'GOUDEN TOEKOMST VOOR DOORKIJKMODE' Uw Leidsch Dagblad Rechter krijgt na aanrijding onder invloed rijbewijs teruj André Courrège: mee op vakantie Rik van looy in Belgische ploeg voor Zolder Intelsat LET OP PRIJS EN NIET OP LOZE KRETEN PAGINA 8 LEIDSCH DAGBLAD in het dorpje by hun buitenhuis in Pau. Inkopen, die overigens niet al tijd zonder moeilijkheden verlopen Zo moest Courrège vorig jaar zijn vrouw op het politiebureau komen afhalen en mocht ze alleen met hem mee als ze de wachtcommandant schriftelijk wilde beloven dat ze het jasje van haar man aan zou trekken „Ik geloof niet, dat ik een goed couturier zou kunnen zijn, zonder voortdurend contact met een vrouw te hebben, die je precies kan ver tellen waarom zij een bepaalde jurk onpraktisch vindt", aldus Courrège Courrèges stermannequin Ta- nia Machenaud poseerde exclusief voor ons blad in een hoekje van de boetiek in een creatie van de succesvolle Parijse couturier. IfkM £-&> PARIJS (GPD) André Cour rège, de Parijse couturier, die de mode al jarenlang een stap voor is. gunde zich deze week nauwe- lüks tijd om aan kleren te den ken. In zijn futuristische, melk witte atelier aan de Rue Francois Premier stond zijn portable-tv de BRUSSEL (ANP) Oud-wereld kampioen Rik van Looy. onder con tract bij de Nederlandse fabrieks- ploeg Willem 2//Gazelle, is gekozen in de Belgische ploeg voor de strijd om het wereldkampioenschap op de weg voor beroepsrenners, die op zon dag 10 augustus in Zolder wordt ge houden. De ploeg bestaat uit de volgende renners: Eddy Merckx. Julien Ste vens. Roger Swerts, Jos Spruyt, Gui- do Reybrouck. Roger de Vlaeminck, Eric Leman. Walter Godefroot, Her man van Springel en Rik van Looy Eerste reserve is Frans Verbeek en tweede invaller is Willy Vekemans hele dag aan en zelfs bekende Franse tv-actrices. die een nieuw jurkje bij hem kwamen uitzoe ken. kregen hem niet te zien Courrège sloeg geen enkele uit zending van de maanlancering „Ik geloof, dat de mode van mor gen bijzonder functioneel zal moe ten zijn, want het is gewoon absurd dat vrouwen zich in deze tijd van verregaande automatisering nog Ia- ten opslu.ten in jurken, waarmee ze nauwelijks de straat kunnen over steken". Aan het woord is André Courrège, de Parijse modeontwerper, die zich zelf liever geen couturier, maar kle- dingarchitect laat noemen. In zijn met schetsen voleehangen kamer, kwam een van zijn manne quins in een korte, witte stofjas bin nen, ze zag er uit als een spijbelend schoolmeisje dat de hele dag aan het strand had doorgebracht. Toen Courrege plotseling een idee voor de allerlaatste creatie van zijn collec tie kreeg, liet ze zich bereidwillig uit haar mantel helpen en knipte ze zelfs niet met haar ogen. toen hij met een viltstift op haar lichaam de lijnen voor het patroon voor een nieuwe jurk uitzette. Courrèges noemt zich liever geen couturier, maar een kle- ding-architect. Hij is dan ook de enige Parijse mode-ontwerper, die zijn nieuwste creaties niet op papier zet. maar op zijn manne quins tekent. Beste garantie ,Jk ontwerp al jaren zo. het is gewoon de beste garantie voor een goede pasvorm, want uiteindelijk is iedere vrouw verschillend en boven dien probeer ik altijd om het figuur van ee nvrouw zo min mogelijk te camoufleren. Voor mij hoeft kleding niet meer dan een voldoende be scherming tegen koude en warmte te zijn". Courrège, de man, die twee jaar geleden de doorkijkmode lanceerde, is er van overtuigd, dat in 1975 nie mand er meer vreemd van zal op kijken wanneer een vrouw zonder blouse op straat verschijnt. Trouwens zijn echtgenote Coque- line schrikt er nu al niet meer van terug om uitsluitend gekleed in een pantalon boodschappen te gaan doen ADVERTENTIE Üw Leidsch Dagblad wil gaarne mee met vakantie als U wilt helpen, doort gebruik te maken van het hieronder afgedrukte vakantieformulier. dit tenminste 8 dagen voor Uw vakantie aan ons in te zenden. ons niet op te bellen voor opzending of Inhouding van de krant Tele fonische opdrachten kunnen wy niet aannemen. Als brief verzenden en frankeren met 26 ot. Ons HUISADRES INaam Straat: Woonplaats jWty hebben een Maand Postabonnement doorhalen wat niet van toepassing ia. De koninklijke familie in Porto. Van links naar rechts Prin ses Irene, Prinses Margriet en mr. P. van Vollenhoven (Van onze correspondent)) HAARLEM (GPD) Een 60- jarige Haarlemse rechter, die in februari van het vorig jaar na gebruik van alcohol op de Zuider- houtlaan in Haarlem een dodelijk ongeval veroorzaakte, mag weer autorijden. Hoewel de zaak - thans anderhalf jaar na het ongeval - nog moet voor komen. heeft de rechter zyn rybewys inmiddels teruggekregen. Omtrent de datum van de rechtszaak is nog niets bekend, aangezien het gerechtshof in Den Haag eerst nog een bezwaar schrift van de Haarlemmer tegen de dagvaarding ;noet behandelen. De rechtbank te Den Haag had dit eerder afgewezen. Op 21 februari 1968 stapte de rech ter in zyn auto. nadat hy tevoren enkele glazen wodka had gedronken. De wagen slipte op het door sneeuwval glad geworden wegdek van de Zuiderhoutlaan en raakte daarbij de 18-jarige bromfietser Henk Lam- mers uit Hlllegom, die ter plaatse overleed. Bij het onderzoek bleek, dat de rechter en alcoholpromillage van ruim 1 pet. had. Na het ongeluk werd hij als lid van de Haarlemse recht bank geschorst. Deze schorsing is nog steeds van kracht Tijdens het vooronderzoek, dat ruim een jaar in beslag nam, deden zich enkele moeilijkheden voor. Deze hielden verband met het feit dat de rechter zich tegen de tenlastelegging verzette en daarbij volgens onze zegs lieden twee Haarlemse agenten van politie, die deze zaak hadden behan deld. het verwijt maakt dat zy een onjuist beeld van het gebeurde had den gegeven. De betrokken agenten zyn hierover nogmaals gehoord en in het gelijk gesteld. Aangezien het een Haarlemse rechter betrof werd de behandeling verwezen naar de rechtbank in Den daag. Doordat de verdachte bezwaar aantekende tegen de dagvaaring. werd de berechting die oorspronke lijk in januari van dit jaar zou plaats vinden, uitgesteld Toen de rechtbank de bezwaren on- KAAP KENNEDY (AP) Van Kaap Kennedy is gisteravond na herhaalde malen uitstel de commu nicatiesatelliet Intelsat-III gelan ceerd. die in de plaats moet komen van de gelijknamige kunstmaan, die in juni is uitgevallen. Morgen zal de satelliet op bijna 36.000 km hoogte op een „vaste" plaats boven de At lantische Oecaan worden gebracht De nieuwe Intelsat had voor de vlucht van de Apollo gelanceerd moeten zijn om de televisieverbin dingen met Europa te verzorgen. Moeilijkheden met de lanceerraket zorgden echter voor langdurig uit stel. De by na 300 kg wegende satelliet heeft een capaciteit van 1200 gelijk tijdige telefoongesprekken benevens vier televisie-uitzendingen. gegrond achtte, ging de jurist in be roep bij het gerechtshof, dat het bezwaarschrift op 1 september in be handeling zal nemen. Indien ook dit rechtscollege afwijzend beschikt, kan hy nog in cassatie gaan by de hoge raad. In dat geval zal de zaak pas volgend voorjaar dienen. Los van deze procedure had de rech ter een jaar geleden ook een bezwaar schrift ingediend tegen de intrekking van zijn rybewys. Dit heeft hy kort geleden teruggekregen. Een gang van zaken, die in dergelijke gevallen - rij den onder invloed met dodelijke af loop - niet erg gebruikelijk is. De ouders van de verongelukte jon gen kunnen het idee niet van zich afztten, dat er met de rechtspraak in' Nederland iets mis is. De heer Lammers: ieder ander was veel eerder berecht. Het is vaak zo, dat hoe langer en zaak wordt aan gehouden, des te milder de straf uit valt. Deze man kent alle middelen om de zaak op de lange baan te schuiven. De heer Lammers heeft de Haags advocaat mr. Schwanebeck ingesch keld om de juridische procedure vu naby te volgen. Een week geleden heeft de vader van het slachtoffer nog een brief aan de Haagse recht bank geschreven, waarin hy erop u drong de rechtzitting zo spoedig mo gelijk te doen plaatsvinden. tyd te bi) ond get. On* VAKANTIE-ADRES k: straat no. plaatsnaam (Bij tijdelijke inhouding, bovenstaand vakantie-adres niet invullen, maar wel datum le en laatste dag van inhouding). OPZENDEN/INHOUDEN: doorhalen wat niet verlangd wordt. laatste dag Duidelijke opdrachten voorkomen teleurstelling. Kosten van opzending/inhouding. Voor Nederland, België en Luxemburg, f 1,25 per vakantieperiode. Bulten de Beneluxlanden f 0,40 per dag. Luchtpost f 0.60 per dag Voor tijdelijk in te houden kranten wordt by restitutie van het teveel be taalde abonnementsgeld f0.50 ln mindering gebracht voor administratie kosten. Consumentenbond: HAARLEM (GPD) De Consu mentenbond heeft onderzocht of de beloften van schuurmiddelenfa brikanten in him reclameleuzen in derdaad worden waargemaakt. De bond constateert dat deze kreten al lemaal op z'n minst overdreven moeten worden genoemd. Het ene poeder schuimt, doodt en bleekt niet meer en krast niet minder dan het andere, aldus de bond. De huisvrouw kan zioh by haar keuze dus rustig door de prijs laten leiden en niet door kreten als: „Schuimt en kan niet krassen", „doodt 99 pet. van alle huis- houdbacteriën", of „met dubbele bliksembleekwerking". De Consu mentenbond heeft om de vrouw bij haar keuze te begeleiden in de gids die dezer dagen verschijnt een overzicht gegeven van inhoud en prijzen per 100 gram. Damestennisploef uitgeschakeld LE TOUQUET ANPNederig heeft zich gisteren in LeTouquetnl kunnen plaatsen voor de halve fin les van het toernooi om de Co« Annie Soisbault voor landenploeg van tennisspeelsters tot 21 jaar. de kwartfinales liepen de Nederlan se meisjes tegen Hongarije een slissende achterstand van 30 In het eerste enkelspel verloor dith Salomé met 64, 62 van J dit Szorenyz. Daarna leed Nora Blo een nederlaag tegen Agnes Graca 64, 46, 7—5. Ook 't dubbelsp ging (met 61, 63) verloren vo Nederland. Naast Hongarije plaatsten Rusland. Frankrijk en Tsjecho-Sl wakye zich voor de halve eindstr den. De Nederlandse jongens versloeg gisteren in Tarragona Zweden in strijd om de Galea-beker. Fred Hemmes won twee partjji en wel tegen Birge Anderson (8- 26 en 6—2) en tegen Ter je Lara (5—7, 6—1 en 6—3). Jan Hordijk verloor van Lars (64, 46 en 36) en vam Andera (3—6 en 3—6». In het beslissende dubbelspel zep vierden Hordijk en Hemmes over Zweedse team (Larsen en Johansoi met 6—2, 6—8 en 6—4. WÈÈ&ÊÊuiÊIÊBi A Ét VOETBAL De vierde interlandwedstrijd tus sen Oost-Duitsland en Rusland is gisteren in Leipzig in een geiykspel i22» geëindigd. Bij de rust was de stand eveneens gelyk: 11. Er wa ren 90.000 toeschouwers. WIELRENNEN De Pool Hanusik heeft de vierde etappe van de Ronde van Polen, een rit over 177 kilometer van Kwdzyn r.aar Lebork gewonnen. Hanusik maakte met onder anderen de Rus Koelibin deel uit van een kopgroepje van vier renners dat 2Ii minuut voorsprong had op de leider in de algemene rangschikking, de Pool Matusiak. WIELRENNEN De Schot Bill Bilsland heeft de vierde en voorlaat ste etappe van de Ronde van Schot land gewonnen. Hy legde de 167 kilo- meter van Dumfries naar Dunbar af in 4 uur en 45 seconden De Engels man Jolly behoudt de leiding in het algemeen klassement. Adri Wouters en Wim Prinsen gingen als vyfde en zesde over de streep. In het algemeen klassement is Henk van Vught de beste Neder lander. Hy Ls zesde met een achter stand van 2 minuten 22 seconden op Jolly. Zwemmen De oostduitser Wolf ram Sperling heeft vrydagavond tydens zwemwedstrijden in Leipzig de 400 meter wisselslag persoonlijk gewonnen in 4 minuten en 44.4 sec. Hy kwam slechts 0.4 spconde tekort op het Europese record dat in han den is van de Westduitser Michale Holthaus. Het betekent wel de beste Europese seizoenprestatie op dit nummer Alleen de Amerikaan Gary Hall (.4.38.7) was dit jaar sneller. GSTAAD (ANP» De als eerst geplaatste Tom Okker heeft In d kwartfinales van de open Zwitsen tenniskampioenschappen de Brits beroepsspeler Roger Taylor vertil gen met 1—6, 6—4, 6—3. In de hal ve finales ontmoet Okker nu d Fransman Francois Jauffret, die verrassende wijze de Amerikaan* professional Marty Riessen met 24 97. 97 uitschakelde. Naast Rfl Emerson bereikte ook de Zuidaih kaan Cliff Drysdale de laatste vl« Hij versloeg de trainer van de suc cesvolle Britse Davisoupploeg Owei Davidson (Ausbr.) met 6—3. 6-1 Ook in het herendubbelspel be reikte Okker de halve eindstrijd. Met zyn partner de Amerikaan Riessei versloeg hij het Deense broederdul Ulrich met 62. 61. Billie Jean King, de onttroond) dr ievoud ige W im bledonicampioene. zal in Gstaad haar revanche op de Britse Ann Jones niet krijgen. In de kwartfinale van het damesenkelsprf schakelde de charmante Italiaanse Leo Pencoli haar gisteren in t*W sets uit. Ondanks pijnstillende injec- ties had Billie Jean King zeer verf I last van een verwonding aan de d- I ieboog. De als 2e geplaatste Ame rikaanse verloor met 6—3, 63.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 8