Leiden startplaats Tour de France? de pier NEDERLAND OP WEG FAVORIET Commissie bekijkt Utrechts voetbal Canadezen spelen in Oegstgeest Koerstips Einde van Nijdams carrière Rotterdams CHIO trekt vele jongeren Maria Gommers won zoals zij wilde Strijd om wereldtitels in Tsjecho Slowakije Pellenaars onderzoekt mogelijkheden Tom Okker als vijfde geplaatst Constandse en Kooien weer beschikbaar Competitie CKB 'Grote meesters' ontbreken VNL neemt nieuw terrein in gebruik Atletiek in Sittard vacantieoaQ boven zee Antieke auto's Zaterdag 30 aug. naar Noordwijk PAGINA W LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD BREDA Henk Nijdam bergt na afloop van dit seizoen zijn racekarretje op. Wat hij dan gaat doen? Een Belgische bandenfa briek heeft hem een baan als vertegenwoordiger aangeboden. Of hij op het aanbod in zal gaan, kon hij nog niet zeggen. Wel i6 hem al een tijd bekend, dat zijn huidige sponsor (Willem II) het lopende contract niet wenst te verlengen. In feite betekent dat het einde van een wielercarrière van groot formaat. Henk neemt alles nogal lakoniek op, maar het zal iedereen duidelijk fijn dat het een hard gelag voor de nuchtere Drent is. Een gesprek met Nijdam ten huize van Kees Pellenaars, die hü kenne lijk het eerste van zijn terugtrekking op de hoogte wilde stellen, mondt uit in een beoordeling van de renners stiel. waarover vandaag nogal nega tief wordt gesproken. Conclusie: de profs van vandaag beoordelen hun vak niet op de juist manier. Zij be grijpen nog steeds niet voldoende hoe noodzakelijk het is hun positie te „verkopen". Zij zien te dikwijls over het hoofd dat er veel mensen onder het publiek zijn die een koers kun nen beoordelen. In het algemeen valt die beoordeling niet erg positief uit. Vandaar dat de belangstelling op het ogenblik niet zo geweldig is. En Pellenaars? „Ik heb het erg leuk gehad in de Tour de France dit jaar. Ei* bij te kunnen zijn is toch heel wat anders dam het evenement uit de verte te volgen". Overigens zint hem de situatie van tegenwoor dig maar matig. Daarom hoeft men er niet op te rekenen, dat de Pel nog eens als ploegleider „terugkomt" Toen de stichting Televizier zich-des tijds als sponsor van een wielerploeg terugtrok (zij vond dat zij genoeg had gedaan om de vaderlandse wie lersport nieuw leven in te blazen) kreeg Pellenaars bij zijn werkgever een functie als adviseur. Dezelfde werkgever staat op het punt Pelle naars een nog niet nader omschre ven baan te verschaffen die verband houdt met de wielersport. Als klap op de vuurpijl komt op de valreep de losse mededeling. HENK NIJDAM einde van carrière dal hy bezig Is de mogelijkheden te onderzoeken de Ronde van Frankrijk 1971 in Leiden te laten starten. Deze en andere zaken zal Pellenaars dus, naar kan worden aangenomen, bij Televizier op zijn „repertoire" ver meld zien. Waarschijnlijk heeft hij tijdens de afgelopen Tour al de grondslag voor het een en ander ge legd. LEIDEN Tussen 30 augustus en 12 september a.s. toert het East-Ca nadian Selected Waterpolo Team in Nederland. „Poelmeer" en de Leidse Golfbre kers hebben weten beslag te leggen op 1 en 2 september a.s. voor een start, respectievelijk in Oegstgeest en Leiden. In Oegstgeest waar de wedstrijd i' het verlichte zwembad om 20.30 uur begint, zal een uit leden van de Lek1 sche Zwemclub en „De Zül" gese lecteerd team als tegenstander fun geren. In Forest Hills NEW YORK (ANP) De Austra- j lier Rod Laver, die dit jaar voor de tweede maal in zijn carrière het .groot slem" kan behalen, is voor de open Amerikaanse tenniskampioen schappen, die op woensdag 27 augus tus in Forest Hills beginnen, als