BARMOND WIL VERKEERS SITUATIE VERBETEREN Fleury in de finale Sporttoto )insdag begint proef met huisvuil in plastic zakken Automaten voor condooms in Geleen taboe Medische diensten Deel personeel van Pakhoed moet afvloeien ELMI (LEIDEN) EN KNTU NEMEN DEEL IN KERKO LEESMAPPEN J ERL1EZEN GEDING TEGEN VNU Weer slapers in A'dam opgepakt Grosheide over klacht lerareni geen reden voor onrust of actie Instemming Waard Afscheid van directeur bank Problemen tussen spoorweg en Poelmeer tlJDAG 15 AUGUSTUS 1969 LE1DSCH DAGBLAD PAGINA 9 WARMOND Enkele punten i B. en W. tot verbetering van de U de agenda hebben in de j verkeerssituatie op de weg tus- jadsvergadering aanleiding ge- sen de spoorwegovergang en het ?Wn tot uitvoerige discussies. zwembad Poelmeer. Hierbij zijn Oegstgeest betrokken, die echter plaatselijk bezien hierbij geen be lang hebben en dus ook niet be reid zijn een bijdrage te leveren b betrof o.m. het voorstel van I ook de gemeenten Leiden en in te maken kosten. B. en W. ge- MBMI Romeinse politiemannen ruk- cen uit, de verkeersexplosie tege- wet, die dezer dagen op de we- en rond de Italiaanse hoofdstad ordt verwacht. De helft van de K miking is nog met vakantie en elen zullen e'rop uit trekken in it lange weekeinde. De ltaliaan- steden behoren dan geheel aan Ie toeristen n Oegstgeest OEGSTGEEST Dezer dagen wor den plastic zakken verstrekt aan de bewoners van de Lijtweg. Wijtten- bachweg. Duinzichtstraat. Rijngees- terstraatweg gedeeltelijk Tooren- veltstraat. Schoutenburgerstr. Flo- nlaan, Papaverlaan, Koornbloem- laan, Kamperfoelielaan. Clementus- laan, Pres. Kennedylaan. Dahlialaan, Asterlaan. en Irislaan in Oegstgeest. Hiermede is dan een begin ge maakt met een uitgebreide proef met de aanbieding van huisvuil in plastic zakken voor twee perioden van ieder drie weken, beginnend op 19 augustus. Het publiek wordt ge- vraagd op de ophaaldagen alleen de zakken, dus zonder emmers, langs de kant van het trottoir te plaatsen, j De zakken moeten worden geplaatst aan de zijde van de weg waar niet mag worden geparkeerd. Burgemees ter en wethouders merken op dat het van het grootste belang is dat iedere bewoner zoveel mogelijk meewerkt aan het slagen van deze proeven. Men wordt verzocht zijn bevindin gen over de plastic zak bekend te maken aan het bureau van gemeen tewerken, Wilhelminapark 25. Het eerste elftal van Warmun- <ia uit Warmond speelt zondag half drie een oefenwedstrijd tegen een combinatie van het Amsterdamse DC.G. In de Scheppingskerk aan de Van Poelgeestlaan in Leiderdorp zal maandagavond om acht uur voor het personeel van alle scholen een i dienst worden geleid door ds. A. Geense. Ook ander belangstellen den zyn welkom. SCHEVENINGEN (ANP) Niek Fleury heeft zich vanochtend ge plaatst voor de finale herenenkelspel van het toernooi om de nationale tenniskampioenschappen, die op de Metsbanen in Scheveningen worden gehouden. Fleury versloeg in de hal ve eindstrijden Jan Hajer in drie sets: 6-4 6-2 6-2. GELEEN (ANP» Vanaf vandaag zijn in Geleen condooms automaten verboden. Burgemeester Van Ban ning heeft de kasteleins in zijn ge meente, die condoomautomaten in hun zaak hebben hangen, laten we ten, dat zij nog de gelegenheid had den om deze automaten te verwijde ren. Wordt er echter nog een der gelijke automaat aangetroffen, dan zal deze in beslag worden genomen en zal tegen de kastelein procesver baal worden opgemaakt. De