,Dag der schande' in Praag eindigde met een kater Latijns-Amerika's schuchtere schreden in het atoomtijdperk 1 Ook Virginia ernstig geteisterd door nog voortrazende Camille aJ NA VO-generaal wil verbetering van de mobilisatiesystemen Ontvangstations satellieten en kernenergiecentrales HERINNERINGEN AAN EEN ANDER LEI EN Bloemen PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD (Van onze speciale verslaggeefster, An Salomonson) PRAAG (GPD) De herdenking van de 21-ste augustus, „de dag der schande", waar men zoveel weken met angstige spanning naar had uitgekeken, is geëindigd met een doodgewo ne kater. Een kater wel te verstaan, waaraan geen roes vooraf is gegaan. Het begon allemaal zo indrukwekkend gediscipli neerd. De tien gedragsregels, die de „Actiegemeenschap van arbeiders en studenten" via de illegale pers bekend had ge maakt en wel zo efficient, dat ook een kind ze uit het hoofd kon opdreunen werden solidair opgevolgd. De openbare ver voersmiddelen werden geboycot en iedereen stond een uur vroeger op om naar zijn werk te lopen. Het gevolg was, dat er maar heel weinig trams reden, wat weer goed uitkwam omdat er. als er ergens een demonstratie was, dan niet zulke files ont stonden. Op de graven van de slachtoffers van de invasie lag een schat van bloemen en 24 uur lang kwamen er steeds andere mensen om te waken en om een kaarsje aan te steken. Bo ven het graf van Jan Palach, de stu dent. die op 19 februari door zyn vrijwillige vuurdood de mensen uit dreigende lusteloosheid wakker wilde schudden, was een gedicht opgehan gen: „Waarom was je al zo zeer een mens. nog voor je werkelijk een mens was Waarom heeft je bloed moeten stromen als bittere wijn? Waarom rest ons nu niets an dera als boven je gebeente voor je zieleheil te bidden? t Tegen twaalf uur stroomden grote mensenmassa's uit alle gebouwen de straat op. Het was een stralende zo merdag, even zonnig als die andere dag, een jaar geleden. Evenmin als toen voelde ook maar iemand de warmte op z'n gezicht. Het traangas hing nog als een nevel in de binnenstad, iedereen stond met gezwollen rode ogen te kijken. Het grote punt was: wat zouden de trams doen? Conducteurs zijn nu eenmaal kwetsbare, want makkelijk identifi ceerbare wezens. Maai- toen de sirenes loeiden stond met één klap het hele machtige raderwerk stil. Ook de po litie. zij het met de gummiknuppel in de aanslag. Een krankzinnig fluit concert en het toeteren van alle auto's in heel Praag, herinnerde er vijf minuten lang aan, dat hier een schanddag, geen rouwdag werd her dacht. Als pr mensen zijn geweest, die er anders over dachten, dan heb ben die zich in elk geval niet merk baar geuit. Slagorde Men was nu al by na 24 uur in de weer geweest met demonstreren. De ouderen gingen er even bij zitten in de zon. Arbeiders trokken hun pakje met brood open. Op het pleintje hal verwege Naprikope, waar onder Doebtsek acht maanden lang dag en nacht openbare discussies waren ge voerd, stond, zat en lag de langharige jeugd. Het was er iets beter uit te houden, omdat vijf machtige fontei nen er de walgelijke traangaswalm neutraliseerden. Een schoolmeisje be gon op een blinde muur met kryt te associëren: „We willen vrijheid" I „de bezetting kost ons onze kop" „Hoesak je