OP MAAN HEERST WEER STILTE DER EEUWIGHEID voor Jongeren zorgden een levendig beraad Geraniums uit Adam en witte wijn Dader van moord op TomMboya in arrest Djakarta zal een van acht districten aan Papoea's overlaten Amerika terug naar aards bestaan Lastige Loena ROERIG EINDE VAN FAOZKA 9 LETD9CH DAGBLAD DINSDAG 22 JULI löflj Vandaag vervolgen wtj d« aerie ar tikelen (waarvan vorige week woensdag het laatste) van onze correspondent In Bonn. Rudolf Bakker, die binnenkort zijn zetel naar Rome verlegt. In deze arti- kelenserit heeft h|j zijn eerste In drukken over Italië, de Italia nen en wat dies meer z(j samen gevat. Metaponte was kort na de laatste oorlog nog niet meer dan een spoorwegstation. Landinwaarts zag men vanaf dit station de door de zon geblakerde zuilen van een Ineengestorte tempel. Pythagoras was eens in Metaponte. maar daarmee hield de geschiedenis van die plaats op. In de zomermaanden wordt het in deze streken meer dan veertig gra den In de schaduw. De velden zijn dan verlaten, de mensen en de dieren slapen. In de verte liggen de heuvels, ze lyken grijs en tril len In de hitte. Hier hadden de kustbewoners zich eeuwenlang te ruggetrokken. Het vlakke kustland was een prooi voor zeerovers, en door de Ionische Zee passerende legers op veroveringstocht, die al les kort en klein sloegen en de be volklng uitmoordden. Overgelaten aan de natuur, ging de kust in moeras over. Muskieten veroor zaakten malaria- Onbenut, be hoorde de grond aan een hand vol grootgrondbezitters. In 1950 heeft de Italiaanse rege ring kans gezien enige landher- vormingswetten aangenomen te krUgen waarbij dit allemaal ver anderde. Sindsdien bleek de re gering In staat werkelijk opzien barende resultaten te bereiken, waarmee men dan ook graag voor de dag komt. Op het heetst van de dag word ik in de buurt van Taranto in een zwarte Fiat geladen en naar Me taponte gereden. Met alle raamp jes open en een behoorlijke gang wordt de Illusie van wind gewekt, die het mogelijk maakt by dood stil zitten het hart kloppende te houden. We rijden over smalle, verharde landwegen tussen onein dige, lage plantages. Hier groei en vUgen, olUven, sinasappelen, mandarijnen en citroenen. Langs de wegen, op ongeveer ooghoogte, lopen komvormige goten waardoor helder water stroomt. Dit zUn de levensaders van het gebied. „Wetenschappelijke" waterzoe kers ln elk geval geen wichelroode- lopers, ëebben bronnen gevonden, die soms meer dan tien meter onder de oppervlakte liggen. Van hieruit wordt het reddingbrengende water over de gehele streek verdeeld. Voor een lage. witte, eenheidsboerderij stappen we uit. Van buiten lijkt het huis op een schildersatelier, binnen is het groter en in elk geval koeler dan de eerste indruk deed vermoe den. Boeren als die welke hier wo nen, werkten vroeger op de landgoe deren van de grootgrondbezitters. Zo goed als al deze grond werd ont eigend en door de staat bouwrijp ge maakt. Een lange lijst van voorkeu ren bepaalde wie van de kandidaten voor een stuk eigen grond in aan merking kwam. Bovenaan stonden de arbeiders zonder eigen bezit. Natuurlijk is er sprake en moet er sprake i|Jn van een soort half ambtelijke coöperatievorm. Toch hebben de boeren het recht hun op brengsten te verkopen aan wie ze willen. Doorgaans komen de groot handelaren bij hen langs en wat er dan verder met hun opbrengst ge beurt, onttrekt