Winst voor De Danaiden en voor Zuiderkwartier „Wie joeg BSC de mist in?" Op dreef Goede Pernix prestaties van en Ons Eiland Drie man Korfbalcompetitie begonnen Geen slechte rentree Tilly van der Made KNVB-administrateur geeft opening van zaken Competitie van de CKB Cox, overwinnaar van Okker, door Bucholz gewipt Rocky Marciano omgekomen bij vliegtuig-ongeluk Strijd om estafettetitels WERELDBEROEMD DOOR KWAlliïir; Noodtribune stortte in PAGINA 10 LETDSCH DAGBLAD MAANDAG 1 SEPTEMBER Ij# LEIDEN De Leidse Overgangsklassers hadden een beste competitiestart. Zuiderkwartier won thuis van het lang niet zwakke Roda uit Westzaan (117) en Danaïden debuteerde met een fraaie 95 zege in Eindhoven bij Deto. Zuiderkwartier was tegen Roda vooral voor rust goed op dreef. Reeds na 2 min. had Joke Zierikzee van afstand succes. De tegenaanvallen van de gasten liepen op niets uit en na een goede combinatie maakte J. van Daim er vlot 20 van. Frits v. d. Riet benutte een goed aangegeven vrije worp, zodat het na 20 minuten 30 stond. Van Delden scoorde uit een kleine kans bij de paal tegen (31), waarna de thuisclub door doelpunten van Joep v. Dam en Al- bert de Groot tot 51 uitliep. Uit een 6 tr af worp kwam Roda door Hage- meyer terug tot 52, doch J. Daim had direct daarop weer succes voor de geelblauwen. May scoorde uit een doorbraak 63: op dezelfde wijze maakte Hanny Zierikzee er 7-3 van. Uit een strafworp var; Schoen kwam de ruststand met 74 en op dezelfde wijze maakte deze speler er in de tweede helft 75 van. Yvonne De- vilee die door een andere Leidse vereniging tevergeefs benaderd werd deze zomer maakte op fraaie wijze er 85 van. Het werd weer spannend toen Hagemeijer vervolgens een straf worp voor Roda inschoot. Frits van 't Riet bracht Zuiderkwartier in vei ligheid door eerst van achter de paal en daarna uit een strafworp 2 x te scoren (106). Schoen had nog 1 x voor de Zaankanters succes, waarna de jeugdige Carla de Kreek 3 minuten voor tijd de eindstand op 117 bracht. Danaïden Deto begon goed tegen Danaiden en scoorde vlot 10. Frans Pasman had echter in de 4e minuut van verre ook succes. Uit een strafworp nam Deto opnieuw de leiding 21. Cisca Peeters diende weer van repliek <22). waarna de thuisclub nogmaals een voorsprong verkreeg door een doorloopbal (32). De thuisclub miste tot 2 x toe een strafworp. Rust 32. Direct na de hervatting maakte Casper v. Nierop gelijk 33. Danaiden werd toen schotvaardlger. Meta Willemse be nutte een goed aangegeven bal van Frans Pasman (34)Laatstgenoem de speler had zelf eveneens succes (35). Van verre had de thuisclub nog succes (45), doch Danaïden bleek toen over een betere conditie te beschikken. In 10 minuten kwa men de Leidenaars op 49 door doelpunten van Sander v. Unen, Casper v. Nierop <2 x) en Frans Pasman. Deto kwam nog op 59, doch de Leidse zege stond vast. Een uitstekend begin van de blauw-wit- ten. KNS In de eerste klasse valt de 73 zege van KNS op Spenvers op. De oranjewitten, die thans Henny Bra- kel naar zich toe hebben getrokken, gingen vlot van start. Henny Sleg- tenhorst opende de score en door Wim Brakel werd het daarna 20. Uit een strafworp scoorde Sperwers tegen. Mevr. S. Barendsv. d. Lin den en Hans Kluts, bepaalden de ruststand op 41. Na de thee kwa men de gaston tot 42. Wim Bra kel had vervolgens 2 x succes, waar van een keer