Juan Carlos speelbal van F rancos erfgenamen Sommige politici verwachten, dat Kennedy ontslag zal nemen Molniya Elke oude heeft een triest verhaal Een niet zo erg uitgesproken persoonlijkheid Stropop UNIEK VOOR LEIDE Gevechtspauze in Zuid-Vietnam Rijbewijs tijdelijk ingetrokken Luns voldaan over Brussel PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 24 JULI Ij» Onze correspondent in Bonn, Rudolf Bakker, verplaatst binnenkort, zijn zetel naai- Rome. In een aantal ar tikelen waarvan vandaag het laat ste geeft hij zijn eerste indrukken. „Call me Alfred" zei de kleine don kere man met potloodsnor. parel witte tanden, een enorme blauwe pet op 't hoofd, van de CIT (Com- pagnia Italiana Turismoi. Ik stap te 's ochtend net voor het ontbijt uit de nachttrein die me uit Rome naar het nog donkerder zuiden naar Bari had gébracht. In de eetzaal van het hotel „Delle Nazio- ni", begon Alfred zich driftig voor me in te spannen. Hij had zijn pet afgezet en vertoonde hij een pik zwarte bos gepommadeerd haar. Zijn steeds op de loer liggende glim lach om de gast terwille te zijn had iets melancholieks. Alle iets oudere Italianen hebben hun droevig verhaal. Alfred die natuurlijk voor z'n landgenoten Al fredo heette was in Egypte ge boren en groot geworden. Zijn vader bezat er een naar Alfredo's zeggen uitgebreid autobandenbedrijf. Maar Nasser had alle buitenlanders zon der vorm van pardon buiten de grens gezet. En zo moest Alfred van voren af aan beginnen, in'een voor hem vreemd land. Dag en nacht stond hij nü voor buitenlandse gasten gereed. In het kantoortje van de CIT leed hij kennelijk onder de wrange dictatuur van een wat buikige oude heer in een wit over hemd (Bij Alfred's uniform hoort een iets artistieker blauw 'Over hemd). Toen h'ij me bij mijn vertrek naar de nachttrein naar Milaan bracht, glimlachte Alfred zijn treurige lach. Hij had de hele dag Amerikanen door Bari gereden, en voorwaar, in Ban is verdraaid weinig te zien behalve de oude stad met het schrijnende kinderoverschot. .^Krijg je nu overuren betaald?", vroeg ik in m>jjn Westerse onnozelheid. Het antwoord bestond uit een blik en een woord dat niet in druk her haalbaar is.Toch durfde ik Al fred geen fooi te geven, Tenslotte had zijn vader een, bandenbedrijf gehad. In Rome lunchte ik in „Cinecitta" met een kleine man van tegen de zestig. Een type dat in Franse films altijd opduikt als'de cocu waarom gelachen mags worden. Het was smoorheet geweest in Cinecitta en wë hadden alleen de cowboyfilm gezien. Het was mijn gids er om te doen de conversa tie aan de gang te hóuden hoewel we beiden het liefst in slaap 'wa ren gevallen. Ik vroeg naai- zijn ge zin. Hij had een dochtertje van acht. Na de oorlog was zijn leyeri pas be gonnen. Als deelgenoot aan Musso lini's veldtocht tegen het volk van de Negus was onze vriend later in Britse krijgsgevangenschap ge raakt. Acht jaar had 'hij ih Kenia in een gevangenkamp gezeten. Toch was hij nu kennelijk gelukkig, want hij vroeg tpe bij 'n; kdmende gelegenheid zijn jonge gezih te ko men bezoeken. Maar op de achter grond knaagde de twijfel: waar ben ik als mijn dochter iclittien té? Al les de schuld van Mussolini, na tuurlijk. Ik word naar de Piaza Loretó gere den door een oud-mecaniciën van de Alfa-Romeofabrfek. Hij werkte als chef-mecaniciën