Regime wil naar moderne DON LAAT JUAN HOOP VAREN MARKTBERICHTEN Quick Boys huldigt werker Barnhoorn MILITAIREN T IkkENEANDIIROVW IN l'ERU RADICAAL AAN Historische betekenis Feiten Princij je Papoea's onder zware druk TWINTIG KINDEREN IN LOIRE IERDRONkEN DJAKARTA EN HET VRAAGSTUK WE5T-IR1AN Ie vogelvlucht IAT PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 19 JULI (Van onze correspondent dr. H. P. Gebhardt) MONTEVIDEO (GPD) Minder dan 20 procent van de Latijnsamerikanen leeft onder een democratisch bewind. Maar de generaals die over het lot van 4/5 deel van dit halve wereld deel beslissen, volgen niet allemaal één en dezelfde politieke koers. De tijd waarin men kon beweren dat de „heersende klas se" in Latijns-Amerika door het binnenlandse officierenkorps, het Witte Huis en het Vaticaan werd gesteund, is voorbij. leger geleid door pseuc'o-aristocrati- sche officieren, die mét de heersende klasse de massa als slaven behandel de en elke sociale hervorming van de hand wees. De groep die nu met één slag in Peru aan de macht is geko men. is op de CAEM de ..militaire academie" van Peru in nauw contact geweest met christendemocratische politici die haar sterk hebben beïn vloed vooral op het punt van de so ciale hervormingen. Sinds Kennedy zijn „alliantie voor de vooruitgang" en de paus zijn en cycliek „Populorium progressiepro- klameerden, hebben de „grote buur man in het noorden" en de kerk zich achter de hervormers geschaard. Er zijn Jaren geleden al militaire re giems geweest die de „heersende klasse" bestreden; zoals dat van Var gas in Brazilië en het regiem van Peron in Argentinië. Maar geen van hen heeft landbouwhervormingen van enige betekenis uitgevoerd. De likwidatic of opsplitsing van het grootgrondbezit is tot nu toe al leen nog maar volledig uitgevoerd in Bolivië en Cuba. en deels in Mexico, en dat altijd door revolutionairen die de ..heersende klasse" bestreden. Men is het er over eens dat de belache lijke grondverdeling 1 pet van de eigenaars bezit 50 pet \an de grond een katastrofale uitwerking moet hebben, als de bevolkingsexplosie niet opgevangen wordt door een enorme stijging in de produktie van levens middelen. Maar tot nu toe is het de „oligarchie" in bijna alle Latijns- Amerikaanse landen geiukt. de toe passing van landbouwhervormings- wefcten te saboteren. De enige uitzon dering daarop is Chili. Daarom is de radicale landbouw hervorming waartoe het militaire re giem in Peru besloten heeft van histo rische betekenis. De generaals, die in Argentinië. Brazilië en Paraguay aan de macht zijn. gebruiken het woord ..sociaal" ook. In werkelijkheid ech ter proberen ze de landbouwstruk- tuur uit het feodale koloniale tijd perk te behouden; zij werken nauw samen met het buitenlandse kapitaal. (24.000 Peruanen» beschikt over 60 miljard soles van het nationale in komen. het volk (12 miljoen Peru anen» moet zich tevreden stellen met 75 miljard, meer dan de helft van De groep officieren die in Pern aan I f™* nemingen en mnehr. .