Geleense burgemeester volgt daarmee het voorbeeld van de buur gemeente Beek, waar de Rijkspolitie begin deze week na overleg met de officier van Justitie, mr. J. Hoeben, uit Maastricht, is gaan optreden te gen de condoomautomaten. Hoewel de Tweede Kamer beslist heeft dat voorbehoedmiddelen vrij moeten kunnen worden verkocht, zijn volgens de officier van Justitie te Maastricht de condoomsautomaten nog ingevolge art. 451 F van het Wetboek van Strafrecht, verboden. Leiderdorp: dokter P. van 't Woud Hoofdstraat 40. tel. 30070. Wijkver pleging zr. Van Maarle, Bonifasius- straat 15, Zoeterwoude, tel. 34673. Oegstgeest: dokter Reterink, Ter- weeweg 152. tel. 50394. Voorschoten: dokter Kostense, Voorstraat 23, tel. 2493. Voorschotense Apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525. 20 Apotheek Zuidwest, Brahmslaan 2o. tel. 21522. Wijkverpleging, ge zondheidscentrum. Van Wijngaar denlaan 2, tel. 2177. Warmond: dokter Walenkamp, tel. 2220 en zr. De Potter, tel. 2250. Zoeterwoude: By ongevallen aan fa Rijndijk bellen 2278. (Van onze correspondent) AMSTERDAM (GPD» Een deel vam het personeel van Pakhoed Am sterdam zal in de nabije toekomst moeten afvloeien als gevolg van meer samenwerking en reorganisaties van ondernemingen in de Amsterdamse haven. Pakhoed Amsterdam, zo heeft de directie van dit stuwadoors- en veembedryf meegedeeld, zal eerder dan was voorzien de oude arbeids intensieve pakhuizen in de binnen stad en het oostelijk havengebied ontruimen. Het bedrijf zal zich concentreren op haar moderne, op mechanische goedeenbehandeling ingestelde eta blissementen in het westelijk ha vengebied. Over de wijzigingen in de personeelsbezetting vindt thans een intensief overleg plaats met de on dernemingsraad. werkgevers- en werknemersorganisaties. DEN HAAG (ANP) Van de 464 734 deelnemers aan de sporttoto van afgelopen week heeft niemand zich gemeld met dertien juist voor spelde uitslagen De eerste prijs wordt daarom gevoegd bij de andere prijzen. De prijswinnaars waren als volgt verdeeld: Tweede prijs: f 167.840,- 17 mel dingen bruto f9.873,-. Derde prijs f 146 860 - 340 meldingen bruto f431.90, Extra prijs: f 104.900,-; 92 meldingen bruto f 1.140.20. ven m hun uitvoerig pre-ad vree de raad in overweging: 1. de bestaande wandelpaden om te zetten in fietspaden; 2. verbreding van de tolbrug met een overgang voor fietsers; 3. plaatsen van knipperlichten en/of waarschuwingsborden; 4. het plaatsen van een spiegel tegenover de weg naar Voor hout. Na bestudering van deze vier voor zieningen delen B en W mee. Om op korte termijn de situatie enigszins te verbeteren adviseert de directeur van gemeentewerken de huidige rijweg breedte op de Tolbrug van 5.60 m op het zelfde niveau te brengen als dat van de naastliggende voetpaden. Hierdoor ontstaat een rywegbreedte van 7 meter. Ter breedte van het huidige voetpad kan dan een on derbroken streep op het wegdek wor den getrokken ter markering van het voor de fietsers bestemde gedeelte. Hiermee wordt voorkomen dat deze groep weggebruikers al te veel naar de brugleuning wordt gedron gen. Het niveauverschil zal opge heven worden door een gedeeltelijke verlaging van de beide voetpaden en een verhoging van de huidige rij baan. Voor de uitvoering van deze werkzaamheden is echter medewer king nodig van de gemeenten Leiden en Oegstgeest. Een gedeelte van het betreffende wegtracé ligt op het grondgebied