President Nixon van Amerika „Donderslag bij heldere hemel" REACTIES OP FRANSE DEVALUATIE Rusland en China bereiken akkoord over scheepvaart Premier maant Tsjechen tegen demonstraties Medici tegen wetswijziging inzake abortus LEIDSE AGENDA MOSKOU-BONN: CONTACT, GEEN CONCESSIES - lt HAAGSE AGENDA PAGINA 1 LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 9 AUGUSTUS „Een doelbewuste middenkoers „De luchtbel in een waterpas D«t zijn twee meningen uit de vele die onze correspondent in de V.S. mr. Henk Leffelaar, aanhaalt in zijn artikel over de eerste zes maanden van de nieuwe president: ■!III«!!ü#liüIIII Illlllllliiiliiillli» WASHINGTON (GPDj Na zes maanden de uitspraken en hande lingen van president Nixon te heb ben gevolgd, zijn zowel conservatieve als liberale republikeinen onzeker over diens ware doelstellingen en de koers die hij op het nationale vlak volgt. Het conservatieve dagblad „The Wall Street Journal" schreef: „De president schijnt heen en weer te willen zigzaggen over het midden van de weg om tegemoet te komen aan de politieke winden van het ogenblik, en aan zijn eigen neigin gen". De liberale senator Jacob Ja- vitts van New York zei: „De politieke klem* van de eerste termijn van de regering-Nixon is nog in de maak." Hij noemde deze periode „een wor steling om de ziel" van de regering. Vergeleken met de eerste maanden van het presidentschap van John Kennedy, maakt het leiderschap van Nixon een indruk van onduidelijk heid, onzekerheid en gebrek aan vi taliteit. Terwijl president Kennedy met zijn keuze van briljante advi seurs van meet af aan de image cre- eerde van enthousiaste bedrijvigheid, kan de staf van Nixon het best ver geleken worden met een competente groep zakenlieden, die aan de hand van de beursberichten hun houding bepalen. Nixons werkwijze is dan ook door de Amerikaanse journalisten meer dan eens vergeleken met die van een president-commissaris van een groot bedrijf. Ambivalente houding Hugh Sidey, het hoofd van het bu reau in Washington van het week blad „Time", dat zijn voorkeur voor Nixon nooit onder stoelen of banken heeft gestoken, schreef: „Hij (Nixon) verordonneert een hervorming van de sociale voorzieningen, maar tot nog toe is geen enkel programma uit de bus gekomen. Hij heeft een ver andering in de dienstplicht voorge steld, maar er is heel weinig overtui ging te bespeuren in zijn pleidooi. Hij preekt tegen inflatie en belooft een besnoeiing van de begroting, maar er zijn heel weinig aanwijzingen dat hij het ook doet." „Nixon," zei één van zyn teleurge stelde assistenten, „is als de luchtbel in een waterpas." Deze ambivalente houding kwam tot uiting in het tot nationale pro porties uitgegroeide conflict tussen het Witte Huis en Robert Finch, de minister van Gezondheid, Onderwijs en Sociale Zaken. Finch had de be kwame en liberale dokter John Knowles kandidaat gesteld voor het onderministerschap en dacht daar voor de instemming te hebben bereikt van de president. Datzelfde dachten echter ook de afgevaardigden van de zeer conservatieve vereniging van Amerikaanse artsen (A.M.A.). De artsenvereniging won en het resul taat was dat. de president zijn minis ter een flater liet slaan. Beschaamdheid Eenzelfde onhandigheid veroor zaakte pijnlijke beschaamdheid in regeringskringen toen, nadat het congres door het ministerie van Fi nanciën gevraagd was om een ver lenging van de omstreden extra-be lastingheffing van tien procent (verleden jaar ingevoerd om de kos ten van de oorlog in