bent een Russische soldatenhoer" Honderd meter verder, op de hoek van het Wenceslausplein, formeer den een paar duizend mensen zich tot een slagorde om het monument van hun koning te veroveren. Bak stenen van een bouwplaats vlogen al veer in het rond. De helikopter bo ven hun hoofd seinde even iets. On middellijk trokken de troepen een dicht kordon over het plein, ge pantserde voertuigen en waterwer- pers kwamen aanrijden. Traangas werd gespoten, niet te veel. want niet alle soldaten hadden gasmaskers Er werd ook met scherp geschoten, de ambulances reden weer af en aan. Doelloos BREDA iANP» Generaal An drew J. Goodpaster, de geallieerde NAVO-bevelhebber in Europa, ver klaarde gisteren in Breda, dat er nieuwe nadruk moet komen te lig gen op verbetering van onze mobi lisatiesystemen en de mogelijkheden daarvan. Dat is nodig, willen we ten minste een goed gebruik van onze burgers als soldaten kunnen maken. Een tweede uitspraak van hem was, dat er op het ogenblik geen enkele militaire reden is die vermindering van de parate troepen zou kunnen rechtvaardigen. Generaal Goodpaster zei, dat er voor de verdediging van Europa drie vereisten zijn: in de eerste plaats gaat het om strijdkrachten die het hoofd kunnen bieden aan onverhoedse aanvallen, of aanvallen die komen na een zeer korte waarschuwingstermijn. De ze moeten hoogste prioriteit hebben. Ze zyn al aan hun limiet en ze mo gen niet verder verzwakt worden: In de tweede plaats zyn er een heden nodig, die by een eerste aan val de troepen in voorste lyn kun nen versterken: ten derde moet er een goed func tionerend reserve- en mobilisatiesys teem bestaan, dat niet binnen maan den maar binnen weken, resultaten oplevert in de vorm van goed be mande. goed getrainde en goed uit geruste troepen. Organisaties die slechts een marginale waarde heb ben, maar desondanks onze toch al beperkte middelen verbruiken, kun nen beter verdwynen. aldus de ïe- nlng van generaal Goodpaster De geallieerde bevelhebber wees erop. dat weieens wordt aangevoerd dat de troepen ln eerste lyn een te dunne linie vormen. Vergeet echter niet dat een mogelyke vyand niet alleen naar de parate onderdelen kykt, maar ook wel degelyk rekening houdt met strydkrachten en hulp middelen die in een later stadium Ingezet kunnen worden, zo zei hy. Generaal Goodpaster zag in de „Confederation Interalliée des offi ciers de reserve" (hy voerde het woord op een congres van deze inter nationale organisatie van reserveof ficieren) een uitstekend instrument om de openbare mening in de landen van het bondgenootschap in een richting te stuwen die de naties be reid doet blyven het militaire appa raat, nodig voor de veiligheid van Europa, in stand te houden. Reser ve-kapitein Sj. de Jong, die de ge neraal namens het congres ant woordde, was dat met hem eens, maar vond het voor de reserveoffi- I eieren wel een moeiiyk taak. Het is I moeilijk de openbare mening te in teresseren voor „een duur ding dat lelijk is om te zien en dat ongebruikt verslijt", zoals hy de krygsmacht ty peerde. Om twee uur was de hele omgeving van het plein afgezet door drie I dichte kordons van elk vyf rijen soldaten. Alle toegangen tot het plein waren met vrachtwagens gebarrica deerd. De cirkels die de politie