Westhoven had diplomatieker zijn tegenstanders Linda de Boer (14) zwemt 800 meter in recordtijd quick boys naar oegstgeest Verhuisde" jaap van duyvenbode. Oskamp overrompelde .■at J Zwemkampioenschappen Koerstips Nieuw Loosdrechtweek 5 Quick Boys Holland Sport ,en CHRIS CRACK - sportstrip door Dick. Bruynestein Eddy Merckx wint alweer JIT, LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD ziin (Door René Vos) AT WIJK „Sommige mensen hier in Katwijk ne- D« i het ons kwalijk. Ze zien onze overschrijving van Quick 7 s naar Oegstgeest als verraad. Maar die mensen kennen ra t beweegredenen niet an het woord is Jaap van Duyvenbode (25 jaar), een van de Quick Boys-spelers-in-hart-en-nieren „van mijn twaalf- jaar af heb ik erin gespeeld" die in het komende seizoen zo vertrouwde blauwwit gestreepte shirt in de linnenkast en laten liggen. ikq a I aüg ?ide; iiif 2e le bedanken van het vijftal is. Jaap van Duyvenbode het sa lt veroorzaakt door een samen- kn factoren, persoonlijke motie- Ie^ wis, maar toch in hoofdzaak ond't te leiden tot een uit-de-rails 'erP|i n .samenspel" met Daaf West- de trainer van de Katwykse ensploeg. De zorgvuldig zijn en rangschikkende Van Duy- '6-lde erkent de kwaliteiten van j0* oven: „Als trainer, als docent q et voetbalspel, is hij geweldig Maar als het op het inter-men- contact aankomt schiet hij duidelijk: tekort het bestuur van Quick Boys? dat niet geprobeerd de breuk ten? van Duyvenbode: „Het be staat pal achter Westhoven, beeft geen enkele poging ge- om ons van onze overschrij- ilannen af te houden. Integen- Het ziet ons graag gaan. De secretaris de „eerste" was fckantie, hij zou misschien nog Qr' iet ons hebben gepraat heeft enn rmaliteiten ambtelijk afgehan gen De voorzitter wist ervan, hij ebeld. maar ook van zijn kant - enkele reactie. Het was teke- Ze waren blij van ons af te hadden bij geruchte verno- dat het bestuur het plan had de eerstvolgende vergadering te stellen Leo Pluimgraaff te i. Dat is ook een van de re- geweest, dat wij ons solidair tl verklaard met Leo Verbolgen ,n P van Duyvenbode is duidelijk et I Igen over de wijze waarop het Boys-bestuur Leo Pluimgraaf f, kte verdienste heeft gehad voor Wüging een jaar of zeven ara ?de hij de toto heeft behan- *Leo heeft na zijn schorsing ^Jjjj ie KNVB in een krant moe- deapn, dat hij nooit meer ln het of tweede elftal van Quick »u mogen spelen. Een soort le- dus. Niemand heeft met gepraat. Een berichtje vooraf kennelijk niet meer af. In de afgelopen landscompe- titie van het zaterdagvoetbal sloeg de Quick Boys-speler Leo Pluimgraaff de Spakenburgse verdediger Theo van Twillert neer tijdens „dood spel". Het was een klap waarvan de echo lang hoorbaar zou blijven. Pluimgraaff werd door de KNVB tot 1 januari 1970 ge schorst en Quick Boys liet zyn aanvalsleider weten hem nooit meer in het eerste of tweede elftal te zullen opstellen. Als gevolg daarvan verlieten naast Leo Pluimgraaff, ook Adri Pluimgraaff, Leen Aandewiel. Cor Vooys en Jaap van Duy venbode de Katwijkse vereni ging en gingen naar Oegst geest niet om de zaak Pluim graaff alleen, er waren ln de loop van het seizoen meer pro blemen gerezen. De rust is kennelijk nog niet teruggekeerd in de blauwwitte gelederen. Afgelopen vrijdag werd voorzitter Verdoes tijdens de jaarvergadering niet in zijn functie herkozen, vrijwel zeker als uitvloeisel van de affaire. In het L.D. van zaterdag is de lezing van voorzitter Verdoes over deze kwestie weergegeven. In bijgaand interview, dat enige tijd voor de jaarvergadering van Quick Boys