Vietnam te be strijden), bekend werd gemaakt, dat er dit jaar een begrotingsoverschot was van ruim 12 miljard gulden. Het werd er niet beter op toen vice-president Agnew namens de pre sident uitleg zou verschaffen, waar om de extra-heffing niettemin nood zakelijk was. Na enkele zinnen van zijn door de televisie uitgezonden be- i toog, strandde hij in financieel- j technische details en gaf het woord aan de minister van Financiën, Da- vid Kennedy. Maar ook de minister bleef in zijn uitleg steken, waarna een ambtenaar van het ministerie naar voren trad en een korte, des kundige uiteenzetting gaf. Door mr. H. L. Leffelaar Verwijdering Belangrijker is de groeiende ver wijdering tussen de regering van Ni xon en de zwarte bevolking. Het door Nixon in zijn verkiezingscampagne in het vooruitzicht gestelde project voor zwarte zakenlieden schijnt volledig te zijn verzand. Een aantal met moeite aangeworven neger-functio- j narissen ln min of meer verantwoor delijke regeringsposten heeft uit te leurstelling ontslag genomen. Het re geringsbeleid ten aanzien van de rassendiscriminatie op de scholen wordt gewantrouwd, en door de ma noeuvre van de minister van Justi tie, John Mitchell, is de wet op ge lijke kiesrechten voor de negers niet verlengd. Whitney Young, directeur van de National Urban League, een organi satie, die zich inspant voor betere verhoudingen tussen blank en zwart, merkte onlangs op: „De regering heeft een ijzingwekkend patroon ont wikkeld van uitstel, vaagheden, ont wijkingen, en niets doen waar het de armoede en de rassenvraagstukken betreft. Het programma voor „zwart kapitalisme" is een puinhoop. De re toriek van de heer Nixon is nog noodt gevolgd door welke concrete plan nen en voorstellen ook." Ook de bekende vakbondsleider van de auto-industrie. Walter Reu- ther, heeft zich in gelijke bewoordin gen uitgelaten, vooral met betrekking tot de zeer ontoereikende voorzienin gen voor ouden van dagen en hun ziekteverzekeringen Ronduit alarmerend is de houding van de regering ten aanzien van het dringende probleem van het parti culiere bezit van vuurwapens. Men is van mening, dat verdere beperkingen niet noodzakelijk zijn, ondanks het feit dat statistisch werd aangetoond dat sinds het begin van deze eeuw 800.000 mensen door vuurwapens werden gedood. Iets minder veront rustend is de mededeling van de mi nister van Justitie dat nu meer pri vé-telefoongesprekken worden afge luisterd dan tevoren. „Maar minder langdurig," zei hij blijkbaar ter rechtvaardiging. Tegelijkertijd, en dit is het pa troon waar de congresleden en sena toren door verward worden, is de re gering enkele malen opgetreden te gen monopolistische tendenzen in het bedrijfsleven. Ook zijn processen aangespannen tegen scholen in de staat Georgia die negerleerlingen niet toelaten Opportunisme Wat hier voorlopig uit geconclu deerd moet worden is dat president Nixon minder ideologisch, dan wel politiek opportunistisch te werk schijnt te gaan. Hij steunt de artsen vereniging en niet zijn minister, om dat hij anders het gevaar zou lo pen de steun van deze invloedrijke en rijke organisatie te ontberen. Hij laat zich niet leiden door de rede lijkheid van de argumenten tegen het vuurwapenbezit, maar door de belangen van de National Rifle As sociation, die op zijn beurt weer ge steund wordt door voornamelijk con servatieve Amerikanen. Hij proce deert tegen scholen in Georgia, om dat deze staat hem geen stemmen kan kosten, aangezien de uitslag daar altijd