trok. dijden steeds verder uit. tot de de monstranten in het labyrint van steegjes en passages geïsoleerd raak ten en zich tenslotte terugtrokken. Ren nieuw protestoentrum was zo gauw niet te bedenken, c.lle openbare eebouwen waren sinds 24 uur zwaar bewaakt. Het centrale comité aan de Moldau was niet eens te benaderen en het radiogebouw vanouds een geliefkoosd trefpunt was van zol der tot kelder door de politie be zet. die er dae en nacht ingekwar tierd moest blyven. Zo verliep, toen de avond viel, deze gedenkwaard'ge herinnering tot wat lawaaiige. Incidentele relletjes. Fén ochtend lang heeft de herinne ring aan een ander leven, een ander Tsjecho-Slowakye. de mensen weer een gezicht gegeven. Nu ontwaken ze weer in de slonzige doelloosheid, die van alle miljoenen mensen in alle Oosteuropese volksdemocratieën één taaie, kleverige massa maakt. De mensen in Praag hebben een kater. De heren in het Kremlin vermoede lijk ook. Want het zal nu wel lang zamerhand in hun brein zijn gaan schemeren, dat het afbrokkelen van hun rode imperium met geen aard se macht meer is tegen te houden. Hun hoeksteen, het gouden Praag, hebben ze voor altijd verloren. Zittend protest in Praag bij het Wenceslausplein, waar vooral jongeren gisteren op deze wijze teaen de invasie van een jaar ge leden i?i verzet kwamen. WASHINGTON (DPA De orkaan Camille is nog steeds niet uitge raasd. Zware regenval, vergezeld van grote wervelstormen, heeft in de nacht van woensdag op donder dag ook de Amerikaanse staat Vir ginia geteisterd en tot nu toe aan dertig personen het leven gekost Tenminste 32 personen worden ver mist. De riveren in het zuiden en het westen van Virginia zyn aangezwol len tot ziedende stromen, doe overal buiten hun oevers treden. Hele berg dorpen zyn weggevaagd en vele brug gen worden door het woedende wa ter meegesleurd. Autoriteiten van de hoofdstad Richmond verwachten in de James een vloedgolf van 13 meter hoogte. Militairen en burgers wer ken koorstachtig aan het opwerpen van dammen met zandzakken. Al leen al in het bergdorpje Missies Mill zyn dertien mensen verdronken en worden 23 anderen vermist. Een groot aantal dorpen is geheel van de buitenwereld afgesneden. In het rampgebied van Mississipi en Louisiana waren tot gisteravond 270 doden geborgen. De 2500 nationa- Promenade Schevenlngen METRO »n Majoretten. 8 uur nam ZATERDAG Poppentheater Frank Kooman „Mi ni de wonderkat 2 30 uur nam Promenade Schevenlngen Muziek vereniging Kunst voor het volk. 8 uur nam. ZONDAG Gemeentemuseum Concert Jaap Spigt claveclmbel en klstorgel. 3 uur nam Promenade Schevenlngen Muziek vereniging Juliana. 8 uur nam. BIOSCOPEN Apollo: 7. 9 15. aat zon 4.45. 7. 9 15. „Groene ogen van de kat", 18 Jr. Asia. 2.30. 7 9.15, zon 130. 4, 7. 9.1: „Hartcontract", 18 Jr. Bijou. 2 4 15, 7 15. 9.30: .Astérlx en de helden", a.l. Camera 2.15. 7.15. 9 30. zon 2.15. 4.30 7.15. 9 30 ,,'n Raar stel", a.l. Cineac: 9.30. 11.30. 1.30. 3.30, zon van af 11.C0.Het Jungle boek", a.l. 530. 7.30. 9.30: „Les biches". 18 jr. City: 2. 6.45, 9.15 zon 1.45 4.15 6.45. 9.15 „Lylah Clare"". 18 jr. Corso: 2 8.15, zat 2, 7, 9.15. zon 2. 4.15. 7. 9 15: .De kampioen van Mia mi Beach", a.l. Du Midi 2. 8.15 woe 8 15. zat 7, 9 30 zon 2.30, 7, 9.30: „James Bond 007 Casino Royale". 