Burgeroorlog raast door de straten van Belfast Nixon wil nog verdere vermindering troepen Peru, tegen Chili en Ecuador maken front Washington in „visserij-oorlog" I Talloze sluipschutters op cle daken Zachte landing Zond na vlucht om maan Hoge vlammen „Tenzij er iets helemaal mis gaaf' PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 15 AUGUSTUS (Van een speciale verslaggever) BELFAST (GPD) Veel ern stiger dan tot nu toe In London derry zijn de gevolgen van de bloedige straatgevechten ,die tot vanochtend vijf uur hebben ge woed in de morsige woonwijk aan de rand van het centrum van Noord-Ierlands hoofdstad Belfast. Terwijl het in Londonderry na de komst van de Britse troepen betrekkelijk rustig is geweest, barstte in de Noordierse hoofd stad de blinde haat tussen rooms- katholieken en protestanten in ongekende hevigheid los. De strijd in de smalle straten met lage arbeiderswoningen begon kort voor het middernachtelijk uur en eindigde tegen de tijd, dat het vale ochtendgloren de sluip schutters op de flatgebouwen in het r.-k. gedeelte van de buurt dreigde zichtbaar te maken. De kogels uit hun automatische wa pens hadden toen al verscheidene slachtoffers gemaakt, onder wie een 9-jarig jongetje, dat, slapend op zijn bed in de ouderlijke wo ning, dodelijk werd getroffen. De burgeroorlog was vannacht compleet in dit gedeelte van Belfast, waar de grens tussen het rooms- katholieke en het protestantse ge deelte als een frontlijn doorheen loopt. De nachtelijke hemel was rose gekleurd door tientallen meters hoge vlammen, die uit in brand gestoken gebouwen (o.a. een groot winkelpand en een bingohuis) opstegen, de brandweer, met groot materieel aan het begin van de protestantse woon wijk opgesteld, moest lijdelijk toe zien, dat verscheidene gebouwen on der luid geraas en vonkenregens in stortten. De commandant weigerde zijn man schappen opdracht te geven met het blussen te beginnen, nadat na één van de eerste pogingen de brand weerlieden als schietschijven hadden gefungeerd voor de sluipschutters, die betrekkelijk veilig opgesteld, in het wilde weg salvo's afvuurden. Het is, zelfs niet met de minste zekerheid, te zeggen welke partij met de gevechten is begonnen. In het protestantse gedeelte geven de bewo ners de schuld aan de rooms-katho- lieken. Zij zouden tussen 10 en 11 uur gisteravond uit hun woonkwar- tier naar de protestantse wijk zijn opgerukt, gewapend met benzine bommen, stokken, ijzeren staven en stenen. „We waren volkomen ver rast. Ze waren er ineens. We had den geen verdediging klaar en moesten hulpeloos toezien, dat ra men van huizen en winkels werden kapot gesmeten en dat er met ben zinebommen op vele plaatsen bran den werden gesticht", vertelden de bewoners van het protestantse ge deelte. waar ik tot vanmorgen vroeg ooggetuige ben geweest van de strijd. teravond en vannacht bijzonder be heerst opgetreden. De salvo's uit de I wapens van de sluipschutters wer den een enkele maal beantwoord door kogels uit de machinegeweren van de politiemannen, die overigens ook op goed geluk in de richting van de flatgebouwen richtten. Overigens heeft de politie geen enkele poging ondernomen om de sluipschutters, naar alle waarschijnlijkheid leden van het Republikeinse Ierse leger, op te sporen en onschadelijk te maken. De politiemannen waagden