Stralend bezoek van Nixon aan 1 de Roemenen West-Irian zit definitief aan Djakarta vast Brezjnew ontbiedt (op de Krim) de Tsjechen Mars-foto's van nog betere kwaliteit Feitelijk bestand Vietnam Geen direct resultaat9 maar versnelde verandering VRIENDSCHAP Rechtplaten van een wandaad Opinie-onderzoek inzake Kennedy PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 4 AUGUSTUS (Van onze speciale verslaggeefster An Salomonson, GPD-correspondente in Wenen) BOEKAREST (GPD) Het feest is uit, de hoge gasten zijn vertrokken en Boekarest is, dank zij een onweer van waarlijk balkanesk geweld tot normale zomertemperaturen afgekoeld, nadat de gloeiende Amerikaans-Roemeense vriendschap dit weekeinde alles en iedereen tot op het kookpunt had gebracht. De duizenden soldaten, die twee dagen lang de brede boule vards en de autowegen naar het vliegveld omzoomden, zijn al weer met vrachtwagens opgehaald. Ook de toeschouwers kon men in een vele kilometers lange optocht zien terugmarcheren naar fabriek en kantoor. Elk bedrijf, zo hoort men, was ver plicht éénderde van het voltallige personeel als een bonte dra perie naar de presidentiële route te sturen, maar de andere tweederde schijnen meestal ook maar meegekomen te zijn! Vooral de oudjes zag men. nog wel wat onwennig en besluiteloos, de kleine Amerikaanse vlaggetjes in- en uitrollen. Er zal wel geen mens in het 1,8 miljoen zielen tellende Boekarest zijn geweest, die niet al thans een glimp heeft opgevangen van de Amerikaanse president, zo als hij door de stad raasde naar het nieuwe stadsdeel Titan, naar de markt, naar het dorpsmuseum, staande in de open wagen, onver moeibaar met uitgestrekte armen zwaaiend, breed glimlachend, zonder enig spoor van vermoeidheid aan het eind van. een reis, die iedere gewone sterveling zou hebben geveld. Radio en televisie hebben de hoog tepunten van het bezoek in live-re portages tot in de verste hoeken vaii het land gepresenteerd. Heel Roe menië klinkt de krachtige, melodieu ze stem van Nixon nog in de oren, hoe hij bij zijn afscheid op het vlieg veld Otopen de ademloze menigte toe riep: „Van alle landen die ik heb be zocht zal geen mij in betere herinne ring bijblijven dan Roemeniëde geschiedenis zal zich dit uur als een dienst aan de vrede blijven herinne rende volken van de wereld zul len één worden" En daarna, de aar zelende, wat hese stem van presi dent Ceausescoe: „Nieuwe wegen worden gebaand voor samenwerking en vrede in de hele wereld. Het is de innige wens va nons volk om in vriendschap te leven met de Vere nigde Staten en met alle naties op aarde". Tuitende oren Als gast uit het Westen heb ik tui tende oren van het donderende ap plaus, dat deze woorden begeleidde, en herinner ik mij de opmerking, die een zeer hoge ambtenaar mij toe fluisterde. toen de Roemenen na het in koor roepen van „Nixon, Nixon" weer begonnen met het bekende ge scandeerde „ce-au-ces-coe, ce-au-ces- coe" Als ze dat roepen, madame" zei de hoge ambtenaar, „5a veut di re: souveraineté, indépendance, sou- veraineté, indépendanse" Souvereiniteit en onafhankelijkheid waren ook de hoofdmotieven van de toespraak van de Roemeense pre- j sldent, zaterdagavond tijdens het di ner in het statige maar wat sombe re paleis, waar vroeger de koningen resideerde. Ceaucescoe schetste in grote trekken de onttakeling van de