eer ste geplaatst In het herenenkelspel. Laver, die eerder dit jaar onder meer de Australische, de Franse en de Britse tiltel won, wordt gevolgd dooa- zijn langgenoten professionals John Newcombe en Tony Roche. De winnaar van het vorig jaar, de Amerikaan Arthur Ashe, neemt de vierde positie in. De man, die hü een jaar geleden in de eindstrijd versloeg, Tom Okker, volgt op de vüfde plaats. Ann Jones-Haydon, die verrassend zegevierde op Wimbledon, voert de ranglyst aan bü de dames. Marga ret Court (Australië) staat tweede en Billie Jean King (VS) derde. LEIDEN De start van dit sei zoen geeft in de verschillende klassen spannende wedstrijden. In de hoofd klasse spelen de debutanten een thuiswedstrüd. Vriendenschaar krijgt bezoek van kampioen DKOD, wat weinig perspectief biedt. Ons Eiland echter moet het opnemen tegen Oranje Nassau (16.15 uur), de ploeg die vorig seizoen juist aan de grada tie ontsnapte. Pernix begint dit seizoen met de moeilijke uitwedstrijd tegen Kinder - dyk. Een kleine overwinning ligt voor de Oranjekragen binnen be reik! Overige wedstrijden: SSSPKC ExcelsiorVES. Programma Over gangsklasse B: PKC 2Bolnes; R'dam ZdVEO, IjsvogelsExcel sior 2; Fiks—DES (16.15 uur); KVS— KOAG In de eerste klasse A komen de 3e favorieten in het veld: Avanti, Pernix 2 en VES 2. Deze laatste ploeg ontmoet het gepromoveerde Jodan Boys en zal de nodige moeite hebben. Avanti tegen ODO en Pernix 2 (om 16.15 uur in de Leidse Hout) tegen Fluks moeten tot een duidelüke zege kunnen komen. UTRECHT (ANP) De advies commissie Betaald Voetbal Utrecht heeft het Utrechtse college van bur gemeester en wethouders geadviseerd, de totstandkoming te stimuleren van een nieuwe stichting waartoe in be ginsel alle drie Utrechtse profclubs- DOS. Elinkwyk en Velox kun nen toetreden. Een nadere uitwerking van deze gedachte heeft evenwel volgens de oommissie pas zin als van te voren vaststaat dat de gemeente bereid is. de nieuwe stichting financieel te steu nen. De adviescommissie heeft haar rap port uitgebracht in opdrachit van het college van B. en W. en na gesprek- j ken met de sectie betaald voetbal van de KNVB en de besturen van j DOS, Elinkwijk en Velox. In haar rapport noemt de commis sie de situatie waarin het betaald voetbal in Utrecht verkeert, zorge lijk. Dit niet alleen gezien de huidige financiële positie van de drie clubs, maar ook omdat geen van de vere nigingen nog beschikt over een elf tal dat met redelüke kans op succes en op een voor het publiek attractie ve wijze aan de competitie blijkt te kunnen deelnemen. De publieke be langstelling is dan ook dalende, het geen weer leidt tot onvoldoende re cettes bij de wedstrijden. Goede spe lers kunnen doordoor niet voor U- trecht behouden blijven. Als voor beeld noemt de commissie Van Zog- hel, Wery, Liptak en Achterberg bü DOS, Geutjes, De Bree en Kreyer- maat, bij Elinkwijk en Geurtsen, Van Hanegem, Jochems en Van Mau- rik bü Velox. Een voortzetting van deze negatie ve ontwikkeling zou naar de mening van de commissie op de duur tot een voor het profvoetbal in Utrecht de sastreuze situatie leiden. - Tennis Tijdens het interna tionale jeugdtennistoernooi van de toekomst m Oostende hebben zowel Fried Schmitz als Dorien Falkenburg donderdag een nederlaag geleden Dorien Falkenburg verloor van de Belgische Casteleün met 06, 61 4—6 en Fried Sohmitz moest met 64. 