Amerika niet tevreden over onverdeeld Nixons reis Onrust in Belfast hield gisteren aan Mars-kanalen kra terwanden Een overwinning van Arabisch nationalisme Aanval van Tsjechisch blad op oude leiders Defregger: verwarring zonder uitweg „Opkikker" SPIONAGEZAAK IN SAIGON HAAGSE AGENDA SYRISCHE TROEPEN NEMEN DEEL AAN DE WACHT LANGS OOSTELIJKE FRONT Door Sal Hamburger J i 15 PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 5 AUGUSTUS 1909 Het bezoek aan Roemenië, dat door de Amerikaanse nieuwsmedia in opgetogen bewoordingen werd verslagen, lijkt vooralsnog historisch interessanter te zijn dan politiek. De eigenlijke uitslag van dit bezoek zal pas gemeten kunnen worden in de besprekingen die de Sowjet-Unie en (Van onze correspondent mr. H. L. Leffelaar) WASHINGTON (GPD) Nu president Nixon zijn buiten landse reis heeft beëindigd en de opwinding over het spectacu laire succes van de landing op de maan voorlopig is geluwd, rijst de nuchtere vraag wat hij met zijn marathon-bezoeken heeft bereikt. En het ziet ernaar uit dat daarover pas een me ning kan worden gevormd, nadat de president in zijn eigen j de Verenigde staten hopen te voe ren over een vermindering van de strategische nucleaire wapens. Een steeds groter wordend aantal Congresleden en senatoren, onder wie veel Republikeinen, is van me ning, dat de president zijn energie en aandacht beter kan besteden aan de aanzienlijke problemen van Ame rika zelf. En wanneer het de bedoe ling van de president is om, door middel van een vermindering van de hoofdstad opheldering heeft verschaft over zijn tegenstrijdige uitspraken in Azië. Een aantal senatoren wil graag weten hoe zijn toezeggingen in Bangkok over bijstand in geval van agres sie te rijmen zijn met zijn verklaring op Goeam, dat Amerika alleen nog bij een nucleaire dreiging in Azië zal optreden. Ook wil men weten wat de bevindingen van de minister van Bui tenlandse Zaken Rogers zijn geweest in zijn gesprekken in Japan, Taiwan, Zuid-Korea en Hongkong, en wat Nixons ad viseur dr. Henry Kissinger heeft besproken met president Pompidou. De politici en waarnemers in Washington zijn, met andere woor den, niet onverdeeld kritiekloos over een reis. die voor president Nixon ongetwijfeld een opkikker en een po pulair succes is geweest, maar waar van nog bewezen moet warden welke concrete resultaten die heeft opgele verd. In Azië bezocht de president alleen die landen waar de Verenig de Staten van op aan kan en waar, met uitzondering van Zuid-Vietnam, de interne politieke situatie stabiel is. Om die reden worden de bezoeken van minister Rogers in deze con treien belangrijker en interessanter geacht. In Japan heerst een sterk anti- Amerikaans sentiment, gestimuleerd SAIGON (AFP) In Saigon zijn tot dusver ongeveer zestig personen aangehouden in verband met een spionagezaak. waarvan Hoej Van- trong, voormalig adviseur van pre sident Thioe, het middelpunt zou zijn. Dit is gisteren officieel in de Zuidvietnamese hoofdstad bekend gemaakt. Onder de aangehoudenen bevinden zien politici, ambtenaren, Zuidvietnamese officieren, zakenlie den en een journalist. Volgens het ministerie van Voorlichting zal het onderzoek binnenkort worden afge sloten. De resultaten zullen dan op een persconferentie wordien bekend gemaakt. door de kwestie-Okinawa waar ge ageerd wordt tegen de blijven de Amerikaanse bezetting. Bekend is ook. dat de Japanse regering zeer gereserveerd staat tegenover Ameri ka's nieuwe en zich nog ontwikke lende Azië-beleid. In Zuid-Korea staan Amerikaanse troepen na