plaatsvond, vertelt Jaap van Duyvenbode, een van het vijftal vertrokken spelers, wat de beweegredenen waren. van Duyvenbode wil de zaken stollen. „U weet het mis- niet, maar wij zijn allemaal van elkaar. Adri is een broer JLeo, Leen Aandewiel en ik zijn lusters van Adri en Leo ge- te i 4". Mevrouw van Duyvenbode, interrumperend: „En num- nck W dan. Cor Vooys, dat is toch familie Jaap van Duy- lcan daar Been speld tussen krijgen. Met een voorzichtige blik op Leo's zuster stellen wij vast, „dat Leo Pluimgraaff de naam heeft in het veld niet zo'n gemakkelijke jongen te zijn". Jaap van Duyvenbode erkent dat. „Ik wil Leo helemaal niet vrijpleiten. Hij is impulsief. Die klap had hij na tuurlijk nooit mogen geven. Dat is niet goed te praten. Maar ik vind het toch wel merkwaardig, dat. toen hij in het zaterdagelftal speelde, hij nooit een centje last heeft gehad. Maar toen stond hij ook onder lei ding van een mensenkenner. Evert Sterk. Dat is een gevoelsmens. Ook in zijn periode bij ADO. geen moei lijkheden. Bij zijn terugkeer naar Quick Boys Reeft hij echter een lau werkrans om het hoofd gekregen. Waar hij ook kwam was het: „Leo, doelpunten maken zaterdag" en zo. TT kent dat wel. Daar was hij erg ge voelig voor. Daarnaast heeft het da gelijks werk een grote rol gespeeld. Leo Pluimgraaff heeft een wijuhan- Tour-winnaar Eddy Merckx s gisteren teruggekeerd in het and der Belgen. Hij werd er ®et een bijna angstwekkende irift ontvangen. Hier gaat omstuwd door supporters, weg naar het paleis van Laken, waar Koning Boudewijn en Koningin Fabiola hem en zijn ploeggenoten ontvingen. Merckx schonk de koning zijn laatste gele trui, wat de Bel gische vorst „een zeer mooi geschenk" noemde. del. Als hij op zaterdag op het veld arriveert heeft hij er al een dagtaak opzitten. Die mensen zijn gepres seerd. Die nemen iets niet zo snel, die moert Je op een andere manier benaderen. Als trainer moet je dat aanvoelen. Maar Daaf Westhoven is niet tachtisch. Hij heeft een carrière achter zich in het betaalde voetbal. Hij is hulptrainer geweest bij Spar ta en ADO. Misschien is dat er de oorzaak van. Wij zijn ras-echte ama teurs, wij proberen voor ons genoegen te voetballen en hebben de konse- kwentles aanvaard Voorbeelden Jaap van Duyvenbode illustreert het z.i. op tactisch terrein tekort schieten van de heer Westhoven met nóg enkele voorbeelden. Daar is het geval-De Best- „Na afloop van een wedstrijd vertelt de heer Westhoven tegen een verslaggever„De Best heeft de zaak lopen saboteren". De Best leest dat 's maandags in de krant. Misschien kan je zoiets zeggen in een semiprofclub, waar je tenslotte als speler je geld waar moet maken, maar niet in een amateurvereniging. Zelfs al zou De Best er de kantjes hebben algelopen, dan nog zou, naar mijn mening, de heer Westhoven zich diplomatieker hebben moeten opstel len en de „vuile was" binnenskamers hebben moeten behandelen. Dan vorig jaar oktober die schor sing van Leo en Adri Pluimgraaff, dat later kampioen van het zaterdag- voetbal werd, zette Westhoven hem op het middenveld. Iedereen vond dat Adri zich op die voor hem vreemde plaats goed had geweerd, maar de week daarop stond hij er mooi naast Westhoven heeft nu een elftal van doorsetters, doordouwers. Alle tech nici zitten in het tweede Is het daaraan te wijten, dat Quick Boys in de kampioenscompetitie zo'n bescheiden rol heeft gespeeld? Jaap van Duyvenbode: „Nee, dat geloof ik niet. Quick Boys heeft op dit moment niet het materiaal om een hoof rol te spelen. De ploeg mist een killer. Zoals Leo Pluimgraaff het twee