zich aan hun ge zichtsveld maar ook aan de belang stelling van de boer En het staat als een paal boven water dat in tijden van laag-conjunctuur deze zelfde agrariërs een beroep sullen doen op de staat als afnemer Hierop heb ben ze blijkbaar ook recht. De boer die ik bezocht had gera niums uit Amsterdam voor zijn raam staan, die zyn dochter uit Nederland had meegebracht. Een zoon studeert. Ik kreeg de indruk dat de man onge veer twintigduizend gulden per Jaar van «yn werken overhield. Zolang de oogst niet rijp is. bestaat de ar beid hoofdzakelijk uit een bekwaam irrlgeren. Deze boer bezat bij toeval een bron op eigen terrein: tien me ter onder de grond. Het water werd door middel van een indrukwekken de installatie omhoog gebracht. Het gehele terrein wordt een een wel- overdacht kanalen- en dijkensysteem verdeeld, waardoor het water kan worden geleid. Metaponte is één van de centra van dit nieuw ontgonnen gebied. Het is een kleine stad geworden met langs de kust zomerhuizen en hotels. Ook hier bouwt men modern volgens de principes van de grote wereld in het westen. Het publiek alleen werkt aan de Illusie niet mee: het z|]n de zelfde eenvoudige boeren die zich met een mengeling van angst en ge not an da niet geheel gelukte van zelfsprekendheid van de trotse be zitter door keurige doch net zo goed transpirerende obers laten bedienen. Ook in Metaponte is de verse vis uit stekend. En het is zaak zoveel koele witte wün te blijven drinken tot voor de vriendelijke gids onopge merkt het heetst van de dag voor bij is gegaan. 4 DOOR MR. H. L. LEFFELAAR HOUSTON (GPD) Op de maan heerst weer de stilte v^n de eeuwigheid. Met dezelfde vanzelfsprekendheid als waarmee zij kwamen, drukten Neil Armstrong en Edwin Aldrin maan dagavond om zes minuten voor negen op de knop „proceed" van hun ruimtevaartuig Eagle, en verlieten de maan wiens toe komst zij voor altijd hadden veranderd. Ruim 22 uur waren twee mensen de enige levende wezens op het barre oppervlak van de maan geweest. Zij lieten achter zich de symbolen en memento's van een beschaving die de maan nooit zal kennen en zetten met feilloze precisie koers naar hun moederschip Apollo, waarin piloot Michael Collins als een beschermengel bijna een dag lang over hen had gewaakt. Het vertrek van de maan werd doorkin Lat met het bericht dat het Russische ruimteschip Loena- XV zich gereed maakte voor een landing op de maan. In Houston was men eerst geïrriteerd, daarna verbaasd toen ogenblikken latei- dooi de observatiepost Jodrell Bank in Engeland werd bericht, dat de Loe na waarschijnlijk met een snelheid van 350 km per uur op het maanop pervlak was neergestort, op ongeveer 600 km. afstand van de Eagle en zijn astronauten. Vlak voor de start gaf Edwin Al drin nog een fascinerende beschrij ving van het maanlandschap om hem heen. ..Wij zijn geland in eén betrekkelijk glad krater terrein. «aar- In zich langwerpige en cirkelvormi ge kleinere kraters bevinden, waar van de meeste opstaande randen heb ben. Ei- zijn ee»n paar kleinere kra ters die geen zichtbare rand heb ben. De bodem in dit terrein bestaat uit zeer fijn zand. Ik zou willen zeg gen diat wat er op aarde het meest op lijkt, is tot poeder gemalen gra fiet. Verzonken ln dit gebied is een grote verscheidenheid van rotaforma- teies, vormen, grootten en gladheid, rond en hoekig, waarvan er veel op basalt