26, 4—6 zün meerdere ei- kennen in de Belg Malevez. ROTTERDAM (GPDt Het CHIO Rotterdam heeft dit keer iets weg van een museum, waai' jon ge, veel belovende schilders expo seren" De heer M. Schoufour, vi- ce-voorzitter van het stichtingsbe stuur CHIO-Rotterdam, zegt het en hü bedoelt ermee, dat van 3 tot en met 7 september de „grote meesters" op het internationale concours hippique in Kralingen ontbreken, maar dat de „aanstor mende jeugd' een kans krijgt. Op de startlüst voor de springcon coursen komen inderdaad veel nieu we namen voor. Van de 14 deel nemende landen vonden alleen En geland en Duitsland het een tik je te riskant om een al te jeugdig team te sturen. Beide landen zijn gewikkeld in een felle strü'd om de Presidents Trofy. de prfjs voor het winnen van de meeste lan den-weds trü den. Aangezien routine daarbü doorslaggevend kan zijn, starten er bij deze landen enkele gevestigde namen. Voor Duitsland zün dit: Kurt Jara- sinski, Hermann Schridde, Lutz Merkel en Gert Wiltfang. Enge land stelt daar tegenover: George Hobbs, Ann Backhouse en Peter Robeson, de ruiter die door een Londens boulevardblad aangeval len is vanwege het feit, dat hü op de training zijn paarden zou mis handelen. maar die de beschuldi gingen ontkent Desalniettemin trok hü zich daarna voor enkele wedstrüden als chef d'equipe van het Britse team terug, maar nu is hü er toch weer bü- Het. Nederlandse team is op papier van een redelük niveau: Antoon Ebben terug van weg geweest Jan Maathuis en Hans Brug man moeten op het parcours, dat de heer M. Jurgens weer bouwde, voor redelüke prestaties kunnen zorgen. Rond de twintig wedstrüden (hoog tepunten de landenwedstrüd op zaterdag" en het springconcours om de Grote Prijs van de Stad Rotterdam op de slotdag) weer shownummers. Uit Duitsland komen vüf vierspannen, die wedstrüden in behendigheid houden. Verder zün er shows van kleine paarden (ponnies) en grote orkesten (de Marinierskapel). Natuurlük is er weer het stro-dorp. de hippische nederzetting, die ei' voor zorgt, dat een lange paardesportdag nóg lan ger kan worden. Duindigt, 23 augustus - 2.30 uur Happy Firstprys: Hermance, Gra cia Peterhof. Hoop van Rhea - Gra vin Minerva prijs: Gay Westlandia, Heliotroop B, Gentiaan - Henri Bui- tcnzorgprijs: Gaw Way. Handy Mac, Her Areta - Jonkerprüs: Ike Buiten zorg. Icare Quick, Important D - Baron Van Tuyll Memoriaal: Jolly Maverick S, Schermer, Lucky Boy - Hoot Song-prijs: Fillette Six. Arie, Emma Quichotte - Jofferprijs: Irma Buitenzorg. Icecream, Ina - Freya Hollandiaprijs: Generaal Padua B, Fletcher D, Enigste - Springtime- prijs: Stal De Bloemert, Rolanda. Moonstar, Quelle Musique - Gallant Way-jrys: Goodwill, Gbld Westlan dia., Funny Boy. DEN HAAG (ANP) Frank Constandse en Jurrien Kooien, spe lers van het Rüswijkse Blokkeer, hebben de Nederlandse Volleybal- bond bei*icht zich weer beschikbaar te stellen voor het nationale team. Constandse en Kooien bedank ten enkele jaren terug omdat hun studie te weinig tüd overliet. De 23-jarige Constandse, die 68 keer in de nationale ploeg speelde, is inmiddels met zijn wiskunde-studie in Leiden zo ver gevorderd, dat hü zich zowel voor Blokkeer als voor de Nederlandse ploeg kan inzetten. Ook Kooien, 29 jaar, 89 keer internatio nal en leraar lichamelüke op voeding, kan het komend jaar meer tüd vrijmaken. De international Johnny Groen, die uitkwam voor SFC, heeft zich aan gemeld als lid van Blokkeer. De Rüswükse vereniging, die de oud-internationals Joop Tinkhof en Jacques de Vink zag vertrek ken naar het Haarlemse HVS, be schikt voor het volgende seizoen over de volgende kern: Frank Constand se, Jurrien Kooien, Hans Kranen burg, Cor Brouwer, Johnny Groen, Eddo Mondriaan, Wim Hoeboer, Henk Schreuders en Ton Zwagers. LEIDEN Voor de Leidse voet balvereniging VNL gaat zondag een harte wens in vervulling. Dan wordt namelijk met het spelen van de wedstrüd UVS-AFC (aanvang 2.30 uur) het nieuwe terrein in het sport park „De Vliet" in gebruik genomen Een verheugeld feit voor VNL, dat in de afgelopen 21 jaar liefst zeven maal van terrein veranderde. Hoe- we] nog het een en ander ontbreekt, zoals een kantine en een trainings- verlichting is men vol vertrouwen voor de toekomst. Voetbalvereniginge VTL organi seert zaterdag op het sportpark De Vliet haar jaarlijkse junioren A-l toernooi (aanvang 13.00 uur). Deel nemende verenigingen zijn NDSM, BMT, Oranje Blauw en Rüsoord. LFC zet zün trainingsprogramm zondag voort met het spelen van een oefenwedstrüd tegen de Amster damse tweedeklasser DWV. Woens dagavond staat er een ontmoeting met de amateurselectie van de Am sterdamse vereniging Blauw Wit op het programma. Bestuur „nieuwe" korfbalafdeling Rijndelfland LEIDEN De Leidse en de Haag se Korfbalbond zijn als gevolg van een reorganisatie in de Koninklüke Nederlandse Korfbalbond in één af deling opgegaan, genaamd Ründelf- land. Het bestuur ziet er als volgt uit: voorzitter: Th. de Graaf (Den Haagi, vice- voorzitter: W. R. Oudshoorn (Oegstgeest) secretaris: J. Hebers (Den Haag), penningmees ter: J. H. Lichtenveld (Den Haag), competitieleider-veld: J. M, Lelie veld ('s-Gravenzainde), competitie- letder-micro: J. A. Cornellissen (Lei den), ledenH. Broers (Den Haag), J. Versloot (Voorschoten), J. W. Wei ter (Zoetermeer) Voetbal De Deense voetbal club Boldklubben Kopenhagen heeft donderdag in Turkije de eerste wed strijd in de voorronde van het toer nooi om de Europese beker voor landskampioenen met 10 gewon nen van Palloseura Turku (Finland) De winnaar van de voorronde komt in de eerste ronde uit tegen de Por tugese kampioen Benfica. Wielrennen De Nederlandse wereldkampioen Harm Ottenbros is donderdag bij een wedstrijd voor be roepsrenners in Schaerbeek, een voorstad van de Belgische hoofdstad Brussel, op de vierde plaats geëin digd. Hij had 32 seconden achter stand op de winnaar, de Belg Eddy Mercken, die de 75 kilometer aflegde in een uur en 58 minuten. SITTARD (ANP) Een wereldre cord, zoals een jaar geleden met de drie maal 800 meter van de dames Maria Gommers, Ilja Keizer en Til ly van der Made, zat er donderdag avond tüdens de internationale atle tiekwedstrijden in Sittard niet in. Door de regenbuien, die zich de af gelopen dagen boven Limburg ontlast ten, was de baan in het Sittardse sta dion büzonder zwaar. Merkwaardi- gerwüs ondervonden de dames op de 1500 meter er de minste hinder van. Maria Gommers won voor ei gen publiek zoals ze wilde. Zij liep in de laatste 300 meter moeiteloos weg van haai' tegenstansters. Anne ke de Lange die in een laatste po ging had willen proberen de limiet voor uitzending naar de Europese kampioenschappen (4.24.0) te halen, slaagde ondanks de steun die zü on dervond van Maria Gommers, niet De lange Delftse verloor in de laat ste ronde veel terrein en kwam uit op 4.30,6, Maria Gommers won in 4.23,1 vóór Anneloes Bosman met 4.28,3, Ook hordenloper Hans van Enkhuizen zag zün pogingen om de limiet voor Athene te halen tot twee maal toe mislukken. In zün eerste loop maakte hü een tüd van 14.5 se conden, anderhalf uur later, toen hij het nogmaals wilde proberen, noteer de hü 14.6 Bij na Ben Lesterhuis, die bü het hoog springen alle hoogten tot 2.03 meter in de eerste poging haalde, slaagde bijna in zün opzet het nationale re cord op 2 07 meter te brengen. Hü wierp de lat, toen hü hem vrüwel ge passeerd had, nog juist met de knie af. Ook discuswerper Harry Zitsen was voortreffelük op dreef. Hij wiei'p driemaal over de vijftig meter met als beste resultaat 53.60 meter, waar mee hü zün tweede