uit een strafworp (6—2). Sperwers trof nog eenmaal de korf (63), waarna mevrouw Ba rends de thuisclub definitief aan de zege hielp door er 7—3 van te ma ken. Fluks Fluks verloor in Delft van DKC. De rood witten telden wegens vakan tie en enkele andere oorzaken ver schillende reserves. In de beginpe riode werd een naar veler mening goed doelpunt van Corrie du Pré door de arbiter afgekeurd, hetgeen nogal deprimerend op de Leidenaars werkte. Alleen DKC wist voor de rust een geldig doelpunt te fabrice- ien. De schotvaardigheid bij Fluks Diet nog veel te wensen over. De thuisclub liep eerst na de thee tot 30 weg. Elly de Haas en Piet de Haas reduceerden de achterstand tot 3-2. De kans op de gelijkmaker zat er toen in. Twee straf worpen lieten de Leidenaars onbenut. Kort v<or tijd schoot DKC wel raak: 42. Algemene De Algemene stelde ook teleur door van Ready op eigen veld nog wel te verliezen. Het was een ge- liijikopgaand duel. waarbij voor rust de aanvallers weinig scoringskansen wisten benutten. Alleen Wim v. Vliet had in deze speelhelft een keer suc- In de tweede helft viel er meer te beleven. Uit een strafworp maakte Ready vlot gelyk 11 Bart Lam- booy had ui de volgende minuut eveneens succes <21). Daarna volg de enige produktieve minuten voor de Hagenaars, die in korte tijd 3 x scoorden (24), doch binnen 2 mi nuten had de thuisclub door Hans v. Zonneveld en Wim v. Vliet weer ge lijk gemaakt. Ready maakte met een afstandschot er 45 van en met een mooie doorloopbal werd het 46- Ineke Thijssen bracht de Leidse ach terstand nog tot 56 terug, doch de gelijkmaker bleef uit. Vieus Vicus Orientis kwam in Rotter dam tegen Trekvogels tot een pun tenverdeling. De witzwarten hebben nogal wat aderlatingen ondergaan en hadden gisteren Gerard Hensen en Bram Westbroek weer in hun gelede ren. Trekvogels, dat over een snelle en sportieve ploeg beschikt, startte uitstekend en liep vlot tot 20 uit. Wim Meyer scoorde tegen (21) waarna de thuisclub opnieuw succes had. Flip v. d. Meygaarden en Bram Westbroek brachten de schaal weer in evenwicht (33). Mattie Baart gaf V.O. de leiding. Het werd weer gelijk, waarna Wim Meyer met 2 fraaie doelpunten V.O. voor rust een 64 voorsprong gaf. Na de rust toon den de Rotterdammers over een be tere conditie te beschikken door de Leidenaars, die voor de korf zelden gevaarlijk waren. Het werd tenslotte 66, waarmee Vicus nog best tevre den was. Orientis 6—6; KNSSperwers 73; De AlgemeneReady 56. 2AMeuvicGymnasiasten 31 HSV—Crescendo 8—8; Ons Huis Quick 45. 3B: NoorderkwartierSucces 46; Ten DonckTerheijden 26; TOV Vlaardingen 22. 3C: BKC—HPV 3—7; Velox—Wion 6—8. Res. Ie kl.DKC 2Danaiden 2 28; Vic. Orientis 2Fortuna 2 55; Ons Eibernest 3Regenboog 2 6—9; Spangen 2Sperwers 2 56. Res. 2A: Deetos 4—Fluks 2 1—4; Die Haghe 3Ready 2 105; Kwiek 2Quick 2 32; Rozenburg 2Trek vogels 2 75. Res. 2B: Algemene 2Achilles 1—3; HKV 3—Fluks 3 4—3; Ons Eibernest 4Deetos 3 7—2. Res. 3A: Meuvic 2Ons Huis 2 2—3; HKV 4—Algemene 3 0- Achllles 3—'t Zuiden 4 6—7; Vic. Orientis 3—BKC 2 3—2. Res. 3B: Sperwers 3Zuiderkwar tier 2 29; Fluks 4Olympiaan 2—8; Ons Eibernest 5Regenboog 3 33; Trekvogels 3Gymnasiasten 2—5. Res. 3C: Danaiden 3—Eureka 2 54; Fortuna 3—Olympiaan 2 310. Oranje Nassau 2Ons Eibernest 6 71; Phoenix 2Rozenburg 3 101. Crescendo Crescendo deed uitstekend werk door het