democratisch is geweest. Voorstanders van het beleid van de j president menen, dat hij doelbewust i een middenkoers vaart, omdat hy zich bewust is dat hij met een mini male meerderheid van stemmen werd gekozen, en omdat hij om die reden zo min mogelijk aanstoot moet ge ven. Bovendien zien deze aanhangers in president Nixon een typische ver tegenwoordiger van het Amerikaanse volk, die zich inspant om deze door snee Amerikaan voor zich te kunnen winnen. Dat wil zeggen, zonder de intelligente bravour van John Ken nedy, met een maximum aan voor zichtigheid en een minimum aan ideeën, die deze „gewone man" vreemd zijn. De juistheid van deze calculatie kan pas vastgesteld worden aan de hand van de uitslag van de verkie zingen van 1972. In die tussentijd zullen de negers, de liberalen, de in tellectuelen en de progressieve jon geren het moeten doen met een re gering die hen, naar hun gevoel, niet vertegenwoordigt. En de prys daarvan kan echter weieens eerder dan 1972 worden berekend. ADVERTENTIE NEW YORK/BONN/PARIJS/LONDEN (GPD, AFP, Reuier) „Een donderslag bij heldere hemel". Deze reactie op de Franse bekendmaking over de devaluatie van de franc, gehoord in Amsterdamse beurskringen, is kenmerkend voor de verrassing die in allerlei financiële centra valt waar te nemen. PARIJS Pas gisteravond laat kwamen de eerste reacties in Frankrijk over de devaluatie van de franc binnen. De helft van de Fransen is met vakan tie zodat het uiterst moeilijk was po litieke leiders of vakbondsbestuur ders aan de telefoon te krijgen. De eerste reactie kwam van de al gemene secretaris van de communis tische vakcentrale, de CGT „Wij be schouwen", zei hij, „de devaluatie als een nieuwe chantage van de re gering om de loonsverhogingen van mei verleden jaar ongedaan te ma ken. Van de devaluatie zullen de ar beiders de eerste slachtoffers wor den". Hy gaf duideiyk te verstaan dat men zich na de vakanties zal moe ten voorbereiden op een najaar vol onweer. Ook werd naar de mening gevraagd van de algemene secreta ris van het socialistische vakverbond „Ik heb", 'luidde het antwoord, „Nog maar pas een maand geleden met Chaban-Delmas onderhandeld en naar de mogelijkheid van devaluatie geïnformeerd. Ik kreeg toen de be sliste toezegging dat van devaluatie geen sprake zou zyn en ik kan dus niets anders doen dan acte nemen van niet nagekomen beloften en toe zeggingen. De regering zal in het na jaar ailc vakbonden tegenover zich "vinden om door loonsverhogingen prijsverhogingen ongedaan te ma ken". De Westduitse regering heeft met een bekendgemaakt, dat haar beslis sing van mei om de Duitse mark niet te revalueren „geen invloed on dervindt" van de devaluatie van de Franse frank. In een Westduitse ver klaring wordt gezegd, dat Westduits- land de Franse stap verwelkomt om dat die de wanverhouding van een valuta tegenover de mark heeft weg genomen Wat betreft de mark, voor spelde een hoge functionaris van de Bundesbank dat de revaluatie zal leiden tot vermindering van de druk tot revaluatie van de mark. De mees te handels bankiers vreesden echter dat de devaluatie gemakkelijk kan leiden tot nieuwe speculatie op re valuatie van de mark. De herwaardering is een ernstig twistpunt tussen de socialistische en christen - democratische coaltepart - ner. Minister van Economische Za ken Kurt Schiller drong reeds in mei aan op revaluatie, maar verloor het pleit van minister van Financiën Franz Josef Strauss. LONDEN Een woordvoerder voor het Britse ministerie van handel