14 jr.; zon 12: „Charley Chaplin's Goldrusr", a.l zat wo 2„Dik Trom en het cir cus". a.l. Euro Cinema: 2. 8. zat zon wo 4, 8 „The great race", a.l. zat. zon wo 1.30: .Uit de brand ben je", a.l.; zat 24.02. „Medogenloze achtervol ger". 18 jr. Flora: 2.30, 7, 9 15. zon 2. 4.30. 7. 9.15 „Sexyrella". 18 Jr vrij zat 24: ..On the waterfront"', 18 Jr Krlterion 2.15. 7. 9.15. zon 1 45 4. 7 9.15: „Isadora", 14 jr.; vrij zat 23 30: „Hombre". 18 Jr Metropole: 2. 8: .Sweet charity", 14 Jr Odeon, 2, 4, „Donald Duck en zijn vriendjes", a.l.; 8 „Zorba de Griek 18 jr. Olympla: 2, 8: „De detective". 18 J Paissage: 2.30, 7, 9.30, zon 145, 4 15 7 9.30 „Wie 't. laatst lacht al. Rex9.30. 1.30. 1.30, 3 30. 5.30. 7.30. 9.30, zon vanaf 1.30: „Vakantieperi kelen met funeste gevolgen", a 1 zon 11.30 „De avonturen van Dik Trom", a l Roxy: 2.30. 8. 7.15. vrfj zat zon 2 30. 7. 9.15: ..Raten ln de secret service", 18 Jr zat 24: ..Rasputin, de waan zinnige monnik". 18 Jr. Seinpost 8.15. zat zon 2 8.15: „The graduate". 18 Jr. Studio de Luxe 2 15. 7. 9 30. zat zon 1 30, 4. 7. 9.30 ,Mon oncle". a.l Studio 2000: 7.15, 9.30. ma dl do vry 2, zon 4: „The Penthouse", 18 Jr.; zat woe 2, zon 1 30. „Drie kleine de- tectiven", a.l. Thalia2.30 7. 9 15 zon 7. 9 15 „De bloedhond'. 18 Jr.; vrij zat 24: „Al le vrouwen van de wereld", 18 Jr.; zon 1 3 „De Saint contra", woe 27 aug „Mars door de hel". 14 Jr De Uitkijk: 2 30. 7.30, 9 45. zon 2, 4 15. 7.30. 9 45: Don't look back", a.l. Ie gardisten hebben naast de oprui mingswerkzaamheden hun handen vol aan het voorkomen van plunde ringen en diefstallen. Ratten, slan gen. muggen en vliegen evenals het gebrek aan zuiver drinkwater, ma ken het gebied tot een mogelyke haard voor allerlei besmettelyke ziek ten. Een woordvoerder van het Ro de Kruis zei dat het getroffen ge bied nog maandenlang noodgebied zal blyven. De opvolger van de Camille, de „Debbie" heeft ook gisteren alle po gingen om hem met chemische mid delen tot rust te brengen weerstaan. Wel heeft hy zyn koers veranderd en zet hy nu met steeds grotere snelheid zyn weg voort in de rich ting van Bermuda. Weersdeskundigen vermoeden dat hy op een afstand van ongeveer 150 kilometer in noor- deiyke richting aan het eiland voor- by zal trekken. Er zyn nog geen plannen opgesteld voor nieuwe be werkingen met het chemische mid del zilverjodide. (Van onze correspondent dr. H. P. Gebhardt» MONTEVIDEO (GPD) In Balcarce, 49 kilometer van Mar del Plata in de provincie Buenos Ai res. wordt dezer dagen een grond- ontvangstation voor communica tiesatellieten in gebruik geno men. Het station heeft de eerste experimenten, gepaard gaande aan de nodige opwinding, achter de rug. Toen namelijk als eerste uitzending de start van de Apol lo -XI op de televisieschermen in Argentinië werd verwacht, kreeg men slechts oude films te zien en hoorden de kijkers dat „Intelsat- 2" voor de verbindingen met de astronauten werd gebruikt. Bij de landing op de maanbodem van Armstrong werd tenslotte voor het eerst het station Balcarce met succes ingeschakeld. Argentinië heeft zich in 1964 aan gesloten by het internationale con sortium voor telecommunicatie door middel van satellieten en neemt daarin deel voor 1.5 procent van de kosten. Van