litzege voor knechtje Hatignon Manneke Merckx en het Merckxisme 8 Vandenbossche was boos TOUR IN UREN MINUTEN EN SECONDEN Koerstips Wagtmans zal wel geen vijfde worden w België in staat van opwinding ^ITERDAO 10 jrULI 1960 PAGINA 0 LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD XERMONT-FERRAND (GPD) Het zoveelste Faema- stje, dat Eddy Merckx en zijn kornuiten zich op die grillige Iving van het centraal-plateau, de Puy de Dome, hadden irgesteld, werd maar een mat samenzijn, omdat het feest- ken, dit keer Martin Vandenbossche, toevallig helemaal n zin had in vreugdevol rumoer. En ook nog, omdat de Igische fanfare van de Tour zich vergiste in de brave Frans- ii Matignon, die als laatste in de algemene rangschikking op zo'n drieëneenhalf uur vriendelijk werd nagewuifd n hij de ruimte zocht, maar die dan toch maar het glorieus takkoord blies, toen de rode garde hem op de steile kam van „Puy" niet meer kon achterhalen. m bij het eerste te beginnen, cïx had het gisteravond in Brive Mal ik in orde. Hy klopte de fe Martin Vandenbossche op de ader en zei: „Martin, ge hebt tour zo veel voor mij gedaan, irom wil ik dat gij morgen wint op de Puy-de-Döme. De belo- voor een meesterknecht". En [tin grijnsde breeduit, totdat de na-directeuren waardig het ho- oetraden. De nieuwe contracten iraen ter sprake, en, zo vond het gezag, Vandenbossche K maar onder dezelfde voorwaar, als in zijn laatste dienstverband ienen. Zo niet. dan kon hem dat eens de nodige dikbetaalde wed den in het circus-Merckx na de s kosten. Martin wist niet wat hoorde. „Zulk een vernedering, ik, hebben wij dan niet meege- tt aan de triomf van Eddy? Heb dij de fabriek dan geen buiten- ton goed gedaan in deze Tour? dan, mag ik dan hogere eisen :en? Ik verdien toch gewoon een t salaris na wat ik heb gedaan? mij dan dreigen met het missen wedstrijden in het verdere sei- a, dat is toch niet sportief, wel? owens. andere merken in Italië ben mij al veel meer geboden oof me, zij hebben me al de wed- van een minister geoffreerd". Nukkig lartin Vandenbossche voelde zich ioochend en stapte in de rit, die feest had moeten worden, nuk kig in het zadel. ,Jk had geen en kele moraal meer. Is dat misschien voor te stellen? Ik fietste steeds aan de staart van de groep". Wat nog geen schade kon doen, omdat het pe loton slaapdronken over de wegen zwalkte. Totdat de moedige Matignon met nog zestig kilometer van de wie len. bedacht, dat laatste in het klas sement zijn ook niet alles was. En weg ging Matignon, terwijl de Paema's en vele anderen grinnikten om zulk een grap. Maar Matignon marcheerde rap naar vijf, zes. zelfs zeven minuten en toen werd het tocb de hoogste tijd de met zichzelf wors telende Martin daar helemaal ach ter aan de groep eens te waarschu wen. Vandenbossche: „Ploegmakkers kwamen naar me toe en roepen: al- lez, luilak, Matignon is weg, we moe ten in den aanval. Ik had dat hele maal niet gemerkt, want alles ging aan mij voorbij. Eerst dacht ik nog, ach, laat het allemaal, maar ja, zo- «iets prikkelt toch en dus ging ik maar naar voren". Waar de rode duivels als bezeten aan het peloton sleurden. Maar daar werd opeens nieuw roet in de feest dis gegooid. Door Peugeot. De troe pen van Gaston Plaud, die daar op de Puy de Döme een prachtig ter rein zagen, waar een aanval op de eerste plaats in de algemene ploe- genrangschikking kon worden ge daan. Peugeot stond tweede, dicht achter Faema, en met Pingeon, met Letort en met Delisle kon daar op die nijdige klim (10 procent stij ging in maar 6 kilometer) juist