van Oegstgeest. waarvan de gemeente Leiden weer voor een deel onder houdsplichtig is. Het is voor B en W een teleur stelling dat de pogingen die zij sedert 1962 hebben ondernomen om tot verbetering van dit weggedeelte te komen geen tastbaar resultaat heb ben opgeleverd. Een terzake aan GS gericht verzoek werd zeif6 nooit be antwoord. De heer Willemsen vond de voor gestelde oplossing niet afdoende, zag ook geen andere oplossing. Uit een oogpunt van veiligheid voor de voetbangers staat hij wat huiverig om het trottoir op de tolbrug te la ten verdwijnen. Uitvoering werd hierna nog over dit onderwerp gediscusieerd met het uiteindelijk resultaat dat het voor stel van B W met algemene stem men werd aangenomen. Campings Sportzaal Wat betreft de stichting van een sportzaal delen B en W mee dat deze volgens Jiet ..Comité oprichting Sportzaal" zal worden gebouwd op een strook grond gelegen tussen de tuin van huize St. Liduina en de Leerhoeve. Voor de aankoop van de grond zal waarschijnlijk een beroep worden gedaan om te komen tot een z.g. burgerzinslening. De raad deelde het comité mede dat men in principe bereid is de plaats van de sportzaal te accepte ren en ook de bouw hiervan finan cieel te steunen, doch zich verder op geen enkele wijze nu reeds te bin den. Telefooncel De heer Breedijk zou gaarne zien dat in het bestemmingsplan „Ende poel" een publieke telefooncel werd geplaatst. De voorzitter zegt dat met de nieuwe bewoners van het bestem mingsplan „Endepoel" een bijeen komst zal worden gehouden waar bij deze eventuele verlangens enz. naar voren kunnen brengen waarbij dan ook dit probleem wel ter sprake zal komen. De heer Van Schie zou het op prijs stellen indienmeer ruchtbaarheid zou kunnen worden gegeven dat ook aan hen die de Kagerplassen bevolken vuilniszakken beschikbaar kunnen worden gesteld. Dit is om verontrei niging van de Kagerplassen te voor komen van groot belang. B. en W. zegden toe hieraan de nodige aan dacht te besteden. Een fietspak van Pierre Bal-> main voor winter en herfst. Uit grijze wollen cheviot. De bijbeho* rende handtas is in dezelfde kleuren ais kraag en manchetten* Van de zijde van kampeerterrein houders zyn bezwaren gerezen tegen de kampeerexploitatievergunning Een van deze bezwaren betreft de bepaling van de verschuldigde leges aan de hand van het aantal cara vans en/of tenten waarvoor de ver gunning geldt en niet aan de hand van het werkelijk aantal geplaatste caravans en/of tenten. De billijk' heid hiervan inziende stellen B en W. voor dat voor elke geplaatste caravan en of tent een leges ver schuldigd is van f 25. De financiële commissie was het niet eens met het voorstel van B en W en wil het oude systeem handhaven. Wat thans door B en W wordt voorgesteld, heeft tot I gevolg dat er voortdurend gecon troleerd moet worden hetgeen voor gemeente belangrijke financiële las- j ten met zich mede zal brengen. Het voorstel werd aangehouden. Goedgekeurd werd het voorstel van B enW om medewerking te verlenen voor vergroting van het schoolplein van de School met de Bijbel, welk voorstel in de vorige vergadering was aangehouden. De stichting interkerkelijke ge zinsverzorging en gezinshulp Oegst- geest-Warmond deelt mee dat voor de gezinsverzorging thans een leid ster met een volledige dagtaak in dienst is. Het bestuur van de stich ting bejaardenzorg is er in geslaagd om per 1 juli 1969 ook voor de ver