vijf tien jaar nog aan de bestandslijn met Noord-Korea. In Taiwan wordt het bewind van de oude Tsjang Kai- Vissers gevlucht Meer dan vijf tig vissers zijn uit communistisch China naai- Hongkong gevlucht, maar de politie wil hierover niets zeggen. De vissers zouden Hongkong in vijf groepen in Jonken bereikt hebben en afkomstig zijn uit het district Joeng Kang in de provincie Kwantoeng. Pompidou naar V.S. President Pompidou heeft een uitnodiging van tsjek in stand gehouden dank zij for- president Nixon voor een officieel mldabele Amerikaanse economische steun en militaire hulp. Een bezoek van president Nixon aan deze lan den zou problematisch zijn geweest, maar meer te maken hebben gehad met de eigenlijke kern van het Ame rikaanse beleid in Azië. bezoek aan de Verenigde Staten aan vaard. De datum van het bezoek zal spoedig worden bekendgemaakt. Dit deelde president Nixons adviseur op het gebied van de buitenlandse po litiek. Kissinger, gisteravond in Pa rijs mee. Amerikaanse politieke verplich tingen in het buitenland, meer fond sen en mensen beschikbaar te ma ken voor de noden van de Verenig de Staten zelf, dan kan hij na af loop van zijn reis niet anders con cluderen dan dat zyn gesprekken met Aziatische regeringshoofden en zijn enthousiaste onthaal in Roeme nië niets hebben veranderd aan de zorgwekkende toestand waarin Ame rika zich bevindt. De stemming in Amerika wordt op het ogenblik voornamelijk bepaald door de snelheid waarmee de oorlog in Vietnam zal worden afgewikkeld en in mindere mate door de manier waarop dit gebeurt. President Nixon is zich hiervan bewust, maar zijn handelingen en beslissingen worden in niet geringe mate bepaald door de generaals die de oorlog voeren en door het gezichtsverlies dat Ame rika juist in de door hem bezochte Aziatische landen zal oplopen wan neer, bij voorbeeld, het Zuidvietna mese regime kort na de terugtrek king van de Amerikaanse troepen of daarvoor nog, ten val zou worden gebracht. Vliegtuig vermist In het Andes- gebied wordt een C-47 Douglastoe- stel van de Amerikaanse vloot ver mist Het toestel heeft zestien in zittenden aan boord. De Chileense luchtmacht verloor het contact met de C-17 toen het toestel boven de Andes in een zware sneeuwstorm terechtkwam. Reddingsvliegtuigen zoeken het gebied af. Het toestel was op weg naar Buenos Aires. Gevecht in India De politi3 van de Indiase staat Andra Pra- desj heeft bij een vuurgevecht in de Poellassi-heuvels van het district Srikokoelam 12 pro-Mao gezinde communisten gedood. Reeds maan den lang maakten deze communis ten het district onveilig. In de laatste weken was de politie een zuiveringsactie begonnen Boze gondeliers Uit protest te gen nieuwe regels voor het verkeer te water heeft gisteravond een hon derd gondeliers vernielingen aange richt in het gemeentehuis van Ve netië. Zij zetten kamers onder water en sloegen lampen en meubels stuk. PRAAG (AFP) Het Tsjechoslo- lijik in de geschiedenis soortgelijke waakse partijblad Roede Pravo heeft „nationale belangen" te vinden die de eerste Jaardag van de conferentie tot nationale zelfmoord zouden heb- van Bratislava aangegrepen voor een nieuwe, felle aanval op de vorige leiders van de communistische par ty. Namen werden er echter niet genoemd. Het blad verweet de vorige leiders, dat zij alleen maar op persoonlijke eer uit waren en zich met veéi enthousiasme overgaven aan de per soonsverheerlijking. „Het is para doxaal, dat zij die ijverden voor hei communisme met een menselijk ge zicht. bereid waren de grondvesten er van