de winst worden geboekt om de gele pet ten op het hoofd te zetten. En dus mocht Matignon van Peugeot wel met een urn- voorsprong winnen, maar de volgende ereplaatsen dien den wel voor hem. en zeker niet voor de Faemas' te worden gere serveerd. En hoe verbeten ook steeds weer de mannen van Lomme Driessens demarreerden, achter hen zong steeds weer het wiel van een Peugeot-coureur een treurlied. Demarrage Matignon, die misselijk wordt van elke meter stijging, kreeg zeven mi nuten om het overgeven te rekken. Wanhopig dwong Vandenbossche, toen hij eindelijk de voet van de Puy de Dome had bereikt, zich tot een demarrage. Merckx: „Maar er sprak geen enkele overtuiging uit. Toen ben ik maar gaan rijden om nog te redden, wat er te redden viel' En wie moest er deze Tom- niet aan meestef-Merckx geloven als die het nodig achtte de pedalen te drukken? Iedereen, behalve Matignon. laatste in het kl-assement, die meer dood dan levend op de top nog net iets meer dan één minuut overhield. Merckx explodeerde, zijn belofte getrouw, net iets te laat, maai- om dat hij alweer een ruime marge had op nummer drie, de grauw uit de ogen starende Gutty, en omdat Van denbossche grimmig Peugeot-Pin- geon nog net de vierde plaats af snoepte, bleef het ploegenklassement ais enig drankje over op het mis lukte Faema-feest. Waas uitslag van de 20ste etappe Hve—Clermont Ferrand, 198 km» Matignon (Fr, Caput) 6 uur 49 a54 sec; 2. Merckx (Belg, Dries- 6.51.19: 3. Gutty (Fr, Caput) >124; 4. VandenBossche (Belg, lessens) 6.51.41; 5. Pingeon (Fr. ad) zelfde tyd; 6. Poulidor (Fr, !$ae) 6.51.56; 7. Gandarias (Sp. ogarica) 651.59; 8. Panizza (It, 6.52.25; 9. Janssen (Ned. Ge- aiani) 6.52.33; 10. Van Impe (Belg, (blinski) z.t.; 11. Van Springel telg, Cools) z.t.; 12. Agostinho brt. Caput) z.t.; 13. Schutz (Lux, toni) 6.52.48; 14. Galdos <Sp. Lan- fra» 6.52.51; 15. Van Schil (Belg. lessens) 6.52.57; 16. Castello (Sp, Ogarica) 6.53.01; 17. Wagtmans 'ed, Vissers) 6-53.06; 18. Bayssière Plaud); 19. Dumont (Fr, Plaud) >3.18; 20. Galera (Sp, Machain) >323; 21. Zimmermann (Fr, Sta- 2sfa> 6.53.52; 22. Gimondi (It. Pez zi; 23. Balmanion (It, Pezzi) 24. Letori (Fr. Plaud) 6.53.39; 25. tefiilliere (Fr, Stablinski) 6.53.52; 50. "stens (Ned, Plaud) 655.15; 71. to der Flaes (Belg, Vissers) 6.56.58; Ottenbros (Ned, Vissers) 6.57.01; 'Dolman (Ned, Vissers) 6.57.33; 81. *st (Ned. Vissers) 6.57.58; 85. Beu- OJed, Magne) 7.01.14- Dagploegenklassement l- Caput 20.33.51; 2. Driessens '3557; 3. Langarica 20.37.51; 4. kid 20.38.05 5 Pezzi 20.39.29; 13. kers 20.47.05. De Nederlanders Haast en Kars- kregen samen met een aantal andere renners een boete van 25 francs en 15 seconden straftyd we gens duwen. Klassementen De lancering van Merckx naar de top van de Puy de Dóme verbrand de overigens weer de nodige illu sies van minderbedeelden. Jan Jans sen bijvoorbeeld kon bijna geen woord meer uitbrengen. „Niet te geloven", 6tamelde hy. „dat is niet te volgen Ik wist niet meer of ik boven of on der op die klim zat. Er was gewoon een waas voor mijn ogen. En dat in zes kilometer". En Rini Wagtmans, die Gandaris weer meer dan een minuut prijs moest geven in het gevecht om de vijfde plaats, de éérste aether de gedoodverfde namen. Rini lachte wel en sprak: „Ach, Vianelli heb ik weer achter mij gelaten. Hy kan my nooit meer pakken". Het is bekend dat Rini de laatste tijdrit morgen naar Parijs wil gebruiken om Gan- De Fransman Matignonlaat ste in het algemeen klassement, ging in Clermond-F errand als eerste over de streep. darias alsnog