zich zelfs niet in de wijk. Een politieofficier vertelde mij, terwijl kogels over onze hoofden vlogen, dat het een onmo gelijke taak is de schutters te pak ken te krijgen. „De flatgebouwen zijn bastions van de rooms-katholieken. Als we die willen veroveren worden we ontvangen met benzinebommen, die van het dak en uit de ramen naar ons worden gegooid. Aan dat gevaar kan ik mijn mensen niet bloot stellen". Een op het ogenblik, typisch straatbeeld in de Noordierse stad Londonderry: een waterkanon van de politie blust de in brand gestoken barricaden. MOSKOU (AP ANP) Het Rus sische maanschip Zond-VII is op aarde teruggekeerd en heeft een zachte landing gemaakt in Kazak stan ten zuiden van Koestanai. Al dus officiële mededelingen van Rus sische zijde. De Zond is vandaag een week geleden gelanceerd, heeft een vlucht om de „achterzijde" van de maan gemaakt, foto's van het maan- Geen uitval Heeht kordon Deze beschuldiging was onmogelijk op haar juistheid na te gaan. Nadat een enorme politiemacht, bestaande uit gemeentepolitie van Belfast, le den van de rijkswacht en van de re serve rijkswacht, een hecht kordon had gelegd rondom de r.k. woonwijk, was het levensgevaarlijk geworden om de buurt, aardedonker, smerig en triest, binnen te gaan, omdat de sluipschutters schoten op alles wat zij in hun omgeving zagen bewegen. In enkele uren tijds zijn tenminste vijf personen daarvan het slachtof fer geworden. Zij werden gedood door kogels, die in het wilde weg waren afgevuurd door de schutters op de flatgebouwen. Onder de ge wonden waren er ongeveer veertig die door kogels waren geraakt. De politie in Belfast, die de r.k. buurt behalve met gewapende man schappen ook hermetisch had afge grendeld met pantserwagens, is gis- Achter snel opgeworpen barricades van golfplaten beperkte de politie zich ertoe te voorkomen, dat de rooms-katholieken een uitval zouden doen naar de protestantse wijk. Ter wijl helpers van de geneeskundige dienst en van het Rode Kruis met gevaar voor eigen leven gewon den onder het geweervuur vandaan sleepten, stonden politiemannen en reservisten, hun wapens in de aan slag, urenlang schouder aan schou der op hoeken van straten, klaar om elk nieuw offensief meteen krachtig neer te slaan. De aanval kwam echter niet. De opstandelingen hielden zich gedekt en kozen voor de strydmethode van de guerrilla, die voor de bloedigste onlusten sinds 1921, het jaar van de aansluiting van Ulster bij Engeland, hebben gezorgd. Als ooit duidelijk is geworden, dat de Noordierse politie aan de kant staat van de protestantse bevolking is het vannacht wel geweest. De po litiemannen werden als vrienden, als bevrijders in de protestantse buurt begroet. Ze werden onthaald op thee en sigaretten en mochten, als ze dat wilden, in de huisjes even op adem komen. Van dat vriendelijke gebaar maakten vooral de reservisten van de rijkswacht gebruik. Verreweg de meesten van hen zijn oudere man nen, voor wie de inspanning van de eerste de beste nacht na hun mo bilisatie zichtbaar veel te zwaar was. Onvoorstelbaar Van haar kant stond de politie de bevolking toe, dat de bewoners open en bloot met tientallen met benzinebommen gevulde plastic melkkratten en bierkisten liepen te sjouwen. De munitie werd door man nen, vrouwen, jongens, meisjes en zelfs kinderen naar de frontlijn