jaar geleden was". Jaap van Duyvenbode met zoon Gert-Jan Foto LD/Holvast) mist in gestuurd. NIEUW LOOSDRECHT (GPD) Finn-zeiler Mei Oskamp overrompel de zijn tegenstanders volledig op de tweede zeildag van de 28ste Nieuw- Loosdrechtweek. Oskamp speelde met de lichte, maar sterk schiftende wind, waarmee zyn tegenstrevers bijzonder veel moei te hadden. Aangezien Douze uiterst recht naar voren kwam en Hans van Eist door de fel varende Inder-Mauer via een overtreding werd gewipt, gaat de kleine Oskamp met 2-1 regelrecht op de hoofdprijs af De gehele zeildag werd getypeerd door een wispelturige wind, die te vens voor aanmerkelijke verschuivin gen in de klassementen zorgde. Zo kon Pampus zeiler Leo de Wit zijn positie in de voorste gelederen niet handhaven. Uit een kopgroep van zes zeilers ontsnapte Enthoven met in zijn kielzog Sytem, die ditmaal het schip van Huisman stuurde. Achter beide zeilers wisselden de posities her haaldelijk. Een schermutseling tussen Scholtz en Blok werd laatstgenoem de noodlottig, want Blok verloor na een protest zijn vijfde plaats. Palsma (2-3) blijft constant over de plassen manoeuvreren en dit maakt hem fa voriet voor de hoogste eer, waarvoor Leo de Wits (1-8) kansen zijn 'ge daald. Overigens is het opvallend hoe de grotere jachten, zoals de Pampussen hun weg domweg vervolgen zonder ook maar de minste rechten aan de kleinere klassen toe te kennen. Een groep Vauriën-zeilers werd door de startgroep der Pampussen volledig de In de Valken had Piet van Buren weinig moeite met zijn tegenstander». De lagere plaatsen waren snel ver deeld onder Haferkotte <6-2), Scher- pel (7-3), Schotman (11-4) en Stomp (2-5). Grillig Bijzonder grillig verliep de 16 kwa draat strijd waar Poulsen, de win naar van de eerste race, de grote ver liezer werd en Vegter plotseling naar de leiding oprukte. Vegter eindigde fraai voor Visser (5-2) en Bisschop (8-3). Schakel-zeiler Kruit, zeilend in een geleend schip, heeft de boot goed in trim. Hy won echter niet, deze eer ging naar de Kaag-crack Rino Tet- teroo (5-1). Kruit heeft echter met de score (2-2) de beste papieren voor een eindzege. Met nog twee zeildagen voor de boeg staan Tijssen (1-5), Am sterdam (3-3) en Tetteroo (5-1) ook te dringen voor de eindzege. De uitslagen luiden: Valken: 1. Van Buren. 2. Havekot- te; Spanker: 1. Hiemstra; 2. Kloeck- ner; 16 m2: 1. Vegter; 2. Visser; Vrij heid: 1. Paulich; 2. De Haas Jr.j Flying Junior: 1. Simons; 2. Delsing; Finnjollen: 1. Oskamp; 2. Van Helle mond; Pampus; 1. Enthoven; 2. Huis man; Schakel: 1. Tetteroo; 2. Kruit: Stern: 1. Versteeg; 2. Numan; Jeugd: 1. De Vlaming; 2. mej. Van Buren; Solo; 1. Van Hellemond; 2. Vollebregt Europa Moth: 1. Meijboom; 2. Reich - gelt; 1. Nells; 2. mej. Bootz; Vau- rien: 1. Segaar; 2. In 't Veld; 1. In 't Veld; 2. De Voogd; OK-Jollen: 1. De Koning; 2. Hagoort; 1. De Koning 2. Hagoort. Waarom De keus is nu gevallen op vierde klasser Oegstgeest. Waarom? „Ach, Oegstgeest is een gezellige vereni ging. Echt amateuristisch. Dat vind je by ons (Quick Boys) niet meer in die mate. By Oegstgeest mag je twee keer per week trainen, maar de tweede training is niet verplicht. In Katwijk graat nu weliswaar het praatje rond, dat wij bij clubs als Noordwyk en Rynsburgse Boys onze neus hebben gestoten, maar ik kan met mijn hand op mijn hart verkla ren, dat Oegstgeest onze eerste en enige keus is geweest". Jaap van Duyvenbode, die één jaar deel heeft uitgemaakt van het Quick Leen Aandewiel en Cor Vooys, omdat Boys-bestuur nummer vijf. Cor Vooys. was belangeloos