nieuwe mode tj iiwago-look heel veel broekpakken El Salvador en Honduras leven bestand niet na Drastische wijziging bestuur leer maxi-mantels in Italiaanse mode op Iglo Nasi en Bami. Lekker. Kundig bereid en diepgevroren.Bliift dus lekker.Snel optarel. Lekker. Lékker! m Amerika verruimt handel met China espresso SNUFJES Vakmanschap is meesterschap Boot overvaren; twee doden Dopingcontroles waren negatief Australisch zangeresje neergeschoten Amsterdamse universiteit DAG 22 JULI 1969 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 7 ADVERTENTIE ROME (GPD) In Rome, waar de middagtemperaturen de veertig graden passeren, werden de Italiaanse najaars- en wintermodeshows onverstoord voortgezet. De zweetdruppeltjes parelden de mannequins op het voorhoofd, toen zij in bont jassen, dikke broekpakken en maxi-mantels onder het felle licht van tv-lampen door de overvolle salons moesten para deren. In twee, drie kamers zaten ruim 400 inkopers en moderedactrices op elkaar gepakt en het was er zo be nauwd dat verscheidene manne quins door de warmte werden bevan gen en ijlings moesten worden weg gedragen. Een toneel dat zich in Rome en Parüs in geen jaren meer heeft voorgedaan. Uit de twintig shows, die het af gelopen weekeinde non-stop werden gehouden, kwamen de uit München afkomstige ontwerpster Mila Schön en Carlo Tarlazzi van het huis Ca- rosa als verreweg de beste couturiers uit de bus. Samenvattend is het Ita liaanse modebeeld voor de komende maanden ten opzichte van de shows van de afgelopen dagen iets gewij zigd, er waren meer maxi-mantels te zien dan tevoren. Vooral donkerbruine stoffen zoals by Maria Antonelli en jsaaJs van bont bij Enzo. En wat het bont betreft niet alleen van per- DOOR JOS MAGERS éérvofhveepersoortspak jurken met vleermuismouwen met nauwe taille en klokrokken; getailleerde mantels met een aangerimpeld achterpand; mantels overslag; 6 aangerimpelde- en klokrok ken in combinaties met korte met een diagonale en voor de wintersport capes geappliqueerd met kleine kleuri ge kluwens wol; lange sjaals, lieslaarzen of schoenen met 5 cm hoge blok- hakken en afgeknotte neuzen; en tenslotte cocktail jurken met de mouwen en zomen ge garneerd met kleurige telraam- kralen. De nieuwe Italiaanse mode van Antonelli voor de komende winter: links een peid de poule mantelpakje, rechts een dacron broekpak. (ADVERTENTIE) (Door moderedactrice Jos Hagers) ROME (GPD) Prinses Ire- Galitzine had gisteravond de Stallige Romeinse High Socie- voor de eerste presentatie in haar nieuwe wintercollectie, (genodigd. Op het goude stoel- naast my zat prinses Ira in Fürstenberg, die wereldbe- nd werd door haar Venetiaan- sprookjeshuwelijk toen zij pas Jaar oud was. Ze is nu al weer renlang gescheiden en ver ent als filmster en fotomodel lar boterham. Dat laatste voor n bedrag van duizend gulden sr uur. Er zijn per slot van re ining ook maar weinig vrou- m met zulk prachtig schou- riang hazelnoot- bruin haar is zjj heeft. Haar keus viel bij het begin a de show by Galitzine al da- iijk op een lange, klaproos- de mantel met gouden tres- n gegarneerd, waar een zwart toekpak, zwarte laklaarzen en a bontmuts van zwart ge- Erfde vos bijhoorde. Een com- inatie van zeker vierduizend ilden. Of het nu kwam door de aan- Ögheid van de vele prinsen I prinsessen, of door de Dokter Üwago-look, die Prinses Ire- Galitzine lanceerde, in haar régelsalon aan de Romeinse a Venito heerste dezelfde op wonden sfeer als aan het hof in de Tsaren in St. Petersburg. waren veel broekpakken te I. voornamelijk van zwarte klaproos-rode dunne wollen off en. maar zoals Prinses Ga mine mij de vorige week al ver- Me. drong zij haar pantalon- Bembles aan niemand op. De ®iekjurkjes waren net lang de zoom met een todbreedte boven de knie ze ook zonder haar broeken. met niet al te wijde rechte pij pen, konden worden gedragen. De uiterst