de 1200 kanalen van de tot nu toe nog steeds mislukte „Intelsat-3" moet Argentinië er 68 toegewezen krijgen, waarvan er 57 voor telefoon - 10 voor de telegraaf- en telexverbln- I dingen en 1 voor de televisie zdjn be- stemd. Elk kanaal kost de Argentijnse staatsonderneming .Eintel" 20.000 dollar per jaar. Aangezien er in Ar gentinië alleen particuliere televi- sicmaatschappijen bestaan, die een I budget hebben dat niet te vergeiy- j ken is met dat van de staatsonder- I nemingen in West-Europa of met I de particuliere stations in de Ver enigde Staten, heeft het tarief van 900 dollar voor de eerste tien mi nuten een remmende werking. Het is 1 typerend, dat pas als eerste uitzen- ding gedacht is aan de voetbalwed strijd tussen Milaan en Estudiantes de La Plata in oktober van dit jaar en als tweede de wereldkampioen schappen voetbal in 1970. Ook al zou ..Intelsat-3" functioneren, wat voor lopig nog niet het geval is. dan nog zuu het aantal vei bindingen niet ge noeg zijn om het gehele buitenland se telefoonverkeer op te vangen. Het zou anders worden wanneer volgend Jaar de op stapel staande „Intelsat- 4" voor 5.000 kanalen gaat zorgen Argentijnse trots In elk geval is men 'n Argentinië bijzonder trots op de als een reus achtige waaier werkende antenne, die uit 620 schakelplaten bestaat en een doorsnee heeft van 17 meter. De kosten van het grondstation heb ben zes miljoen dollar bedragen, een miljoen minder dan het station in fongovilo, het eerste grond-ontvang station, dat in Chili is gebouwd. Erj zijn in Latijns-Amerika acht sta-! tsions gereedgekomen, namelyk in Chili, Brazilië, Mexico, Panama en' Argentinië. Er zyn er nog drie in aanbouw en wel in Venezuela. Co-J lombia en Peru. Dit stelsel is het verst gevorderde1 element van een groots opgezet plan. Toen de Latijnsamerikaanse staats-! hoofden in 1967 in Punta del Estej (Uruguay) bijeenkwamen, merkten ze tot hun schrik dat ze slechts met dej grootste moeite verbinding konden krijgen met hun respectievelijke! noofdsteden. Bovendien werden dei gesprekken tussen twee buurstaten] dan nog vaak over New York ge-, leid. Ze besloten daarom een inter- Amerikaans verbindingsnet. im het leven te roepen, het zogenaamde „R.I.T." (Red Interamericana de T^lecommunicaciones». Verantwoor delijk voor de plannen Is de Inter- amerikaanse ontwikkelingsbank .B.I.D.", die voor kortegolf.stations, onderwaterkabels en satellieten on geveer driehonderd milloen dollar beschikbaar heeft gesteld. Svnibool De stad die voor de Argentij nen als symbool zal gelden voor hun deelneming aan de vooruitgang van de technologie, is Atucha in de provincie Buenos Aires, waar Sie mens in het tweede van vier bouw projecten de eerste a toom-kracht centrale in Latijns-Amerika bouwt [met een vermogen van 313 megawatt. JDeze centrale moet in 1972 klaar hjn. Een tweede kernenergiecentrale Ifmet een vermogen van 150 mega- Iwatt) moet. worden gebouwd in het r/ich snel ontwikkelende industriege bied van de provincie Cordoba. Men fneemt aan dat ook dit project aan [de Duitse industrie zal worden op- [eedragen (het moet in 1975 klaar Iriin). Tot voor kort kon men ln Brazi- |11 a a n s e regelingskringen de me- ining horen verkondigen, dat het land In verband met. de