Steylen wint moordende een meter tekort marathon in Madrid V.S. bevestigen suprematie Cricketteam was vlug klaar met de Denen Zeslandenatleliekontmoeting Ilia Keizer komt net Atletiekinterland tegen Rusland en Gemenebest Wilma Schippers loopt record 800 m. meisjes Broome behoudt Europese titel Bowlers PAGINA 8 MAANDAG 21 JULI 1969 LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD MADRID (ANP) Aad Steylens droom om ooit de klas sieke afstand van 42 km en 195 meter tussen Marathon en Athene te lopen is zaterdagmorgen werkelijkheid geworden. Op zachte, hellende asfaltwegen in de buitenwijken van Ma drid, waar een brandende zon zaterdagmorgen rond acht uur het verblijf al vrijwel onmogelijk maakte, behaalde de 33-jarige oud-Rotterdammer, die sinds twee jaar in Zutphen woont, zijn tweede internationale marathon-overwinning van dit seizoen. Hoewel Steylen met zijn tijd van 2 uur, 25 minuten en 55,6 se conden, evenals twee maanden geleden in het Zwitserse Frau- enfeld (2.26.00) boven de door de KNAU gestelde limiet van 2.22.00 bleef, kon Unievoorzitter Frans Jutte de pezige Neder landse kampioen wel vertellen dat hij zijn afvaardiging naar de Europese atletiekkampioenschappen verdiend had. De grote verdienste van Steylen zwaaiend over de baan ging en kort was, dat hij in tegenstelling tot zijn gewoonte ditmaal niet al te snel van start ging en zich direct na de start in het lommerrijke Parque Syndical in een snel gevormde kopgroep nes telde. Van die leidende groep maakte behalve Steylen. de Belgen Peiren. Vandendnessche en Slagmuijlders, ook de kleine Spanjaard Perez deel uit. Peiren en Perez deden aan kop het zware werk. Na het eerste, op ruim 11 km gelegen keerpunt, in het parkoers waren drie keerpunten op genomen, begon de scheiding zich al ai te tekenen. De Belgen konden het stevige tempo (10 km in ruim 32 min) niet meer volgen en langzaam hepen Steylen en Perez, die elkaar nu telkens aan kop afwisselden, weg van hun tegenstanders Halverwege de race, toen de felle zon de tempe ratuur al tot 35 graden had doen op lopen en Steylen een vermetele po ging van de kleine Perez om aaneen solo te beginnen, snel teniet had ge daan, waren de drie Belgen bijna een minuut achter geraakt. De hoge tem peratuur had toen al enkele slacht offers gemaakt, onder wie de Neder lander Hans van Kas ter en, die bij de eerste terugkeer in het stadion, zwaar vermoeid de strijd had gestaakt. Steylen en Perez bleven op de weinig schaduw biedende wegen onvermoeid doorgaan, terwijl achter hen opnieuw enkele lopers uitvielen. Daarbij was ook Aureel VandenDnessche. de Belg. die in 1966 bij de Europese titelstrijd in Boedapest nog zilver op de Mara thon had gewonnen. Maurice Peiren zou uiteindelijk de enige Belg worden die de finish haalde, want de jonge Slagmuijlders werd vijf kilometer voor de verlossende eindstreep, toen hij slingerend over de weg ging. door een Spaanse arte uit de wedstrijd ge haald. Onbedreigd Steylen, die bij de verversingspos- ten alleen maar een spons aanpakte om zich wat te verfrissen, was bij het laatste keerpunt ook de met een inzinking kampende Perez, die korte tijd later door Peiren werd gepas seerd. kwijtgeraakt, waarna hij on bedreigd op de finish afliep. In het stadion was