simpele maar bij zonder geraffineerde tuniekjur- ken combineerde zij door afwe zigheid van pantalons met lieslaarzen van zwart lakleer. Maar het succes van de show vond Prinses Ira von Fürstenberg die door invloedrijke bladen als Vogue. Queen en Nova de mooi ste vrouw ter wereld wordt ge noemd, een lange smaragd groene fluwelen avondjurk, met volledig losse voor- en achter panden, die slechts hier en daar met gouden clips aan elkaar wa ren bevestigd. Al namen de broekpakken In verreweg de meeste collecties de belangrijkste plaats in. de Ita liaanse ontwerpers legden bo vendien het accent op jurken met aangerimpelde rokken, ge combineerd met korte jasjes, en op de mantel met getailleerde bovenlijfjes beneden de taille wijduit klokkend. De meest geraffineerde vondst bedacht de modeontwerper van Koningin Anne-Marie van Grie kenland. Frederico Forquet. Hij bood de keus uit mantelpakjes met op de korte jasjes een klei ne lichtbruine druppel geappli queerd. op de iets grotere jas jes een wat grotere middelbrui- ne druppel en op de lange man tels een zeer grote, donkerbrui ne druppel. Een meesterlijke vondst op het gebied van appliqueren bedacht ook de Napolitaanse modevorst Sarli, die een reeks witte man tels lanceerde met langs de zoom grote witte geappliqueerde vij gen- of eikenbladeren Tenslot te wat de kleuren betreft: als Gershwin vandaag in Rome de eregast bij Mario Valentino was geweest, dan had hij een rapsodie in beige gecomponeerd Bierkenners vragen sianer maar ook van tijger en ocelot, twee exclusieve bontsoorten, die in Italië de grote mode beloven te wor den. Het World Wildlife Fund mag paarse filmsterren dan zover hebben gekre gen, dat zij hun tijgerjassen voor lopig in de kast laten hangen om de vraag naar dit bont niet te ver groten, de Italiaanse ontwerpers trokken zich er niets van aan en lanceerden behalve lange en korte mantels, ook overgooiers, mutsen, sjaals, ceintuurs, laarzen, portemo- I neetjes en tassen van tijger en oce- lot. 's Werelds best geklede vrouw. Prinses Luciana Pignatelli die samen met Prins Alfio de Bourgese tot de eregasten van de Italiaanse bont- i show van gistermiddag behoorden. vond het prachtig en vertelde my dat ze van plan is ogenblikkelijk een tygerbontjas te bestellen. Werkte de Romeinse couturière Maria Antonelli, die van 's morgens, 's middags en 's avonds vrijwel uit sluitend broekpakken liet zien. haar creaties met nerts af. door het huis waarover Prinses Carraoiolo d'Ave lino Ginetti als directrice de scep ter zwaait, kwam aan de mantelpak jes die daar de belangrijkste plaats innamen geen bentgarnering te pas. Wat Italië betreft is er de ko- j mende winter keus uit broekpakken met tuniekjurken met sombere com binaties van zwarte en bruine wol len stof bij Antonelli. helder-rood en ra f-blauw bij Carosa en fuchsia-rose bij Milo Schön. De zoom van de tunieken, die ook zonder pantalon als jurkje zijn te dragen, beginnen allemaal een hand breedte boven de knie. Mila Schön leefde zich bij haar klassieke mantelpakjes met hun klei ne door balijnen bolstaande kraag jes uit op een lijnenspel van dubbel doorgestikte boorden, opgestikte zak jes met v-vormige klepjes en knap gevonden geometrische applicaties van kleurige stoffen. De doorkijkmode lykt in Italië een lang leven beschoren, want dit week einde namen de totaal doorzichtige zwarte baptiste mousseline blouses WASHINGTON (AFP/RTR) nog steeds een belangrijke plaats bij Amerika heft met ingang van mor-de cocktail en avondkleding in. An- gen enkele beperkingen op de han- tonelli zorgde voor de meeste door del met en het reizen naar China kijk-creaties van alle ontwerpers, op, zo heeft het departement van zij lanceerde uiterst geraffineerde Buitenlandse Zaken in Washington zwarte mousseline cocktail-bodv- meegedeeld. stockings met alleen zilveren spinne- Amerikaanse toeristen en in het