naar achteren te sto ten. Bijna 2% minuut goedmaken in minder dan veertig kilometer lijkt echter ook voor hem. de boven zijn klachten gegroeide Brabander een te zware opgave. DUINDIGT, 20 JULI - 1.30 uur Paulus Potterpiys: Gay Way, Fred Harvester D, Geatonka - Funchal- prijs, 1ste afd.: Pixicata, Cambrou- sard. Pin Money - Vermeerprijs: Fernandel, Elite Mac, Enigste, Doch ter van Om- Bonni - Derbv-proef: Henri Buitenzorg, Harras Hanover P, Her Areta, Happy First - Fun- chalprys, 2de afd.: Lady Susie, Jolly Espresso S, Mario - Frans Halsprijs: Cherie Spencer, Carlos Pluto. Dave Fez, Capt. Double K - Gerard Dou- prijs: Fernanda D, Firmin. George van Rhea - Jan Steenprijs: Gold- perle, Giovanni. Galanthis - Fun- chalprijs, 3de afd.: Goldfinger, An nie Rose. Quelle Musique - Reni- br an dt prijs: Hermamce, Hadewych, Gerrno Buitenzorg. In Katwijk is een badmintonver- i eniging in oprichting. Zij die be- langstelling hebben voor deze sport kunnen zich schriftelijk opgeven bij de heer J. den Duik. Wassenaarse- weg 13 Katwijk aan den Rijn. Tele fonische inlichtingen bij de heer R. J. Zevenhoven tel. 6627. Algemeen klassement: 1. Merckx 102.47.13; 2. Pingeon op 16.40; 3. Poulidor 21.20; 4. Gimondi 26 31; 5. Gandarias 30.07 6. Wagt mans op 32.29; 7. Vianelli (It, Alba- ni) 38.35; 8. Agostinho 48.04; 9. Letort 48.07; 10. Janssen 49.49; 11. Van Im pe 51.48; 12. Galera 52.39; 13. Theil- liere op 59-23; 14. Panizza 1.01.25; 15. Dumont 1.01.49; 16. Schutz 1.02.56: 17 Gutty 1.03.45; 18. Van Springel 1.06.15 19. Dancelli 1.10.52; 20. Castello op 1.12.04; 51. Dolman 2.30.43; 61. Van der Flaes 2.42 06; 63. Haast 2.43.01; 71. Karstens 2.52.08; 77. Ottenbros 2.58.57; 79. Beugels 3.01.36; 85ste en een na laatste: Matignon (Fr, Caput) op 3.32.43. Algemeen ploegenklassement: 1. Driessens 31131.12; 2. Plaud 311.36.23; 3 Langarica 312.2133; 4. Machain 312.38.51; 5. Caput 312.43.22.: 12. Vissers 315.13.39. Puntenklassement: 1. Merckx 234 punten; 2. Jansen 148 pnt; 3. Wagtmans 130 pnt; 4. Pin geon 124; 5. Gimondi 103 pnt. Combinatie: 1. Merckx 3 pnt; 2. Pingeon 8; 3. Gimondi 15; 4 Poulidor 17; 5. Gan darias 19. Bergklassement 1. Merckx 155 pnt: 2. Pingeon 94 pnt; 3. Galera 78 pnt; 4. Gutty 68 pnt; 6. Gandarias 54 pnt. (Door Kees Pellenaars) Al enkele dagen begint zich de vermoeidheid in de Tourkaravaan zeer duidelijk af te tekenen. Dat is overigens niet verwonderlijk, want het is een zeer lastige Tour geweest. Vooral omdat er geen rustdag was ingelast. Voor de ren ners zowel als voor de volgers wordt het daarom tijd, dat er een einde komt aan de strijd. Gisteren kreeg men dan de rit naar de top van de Puy de Döme met als winnaar Matignon. De zelfde Matignon. van ivie in Revel bekend werd, dat hij in deze Tour doping had gébruikt. Gisteren heeft hij laten zien, dat hij het ook zonder stimulerende midde len kan, want hij moet elke dag voor de controle verschijnen. De grote man in deze etappe was echter weer Eddy Merckx. Wat hij tegen het eind op de las- stige helling van de Puy de Döme, toen hij er een formidabele sprint uitperste en Gutty. die het langst in zijn kielzog was gebleven, zo te zeggen liet stilstaan, was weer echt op zijn Eddy Merckx. i Wat mij persoonlijk veel ple zier deed. was hoe verbeten Jan Janssen zich in de slotfase weer de. Daar konden de jongere cou reurs toch weer allemaal een voorbeeld aan nemen. Je kunt aan de manier van rijden zien. dat Jan wil tonen dat hij nog al tijd de eerste in Nederland is. Ik heb overigens steeds gedacht dat Ritii Wagtmans bij de eerste