in Parijs en in Zuid-Amerika na de oorlog. Als socialist deed hij mee aan het ver zet tegen het fascisme. De gepen sioneerde mecaniciën spreekt vloei end Frans en Spaans. Hij leest Stendhal en Balzac, en studies over de Tweede Wereldoörlog. Twee jaar lang was hij ondergedoken in de bergen, zijn vrouw en twee kin deren in Milaan achterlatend. „Als ik er aan denk aan welke idiote ri sico's ik hen heb bloot gesteld, be grijp ik niet meer wat ik toen heb gedaan", vertelt hij me. En:,,het heeft toch allemaal zo weinig zin gehad, maar ik was voor gerech tigheid". Zijn zoon is tekenleraar op Sicilië, omdat de vader in- Milaan niét o- ver genoeg kruiwagens beschikte. Toch wil niemand een dictator te rug. De enige wens: met rust ge laten worden in de kleine kring van papa. mamma en de kinderen. (Door Jan van Beek) Prins Juan Carlos de Bourbon de Bourbon, de man, die gisteravond trouw heeft gezworen aan de Spaanse grondwet, als opvolger van dictator-generaal Francisco Franco, heeft zich de laatste jaren voornamelijk gedemonstreerd als een nogal on zekere en vooral onduidelijke persoonlijkheid. Dat kan moeilijk anders, want Juan Carlos leeft, ook na de officiële proclamatie van generaal Franco, in een situatie, die alleen maar twijfel en vragen oproept. Generaal Franco heeft in zijn ruim dertigjarige en betrekke lijk stabiele regeringsperiode bewezen een politiek strateeg te zijn die ten onrechte is onderschat. De benoeming van Juan Carlos tot zijn opvolger bewijst dit opnieuw. der als haai' zoon Don Juan onmid dellijk weer de ballingschap in. Juan Carlos is gebruikt als een speelbal tussen de politieke machten in het land De controverse rond het koningschap die in Spanje heerst, maakte het noodzakelijk dat Franco de enige werkelijke preten dent. de 56-jarige Prins Juan Bour- bon-Battenberg, zoon van de laatste Spaanse Koning. Alfons XIII, pas seerde. De aanspraken van het Car- j lisme. dat na dertig jaar eindelijk de prijs betaald wilde zien voor de - steun in de burgeroorlog aan Franco verleend, diende te worden gedes- I avoueerd om de tegenstellingen niet nog groter te maken. Alleen de on- j uitgesproken persoon van Juan Car- j los heeft een kans gekregen en dat stempelt hem direct tot de stropop j van de achterban van Franco, die i volgens de proclamatie van gister- j avond, duidelijk het mandaat heeft gekregen naar goeddunken met hem te spelen. De vraag is gewettigd of deze één- endertigjarige Juan Carlos ook in de I toekomst met zich zal laten spelen Intriges De willekeur van het Spaanse staatshoofd, heeft Juan Carlos altijd gelaten over zich heen laten gaan. Ter compensatie van het gemis van zijn familie heeft hij de deuren van zijn paleis opengezet voor andere ballingen, de Griekse koninklijke fa milie. Ex-koningin Frederika voert de scepter over de huishouding in „La Zarzuela" gedurende vele maan den van het jaar. Veel Spanjaarden zijn van mening dat haar niet af latende intriges, die reeds eerder haar zoon Constantijn ongewild ten val hebben gebracht, hun fatale uit werking op de toekomst van haar schoonzoon niet zullen missen. Juan Carlos is afgestudeerd aan de militaire academie van Zaragossa waar generaal Franco veertig jaar geleden directeur was. Een afgeron de academische vorming heeft hij niet gehad. Franco vond dat niet