elkaar bedreigende militaire blokken, de NAVO en het Warschau-pact. de liquidatie van de vreemde militaire bases en het terugtrekken van alle troepen tot binnen hun eigen natio nale grenzen, wat hij als voorwaarde ziet voor een duurzame vrede, voor ontwapening en voor bezwering van het thermo-nucleadre gevaar „Aan de politiek van overheersing en tussenkomst in de interne aange legenheden van anderen moet eens en vooral een einde komen", zei Ceaucescoe lakoniek, waarmee hij in een voor alle aanzittenden duide lijk herkenbare toespeling nogmaals de bezetting van Tsjecho-Slowakije en de Brezjnew-doctrine van de begrens de soevereiniteit veroordeelde. Zonder vrees „Ceaucescoe, dat is de man zon den- vrees, premier Maurer de man met de hersens." merkte tijdens het hierop volgende avondfeest een don kere besnorde Levantijn op, die er eerder uitzag als een lady-killende industriemagnaat dan als de onder minister van een zeer streng com munistisch land, die hij in werkelijk heid pleegt te zijn. „En dan is Ma- nescoe 'Buitenlandse Zaken) de man van de propaganda," voegde een niet geheel onbekende diplo maat daar aan toe, waarmee de Ne derlandse journaliste alleen maar kon instemmen, gedachtig de hechte vriendschapsbanden, die dankzij Manescoe en Luns tussen de respec tievelijke landen bestaan. Zo vol was het in de statiezaal van het witte regeringsgebouw op de Piata Victoriei, dat de twee presi denten zich slechts met moeite kon den bewegen en ook de kelners met de glazen champagne blijkbaar el ders waren blijven steken. Van mevrouw Nixon, gesoigneerd en gedisciplineerd als altijd, maar stijfjes en weinig flexibel, vergde dit diplomatieke roedenlopen kenne lijk het uiterste, zoals ze ook 's mid dags bij haar bezoek aan het Paleis van de Pioniers 'de elite van de communistische jeugd) hulpeloze bloemenschenkstertjes over het hoofd had gezien en wat onhandig reageerde op de verklaringen van de leidster van een dansgroepje. Presidentsvrouwen blijven blijkbaar wél gewone stervelingen. I. uxor theater Vakantiebezl nim: De avonturen van d^ tov 10 uur voorm. ker. volgens de Amerikaanse wet ook de Amerikaanse nationali teit bezitten, de vrijheid te geven het land te verlaten. Dat privilege om, al is het eventueel maar tijde lijk, naar het buitenland te reizen, is een van de felst begeerde en tege lijk een van de zeldzaamste, die het regime ooit verleende. „Ik moet nog zeker twee vijf-ja renplannen afwerken", schijnt Ceaucescoe te hebben gezegd, „voor ik met de interne liberalisering kan beginnen". Deze absoluut dwin- in deze genoeglijke stad weinig te bespeuren van de beklemming van de moedeloosheid, die voor de meeste Oosteuropese hoofdsteden zo ken merkend is. Het gaat de bevolking hier nog niet goed, maar het gaat ze beter. De universiteiten en hoge- soholen zijn vol jonge mensen, wier j Iedereen grootouders analfabeten waren, wier dankbaar ouders nog op een lemen vloer heb ben leren lopen. Zeker, naar goede kwaliteit vraagt men meestal tever geefs in de winkels, "maar gebrek be President Nixon en zijn Roe meense collega Ceausescoe na hun toespraken op de vlieghaven van Boekarest nemen de toe juichingen van de bevolking in ontvangst. gende economische noodzaak om de hoeft niemand meer te lijden. En de beschikbare krachten zo x-endabel ^iverse „toevallige betrekkingen