zorging van de bejaarden een kracht met een volledige dagtaak aan te brengen. Dit heeft financiële gevol gen. Voor Warmond betekent dit een extra bijdrage van f899,- B. en W. stellen voor deze bijdrage te ver lenen, waartoe met algemene stem men besloten werd. HAARLEM LEIDEN De N V. Elmi in Leiden en de Koninklijke Nederlandse 'Textiel-unie (KNTU) ln Hengelo hebben besloten deel te nemen in Kerko N.V. in Haarlem. De liquiditeitspositie van Kerko N.V. maakt een versterking van de finan ciële struktuur wenselijk. De deel name aal plaatsvinden via een uit gifte van nieuwe aandelen. Reeds geruime tijd hebben ge sprekken tussen de ondernemingen plaatsgevonden over de voor- en na delen van een bundeling van krach ten. Hierbij werd onder- ogen gezien, AMSTERDAM (ANP) Vier uit gevers van leesportefeuilles hebben hun kort geding tegen de N.V. Ver enigde Nederlandse Uitgeversbedrij ven (VNU) en de N.V. Aldipress (het distributieorgaan der VNU-bladen) om het verbod tot levering van ge ïllustreerde weekbladen aan leespor tefeuilles opgeheven te krijgen, ver loren. In zijn vanochtend gewezen vonnis heeft de vice-president van de Am sterdamse rechtbank, mi*. W. C. Has- soldt de gevraagde voorziening afge wezen, omdat het verbod tot afleve ring van bepaalde tijdschriften niet is uitgegaan van de VNU, doch van de uitgeversmaatschappijen der bla den (de Spaamestad en de Geïllus treerde Pers). De vier eisers, geves tigd in Rotterdam, Den Haag en Zwijndreoht, werden veroordeeld tot de kosten van het geding f 5.00. Het gaat onder andere om de bladen Pa norama. Nieuwe Revue, Libelle, EVA en Donald Duck dat sommige delen van de markt op geheel andere wijze zullen moeten worden bewerkt dan tot nu toe. Daarnaast stelt de voortschrijdende techniek in automatisering en com- puterizering de individuele onderne mer voor haast onoverkomelijke problemen. Na een uitgebreid onder zoek bleek, dat de voordelen van samenwerking het beste gerealiseerd kunnen worden door deelname van Elmi en KNTU in Kerko. Hierbij blijft de zelfstandige funktie van elk der partners volledig gewaarborgd en kan elk zijn eigen commerciële beleid blijven volgen. De bundeling van ak- tiviteiten zal gericht zyn op de co ördinatie van produktie, inkoop, mar keting, mechanisatie en organisatie, aldus wordt in een bericht meege deeld. Het kapitaal van Kerko is uitge breid tot drie keer zijn huidige om vang. Daarin nemen ELMI, de KN TU en KERKO elk voor een derde deel. Bij Kerko, waar ruim 300 perso neelsleden in dienst zijn, worden per jaar 600.000 overhemden gemaakt. Bij Elmi. waar 450 mensen werken, circa 1.2 miljoen hemden. AMSTERDAM (ANP». Tussen vier en vyf uur vanochtend hebben vijftien politiemannen weer 65 jon geren opgepakt, die in de C. en A. - passage tussen Nieuwendijk en Damrak, portieken op de Nieuwen dijk. 't Beurspoortje, by gebouw In- dustria op de Dam en in de voetgan gerstunnel bij de Kamperbrug tegen over het C S. lagen te slapen. Onder herr bevonden zich dertien Neder landers. Slapers op het Nationaal Monument werden ongemoeid gela ten. (Van onze correspondente) DEN HAAG Alle rectoren van rijksscholen voor VWO en HAVO ontvangen van staatssecretaris Gros heide een brief, waarin de bewinds- man aan de vooravond van het begin van het nieuwe leerjaar* zeer* uitvoe rig ingaat op de klachten uit leraren» kring en aangeeft wat er zijns inziens aan verbeteringen is bereikt. Aan