Steylen's voor sprong op Peiren gestegen tot ruim \Vi minuut. Hoe zwaar de inspan ningen voor de kleine Belg, die enke le weken geleden bij de marathon in Antwerpen, Belgisch kampioen werd in 2.19.27, waren, bleek uit het feit dat hü minuten lang bewegingsloos op het gras lag. Wim Hol, die in Antwerpen verras te met een zestiende plaats in 2 24.52-4, bleef daar dit keer ver van verwijderd. Zwaar getekend door de grote inspanningen eindigde de Slie- drechtenaar als achtste in 2.41.25-8. Van de 21 gestarte lopers haalden er slechte 13 de finish. De kleine Zeeuw Piet Vonck, die in de laatste twee ronden van de 10 km voor de finish zelfs tweemaal tegen het tartan sloeg, heeft zonder het te willen een duidelijk beeld getekend van de Nederlandse herenatletiek. In de eerste editie van de zeslanden- wedstrijd tussen de kleine Europese atletieknaties Spanje, Zwitserland, België, Oostenrijk, Denemarken en Nederland gingen onze landgenoten met de zesde plaats en het schamele totaal van 54 punten kansloos ten onder. Het absolute dieptepunt was echter de schandalige vertoning die zich op de 10.000 meter afspeelde en waar de 23-jarige Piet Vonck het slachtoffer van werd. Wat in de laat ste 800 meter van het langste baan- nummer gebeurde, had totaal niets meer met sport te maken. Vonck, die zich in het hoofd had geprent op het tartan van het Vallehermosa- sta dion in het broeiend warme Madrid een goede tijd op de klok de brengen, werd het slachtoffer van de kortzich tigheid van ae Spaanse Juryleden en de weifelende houding van de Neder landse ploegleider, ie zich toen Vonck werkelijk niet meer kon, van de baan liet duwen. Weliswaar wei-den na afloop, toen Vonck volkomen bewegingloos naast de baan lag en er vergeefs om een brancard en een zuurstofapparaat werd geroepen allerlei excuses aange voerd. De Spaanse juryleden zouden de Nederlanders, die Vonck uit de baan hadden willen halen, geslagen en vastgehouden hebben maar- dat AAD STEYLEN. die in Ma- deed niets af aam het feit dat men de I drid de marathon won. Zeeuw desnoods met geweld het verder lopen onmogelijk had J weest, ware het niet dat de Spaanse windmeters met zuidelijke noncha lance waren opgesteld. De ene meter dag (o.a. 100 meter in 11.3) was er de oorzaak van dat hij tmelijk ver verwijderd bleef van de limiet, die op 7450 punten is gesteld. Het is in Ma drid wel duidelijk geworden, dat de aandacht die De Noorlaner heeft be steed aan de technische nummers ten koste is gegaan van zijn loopsnelheid. Voor het overige hadden de 7000 toeschouwers, die op beide dagen aanwezig waren indien zij daar althans belangstelling voor hadden kunnen opmerken dat Braaksma en Van den Heuvel de beste Neder landse seizoentijden liepen op de 400 LONDEN GPD» IIja Keizer is niet alleen voor velen, maar ook voor zichzelf een raadsel. „Ik ben helemaal niet moe", bracht ze er na een dramatisch verlopen finale 800 m. bij de Open Engelse kampioen schappen uit. Desondanks had ze in deze belangrijke test voor de Euro pese kampioenschappen na 600 me ter zoals zo vaak een gat van je welste laten vallen, waardoor ze alle contact met de Joegoslavische loop- machine, Vera Nikolic, en met de ais een hond aan de koploopster klitten de Engelse Pat Lowe verloor. Maar op het