te vernietigen. Het is moei- PASADENA (AP) De Mariner - VII heeft vannacht de meest detail- rijke foto's van de planeet Mars naai- de aarde gezonden, die ooit van dit hemellichaam zijn gemaakt. De Mariner maakte een grote reeks foto's zowel bij de nadering van de planeet als bij de passage op slechts 3200 km afstand langs het zuidpool gebied. Uit de opnamen heeft men de voor lopige conclusie getrokken, dat de befaamde „kanalen" op Mars, die men van de aarde af heeft menen te zien. niet anders zijn dan de ran den van enorme meteorietkraiters. Op een van de foto's is een 160 km bre de en 1220 km lange donkere lijn te zien die iets gebogen loopt. Het lijkt een met kleinere kraters bedekt ge deelte van een zeer grote krater- wand. Van de aarde af gezien zou dit een rechte lijn kunnen lijken die de indruk maakt vain een kanaal. Ten noorden van de evenaar van de rode planeet zijn op de foto's lich te en donkere vegen te zien waarvoor nog geen verklaring is gevonden. Ook dit kunnen echter elkaar over lappende gigantische kraters zijn. De foto's werden door de Mariner direct naar de aarde gezonden. Voorgaande Mariners „bewaarden" de opnamen op een bandje dat la ter werd afgedraaid voor de door zending naar de aar-de. De directe uitzending heeft wel het nadeel ge had dat de kwaliteit van de opna men iets verminderde, maar een ver lies is dit niet omdat de foto's te vens op een later af te draaien bandje werden opgenomen en dus toch zonder kwaliteitsverlies naar de aarde geseind kunnen worden. Men Openluchttheater Zuiderpark 2.00 u. „Swiebertje ln de knel" WOENSDAG Openluchttheater Zuiderpark 2.00 u „De nieuwe avonturen van Dik Trom Oude Kerk (Keizerstraat 8) 8.00 u. Sander van Marion, orgel m.m.v. het Fagottrio Henk de Wit. Promenade (Scheveningen) 8.00 u. „Harmonieie St Caecilla" DONDERDAG Openluchttheater Zuiderpark 2.00 u. Hocus Pocus Pilatus Pas. besloot tot de directe uitzendng om dat de Mariner-VII kennelijk vorige week getroffen is door een meteoriet waarbij schade werd opgelopen. Het risico bestaat d at de apparatuur, daardoor plotseling dienst weigert, waardoor de opgeslagen foto's verlo ren zouden gaan. ben geleid en zelfs de beginselen van het internationale communisme bedreigden". Het blad zegt vervolgens, dat de conferentie in Bratislawa een einde had moeten maken aan „de onenig heid tussen de zusterpartijen", maar i dat er aan Tsjechoslowaakse kant geen enkele concrete maatregel was getroffen tegen „de anti-commünis- bische en anti-Sowjetrussische groe peringen". „Daarom zijn onze bond genoten tussenbeide gekomen om onze onafhankelijkheid en soeverei niteit te verdedigen, uitgaande van de conclusie van de conferentie van Bratislawa". „De gezonde kern van de Tsje choslowaakse communistische party, die trouw is gebleven aan de begin selen van het proletarische interna tionalisme en die zioh niet iaat bre ken door de nationalistische tenden- zein, zal zich ook niet laten breken door lasteringen, door opschriften op de muren, door het passieve vel zet, door vlugschriften of door de kreten van jongeren die in een pu berteitscrisis verkeren", aldus het partijblad. Het drukte ook lange uittreksels af uit artikelen die kranten in andere Oosteuropese lan den aan de conferentie vanBra tislawa hebben gewijd. Andere bla den in Praag publiceerden ook der gelijke uittreksels, maar gaven geen commentaar. BELFAST (Reuter) De nieuwe dag is vanochtend voor de politie in het door oproer geteisterde Bel fast even triest begonnen ais de vorige was geëindigd. Toen een groep