Sensationele Derby-triomf van Henri Buitenzorg Conditie Feijenoord onvoldoendi Ai Koerstips Ter Leecle profiteer van Hillegoms foute Ajax lijdt nederlaag in Berlijn Koersen Mereveld Protest van Ter Leede Middenlinie op dreef CHRIS sportstrip door Dick Bruynestein PAGINA 8 MAANDAG 4 AUGUSTUS LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD Wagenaar, die zondagmorgen pas 2500 meter, gaven Dynamiet en Fir- besListe dat hij zou starten, heeft noodgedwongen een uitzonderlijke prestatie verricht. Gedwongen, om dat de uit voorzorg buiten wedden schappen gestelde Henri Buitenzorg, na een vlotte start, in de eerste bocht een grote galoppade maakte, die hem zelfs op het randje van uit schakeling bracht Dit niet alleen- want terwijl Wagenaar wanhopig trachtte de jonge hengst weer in de goede draf te krijgen, gingen zijn tegenstanders, onder leiding van Hoot Song met Tom Kooyman on de sulky, zo snel door dat Wagenaar zelfs nog even heeft overwogen zijn paard in te houden. „Het scheen mij hopeloos toe. maar toen Henri 'het bit weer zo graag oppakte, dacht ik laten we eens zien hoe ver ik kom' Met een achterstand van zestig tot zeventig meter begon Wagenaar aan zijn taak, die aanvankelijk niet eens opviel, omdat alle aandacht zich concentreerde op de leidende groep van zes. Aangevoerd door Hoot Song met achter hem Hercules V, Heatrix G. Hibma A, Hoss Westlandia en Hélène Hanover, ging het zo snel, dat bij het voor de tweede maal passeren van de tribune. Wagenaar nog steeds geen aansluiting had. Dit lukte hem pas halverwege de rechte lijn aan de overkant van de baan, doch op dat moment joeg Hé lène Hanover het veld weer op. Zij ver het haai* zesde plaats en nestelde zich naast Hoot Song. Wagenuar passeerde in de laatste bocht Hibma A en Hoss Westlandia en begon ais vijfde aan het laatste rechte stuk. Halverwege deed zich nog een merk waardig inicdent voor toen de op dat moment in derde positie liggende Hercules V plotseling naar binnen sprong en met Jan van Dooyeweerd, via een sloot, op het middenterrein belandde. Voor Van Dooeweerd was de Derby uit. Gelukkig had de val geen ernstige gevolgen. Wagenaar jr. schakelde op een hogere versnelling over en liep zo snel zijn achterstond in dat hij de Derby toch nog binnen zijn bere'k kreeg. De laatste hindernis was de klassevolle Hoot Song, doch enkele meters voor de eindstreep was ook het paard van Kooyman niet meer opgewassen tegen Henri Buitenzorg, die in een zeldzame stijl en blijk baar onvermoeid Wagenaar naar zijn derde Derby-zege in zijn carrière reed. Met een km-tijd van 1 min. 22.8 sec. verbeterde Henri Buiten zorg het Derby-record met bijna twee volle seconden. Achter Hoot Song werd Hélène Hanover derde, gevolgd door Heatrix G. MACHTIGE 1.18.2 ZEGE VAN FLORISSANT Machtig was de zege van Floris sant (B. Leeuwenkamp) in de Eli sabeth Hollandiaprijs over 1600 me ter. De vijfjarige hengst liet een voortref felijke 1.18.2 km-tijd voor zich afdrukken en bedwong met klein verschil de slotaanval van Fernan- del. die eveneens een prima verrich ting liet zien. In de C Alkestis VE-prijs. over min zeer lang de toon aan. Harm- sen, die met Fletcher D steeds op de derde plaats lag, probeerde kort voer de linkerbovenbocht binnendoor te gaan, doch kreeg geen opening. Harmsen moest zijn paard terugne men en stuurde de hengst buitenom. Zijn taak werd daardoor moeilijker, doch met groot vertoon van kracht klopte hij in de laatste fase van de strijd met een vloeiende eindsprint in 1.23.6 Firmin en Fabiola Kitty. Voor de surprise zorgde Piet Stroo- per met Flevo Akerendam in de Diana R-prijs Tegen een co te van f32.30 bleef hij in 1.23.7 km-tijd de baas over Epilog V en Gay Rodney. UITSLAGEN. Fernandel-prtjs: 1. Hermance (J. v. Dooyeweerd) (1.27.6), 2 Heldin. 