ge dragen en daar op hoeken van stra ten opgeslagen, naast bergen stenen en deksels van vuilnisvaten, die als schilden moesten dienst doen. De branden werden aangewakkerd door er de met benzine gevulde flessen in te smijten. Politiemannen stonden naast de gooiers, zonder iets te doen. De haat tussen protestanten en rooms-katholieken is onvoorstelbaar groot. Elke keer dat vannacht een brandend gebouw instortte hieven de protestanten een oud anti-rooms strijdlied aan. Toen het vanmorgen langzaam be gon te dagen, zochten de meeste protestanten in deze geteisterde wijk, die urenlang met stokken, stenen en stukken ijzer bij hun woningen had den geposteerd hun bed op, ver moeid, de kelen schor van schreeu wen, maar nog steeds vol strijdlust en wraakgevoelens. „Vanavond be gint het opnieuw, wat er gebeurd is laten wij er niet bij zitten. Wij zul len ze klein krijgen, die roomsen". oppervlak gemaakt en is vervolgens zonder het gebruik van rém- of stuw- raketten teruggevlogen naar de aai de. De snelheid bij nadering van de aarde bedroeg 11 km per sconde. Door enkele manoeuvres (van niet nader genoemde aard) werd de snelheid teruggebracht tot 200 meter per seconde. Op 7,5 km hoogte wer den remparachutes ingeschakeld, en vlak voor de landing remraketten. De Zond-V heeft vorig jaar sep tember een soortgelijke vlucht ge maakt die eindigde met een als zacht bedoelde maar vrij hard aan komende landing in de Indische Oce aan. De Zond-VI maakte een vlucht om de maan in november vorig jaar. Dit ruimtevaartuig maakte, een zach te landing op het Russische vaste land. Westerse waarnemers menen, dat zowel de Zond-vluchten als de vlucht van de Loena-XV tijdens de Ameri kaanse maanlandingsvlucht voorbe reidingen zijn voor de landing van Russen op maan. De Loena-XV zou een onbemande repetitie voor de ei genlijke maanvlucht zijn geweest, terwijl de Zond-vluchten beogen om het terein te verkennen en gedetail leerde foto's van mogelijke landings plaatsen te maken. Inmiddels hebben de Russen giste- i-en de onbemande Kosmos-292 in een baan om de aarde gebracht, waarvan de hoogte varieert van 786 tot 747 km. De hoek van de baan met de evenaar bedraagt 74 graden, de om loop-periode is 99,9 minuten. Er zijn aanwijzingen dat deze Kosmos be doeld is als weer-satelliet. Groenoordhal. Ingebruiknemlï reca-bedrijf 4 uur nam. Rijnl. Lyceum (Oegstgeest); Evangelie-samenkomst spreker i se, 8 uur nam. Titus Brandsmalaan 76. „De boot": clubhuiswerk handenarb 10 uur. Oude Vest 13. Evangelisatie Cl» gem. „Ecclesia", 8 uur nam. Koningskerk. Rullclub 7.30-ls nam. Zaterdag Ons Buiten (Leiden-Noord) R corso volkstuindersvereniging Ou ten, 2 uur nam. ZONDAG Evangeliecentrum Zijlsingel 2 s; 1 beurt J. v. d. Meer, 10 uur voon I Rest. Bijhorst (Wassenaar) drive-in-dienst, 10.30 uur voorm, Rijnl. Lyceum (Apollclaan 1 I geest) Gem. voor oorspronkelijki tendom. Spr. evang. N. v. d. Bn 1 I 7.30 uur nam. Steenschuur Kerk van GARDEN CITY PARIJS (AP) stap, gekoppeld met de aankondi- President Nixon heeft het Pentagon ging dat in het najaar minder ministerie van Defensie) opge- (dienstplichtigen onder de wa dragen plannen uit te wer ken voor de vermindering der- Vietnam tot 400.000 voor Kerstmis, aldus bericht het op Long Island uit gegeven dagblad Newsday. In een artikel van de correspon dent