vijf in het algemeen klassement zou eindigen. Dat gaat toch niet gebeuren. Hij zal Gandarias na melijk in de tijdrit van morgen wel niet kunnen bereiken. Maar desotidanks heeft Ri7ii een ver dienstelijke Tour gereden. Ik heb meer dan eens gezegd hoe ik over hem denk. Ik neem aan dat deze Tour voor hem een zeer goede leerschool is geweest voor de toekomst. CLERMONT FERRAND De Belg Eddy Merckx wint de 56- ste Ronde van Frankrijk. Een voorbarig bericht dat naar alle waarschynlykheid pas morgen middag even vóór vyf urn- op het Europese telexnet zal ver schijnen. Een heel land ver heugt zich nu al op die tijding, want het is tenslotte 30 jaar ge leden. dat een andere Belg. Syl- veer Maes. het presteerde de Tour de France te winnen. Be grijpelijk dus. dat het wieler- land België in een staat van al gemene opwinding verkeert. De dag van nationale glorie is daai-, een dag waarop een ge neratie van Belgen heeft zitten wachten. Het klinkt trotserig en dat is het ook, maar de roes de zer dagen heeft zijn gelijke niet in. laten we zeggen, de twintig voorafgaande jaren. Dit land wordt beroerd en misschien zelfs geregeerd door het „Merckxisme". Het begrip „Merckxisme" is niet meer nieuw. maar het heeft door de gebeurtenissen op Frankrijks wegen wel aan in houd en betekenis gewonnen. Het woord dekt steeds meer een soort van politieke achtergrond, het geeft een stroming aan, waarin patriottisch gevoel en nationaal sentiment zodanig vermengd zyn, dat het geheel de zwart-geel-rode klem-en be gint te krijgen. In den beginne deed het woord „Merckxisme" zyn ver schijning in de kolommen van de gespecialiseerde sportpers. De inval kwam van een Italiaanse journalist, na de tweede over winning van Merckx in de klassieke wegwedstrijd Milaan San Remo. Belgische collega's importeerden het begrip met het woord, dat aanvankelijk verwees naar het meesterschap van de nieuwe wielercrack Eddy Merckx. In dezelfde periode, toen Ed dy dus stilaan een nationaal be kende figuur werd. groeide bij het publiek in België de behoef te om te weten wie deze jon geman wel was. Van waar kwam die intelligent uitziende, Vlaams en Frans pratende wiel renner uit Brussel? Ook dat wekte al belangstel ling, dat daar aan de rand van Brussel, in een moderne villa wijk van de hoofdstad, een veel belovend wielrenner tot wasdom was gekomen. Bel« voor maatschappelijke vooruit gang. Zij konden zich geen moeilijkheden meer veroorlo ven. pasten zich wonderwel en vastbesloten aan en slaagden als nijvere middenstanders erin goed door het leven te komen. Zij waren met de tijd echte Brusselaars geworden, zonder dat zelf te beseffen of over na te denken. Thuis in de familie kring sprak men Vlaams onder elkaar. naai' buiten of in de winkel, al naar het uitkwam het Frans van de betere klasse en het eigen Vlaams met Bra- 3 I Eddy Merckx Puur uit nieuwsgierigheid, werd de jonge Merckx gevraagd of hy nu Waal of Vlaming was; hy, de nog onervaren kampioen. „In de eerste plaats ben ik een Belg" was zijn antwoord, dat hii ongetwijfeld voor „link" hield, zoals hij dat zelf in zijn Hage- lands-dialect uitdrukt. Want ook dat was al komen vast te staan, de Merckxen waren af komstig van het Brabantse dorpje Meensel-Kiezegem. De familie was daar kort na de oorlog, met de toen 1-jarige Eddy, weggetrokken. Weg naar het grote, veilige Brussel, weg van de passies die het dorp, dat amper enkele honderden inwo ners telde, overhoop hadden ge haald. Want in Meensel-Kieze gem had ook de oorlog gewoed. Ei- waren ..witten" en zwarten", zoals overal