zei, dat het twee of drie maanden zal duren om de uitwerking van de Franse deva luatie op de Britse export te over zien. Een gevolg van de devaluatie zal zijn, dat de Franse fabrikanten beter kunnen concurreren op de ex portmarkten dat betekent, dat de Britten het nog moeiiyker krij gen om hun eigen produkten te verko pen. AMERIKA De Amerikaanse minister van Fi nanciën, David M. Kennedy zei dat de devaluatie van de Franse frank geen invloed zal hebben op de posi tie van de dollar. De devaluatie was een zo'n volledige verrassing in New Yorkse financiële kringen dat de banken zelfs minuten na de bekend- j making er nog handel in dreven, j Toen het nieuws echter ontvangen j werd werd alle handel stopgezet. Het bestuur van het Internationa- le Monetaire Fondse zal dit week einde bijeen komen om het Franse devaluatie-besluit te bespreken. Mevr. F. J Wijngaards, Wieselse Enkweg 17, Apeldoorn GOUDEN TIENTJES J. de Jong, Boschjesstraat 30, Koog a/d Zaan SPAAR MEE! SPAAR DOOR! ER ZIJN NOG DUIZENDEN PRIJZEN TE VERGEVEN. MOSKOU (API De Sowjet-Unie en communistisch China hebben overeenstemming bereikt inzake de scheepvaartgeschillen op de grens rivieren en -meren tussen beide lan den. De overeenkomst, getekend in de Russisch-Aziatische stad Chaba- rovsk, voorziet in „bepaalde maat regelen ter verbetering van de soheepvaartsituatie" op de rivieren de Amoer, de Oessoeri en de Argoen en op de meren van Soengatsja en Xhanka. Details zijn niet bekendge maakt. De onderhandelingen over de overeenkomst hebben zeven weken geduurd. Niet geregeld zijn de algemene grensgeschillen tussen beide landen, diie o.a. in maart vorig jaar leidden tot hevige gevechten aan de rivier de Oessoeri. De Russen wilden hier over niet praten met de Chinezen. In een kort communiqué over de be sprekingen staat, dat de volgende on derhandelingsronde over de scheep-- vaartkwesties volgend jaar in China zal worden gehouden. PRAAG (Reuter) Premier Ol- drich Cernik van Tsjecho-Slowakye heeft te kennen gegeven dat de re gering alle eventuele anti-Russische demonstraties tydens de herdenking van de inval van het Warschau-pact, op 20-21 augustus vorig jaar, zal neerslaan. Op een vraag van dl*. Jan Zelenka (de conservatieve jour nalist die dezer dagen tot directeur van de Praagse televisie werd be noemd) of de regering in staat is de orde te handhaven, zei Cernik: „Ab soluut." Het vraaggesprek viel samen met een reeks oproepen en waarschuwen van vakbondszyde, door het parle ment en leiders van organisaties om de rust te bewaren op de eerste „verjaardag" van de inval. De bevolking van Praag werd vanochtend in alle kranten gewaar schuwd. Het presidium van het par lementaire nationale front schreef „discipline is op dit moment in het byzonder de enige ware manifesta tie van patriottisme." UTRECHT (ANP) Het hoofd bestuur van de Kon. Ned. Maat schappij tot Bevordering der Genees kunst heeft de staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid schrifteiyk doen weten vooralsnog geen voorstander te zijn van wets- wyzigtng inzake de abortus provoca- tus. Het hoofdbestuur acht de tyd voor zulk een wetswijziging nog niet rijp, doch sluit de wenselykheid daar van in de toekomst niet uit. De maatschappij is van mening dat er kennelyk ook onder medici een evo lutie aan de gang is geweest vanuit het „nooit" naar het „soms". De no ta legt er nogmaals de nadruk op dat de vrouw zelf in volledige vrij- willigheid met een eventuele abortus provocatus moet kunnen instemmen