«komen nnH.r ««nera.l suikerplantages Zijn Ml bulten- landse (meestal Noord-Amerikaanse» handen. Men heeft de landbouwhervorming uit historisch oogpunt de restauratie van de gezagsverhoudingen van het de macht is gekomen onder generaal Juan Velasco Alvarado heeft welis waar in de V.S. haar opleiding gekre gen. Maar net zoals de strijders te gen het Engelse kolonialisme, die vaak in Oxford gestudeerd hadden, zijn de generaals en de guerrilla leiders die zich in Latyns-Amerika tegen de V.S. verzetten, vaak opge leid op Noord-Amerikaanse militaire academies of in de anti-guerrilla kampen aan het Panamakanaal. Tot voor kort werd het Peruaanse suiker- en katoenplantages, toont duidelijk de radikale formule van de gecompliceerde landbouwhervor mingswetgeving in Peru. De land bouwhervormingen plegen vaak op het punt van schadevergoedingen stuk te lopen. Het militaire regiem 1 ail de aanleg en de inventaris con tant vergoeden. Voor de onteigening van de grond wordt met de eigenaars een schuldbetalingsregeling afgeslo ten met een looptijd van 15 Jaar en een rente van 6rr. Dus wordt er in Peru geen ..snelle, geschikte en effectieve" schadever goeding geboden die de Noordameri- kaanse regering eist om de onteige ningen te kunnen legitimeren. Voor sommige grote Noordamerikaanse ondernemingen staan er bij deze ont eigeningen bedragen van zo'n 20 mil joen dollar op het spel. Peru is nog niet zeker welke hou ding de Amerikaanse regering zal aannemen. Bij de onteigening van de „International Petroleum Company" de heersende klasse heeft Washington echter de verwach te represailles niet uitgevoerd. Ook de stopzetting van militaire hulp aan Peru is niet geëffectueerd, toen dit land Amerikaanse vissersboten op bracht, Daarom verwacht men van Washington een gematigde houding in verband met de grote spanningen tussen de V.S. en Latyns-Amerika. Ook wil de Peruaanse regering aan de belangrijke eisen voldoen die de linkse groepen onde de vroegere de mocratische regeringen vruchteloos te Frank Borman (links), com mandant van de Apollo die een kerstvlucht om de maan maakte, en Chris Kraft, vluchtleider van de Apollo-XI tijdens een gisteren gehouden persconferentie. Bor man vertelde telefonisch de ver zekering van Russische ruimte vaartinstanties te hebben gekre gen, dat de Loena geen gevaar voor de Apollo zal opleveren. Generaal Juan Velasco Alvarado heeft in zijn eerste revolutionaire proclamatie al een paai feiten aan gehaald die tekenend zijn voor de si tuatie in Peru. De kindersterfte be draagt 12 pet. deel van de bevol king leeft in krotten. 1 pet van de Peruanen bezit 75 pet van de be bouwde grond Inca-rijk genoemd. Inderdaad woont i berde hebben gebracht. Men spreekt een groot deel van de vyf miljoen In dianen met name in het Andes- gebergte nog in hutten. Zy gebruiken ook vaak nog op hun kleine stukjes grond, die terrasvormig tussen de rotsen liggen en moeizaam geïrrigeeerd worden, zeer oude werk- I tuigen. Ze leven economisch afgezon derd. Er is overwegenc ruilhandel. Door hun sinds duizenden jaren be- I staande dorpsgemeenschap de i ..ayllu", en hun taal de „quechua", I zijn ze tot nu toe zo geïsoleerd ge- j bleven. Het is moeiiyk voor te stel- len hoe deze groep door een land- j bouwhervorming tot een moderne I economie gebracht kan worden. Het principe dat landgoederen aan de kust niet groter mogen zyn dan 150 hectare en liet feit dat de hervor ming zich ook uitstrekt tot de grote zelfs al van een staatscontrole op of een onteigening van de visserij en koperindustrie. Maar het is vooral de geplande wet over de winstdeling die Peru ineens een eeuw dichter bij mo derne opvattingen zal brengen. En dat ln een land waar de betrekkin gen tussen werkgever en werknemers