nodig, omdat hijzelf tenslotte ook de universiteit had ontlopen. De laatste Van het antwoord daarop hangt af jaren krijgt Juan Carlos in zijn pa- of deze benoeming ook maar de léis les in de politieke doctrine van schijn van een politieke oplossingFranco. De concurrentie die hij de heeft. Van Juan Carlos zeggen zijn te genstanders, dat hij juist dom ge noeg is om een kanon in de verkeer de richting te kunnen afschieten. Tot grotere prestaties heet hij niet in staat. Zijn weinige medestanders noe men hem een intelligente jongen met een grote interesse in vele zaken en een hartelijk en open karakter. Veel verder gaat de kwalificatie nu ook weer niet. Geen „inspraak" Al op heel jonge leeftijd wordt hij MOSKOU (AP) Rusland heeft gisteren een nieuwe communicatie satelliet in de Molniya-serie gelan ceerd naar een sterk elliptische baan, waarvan de hoogte varieert van 40.000 tot 500 kilometer. De satel liet is bedoeld voor telefoon, radio en televisieverbindingen tussen Rus land en de oostelijke helft van Si berië. Het is de twaalde in deze reeks, waarvan de eerste in 1965 werd ge lanceerd. Intussen heeft Amerika nog steeds moeilijkheden met de lancering van de communicatie-satelliet Intelsat- III, die al vóór de Apollovlucht in de ruimte had moeten zijn.: Gis teren werd de lancering vijf minu ten voor het einde van het aftellen afgelast omdat een lekke brandstof- klep ontdekt werd in de draagraket. Syndicaten Dit laatste kan hem in de na bije toekomst ernstige problemen op leveren. In feite vormen de syndi caten de enige macht in Spanje afgelopen jaren van andere troonpre tendenten heeft gehad, hebben hem daarbij weinig voordeel opgeleverd. Prins Carel Hugo liet de laatste Ja ren zijn carlistische volgelingen meer en meer in de steek om contact op te nemen met industriëlen en econo mische leiders van het land en met de studenten. De populariteit die hij onder deze groepen kreeg, veroorzaak ten tenslotte zijn uitwijzing. Juan Carlos is in deze kringen nooit ge zien. Zijn jongste neef, Alfonso Bourbon-Dampierre, zoon van Don Jaime, doofstomme broer van Don Juan, heeft zich altijd met de opper- door zijn vader Prins Juan aan de machte vakbonden, de syndicaten zorgen van generaal Franco toever- i beziggehouden. Hij houdt lezingen en trouwd. Tweemaal is het bijna tot opent congressen. Ook in dit milieu een openlijke ruzie tussen Don Juan jS juan Carlos een vreemde, en Franco gekomen over de opvoe- ding van de jonge prins. Don Juan was van mening dat de knaap naar de universiteit moest. Franco vond de militaire academie meer dan vol doende. Wat Juan Carlos zelf wilde, werd liem niet gewaagd. Waarschijn lijk is hem in de afgelopen eenen dertig jaar nooit wat gevraagd en heeft hij alleen maar mogen doen wat de slimme generaal van hem wil de, Eén van de meest opvallende fa cetten in de persoon van generaal Franco té dat hij alle fantasie mist. Hij kent ook geen humor. Hij houdt van historische romans en daaruit zal hfj ongetwijfeld zijn ideeën heb ben geput over de wijze waarop een jonge prins zich op het koningschap moest voorbereiden. Met zijn enor me voorkeur voor het monarchis tisch verleden in de middeleeuwen té het best mogelijk dat h'J zijn ge dachten heeft ontleend aan de vijf- tiende-eeuwse rooms-katholieke Ko ningen Ferdinand en Isabella. En