3 Hilversum, 5 augustus - 6 uur Irma Buitenzorgprys, 1ste afd.: Hanmbal Spencer. Hullabaloo. Guu- laume. Gerda Kraan - Iris Buiten zorg prijs: Ivanovna Heather, Irolo D. Ico R - FuntushoeveprijsFaola Hollandia, Dorus van Rood en Noot, George van Rhea, Egyptian Princess - Irma Biutenzorgprijs, 2de afd: Iso- dore, Ixkit, Itis Hollandia - Grote Prijs der Zesjarigen: Entry Volann Everprise, Elite Mac. El Hadie - En try Volann prijs: Florissant, Chris- tiaan de Wet, Fritz Hanover, Titi III - Irma Buitenzorgprijs, 2de afd.: Helia D, Horse L, Gudo van Bonn- Hugo Hollandia - Guy Hanover II* prijs: Farro Bond. Gravin Johanna, Giovanni, Grietje Peterhof - Gold- fingerprijs: Grenadier, Gamecock, Geatonka - Illustre Macprijs: Ham- ran, Guy Derby, Go My Dear. De uitslagen van de zaterdag gehou den koersen te Mereveld luiden Purmerend-prijs: 1 Hadewych (M. Vergay (1.26.6), 2. Gids, 3 Gravlen CH. Toto w. f2.40, pl. f 1.60, f3.30, kop. f 10.60. cov. f 5.40. Uitgeest-prijs: 1. Geraldo Cavaljos (J v. Dooyeweerd) (1.29.3). 2. Hom- blower. 3. Graaf Rodnev. Toto w. 12.30, pl. f 1.50. f2.70, f3.60, kop. f 9.20, cov. f 11.60. trio f900.90. Den Helder-prijs: 1. Higgins (J. W. Hoejenbos) (1.25.8). 2. Geluk Frances, 3. Gamin B. Toto w. f2.—. pl. fl.10. f 1.50. kop. f2 60. cov. f3.10. Criterium der 5-jarigen: 1. Flamin go Six (H. J. Pools) (1.21), 2. Fire stone. 3. Felix. Toto w f3.40, pl. f 1.10 fl.10. kop. f6.80, cov. f3.70. Beverwljk-prlJs: 1. Egyptian Princess (B. de Vries) (1.23.6), 2 Dorus van Rood en Noot, 3 Dartel. Toto w f7.10. pl. f2.—. f3.10. f2.—. kop. f25.80, cov. f y 30. trio f924.10. Zand voort-prijs: 1 Diana Sunshine (A. de Graaf) (1.24.2). 2. Brün Beer. 3. Clementina Lee. Toto w. f 1.70. pl 1150, f 1.70. kop. f3.40, cov. f3.10. Toekomstbeker V: 1. Fluiter S (R. Berkhof (1.26.3), 2. Flevo. 3. Funny j Guy. Toto w. f4.(stal), pl. f 5.80, f2.40, f2.10, kop, f4.50, cov. f7.50, tril f765.60. Hoorn-prijs: 1. Geluksvogel (A. C. Groenwegen (1.25.1), 2. Hippo, 3. Gio vanni. Toto w. f6.80. pl. f3.70, f 1.80, kop. f 11.70, cov. f2.60. Totalisator-omzet f 117.908. f2.50. f5.20. trio f405 kop. f 8.90, cov. WASSENAAR De jonge Jan Wagenaar, die door eenCiracia Peterhof. Toto w. f3 40. pl ernstig auto-ongeval voor lange tijd uitgeschakeld leek te zijn, heeft gisteren in de 45-ste Derby der dravers op Duindigt met Henri Buitenzorg een rentree gevierd die hem en de acht duizend toeschouwers nog lang in herinnering zal blijven. Diana R-prijs: 1. Flevo Akerendom (P. A Strooper) (1.23.7). 2. Epilog V. 3. Gay Rodnev. Toto w. f82.30, pl. l'5.10, f 1.80. f2.70, kop. f4.40, cov. 13.80, trio f2.348.10. Derby H-prijs: 1. Henri Buitenzorg (buiten weddensch (J. Wagenaar Jr.) (1.22.8) 2. Hoot Song, 3. Hélène Ha nover 4. Heatrix G. Toto w. f2.10, pl. 1" 1.50, f 1.60, f2.50. kop. f5.