zich nog in het stadium bevinden van de Europese klassenstryd eind vorige eeuw. Overvallen in Londen In Lon den is 'n auto overvallen die banken afreed om oude bankbiljetten om te ruilen voor nieuwe. Volgens een eer ste schatting bedroeg de buit ruim één miljoen gulden. De overval op de gepantserde bestelwagen werd uit gevoerd door acht gewapende man nen. Voorts is gisteren in de Lon- dense voorstad Northwood Hills een bank door drie mannen van een grote som gelds beroofd. Een bankbedien de is neergeschoten. nerwijl de overwinningskreten slaakt over Indonesische KATWIJK - Drieënveertig jaar Voonitter Verioes overhan- al is de heer H. Barnhoorn lid van j iigt de heer Barnhoorn hel gou. Quick Boys. Hij heelt rtin veieniging d£n h0ri0ge met inscriptie. In die periode op alle mogelijke ma- nieren gediend: als speler in het eer- ,Foto Du«n- Katwyk-Z. ste elftal, als bestuurslid, als lid van' jeugdcommissie. terreincommissie De heer D. v. Duyn bracht de heer enz. Na 43 jaar heeft hy besloten Barnhoorn namens het gemeentebe- zyn activiteiten voor Quick Boys 1 .stuur dank voor alles wat hy niet drastisch te verminderen alleen voor Quick Boys. maar voor Quick Boys-voorzitter M. F. Ver- de hele Katwykse gemeenschap heeft does bracht hem gisteren op de ja verricht. ..Op zulke ingezetenen", al- vergadering van de blauwwitten in dus de heer Van Duyn „kan de ge- de kantine van Nieuw Zuid hulde meente trots zyn". voor al dat werk. Hy stelde hem als een voorbeeld voor iedereen. Als blijk van waardering werd de heer Barnhoorn een gouden horloge met inscriptie overhandigd. De voorzit ter van de jeugdcommissie de heer Boonekamp bood mevr. Barnhoorn bloemen aan. De heer W. Schone- veld sprekend voor de clubhuiscom missie, bood de heer Barnhoorn een ets aan, vervaardigd door een plaats genoot, de heer Haasnoot. DJAJAPOERA (ANP) De In donesische autoriteiten hebben de af gelopen dagen te Nabire. de hoofd stad van het regentschap Paniai in West-Irian,, strenge veiligheids maatregelen genomen. Daar zou vandaag de derde moesjawarah-pro- cedure over de toekomst van West- Irian worden gehouden. De 175 vertegenwoordigers van de bevolking vertoeven sedert verschei dene dagen op een afgesloten terrein. Net als eerder in Merauke en Djaja- widjaja zyn zij onder sterke druk geplaatst door een groot aantal daar toe speciaal opgeleide Indonesische functionarissen. De vertegenwoordi gers is meegedeeld dat een uitspraak tegen Indonesië als verraad zal wor den beschouwd en ernstige gevolgen zal hebben. In Paniai waar onder de bevolking in het gebied van Enarotali enkele maanden geleden een opstand was. Is het onrustig met name in de streek van de Wisselmeren. Het grootste deel van het westelijk deel van het centrale bergland is door de Indonesiërs geheel afgesloten. Indonesische parachutisten zyn naar het gebied overgebracht. LISSABON MADRID (Reuter. ANP) Don Juan. de 55-jarige Spaanse troonpretendent, heeft een zelfopge legd stilzwijgen van byna tien jaar verbroken en gisteren een in krach tige bewoordingen gestelde verklaring uitgegeven, waarin hy generalissimo Franco ervan beschuldigt zyn opvol ger. die koning van Spanje zal wor den. te benoemen zonder hem. Don Juan. te raadplegen. Don Juan. die duidelyk is geïrriteerd door het feit den tellende verklaring werd uitge geven .in Estoril. de luxe badplaats bij Lissabon waar Don