pas gedegradeerde HSV in eigen huis een puntje af te snoepen. De ploegen gaven elkaar weinig toe. Leni Beugelsdijk gaf de groenwitten al vlot de leiding. Uit een strafworp werd het 11. waarna de thuisclub tot 31 wegliep. Louis Kok maakte van afstand voor de rust 32 en na de hervatting werd het door dezelfde speler 33. Ton Ouwerkerk had van afstand opnieuw succes (34). Daar na een periode van Haagse schot vaardigheid, hetgeen 4 doelpunten opleverde (74). Crescendo bleef vol houden. Louis Kok. Ton Ouwerkerk en Leni Beugelsdijk slaagden er in de Leidenaars weer naast de Hage naars te brengen (77). Opnieuw nam HSV de leiding (87). In de laatste minuut maakte Crescendo door Leni Kok weer gelijk, hetgeen een kostbaar puntje voor Crescendo betekende. Noorderkwartier speelde tegen Suc ces een leuke prettige wedstrijd. Beide ploegen brachten een vrij jonge ploeg in het veld, die zich enthousiast ga ven. Tot 44 gaven zij elkaar niets toe. In de slotfase brachten 2 verre schoten de Schiedamse gasten de overwinning. Jan Reijken profiteerde eerst van een fout in de Succes verde diging, waarna Son ja Minke met een doorloopbal er 20 van maakte. Ir; de tweede opstelling maakten de gasten gelijk, waarna G. Brands van af stand de ruststand op 32 bepaalde. Het werd na de hervatting eerst ge lijk. Invalster Tineke Barends bracht Noorderkwartier met 43 voor. De Schiedammers kwamen weer naast onze stadgenoten en wonnen ten slotte op de bovenomschreven wijze met 64. Uitslagen Hoofdklasse: LutoBlauw Wit 75; Die Haghe—Archipel 76; Westerkwartier't Zuiden 92: Dee- tosO. Eibernest 3—5; Rohda—HKV 7—6. Overgangsklasse A: DetoDanai den 5—9; ZuiderkwartierRoda 117; Groen GeelRegenboog 56: SpangenKoog Zaandijk 78; Swift PSV 1—4. Ie kl.: AchillesFortuna 67; KDCFluks 42; TrekvogelsVic. 7 won. Fluks herstelde zich goed te gen Excelsior 3 (32) en TOP won keurig bij Avanti (67). Ons Ei land 2—VES 2 werd 6—6. LEIDEN Op de tweede compe titiedag van de CKB leverden de Leidse hoofdklassers weer uitsteken de prestaties: Pernix nam de leiding door Vriendenschaar met 53 te kloppen en Ons Eiland slaagde er in VES te bedwingen (55). Een bij zonder vreemd scoreverloop ken merkte de strijd tussen DKOD en Excelsior. De thuisclub stond by rust met 03 achter. In de tweede helft werd het zelfs nog 05, waarna DKOD eindelijk op gang kwam en. de wedstrijd nog met 6—5 won. Voorts zegevierde PKC met 39 b\j Oranje Nassau, terwijl Kinderdijk— DDD moest worden afgelast. In de Leidse Hout speelde Pernix vooral voor rust een goede partij. Het nam tegen Vriendenschaar een 30 voorsprong dank zij doelpun ten van Paul Mekking, Jacob Bak ker en Kees de Rooy. Dezelfde spe ler bracht Pernix na de thee op 4 0. doch daarna kwam Vrienden schaar sterk terug (42). Paul Mek king vergrootte de Leidse voorsprong uit Hardinxveld 53 deed aante kenen. Ons Eiland moest het in Den Haag hebben van een goede conditie en dus van een sterke tweede helft. Koos den Os bracht 01 op het sco rebord en na 11 zorgde Charles Arnoldus. van ver voor 12. Toch gingen de Leidenaars met een 32 achterstand rusten. Een kwartier na de hervatting los te Karei den Os van zeer grote af stand een zuiver schot dat de gelijk maker betekende; waarna Ons Ei land een strafworp onbenut liet. VES verstond deze kunst beter (43), doch Rita Philippo had het antwoord klaar. 