in Washington, Flora Lewis, wordt gezegd dat de opdracht „geen definitieve beslissing ismaar een richtgetal geeft en weerspiegelt wat Nixon wil doen, als er tenmin ste niet iets drastisch fout gaat". Sommige adviseurs van de presi dent, aldus Flora Lewis, dringen er bij hem op aan zijn plannen in de komende weken bekend te maken om ongeregeldheden te voorkomen bij het begin van het universitaire jaar, eind september. Flora Lewis schrijft dat de ver mindering 113.000 militairen zou omvatten plus de 25.0000 die reeds worden teruggetrokken. penen zullen worden geroepen ook man terugtrekt en beslissingen wor den genomen over het vertrek van nog meer Amerikaanse troepen, Noord-Vietnam en de Vietcong „sy- de druk op Hanoi zal vergroten mee I stematisch een nieuw offensief voor- te werken aan een doorbreking van I bereiden". Kriterion: „Isadora", 14 jr. Dag 2.15, 7. 9.15. Zond 1.45, 4, 7, 9.15. Metropole-Tuschlnski.Sweet Chari ty", 14 jr. Dag 2 en 8. vriendjes", a.l. Dag 2 en 4. Om 8 Odeon: ..Donald Duck en zijn uur: „La Travla,ta", a.l. Olympla: „Zo gezegd, zo gedaan", a.l. Passage; „Wie 't laatst lacht..", a.l. Dag 1.45, 4.15, 7, 9.30. Rex; „Sartana", 18 Jr. Dag 9.30, 11.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7.30, 9.30. Zond v.a. 1. Dag 2 en 8. 1.30. Roxy: „Matt Helm en de vernielers", 14 Jr. Vrfj, zat, zond 2.30, 7, 9.15. Ov. Dag 2.30, 8.15. Seinpost: „The graduate", 18 jr. Dag 8.15. Zat en zond 2 en 8.15 Studio de Luxe: „Mon oncle", a.l. Dag 2.15, 7, 9.30. Zat en zond 1.30, 4, 7, 9.30. Studio 2000; „The penthouse", 18 Jr. Dag 7.15, 9.30. Ma, dl. do, vrij ook hevigen in de hoop op een militaire I de Vietcong in deze periode ongeveer Thalia: „Amlgos", 18 Jr. Zond. 7 en overwinning in plaats van een op-; 1700 manschappen hebben verloren:; 9 15. Ov dag 2.30, 7, 9 15 t/m dl. lossing door onderhandelingen. Lod-IDe Amerikaanse verliezen w orden de impasse in de Parijse vredesbe sprekingen. Intussen hebben Amerika en Zuid- Vietnam Hanoi en de Vietcong gis teren in Parijs gewaarschuwd, dat hun huidige offensief nieuwe hin derpalen opwerpt op de weg naar vrede. De Amerikaanse ambassadeur, Ca bot Lodge, en de Zuidvietnamese on derhandelaar, Phang Dang-lam wa ren gisteren op de 30ste wekelijkse plenaire zitting de eerste sprekers. Lodge verklaarde „zeer bezorgd" te zijn over de aanwijzingen, dat Hanoi van plan is de oorlog te ver- „In de afgelopen twee weken heb ben wij toenemende bewijzen gezien dat grote eenheden van uw strijd krachten overgebracht worden voor het lanceren van nieuwe aan vallen en dat voorraden worden aangevoerd om aan die aanvallen steun te verlenen", aldus Lodge. Bij gevechten langs de Cam bodjaanse grens ten noorden van Saigon zijn gisteren ten ministe 69 communistische soldaten gedood, waarmee het totale dodencijfer der communisten in de afgelopen dagen alleen in dit gebied reeds de 650 zou hebben overschreden. In het hele land zouden de Noordvietnamezen en VRIJDAG Palace-gebouw, 22 uur: Grand con cours de piano. ZATERDAG Kloosterkerk: 20.15 uur. Jan Wel- mers, orgel; Arend v. d, Knaap, trom pet. ZONDAG: Kloosterkerk, 0 uur: Gerard Ak kerhuis, orgel, m.m.v. Residentie Bach-orkest. Jan v. d. Meer, koororgel en Aafje Heynis, alt. WOENSDAG Oude Kerk 20 uur: Stockholms Gosskör, m.m.v. Koos Bons, orgel. HAAGSE BIOSCOPEN Apollo: ..IJscotoerlsten",, a.l. Dag. 12.15, 2.30. Om 7 en 9.15 (zat en zond ook 4.45): „In de macht van de vampier", 18 jr. Asta: „Pendulum", 18 Jr. Dag 2 30, 7, 9.15. Zond 1.30, 4, 7. 