jeugdtrainer en was het gesol van wel of niet spe len in het eerste eveneens moe Van Duyvenbode heeft geen rancu- ne-gevoelens ten opzichte van Quick Boys. „Quick Boys bezit heel veel pracht-mensen en ik keer de vereni ging ook niet helemaal de rug toe. Ik blyf donateur ze, in plaats van naar de tactische bespreking, naar de Europacup-wed strijd AjaxFC Nürnberg waren ge gaan. Goed, Westhoven had gewaar schuwd, dat wegblijven een week schorsing zou betekenen. Ook de kon- sekwentie daarvan hebben we geno men je gaat toch geen kaartjes voor een Europacup-wedstrijd wegge ven maar het vreemde was, dat wij die week kregen en spelers van het tweede elftal, die ook mee wa ren gegaan, vrijuit gingen. Dat was meten met twee maten Routine (ADVERTENTIE) WOENSDAGAVOND A.8. TEGEN Aanvang 7 uur. Voorverkoop dinsdagavond van 7—9 lust om te gaan zlrammen nauweltjka kon bedwingen, maakte zelf een valse uur Clubhuis Sportpark Nieuw-Zuid. start, maar was ook de tweede maal snel weg. Driehonderd meter had I Yvonne van Kuilenburg de illusie, rimfliHt» hü hii„o I e,.en Deense oud-Olympi- dat Linda de Boer teveel van zichzelf draaide hy byna het gehele jaar in sche kampioen. Paul Elvström, en de vergde de voorhoede en werd topscorer. Kort Amerikaan James Schoonmaker heb- Toen kwamen de Naartlenae zwem- Jaap van Duyvenbode etaleert nog enkele grieven: „Leen Aandewiel speelt al vanaf zyn vijftiende in het eerste elfbal. Hij is nu wat trager geworden, maar compenseert dat met zijn geweldige routine. Aandewiel werd er in de wedstrijd tegen Zuid vogels door de scheidsrechter uitge stuurd. Toen werd er ook gezegd: die komt er nooit meer in. Hy werd naar het tweede „verbannen". Daann Yvonne van Kuilenburg, die haar voor de kampioenscompetitie haalde Westhoven, toen hij mensen tekort had. Leen Aandewiel terug in het eerste. In de halflinie. Toen de ne derlagen kwamen in de kampioens- Amerikaan James Schoonmaker heb- j ben by Kopenhagen de eerste races ster en ook de zwemster van HDZ van hun groep in de strijd om het Henny Penterman langszij. Met drie- wereldkampioenschap in de Soling- I en naast elkaar vochten zU een ver klasse gewonnen. Elvström behaalde I beten strijd uit, waarin Yvonne het - de ze&e de eerste groep voor de eerste slachtoffer was. Na 550 meter r.SfÏT n!^ h«? geen SUCCeS Zweed Pettersson en de wereldkam- moest zy „afhaken". Henny Penter- waren, werd h(j er prompt weer uit- pioen in de FD-klasse. de Brit Pat- man gai zich pas veel later gewon- tison. In de tweede groep ging nen. Nauwelijks waarneembaar tikte Schoonmaker voor zijn landgenoot I Linda de Boer als eerste aan. Meteen Timpkins als eerste over de aankomst j daarna klonk er nog meer vreugde Wn- door in het gejuich langs de kant: gezet. Hetzelfde overkwam Adri Pluimgraaff. De gehele competitie stond hy op de linksbuitenplaats, maar in de uitwedstrijd tegen VVOG, een Nederlandse zwemster had de meter voor het eerst onder de 10 BREDA (GPD) In de tweede acte van het langdurige blijspel, dat Nederlandse zwemkampioenschappen heet, waren Linda de Boer (Naarden) en Roger van Hamburg (VZC) op nieuw de hoofdvertqlkers. Het meeste applaus kreeg ditmaal de hoofdrolspeler. Linda de Boer, de laatste we ken al veelvuldig in het nieuws, maakte gisteravond in Breda ge schiedenis. Binnen een half uur ging zij tweemaal te water om daar pas na 800 meter in te heb ben afgelegd, weer uit te klaute ren. De eerste maal (bij de meis jes) deed ze dat slechts met een titel. Zij bleef haar leeftijdgeno ten wel ruim voor, maar wist het record, dat zij twee weken gele den tijdens de interlandwedstrijd tegen België vestigde, niet te ver beteren. Nauioelijks 20 minuten later dook Linda de Boer opnieuw van het startblok voor de 800 m dames, ditmaal gesecondeerd door een fel op winst beluste Yvonne van Kuilenburg en een zeer goed voorbereide Henny Penterman. 