44. Nogmaals scoorden beide ploegen één maal. Charles Amoldus zou een schoonheidsprijs mogen krij gen voor zijn gelykmakende doel punt. Grote scorers In de Overgangsklasse B vielen in 5 wedstrijden maar liefst 69 doelpun- i was: ook zijn concentratie. Bucholz ten. Grote scores vooral bij Bolnesverwierf rich een plaats in de vol- R'dam Zuid (11—3» en DES— gende ronde met de score 1311, 64 KOAG (5—14). Overige uitslagen: 64. PKC 2KVS: 64: VEODe IJs- I in de derde ronde van het heren vogels: 94 Excelsior 2Fiks: 6— dubbelspel versloegen Marty Riessen 7. In de eerste klasse A vergden de i en Tom Okker de Amerikanen Ed- Jodan Boys het uiterste van Per- lefsen en Gorman met 63, 86. nix 2, dat na veel spanning met 6— 64. NEW YORK (ANP) Arthur As he is na de derde ronde van het he renenkelspel de enige speler van het Amerikaanse Davis Cup team die nog in de strijd is tijdens de open Ame rikaanse tenniskampioenschappen in Forest Hills. De voorlaatste Amerikaanse Cup- speler, Cliff Richly, werd uitgescha keld door de Australische prof. Fred Stolle. Deze laatste, als nr. 10 ge plaatst, zegevierde met 75, 68, 6—4. 7—5. i Ook de andere geplaatste spelers j behaalden overwinningen: Tony j Roche, Andres Gimeno en Riessen zegevierden in drie sets over resp. Ayala, Rouyer en Loyo Mayo. De meest opvallende nederlaag was die van de Brit Mark Cox, die in de eer ste ronde Okker uitschakelde. Cox speelde een tumultueuze party tegen de Amerikaanse prof Earl Bucholz. waarbij het resultaat sterk werd be- I 'invloed door de talryke discutabele beslissingen van scheidsrechter en j Lijnrechters. By de stand 11—11 in de eerste set begon het geschutter van j de lijnrechters, en de umpire vond de 1 spelers minutenlang aan de voet van z'n stoel met elkaar en met hem dis cussiërend over de aanvechtbare be slissingen. Cox kwam 3040 op eigen service en sloeg de volgende bal me ters uit. waarby hij een lijnrechter slechts op enkele centimeters miste. Hij verloor de set. maar wat erger Het viertal van ADA, dat na tionaal kampioen werd op de 4 x 200 meter estafette. V.l.n.r. Miep van Beek, Dia Hoff, Wil Kok en Mieke Sterk. NEWTON (AP) De oud-wereld- kampioen zwaargewicht boksen. Rocky Marciano. is zondagavond bij een vliegtuigongeluk omgekomen. Het toestel waarin Rocky zat, een klein privétoestel, stortte neer bij Newton in centraal Iowa. In het vliegtuig waarin Rocky Marciano om het leven kwam bevon den zich nog twee mannen, de 28- jarige Frank Farell en de 27-jarige piloot, Glen Bez. Het gezelschap was op weg van Chicago naar Des Moines. Rockey Marciano, die vandaag 46 jaar oud geworden zou zijn, is nooit als wereldkampioen verslagen. Hij hield vrijwillig op met boksen op 27 april 1956. Van zijn 49 gevechten had hij er toen 43, alle door K.O., gewonnen. Hij werd wereldkampioen door op 23 september 1952 Jersey Joe Wal- cott knockout te slaan, in de 13de ronde. Een van zijn spectaculaire over winningen was die op oud-wereld- kampioen Joe Louis, in New York in 1950. Joe had geld nodig en probeer de dat met een come-back te doen maar Rocky gaf hem de kans niet. In de achtste ronde ging Joe Louis knockout. Hij heeft daarna nooit meer geboktst. /ula Al DEN HAAG (ANP) Dat de Am sterdamse verenigingen Sagitta en ADA by de dames de toon aange ven is bij de strijd om de nationale estafette-titels. die zaterdag en zon