webborduursels op de plaatsen waar buitenland wonende Amerikanen mo- geen b'n's en flipjes werden gedragen. WASHINGTON De Organisatie Staten (OAS) doet alle moeite om het bestand tussen de twee Midden- amerikaanse staten Honduras en El Salvador te doen handhaven maar van naleving door beide partijen is nog niet veel sprake. (Reuter, AP) Kruis bestaat er een schrijnende van Amerikaanse behoefte aan medicijnen voor de oorlogsslachtoffers. Vanuit het hoofdkwartier van het Rode Kruis in Genève zijn medicijnen onderweg. Twee Rode Rruisfunctionarissen zul len contact opnemen met de autori teiten van beide landen. IJSSELMUIDEN «ANP» Gister middag is op de IJssel, ter hoogte van het dorp Wilsum (gemeente gen dan beperkte hoeveelheden uit China afkomstige goederen kopen voor niet-commerclële doeleinden. Een woordvoerder van het StatP Department zei. dat de maatregel in overeenstemming is met de wens van de regering het vreedzaam con tact met China te bevorderen en de spanning te verminderen. Hij gaf geen antwoord op de vraag of hei tijdstip van de bekendmaking ver band houdit met de reis die presi dent Nixon en minister van Buiten landse Zaken Rogers binnenkort gaan ondernemen naai- Azië en Roe menië. Volgens diplomatieke waar nemers zou het gebaar de president PARIJS (ANP) Alle controle- op het gebruik van stimulerende middelen, uitgevoerd na de 13d< etappe van de Ronde van Frank- Volgens diplomatieke bronnen in Washington hebben de Salvadori- aanse troepen in Honduras hun posities nog verder vooruitgeschoven, in plaats van zioh terug te trekken zoals de OAS bevolen had. De Sal- j vadorianen meldden gisteren dat Hondurese troepen het vuur hadden geopend op hun stellingen in Hon- j diuras, terwijl president Hernandez de Salvadoriaanse troepen inspec teerde. De OAS heeft voorlopig besloten zich te onthouden van goed- of af- rijk. zijn negatief uitgevallen Dit keuring over het gedrag van beide heeft tourdokter Dumas gisteren in staten bij bet mislukken van de wa- Parijs bekend gemaakt. penstilstand. Sommige leden hebben Zoals bekend werden in de eers'e gepleit voor het bijeenroepen van etappes van de ronde vijf renner een vergadering van de ministers j van dienst kunnen zijn bij zijn be- op het gebruik van dope betrapt. v'ar> Buitenlandse Zaken, die j IJsselmuidcneen motorbootje van sprekingen met bijv. Pakistan en onder wie Henk Nydam. Dokter Du- rich zouden kunnen uitspreken over de familie Huisman, uit Sneek. over- Roemenië, die vriendschappelijke be mas zei dat ook bij de controle op sancties In een vergadering met ge varen door een vrachtboot. De va- trekkingen met Peking onderhouden de eerste zes uit het eindklassement sloten deuren van de OAS zou men der en moeder en twee zoons kon- i De woordvoerder zei dat Ameri- tMerckx, Pingeon. Poulidor. Gimondi. liet er voorlopig over eens zijn ge- den zioh redden, maai- twee meisjes.) kanen tot een bedrag van 100 dollav Gandarias en Wagtmans) geen spo- worden meer tijd te gunnen aan de de 11-jarige R. Huisman en de 13-aan Chinese produkten zullen kun- ren van verboden middelen werden I waarnemers ter plaatse jarige M. Huisman, zijn verdronken.nen kopen. gevonden. Volgens het Internationale Rode De Australiër Guy Wolsten- is eerste geworden in het open 4ndse golfkampioenschap, dat Pan bij Utrecht werd gehou- Wolstenholm had voor de vier van 72 holes een totaal aan- '?en nodig van 277 en verdiende 5.000 gulden. De Zuidafri- Barry Franklin werd tweede sa totaal van 282. De Nederlan dse van Plnxten eindigde op k plaats met een totaal van 295. Zeilen Het Nieuwzeelandse jacht „Rainbow II" met Chris Bouzaid als stuurman heeft de vijfde en laatste wedstrijd van de strijd om de One Ton Cup niet kunnen winnen. Bou zaid, die voorgaande vier races won en daardoor reeds zeker was van de cup. eindigde als tweede achter de winnaar van vorig jaar. de