1.09 zwemmend over de honderd me ter kwam Roger van Hamburg dicht bij het Nederlands seniorenrecord van Dick Lang er horst. Zijn „versnel ling" op de laatste dertig meter bracht hem er ruim onder: 9.00.6 te gen 9.03.5 van Langerhorst, twee jaar geleden in Groningen. Het aspiranten record 800 m, dat hy gisteren vestig- minuten gezwommen, 9.59.5, natuur- de als tussentyd op de 1500 meter Ujk een Nederlands record. Watergek Men mag zich afvragen of Linda de Boer nog niet veel sneller had ge kund als zy maar éénmaal de 800 meter had gezommen. De kleine fyn- gebouwde Linda vond daarzelf van: „Ik vond het leuk om tweemaal te zwemmen". Trainster Wil van Bun schoten-van Breukelen: „Ze is wa tergek, ze is er dol op, houdt van trainen, is zeer gewillig, luistert ge weldig goed naar me. Als ik tegen heeft maar een kort bestaan gehad, en het ziet er naar uit, dat nog meer records z'n langste tyd hebben gehad nu Roger er naar op jacht is. Uitslag» 800 meter meisjes: 1. Linda de Boer (Naarden) 10.04.8, 2. Liesbeth Klumper (HZPC» 10.25 5, 3. Hannie van Boerum (VZC) 10.26.0.' 800 meter vrije slag dames: 1. Linda de Boer (Naarden) 9.50.5 (nieuw nationaal record), Hennie Pentermann (HDZ) 9.59.7, 3. Yvon- haar zeg, ga vannacht om 12 uur op ne van Kuilenburg (HPC) 10.16 A je hoofd staan, dan doet ze het,. Dat worden de goeien". 800 meter senioren: 1. Roger van Hamburg (VZC) Wil van Bunschoten, ooit trainster ^?°6 u<euw nationaal record), 2. van Ada Kok. traint ook met Linda J I&n Beek ,KNZB> 9.22 8. 3. de Boer. die de MAVO bezoekt, zodra Termeer <KNZB) 9.37.3. het even kan in de Loosdrechtse f00 J0"*6™ onder 16 Jaar: plas. Op het hoogtepunt van het sei- 0 van der Zand® (PSV) zoen zo'n 12 kilometer per dag en n van booster (KNZB) dan deren je die 1600 meter binnen qyZ'®' Klaas van der 008 (Aeglr) een half uur niet. 9-46.5. „We zyn niet op Jacht naar titels. Linda probeer^ zo goed mogelyk te zwemmen", aldus de trainster, die nog als byzonderheid vertelt, met de vader van Linda gekorfbald te heb- ben. Behalve Linda de Boer grossiert ook Roger van Hamburg, evenals vorig jaar, weer in records en titel». Op de 800 meter vrye slag heren kon Rinus van Beek (Vlaardingen) hem slechts korte tyd byhouden. Regelmatig een AALST (ANP) Eddy Merckx heeft gisteren, één dag na zyn zego in de Ronde van Frankryk. een profkoers in Aalst (België) gewon nen. Onder de luidruchtige aanmoe digingen van het talrijke publiek, dat speciaal voor de Belgische toer- winnaar naar Aalst was gekomen, toonde Merckx zich in de eindsprint sneller dan zyn landgenoot Van Springel. De uitslag is: 1. Merckx. 96 kilo meter in 2 uur 5 min.; 2. Van Sprin gel z.t.; 3. Stevens (allen België) z.t Nootdorp, woensdag 23 Juli, 6.30 uur N aald wijk prijsGuy Hollandia Geertruida. Hermana - Naardenprys: Frisco H. Faxiia J, Frances G - Nederweertprys: Fouska P. Good Luck S. Dynamica, Flevo - Neer- kantprys: Go My Dear, Hebty Ha nover, Gam bo Geluk, Hanneke Ta bor - Nieuwkoopprys: Dyveke D, Ever Queen. Beautiful Star. Duma* - Nieuweschansprijs: Gieteling S, Benno Six, Eros Hollandia - Nigte- vegtprys: Fillette Six, Everprise, Er nie Rita - Nieuw Pekelaprys: Fille d'Unique, Fandango, Earl Harley. Festi.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 9