toenmalige enor me uitbreiding van de hydro-elek- 'tnsche energiebronnen pas in 1985 een kernenergiecentrale nodig zou hebben. De regering heeft kenne lijk in verband met de Argentijnse concurrentie haar standpunt ge wijzigd. Men wil nu al in 1976 een kernenergiecentrale, waarbij het. ge zien de felle internationale concur rentie, nog niet vaststaat of de tus sen Brazilië en West-Duitsland ge sloten overeenkomst inzake de uit wisseling van wetenschappelijke ge gevens en gemeenschappelijk onder zoek de bondsrepubliek ook de op dracht voor deze bouw-opdracht, ga randeert. Verder zijn er in Argentinië 4, in Brazilië 3 en in Colombia, Mexico, Uruguay en Venezuela elk één re search reactor. Chili heeft een expe rimenteerreactor in Engeland be steld, die echter pas in 1971 wordt opgeleverd. Tienjarenplar 1 Argentinië heeft een ambitieus tienjarenplan voor kernenergie aan gekondigd. Krachtens deze plannen zal' behalve de kernenergiecentrales I ln Atucha en Cordoba een gemengde nucleair-elektrische krachtcentrale met 500 megawatt in de provincie Buenos Aires worden gebouwd. Ook zal het atoomcentrum van Ezeiza, dat op het ogenblik beschikt over een onderzoeksreactor van 5 000 kilo watt, sterk worden uitgebreid. De atoomenergie zal worden gebruikt by het pasteuriseren van levensmidde len, het bestrijden van insectenpla gen. de opslag van granen en de ste rilisatie van parasieten. Op dit terrein liggen ook de zeer interessante proefnemingen die op het ogenblik in Brazilië worden ge daan: in de tropische Stad Recife voeren Braziliaanse deskundigen met specialisten van de Commissie voor Aoomenergie van de Verenigde Na ties de zogeheten „operatie Gamma" uit. In dit gebied komt een reuzen- muskiet (culex anopheles) voor, de overbrenger van een bloedziekte die elefantiasis en vaak de dood tot ge volg heeft. De Commissie voor Atoomenergie heeft een kobaltbom ter beschikking gesteld om met de gammastralen van dit wapen de mannelijke muskieten steriel te ma ken. VIM DAG Stadsgehoorzaal Meubelshow Mijnders 2-10 uur nam Bonaventura college. Tentoonstel Vtoord en Beeld 3-6 en 7-10 uur Witte Singel 25 Bijeenkomst Sr lieren Aktlegroep Leiden. 7.45 uur middag Oude Vest 13 Evangelisatie Christ gem „Ecclesia" 8 uur nam. Tltus Brandsmaln. 76 „De Dullcbo Clubhuiswerk handenarbeid 8-10 nam Grote Burcht Bijeenkomst prc>, dya?. 8 uur nam. ZATERDAG Stadsgehoorzaal Meubelshow Mijnders 9 uur voorm.- 5 uur aam EUsabethzlekenhuis Afschelöm. tie chirurg w. van Rossem. 4-5.30 Rijm Lyceum Oegstgeest i Fvangelisatlesamenkomst. snr Bulthuis. 8 uur nam. Hartebrugkerk Jongerenmis. 73a nam "*v ZONDAG Rijnlandslyceum (Apolloln 1 o« geest) Gem voor oorspr. chrlstenf spr. evang N. v. d Brugge 7" nam. Steenschuur 6 Kerk van Jezus Ch !"VonVan de lielllgen der laatste da 11.30 uur voorm. Rest. Bijhorst (Wassenaar) dn ln-dienst. 10.30 uur voorm. Zijlsingel 2 Evangeliecentrum J. P. H. Zijlstra. 10 uur vorm BIOSCOPEN Camera: „Repulsion". 18 Ir Dae 2.30, 7, 9 15. Zond ook 4.45 Nad voorn vry en zat. 23.30: „Penthoy Llilo: „Je leeft maar twee keer" it Dag 2.30, 7. 9.15 Zond ook 4.45 l.u vor: „Wie "t laatst lacht a l n gelijks 2.30. 7. 9 15. Zond ook 4« Studio: „Samen uit, samen thuis" 1. Dag 2.30. 7. 9 15. Zond ook 4« Re\: „De sex-detective", 18 Ir n 2.30. 