moment, dat Pat Lo we het onmogelijke waar maakte door Vera Nikolic tot capitulatie te dwingen en niemand meer oog had voor de Nederlandse, kwam de at- meter horden (53.6) en de 400 meter j let.e uit Nieuw-Vennep toch weer te- moeten maken. Nadat Vonck geruime tijd op het gras had gelegen en men uiteindelijk tot de ontdekking was gekomen dat in het naburige zwembad wel eens een zuurstofapparaat voorhanden kon zijn, werd de kleine Nederlander weggedragen voor verdere verzorging. In het zwembad kreeg hij de hoognodige zuurstof toegediend, waarna Vonck naar een Madrileens ziekenhuis werd gebracht waar men hem een nacht in observatie wilde houden. Niveau verlaagd Voor Nederland maakte het weinig uit dat het niveau van deze ontmoe ting wat verlaagd is nu Frankrijk, West-Duiteland en Italië zijn vervan gen door de zwakkere landen Spanje. Oostenrijk en Denemarken. In dit bescheiden milieu waren slechte twee individuele overwinningen voor de Nederlandse atleten weggelegd. De soepel lopende Aad Steylen zegevier de op de marathon en de 23-jarige Hans van Enkhuizen werd de verras sende winnaar op de 110 meter hor den. Deze pupil van oud-horden kampioen Peter Nederhand finishte voor atleten, die dit seizoen al be neden de 14 seconden hebben gelo pen, in 14.1 seconden. Dat zou een nieuw Nederlands record zijn ge- wees namelijk een rugwind van twee meter per seconde aan, dus de maxi maal toelaatbare snelheid. De andere echter drie meter. Tienkamper Bd de Noorlander kwam met een totaal van 7315 pun ten zes punten hoger uit dan enkele weken geleden. Een zwakke eerste (47.4). Daaraan kunnen echter wei nig conclusies worden verbonden. Braaksma kwam duidelijk conditie tekort en Van den Heuvel miste de durf om vanaf het begin in een hoog tempo mee te gaan. Met een derge lijke instelling blijft een scherpe eindtijd natuurlijk een illusie Uitslagen De voornaamste uitslagen luiden (de atleten zonder nationaliteits- aanduiding zijn Nederlanders) 100 m.: 1. Clerc (Zwit.) 10.4; 6. A. de Jong 10.8; 200 m: 1. Clerc (Zwit) 30.8; 5. Van Boekei 21.5; 400 m: 1. Gayoso (Sp) 46.4; 4. Van de Heuvel 47.4; 800 m: 1. Barrio (Sp) 1.48.5. 5. Bladt 1.50.; 1500 m.: 1. Salvé (Belg.) 3.42.6, 5. Van Loon 3.51.4; 5000 m: 1. Haro (Sp) 14.10.0, 4. Nijstadt 14.31.0; 10.000 m: 1. Kristensen (Den) 31.05.0, Vonck uit de wedstrijd ge haald; Marathon: 1. Steylen 2.25.55.6, 2. Peiren (Belg) 2.27.36.6; 110 m hor den; 1. Van Enkhuizen 14-1, 2. Kuhn (Zwit) 14.2; 400 m harden: 1. Wirz (Zwit.) 51.1; 6. Braaksma 556; 3000 m steeple chase: 1. Menet (Zwit) 8.51.6. 4. Willems 9.156; 4x100 m: 1. Zwitserland 40.3, 2. Nederland 406; 4x100 m: 1. België 3.06.8, 4. Ne derland 3.12.4; verspringen: 1. Blan- quer (Sp) 7.76, 6. Van Sluys 6.87; Hoogspringen: 1. Garriga (Sp) 2-12, 5. Lesterhuis 1.96; Hink Stap Sprong: 1. De Centi (Sp) 15.38. 5. Kant 14.03; Polsstokhoogspringen: 1. Sola (Sp) 4.90. 4. De Winter 4.40: Kogelstoten: 1. Hubacher (Zwit) 18.48, 6. Van Wees 15.37; Discuswerpen: 1. Ander sen (Den) 56.50. 4, Zitsen 51.70; Speerwerpen1. Pektor (Oost) 72.96, 6. Olofson 68.04; Kogelslingeren1. Petsch (Oost) 62.60, 6. Veuger 47.74; Tienkamp: 1. Cano (Sp) 7598 105, 7.08, 11.75, 153, 48.1, 14.7, 36.68, 4.00, 58.74, 4.27.0)5. De Noorlander 7315 (11.3. 