9 16. Bijou: „Astérlx en de helden", a.l. Dag 2. 4 15, 7.15, 9.30. Camera: j.'n Raar stél", a.l. Dag 2.1,5. 7.15. 9 3t> Zond ook 4.30. Cineac: „Jungle boek", a l. Dag 9 30. 11.30, 1.30, 3.30. Zond v.a. 11.30. Om 5.30, 7.30, 9.30: „Les biches", 18 Jr. City: „Hoe verkoop Ik mijn vrouw", 14 Jr. Dag 2, 6.45, 9.15. Zond 1.45, 4.15. 6.45, 9.15. Corso: „De kampioen van Miami Beach", 'a.l. Dag 2 en 8.15. Zat 2, 7. 9.15. Zond als zat, ook 4.15. slno royale", 14 jr. Dag 8.15. Zat en Du Midi: „James Bond 007 zond 7 en 9 30. Dag om 2 en zond om 2.30: „Mini, mini, hip, hip", a.l. Euro Cinema: „The great race", a.l. Zat, zond, woe 4 en 8. Ov dag 2 en Christus van de heiligen der li dagen 11.30 uur voorm. Oude Rijn 3 Pinksterge» spreekbeurt J. Eikerbout, 3 uur MAANDAG Stadhuis Gemeenteraad, 2 uur zonodig voort te zetten 8 uur e i BIOSCOPEN Camera: „Barbarella", 18 jr. Daf| 7, 9.15, zond ook 4.45. Nachti vrij en zat om 11.30 uur „The 18 Jr. Lhlo: „Zoek een plaats om te ste 14 jr. Dag 2.30, 7, 9.15, zond ooi Luxor: „Slssi, de romance van prinses", a.l. Dag 2.30, 7, 9.16, ook 4.45. Rex: „Sexyrella", 18 jr. Dag. 2.3 9.15, zond ook 4.45. Nachtvorr, en zat, 23.30 uur: „Call-glrls Kopenhagen", 18 jr. Sluillo: „Samen uit, samen a.l. Dag 2.30, 7, 9.15, zond ook Trianon: „The sound of music", Dag 2 en 8, zond ook 5. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaai Heuff, Wassenaar: deryen van Paul Arntzenius. 's dags t/m. 's zaterdags van 10—11 bovendien op de dinsdagavondti 810 uur. (Tot en met 20 aug« Rijksmuseum voor Volkenkundi kantiefllms voor de Jeugd. Dim woensdag- en donderdagmiddag! nam. (tot medio augustus). Molenmuseum „De Valk" (Dag van 10 uur voorm. tot 5 uur nam 1 dag 15 uur nam Maandags gei Jeugdmuseum (Koppenhlnkstfl Tentoonstelling over de natuur c tlek uit grootmoederstyd. (ultflln zaterd. van 11-17 nm. en na Cronestelnkade 2) Flora: Dag 9.15 like It cool", 18 Jr. 9,15. Zond 2, 4.30, 7, Nixons adviseurs menen dat deze ge zei, dat terwijl Amerika 25.000 geschat op 125 tot 150, 2.30, 9.45, 9 45. Zond. 2, 4.15, 7.3 (ADVERTENTIE) Een handvol namen uit de lange lijst van prijswinnaars. Zij wonnen 110. I 25, f 50, 1100 of 1500! Mej. Weertz - Eindhoven J. de Vrij - Klundert G. Kruize - Papendrecht A C. Grevel Rotterdam J. Baas - Hilversym Michïel v.d. Helm Nootdorp G. Rietman - Doetinchem J.J. Spijkers - Tilburg Tj. Vellinga - Hoensbroek G. Weeren - Nijmegen J, Weijdema - Steenwijk H.C.C. Veldboer - Sliedrecht Cor Bax Breda G. Baars - Doetinchem H. v.d. Wegen - Vlaardingen G.P. v. Duyvenbode - Katwijk a/Z. J. Maas Drunen (N.Br.) Spel mee, win meeI (.Van onze correspondent Dr. H. P. Gebhardt) MONTEVIDEO (GPDi Op de dag dat president Nixon tijdens zijn wereldreis in Nieuw-Delhi zijn „nieuwe koers" toelichtte, begon er in Buenos Aires een conferentie, die in de eerste plaats bedoeld is om een einde te maken aan de „vis serij-oorlog" tussen Latyns- en Noord-Amerika. In hun betrekkin gen met de Verenigde Staten hebben de Latijnsamerikanen zichzelf al tijd vergeleken met sardientjes, die door de haan (VS) worden verslon den (een van de interessantste boe ken op