lijken". Rommel Met een schakelaar verbraken de astronauten alle verbindingen met het onderstuk, dat als lanceerplat- form diende. Explosieven. ingebouwd in schroeven, braken de kabels los. Kort tevoren hadden zij hun ruim tevaartpakken. laarzen en helmen naar buiten geworpen. De plof er van werd door de seismograaf, die gisteren door de astronauten op de maan werd geplaatst, op aarde ge registreerd. Tijdens hun maan wan deling waren zelfs de trillingen, ver oorzaakt door hun voetstappen, op gevangen „We zUn nr. 1 op de startbaan", zei Aldrin enkele minuten voor de start, blijkbaar verwijzend naar de opstopping van vliegtuigen op de grote luchthavens in Amerika, ver oorzaakt door de stiptheidsacties van de vllegverkeercontoroleurs. .Heel goed, alles ziet er goed uit", adviseerde Houston, nadat de start- knop was ingedrukt. ,W« gaan recht over de smelver- keersweg", rapporteerde Aldrin. Daarna volgden de koppeling, het afstoten van de Eagle en de terugkeer ln een baan naar de aarde Kater De dag na de maanwandeling was voor Amerika een kater. Alle span ningen en emoties waren verbruikt. De mensen op straat, in restaurants en hotels, waren ongebruikelijk rus tig, alsof zy het gebeuren nog steeds tot zich door lieten dringen. In een fabriek van Western Eelectric gin gen elfduizend arbeiders in staking, toen zij geen toestemming kregen om tijdens het werk de start van de Eagle van de maan per radio te vol gen. Voor het eerst werd in de Mara thon-televisieuitzendingen ook meer aandacht besteed aan het auto-onge luk van senator Edward Kennedy, waarbij een voormalige secretaresse van zijn broer Robert om het leven kwam. De commentatoren, van wie velen al anderhalve dag in de stu dio's hadden doorgebracht, waren van mening dat senator Kennedy zeer waarschijnlijk zijn kansen op het presidentschap had verspeeld. Amerika keert weer tot de reali teit van het aardse bestaan terug De toeristen die in de afgelopen da gen het ruimtevaartcentrum bezoch ten en er duizenden foto's maakten van het buiten opgestelde schaalmo del van de Eagle, hebben hun foto toestellen weer opgeborgen en hun films weggestuurd om te laten ont wikkelen. Binnenkort zullen koppen over op standen in de ghetto's en politieke beslissingen in Washington en het be- NAIROBI (Reuter. AP) De po litie van Nairobi beeft de eerate ar restatie verricht in de taak van de moord op Tom Mboya. de Keniase minister van Economische Ontwikke ling die op 5 juli in de straten van Nairobi tijdens het winkelen werd doodgeschoten. De arrestant waarover de politie nogal geheimzinnig doet heel Nar as- jon Isaac Njenga Njoroge en is lid van de Kikoejoe-atam. Kort na de moord op Mboya, een lid van de Ioeo-stam en een van de meest voor aanstaande politici van zün land, braken onlusten uit tussen de Ki- koejoes en de Loeo6. De Kikoejoea. de belangrijkste stam in Kenia, waartoe o.a. president Kenjatta be hoort. bezetten in regering en be drijfsleven de belangrijkste posities. Mboya behoorde tot de weinige poli tici die dit wantrouwen trachten te overwinnen. Hij werd over het alge meen beschouwd als de opvolger van president Kenjatta. Njoroge werd gistermiddag verhoord, Uit vrees voor demonstraties werd dit verhoor ge heimgehouden Andy Aldrin, 10-jarige zoon van „maanman" Edwin Aldrin, leest met een vriendje over va ders wel en wee in de krant. zoek van president Nixon