6.45. 13.51, 1.96. 50.8, 15.3, 42.70. 4.00. 47.64. 4.24.7); Eindstand: 1. Zwitserland 114, 2. Spanje 105, 3. Bel gië 82, 4. Oostenrijk 67, 5. Denemar ken 60, 6. Nederland 54. rug. Nog juist op tijd om op haar beurt ook de schier onverslaanbare Vera voorbij te gaan, precies te laat echter ze kwam hooguit een me ter tekort om ook nog Engels kampioen te worden. Overigens werd in deze race op de beroemde tartanbaan van het Lon- dense Chrystal Palace de wereld ranglijst weer danig door elkaar ge schud, omdat Pat Lowe en Ilja Kei- j zer daarin met 2.03.3, respectievelijk avJ <JH|P 2.03.5 de top tot op enkele fractiesTakanUestommtag^ver" van seconden benaderden Hoezeer dit nummer nog in ont wikkeling is, bleek uit tussentijden, die utiiiuiiuci xcuuj ivanoci' i»muiu>w tot voor kort nog voor onmogelyk om de Atneneitoiet van 54.50 meter waren gehouden: liefst zes atletes passeerden in minder dan een mi met de discus keer op keer niet ver der dan de 48.48 meter, waarmee ze bijna zes meter ten achter bleef bij •kerende Olympische kampioene Lia Manolieu. Dat hield meteen in, dat haar nog bijzonder weinig kansen overblijven nuut de 400 meter-grens. Wat Ilja Keizer nog betreft: ze weet nu dat ze voor geen enkel tem po en geen enkele reputatie bang behoeft te zijn en dat stempelt haar weet ze de huidige vorm te be waren tot een van de favorieten voor de Europese titel. Zonder stimulans Maria Gommers heeft in Londen haar tegenstandsters alleen bij de start gezien. Zonder enige stimu lans kwam de kortgeleden als we reldrecordhoudster onttroonde Maria nu tot 4.16.0 over de 1500 meter en het was bijzonder jammer, dat de te overschrijden. Een eis, waaraan ze overigens nog tweemaal zal moe ten voldoen. BUDERICH (ANP) Tijdens de meisjes-atletiekinterland West-Duits- landNederland in Büderich heeft Wilma Schippers (Tion/ Ensche de) het Nederlands juniorenrecord Italiaanse Pigni die met 4.12.8 1 op de 800 meter verbeterd en ge- het record van de Limburgse heeft bracht op 2 min 12,1 sec. Zij bleef de Britten met hun de kou had laten overgenomen uitnodiging in staan. Het was allemaal niet naar de zin met deze tijd 1,9 sec. binnen de door de KNAU gestelde limiet voor dit nieuwe nummer. De prestatie lever de haar de tweede plaats op achter van Maria: „Ik zit altijd rond die de Westduitse Angelika Bittich, die tijd, ik loop dan maar liever de meter, dan kan je er tenminste fijn voor knokken" Minder succesvol was dc derde Ne derlandse atlete bij deze door het wegblijven van tal van sterren in waarde nog al gedevalueerde Open Engelse kampioenschappen. De Slie met 2.11,2 seconde een nieuw natio naal record vestigde. De enige dubbele Nederlandse overwinning werd geboekt op het verspringen door Riet van den Berg (5.75. meter) en Marietje Valken berg (5.61 meter). De Duitse meisjes wonnen de in- drechtse Anneke de Bruin. Ze kwam terland met 77 tegen 40 punten. ILJA KEIZER .sterke tijd. HICKSTEAD (ANP» —De Engel se springruiter David Broome heeft zaterdag in Hickstead zijn Europese titel die hij in 1967 in Rotterdam veroverde, behouden. Tijdens de laat ste wedstrijd, een springconcours over manches, van het driedaagse concours behaalde hij met .Mister Softee" wederom een overwinning. In de eindstand neemt Broome