dag in Den Haag werd gehouden, weer gebleken. Sagitta veroverde 2 kampioenschappen en ADA één. Sa gitta, dat de lang door een ernstige blessure geplaagde Tilly van der Ma de weer in de gelederen had, vestig de zaterdag, toen de weersomstan digheden bepaald niet ideaal waren, het was vrij fris en er viel een kou de regen, een nieuw Nederlands re- kord op de 4 x 400 m. Tilly van der Made, Betty Kok, Willy Wokke en nationaal kampioene Stans Brehm noteerden een tijd van 3 min. en 51.3 sec., waarmee zy het record van ADA 1.1 sec. scherper stelden. Tilly van der Made, die nog steeds hoopt op afvaardiging naar de Europese kampioenschappen in Athene, maak te met een officieuze tussentijd van 55 sec. bepaa ld geen slechte rentree. Het is echter de vraag of de KNAU de Leimuidense, die zondag ook goed voor de dag kwam op de 200 m, noe een kans wil geven zich voor Athene te kwalificeren. De belang rijkste uitslagen luiden: Dames: 4 x 400 meter: 1. Sagitta (Amster dam) 47.4 seconden., 2. ADA (Am- MEXICO (ANP) Het be richt dat Nederland zijn ploeg voor het wereldkampioenschap judo in Mexico uit financiële nood heeft moeten beperken tot dxie man, staat in schrille te genstelling tot het totaal aantal deelnemers aan de titel wedstrij den in Mexico Stad, die van 2^ t/m 26 oktober a.s. worden ge houden. Een halve maand voor de sluiting van de inschryvings- termijn hebben zich namelijk reeds meer dan tweehonderd wedstrijd-judoka's uit dertig landen opgegeven. e pi; Lei» •e K hee c.: sterdam» 47,6, 3. PSV (Eindhoveq tf 48.6. 4x400 m: 1. Sagitta (Amstei in dam) 3.51.3 (nieuw Ned. record vanen: verenigingen), 2. ADA (Amsterdarclerz 3.53.3, 3. Sparta (Den Haag) 3.53irwe; 4x200 m 1. ADA (Amsterdam) 1.39: ac 2. Sagitta (Amsterdam) 1.40,2, ls-ai PSV 1.42.6. heren 4 xlOO m: 1. VLKelli (Den Haag) 42,3 sec., 2. Metro (Rolt ve terdam) 42,5. 3. GVAV Groningen r°l 42.8 4x400 m: 1. AVR (Rotterdam^ 3.21.5. 2. GVAV (Groningen) 3.22i'bal 3. Unitas (Geleen) 3.22.4 4x1500 O10'' 1. Metro (Rotterdam) 16.14.8. 2. o' d ko'66 (Arnhem) 16.15.0, 3. GVAFee (Groningen) 16.31.9. 4 x 200 m. GVAV (Groningen) 1.28.3. 2. VLU (Den Haag) 1.28.6, 3. Metro (Rotte dam) 1.31. 4x800 m.: 1. Ciko'66 (Arn' hem) 7.44.8, 2. Metro (Rotterdam 7.46.2, 3. Sparta (Den Haag) 7.46.4,1 Spartaan (Lisse) 7.57. ;t ADVERTENTIE 0r PRETORIA (ANP) Enkele mi nuten na het laatste fluitsignaal in de rugbywedstrijd tussen Noord Transvaal en de Wallabies uit Australië, die zaterdag in Pretoria werd gespeeld, stortte met donde rend geraas een noodtribune in. Hon derden toeschouwers werden meege sleurd. Sommigen vielen ongeveer twee en twintig meter en raakten onder de brokstukken bedolven. Vol gens de laatste berichten vielen er geen doden. Er raakten ruim twee honderd personen gewond, van wie zeker twintig ernstig. Het aantal slachtoffers zou nog aanzienlijk hoger zyn geweest als het bovenste deel van de demonta bele tribune, die speciaal voor deze wedstrijd was geplaatst, niet was blijven hangen. Er waren 50.000 ky- ikers. Met my zal de aandachtige lezer van het in het Leidsch Dagblad van 28 augustus opgenomen verslag van de eerste jaarvergadering van de Benthuizense Sportvereniging BSC, iets hebben gemist, n.l. de REDEN waarom de elftallen van deze ver eniging nog niet tot de competitie kunnen worden toegelaten. Ik wil proberen deze redenen zo