—, cov. f 4.60. Leo Englebert-prijs: 1 Dave Fez (L. Schoonhoven Jr.) (1.21.5), 2. Royal Hanover, 3. Nick. Toto w. f4.10, pl. 160. f 1.40, f2.60, kop. 11.90, cov. f 5.80, trio f 476.30. Elisabeth Hollandia-prijs: 1. Floris sant (B. Leeuwenkamp) (1.18.2). 2. Fcrnandel. 3. Clara Williams Toto w f 1.90. pl. f 1.20. f 1.20, f 1.70, kop. 1 2 80. cov. f2.90. C lkestis van E-prijs: 1. Fletcher D 'A. J C. Harmsen) (1.23.6). 2. Firmin 3. Fabiola Kitty. Toto w. f2.50 (stal), Juichend steekt Jan Wage naar jr. zijn zweep omhoog. Met Henri Buitenzorg won de nog niet geheel van een ernstig auto ongeluk herstelde pikeur giste ren op Duindigt de Dravers derby. pl. f 1.80. f 1.40, f 1.90, kop. f3.80, cov f 4.90. Gallant Way-prys: 1. Fleetwood (J. Ham) (1.25.4), 2. Hippo, 3. Hamran. Toto w. f4.30, pl. f 1.80, f 1.80, kop. f6.30, cov. f3.40. Lotcia-prijs: 1. Ooldfinger (T. M. cGarrity), 2. Moonstar Toto w. f2.10, pl. f 1.40, kop. f 5.50, cov. f 6.20. Tweede Veefonds-prijs: 1. Mario (H. J. v. d. Kraats), 2. Cambrousard, 3. Flanagan. Toto w. f3.80. pl. fl.40, f 1.60, f 1.70, kop. f5.— cov. f4.80. Firstly B-prijs: 1. Cartouche (D. Weiss), 2. ixicata, 3. Just in Time S. Toto w.: f 1.60, pl. f 1.20, f3.60, fl.50, kop. f.950. cov. f 11.90. trio f 197.10. Totalisator-omzet f 401.126.50. SASSENHEIM De Sassen- heimse zaterdagtweedeklasser Ter Leede zal een „krachtig protest" bij de KNVB indienen. Reden van dit protest is het be sluit van de KNVB om (voor de derde maal in successie) de za terdagse 'bollenstreekderby's' op dezelfde datum vast te stellen. NoordwijkTer Leede aan de ene kant en Rijnsburgse Boys Quick Boys aan de andere kant zullen elkaar op dezelfde dagen moeten bestrijden. Het meest opmerkelijke bij dit allies is, dat de clubs zelf (opnieuw) de competitieleider hadden ver zocht „dit jaar nu eindelijk eens niet tegelijk te hoeven aantre den". Tea* Leede zegt de gevoe lens van de andere betrokken clubs te vertolken met: ,Het scheelt ons allemaal flink in de recettes. En waarom is dat nu nodig? Met hetzelfde gemak had men de wedstrijden gescheiden kunnen vaststellen Er is niets, dat dit samengaan van de streekderby's noodzakelijk maakt". Overigens: Ter Leede verwacht het komende seizoen mee te kunnen doen in de strijd om de (vier) promotieplaatsen naar die nieuw te vormen eerste klassen in het zaterdagvoetbal. Trainer Hogeveen, die Ton kantebeen is opgevolgd, heeft tot nog toe over gebrek aan medewerking van de spelers niet te klagen ge had. Bijna de gehele selectie- groep is naast de ene verplich te trainingsavond ook de tweede (vrijwillige) avond present. SASSENHEIM Het Sassenheim- se Ter Leede heeft zaterdagmiddag ook de tweede oefenwedstrijd voor de komende competitie in winst om gezet. De zaterdagtweedeklassers ver sloegen voor eigen weinig talrijk publiek streekgenoot Hillegom met 42. Bij de rust was de stand nog gelijk: 22. Ter Leede dankte de overwinning grotendeels aan het falen van de defensie van de Hillegomse zondag- tweedeklasser. Niet alleen is de ver- dedigingslinie van de Hillegommers I danig verzwakt door het vertrek van I doelman Van der Waal (terug naar Alkmaar», ook miste men nog het ervaren duo Blokker-Kamerling Het gebrek aan een goede doelman is evenwel voorlopig het zwaarste pro bleem waarmee men de komende weken voor de competitiestart