dit gebied, geschreven dooi de onttroonde president van Gua temala, Juan Jose Arevalo, draagt de titel: „Het sprookjes van de haai en de sardientjes, het gewurgde Latijns- Amerika"). Maar de tijden schijnen nu toch wel te zijn veranderd, want Goliath aarzelt duidelijk om David aan te pakken. In Buenos Aires gaat het overigens om haaien noch sardien tjes. maar om tonijnen en ansjovis. I Als men de wereldkaari van vis- oorlogen bekijkt, ziet men o.a. „slagvelden" in de Stille Oceaan. In het uiterste noorden vechten Ame rika. Canada en Japan oln de zalm en in het zuiden vormen de tonijnen het doel van de „gevechten" tussen de Verenigde Staten en enerzijds en Peru, Chili en Ecuador anderzijds (de „kreeftenoorlog" tussen Brazi lië en Frankrijk is niet actueel meer). Terwijl de Latijnsamerikaan- se landen de rijke visgronden in de pelijke redenen nauwelijks exploite ren, hebben de „Pacific-staten" zich met name de laatste tien jaren met grote energie op de visvangst in de Atlantische Oceaan om begrij- Stille Oceaan gestort, Peru is de tweede visproducerende natie ter wereld geworden en dreigt, elk jaar méér, Japan van de eerste plaats op de wereldranglijst te stoten. Naast koper zyn vispi-odukten met na me vismeel nu het belangrijkste exportartikel van Peru geworden. Vismeel wordt bereid uit ansjovis, die, om biologische redenen, in de onmiddollyke omgeving van tonij nen leeft. Concurrentie De drie Latynsamerikaanse „Stil le-Oceaanstaten" hebben er dus het grootste belang bij, dat hun visrijk- dom niet wordt weggekaapt door de grote vissery landen. Chili bijvoor beeld heeft wat dit betreft zeer on aangename ervaringen opgedaan in zake de walvisvangst. Dit land stichtte in de jaren '40 een aantal walvisverwerkingsfabrieken, die echter na korte tijd hun poorten wel meer konden sluiten. De wal visvaart liep zeer snel achteruit toen moderne vissersvloten uit Ame rika en de Sowjet-Unie in de wa teren voor Chili aan het werk gin gen. Dat te de achtergrond van de maatregel, waarbij Chili, Peru en Ecuador hun territoriale grenzen op een afstand van 200 zeemijlen uit de kust vaststelden. De Verenigde Staten noch de Sowjet-Unie hebben die grens overigens erkend. Het ge volg daarvan was dat de drie lan den een soort van jacht gingen or ganiseren op schepen die zich bin nen de grens van 200 mijl waag den. Het waren met name Ameri kaanse vissersschepen die werden opgebracht. De schepen werden pas weer vrij gelaten toen de eigenaars de gevorderde hoge boetes hadden voldaan. Het Noordamerikaanse Con gres reageerde woedend: de boetes zouden worden afgetrokken van het bedrag dat de VS aan economische hulp aan de desbetrefende landen bood: bovendien zouden deze lan den verstoken blijven van Ameri- kanse militaire hulp. Chili, Peru en Ecuador maakten in deze kwestie één front. De rege ringen van deze staten publiceerden een gezamenlijke verklaring, waarin de Verenigde Staten tot een confe rentie werden uitgenodigd op voor waarde dat de kwestie van de zee- grens niet zou worden aangeroerd en de represaille maatregelen zouden worden ingetrokken. Ongedaan Washington heeft inderdaad het verbod van militaire hulp aan Peru en Ecuador ongedaan gemaakt en daarmee was de weg vry tot de „vre desbesprekingen", die thans in Buenos Aires aan de gang zijn. Een van de