beknopt mogelijk uit de doeken te doen. Ik moet terug gaan naar het zeer prettige gesprek dat ik begin november 1968 had met drie be stuursleden waaronder voorzitter en secretaris van de pas opge richte vereniging. Tijdens dit ge sprek zijn alle voorwaadren tot toe lating tot de KNVB de revue ge passeerd. Uiteraard is één van deze voorwaarden in myn ogen wel de meest belangrijke dat voor het deelnemen aan een competitie over een terrein met kleedgelegenheid moet kunnen worden beschikt. De vereniging zou de beschikking krij gen over een nieuw sportcomplex met twee terreinen. Echter, de terreinen waren pas ingezaaid of zouden in de eerstkomende dagen worden inge zaaid. Mijn ruim 20-jarige ervaring heeft mij geleerd dat een ingezaaid veld ten minste twee jaar moet lig gen alvorens bespeeld te kunnen worden. Ik heb de heren dan ook ge zegd dat zij er beslist niet op moes ten rekenen in september 1969 de velden met zoden te beleggen. De voorzitter van BSC tevens wethouder van Benthuizen heeft mijn bezwaren weggewuifd. Al moest de onderste steen boven ko men, zijn vereniging zou in septem ber 1969 de velden in gebruik ne men. Diezelfde avond zijn alle beno digde formulieren, concepten voor Statuten en Reglementen, een con cept voor het aanvragen van de Kon Goedkeuring enz. enz. aan de heren ter hand gesteld. Men kon dus aan de slag en ik moet zeggen: Dit is met voortvarendheid gebeurd. Waar nodig werden inlichtingen verstrekt en in april was het zover: „B.S.C." werd door het Bondsbestuur van de K.N.V.B. als lid toegelaten en ingedeeld in de afdeling Leiden. In het betreffende schrijven is uitdruk kelijk gesteld dat aan de competitie van de afdeling Leiden kan worden deelgenomen indien men over de no dige accommodatie zou beschikken. In juni (niet in juli. zoals in het verslag staat vermeld) ik was met vakantie kreeg de heer Laman telefonisch het verzoek om een on derhoud, men wilde enige zaken be spreken. De heer Laman heeft daar na een gesprek met twee bestuursle den gehad. Het bleek echter dat net punten betrof waarover deze func tionaris geen inlichtingen kon ver strekken modat z.e.a. uitsluitend en alleen ter competentie van het af delingsbestuur was. De heer Laman heeft de heren derhalve geadviseerd ezeró <5c/tryu.2<i de moeilijkheden schriftelijk ter kennis van het afdelingsbestuur te brengen. Wie de heer Laman kent hij loopt al zo'n dikke 40 Jaar in de voetbalsport mee zal overtuigd zijn dat hy de heren op behoorlijke j wijze te woord heeft gestaan en ge tracht heeft hen zo goed mogelyk in te lichten. Bij schryven van 7 juli 1969 heeft het „B.S.C." bestuur de moeilijkhe den aan het afdelingsbestuur uiteen gezet. De kogel was door de kerk, de ter reinen konden niet voor bespeling worden vrijgegeven. Benthuizen was in last. Het afdelingsbestuur heeft de zaak —nadat aan „B.S..C" inlich tingen waren gevraagd omtrent het aantal elftallen —uitvoerig bespro ken. Aan de hand van de inschrij vingen voor de competitie is onder zocht of aan het verzoek om alleen UITwedstrijden te mogen spelen te gemoet kon worden gekomen. Wie de situatie rond de voor de zaterdagver enigingen beschikbare accommoda ties kent zal het duidelyk zyn dat I ALLE velden overbezet zyn. Aan de hand van een bestuursbesluit, dat aangeeft hoeveel elftallen maximaal per veld kunnen worden ingedeeld, moesten