mogelijk te mobiliseren, is echtermet ontevreden Roemeense burgers, is vandaag vrolijk en In de parken zitten de mannen, met het partijblad „Scin- teia" (waarin een grote foto van Ni xon) in de hand, na te praten over het stormachtige Amerikaanse inva sie-team. SAIGON (AFP) De betrekke lijke gevechtspauze in Zuid-Vietnam, die al byna twee maanden duurt, is volgens Amerikaanse en Zuidvietna- mese militaire deskundigen de lang ste sinds vier jaar. De omvang van de strijd is zo gering, dat sommige waarnemers niet aarzelen te spreken van een „feitelijk bestand". Er komen soms minder gevechten voor dan tij dens vroegere officiële bestandsperio den. De Amerikanen blijven echter met B-52's intensieve bombardemen ten uitvoeren, met name in de infil- tratiegebieden, om „de druk op de vijand te handhaven". Over de betekenis van de gevechts- soclale raadsvrouw 4-6 uur nam. pauze lopen de meningen uiteen. p,,|^^0£fcheater Vakantiebezi| Sommige Amerikaanse officieren me- I m ,.f._a^?P^"ren van de ^ve nen evenals de Zuidvietnamese pre sident Thioe, dat de Vietcong en de MAANDAG Schuttersveld Circus Heros 8 DINSDAG Zijlsingel 2 Volle Evangelisat ding Spr. evang. Th. Verwoerd uam. Stadhuis (wachtkamer trou Zitting Bouwfonds Ned. Gem I8 uur nam. Jeugdhuis (Breestraat 19) Spr Chr. Emigratiecentrale 8 uui WOENSDAG Schuttersveld Circus Heros 3 1 nam. Stadhuis (trouwkamer) Spr *11,1i_ ker 10 uur voorm. DONDERDAG slechts de ene reden. Het andere ar gument tegen liberalisering is, dat men hierdoor de Russen althans één excuus minder in handen speelt om het land te bezetten. De controle die het staatsapparaat over zijn burgers heeft, is dan ook nog steeds volstrekt afdoende, zoals wij zondagochtend konden vaststel len, toen op de Boulevard Magheroe in alle vroegte een blonde dame, kennelijk zeer tegen haar zin, in een oogwenk door enige heren in bur ger in een politie-auto werd wegge werkt. Maar de. Roemenen maken niet de indruk ongelukkig te zijn, en er is van wier klaagzangen de achteloze bezoeker zo gemakkelijk het slacht offer kan worden, blijken öf lieden te zijn die proberen te provoceren, óf nakomelingen van d e vroegere heersende klasse, afgezien dan na tuurlijk van het bekende fenomeen, dat de jeugd, althans het bewust le vende deel ervan, ook "hier princi pieel tegen alles is wat van boven en van vroeger komt. De ontwikkeling is onmiskenbaar, men voelt dat dit volk bezig is zich af te zetten tegen het stalinisme van binnen en van buiten. Misschien heeft de verschijning van Nixon j uitdrukking daarbij als katalysator gewerkt. I omschrijven. Het ruikt op deze zondagavond na het onweer naar jong groen. „Toen ik hier in 1967 kwam, was het aan het eind van de winter, men stond hier aan het begin van een nieuwe lente", zei president Nixon zaterdag by zyn aankomst op het vliegveld en hij accentueerde niet voor niets dat „nieuwe lente". Maar het is niet alleen de frisse, koele avondlucht. die aan lente herinnert. Het is ook een glans op de gezichten van de mensen, een collectieve gemoedsbeweging die men sinds januari 1968 alleen nog maar met de treffende, zij het smartelijke „Praagse lente" kan Economisch Of het bezoek concrete resultaten heeft opgeleverd? Men fluistert dat er toch een economische ondersteu ning voor Roemenië in de vorm van een begunstigingsclausule in de maak is, al zeggen kenners dat Nixon het Congres daarvoor nooit meekrijgt. Ook schijnt Ceaucescoe bereid te zjjn een aantal onderda- DJAJAPOERA (ANP) In Dja japoera is zaterdag de daad van vrije keuze gehouden. 