en dat voorts de individuele arts niet mag worden gedwongen tot het doen van of meewerken aan een in greep, indien hy daartegen princi piële bezwaren heeft. Rehoboth Demonstratie Muzle del Servaas met elektronische Zondag Oude Rijn 3 Pinkstergemeent dhr. W. Meijer 3 uur nam. Rijnlandslyceum (Apollolaan l voor oorspronkelijk christendom Oegstgeest. Spr. evang. N. v. cl. ge 7.30 uur nam. Steenschuur 6 van Jezus Christus van de heiligi laatste dagen 11.30 uur voorm. Wassenaar (Rest. Bijhorst) Dri dienst 10.30 uur voorm. Zijlsingel 2 Volle Evangelie-zend spr. dhr. J. Zijlstra 10 uur voorm. Dinsdag Zijlsingel 2 Volle Evangelie-ze spr. dhr. J. Zijlstra 8 u. nam. Stadhuis (wachtkamer trom Zitting Boufonds Need. Gemeenti uur nam. Jeugdhuis (Breestraat 19) Si uur chr. emigratiecentrale 7-8 uu; Woensdag Stadhuis (trouwkamer) Spre sociale raadsvrouw 4-6 uur nam. Donderdag QGD-gebouw EHBO Peerke ders 8-10 u nam Langeetraat 67 Hearing ovi Waardgr. 7.30 u. nam. VrRdag Den Burcht Optreden „Dreem' Piovadya?. 8 uur nam. LEIDSE BIOSCOPEN Lido: „Catherina, het hunke hart" 2.30, 7 en 9.15 zon. 2.30, 4 en 9.15 u. (18 Jr.). Studio: „Samen uit, samen t! 2.30, 7 en 9.15 u., zon. 2.30, 4.45 9.15 u. (a.l.). Trianon„The sound of music" 8 u., zon. 2, 5 en 8 u. (a.l.). Rex: „Gungala, de maagd va jungle" 2.30. 7 en 9.15 u., zon 4.45, 7 en 9.15 u. (14 Jr.) nachi stelling vryd. en zat. „De vample Parys" (18 jr.) 11.30 u. Camera: „Barbarella" (18 Jr.) 9.15 u, zon .Joe Hammond en< dlanen (a.l.) 2.30 en 4.45u. Vrydi zaterdagavond „The Fox" (18 11.30 u. Luxor: „Stan Laurel en Oliver dy als boemelstudenten" 2.30 u. 2.30 en 4.45 (a.l.) „In de ban van Karloff" 7 en 9.15 u. (18 Jr.). TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal Heuff, Wassenaar: i derljen van Paul Arntzenlus. 'si dags t/m. 's zaterdags van 1017 bovendien op de dinsdagavonden 810 uur. (Tot en met 20 augui Rijksmuseum voor Volkenkunde, kantlefllms voor de Jeugd. Dlns woensdag- en donderdagmiddag S nam. (tot medio augustus). Molenmuseum „De Valk" (Dag van 10 uur voorm. tot 6 uur nam dag l5 uur nam Maandags geg| Jeugdmuseum (Koppenhlnkstw Tentoonstelling over de natuur ei tiek uit grootmoederstyd. (ultslul zaterd. van 11-17 nm en na vei Crone6telnkade 2) Het Kremlin weet niet goed raad met zyn houding tegenover het Westen. Er zyn enerzyds aan- wyzingen, die op „een opening naar rechts" (naar de kant van „het ka pitalisme") wyzen, maar anderzyds laten de symptomen van een wer- kelyk „grote doorbraak" nog steeds op zich wachten. Wat de eerste cate gorie, die van de positieve voorte kenen. betreft: men denke byv. aan de onderhandelingen over Russische olie- en aardgaslevering aan de bondsrepubliek, aan de besprekingen inzake een luchtverbinding tussen Frankfort en Moskou en aan enkele andere economische zaken-van-groot- formaat. Om nog even by niet-poli- tieke zaken te blijven: te weinig is bekend, dat letterkundige werken uit West-Duitsland in de Sowjet-Unie gaarne en in zeer grote aantallen worden gelezen en dat byv. het getal Russische leerlingen, dat op school de voorkeur geeft aan de Duitse taal. negen miljoen bedraagt, terwyl het Engels, ofschoon internationaal toch van groter betekenis, het niet ver der brengt dan vijf miljoen sympathi santen. Op politiek gebied herinnere men zich de snelle wijze, waarop Moskou Bonn liet inlichten over de Russisch-Chinese grensincidenten. Eind vorige maand ontving premier Kosigin, voor het eerst sinds drie jaar, de Westduitse ambassadeur