Juan zyn bal lingschap deelt met andere eens ge kroonde Europese hoofden. Een woordvoerder van Don Juan verklaarde gisteravond nog dat de Graaf van Barcelona zoals de pre tendent zich noemt zowel zyn 80 leden tellende particuliere raad als zijn politieke secretariaat, dat onge- dat Franco volgende week Don Juans veer 20 personen omvat, heeft ont- zoon Prins Juan Carlos wil aan wij- bonden. Dit besluit betekent dat de zen. zegt in zyn verklaring dat de pretendent de hoop heeft laten varen j behoorlijk* weinig verand. In not beslissing van Franco ingaat tegen de ooit nog eens de troon te zullen bestij- Jarige weinig, kalm. gehandhaafd; .nil tót mttatting gebrtchle wil j gen en öeh waarschijnlijk uit M hand! van het Spaansee volk De 400 woor- openbare leven zal terugtrekken. haven; shetlandse ponies; ruim. Ie- LEEUWARDEN. 18 Juli. Zulvelbeurs Commissienoteringen per kg Goudse kaas 3.23. Edammer kaas 3 00. brood kaas 3 00. Handel: flauw ALKMAAR, 18 Juli. Kaasmarkt. Aanvoer 35 000 kg. Commissienoterin gen per kg Fabrieksedammer 3.11. middelbare 3.16, Goudse volvette 3 34. Handel goed. KATWIJK AAN DEN RIJN. 18 Juli Groenteveiling Waspeen (per kist) Al 6.00—7 60. A2 3.10—6.80. BI 6.70— 8 80, bospeen (per bos) 4758. blauw schokkers 180 -185. bloemkool (per stuk): 6 st. per bak: I 3861, II 15 27. 8 st. per bak: I 2249. II 1521. 10 st. per bak: I 26. II 1617. 12 st per bak: I 23—31. groene kool 7—9. kroten (per kist) Al 3.80—6.60. prei A2 6162. B2 30. prlnsessenbonen 130 - 220. rode kool 13—14. sla (per stuk) 824. spitskool 14—18. tomaten iper bakje a 6 kg.) Al 4.90—5 20. Cl 4.30. CC1 3.80. tuinbonen 21—23. uien (per kist) 5.107.40, peterselie (per bos) 6. krulpeterselie (per bos) 67. sel derie iper bos) 69. Aanvoer was peen 45.000 kg BOSKOOP. 18 Juli Bloemenveiling Butterfly 160. Duisburg 66. Witte Butterfly 180. New Yorker 40. Rosa- landia 170—130—110. Fire King 200— 18050. Polvantha 170140—30. Zo- rlna 120140150, Carnet 50—24. Marlon 908070. Carol 4034. Lla- tris 9085 DEN BOSCH. 18 Juli Paardenmarkt Aanvoer 468 w.o. 69 veulens. Prijzen ln guldens per stuk: Voljarige 1025 1575, jonge werkpaarden- 12501725. 2-jariee (tulgpaard) 8751175. 2-Ja- rige (trekpaard) 10501325. Jaarlin gen (tuigpaard) 575—800. jaarlingen (trekpaard) 7501075, hitten 700 950. Shetlandse ponies (ruins) 425 675. Shetlandse ponies (merries) 650 1375. Prijzen ln guldens per kg. gesl. gew. Jonge slachtpaarden 3.703.90. oude slachtpaarden 2.753.50. slacht- veulens 4.004.10 Overzicht (resp aanvoer, handel en paarden behoorlijk, rustig. I Jonge werkpaarden minder. PARIJS (GPD) Heel Frankryk werd gistermiddag opgeschikt door slachtpaarden: traag. ZWOLLE. 18 juli. Veemarkt. Aan voer' runderen 1584. graskalveren 500, nuchtere kalveren 1199. schapen en lammeren 416, varkens 303. schram men 15. biggen 1048. geiten 27. totaal 5122. Prijzen per stuk. neurende en vers- gekalfde koelen 9001450. neurende vaarzen 9601175, neurende pinken 800—900. slachtkoeien en vaarzen 975 —1130, slachtkoeien per kg. gesl. gew. 3.65—5.30, gulste koelen 900—1175. vorstkoelen per kg. gesl. gew. 3.60 3 80, gulste vaarzen 9251100, gulste pinken 700—800. graskalveren 460 650, nuchtere kalveren 50290. nuch tere kalveren per kg. lev. gew 1.30 1 75. gelten 2070. vette schapen 130 180. lammeren 100—125. 