sa men met de Westduitser Al win Scho- ckemöhle de eerste plaats in met 6 punten. Aangezien de Brit twee on derdelen won tegen de Duitser een, werd liy reglementair tot Europees kampioen uitgeroepen. De eindstand: 1. Broome 6 punten (twee overwinningen), 2. Schocke- möhle 6 pnt (een overwinning), 3. Winkler 8 pnt, 4. d'Oriola (Fr.) 16 pnt, 5. Raimondo d'Inzeo (It.) 16 pnt. ATLETIEK Tydens de Franse atletiekkampioenschappen in Parijs liep de 27-jarige Jean Wadoux gis teren de 1500 m in 3 min. 39.0 sec„ de beste wereldprestatie van dit sei zoen. De Franse Olympische kam pioene op de 400 m. Colette Besson, leed haar eerste nederlaag sinds de Spelen. Zij werd op de streep ge klopt door Nicole Duclos. Voor bel den werd 52.8 sec. afgedrukt. LOS ANGELES (ANP) De Verenigde Staten hebben in Los Angeles vrijdag en zaterdag hun heerschappij in de atle- tiekwereld onderstreept. In de ontmoeting tegen Rusland waarin geen wereldrecords sneuvelden wonnen de Verenigde Staten met 195185 punten, waarbij de overwinning van de heren (125118) in de lijn der verwachtingen lag, maar waar bij de zege van de Amerikaanse dames (7067) een verrassing was. Want in de acht ontmoetingen tussen de Verenigde Staten en Rusland van na de oorlog waren de Russische dames zeven keer de sterkste. SCHIEDAM «ANP» Het Neder landse cricketelftal heeft dit week einde in de interland tegen Dene marken, die in Schiedam is ge speeld, een inningsoverwinning be haald. De Denen waren in hun eerste innings voor 81 all out. Ne derland antwoordde met 239 voor 6 (gesloten). In de tweede innings slaagden de Denen er juist niet in het Nederlandse totaal te passeren. Even voor de thee waren zij voor 148 aU out. Zeger Cornelis zorgde in die ont moeting voor een even indrukwek kend als onverwacht slot. Op het moment waarop Nederland de in ningsoverwinning tegen de Deense cricketers leek te ontgaan, sloeg de Jeugdige VOC-er, die twee dagen lang als bowler de wedstrijd had be heerst, opnieuw toe. Nog tien runs hadden de batslieder. uit Denemar ken nodig om een wel zeer sma delijke nederlaag te ontgaan. Toen gaf Luther een moeilijke vangkans weg. Sprintend greep de Rotterdam mer de bal in zijn vlucht, waardoor er een eind kwam aan de tweedaag se wedstrijd en Nederland nog juist rijn inningszege veilig had gesteld. De cijfers van Zeger Cornelis wa ren imponerend. In de eerste innings nam de succesvolle bowler zeven wickets voor slechts 18 runs. Mede daardoor kwamen de Denen niet ver der dan 81 all out. Dat Nederland zou winnen stond enkele uren later al vast. toen het scorebord 200 runs voor het verlies van vijf wickets aan gaf. Zondag had Cornelis nauwelijks meer respect voor de Denen. Met vijf wickets voor 46 runs was hij opnieuw de bowler die het meeste succes had. De hoge score van de Nederlandse batslieden was te danken aan het ge brek aan kracht bij de Deense bow lers. Genadeloos strafte Schoonheim de aanval van de gaster af. In het zicht van de century de quick- speler had 94 punten in de boeken gebracht kwam een wat ongeluk kig einde aan Zyn innings, twaalf maal joeg de Hagenaar de bal over de boundary. Nadat Schoonheim's wicket verlo ren was gegaan, bleef er nog maar één vraag over: zou Nederland een inningszege behalen of zouden