in den lande. De onderlinge wraak was bloe dig en had een wreed karakter De familie Merckx aan vaders zijde dus, stond bekend als Duits-gezind. De jonge moeder Merckx kwam uit een „wit"-gr zin. Tientallen dorpsbewoners werden vermoord. De vader van Eddy heeft er een soort trauma aan overgehouden. Hfj houdt zioh meestal op afstand en lijkt verbitterd. Van hem heeft zyn oudste zoon vast wel dat wat verkrampte, gesloten karakter. Met een ingebouwd afweer-me- chanisme. De Merckxen begonnen een nieuw leven, als kruideniers in een voor hen volkomen on bekend milieu. Als alle lieden van die stand hadden zy hoofdzakelijk oog bantse tongval in het verkeer met de gewone man. Edd.v Merckx werd naar de Franse school gestuurd, kwam van jongsaf goed mee, maai' bleef ook op het lyceum moeilijkhe den hebben met zyn Frans. La ter. als gevierd wielrenner, heeft hij dat kunnen camoufleren, maar zijn spreken is vaak in de twee landstalen erg stroef. Hij zit voortdurend in de knoei, ook daarom verkiest hij al eens te zwijgen, in alle talen. Hy noemde zich dus Belg. De toenmalige minister-president, de heer Vanden Boeymans, zelf ook een verfranste Brusse laar, prees hem om deze op zich zelf naïeve verklaring. De pre mier die het juist in de natio naliteitskwestie erg moeilijk had met zyn landgenoten, stel de Merckx als een toonbeeld voor van oprecht begrepen bur gerschap en hij besloot bij een andere gelegenheid een geluks telegram aan Eddy met de woorden en het verheugt me des te meer omdat u Brus selaar bent". Net als ik, had de heer Vanden Boeynants er nog aan kunnen toevoegen. Al leszins. van dan af stond het vast: met het symbool Eddy Merckx moest de nationale een heid worden gehandhaafd en het verbond der ware Bel gen vond zyn bestemming in het Brusselaar zyn. De Franstalige sportpers van de Belgische hoofdstad was zich van haar kans bewust. Zy be speelde in alle toonaarden de zelfde sentimenten en gevoelig heden. waarmee unitair gezinde politici het volk waarschuwen tegen alle vormen van federa lisme in dit land. Merckx werd dus ook als een symbool in de Brusselse pers ingehaald, die hem na zijn triomf in de Ron de van Italië het vorig jaar be schrijft als „zyne majesteit Ed dy de eerste" waarmee onbe wust ook weer een soort van band werd aangegeven met het royalistische karakter van ons staatsbestuur. De dwaze veraf goding was trouwens te zelfder tijd. met de steun van die pers. begonnen. Het werd zo belache lijk ver doorgedreven, dat wat afstandelijker ingestelde men sen gingen spreken van „Man neke Merckx': als de waardige Zeilen De 25-jarige Nieuwzee- lander Chris Bouzaid kan de zege in de stryd om de One-Tcne-Cup vrij wel niet meer ontgaan. Met zijn jacht Rainbow was Bouzaid het snelst op de langeafstandwedstrijd, waarvan de finishlijn voor Helgoland lag. De Rainbouw heeft met nog twee korte wedstrijden te zeilen 57 punten, tegenover de cuphouder Optimist (Hans Beilken uit Bremen) 50 punten. Wielrennen Italiaanse artsen hebben in Rome vastgesteld dat de bekende wielrenner Gianni Motta lijdt aan een vernauwing van de dij beenslagader Motta. die al enige tijd niet meer in wedstrijden uitkomt, weigert een operatieve ingreep, zo- dat hij nu gedurende anderhalve j maand een medische behandeling zal i moeten ondergaan. Jackie Stewart had ongeluk SILVERSTONE (ANP> De Schotse autocoureur Jackie Stewart Is tijdens de training voor de Grote Prys van Groot Brittannië op het circuit van Silverstone, aan de dood ontsnapt. Hij raakte met zijn Matra bij een snelheid van 210 km per