in het Kremlin, een bezoek dat volgens deskundige waarnemers van meer be tekenis was dan zomaar een styf- officiële visite. Kosigin ontving ook voorzitter Scheel van de Westduitse liberale party, een groot voorstan der van betere betrekkingen met Mos kou. Overbekend is voorts minister Gromiko's uitlating over de toegang tot Berlyn een uitspraak die Ameri ka, Frankrijk en Engeland eergiste ren geïnspireerd heeft tot een forme le benadering van de Sowjet-Unie om de mogelykheden na te gaan van betere verhoudingen in en om de voormalige Duitse hoofdstad en van relaties tussen de beide Duits- landen. Zoveel beter zyn de betrek kingen tussen Moskou en Bonn thans, dat de Westduitse minister van Buitenlandse Zaken Brandt on langs reeds kon spreken over een periode, die grenst aan „normalise ring". Waar ligt nu de oorzaak voor deze ontwikkeling? Spelen de aan staande verkiezingen in West-Duits land een overwegende rol en tracht Moskou door het kweken van good will een gunstige stemming op te roe pen, die de communistische party in de bondsrepubliek ten goede moet komen? Of is er meer reden om aan het Verre Oosten te denken, en dan in het byzonder aan de incidenten met China? Wil het Kremlin, by voorbaat en voor alle zekerheid, af tasten hoe de houding van Bonn in een daar verergerde situatie zal zyn? Men kan eindeloos vragen blyven stellen, zonder met volstrekte zeker heid een antwoord te kunnen geven. Want tegelijkertyd draait de rode propaganda-machine door. die de Westduitsers „revanchisme" blijft verwyten en het Westen-in-het-alge- meen van „imperialisme" beschul digt. Toch is er wel iets aan de hand. want ook uit een land als byv. Polen komen signalen, die op toe nadering wyzen. Tot zover de positieve tendens in de Sowjetrussische politiek te genover Bonn. Maar er zijn remmen, er is geen doorbraak. Dat komt omdat de Sowjet-Unie aan zyn oostgrens, in Azië, twee gewel dige reuzen ziet: China met zyn ont zagwekkende bevolking, en de Japan ners hoewel relatief klein in aan tal met hun enorme industrie ver mogen, waarmee zy de derde plaats op de wereldranglyst van de indus triële grootmachten innemen, na Amerika en Rusland. Men kan zich dus indenken, dat het Kremlin er weinig voor voelt aan zijn westelijke grens ook nog eens een verenigd Duitsland te zien. Zo'n verenigd Duitsland zou immers industrieel Japan van de derde plaats verdrij ven. Oost-Duitslands industriële ver mogen mag namelyk allerminst on derschat worden. De ruim zeventien miljoen Oostduit- zers zyn n.l. wel klein in getal en een ieders persoonlyke welvaart ligt zéér veel lager dan die in de bonds republiek maar door hun arbeidzaam heid hebben zy opvallende prestaties geleverd. In het Westen merkt men daar niet zo heel veel van, omdat de uitvoer zich naar de landen van Oost-Europa richt. Zouden echter de industriële prestaties van Oost- en West-Duitsland, gecombineerd wor den, dan zou er een reus ontstaan, wiens bestaan voor Moskou allesbe halve geruststellend zou zyn. Nu be hoeft men, zolang de Oostduitse dictator Ulbricht nog aan de touwtjes trekt, niet aan hereniging te den ken. Ulbricht houdt vast aan een aantal yzeren beginselen, waarvan hy zich niet laat afbrengen. Zelfs de grote uittocht tussen 1952 en 1961 van drie miljoen van zyn landgenoten (vooral intellectuelen en jongeren onder de 25 jaar) verhin derde hem niet aan zyn politiek trouw te blyven. Hy richtte op 13 augustus 1961 de „muur der schan de" op, die een einde maakte aan de vlucht uit