110 afgevaardigden hebben zich eenstemmig voor Indo nesië uitgesproken. Djajapoera was de laatste plaats waar de daad van vrije keuze werd gehouden. De ruim 800.000 papoea's in West-Irian zyn nu voor altijd aan Indonesië verbon den. In Djajapoera werd de moesjawa- rah-biJeenkomst gehouden op het terrein van het gouverneurspaleis. Zij duurde ruim vier uur. Militairen en politie stonden op wacht. In de tuin stond een menigte jonge Indonesiërs en Papoea's voortdurend schreeu wend met vlaggetjes te zwaaien. De procedure leek zeer veel op die in de andere plaatsen. Drie ministers, de minister van Binnenlandse Zaken, generaal-majoor Amir Machmoed, de minister van Buitenlandse Zaken, Adam Malik en de minister van Voorlichting vlce-luchtmaarschalk Moediardjo, waren aanwezig. Ongeveer 25 afgevaardigden riepen vele malen merdeka (vrijheid), waar na gejuicht werd, en zongen Indone sische nationale liederen. Tot degenen die na de bijeenkomst op de schouders werden gedragen, behoorden generaal-majoor Mach moed, mr. Soedjarwo Tjondronegoro, die de speciale adviseur voor West- Irian van minister Malik is, gouver neur Frans Kaisiepo en de militaire commandant in West-Irian, brigade generaal Sarwo Edhie. Op een persconferentie zei gene raal-majoor Machmoed, dat het de plicht van Indonesië is, West-Irian te ontwikkelen en de levensstandaard te verhogen. Binnen de republiek moet de provincie een zekere mate van zelfbestuur krijgen. De centrale regering zal werken voor „irianise- ring", hetgeen betekent dat de Pa poea's geleidelijk de meeste Indone sische functionarissen zullen vervan gen. SIMFEROPOL (Tass/AFP) De eerste secretaris van de Tsjecho- slowaakse communistische party, Hoesak en het staatshoofd, generaal Swoboda, zyn zaterdag op uitnodi ging van het Russische centrale partijcomité voor een korte vakan tie te Simferopol op de Krim aan gekomen. De Sowjetrussischc partijleider, Brezjnew, president Podgorni en an dere Russische leiders waren op het vliegveld ter begroeting aanwezig. Ook was daar de orthodoxe Tsje- choslowaakse partijsecretaris Indra, die voor vakantie op de Krim ver blijft. De leiders uit Moskou en Praag hadden elkaar ook al op 23 juli ontmoet, toen in Warschau. Hoewel er officieel niets over het onderwerp van gesprek is gezegd, vermoeden Westelijke waarnemers in Mos kou, dat de ontmoeting verband houdt met het feit dat het deze maand een jaar geleden is, dat Rus sische en andere Oosteuropese troe pen Tsjecho-Slowakije bezetten. De leiders van willen overleggen, hoe men deze aangelegenheid het best kan regelen. Naar Reuter ln goedingelichte kringen in Praag vernam, heeft Rusland er bij de Tsjechoslowaakse regering op aangedrongen, dat zij openlijk zal erkennen, dat de bezet ting door Russische en andere Oost europese troepen in totaal onge veer 700.000 man gerechtvaardigd en noodzakelijk is. Partyleider Hoe sak heeft dit tot dusver geweigerd, maar conservatieve krachten in de party hebben „bewijzen" aan gevoerd, dat de ondermijnende, acti viteit van het Westen en de kracht van de progressieve „anti-commu nistische'' stromingen gedurende de periode