aan Azië de aandacht weer opeisen. Doos van Pandora Dat neemt niet weg dat de mens zich de onsterfelijke toekomst van het heelal heeft ontsloten. Dat neemt evenmin weg dat de drie astronau ten pas donderdag naar de aarde zullen terugkeren en dat zy dan nog drie weken in totale afgezonderde quarantaine zullen moeten door brengen, voordat zij hun eigen le vens weer opvatten, die nooit meer zullen zijn wat zij waren. De geschiedenis van de ontwikke ling van de mensheid, die ook mel ding maakt van een 20ste juli vóór de tweede wereldoorlog, toen een ze kere leraar Snopes in Tennessee ver oordeeld werd omdat hy doceerde dat de mens van een lager wezen afstamde, deze geschiedenis zal moe ten uitmaken welke kosmische doos van Pandora de aardmensen op 21 juli 1969 openden. Broer van ds. King dood Ds. A. D. King, de enige broei' van de vermoorde ds. Martin Luther King is gisterochtend dood aangetroffen in het zwembad van zijn woning in Atlanta. Ds. King, die 38 jaar is geworden, moet overleden zijn toen hy zondagavond laat nog een bad nam. Amnestie in Polen Aan de voor avond van de viering van 25 jaar communisme in Polen heeft de re gering van dat land gisteren een amnestieregeling aangekondigd. Vol gens waarnemers is de regeling voor- namelijk bedoeld voor jonge Polen die vorig jaar waren gearresteerd wegens het deelnemen aan studen- tenrelletjes en -demonstraties. Amerikaanse pers over West-Irian NEW YORK (ANP) De Ame rikaanse kranten beginnen de laat ste weken meer en meer belangstel ling te tonen voor de ontwikkelingen in West-Irian. De New York Times publiceerde een interview met de VN-vertegenwordiger, Fernando Or tiz Sanz. In diezelfde krant versche nen verslagen uit het Australische deel van hot eiland en verklaringen van Papoea's die van het Indonesi sche naar hot Australische deel uit weken Nu de volksraadpleging eenmaal op gang Is in West-Irian hebben ook de Los Angeles Times en de Washington Post een groot ar tikel opgenomen van een Ame rikaanse correspondent in Djajapoe- ra. Hierin wordt verklaard dat d® Indonesische autoriteiten de metho den van een politiestaat gebruiken om tegenspraak te vermyden. „Bo vendien komt Indonesië na jaren van volkomen verwaarlozing plotse ling met allerlei hulpprojecten en met regeringshulp om goodwill te kweken". Volgens de Los Angeles Times en de Washington Post zitten op vele plaatsen grote groepen poli tieke gevangenen. In de hoofdstad Djajapoera zouden dat er ruim twee honderd zyn. Voorts verliet de afge lopen maand een boot met gevangen Papoea's de haven van Manokwari. Over hun lut Is niet* bekend. Op Bi- ak zouden honderdvijftig leden van de beweging „Vry Papoea" gevan gen zitten. De invloed, die de VN-vertegen woordiger in West-Irian heeft op de Indonesische autoriteiten, is. aldus het artikel in de beide Amerikaanse I kranten, miniem. Afgevaardig den van de Verenigde Naties zullen weliswaar alle acht ..daden van vrüe keuze" bijwonen, maar hun pro testen over de arrestaties van veel tegenstanders van aansluiting bij Indonesië, werden volkomen in de wind geslagen. Ook de financiële hulp van de Verenigde Naties zou falen. De Papoea's zouden voor hulp dan naar de Ver. Naties kijken. Het dan naar de Ver. Naties kyken, Het artikel haalt een van de Papoea- leiders aan. die zegt: ..Wij herinne- j ren ons heel goed hoe Amerika ons I heeft bevrijd van de