daarmee té Juan Carlos dan geïndoc trineerd. Weinig mensen in Spanje kennen hem. Journalisten werden sporadisch bij hem binnengelaten in zijn som bere palelsje „La Zarzuela". op gerin ge afstand van de residentie van géneraal Franco zelf, „El Pardo". Degenen die toegelaten werden wa ren overtuigde aanhangers van het regime en beperkten zich tot een serie stereotiepe wagen, waarop geen persoonlijk antwoord mogelijk was. De persoon van Juan Carlos bleef in die interviews verborgen achter de gordimen van de Spaanse politieke taboes. naast het leger, waarvan overigens alleen de landmacht Juan Carlos on voorwaardelijk steunt. Luchtmacht en marine zijn onzekere factoren. De syndicaten echter zijn het minst mo narchistisch ingesteld en hebben zich vele malen openlijk voor het herstel van de republiek in Spanje uitgesproken. In hoeverre Juan Car los zich met de vakbondsleiders van wie er velen voortkomen uit de socialistische vakbonden van voor de burgeroorlog zal kunnen verstaan, zal beslissend zijn voor het moment waarop hij niet langer aan de hand van Franco zal lopen en zelfstan dig de Spaanse staat zal moeten lei den. Omdat in de ideologie van Fran co het staatshoofd van Spanje re presentatief té voor de politieke een heidsdoctrine van het regime, krijgt Juan Oarlos een duidelijke politieke taak. Door zijn opleiding in strenge af- De enige menselijke -presta tie die het Spaanse volk ooit van Juan Carlos heeft gezien: met een karateslag slaat hij een plank doormidden. ven, met de steeds groeiende opposi tie en het onverwoestbare streven naar wijheid. Hij heeft eens in een interview gezegd dat zowel democra tie als vrijheid hem ernstig ter har te gaan. Wanneer hij zou trachten deze wijheid in de toekomst toe te laten, dan ontketent hij- een serie politieke stromingen die hem als va zal van het tijdperk-Franco pijlsnel DONDERDAG Circustheater, 20.15 uur: Hoofdstad Operette: .Die Csardasfürstin" van Emmerich Kalman. DAGELIJKS Folkclub .(Noordeinde 90), 21 uur- Daniël de Bobine (Parijs) en vrij en zat. m.m.v. Leo Unger. Paviljoentheater. 20.30 uur (vanaf 19 Juli, behal ma en dl)ABC-ca- baret van Wim Kan en Corry Vonk: „Hop, hop. hop". WLLRKAPPOKTE1N Amsterdam De Bilt Deeleli Lelde L'incihoven Den Helder Luchtn. k dam onweer onweer licht bew. zwaar bew. onbewolkt licht bew. bew. Twente onbewolkt Vllssingen zwaar bew Zuid-Limburg half bew. Aberdeen Athene Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Geneve Grenoble Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga ivlallorca MUnchcn N.ce Oslo Parijs Rome Brockholm Wenen Zürlch regen licht bew. half bew. onbewolkt onbewolkt zwaar bew. mist zwaar bew, onbewolkt onbewolkt half bew. onbewolkt mist licht bew zwaar bew. geh. bew onbewolkt half bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt geh. bew. onbewolkt onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt uur. S s J 5 2t cS 'JJ 0> Of a a 0. vT O <fl 30 19 1 31 19 1 32 20 0 29 19 0 31 19 0 23 20 1 30 18 0 30 19 0 27 18 0 32 20 0 23 12 1 30 22 0 29 19 0 27 14 0 30 20 0 33 21 0 31 19 0 32 18 0 30 16 0 31 17 0 25 14 0 30 15 0 23 16 0 29 17 0 29 19 0 28 17 0 30 37 19 0 29 20 0 38 18 0 28 12 0 30 24 0 28 16 0 32 18 0 30 •20 0 29 14 2 29 14 0 30 17 0 ADVERTENTIE) DE KASTEN-SPECIALIS] Hooglandse Kerkgracht 47—49 hoek Nieuwstraat - Tel. O17I0-3ji) Ann model,en uniek in de kastenwereld. Haarlem - Den Haag - Leiden DONDERDAG Stadhuis (Burgerzaal) Bloemen^ toonstelling en Tsjechische kunst 10 voorm.