met knuppels gewapende agenten rond middernacht poogde een me nigte onruststokers in Hooker Street u'teen te drijven kregen ze van alle kanten Molotow-cocktails naar het hoofd geslingerd. De agenten raak ten daarby zelfs omsingeld door zes meter hoge vlammen. Geen van hen liep echter noemenswaardige ver wondingen op. Hooker Street ln de r.k. wijk was enige uren tevoren ook al het mid delpunt van relletjes en botsingen tussen demonstranten en politie. Laatstgenoemde slaagde er toen ter nauwernood in een botsing te voor komen tussen r.k en protestantse demonstranten. Ze kon echter niet voorkomen dat over en weer met Molotow-coctails, knuppels en ste nen werd gegooid. Enkele winkels die daarbij in brand vlogen konden met worden geblust omdat de brand weerlieden bij hun aankomst op een hagel van stenen werden onthaald. Een protestantse leider, majoor Ro nald Bunting, die via een luidspre ker („in godsnaam, stop hiermee en ga naar huis") probeerde de orde te herstellen, werd bekogeld met stenen en flessen. Verscheidene auto's werden om vergegooid, in brand gestoken en als barricade opgeworpen tegen de met waterkanonnen en gepantserde wa gens uitgeruste politie. Volgens een voorlopige balans zijn drie politie-agenten gewond ge raakt. Van de vele gewonden onder de demonstranten moesten er twee in een ziekenhuis worden opgeno men. De politie heeft drie arresta ties verricht. Verscheidene winkels en café's werden geheel of gedeelte lijk door vlammen verwoest. Strenge straf Premier phichester-Clark van Noord-Ierland heeft met de leiders van de r.k. oppositiepartijen een verklaring uitgegeven waarin gezegd wordt dat alle partijen de in het weekeinde bedreven wandaden on voorwaardelijk veroordelen. De premier, die met vakantie in Zwitserland was, keerde snel naar Belfast terug en vergaderde giste ren met het kabinet en de leiders van verschillende partijen. Een rechtbank heeft inmiddels roedis de eerste straffen opgelegd aan oproerkraaiers uit het week einde. Een 34-jarige monteur kreeg zes maanden. Hij had stenen gewor pen naar politle-auto's. Een 20-ja rige aanplakker van affiches kreeg wegens hetzelfde vergrijp driemaan den. Een 17-jarige arbeider kreeg drie maanden. Hij was met een steen en een fles een agent te lijf gegaan. Twee getrouwde vrouwen, die met stenen in hun tassen rondliepen, kre gen boetps van 25 pond elk. De regering van Noord-Ierland heeft gisteravond besloten geen uit gaansverbod in te stellen voor het onrustige Belfast en zij zal Londen ook niet om Britse troepen vragen voor de handhaving van de orde. Premier Chichester-Clark zei na een kabinetsvergadering van twee uur er op te vertrouwen dat het drieduizend man sterke politiekorps de toestand meester zou kunnen blijven. MÜNCHEN (AP) Defregger, de hulpbisschop uit Mün- chen en voormalig kapitein van de Wehrmacht, die verant woordelijk zou zijn voor het doorgeven van een bevel tot het executeren van 17 Italiaanse dorpelingen tijdens de tweede wereldoorlog, heeft verklaard zich wettelijk en moreel niet schuldig te voelen aan de moord. In een exclusief vraaggesprek met de Duitse tv trok hij de drijfveren in twijfel van het weekblad Der Spiegel en andere nieuwsmedia, die zijn aan deel in het doodschieten van de man nen in het dorp Filetto di Camarda op 7 juni 1944, publiceerden. Defregger zei, diat het meer een persaanval was tegen de kerk dan tegen zijn persoon. Toen hem gevraagd werd of men hem goed had geadviseerd bij 't aan vaarden van een hoge post bij de kerk, zei Defregger: „Lang geleden heb ik verzocht van deze post onthe.