Japanners. Wy I hopen nu weer op hulp van Ame rika". Het artikel in de beide vooraan- staande Amerikaanse kranten geeft aan dat de Indonesiërs „met gesle pen diplomatie" vermoedelijk op een van de acht plaatsen waar de „daad van vrij keuze" wordt gesteld, de overwinning zullen laten aan die Papoea's die tegen aansluiting bij Indonesië zyn. „Van de zeven an dere raadplegingen is Indonesië toch volkomen zeker, omdat de ruim dui zend afgevaardigden voor het over grote deel door de Indonesische autoriteiten zyn uitgekozen en de stemming mondeling geschiedt ten overstaan van de Indonesiërs", aldus de belde Amerikaanse kranten. STUTTGART (GPD) Onder de ogen van bonds-president Heinemann en het gebruikelijke gezelschap kerkelijke autori teiten uit binnen- en buitenland, werd de Duitse evangelische Kirchentag in Stuttgart besloten met een roerige bestorming van het sprekerspodium door een aantal jongeren, waaruit drie sprekers het woord wisten te verkrijgen. Een dei-gelyke revolutionaire toe stand is nog nooit om de plechtige slotbyeenkomst van een Kirchentag voorgekomen. Natuurlyk ontstond er dan ook allerlei tegenprotest als ant woord op de onverwachte actie van deze Jongeren, die overigens hun scherpe kritiek uit volstrekt tegen gesteld gezichtspunt lanceerden De eerste spreker hekelde de zyns inziens autoritaire leiding en organisatie van de Kirchentag en eiste radicale democratisering. D* tweede achtte daarentegen de Kir chentag verworden tot een agitatie- terrein en kermis voor hen die de kerk vyandiggezlnd zyn. De derde spreker beschuldige staat, kerk en Kirchentag dat zij de volkerenmoord in Biafra onbewogen dulden. Spandoeken, applaus en boe-geroep verlevendigden de byeenkomst van de 30.00 deelnemers in het hete Nec- kar-stadion. De Kirchentag ging er niet aan ten onder, maar bleef overeind, dankzy zyn soepelheid, bereidheid tot luisteren en streven naar een nieuwe styi van openheid, inspraak en positieve waardering van de an dere mening. Een goed voorbeeld daarvan gaf de president van de Kirchentag dr. Richard von Weizsaecker in de slot bijeenkomst. Hoewel hy een kerk lied had moeten opgeven om de rust op het roerige podium te her stellen. noemde hy het een verheu gend feit dat de Jongere generatie, de kerk niet. aan de ouderen wenst over te laten, maar zich er kritisch en met duidelijke inzet mee bezig wil houden en er een eigen plaats in op eist. De balans van deze Klrchentag- nieuwe-styl? Er is veel los gewoeld dat in discussie zal biyven. In grote lynen: het debat rondom de beteke nis van Jezus ln de sectie streid um Jezus heeft duideiyk gefaald. De zo genaamde bekenntnis-beweglng op nieuw sterk in vrome slagzinnen bleek niet bereid tot werkeiyk gesprek maar eindigde met de eis haar te genstanders van de kerkeiyke dienst uit te sluiten. Hoewel deze sectie de meeste deelnemers van alle trok, circa 8000. overheerst toch de in druk, dat het gewone kerklid een dergeiyk onvruchtbaar debat niet kan waarderen. Duideiyker dan op enige vorige Kirchentag is naar voren gekomen, dat de kerk zich niet bulten de poli tieke vragen kan houden. Een kerk, die zich niet met de politiek bezig houdt is op onbybelse wegen aldus de Berlljnse bisschop Scharr in een publiek Interview op de Stuttgarter- markt. Het gaat om daden, om praktische gerechtigheid in de benauwende pro blemen van de wereld van nu. Dat