-ll uur nam. SAIGON (AFP, AP) Zuid- Vietnam verheugt zich op het ogen blik in een gevechtspauze. Gisteren maakte de Amerikaanse legerleiding bekend, dat in de verstreken 24 uur geen enkele Amerikaanse sol daat was gesneuveld en slechts één gewond. Er hadden zich elf Viet- cong-beschietingen voorgedaan. Ge vechten tussen troepen waren na genoeg achterwege gebleven. De Amerikaanse en Zuivietnamese bevelhebbers zijn voor het merendeel van mening dat deze algemene rust past in de „Vietcong-cyclus" van of fensieven en perioden van hergroe pering. Generaal Earl Wheeler ver klaarde kortgeleden bij zijn terug keer in Washington van een bezoek aan Zuid-Vietnam dat de Ameri kaanse inlichtingendiensten vóór eind juli of begin augustus een nieuw of- over het hoofd zouden kunnen fensief van Vietcong en Noordviet- groeien. Niemand in Spanje weet of hij voldoende persoonlijkheid en in zicht hééft om een dergelijke si tuatie het hoofd te bieden. Door hem te benoemen, heeft generaal Franco opnieuw een incognito voor de po litieke toekomst van zijn land ge- zondering. té hij weinig bekend met I schapen, teneinde het over te kun de alternatieven die elders in de we- I nen laten In handen van de hechte reld leven. In Spanje vraagt men j clan van huidige bewindslieden, die zich af of hij ook bekend is met dc j de verzekering hebben gekregen dat alternatieven die in Spanje zelf le- I zij vrij spel zullen blijven houden. namezen verwachten. Amerikaanse B52-bommenwerpers hebben vanochtend vroeg zeven pun ten in Zuid-Vietnam gebombardeerd. Het Amerikaanse opperbevel maak te bekend, dat de toestellen in actie kwamen tegen vijandelijke activi teit, basiskampen, bunkers, tunnels en geschutsstellingen in een gebied, dat zich uitstrekt van 100 km ten noordoosten van Saigon tot 60 km ten noordwesten van Da Nang. WASHINGTON, EDGARTOWN (GPD, Reuter) Senator Edward Kennedy té gisteren voorlopig tij delijk zijn rijbewijs kwijtgeraakt, een maatregel van het Bureau voor registratie van motorrijtuigen in de staat Massachusetts. De staatswet ten schrijven namelijk voor, dat rij- BRUSSEL (AP) De Nederland- j se minister van Buitenlandse Zaken, Tinnen sold'Vit mr- Luns, onthulde gisteren, dat de EEG-partners van Frankrijk optimis- Ook zijn versohijningen in het tischer zijn dan ooit over de vooruit- openbaar lieten nooit iets zien van zichten onderhandelingen te begin- zUn persoonlijkheid. Braaf staat hij nen inzake het Britse lidmaatschap 'van de EEG. „Het doet mij genoe gen te kunnen zeggen dat er werke lijke vorderingen zijn gemaakt", al dus Luns tijdens het slot van een de rechterzijde van generaal Franco, altijd minstens een meter haar achteren. In zijn keurig ge sneden uniform lijkt hij een tinnen soldaat, onbeweeglijk, nooit iets zeg- I zitting van twee dagen van ministers gend. Hij munt nergens in uit, ten- van Buitenlandse Zaken van de EEG. minste, dat is nog nooit gebleken. Alleen werd in het verleden eens een foto verspreid, waarop hij met een karateslag een plank doorslaat. Dat is de grootste menselijke pres tatie die het Spaanse volk ooit van nem heeft gezien. Hij is gehuwd met de Griekse