7. 9.15. Zond ook 4 45. Nad voorst vrij en zat. 23.30: „Melsles 1* de weg". 18 Jr. Trianon: „The sound of mualc" Dag 2 en 8 Zond ook 5. TENTOONSTELLINGEN Molenmuseum <rDe Valk" (Dawfl van 10 uur voorm tot 5 uur nam h dag I 5 uur nam Maandags gesloti Jeugdmuseum Koppenhlnkstew Tentoonstelling over de natuur enii tlek uit grootmoederstyd. (ultslulte zaterd. van 11-17 nm en na vera cronesteinkade 2) De ^akenhal Dag 106 uur 16 uur Rijksmuseum van Oudheden d penburg 2a): Werkd. 10 uur voorn 5 uur nam.: zond 1—5 uur naa RIJksmuseun voor olkenktm (Steenstraat 1) dag 10—5 u- H dags 1- i uur nam. Ned.-LegermuseumGeopend mtd dag tot ei met vrydag 9 uur voorn 6 u nam. zon. en feestdagen t1 uur nam Rijksmuseum voor de geschiede der natuui wetenschappen Dag li uur zone" 1—4 uur Heempark Oegstgeesterweg (Kin I polder) Flora van eigen bodem, d il van 8 uur voorm - 5 uur nam.; i i\ mei t.e.m oktober op zat en zond uur nam Galerie Van der Vlist (Botenaarl 1 Frans de Haas (schilderyen en gr alt Lyd de Jonge van Zwljnsbergen (i zateken en plastieken) en Gerrit P I der (schilderyen), dinsdag t/m zat I 9-6 uur (t/m 28 augustls) De Lakenhal Penningparade (uit eigen bezit) Dagelijks van 10-61 I zondag 1-5 uur (t/m 31 augustus) i en nachtdienst apothrta WEEKEINDEDIENST DER LEIDSI HUISARTSEN Tot zaterdagmorgen 10 uur ru plege men de eigen huisarts, dau tot zondagnacht 12 uur ultslulte ogorraspoedgevallen de dokterstelel# Avond- Geopend voor spoedeisende gevalla Apotheek Reyst. Steenstr. 35. 20136. Apotheek R. van Breest Smallenb; te Leiderdorp en Apotheek Vooncb ten zijn de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek ls opia dag 24 augustus gesloten van 8 uur 34 uur. Tot zaterdagmorgen 10 uur raadpi ge men de eigen hulsarts. Daarna t zondagnacht 24 uur uitsluitend w spoedgevallen de dokterstelefoon 2231 Gemeenschap Zuid-West. Hulpverlenlngs- en informatledlw Hulpverlening tel 24101 (b.g.g 20661 Informaties tel 33921. Behandeling na ongevallen. De poliklinische behandeling na gevallen wordt van dinsdag 12 tot woensdag 12 uur waargenoM door het Dlaconessenhuls VrtjdMl uur tot zaterdag 12 uur door het R EUsabethzlekenhuis (Hooigracht). C andere werkdagen en op zond* door het Academisch Ziekenhuis. WEERRAPPORTEN Var hedenmorgen 7 uur Amsterdam De Bilt Leelen Eelde i'mdhoven Len Helder zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. regenbul zwaar bew. zwaar bew. Luchth. R'dam half bew. Twente regen Vllssingen zwaar bew. Zuid-Limburg licht bew. Aberdeen Athene Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genéve Grenoble Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Farijs Rome fockholm Wenen Zurich zwaar bew. onbewolkt motregen onbewolkt regenbui half bew. zwaar bew licht bew. half bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. licht bew. zwaar bew. zwaar bew. regen zwaar bew. licht bew. onbewolkt half bew. licht bew. licht bew. regen zwaar bew. half bew. zwaar bew regen zwaar bew. 16 - I e 14 1 12 6 12 12 I 10 I 14 16 13 2 11 16 14 6 9 7 21 6 19 6! 16 0 12 1 22 0 9 5 10 8 1 8 5 12 10 H 13 U 17 0 1 11 9 6 16 28 18 28 20 6 19 10 0 28 18 0 20 13 8 21 10 1 28 22 0 18 13 1 18 14 19 11 8

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2