ls duldeiyk geworden in de ruim 30 resoluties, die uit de diverse werk groepen aan de leiding van de Kir chentag werden doorgegeven. Toekomst Te waarderen valt de moed van deze Kirchentag zich open te stellen voor elke kritiek en die ln ontvangst te willen nemen ln resoluties, een eveneens nieuwe figuur in zijn 20-ja rige geschiedenis. Te weinig doordacht is wat dan met zulke resoluties moet geschie den. Een ander falen van Stuttgart: de oecumene is weinig of niet aan bod gekomen. De verhouding rooms- katholiek 'protestant werd iets te ge makkelijk verschoven naar de toe komst. Ondanks dat mag men zeggen dat de Kirchentag een veelbelovende koers heeft Ingeslagen. Er is in de interesse van de Jongeren een nieu we bron van energie aangeboord. Hopeniyk houdt de Kirchentag de snelle ontwikkeling in de kerk en in de wereld by. De volgende byeen- komst samen met r katholieken in Frankfurt 1971 zal daarover uitsluit sel geven. Ds. G. P. Kiyn. WEERRAPPORTEN Van hedenmorgen 7 nur. u. c g J B O fs C u J N- s 3 C Amsterdam zw. bew. 25 15 0 De Bilt mist 26 14 0 Deelen on bew. 24 14 0 Eindhoven onbew 25 14 0 Eelde on bew 24 13 0 Den Helder motregen 22 16 0.1 Luchth. R'dam zw. bew. 24 17 0 Twente onbew. 23 12 0 Vlissingen geh. bew. 21 15 0 Zuid-Limburg onbew. 25 15 0 Aberdeen zw. bew. 23 17 0 Athene niet ontvangen Barcelona licht bew. 30 21 0 Belgrado zw. bew. 26 13 0 Berlijn onbew. 22 17 0 Bordeaux licht bew. 31 17 0 Brussel mist 26 15 0 Frankfort licht bew. 25 14 0 Geneve onbew. 28 15 0 Grenoble licht bew. 27 15 0 Helsinki onbew. 22 10 0 Innsbruck licht bew. 28 13 0 Kopenhagen zw. bew. 20 15 0 Lissabon onbew. 35 20 0 Locarno half bew. 31 17 7 Londen niet ontvangen Luxemburg onbew. 23 14 0 Madrid onbew. 39 19 0 Malaga onbew. 32 20 0 Mallorca onbew. 32 18 0 Nice onbew 29 22 0 Oslo zw. bew 23 14 0 Parijs mist 27 16 0 Rome onbew. 29 19 0 Stockholm zw. bew. 25 17 0 Wenen zw bew 23 13 0 Zurich onbew. 26 15 0 DINSDAG I Zijlsingel 2 Volle Evangelie-sendin, Spr dhr. J. v. d. Meer 8 uur n I Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Ziu tlng Bouwfonds Ned. Gemeenten 7-| uur nam. Jeugdhuis (Breestr. 19) Spreekum Chr. Emigratie-centrale 7-8 uur nam. WOENSDAG Luxortheater Jeugdvakantiebezlghi. dei: film: Hetg eheim van het vog»|. eiland 10 uur voorm. Stadhuis (trouwkamer) Spreekuur to- clale raadsvrouw 4-6 uur nam. Burgerzaal Stadhuis Opening ten toonstelling Tsjechische kunst en Hol- landse bloemen. 4 uur nam. DONDERDAG Antoniusclubhuls VakantiebMlghiJ den ..De Fabeltjeskrant" 2 en 4 ua nam. VRIJDAG Oude Vest 13 Evangelisatie christin- gem. Ecclesia 8 uur nam. Tltus Brandsmalaan 76 „De Duik boot" Clubhuiswerk handenarbeid j. 10 uur nam. Rijnlandslyceum (Apolloln. 1) Volli evangelie-gemeente, afd. Oegstgent Spr. dhr. Slelstra 8 uur nam. ZATERDAG Excursie Kon Ned. Mij voor Tuin bouw en Plantkunde naar kwekir; Cud Cllngendael ln Wassenaar Ver- trek 9.25 uurv oorm. ïyn 43 Statlom- pleln (Schuttersveld). ZONDAG Rynlandslyceum (Apolloln n Otn voor oorspronkelijk christendom, afd Oegstgeest Spr. evang. N. v. d. Brugj» 7.30 uur nam. Steenschuur 6 Kerk van Jezus ChrU- tus van de heiligen der laatste digit 11.30 uur voorm. Wassenaar (Rest. Bijhorst) Drlvi- In-dienst 10.30 uur voorm. Zijl singel 2 Volle Evangel te-gemun te Spr. Koos Pot 10 uur voorm. LEIDSfc BIOSCOPEN Camera: „Blow up". 