zijn concentratiekamp, waarin voor levensvreugde geen plaats is. Alleen arbeiden is het pa rool, arbeiden en niet vertwyfe- lenHet heeft dan ook geen ver rassing gewekt, dat recente pogin gen van Bonn om een gesprek over inter-Duitse rgelingen op gang te brengen in Oost-Duitsland zonder meer zyn afgewezen als „beslist on voldoende". Het teken waarop Bonn wacht, zo schreef het officiële Oostduitse blad „Neues Deutschland" eergisteren nog, heeft Ulbricht allang gegeven: ver snelde voorbereiding van een Euro pese veiligheidsconferentie zonder voorwaarden vooraf, gepaard aan vermindering van de spanning tus sen de twee Duitse staten, En verder: bescherming van de vrede tegen de Westduitse minister van Financiën Strauss „en consorten" en gemeen- schappelyk optreden van alle demo craten in Europa tegen de „neo- nazistische opmars" in West-Duits land. Tot zover Neues Deutsch land, dat het niet verder brengt dan allang bekende verwyten en scheld woorden. Het is nu de vraag of Mos kou zich achter de politiek van Ul bricht zal bhjven opstellen, of even tueel door uitschakeling van Ulbricht een andere koers laat doordruk ken, die ondanks allerlei bezwaren meer in overeenstemming is met de Sowjetrussische dan met de Oostduit se belangen. Rl. Rijksmuseum van Oudheden enburg 23): Werkd. 10 uur vooj uur nam.: zond 15 uur nam RIJksmuseun voor Steenstraat 1) dag. flags 1R uur nam. - ar v olkenki (Steenstraat 1) dag. 105 u.; Ned.-Legermuseum: Geopend dag tot er. met vrijdag 9 uur vc_ 5 u. nam. zon. en feestdagen uur nam Rijksmuseum voor de geschhj der natuurwetenschappen. Dag. I uur zone" 14 uur Heempark Oegstgeesterweg polder) Flora van eigen bodei van 8 uur voorm. - 6 uur nt mei t.e.m. oktober op zat en uur nam. Galerie Van der Vllst (Boterm) Frans de Haas (schilderijen en gri Lyd de Jonge van ZwIJnsbergen zaieken en plastieken) en Gerrlt' der (schilderyen), dinsdag t/m 9-6 uur. (t/m 28 augustts). De Lakenhal Penningparade (ui eigen bezit) Dageiyks van 10-5 zondag 1-5 uur (t/m 31 augustus) AVOND. EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN. Geopend voor spoedeisende len Centraal Apotheek Breest' telef. 20552; Apotheek R. van B Smallenburg te Leiderdorp is di hele week geopend De Oegstgi Apotheek is op zondag 10 augt gesloten van 8 u tot 24 u De dag- zondag- avond- en nachi van Apotheek Voorschoten waargenomen door de Centraal theek Gemeenschap Zuid-West Hulpverlening8- en informatledf Hulpverlening tel 24101 (b.g.g 2 Informaties tel 33921. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling ni gevallen wordt van dinsdag 11. tot woensdag 12 uur waargenl door het Diaconessenhuls. VrljT uur tot zaterdag 12 uur door L Elisabethzlekenhuls (Hooigracht) andere werkdagen en op zon( door het Academisch Ziekenhui»! WEEKEINDDIENSTEN LEIDSE HUISARTSEN. Tot zaterdagmorgen 10 uur rarj ge men de eigen huisarts, daartf zondagnacht 12 uur uitsluitend spoedgevallen de dokterstelefoon Openluchttheater Zuiderpark 2' Kindertheater Psst o.l.v. Cor Lff „Piccolo en de gestolen gedao Promenade (Scheveningen) 8,1' Kon. Haagse PTT-Harmonie. 4 Promenade (Scheveningen) 1. Beatorkest Leger des Hells. WOENSDAG Kapel West 8.00 u. Johan M. orgel m.m.v. Henriëtte Meyer- der Woude, cello. Openluchttheater Zuiderpark 2 „Toontje en Fllppie de clrcusboys'iV Oude Kerk (Keizerstr. 8) 8.00' fe, Sander van Marlon orgel m.m.v U van Gent, hobo. Pier (Scheveningen) 8.00 u. f boer en Trompetterkorps.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2