plaats op de Ne derlandse ranglüst aller tüden achter Cees Koch (58.05 meter) opnieuw bevestigde. Corrie Bakker behaalde drie over winningen. De Utrechtse won de 100 en 200 meter in respectievelük 11.9 en 25,1 en toonde zich ook bij het verspringen met 5.82 meter de beste. Een boeiende afsluiting vormde de 3000 meter heren, waarin Nol Op- denoordt, die weer langzaam in vorm komt, zün eindsprint geroutineerd uitspeelde. De Limburger passeerde in de laatste vüf tig meter de Duit sers Angenvoort en Krüger en won in 8.18,8. De jonge Nümegenaar Jos Her mens ging in het geweld goed mee en eindigde in 8.21,6, slechts 0,4 se conde boven zün nationale jeugdre- cord, dat hü twee weken geleden in de Franse plaats Vittel vestigde, als vierde. Nog enkele uitslagen 100 meter horden (dames): 1. Mie- ke Sterk 14.3; 100 meter (heren) j 'n heerlijke »VUkiitö°ren45in boven zee Onderwater- wonderland^ Amusementspark T)e FUntstones Kinderspeelterra* Zeehengelspo^t centrum van vermaak scheveningen De beroemde Poolse sprint ster Irena Szeivinska-Kirszen- stein was gisteren wel in Sittard* maar kon niet aan de start ko men. Zij is in blijde verwach ting 1. Lawson (Jamaica) 10.7, 2. Per- mal (Pakistan) 10.8; 400 meter (he ren) 1. Van der Heuvel 49.0; 800 meter (heren): 1. Kahn (Pakistan) 1.53.0, 2. Schellenberg (WDld) 1.53.0 Voetbal Manohester United heeft de Schotse international Iau Ure van Arsenal overgenomen voor 'n bedrag van 80.000 pond (f688.000). Ure moet de verdedigin van Man ohester, die in de eerste vier com petitiewedstrijden elf doelpunten te gen zich kreeg, versterken. Ure is 28 jaar. Hij heeft elf keer in hea Schotse team gespeeld. Voetbal Het. Nederlandse mi« litaire elftal heeft donderdag in Har- lingen een vriendsohappehj ke wed strijd tegen DWS met 31 gewon nen. Het scoreverloop was: Hoekstra (Go Ahead) 10, Veen (De Graaf schap)), Nuninga (DWS) 2—1, rust, De Winkel (Go Ahead) 3<1. Boksen De Italiaanse bokser Tomaso Galli heeft in Barcelona da Europese kampioen in het vederge- wioht, Manuel Calvo (Spanje) ver slagen in een titelgevecht. De ring- rechter staakte de partü in de vijf tiende en laatste ronde, omdat de Spanjaard een diepe wond boven zijn linkeroog had opgelopen. De ti telverdediger was op weg naar een puntenzege. AMSTERDAM Ook dit jaar houdt de Pionier-Automobielen-Club haar traditionele rit met antieke au to's. Maar er zün enkele verande ringen: de rit wordt niet op zondag ge houden, maar op zaterdag 30 augus tus, start om half tien in het Utrecht se Wilhelminapark, route: Utrecht, Zuilen, Maarssen, Breukelen, Loe- nen, Vinkeveen, Mijdrecht, Uithoorn, Leimuiden, Nieuw Vennep, Hillegom, Heemstede. Vogelenzang, De Zilk, Noordwükerhout, Noordwük, Noord- wijk aan Zee (aankomst omstreeks 3 uur bü hotel „Huis ter Duin"); men lette dus op, dat de- finish niet in Zandvoort maar in Noord wük aan Zee is; de derde verandering, is dat de klassementsproef op het circuit van Zandvoort is verhangen door 'n cor so op de boulevard van Noordwük aan Zee op zondag 31 augustus a.s. om half één. Aan dit concours d' élé- gance zal worden deelgenomen door 120 deelnemende wagens uit vüf lan den. BRNO (GPD) Tussen Brno en Mikulov wil len vier Nederlandse renners vandaag een eind maken aan een fabel. Een verhaal dat gaat over de merkwaardige Nederlandse prestaties in de ploegentijdrit. Tweemaal achtereen won een oranje-kwartet op de Olympische Spelen het goud. In Tokio 1964 waren Eef Dolman, Jan Pie- terse. Gerben Karstens en Bart Zoet de sterksten Vier jaar later, in Mexico, stonden René Pijnen, Jan Krekels, Fedor den Hertog en Joop Zoetemelk op de hoogste trede