18 Jr. Dag 7 n 9 15. Dag 2.30. zond 2 en 4: „Walt Disney's tekenfilmparade", a.l. LIdo: „Chltty Chltty Bang Bang", ai Dag 2.30 en 8. I uxor: „Een spookplraat als maat" tl Dag 2.30, 7, 9.15. Zond ook 4.45 Kex: „Het geheim van de witte 1 18 Jr. Dag 2.30. 7. 9.15. Zond ook 44J Nachtvoorst, vrij en zat: „Suzanne", 11 Jr. 28.30 uur. Studio: „Lieve, lieve John" 14 Jr. Du. 2.30. 7. 9.15. Zond ook 4.45. Trianon: „Bertrand ln on(t)roerend goed", a.l. Dag 2.30, 7. 9.15. Zond 211, 4.30, 7. 9.15. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde. Vt- kantiefilms voor de Jeugd. Dlnsdig-, woensdag- en donderdagmiddag 3 uur nam. (tot medio augustus). Molenmuseum ..De Valk' (Dageiljki van 10 uur voorm. tot 5 uur nam. Zon dag 15 uur nam Maandags geslottn. Jeugdmuseum Koppenhlnksteeg 3) Tentoonstelling over de natuur en an tiek uit grootmoederstyd. (uitsluitend zaterd. van 11-17 nm. en na verzort Cronestelnkude 2). De -jakenhal Dag 105 uur: zont 15 uur Rijksmuseum van Oudheden (Ra penburg 28): Werkd. 10 uur voora. 5 uur nam.: zond 15 uur nam RIJksmuseuD voor olkenkundi: (Steenstraat 1) dag 105 u.; 'sinn- 'lags 1- uur nam. Ned.-Legermuseum: Geopend mm- dag tot ei met vrijdag 9 uur voorm.- 5 u nam. zon- en feestdagen 1-1 uur nam Rijksmuseum voor de geschieden!» der natuu» wetenschappen Dag 1(M uur zone* 1uur Heempark Oegstgeesterweg (Kikker- polder) Flora van eigen bodem, dag. van 8 uur voorm 5 uur nam.; van mei t.e.m oktober op zat en zond 3-1 uur nam De Lakenhal Tentoonatelllng Roe land Koning, schilderijen en tekenin gen, dag. van 10 uur voorm.-5 uur nin 's Zondags van 1-5 uur nam (t.e.m II lull Kunstzaal Heuff, Wassenaar: Schil derijen en prenten van Els en Fraai de Haas, maandag t/m zaterdag 10-1" uur, bovendien op dinsdagavonden vu 8-10 uur. (t/m 23 lull). Galerie Van der Vllst Botermarkt) i Frans de Haas (schilderijen en grafie*) Lyd de Jonge van Zwijnsbergen <mo- zaieken en plastieken) en Gerrlt Pol der (schilderijen), dinsdag t/m zaterd 9-6 uur (t/m 28 augustls). De Lakenhal Penningparade (uit eigen bezit) Dagelijks van 10-6 uur, zondag 1-5 uur (t/m 31 augustus). AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN. Geopend voor spoedeisende geval len: Haven Apotheek, Haven 18. t*L 20085. De zaterdag-, zondag-, avond en nachtdienst van apotheek R. vai Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Hsvt» Apotheek De Oegstgeestse Apotheek en Apo theek Voorschoten zijn de gehel» week geopend. Genieenschap Zuid-West. Hulpverlenings- en ïnformatledlenii Hulpverlening tel 24101 (b.g.g 20460) Informaties tel. 33921. Behandeling na ongevallen. De poliklinische behandeling na gevallen wordt van dinsdag 12 uur tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elisabethziekenhuls (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door het Academisch Ziekenhuis. DINSDAG Circustheater, 20.15 uur: Hoofdstad Operette „Die CsardasfUrstln" va® Emmerich Kalman. WOENSDAG Circustheater. 20.16 uur: Hoofdstad Operette: „Die CsardasfUrstln" van Emmerich Kalman. DONDERDAG Circustheater. 20.15 uur: Hoofd6t»d Operette: „Die CsardasfUrstln" van Emmerich Kalman. DAGELIJKS Folkclub (Noordeinde 90). 21 uui' Daniël de Boblne (Parijs) en vri) zat. m.m.v. Leo Unger. Paviljoentheater, 20.30 uur (vans 19 Juli. behal. ma en dl): ABC-ca- baret van Wim Kan en Corry Vos*-' „Hop. hop, hop".

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2