- ven te worden en van al mijn posten maar mijn meerderen beschouwden het als juist om te wachten op het einde van de debatten in de pers en dat deel van het publiek, dat door een bepaalde pers emotioneel opge zweept werd. Defregger maakte bezwaren tegen die kritiek, dat hij te lang gewacht had met de antwoorden op de bewerin gen die het eerst door het blad gepu bliceerd werden. Hij zei: „Ik heb al eens eerder mijn menselijke zwakheid toegegeven in een brief aan mijn pa rochie en ik doe dat nog steeds. Ik heb een zeer zware last te dragen, die geen biechtvader en geen publiek van mij kan afnemen". „Ik zie mijzelf na deze 25 jaar 25 jaar van innerlijk conflict over de ze ramp nog steeds in dezelfde verwarring zonder uitweg". Defregger zei, dat het gehoorzaam heid aan de kerk was zoals hij die opvat die hem ertoe bracht de ho ge perfcen te a&njvaardëti die heim wer den gegevën door kardinaal Döpfner. Defregger zei, dat hij meer dan 700 brieven ontving waarin de pers campagne tegen hem veroordeeld wordt. Hij zei, dat het verhaal nooit zo'n publiciteit gekregen zou hebben als hij geen bisschop was geweest. De vrouwelijke advocaat van de biissohop, Marianne Thora, was giste ren uit Rome naar München terug gekeerd en heeft verklaard, dat haar besprekingen met de Italiaanse advo caat van Defregger, Franco Cuttica en de aanklager van l'Aquila, Arman do Troise zeer bevredigend waren. DAMASKUS SYRIË JERUZALEM (GPD) De stationering van Syrische troepen in Jor danië heeft militaire waarnemers hier niet verrast. Men ziet haar als de directe uitkomst van de recente beraadslagingen der drie opperbevelhebbers van de staten die deel uitmaken van het „oos telijke commando"Jordanië, Syrië en Irak. Dit lichaam zelf is een geesteskind van Egypte. Ongeveer anderhalf jaar geleden vermeldde Nas ser het voor het eerst als een noodzakelijkheid voor de „bevrij ding van het Arabisch moeder land", maar zijn consolidatie is van veel jongere datum. Na de gevoe lige klappen die Egypte de laatste weken aan het Kanaalfront te in casseren heeft gekregen en die volgens Israëlische opvatting tot de verstilling van de militaire actie daar hebben geleid, drong Nasser steeds sterker aan op een gedeel telijke overname van zijn „taak" door het „oostelijk front". De le gering van Syrische eenheden op Jordaans grondgebied schijnt daar het begin van te zójn Israëlische militaire commentatoren geloven intussen niet, dat het aan het Suezkanaal nog lang zo be trekkelijk rustig zal blijven. Zij spreken van een adempauze voor Nasser, maar nemen niet aan dat het zwaartepunt van de Arabische vijandelijkheden werkelijk naar het oosten zal worden verlegd. Wel kan naar hun oordeel worden veiwacht dat 't „oostelijke commando" langs Israëls oostgrens spoedig duidelijke blijken van zijn tegenwoordigheid zal geven en zich meer dan tot dusver zal gaan weren. In dit verband wordt hier ook ge wezen op de aanzienlijke verster king van de Syrische troepen langs de demarcatielijn tussen Sy rië en Israël, waarvan generaal Da jan al enige weken geleden in het parlement melding maakte in ant woord op een vraag van één der leden. Enkele dagen geleden ver schenen in de Arabisch: pers ook zinspelingen over een op handen zijnde versterking van het Saoedi- arabische contingent, dat in het zuiden van Jordanië is gelegerd en dat volgens Israëlische schatting ongeveer de grootte van een bri gade heeft. Omtrent de sterkte van de Syrische troepen, die zojuist Jordanië zijn binnengerukt, heeft men