10-weekse biggen 130—180. drachtige varkens 5 30700. slachtvarkens 450650. schrammen 110135, biggen 40—100, stieren per kg. gesl gew 4 405 10. vette kalveren 4.70—6.30. vette kalve ren per kg. lev gew. 3.303 80. Overzichtgeöruiksvee aanvoer traag-, handel staande prijzen, gulste koelen traag, staande prijzen, pinken stug. prijsh.. varkens rustig, prijsh.. graskalveren traag, prijsh vette kal veren vlot. hoger, nuchtere kalveren redelijk, duur. biggen rustig, staande prijzen, slachtkoeien vlot, niet prysh. Drijzen) prijsh.. pers de Papoea-bevolking in West-Irian is nog heel wat anders. Generaal de eerste uitslagen van de Soeharto zou niet alleen militair en „daad van vrye keuze" in West- i politicus maar waarlyk een staats- Irian. begint zich in het oerwoud bij j man zyn, indien hij, na de „verto- de Wisselmeren een militair drama ning" van de volksraadpleging, door af te spelen. De troepen van de zeer een royaal gebaar openiyk of in ongemakkelyke Indonesische gene- het geheim ervoor zou zorgen, dat raai Edhie een man met de stijl West-Irian niet het lek wordt, dat van kapitein Westerling worden het toch al uiterst labiele schip van daar namelyk geconfronteerd met fel i de Indonesische staat naar de kelder verzet van de Papoea-bevolking, die j zou helpen. Hy zou, door een poli met het zeer eenvoudige maar uiterst tiek van de harde hand. dezelfde doeltreffende middel van pyl en boog domme fout begaan als zijn voor- reeds tientallen Indonesische solda- ganger Soekarno. die meende zich ten heeft doen 'sneuvelen. De overi- een „konfrontasi" met Maleisië te gen. huiverend voor 't sluipende ge- kunnen veroorloven. En de generaal vaar uit de dichte jungle, zyn in pa- zal. nog wel beter dan wy hier in niek geraakt en trekken zich nu naar Europa of elders in de wereld, we- rustiger gebieden terug. Voor de ten dat de „daad van vrye keuze" keiharde generaad Edhie is dit een weinig anders dan boerenbedrog is bevolking, die qua ras niets met In donesië te maken heeft; anderztfds de kwestie van de „mondigheid" van die bevolking. Naar de eerste maatstaf gemeten hebben de Pa poea's zeker recht op een voor hen bevredigende mate van zelfstandig heid. Het mag dan waar zyn, dat er zoals van bepaalde zyde is be toogd eigenlijk nauweiyks van een Papoea-volk gesproken kan worden omdat er immers een groot aantal afzonderlyke stammen be de mogelijkheden, die beide staten ter beschikking staan om die op voedkundige taak naar behoren te vervullen, dan valt de keuze uiter aard op Den Haag Ons land is fi nancieel-economisch honderdmaal beter by machte een ontwikkelings opdracht als deze op zich te nemen dan een op de rand van het bank roet wankelend land als Indonesië. Bovendien behoeven de Papoea's van Nederland niet te vrezen, dat het tot immigratie van grote aantal uiterst gevoelige les. zoals ook de mi litair-superieure Amerikanen in Vietnam tot de ontdekking kwamen, dat primitief-bewapende vyanden ge duchte tegenstanders kunnen zyn. West-Irian is dus, zeker indien de opstand zich zou uitbreiden, aller minst een „zacht eitje", ja, het kan zich. indien Djakarta niet tydig de wind uit een andere hoek laat waaien ontwikkelen tot een soort Biafra, met dat voordeel voor de Papoea's, dat zy door hun primitieve levenswyze veel langer zouden kunnen standhou den dan de Nigeriaanse minder- heidsvolking. Ook voor de Indonesi sche minister van Buitenlandse Za ken Malik is dit een scherpe aan- wyzing, dat