. tot 6 uur nam, m dag l5 uur nam Maandags gesl Jeugdmuseum. Koppenhlnksteee opend: zaterdag van 11-17 uur. Antiek uit bet begin van de eeuw. t AnlLcht!neen bU het secretifc LJA, Stadhuis-Breestraat. De -jakenhal. Dag. 10—6 uur; 1—5 uur Rijksmuseum van Oudheden penburg 23): Werkd. 10 uur voc 5 uur nam.: zond. 15 uur nar RUksmuseun voor olkenh (Steenstraat 1) dag. 10—6 uj 'i dags 1—fi r UUr nam Ned.-Legermuseum: Geopend dag tot ei met vrydag 9 uur voa 6 u. nam. zon. en feestdagen uur nam DE VLEESPOTTEN VAN EGYPTE staan al geruime tijd op een laag vuurtje: dertig miljoen mensen, samengedrongen op een bewoonbare oppervlakte, die niet zo erg veel groter is dan Nederland, kunnen zich min of meer in leven houden met het, doorgaans schaarse, aardse slijk dat zij aan de boor den van de Nijl byeenschrappen. In de maalstroom van ingrijpende agrarische en economi sche hervormingen, verloren oorlogen en falende politieke concepties, is Egypte, dat zich hardnekkig „Verenigde Arabi sche Republiek" blyft noemen, desondanks boven water ge bleven. En dit is al aanmerkelijk meer dan in de troosteloze nadagen van de Juni-oorlog in 1967 redelijkerwijs kon worden verwacht. Schaduw achterna lopen NIETTEMIN is het beeld van de man, die vertwijfeld pro beert zyn' eigen schaduw te ontlopen, onontkoombaar: de omvangrijke financiële steun, de soepeler afbetalingsregelin gen voor oude schulden en wapenleveranties-om-niet, hebben de economische groei nog niet op gelyke voet kunr.ën bren gen met een jaarlijkse bevolkingstoename van een miljoen mensen. De sfinx, het geteisterd gelaat naar het oosten gekeerd teneinde het eerste daglicht te ontvangen en door te geven, ziet dag aan dag de zon opgaan, over 'n land dat zelfs in zijn musea meer zandzakken uitstalt dan kunstschatten. En wat er dan nog te bekijken valt ligt in met plakband bepleisterde vitrines.Bij overheidsgebouwen verteren stapels zandzakken, bij de bruggen over de Nijl ondersteunen zij slaperige sol daten op wacht en tezamen met de berichten omtrent een voor het oog verborgen werkelijkheid, houden zy de vrien delijke. goedhartige en behulpzame Egyptenaar onder een niet aflatende druk van veronderstelde bedreiging. Tot deze mensen spreekt staatshoofd Abdel Nasser over wraak voor de nederlagen, over de dag der bevrijding, over Arabische een. heid en islamitische broederschap, over een heilige oorlog, die de expansionistische, racistische imperialistische, zionis tische staat Israël voorgoed moet terugdringen binnen be perkter grenzen, dan zy zich terwille van haar eigen veilig heid heeft toegemeten. Achterdocht tegen buitenlander» ZODOENDE ONTSTAAT de achterdocht tegen buitenlan ders, zodoende mogen vreemdelingen slechts heen en weer reizen langs vastgestelde routes tussen Cairo en Alexandrië of naar Luxor en Assoean. En daarom zijn bij alle kruispunten van maar enigszins belangrijke wegen controleposten inge richt. die nauwgezet nagaat of de bepalingen niet worden ontdoken. Vanwege dit alles is het vreemdelingen in beginsel verboden mensen met blote voeten te fotograferen of een var; de zeer vele ezelkarren, die temidden van talloze in hun voegen kra kende taxi's een belangrijk deel van lokaal goederentrans port verzorgen. En evenmin is het toegestaan de lens te rich ten op wat minder geacheveerde gedeelten van Cairo, waal mensen in bittere en diepe armoede proberen het leven te houden ir: de wurgende overbevolking van vijf miljoen binnen een stedelijk areaal, dat een ambassadefunctionaris omschreef als „zo groot als Den Haag". Wat wél mag zijn foto's van hoge, moderne gebouwen, die kunnen bijdragen aan Nassers buitenlands prestige als de man die Egypte uit zijn koloniale achterlijkheid verhief. Op die mar.ier construeert de Egyptische propaganda-machine een leugenachtig beeld van het land. maar zij doet dat op een stupide wijze, die alleen maar achterdocht kan wekken ten aanzien van de werkelijke bedoelingen. ..Deze propaganda is misschien wel onze grootste hinder paal", bekende een vooraanstaand dagbladschrijver. „Na de oorlog van '67 hebben we wel geprobeerd om er wat aar; te veranderen, doch dat is niet gelukt" De Egyptische bevolking, voor wie oorlog voornamelijk bestond uit vier dagen van dolle vreugde over geweldige overwinningen gevolgd door de terug, komst van een in alle opzichten verpletterd leger, ls niette min kritischer geworden ten opzichte van de berichten, die het via de luidsprekers van het propagandawezen ontvangt. ER WORDEN BITTERE GRAPPEN vertelt over de ge vechtskwaliteit van het Egyptische leger, lachend worden rekensommen bijgehouden van de grote aantallen Israëlische vliegtuigen die sedert de oorlog ten offer zijn gevallen aar; de trefzekerheid van het Egyptisch afweer-geschut. En in som mige universiteits-kringen wordt Nasser zelfs beschreven als ..onze koppige vriend". Koppig, omdat hij niet met Israël wenst te onderhandelen, hetgeen toch de enige manier zou zijn om te bewijzen dat hij gelijk heeft als hij zegt dat de Joodse staat niet bereid is om terug te gaan naar het grootste deel van haar vroegere grenzen. De grappen, de vliegtuig-optelsom, noch „de koppige vriend" zijn echter representatief voor de grote massa Egyptenaren. De Arabieren, die kunr.