uur een paal. verloor de macht over het stuur, vervolgde byna 100 meter tol lend zijn weg en kwam toen tegen een aarden wal tot stilstand. Stewart die eerder dit jaar onder meer de Grote Prys van Nederland in Zand- voort won. kwam met d« schrik vrij. 22e etappe- 20juUI08km Morgen wint Eddy Merckx de Ronde van Frankrijk. Bel gië viert een nationaal feest. Maandag al ontvangen Koning Boudewijn en Koningin Fabiola het wielerfenomeen, dat, als niemand ooit tevoren in de wie- Iergeschiedenis, de nationale driften los sloeg. Wie is Fddy MerckxT Vlaming of Waal? Waar komt hij vandaan? Jan Wauters, radio-repor- h ter van de BRT, de Belgische radio- en t.v.-, belicht Eddy Merckx, de voornaamste verte genwoordiger van het „Merckx isme". ook wel genoemd „Man neke Merckx", in bijgaand ar tikel. li opvolger van het beroemde Manneke uit de Brusselse hoofdstraat. Geliefd bij het volk. het i! Vlaamse volk dan, was Merckx ondertussen nog altijd niet. Het populaire succes van Rik van Looy was vooralsnog niet voor hem weggelegd. Vooral niet toen hy. naar zyn eigen zeggen, zonder er erg in te hebben, in het Frans trouwde met Claudi- :i ne Acou, de dochter van de uit West-Vlaanderen afkomstige wielercoaoh Lucien Acou. Bij zyn eerste optreden na zijn hu welijk op de wielerbaan van li Gent werd Merckx door het grootste deel ran het publiek duchtig uitgefloten. Het heeft veel inspanningen en zorgen ge kost om deze schade aan het succes weer te herstellen. Er bleef lange tijd een onprettige Indruk achter en slechts gelei delijk. met het klimmen der prestaties, zetten de mensen hun bewondering voor Merckx ij om. eerst in waardering, dan in I een echte aanhankelijkheid. «1 is die dan verre van algemeen. De gewaardeerde Merckx plaatste zich, na zijn overrom- pelende overwinningen tijdens het voorseizoen, stil aan boven de stille broedertwisten die zich achter zijn rug afspeelden. Hij had begrepen dat het niet. meer de moeite toonde, iedereen zo veel mogelijk terwille te zijn en ging nu frank en vrij zijn weg Hij had klaar gezien, want het grote publiek kon hem niet meer missen en liep achter hem aan. Toen kwam die jobstijding uit Savona. Italië. Merckx betrapt op doping. Een verschrikkelijke slag die Merckx scheen te vel len, maai- het gemengd Belgi sche politiek hield stand. Het stijfde zichzelf in zyn overtui ging dat zijn idool boven elke twijfel aan schuld verheven bleef. Ministers spraken zich onver deeld ten gunste van Merckx uit. Een Eerste-Kamerlid eiste eerherstel voor wat hy noemde ..De schade aangedaan aan de belangrijkste man van het land". Hij noemde het hele ge val een ramp. De leiders van d* Belgische Wielrydersbond hiel den Eddy een paraplu boven het hoofd. Eddy kon het niet gedaan hebben. De nieuwe eenheid was gebo ren. Weer was de heer Vanden Boeynants de tong van zijn landgenoten. Hy wenste Eddy alle heil en zegen, waarvan de vrijspraak in Brussel een eerste teken was: „Ik hoop u in het geel te mogen begroeten in het Prinsenpark in Parijs", zei hy In zijn ijver was hy vergeten dat dit eertijds roemrijke park al sinds vorig jaar onder de slo pershamer was gevallen. Van nacht heeft hij dat tele gram nog eens hernieuwd. „Juicht Belgen, juicht". Deze bombastische aanhef van een Nederlandstalige Brusselse krant zal ten overvloede worden her haald in de eerstkomende 48 uur. Want het feest eindigt niet zondagavond. Maandag. 21 juli is namelijk de officiële nationa le feestdag. Dat alles lijkt op een Belgisch complot.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 9