in Hillegom te maken krijgt. Nieuwko mer Van Ispelen debuteerde uiter mate zwak, was schuldig aan de eerste twee Ter Leede-doelpunten en werd kort na de rust vervangen door junior Van der Velden. Deze deed het aanzienlijk beter. Het moet evenwel gezegd worden: Ter Leede buitte de zwakte van Hil legom kundig uit. Op het middenveld Cricket-ui ts lagen De cricketuitslagen van dit week einde luiden: IA: HBSHCC I. gewonnen door HCC I met vier wickets. HBS 140 all out, HCC 144 voor zes. Rood en Wit ACC, gewonnen door Rood en Wit met 90 runs. Rood en Wit 147, ACC 57. IB: Hermes DVSVRA, gewonnen door VRA met 196 runs, VRA 253 voor gesloten, HDVS 57 all out. Quick NExcelsior, gewonnen door Quick N met 9 runs. Quick 120, Excelsior 111. Wielrennen De Nederlandse A- ploeg heeft in een ploegentijdrit over 100 kilometer, die bij Verviers werd gehouden, een tweede plaats bereikt achter Zwitserland. Het Zwitserse kwartet legde de 100 kilometer af in de tijd van 1.59.00. Het Nederlandse A-team deed 13 seconden langer over deze afstand. Nederland B eindigde als derde in 2.01,10. Basketbal Het Nederlandse team heeft zaterdag in het toernooi I om het Europese kampioenschap basketbal voor meisjes in Lü- I nen voor een grote verrassing ge- I zorgd door de favoriete Tsjechische formatie met 60—62 te verslaan. Gisteren verloor Nederland echter met 4163 van Italië, waardoor de finale-poule niet kon worden be reikt. speelden Rade. Van der Fan$ vooral Dick van Biezen een goede wedstrijd en vanuit dat denveld werd vaak verrassent aanvalslinie aan het werk gea Nieuweling Mondriaan (overgekc van Lisse) voldeed in diie voorh goed, ook al kwam hij niet aan maken van een doelpunt toe. Ter Leede overigens ook invallers voor doelman Schellir hout. Ligtenberg, Barten, De E en Keuning nam door'Ven en Van der Fange een 20 sprong. Hillegom kwam voor de door treffers van Houtzager Eicherberger nog wel op ge hoogte, maar na de wisseling i Ter Leede definitief toe. Verslui een kwartier voor het einde Van Heyde zorgden toen voor de eindscore. Noordw Toen zaterdag om even zes uur: boven Noordwijk een hevige onwe bui ontlaadde, zag het er naar dat de publieke belangstelling i NoordwijkDe Volewijckers biji der gering zou zijn. Bij het h van de strijd omzoomden toch zo'n 500 toeschouwers het veld. Volewijckers was in de eerste 1 veel meer in de aanval. Maar i te veel individuele acties van vuurlinie bleef het gevaar vooi Noordwijkers beperkt. Boven weerde de roodwitte verdediging: uitstekend en gaf Stout es. zeert nig scoringskansen. Na rust ging het bij Noord stukken beter wat het aanvals betrof. De Volewijckers-defe moest bijzonder op haar qui-i zijn. Als de Noordwykse aanval wat meer geluk had gehad dan er zeker wel één doelpunt zijnl scoord, maar Vrouwe Fortuna ss deze avond niet aan de kanti de roodwitten. De score bleef j men was begonnen: 0—0. Een slag die Noordwij'k tooh wel g voldoening zal geven, want 'het beurt niet vaak dat een zaterf team een dergelijk resultaat t« een eerste divisieclub bereikt. ROTTERDAM (ANP) Ook in de oefenwedstrijd tegen Li verpool heeft Feijenoord zaterdagavond in Rotterdam nog niet kunnen overtuigen. Na de nederlaag tegen Borussia München- gladbach vorige week maakten de Rotterdammers ook I tegen de Engelse eerste-divisieclub een