Prinses Sofia, die hem drie kinderen heeft geschonken; twee meisjes en een jongen, de kleine Prins Felipe rond wie generaal Franco een enkele maal bereid is geweest de gehele ko ninklijke familie te laten verenigen In Madrid. Dat was bij de plech tige doop. Onmiddellijk daarna kon den zowel de Spaanse konimgin-moe- Luns presideerde de zitting, die er mee instemde dit najaar een topcon ferentie van staatshoofden van de zes landen van de EEG te houden om het verzoek van Engeland op nieuw te bestuderen. Het voorstel voor een topconferen tie werd gedaan door de Franse mi nister van Buitenlandse Zaken, Schumann. Na de zitting verklaarde Luns aan de pers dat de Zes besloten hadden deze herfst drie voorbereidende zit tingen van ministers van Buiten landse Zaken te houden om de de tails voor de topconferentie vast te stellen. bewijzen automatisch worden inge trokken wanneer een onderzoek wordt ingesteld naar verkeersover tredingen. De intrekking blijft in elk geval van kracht totdat een gerech telijk verhoor heeft plaatsgevonden, dat is in dit geval op maandag a s Als tijdens het verhoor blijkt, dat Kennedy geen ernstige fout kan worden verweten, krijgt hij zijn hij- bewijs terug. Anders zal de korte in trekking worden veranderd in een langere, eventueel tot zes maanden. Collega's van senator Kennedy bleken gisteren bezorgd over zijn po litieke toekomst, nu het woord dron kenschap is gevallen, o.m. in hel weekblad Newsweek, Nauwe mede werkers. aldus Newsweek, maken zich ongerust over zijn drinkgewoonten, zijn roekeloze rijden en zijn voor liefde voor mooie gezichtjes. Politici menen, dat het welke verklaring ook wordt gegeven voor het feit. dat de senator 8 u. heeft gewacht voor dat hii de politie waarschuwde moeilijk is de indruk uit te wissen dat hij gevlucht is. hetgeen zijn goe de naam onherstelbare schade zal berokkenen. Onderzocht wordt in hoeverre Kennedy onder invloed van sterke drank verkeerde toen het ongeluk gebeurde. Een bloed proef op 't stoffelijk overschot heeft uitgewezen, dat zü heel weinig al cohol heeft gebruikt. Er zijn nog tal van vragen in deze affaire, zoals deze: hoe was het mogelijk, dat slechts twee van Kennedy's vrienden die op het feestje aanwezig waren, iets gemerkt hebben van Kennedy's terugkeer in natte kleding en var het feit. dat hij zich in een gepar keerde auto verborg? De anderen werden pas de volgende dag inge licht. De speculaties over Kennedy's ver- in 1972 met succes zou kunnen weer- dere loopbaan lopen sterk uiteen, staan. Sommigen menen dat hij, hoewel zijn Zijn belangrijkste bijdrage zou daar- kansen voor 1972 verkeken zijn, vier j zij zijn geweest dat hij de enige on- jaar later met succes aan de verkle- I der de mogelijke Democratische kan- zingen zou kunnen deelnemen. I didaten té, die in staat zou zijn om Een andere groep echter zou zich de kloof tussen blank en zwart en niet verbazen wanneer Kennedy eer daags zijn ontslag als senator in dient en zich dan terugtrekt uit het openbare leven. Vermoedelijk heeft Kennedy zelf nog geen enkele beslis sing genomen en wacht hü af hoe de openbare mening zich zal ontwikke len. Amerika is echter buitenge woon gevoelig voor dit soort schan dalen waar het zijn publieke functio narissen betreft. Zo was ongetwijfeld de echtscheiding van Nelson Rocke feller