de batslieden ten tweede male in actie moeten komen om het Deense to taal snel te passeren. Eer licht Deens herstel van 119 voor 8 werd het 146 voor 9 bracht ten aanzien van het antwoord op die vraag even de spanning terug. Maar. zoals gezegd. Zeger Cornelis was dit weekeinde onweerstaanbaar. j In het Coliseum van Los Angeles, waar in 1932 de Olympische Spelen zijn gehouden, trad ook een selectie- ploeg van het Gemenebest aan. die echter kansloos was tegen het Ame rikaanse en Russische geweld. Gevoelig I Ondanks de overwinning in pun ten moesten de Amerikanen enkele gevoelige nederlagen accepteren. Bij het hoogspringen stelde Olympisch kampioen Diok Fosbury, die alleen al door zyn „flop" grote aantrek kingskracht op het publiek uitoefent, teleur. Hy eindigde als laatste met j 2,05 meter en bleef daarmee ver ach- tel- de Rus Valentin Gravilov, die met 2,21 meter de beste jaarpresta tie leverde. Verlies ook voor Bob Beamon, Olympisch kampioen en wereldrecordhouder verspringen darm zij zijn inmiddels tot een mythe ge worden sprong van 8,90 meter, die niet verder kwam dan 7,66 meter. Tenslotte bracht ook de 31-jarige Rus Vladimir Liatkov de Amerikaan- 1 se favoriet Jay Silvester (61,04) en John Cole (60.00) bij het discuswer pen een gevoelige nederlaag toe: hy won met een worp van 61.60 meter John Carlos, che vrijdag de 100 meter reeds won, maakte duidelijk nog steeds de sterkste sprinter te zijn. Zaterdag won hij de 200 meter m 20.3 seconden, met een voorsprong van ongeveer vijf meter op zijn land genoot Tom Randolph. Bij de dames, waar Barbara Ferre) met twee sprintzeges. Loedmilla Bragina «4.16.0 op de 1500 meter) en Madeleine Manning «2.03.8 op de 80L meter) een goede indruk maakten viel de beslissing pas bij het laatste onderdeel, de 4 x 400 meter. Ka thy Hammond, Jarvis Scott, Esther Stroy en Madeleine Manning versloegen het sterker geachte Rusland echte, j met. meer dan vier seconden vei - sohil: 354.4 tegen 3.38.7. Stoppen De eerste helft van het program ma. dat vrijdagavond by tamely* fris weer begon, bleef zonder drama tische hoogtepunten. De Amerikaan Bob Seagren, gouden medaille-win naar in Mexico, probeerde by her polsstokhoogsprimgen de 5.40 metei te ovea-sohryden. maar faalde drie maal. Zijn voornaamste concurrent wereldrecordhouder John Peanell kwam niet verder dan 5.10 metei Seagren verklaarde na afloop dat hy van plan was geweest na de wed- stryd m Los Angeles met de wed strijdsport te stoppen. „Maar nu weet ik dat niet meer zo zeker", al dus de Olympische kampioen. „Ik kan nog aardig meekomen en het vooruitzicht om vanaf de kant te moeten toekyken. staat me niet erg aan". Neger-sprinter John Carlos, be kend wegens de black-power groet op het erepodium tijdens de Olym pische Spelen, vereffende een per soonlijke rekening. Hij was namelyk in Juni verslagen door de tamelijk onervaren Ivory Crocket. Nu versloeg hij zyn tegenstander met gering ver schil in 105 seconden. Donald Quarrie, een Jamaicaans lid van het Gemenebestteam, kwam vlak achter de beide Amerikaanse negers over de streep in 10.4 secon den. Ralph Doubell. de Australische Olympische kampioen en mede-we reldrecordhouder op de 800 meter stelde teleur door aohter de Ameri kaan Juris Luzins als tweede te ein digen: 1.47.4 tegen 1.46.7. Doubell zei: „Ik raakte buiten adem. Ik ben moe. Negen wedstryden in de afge lopen zes weken zyn wat al te veei geweest". De veelvoudige Australische we reldrecordhouder Ron Clarke hep een sterke 10.000 meter. Hy won in 28.35.4, maar bleef daarmee toch by- na een minuut boven zyn eigen we reldrecord van 27.39.4. Uitslagi L,eii De uitslagen luiden Dames: 100 metei- horden: 1. Pa mela Kilborn (Aus) 13.5; 2. Mamie Rallins «VS» 13.6. 