onzekere indruk. Zij kwamen slechts zelden tot het voetbal dat de 55.000 toeschou wers van de landskampioen verwachtten. Het gelijke spel (11) dankte Feijenoord meer aan de weinig geïn spireerde tegenstond van Liverpool dan aan eigen verdiensten. Al in de eerste seconden werd het zelfvertrou wen van de Rotterdamse defensie zonder Theo Laseroms, die wegens hard optreden in de vorige oefenwed strijd door Ernst Happel was gepas seerd aangetast, toen Evans doel man Treytel passeerde uit buiten spelpositie. Daarna kreeg Feijenoord meer vat cp het spel, maar de aan vallen konden Liverpool niet veront rusten. Vijf minuten na rust leek Feijenoord op te leven, toen een van de nieuwe aankopen, de Oostenrijkse international Franz Hasil, vanuit een voorzet van Wery van links de bal ineens hard inschoot: 10. Liverpool verhoogde toen echter even het tem po en dat bracht een groot gebrek aan conditie bij de nieuwe Neder landse vertegenwoordiger in de Eu ropa Cup-competitie aan het licht. Cor Veldhoen werd keer op keer ge passeerd, Theo van Duivenbode, die enkele weken op non-actief is ge weest. kwam eveneens snelheid te kort en ook Hasil bleek uitgeblust. Na de gelijkmaker, die op enigszins onverwachte' wijze tot stand kwam toen een Feijenoorder in de 69ste minuut een ongevaarlijk uitziend schot van Thompson van richting veranderde, poogde Feijenoord nog terug te slaan, maar de weinige kan sen die Kindvall nog kreeg, werden door Liverpool vakkundig tot ver geefse pogingen gereduceerd. |ax Europacup-finalist Ajax heeft za terdagavond in Berlijn een vriend schappelijke wedstrijd verloren. Her- tha BSC zegevierde met 20. Bij rust was de stand 10. De Berlynse club, die vorig jaar uit de Bundes li ga degradeerde, stelde de Amsterdamse verdediging voor grote problemen. Johan Cruyff werd volledig uitgeschakeld door Patzke, die met Gayer en doelman Volkmar Gross tot de uitblinkers behoorde. Cruyff verliet in de 65ste minuut met een lichte blessure het veld. By Ajax waren de Zuidslaviër Vasovic en Kei zer de beste spelers. De doelpunten werden gescoord in de 44ste minuut door Steffenhagen en in de 48ste mi nuut door Brungs. Ajax speelde in de volgende opstel ling: Bals, Vasovic, Suurbier, Huls- hoff, Krol. Reijnders Söndergaard, Muhren, Cruyff (Swart). Van Dyk en Keizer. PSV PSV heeft in rijn eerste wedstryd voor eigen pubüek een voortreffelijke indruk gemaakt. Vooral in de eerste helft van de wedstryd tegen het En gelse Stoke City speelden de Eind- hovenaren uitstekend voetbal. Drie schitterende treffers waren een nog karige beloning voor het fraaie ge groepeerde voetbal van PSV. De vooral met fysieke kracht en lange j passes spelende Engelsen werden merendeels gedegradeerd tot figu ranten. Twee weergaloze doelpunten van Willy van der Kuylen en een even eens fraaie treffer van Wietze Veen stra brachten de ruststand op 30. Na de rust gingen de Engelsen over tot veel harder verweer PSV bleef echter heer en meester. De geïrri teerdheid van de Britten leidde er toe dat kort voor tyd Conroy wegens natrappen, van het veld werd ge stuurd. Toen had Burrows al uit een strafschop wegens een lichte over treding van Daan Schrijvers tegen- gescoord. Van de drie nieuwe aan- I winsten had PSV alleen Wietze Veenstra opgesteld. Hij speelde een uitstekende