en die van wülen Adlai Steven son een van de belangrijkste rede nen waarom zij geen kans maakten op het presidentschap. Hoe het drama-Kennedy zich ver der echter ook zal ontwikkelen, het is duidelijk dat deze gebeurtenis de Democratische partij een belangrijke terugslag heeft bezorgd Edward Kennedy werd steeds meer de enige figuur in zijn partij die president Nixon in zijn eventuele herverkiezing tussen jong en oud te overbruggen. Vooruitlopend op de afwikkeling van de tragedie Kennedy, lijken zo wel Hubert Humphrey als senator Ed mund Muskie, die in de afgelopen verkiezingen zich een formidabele kandidaat voor het Democratische vice-presidentschap toonde, de beste kansen te maken voor een eventue le kandidaatstelling door hun partij. Noorwegen in trek De Neder landers hebben Noorwegen als va kantieland ontdekt, aldus het Noor se persbur. NTB. De toeristehstroom van Nederland naar Noorwegen is in 1968 aanzienlijk toegenomen en die toenming schijnt zich dit jaar voort te zetten. De sterke toeneming begon nadat de Noorse vervoersmaatschap pijen de moeilijkheden van vervoer hadden verbeterd. Ook begon de Vereniging voor toerisme in 1968 met een eigen inlichtingenbureau in Am sterdam. Doodstraf voor gangsters Een rechtbank in Athene heeft gisteren twee Westduitse gangsters wegens roofmoord op zes Grieken ter dood veroordeeld. De 30-jarige Hermann Duft en de even oude Hans Base- uauer pleegden hun misdrijven in maart en april. Hun slachtoffers wa ren een soldaat, drie pompbedien den. een Amerikaanse toerist en een taxichauffeur. De buit bedroeg in totaal slechts 1500 gulden. De offi cier van Justitie betitelde hen als „kannibalen en a-sociale elementen die moorden en roofden op een schaal die Griekenland nog niet eer der had beleefd" Kernproef in Sowjet-Unie De Amerikaanse Commissie voor Kern energie heeft op 22 juli schokken ge registreerd, die er o pw(jzen dat de Russen in hun proefgebied bij Se- mipalatinsk een kernproef hebben verricht, zo is gisteren in Washington bekendgemaakt, Dc trillingen duid den op een explosie van een kernla ding in de orde van 20 tot 200 kilo- ton. VRIJDAG Oude Vest 13 Evangelisatie Christ® gem. Ecclesia 8 uur nam. I Titus Brandsmalaan 76 ,,De Dm) I boot" Clubhuiswerk handenarbeid 1 10 uur nam. Rijnlandslyceum (Apolloln. 1) Vo! evangelie-gemeente, afd. Oegstge® Spr. dhr. Sielstra 8 uur nam. Stadhuis (Burgerzaal) Bloementt toonstelling en Tsjechische Kunst voorm.-ll uur nam. ZATERDAG Excursie Kon. Ned. Mij voor Tul bouw en Plantkunde naar kweke Cud Clingendael ln Wassenaar. Vi trek 9.25 uurv oorm. lijn 43 Station plein (Schuttersveld). Stadhuis (Burgerzaal) Bloementw toonstelling en Tsjechische Kunst 10 voorm.-ll uur nam. ZONDAG Rijnlandslyceum (Apolloln. i) g«i voor oorspronkelijk christendom, n Oegstgeest. Spr. evang. N. v. d. Bnie 7.30 uur nam. Steenschuur 6 Kerk van Jezus Chrid tus van de heiligen der laatste dsn 11.30 uur voorm. Wassenaar (Rest. Bijhorst) Driti in-dlenst 10.30 uur voorm. Zijlsingel 2 Volle Evangelle-gemett te Spr. Koos Pot 10 uur voorm. Stadhuis (Burgerzaal) Bloementfi toonstelling en Tsjechische kunst K uur nam. Oude Rijn 3 Pinkstergemeente S& dhr. Eikerbout 3 uur nam. MAANDAG Stadhuis (Burgerzaal) Bloementa toonstelling en Tsjechische kunst 10 voorm.