100 meter: 1 Bar bara Ferrel «VS) 11.5; 2. Iris Davis (VS) 11.6. 200 meter: 1. Barbara Fer-1 rel (VS) 23.6; 2. Pam Greene (VS) DICK FOSBURY .niet zo best. 23.7. 400 meter: 1. Kathy Hammond CVS» 53.0: 2. Taisia Kovalevskaja (Rusl) 54.2. 800 meter: 1. Madeline Manning (VS) 2.03.8; 2. Alla Kolys- nikova «Rusl) 2.06.0. 1500 meter: 1. Loedmilla Bragina (Rusl) 4.16.0; 2 Doris Brown «VS» 4.16.8. 4 x 100 me ter estafette: 1. Ver Staten 45.1; 2 Rusland 455 4 x 400 meter 1. Ver Staten 3.34.4: 2. Rusland 3.38.7. Ver springen: 1. Willie White (VS) 6.21; 2. Nadesjda Kroyter (Rusl) 6.13 Hoogspringen: 1. Valentina Kozii (Rusl) 1.77 meter; 2. Eleanor Mont gomery (VS) 1.77 meter. Kogelsto ten: Nadesjda Tsjitsjova (Rus) 18.94; 2. Irina Solontsova «Rusl) 17.43. Dis- cuswerpen: 1. Tamara Danillova «Rusl) 55.92 m.; 2. Antonia Popoval (Rusl) 55.21 meter. Speerwerpen: 1.1 Christine Thompson (Aus) 53.30 m; 2. Nina Marakina (Rusl) "52.88 m. Eindstand: Ver. Staten—Rusland 7067Ver. Staten—Gemenebest 81—56. Heren: 110 metei' horden: 1. Willie Davenport (VS) 13.5; 2. Leon Cole man (VS) 13.6). 400 meter horden1. Nick Lee «VS» 49.7; 2. John Sher wood (GB) 50.0. 100 meter: 1. John Carlos <VS) 10.3; 2. Ivory Crocket «VS) 10.3). 200 meter: 1. John Car los (VS) 20.3, 2. Tom Randolph «VS) 20.8. 400 metei-: 1. Lee Evans «VS) 45.3; 2 Thommie Turner «VS) 45.4. 800 meter: 1. Juris Luzins (VS) 1.46.7; 2. Ralph Goubell (Gem) 1.47.4 1500 meter: 1. Martin Liquori (VS) 3.40.1; 2. Michael Zjelobovski «Rus» 3.40.4. 5000 meter: 1. Rasjid Sjara- foetdinov «Rus) 13.58.8; 2. Ivan Sjopsja (Rus) 14.00.0. 10.000 meter: 1. Ron Clarke (Gemi 28.35.4; 2. Ni kolai Sviridov (Rus) 28.49.8. 3000 meter hindernisloop. 1. Alexander Morozov iRus) 8.26.0; 2. Kerry O' Brien (Gem) 8.26.8. 20 km snelwan delen: 1. Paul Nihill (Gem) 1.31.49.8; 2. Vladimir Golubnichy (Rusl) 1.32.11.0. 4 x 100 meter estafette: 1. Gemenebest 39.4; 2. Ver. Staten 39.5. 4 x 400 meter: 1. Ver. Staten 3.03.1; 2. Gemenebest 3.06.8. Verspringen: 1. Stan Whitley (VS) 8.14; 2. Igor Te- reovanesian (Rus) 8.12. Hoogsprin gen: 1. Valentin Gavrilov (Rus) 2.21; 2. Otis Burrell «VS) 2.13. Hink- stapspringen: 1. Viktor Saneyev (Rus) 16.91 m; 2. Nikolai Dudkin (Rus) 16.44 m. Polsstokhoogspringen: 1. Bob Seagren (VS) 5.35 m; 2. John Pennell (VS) 5.10 m. Kogelslingeren: 1. Anatoly Bondarsjuk (Rus) 72.36 m; 2. Romuald Klim (Rus) 7256 m. Speerwerpen: 1. Janis Loesis (Rus) 84.50 2. David Travis (GB) 81.68. Kogelstoten: 1. Karl Salb (VS) 19.71 m; 2. Eduard Gusjin (Rus) 19.38 m. Discuswerpen1. Vladimir Liatkov (Rus) 61.60; 2. Dav Silvester (VS) 61.01. Tienkamp: 1. Bill Toomey (VS) 7938; 2. Viktor Sjelnikov (Rus) 7652. Eindstand: Ver. StatenRusland 125118; Ver. StatenGemenebest 137—96.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 8