wedstrijd. MW heeft zondag in een vriendschappelijke wedstrijd gelijkge speeld tegen de Britse club Derby County. De eindstand was 11. Bij rust stonden de Britten met 10 voor. De doelpunten werden in deze voor 5000 toeschouwers gespeelde wedstryd gescoord in de achttiende minuut (O Hare) en de 81ste minuut (Prins). Laatstgenoemde benutte een strafschop, die dooi* scheidsrechter Klaassens werd gegeven wegens on geoorloofd aanvallen van Brokamp. Bij de Maastrichtenaren voldeden de nieuwe aanwinsten Heynen (ADO) en Ryers (HS) bijzonder goed. Hard Vitesse heeft zaterdag de En gelse eerstedivisieclub Huddersfield Town met 10 verslagen. Het beslis sende doelpunt viel na de rost. Het was een, in het bijzonder van Engelse zijde, hard gespeelde wed strijd. In de 17de minuut na rust werd de Engelsman Mcgill van het veld gestuurd, nadat hy in het straf schopgebied een trappende beweging naar verdediger Maurits had ge maakt. Kleinjan miste de strafschop die scheidsrechter Van der Kroft aan Vitesse gaf. Voor het enige doelpunt zorgde invaller van Kerkhoff een kwartier voor het einde. Na een fout in de Engelse verdediging gaf hij doelman Loffield geen kans. De nieuwe eredivisievereniging Haarlem heeft zondag een vriend schappelijke wedstryd tegen het En gelse Huddersfield Town met 01 verloren. Het enige doelpunt werd in de 71ste minuut gemaakt door Colin Dobson. Ado heeft zondag in Helmond een 3—1 overwinning behaald op Helmond Sport. De Hagenaars waren oppermachtig en brachten dat voor rust tot uitdrukking in treffers van Holmström en Berg. Na een kwartier in de tweede helft vergrootte Holm ström de voorsprong tot 3—0. Daele- mans redde de eer voor Helmond Sport. Holland Sport heeft zondagmid dag in een matige oefenwedstrijd voor 4000 toeschouwers op Houtrust met 53 gewonnen van de eerste di visieclub Fortuna Vlaardingen. By de rust was de stand 11. Van Maurik was de produktiefste speler. Hij scoorde drie maal voor Holland Sport. De nieuwe eredivisievereniging SVV heeft zondag de vriendschappe lijke wedstryd tegen Excelsior gewon nen met 42. De ruststand was 11. Doelpunten werden voor SVV ge scoord door Van Meteren (11). Warnaar (21), Van der Meer (31 en 41). Voor Excelsior doelpuntten: Kwakkemaat (10) en Van Toledo (2-4). De Doetinchemse eerstedivisie club De Graafschap heeft zaterdag een vriendschappelijke wedstrijd te gen Sheffield United (G-Br) met 30 verloren. De Engelse doelpunten werden gemaakt door Addison (strafschop), Hemsley en Salmore. De Utrechtse eerste divisieclub Franz Hasil doelpunt fi n Elinkwyk heeft zondag ina( vriendschappelijke wedstryd nwil], gelijkgespeeld tegen Sheffield 1% Bij de rost van deze door 47% schouwers bijgewoonde ontn% hadden de Engelsen met 1—0 ding door een doelpunt van T% de 25ste minuut. Monsanto de 50ste minuut gelijk, waarw j der Merkt in de 66ste minuut wijk een vooroprong gaf scoorde in de 78ste minuut het n de Engelse doelpunt. JR( I De Leeuwarder eerste divtoni Sportclub Cambuur heeft za«aa avond in Hamburg onder trffjoj temperaturen met 11 gelykgyw tegen de regionalliga-club Cun dia. Voor de rust werd er niet f0n punt. Twintig minuten voor hfo de werd het door Janszen Twaalf minuten later bepaalde^ uit een strafschop de eindetap i-i. Et

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 8