-ll u. nam. Luxortheater Vakantiebezigheden Rn Eerlijk duurt het langst 10 uur voon Levendaal 14 (Mensa) Jaaxvem dering Expogé 8 uur nam. DINSDAG Luxortheater Vakantiebezighedt Film: Eerlijk duur het langst 10 voorm. Zijlsingel 2 Volle Evangelle-zendli Spr. J. van Veelen 8 uur. nam. SUi huis (wachtkamer trouwzaal) Zlttü Bouwfonds Ned. Gemeenten 7-8 u mj Jeugdhuis (Breestr. 19) Spreektn Chr. Emigratie-centrale 7-8 uur dj Stadhuis (Burgerzaal) Bloemento toonstelling en Tsjechische kunst 10 voorm.-ll uur nam. LEIDSb BIOSCOPEN Camera: „Blow up" 18 Ir. Di 7 en 9.15. en 2.30. zond. 2.30 en 4 45~ „De onvoorstelbare tocht" a.l vrü en zaterdagavond 11.30 u. „Vrije lli' de" 18 Jr. Lldo: „Chitty Chitty Bang Bang a.l. dag. 2.30 en 8. Luxor: „Der imboevechters Birma" 14 jr. dag. 2.30 7 en 9.15 zond ook 4.45. Rex; „Weekend ln topless iö dag. 2.30. 7, 9.15 zond. ook. 4.45 nacht voorst, vrij. en zat. „Verboden Venus 18 jr. 23.30 u. Studio: „Lieve, lieve John" 14 k dag. 2.30, 7, 9.15 zond. ook 4.45 Trianon: „De Zuiderster" 14 jr. dsi 2.30, 7 en 9.15 zond. 2.15. 4.30, 7, 9.15, TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde. Vi kantlefilms voor de jeugd. Dinsdag- woensdag- en donderdagmiddag nam. (tot medio augustus). Molenmuseum „De Valk' (Dagelljt van lo uur voorm. tot 6 uur nam. Zon- dag 15 uur nam Maandags gesloM Jeugdmuseum (Koppenhlnksteeg Tentoonstelling over de natuur en l- tiek uit grootmoederstijd. (uitsluitend zaterd. van 11-17 nm en na verzot! Cronesteinkade 2 De .jakenhal Dag. 105 uur; l5 uur Rijksmuseum van Oudheden (R* penburg 28): Werkd. 10 uur voorm. 5 uur nam.: zond 15 uur nam Rijksmuseun vooi olkenkundfl (Steenstraat 1) dag 105 u.: 'lags l- s uur aam. Ned.-Legermuseum: Geopend maai' dag tot ei met vrijdag 9 uur voorm.- t> u nam. zon. en feestdagen 1-1 uur nam Rijksmuseum voor de geschledeiüi der natuuiwetenschappen Dag 10-1 uur «one' 14 uur Heempark Oegstgeesterweg (Kikker- polder) Flora van eigen bodem, dap van 8 uur voorm - 5 uur nam.; vaa mei t.e.m oktober op zat en zond 2-1 uur nam De Lakenhal Tentoonstelling Roe land Koning, schilderijen en tekenin gen, dag van 10 uur voorm -5 uur nam 's Zondags van 1-5 uur nam (t, lull) Galerie Van der VUst (Botermarkt): Frans de Haas (schilderijen en grafiek) Lyd de Jonge van Zwftnsbergen (mo zaïeken en plastieken) en Gerrit Pol der (schilderijen), dinsdag t/m zaterd 9-6 uur (t/m 28 augustis) De Lakenhal Penningparade (uit eigen bezit) Dagelijks van 10-5 uur, zondag 1-5 uur (t/m 31 augustus) AVOND. EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN. Geopend voor spoedeisende geval len: Haven Apotheek, Haven 18, tel 20085 De zaterdag-, zondag-, avond en nachtdienst van apotheek R. van Bieest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Haven Apotheek De Oegstgeestse Apotheek en Apo theek Voorschoten zijn de gehele week geopend. Gemeenschap Zuid-West. Hulpverlenlngs- en informatiedienst Hulpverlening tel 24101 (b.g.g 20460) Informaties tel 33921. Behandeling na ongevallen. De poliklinische behandeling na on gevallen wordt van dinsdag 12 ui" tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaeonessenhuls Vrijdag 11 uur t'ot zaterdag 12 uur door het St. EJlsabethzlekenhuis (Hooigracht). OP andere werkdagen en op zondagen door het Academisch Ziekenhuis.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2