het formele succes bij ¥j et probleem West-Irian. dat nu de „volksraadpleging" nog allerminst 1 J_ J_ dus naar men mag hopen betekent, dat zyn regering West- slechts tydelyk in de mili- Irian nu in haar zak heeft gestoken taire sfeer is getrokken, kent eigen- De z.g. „daad van vrye keuze" is één lyk twee polen: enerzyds het recht ding, een goede verstandhouding met op zelfbeschikking voor de Papoea- Djakarta kan er in elk geval zeker van zyn, dat er in Nederland nie mand is. die gelooft, dat dit spekta kelstuk ook maar iets met ware de mocratie te maken heeft. Minister Malik en de Nederlandse en Thai- landse ambassadeurs (laatstgenoem de als deken der diplomaten) zyn thans het middelpunt van een brok misleiding, al kan men tot hun ver ontschuldiging aanvoeren, dat zy dat beroepshalve doen en mogelyk per- soonlyk wel hun eigen gedachten over dit alles zullen hebben. ataat. niet eens met dezelfde taal, 1 ,en leden der eigen bevolking zal zonder een gemeenschappeiyke ge- overgaan, wat van Djakarta nog al- achiedenis en cultuur en vaak in lerminst zeker is. Het is immers ver- vUandschap met elkaar levend, dit leidelyk Java s bevolkingsoverschot argument snydt geen hout zolang naar Nieuw-Guinea over te hevelen, dezelfde situatie in Afrika wèl Objectief gezien is Nederland dus wordt getolereerd en van die- de e€TS^ aangewezene, maar zyn zelfde zyde in de afgelopen ja ren zelfs sterk is aangemoedigd. Legt men echter de maatstaf van mondigheid aan. dan kan er natuur - iyk geen sprake zyn van een eigen bestuur, omdat het hier —met uit zondering van een kleine toplaag om een primitieve bevolking gaat. die ten dele nog in het stenen tyd- perk leeft en derhalve, by het be treden van de weg naar de moder ne beschaving, nog zeer geruime tyd een betrouwbare leidsman no dig heeft. Daarbij gaat de keuze tus sen Nederland en Indonesië. For meel-politiek trekt Djakarta aan het langste eind; rekent men echter met „koloniale verleden" grendelt deze weg af. Dus tóch Indonesië, dat ech ter financieel niet by machte is wer- kelyk iets te presteren en nu zelf' geconfronteerd wordt met het ge vaar van een kostbare oorlog in een uithoek van zyn ryk. Onder deze om standigheden zou de beste oplossing bestaan in een royale politiek van Djakarta (zoals hiervoor reeds aan geduid), waardoor de dreiging van een guerrilla bezworen wordt. Daar naast zou Nederland ln het kader der Verenigde Naties als „tydelyk zaak waarnemer" van Indonesië kunnen optreden, vanzelfsprekend in nauwe samenwerking met Djakarta en in volmaakt onderling vertrouwen. Dit neemt Indonesië een ondraaglyke last van de schouders en biedt dp Pp poea-bevolking uitzicht op een be vredigende ontwikkeling van haar ei gen identiteit. Rl. een tragedie in een kindervakantie kolonie bij Angers aan de Loire. Zes tig kinderen maakten met een bus een tocht langs de Loire. Onderweg mochten zij uitstappen en wat ver koeling zoeken aan het frisse water. Ter plaatse is de rivier zeer breed. De stroom volgt in de zomermaan den een smalle geul door uitgestrek te zandbanken die droog liggen. Dertig kinderen in de leeftyd van 7 tot 12 jaar zaten, onder leiding van twee begeleiders, op een van de zand banken met de voeten in het water. Plotseling begon het zand af te brok kelen en alle kinderen raakten te wa ter. Toegeschoten redders slaagden er in elf kinderen op het