van het erepodium. Twee keer joeg de Middelink-selectie in vijf jaar het snelst over honderd zware kilometers, maar in hetzelfde tijdperk slaagden de nationale trein - lopers er niet éénmaal in zich bij de wereldkam pioenschappen in de regenboogtruien te rijden. Die toestand wensen Den Hertog, Zoetemelk, Oos terhof en Benjamins in Tsjecho-Slowakije te wij zigen. Kansen daarop zijn er zeker. In de buitenland se equipes aarzelt niemand om Nederland als grote favoriet voor de ditmaal niet honderd maar slechts 96,9 kilometer lange jacht te noemen. Voornaamste concurrenten zouden de Zweedse titelverdedigers, de broers Petterson, en de altijd gevaarlijke Italiaanse squadra zijn. Evenals de Deense ploeg, die zich een jaar lang zeer inten- tief heeft voorbereid op de tijdrit, vrezen zij ech ter de Nederlanders. Terecht, want het parcours is voor de oranje-vier ideaal. De weg tussen Brno en Mikulov, waar het keerpunt is, bestaat uit vrij vlak asfalt. „Alleen in het begin zijn er wat kei tjes," weet coach Middelink. „Verder maakt ik me over een heuvel wat zorgen. Een klimmetje in het parcours is altijd verraderlijk. Je kunt je niet even rustig houden want het tempo moet hoog blijven. Je moet in eén rush doorgaan. Twee man doen daar het kopwerk. Overnemen duurt anders te lang." Wie in die zware meters gaan sleuren kon de KNWU-coach nog niet zeggen. „Ze rij den allemaal goed. Den Hertog en Zoetemelk, die als captain is aangewezen hij krijgt een kleur op zijn gezicht als hij de orders geeft, maar ze luisteren naar hem zijn onze troeven. Ook een Popke Oosterhof, die op een zwaar parcours tot uitzonderlijk goede verrichtingen komt, kan ech ter voluit gaan." Middelinks „zorgenkind" is Henk Benjamins uit Hollandse Veld. De Caballero-coureur heeft het in de eerste kilometers altüd erg moeilijk. „Wan neer de jongens hem in het begin goed meenemen is Benjamins echter een groot treinloper. Daarop reken ik maar," geeft Middelink toe. Rekenen doet de Amsterdammer ook op een succes van zijn formatie. „Ze hoeven geen eerste te worden, maar een plaats bij de medaille-winnaars zit er toch wel in. Om een eerste plaats te rijden moet je veel geluk hebben. In Mexico, de veelbesproken „vitaminerit", troffen wij een vroeg tijdstip om te starten. De latere vertrekkers hadden veel meer last van de warmte." De temperatuur speelt in Brno geen rol van betekenis. Wel de wind Daarom is het gunstig, dat Nederland met de andere favorieten in de staart van de rij vertrek kers is ingedeeld. Zweden start om vijf uur als laatste, Italië twee plaatsen ervoor en Nederland daar weer twee voor. „Met," hoopt Middelink, „meer succes dan in het verleden. In Heerlen, in '67 bijvoorbeeld, toen een gehandicapte formatie Wagtmans ziek, Tesselaar met een geblesseerde knie, Dubois op het laatste ogenblik door Bongers vervangen en het ongeluk van Fedor den Hertog als morele dreun faalde. Of in '66, toen in Keulen Eddy Beugels viel en het Nederlandse drietal de Denen 22 seconden winst moest toestaan. In San Sebas- tiaan (1965) reed Daan Holst na 25 km een bocht uit. Een vierde plaats was toen evenals in 1964 in Frankrijk het resultaat." Dit keer zit er meer in, weten Middelink en chef d'équipe Adriaan Schip pers van de wegploeg. „Niet alleen in de tijdrit, maar ook op de weg. De dames in de ploeg is Anneke Lute toch nog vervangen door Eef Hel der en de amateurs maken bij de training een grootse indruk. Het zware parcours, 13.7 km met een 3 km lange klim, is ideaal voor de sterkste renners Daartoe mogen wij onze meisjes en jon gens zeker rekenen."

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 11