belangrijkste punten van be spreking zal de vraag zijn of het Noordamerikaanse vissery schepen moet worden toegestaan, tegen be taling van een bepaald bedrag, bin nen de grens van 200 myi voor de kust van Latijns-Amerika te vis sen. Een andere mogelijkheid, die in Buenos Aires zal worden bespro ken, is de opsplitsing van de visgron den. Op het eerste gezicht lijkt het wat vreemd, dat deze conferentie plaats vindt in Buenos Aires, omdat ook Argentinië integenstelling tot bijvoorbeeld Brazilië de 200 mijl- grens heeft aangekondigd. In de praktijk biykt echter, dat Argen tinië deze grens vrijwel uitsluitend met het oog op de Russische vis ser yschepen heeft ingesteld, die ook uit militair-strategisch oogpunt door Argentinië worden gevreesd. Ryksmuseum van Oudbeden penburg 28): Werkd. 10 uur voa 5 uur nam.: zond. 15 uur i Ryksmuseun voor «olkenln (Steenstraat 1) dag. 105 u.; dags 15 uur aam. Ned.-Legermuseum: Geopend dag tot er. met vrydag 9 uur voce 6 u. nam. zon. en feestdagen uur nam Rijksmuseum voor de geschil der natuurwetenschappen. Dag, uur zone* 14 uur Heempark Oegstgeesterweg (Kil polder) Flora van eigen bodem, van 8 uur voorm - 6 uur nam; mei t.e.m. oktober op zat. en zon< uur nam. Galerie Van der VUst (Boterm» Frans de Haas (schilderijen en grs Lyd de Jonge van ZwiJnsbergen l zaleken en plastieken) en Gerrit der (schlldëryen), dinsdag t/m II 9-6 uur (t/m 28 augustls), De Lakenhal Pennjngparade (uil eigen bezit) Dagelyks van 10-6 zondag 1-5 uur (t/m 31 augustus) WEEKEINDEDIENST DER LEID HUISARTSEN Tot zaterdagmorgen 10 uur plege men de eigen hulsarts, dl tot zondagnacht 12 uur viltslu voor spoedgevallen de dokterstelt! 22222. Avond- en nachtdlent der apothi Geopend voor spoedeisende gevil Apotheek Herdingh en Blanken, gewoerd 171, tel. 20502 en Apotl Zuid-West, Brahmsln. 20, tel. De zaterdag-, zondag-, en w dienst van apotheek R. van R' Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door apotheek Herd! en Blanken. De zaterdag-, zondag-, avond nachtdienst van Apotheek Voois ten wordt waargenomen door apo- Zuid-West. De Oegstgee3tse Apotheek ls di hele week geopend. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en lnformatledli Hulpverlening tel 24101 (b.g.g. 2W Informaties tel. 33921, Behandeling na ongevallen. De poliklinische behandeling ni gevallen wordt van dinsdag 12 tot woensdag 12 uur waargen® door het Diaconessenhuls. Vrljdtj uur tot zaterdag 12 uur door bit E)l6abethzlekenhuis Hooigracht), andere werkdagen en op zondi door het Academisch Ziekenhuis. WEERRAPPORTEfl Van hedenmorgen 7 our. a I Amsterdam De Bilt Deelen Eelde F.'ndhoven Den Helder L'h. R'dam Twenthe sslngen Zuid-Limb. Aberdeen Athene Barcelona Belgrado Eerlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genéve Grenoble Helsinki Innsbrück Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxembux-g Madrid Malaga Mallorca München Nice geh. bew. regen motregen zw. bew. mist geh. bew. regen regen zw. bew. mist zw. bew. onbew. mist half bew. regen regen mist geh. bew. half bew. mist onbew. regenhui zw. bew. zw. bew. licht bew. regen geh. bew. licht bew, onbew. licht bew. a s 23 16 24 16 24 15 24 16 23 14 23 17 24 15 25 16 25 13 23 14 24 18 26 13 26 15 25 9 25 5 22 14 20 18 24 16 23 15 24 15 3 12 34 20

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2