hier geen zekerheid. Berichten uit Libanese bron spreken van eenheden, die bewapend zijn met verdragend ge schut, tanks en raketten, waarbij dan waarschijnlijk gedacht moet worden aan de zgn. Katjoesja's, waarmee enkele dagen geleden tot twee maal toe het stadje Kirjat Sjemonah in Boven-Galilea werd bestookt, zonder dat er ernstige ge wonden vielen. Toepassing Ook al heeft, zoals gezegd, de aan komst van Syrische legereenheden in Jordanië Israël niet verwon derd, de nieuwe ontwikkeling van zaken wordt hier wel beschouwd als een toesplitsing van de situatie Militair is er voor Israël niet veel veranderd. Ook voor de komst van de Syriërs was het duidelijk, dat te eniger tijd een versterking van het buitenlandse element in het rijk van Koning Hoessein kon wor den verwacht. En er is reden om aan te nemen dat de Israëlische staf bij zyin plannen rekening met een dergelijke wijziging van het Jordaanse militaire potentieel heeft gehouden. Als men hier dan ook van een esca latie spreekt heeft men vooral het oog op de politieke facetten. In het Hasjemitische koninkrijk be vinden zich nu behalve Jordaanse en Saoediarabische strijdkrachten ook Syrische en Israëlische troe pen. Dat houdt in, dat de Baasis- ten, die in Damascus en Bagdad regeren, hun invloed in het rijk van Hoessein hebben versterkt. Veel goeds voorspelt dat voor de Jor daanse monarch niet, want in de zogenaamde socialistische kringen van het Syrische regime geldt hij als een reactionair, die als het er DINSDAG Schuttersveld Circus Heros 3 en 8 nam. Zljlsingel 2 Volle Evangellsatle-zi ding Spr. evang. Th. Verwoerd 8 i Stadhuis (wachtkamer trouwza Zitting Bouwfonds Ned. Gemeem 78 uur nam. Jeugdhuis (Breestraat 19) Spreeki Chr. Emlgratlecentrale 8 uur nt WOENSDAG Schuttersveld Circus Heros 3 en 8 nam. Stadhuis (trouwkamer) Spreek) sociale raadsvrouw 4-6 uur nam. Luxortheater Vakantiebezlghec Film: De avonturen van de toverkn ker 10 uur voorm. DONDERDAG Schuttersveld Circus Heros 3 en 8 nam. I Antoniusclubhuls Vakantiebezigi - den „Zet 'm op Ozo" 2 en 4 u. ni VRIJDAG i Rijnlandslyceum (Apollolaan 1) le evangelie-samenkomst, afd. Oef geest. Spr. dhr. Bulthuis 8 uur ni Titus Brandsmalaan 76 „De Duikbo Clubhuiswerk handenarbeid 8-10 nam. Oude Vest 13 Evangelisatie chi tengem. Ecclesia 8 uur nam. Pleterkerk Orgelconcert Albert Klerk 8.15 uur nam. Zondag Rijnlandslyceum (Apollolaan 1) 0 voor oorspronkelijk christendom, i Oegstgeest. Spr. evang. N. v. d. Br ge 7.30 uur nam. Steenschuur 6 K van Jezus Christus van de heiligen laatste dagen 11.30 uur voorm. Wassenaar (Rest. Bijhorst) Drive- dienst 10.30 uur voorm. Zijlshigel 2 Volle Evangelle-zendin) spr. ahr. J. Zijlstra 10 uur voorm. LE1DSE BIOSCOPEN Lldo: „Wat deed Jij ln de oor] mammie?" 2.30. 7 en 9.15 u., zon. 2 4.45 en 9.15 u. (14 Jr.). Luxor: „Ga je weg, of ik neem weg" 2.30, 7 en 9.15, zon. 2.30, 4.4£ en 9.15 u. (a.l.) studio: „Samen uit, samen thv 2.30, 7 en 9.15 u., zon. 2.30, 4.45, 7 9.15 u. (a.l.) Trianon: „The sound of music" 2 8 uur, zon. 2, 5 en 8 u. (a.l.) Kex: „Top fotomodel" 2.30, 7 en 1 u„ zon. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. (18 Nachtvoorstelling vrljd. en zat. „Wi end Jungle" 23.30 u. (18 Jr.) Camera: „Half sex pence'' elke m dag 2 30 u. (a.l.), „De wet van westen" elke avond 7 en 9.15 u. (14 vrijd. en zat. nachtvoorstelling 2i u. „L'Amour" (18 Jr.). TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal Heuff, Wassenaar: sc! derijen van Paul Arntzenlus. 's Ma dags t/m. 