de rectoren vraagt hij de leraren in ken nis te stellen van de inhoud van de brief. De staatssecretaris zegt dat ev echter naar* zijn mening geen reden bestaat voor onrust of voor acties die de voortgang van het onderwijs zouden belemmeren. Vervolgens somt hy bereikte ver-beteringen op en her innert aan bestaande en nog te houden besprekingen. De klachten waarop de staatssecre taris doelt, bestaan al lange tydf plannen voor acties stammen uit de kring van het Twickel-college in Twente, waar leraar Gordyn de ini tiatiefnemer, vele tientallen adhesie betuigingen uit het land ontving. Deze week heeft de heer Gordyn een gesprek gehad met de staatssecre taris. Het lijkt net alsof deze twee Nederlandse slepers de één of andere Oosterse tempel op sleep touw hebben genomen. In werke lijkheid trekken zij een enorme onderwater-tank voor ruwe olie voort in de Arabische Golf. LEIDEN De sociale werkgroep van Sjaloom-Den Haag en Sjaloom- Wassenaar hebben aan B. en W. en de gemeenteraad van Leiden hun in stemming betuigd met het interpella- tieverzoek over de Waardgracht. LEIDEN WoenSdag 27 augustus van half vijf tot zes uur is er in de Stadsgehoorzaal een receptie ter ge legenheid van het afscheid als direc teur van het kantoor Leiden van de heer H. Tjeenk Willink, die per 1 sep tember directeur van het district Gelderland van de Algemene Bank Nederland wordt. Volgende week vrydag zal de I sportvereniging Blauw Zwart uit j Wassenaar haar jaarlijkse algemene I vergadering houden. Aanvang half negen. Ji Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Glijna Lena, d. v J. van Gulik en M. J. van den Brand; Ingeborg Margaretha, d v. J. p. Laken en J. den Edel; Rudolf, z. v. W. Freke en W, van Duijn; Stephan, z. v. W. Schwen- kel en G. Katselléry; Jacqueliile, d. v, H". Schaart en A. van der Plas; Jans* Je Neeltje, d. v. G. Kraan en A. van den Haven; Stephan Peter, z. v, S. van der Laarse en J. Portier; Mar- got. Antoinette Johanna Bernarda, d. v. L. J. P. M. Tacken en E. H. J. Hei dens; Eline Augusta, d. v. J. Favier en A. I. A. Mooij; Huibert, z. v. T, Kralt en A. H. E. de Graaff; Edward Lawrence, z. v. G. A. W. Baudoin en M. J. Lommerse; Marleen, d. v. G. van Duijn en D. Hus. GETROUWD G Mark en J. Nagtegaal; A. H. Vreulink en J. F. Phllippo; A. de Wa ter en J. Beerenfenger; W. A. Rijs- dam en A. M. D. Lijster burg; J. P. Hop en C. M. Nieuwenhuis; J. J. Bek- ker en E. W. G. van Haasterecht; W. Meijer en W. van Eijk; B. Neuteboom en G. J. van den Burg; K. Huisman en M. E. van Steenbergen; J. BeiJ en W F van Gelder; A H. Mulder en A. M. Assendelft. ONDERTROUWD G. Klerk en C. S. Ouwerkerk; H. W van Gennip en G T van Rijn; R. Honsbeek en C. J. Choufoer; E. A. V Bakker en J Piket. O. W. Uijten- boorn en J. A. Plson; B. J M. Co- zijn en C. S. Pont; W. van Delft en J. Jongejan; P. de Bruin en J. A. M. E. Verhoeven; F Fernandez Yebra en G M. J. van Dijk; C. J. Boon en M. C. van Weeren; J. P. van Meij- gaarden en C. M Choufoer; H. J. Sle- val en J. C. GljzeniJ: A. J. J. van Deursen en K. Roest; A J. M. de Na- trls en E. W M Mathot; R. Hoch- scheld en M. M. Mabesoone; P J G. G. van der Vlght en G. J. J. Stouten; H. Dekker en A F Kanis; P A. Era des en M. Robbers; F H L Kok en M C. van Straaten; P G N. Kra mers en P. van Kampen; G. A. Tim mer en W. Bezemer; C. M. Trinidad en D. V. DijkholT.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 9