Westduit ser Beilken. De Nederlander Bouman werd in deze laatste wedstrijd vijfde, in de eindrangschikking bezet hij de vierde plaats. AMSTERDAM (GPD) De be stuursvorm van de universiteit van Amsterdam wordt drastisch gewijzigd. Het huidige bestuur wil zo spoedig mogelijk een algemeen universiteitsbestuur, waarin de drie geledingen zijn vertegen woordigd. Dit algemeen universi teitsbestuur moet het hoogste be- stuurscollege binnen de universi- j teit worden. j Onder de drie geledingen verstaat men het wetenschappelijk korps (hoogleraren, lectoren, wetenschap pelijke staf), studenten en het tech nisch en administratief personeel. De burgemeester van Amsterdam, div I. Samkalden heeft dit gister middag als president-curator van de universiteit meegedeeld. In af- I wachting van een wettelijke rege ling van de nieuwe bestuursvorm zullen curatoren en senaat, die op het ogenblik beslissingsbevoegdheid hebben, besluiten gaan nemen vol gens adviezen van het algemene uni versiteitsbestuur Een voorstel van het universiteits bestuur in deze richting zal met een voorstel waarin de visie van de Al gemene Studentenvereniging Am sterdam ASVA) op de toekomstige structuur van de universiteit is ver vat aan het begin van het nieuwe studiejaar ter discussie worden voor gelegd aan alle betrokkenen Eerste rapport Het huidige universiteitsbestuur heeft zich met deze stellingname vierkant opgesteld achter de conclu sies van een werkgroep bestuursstruc tuur. Deze conclusies zijn vervat in een eerste rapport, waarvan gister middag de definitieve vorm werd vastgesteld. Binnenkort volgt een tweede rapport. Over de manier waarop de verte- I genwoordiging gerealiseerd moet wor- I den lopen de meningen uiteen. De I meerderheid is voor een vertegen- j woordiging van elke geleding door zes personen. Naast de studie-eenheden moeten onder zoek vakgroepen en on- derwijsvakgroepen ln het leven wor- i den geroepen Ook over de samenstelling van het algemene universiteitsbestuur of de universiteitsraad lopen de meningen uiteen. Men is het er over eens dat de drie geledingen er in vertegen woordigd moeten zijn. Wat betreft de vraag of er ook vertegenwoordigers van de maatschappij buiten de uni versiteit zitting in moeten krijgen verschillen de standpunten. Op'enbaarheid Verder is men in de werkgroep una niem tot de slotsom gekomen dat zo wel intern als extern beroepsmoge lijkheden tot stand moeten komen. J President-curator Samkalden zei j gistermiddag dat het universiteitsbe stuur van mening is dat zoveel mo- i gelijk op een definitieve nieuwe wet- I teiyke regeling vooruitgelopen moet worden. De bestuursstructuur van j de universiteit kan hierdoor in de j overgangsfase versterkt worden, i Het zal gemakkelijker worden te gengestelde standpunten tot elkaar te brengen en de universiteit be stuurbaar te houden. Het algemene universiteitsbestuur kan volgens hem na algemene verkiezingen binnen enkele maanden een feit zijn. De voorzitter van de Algemene Studentenvereniging Amsterdam. J. Middendorp, zei dat het er op Wel eens is men het wat betreft de openbaarheid. Voor de vertegen woordigende lichamen moet deze er I lijkt dat het universiteitsbestuur komen. Wat betreft de uitvoerende slechts poogt de huidige bestuurs lichamen is het geen dwingende eis. vorm te versterken. Cathy Wayne SAIGON (AP) Een Australisch zangeresje is zondagavond doodge schoten toen zij by Da Nang in Zuid- Vietnam optrad in een club van on derofficieren van het Amerikaanse marinierskorps. De 20-jarige Katherine Anne War- nes (haar artiestennaam is Cathy Wayne) zong het laatste nummer van het programma toen zij van enige afstand werd neergeschoten. Ongeveer 75 militairen woonden de show "Sweeties on parade" by, op het moment dat het drama zich voltrok. Op de foto Cathy Wayne tydens haar optreden.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 7