ook ditmaal weer vele elf tallen worden geweigerd. De pogin gen om door het spelen op zaterdag morgen uitbreiding van speelgelegen heid te krygen halen niets uit. om dat de meeste verenigingen niet in staat zyn hun elftallen dan compleet in het veld te brengen. Aan het bestuur van „B.S.C." is toen medegedeeld dat het verzoek t.a.v. het spelen van alleen uitwed strijden niet kon worden ingewilligd. In hetzelfde schrijven is medege deeld dat misschien een oplossing zou kunnen worden gevonden door de elftallen voor één seizoen bij de afd. Gouda onder te brengen, uiteraard onder voorbehoud dat ook daar niet dezelfde moeilijkheden rond de ac commodaties zouden bestaan. Let terlijk citeer ik de laatste zin van uw schx-ijven van 15 augustus 1969: .Indien U prijs stelt op deze rege ling zien wij Uw antwoord gaarne spoedig tegemoet zodat wy kontakt met het bestuur van de afd. Gouda kunnen opnemen". Op dit verzoek werd door het „B.S.C." bestuur op 23 augustus J.l. gereageerd met de mededeling dat besloten was een vei-zoek tot indeling bij de afdeling Den Haag in te dienen. Afhankelijk van het antwoord van laatstgenoem de afdeling zal men eventueel gaar ne gebruik maken van het aanbod tot bemiddeling bij de afdeling Gou da. De pi-ettige toon van deze laatste brief is wel lijnrecht in tegenstelling tot hetgeen ter eei-ste jaarvei'gade- ring werd uitgesproken. De mededeling van achter de be stuurstafel, dat Leiden „B.S.C." te genwerkte en weinig interesse toon de deze vereniging toe te laten is mij niet geheel duidelijk. Of slaat dit misschien op het feit dat ik tijdens het eerste gesprek heb gezegd dat ik er op dat ogenblik niet zeker van was of de gemeente Benthuizen tot het gebied van de afdeling Leiden be hoort. Het betrof hier een duidelyk gi'ensgeval, Den Haag óf Leiden. Ik heb dus na deze bespreking mijn plicht gedaan en inlichtingen by de afdeling Toelatingen van de KNVB. gevraagd. De kop van het verslag is volko men onjuist. Het Bondsbestuur van de KNVB. beslist over de toelating van nieuwe verenigingen en deelt de ze aan de hand van de grenzen van de verschillende afdelingen in. Rest mij tenslotte nog één vraag: „Wie joeg „B.S.C." de door de burgemees ter van Benthuizen ter vergadering genoemde mist in?" Onder dank zegging voor de ter beschikking ge stelde plaatsruimte. Hoogachtend, L. J. F. van Leeuwen, administrateur K.N.V.B. afdeling Leiden. J Adidas-,.Mondial" met de nieuwste schroefdoppen. Uiterst licht, breed model, helemaal gevoerd en uit een stok. ca.52,50 Adidas-„V.V.O. de Bois" met schroefdoppen. ca. 39,75 Adidas-,.Mexico" Polsterrand en versterkte neus. ca. 26,90 Adidas-..Valencia" vanaf maat 31. met schroefdoppen. ca. v.a. 31.90 Adidas-..Brasil" vanaf maat 28, met witte noppenzooi. ca. v.a.19i50 Vraag Adidas Katalogusaan bij Importeur! I J. van Kooyk, Postbus 27, Valkenswaard. /^*ooo< Sporthuis CENTRUM BREESTRAAT 93 LEIDES Sporthuis RICHE Zuidstraat 64 - Katwijk aan Ze. TELEFOON 01718—1925 I Sporthuis VAN DELFT j STEENSTRAAT 45 - LEIDES TELEFOON 22479 Sporthuis ZWARTE WOLF LANGE MARE 104 - LEIDEK1 TELEFOON 23827 Sporthuis BERGERS HAARLEMMERSTR. 232, TEL. 24681 RIJNS BURG ER WEG 121, TeL 50007 WILMS FLOET Sport HAARLEMMERSTRAAT 182—184 TELEFOON 24872—41830 Sporthuis BREEDEVELD TELEFOON 4.47.55 LEIDEN

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 10