van liberalisering onder Alexander Doebtsek gedurende 1968 de bezetting noodzakelijk hebben gemaakt om de „successen van het communisme" te verdedigen. voor een nieuw offensief. Enkele Zuidvietnamese generaals zeggen, dat de tegenstanders „aan het einde van hun krachten zijn", maar er zijn Amerikaanse officieren, die vin den dat de luwte in de strijd kan worden uitgelegd als een antwoord op de terugtrekking van een eerste Amerikaanse troepencentingentZij wijzen erop, dat de pauze intrad na de conferentie van Midway, waarop de presidenten Nixon en Thioe de terugtrekking van 25.000 Ameri kaanse militairen bekendmaakten. NEW YORK (Reuter) Het Amerikaanse publiek is vergevens gezind ten aanzien van senator Ed ward Kennedy over het auto-onge luk waarbij hij onlangs betrokken is geweest. Dit blijkt uit een opinie onderzoek dat gisteren in het tijd schrift Time is gepubliceerd. Tege lijk echter staat een groot aantal mensen sceptisch tegenover Ken nedy's verklaring van het ongeluk en zijn gedrag daarna. Van de on dervraagden vindt 68 procent het oneerlijk om kritiek te hebben op de manier waarop Kennedy na het on geluk heeft gereageerd „omdat iedereen hetzelfde had kunnen over komen". Velen menen echter dat Kennedy niet de waarheid heeft verteld, een meerderheid vindt dat hij niet vol doende heeft verklaard wat hij op de feestavond of met het verdron ken meisje heeft gedaan. Veertig procent meent dat Kennedy in een crisis in paniek is geraakt en daar mee heeft getoond dat hem éeen hoge post, zoals president, kan wor den toevertrouwd, vijftien procent is er niet zeker van en 45 procent is het met die opvatting niet eens. MAANDAG Paviljoentheater 8.15 u. Nederlands Centrum voor Amateurtoneel/Neder lands Jeugdtheater: „Blues voor de manke man". DINSDAG Openluchttheater Zuiderpark 2.00 u. „Swiebertje ln de knel" WOENSDAG Openluchttheater Zuiderpark 2.00 u „De nieuwe avonturen van Dik Trom Oude Kerk (Keizerstraat 8) 8.00 u. Sander van Marion, orgel m.m.v. het Fagottrio Henk de Wit. Promenade (Scheveningen) 8.00 u. „Harmonieie St Caecilia" DONDERDAG Openluchttheater Zuiderpark 2.00 u. Hocus Pocus Pilatus Pas. Antoniusclubhuis Vakantlebf den „Zet 'm op Ozo" 2 en 4 u VRIJDAG Rynlandslyceum (Apollolaan 1 le evangelie-samenkomst, afd geest. Spr. dhr. Bulthuis 8 uur Tltus Brandsmalaan 76 „De Dul] Clubhuiswerk handenarbeid 8-] nam. Oude Vest 13 Evangelisatie tengem. Ecclesia 8 uur nam. tn^1ttoriCcerk °rgelconcert Albe Klerk 8.15 uur nam. LEIDSE BIOSCOPEN Lido: „Wat deed jy ln de 1 rmunmiC" 2.30. 7 en 9.15 u„ zor 4.45 en 9.15 u. (14 Jr.). L"x'n -£a Je weg, of ik nei weg 2.30. 7 en 9.15, zon. 2.30. 7 en 9.15 u. (a.l.) I oó«tui,,o: ■•Samen uit. samen R°' 9.?5u (£j.) 15 U" ZOn" 2"30' 4 45H0 Trianon: „The sound of musicSta 8 uur, zon. 2, 5 en 8 u. (a.l.) je 1 Rex: „Top fotomodel" 2.30 7 elpr u zon. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 u. Nachtvoorstelling vrijd. en zat de 1 end jungle" 23.30 u. 18 jr.) fe Ca™™; "Half sex Pence" elke7vr dag 2.30 u. (a.l.), „De wet vaiUa' westen" elke avond 7 en 9.15 u (VCl' vryd. en zat. nachtvoorstelling u. „L'Amour" (18 jr.) De PASADENA nAP/ANP) De Ma-1 micro-organismen ontdekt, terwijl deop centimeters nauwkeurig te kun- riner-VII, die op 27 maart werd ge- muizen, die met. maanstof zijn inge- nen bepalen, evenals de variaties in lanceerd, passeerde vandaag de pla-1 spoten, geen ziekteverschijnselen ver-i deze afstand. Tevens kan de „drift neet Mars op een afstand van 32üy tonen. Het lijkt thans dus vrijwel J van de aardse continenten met be- kilometer. Zaterdagavond begonnen 1 zeker, dat de maanreizigers geen be- hulp van deze reflector nauwkeurig de camera's de eerste foto's op een I smetting hebben opgelopen. Niette- afstand van 1.8 mij. km van de pla- min zijn twee onderzoekers van het neet Mars te nemen en door te sei-1 maanstof thans bij de ruimtevaar- nen naar de aarde. Zij bleken van1 ders in quarantaine ondergebraent. nog betere kwaliteit te zijn dan de nadat zij vermoedelijk met maan- opnamen van de Mariner-VI, die vo- j stof in aanraking zijn gekomen. In rige week zeer onthullende „portret- quarantaine tot 11 augustus bevin- ten" van de rode planeet vervaar- den zich thans 19 personen, digde. Nummer VII passert de zuid -De twee nieuwelingen in het lsc- pool van Mars, terwijl nummer VI latiecentrum waren bezig met ma- speciaal het evenaargebied onder de nipuleren van het geïsoleerde maan- loep nam. stof door middel van rubber hand- De leider van het Apollo-project. I schoenen, waarin een lek ontstond, de twee landen zouden j Samuel Phillips heeft verklaard, datHet lek kan snel worden gedicht. in 1981 Amerikanen op Mars zullen kunnen landen wanneer reeds than--" met de voorbereidingen wordt be gonnen. De lancering van het ruim tevaartuig zou moeten plaats vinden van een om de aarde cirkelend ruimtestation. Voordien zullen te be ginnen in 1973 onbemande ruimte vaartuigen op Mars moeten landen ('het Viking-project) om de planeef te onderzoeken zoals de Surveyors dat hebben gedaan met de maan voordat daar mensen konden landen Vissersboot geëxplodeerd De Deense vissersboot „Tabor" is op 8 kilometer ten zuidwesten van Roed- byhavn geëxplodeerd. De twee op varenden zijn omgekomen. Vermoed wordt, dat het schip op een mijn uit de Tweede Wereldoorlog is gevaren. tWCC mciii I servatorlum in, een laserstraal door de reflector teruggekaatst te krijgen 111 quarantaine j Daardoor weet men thans ook pre cies, waar de Eagle met Armstrong Bij het onderzoek van de door j en Andrin is geland. Men hoopt met Armstrong en Aldrin verzamelde behulp van de laser-reflector de maanstenen en maanstof zijn geen afstand tussen aarde en maan tot worden gemeten. Men verwacht dar. de reflector nog tien jaar gebruikt zal kunnen worden. Buitenplaneten Een groep ruimtevaartdeskundigen heeft aangedrongen op onmiddellijke voorbereiding van vluchten van on bemande ruimtevaartuigen naar de buitenplaneten Jupiter. Saturnus, Uranus, Neptunus en Pluto. In de tweede helft van de jaren zeventig staan deze planeten toevallig- in gunstig onderlinge positie, dat zelte een .tournee" van één onbemand ruimtevaartuig langs al deze plane ten mogelijk is, maar bovendien zijn aparte missies van bijzonder groot wetenschappelijk belang. Een zo gunstige onderlinge positie van de planeten komt pas over ongeveer I tweehonderd jaar voor het eerst weer Na twaalf dagen zoeken heeft men j voor. thans de laser-reflector gelocali-1 Bovendien werd aangedrongen op seerd die de Apollo-bemanning op de landing van een onbemand ruim de maan heeft achtergelaten. Vrij- j tevaartuig op een van de planetoi- TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal Heuff, Wassenaar* deryen van Paul Arntzenlus. 