ën zwelgen in de ongeloofwaardige rykdom van hun taal. vergeten ge makkelijk de feiten en kunnen de in de Arabische filosofie verwerkte revanche-gedachten niet laten varen, ondar.ks een verlangen naar vrede. Niet dat zij daarom blij ztfn met de 3000 Russen in hun land of de 2000 Oostduitsers, dan wel de Tsjechen, geenszins. De Russen vormen een zeer gesloten gemeenschap, niet geliefd bij de bevolking omdat zij geen oog hebben voor „bakshish" of de nogal fluctuerende wijze waarop de Arabier zijn prijzen bepaalt niet geliefd bij het leger omdat zij niet willen toegeven aan de aanvalsdrift van de jongere garde der offi cieren. die belust is op de dag der wrake niet bemind in het algemeen omdat zij communisten zijn'. Boven dit alles torent Nasser, die de touwtjes weer stevig in handen lijkt te hebben en wiens grijnzend pommade-por tret alom toeziet De sterke man, ongetwijfeld, en nu al opge nomen in de rij van legendarische Arabische leiders als Khalid ibn Walid, Saladin, Abd-al-Rahman, Baybars en Mohammed Ali, vertegenwoordigers van al die verschillende dynastieën, verantwoordelijk voor de geweldige bewegingen waaraan de Arabieren onderworpen zijn geweest of aan heb ben deelgenomen. Profeet nationalisme NASSER BLIJFT DE PROFEET van het Arabische revo lutionaire nationalisme, dat eenheid moet brengen onder de Arabische landen, een eenheid waarvoor de gemeenschappe lijke vyand Israël als bindmiddel wordt gebruikt. Maar Nas sers haat tegen koloniale overheersers, bracht hem afhanke lijkheid ten opzichte van het oosten, ook al behoort Egypte officieel tot de politiek niet-gebonden landen: zijn steun aan de Palestijnen bezorgde hem desastreuze nederlagen, ook al spreekt hij voortdurend over zegepraal. En de Arabische eenheid is tot nu toe altijd zwakker gebleken dan nationale belangen en gevoelens. (WORDT VERVOLGD) n Ich ïh Rijksmuseum voor de geschl# der uatu u» wetenschappen. Dag. uur zone' 1—4 uur Heem park Oegstgeesterweg (KL polder) Flora van eigen bodem, van 8 uur voorm. - 6 uur nam, mei t.e.m. oktober op zat. en zond uur nam Rapenburg 94 Galerie 't Dul' huys. Poppen Wlny de Jongh, bl P* sierkunst John Berserlk. Dinsdag zondag 2-8 uur nam. t.e.m. tember). Sociëteit Leython (Levendaal Voor 18 min. elke dinsda* dag- en donderdagmiddag bovei woensdagavond sociëteit, vrijdag september kennismakingsbal The Runaways, zondagmiddag bal. Voor 18 plus elke dinsdaj donderdagavond sociëteit, elke zoi middag discobal, zondagavond, ai Je archeologie, 13 september socl kennismakingsavond, 14 septembt rlnameavond. AVOND- EN NACHTDIENST! APOTHEKEN TE LEIDEN. Geopend voor spoedeisende gev» Doeza Apotheek, Doezastraat 3l| 21313. De zaterdag-, zondag- avondj nachtdienst van Apotheek Voorsctf Le wordt waargenomen door de li Apotheek. Lj Apotheek R. van Breest Smaller! te Leiderdorp en de Oegstgeestse»®t theek zijn de gehele week g^opecj^ Gemeenschap Zuid-West. tor Huipverienings- en informatted iuipverlening tel 24101 b.g.g 2 Behandeling na ongevallen. De poliklinische behandeling nt gevallen wordt van dinsdag 13 tot woensdag 12 uur waargen doot bet Diaconessenhuls. Vrijdi uur tot zaterdag 12 uur door l» Elisubetbzlekcnhuls Hoolgracbtl andere werkdagen en op zond door het Academisch Ziekenhuis 1 WEERRAPPORTEJ Vaii hedenmorgen 7 uur T a g Z s 14 4) i 5 V* Ié s S Amsterdam onbewolkt 20 li Oe Bilt zwaar bew. 22 li Deelen licht bew. 23 12 Eelde onbewolkt 21 10 Eindhoven zwaar bew. 22 12 Den Helder onbewolkt 18 14 Lachth. R'dam mist 21 8 Twente zwaar Ixw. 21 13 Vllssingen onbewolkt 20 13 dsn Zuid-Limburg licht bew. 22 11 Aberdeen zwaar bew. 21 13 Athene half bew. 29 20 Barcelona mist 23 15 Belgrado onbew. 24 11 Berlijn mist 24 13 Bordeaux mist 20 15 Brussel onbewolkt 21 Frankfort mist 23 10 G» nève mist 21 12 Grenoble regen 23 13 Helsinki licht bew. 19 4 Innsbruck zwaar bew. 23 12 Kopenhagen zwaar bew. 17 14 Kopenhagen zwaar bew. 17 14 Locarno mist 23 15 Londen zwaar bew. 19 12 len Luxemburg zwaar bew. 23 11 Madrid 21 1. Ne Malaga Mallorca licht bew. 29 11 flux onweer 26 11 MÜnchen half bew. 21 10 tyd Nice zwaar bew. 25 IS h. Oslo zwaar bew 22 12 Parijs mist 24 Rome licht bew ">5 18 Wenen onbewolkt 23 13

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2