's zaterdags van 1017 x bovendien op de dinsdagavonden i 810 uur. (Tot en met 20 augusti Rijksmuseum voor Volkenkunde. 1 kantlefilms voor de Jeugd. Dlnsdi woensdag- en donderdagmiddag 3 nam. (tot medio augustus). Molenmuseum „De Valk" (Dagel van 10 uur voorm. tot 5 uur nam. Z> dag 15 uur nam Maandags geslot Jeugdmuseum Koppenhlnksteeg Tentoonstelling over de natuur en i tlek uit grootmoederstyd. (uttsluiti zaterd. van 11-17 nm. en na verz Cronestelnkade 2). De «akenhal. Dag. 106 uur; zo 15 uur Rijksmuseum van Oudheden (I penburg 28)Werkd. 10 uur voorn 5 uur nam.; zond. 15 uur nam Ryksmuseun voor olkenkus (Steenstraat 1) dag. 105 u.; 'sa dags 15 uur nam. Ned.-Legermuseum: Geopend ma dag tot ei met vrijdag 9 uur voorn 5 u. nam. zon. en feestdagen 1 uur nam. Rijksmuseum voor de geschied» der natuurwetenschappen. Dag. 10 uur zone" 14 uur Heempark Oegstgeesterweg (Klkl polder) Flora van eigen bodem, van 8 uur voorm - 6 uur nam.; mei t.e.m. oktober op zat. en zond. uur nam Galerie Van der Vllst (Botermarl Frans de Haas (schilderyen en graft Lyd de Jonge van Zwilnsbergen (i zaieken en plastieken) en Gerrit I der (schilderijen), dinsdag t/m zat 9—6 uur. (t/m 28 augustls). eigen bezit) Dagelijks van 10-6 i zondag 1-5 uur (t/m 31 augustus). AVOND. EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN. Geopend voor spoedeisende gevall Zuider Apotheek Lammenschanswe tel 23553, De zaterdag-, zondag-, avo' en nachtdienst van apotheek R. Beest Smallenburg te Leiderdorp van Apotheek Voorschoten wordt w« genomen door de Zuider Apotheek. Oegstgeestse Apotheek is geopend. Gemeenschap Zuid-West. Hulpverlenlngs- en tnformatledlei Hulpverlening tel 24101 (b.g.g. 204' Informaties tel. 33921. Behandeling na ongevallen. De poliklinische behandeling na gevallen wordt van dinsdag 12 tot woensdag 12 uur waargenon door het Dlaconessenhuls. Vrydag uur tot zaterdag 12 uur door het E)isabethzlekenhul8 (Hooigracht) andere werkdagen en op zondai door het Academisch Ziekenhuis. op aankomt, bereid is met Israël over vrede te onderhandelen. Daarbij komt nog, dat de buiten landse versterking een buiten kansje betekent voor de diverse guerrilla-groepen die menen, dat zij met de naar het „Westelijke imperialisme" lonkende vorst een rekening te vereffenen hebben. In Israëlische politieke kringen wordt de nieuwe situatie dan ook be schouwd als een overwinning voor het Arabische extreme nationalis me en als een tegenslag voor die stromingen, die de oplossing van net conflict in het Midden-Oosten in de conferentiezaal zoeken en niet op het slagveld. WEERRAPPORTEN Van hedenmorgen 7 our. temp si eb S3 Amsterdam regenbui 28 19 1 De Bilt zwaar bew. 28 20 Dtelen licht bew. 28 18 Eclde onbewolkt 28 Eindhoven onbewolkt 28 16 Den Helder zwaar bew. 24 20 1 Luchth. R'dam half bew. 28 16 Twente zwaar bew. 27 14 Vlissingen licht bew. 26 18 Zuid-Limburg onbewolkt 29 16 Aberdeen licht bew. 17 12 Athene onbewolkt 33 23 Barcelona onbewolkt 28 20 Belgrado licht bew. 27 12 Berlijn onbewolkt 29 15 1 Bordeaux licht bew. 29 18 Brussel licht bew. 28 17 i Frankfort onbewolkt 30 17 Genéve onbewolkt 27 13 1 Grenoble onbewolkt 29 16 Helsinki onbewolkt 23 10 Innsbruck half bew. 26 13 Kopenhagen onbewolkt 23 13 1 Locarno licht bew. 29 17 Londen zwaar bew. 24 14 Luxemburg onbewolkt 29 16 Madrid licht bew. 35 16 Malaga onbewolkt 28 19 l Munchen onbewolkt 26 14 Nice onbewolkt 27 21 Oslo onbewolkt 26 10 Parys zwaar bew. 28 16 Rome onbewolkt 27 18 1 Stockholm onbewolkt 25 11 Wenen licht bew. 28 11 Zurich onbewolkt 28 14

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2