's] dags t/m. 's zaterdags van 101' bovendien op de dinsdagavondei 810 uur. (Tot en met 20 augu Rijksmuseum voor Volkenkunde kantiefilms voor de Jeugd Din woensdag- en donderdagmiddag nam. (tot medio augustus). Molenmuseum „De Valk" (Dai van 10 uur voorm tot 6 uur nam, nag 15 uur nam Maandags ges Jeugdmuseum (Koppenhlnkste Tentoonstelling over de natuur e tiek uit grootmoederstyd. (uitslu zaterd. van 11-17 nm. en na v« Cronesteinkade 2), Dag. 105 uur; Rijksmuseum van Oudheden penburg 28): Werkd. 10 uur voo 5 uur nam.; zond. 15 uur nan Rljksmuseun voor olkenk (Steenstraat 1) dag, 106 u.: '1 'lags 1- R uur aam, Ned.-Legermuseum: Geopend c dag tot ei met vrijdag 9 uur voo 5 u nam. zon. en feestdagen uur nam Rijksmuseum voor de geschlï der natuurwetenschappen. Dag. uur zone' 14 uur Heempark Oegstgeestenveg (KI polder) Flora van eigen bodem, van 8 uur voorm - 5 uur nam. mei t.e.m. oktober op zat. en zoni uur nam. Galerie Van der VUst (Boterm» Frans de Haas (schilderijen en gri Lyd de Jonge van Zwiinsbergen zaieken en plastieken) en Gerrtt der (schilderyen), dinsdag t/m 2 9-6 uur (t/m 28 augustis). De Lakenhal Penningparade (ui eigen bezit) Dagelijks van 10-6 zondag 1-5 uur (t/m 31 augustus) AVOND. EN NACHTDIENS1 APOTHEKEN TE LEIDEN. Geopend voor spoedeisende gevi Zuider Apotheek Lammenschansï tel 23553 De zaterdag-, zondag-, a< en nachtdienst van apotheek R. Beest Smallenburg te Leiderdor van Apotheek Voorschoten wordt 1 genomen door de Zuider Apotheei Oegstgeestse Apotheek Is geopend. Gemeenschap Zuid-West. Hulpverlenlngs- en lnformatled' Hulpverlening tel 24101 (b.g.g 21 Informaties tel 33921. Behandeling na ongevallen, De poliklinische behandeling m gevallen wordt van dinsdag 12 tot woensdag 12 uur waargenl door het Diaconessenhuls. Vrijds uur tot zaterdag 12 uur door h£ Elisabethziekenhuis (Hooigracht)' andere werkdagen en op zond door het Academisch Ziekenhuis. WEERRAPPORTEÏ Van hedenmorgen maar de mannen werden onmiddel lijk „ingesloten' Reflector gelocaliseerd man I fiag slaa£de men er in het Lick-ob- IIldII j servatorlum den, die tussen Mars en Jupiter om de zon draaien. Dit ruimtevaartuig zou grondmonsters moeten nemen en naai* de aarde terugbrengen. Bo vendien zou een ruimtevaartuig de komeet Holley moeten gaan onder zoeken, die in 1986 weer in de buurt van zon en aarde komt. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder onbewolkt onbewolkt mist mist onbewolkt half bew. I.uchth. R'dam onbewolkt Twente licht bew. Vlisingen onbewolkt Zuid-Limburg onbewolkt Aoerdeen Athene Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Grenoble Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen ïürich half bew. zwaar bew. mist mist licht bew. zwaar bew. onbewolkt half bew. onbewolkt licht bew. onbewolkt zwaar bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt zwaar bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onweer onbewolkt onbewolkt half bew. zwaar bew, onbewolkt onbewolkt mist 1 uur. u N OJ öi s 24 14 25 14 25 14 22 12 26 12 21 17 23 12 24 14 22 15 26 13 17 11 131 26 20 26 20 32 17 27 15 25 14 27 16 26 13 26 13 22 9 25 15 25 15 26 18 28 16 20 14 26 32 15 28 18 17 25 17 28 21 27 14 24 12 27 18 22 9 30 16 25 12

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2