droge te bren gen. maar van de overigen verdron ken er acht en twaalf worden ver mist. De Loire is een van de dodelijkste rivieren van Frankrijk en eist elke zomer gemiddeld twee tot drie slacht offers per week. De meesten van hen vinden dood bij onverwacht instorten van de oevers, Als dat ge beurt zyn alleen de allersterkste zwemmers in staat tegen de stroming in de veilige oever te bereiken. In dit geval hebben de toezichthouders met stokken de stevigheid van de rivier bedding beproefd. De politie sluit de mogelijk heid niet uit, dat juist de goed bedoelde prikken de bedding uit haar evenwicht heeft gebracht. ZONDAG Rijnlandslyceum (Apollolaan 1) Ge meente voor oorspronkelijk christen, dom. afd. Oegstgeest. Spr. evang. N. v, d. Brugge 7.30 uur nam Sleenschuur 6 Kerk van Jezm Christus van de heiligen der laatste da gen 11.30 uur voorm. Wassenaar (Rest. Bijhorst) Driv«. In-dienst 10.30 uur voorm. Zijlsingel 2 Volle evangelie-zending Spr. dhr. Zylstra 10 uur voorm. DINSDAG Zijlsingel 2 Volle Evangelie-zending Spr dhr. J v d. Meer 8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zit. ting Bouwfonds Ned. Gemeenten 7-8 uur nam Jeugdhuis (Breestr 19) Spreekuur Chr. Emigratie-centrale 7-8 uur nam WOENSDAG Stadhuis (trouwkamer) Spreekuur so ciale raadsvrouw 4-6 uur nam. Burgerzaal Stadhuis Opening ten- toonstelling Tsjechische kunst en Hol- landse bloemen, 4 uur nam. LE1DSE BIOSCOPEN Camera: „Blow up". 18 jr. Dag 7 en 9 15 Dag 2.30, zond 2 en 4: „Walt Disney's tekenfilmparade", a l. Lldo: „Chlttv Chltty Bang Bang" Dag 2.30 en 8. 1 uxor: „Een spookplraat als maat" ai. Dag 2.30. 7. 9.15. Zond ook 4.45. Ke\: ..Het geheim van de witte non", 18 jr Dag 2.30. 7. 9.15. Zond ook 445 Nachtvoorst. vrU en zat: „Suzanne", 11 jr. 23.30 uur. Studio: „Lieve, lieve John" 14 jr Dag 2 30. 7. 9.15. Zond ook 4 45. Trianon: „Bertrand In on (tl roerend goed", a l. Dag '2.30. 7. 9 15. Zond 2.15, 4.30. 7. 9.15. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde. Va kantiefilms voor de Jeugd. Dinsdag-, woensdag- en donderdagmiddag 3 uur nam. (tot medio augustus) Molenmuseum „De Valk' (Dugelljki van 10 uur voorm tot 5 uur nam. Zon- dag l 5 uur nam Maandags gesloten. Jeugdmuseum (Koppenhlnksteeg 2) Tentoonstelling over de natuur en an tiek uit grootmoederstyd. (uitsluitend zaterd. van 11-17 nm en na verzoek Crone6telnkade 2) De _>ukenhal Dag. 105 uur: zond 15 uur Rijksmuseum van Oudheden (Ra penburg 23): Werkd. 10 uur voorn. 5 uur aam.: zond 15 uur nam Rljksmuseuo voor olkenkundt: (Steenstraat 1) dag. 106 u.: 'sznn- -lags 1— uur nam. Ned.-LegermuseumGeopend maan dag tot ei met vrydag 9 uur voornu- 5 u nam. zon. en feestdagen 1—I uur nam Rijksmuseum voor de geschieden!! der natuurwetenschappen Dag 10—4 uur zone 14 uur Heempark Oegstgeesterweg (Kikker- polder) Flora van eigen bodem, dat van 8 uur voorm - 5 uur nam.; van mei t e m. oktober op zat en zond 2-5 uur nam De Lakenhal Tentoonstelling Roe- tand Koning, schilderijen en tekenin gen, dag. van 10 uur voorm.-6 uur nam "s Zondags van 1-5 uur nam (t.e.m 13 juli) Kunstzaal Heuff, Wassenaar: Schil derijen en prenten van Els en Fram -- t/m zaterdag 10-17 dinsdagavonden van lull) Galerie Van der Vllst (Botermarkt): Frans de Haas (schilderijen en grafiek) Lyd de Jonge van ZwJjnsbergen (mo- zaieken en plastieken) en Gerrlt Pol der (schllderilen), dinsdag t/m zaterd 9-6 uur (t/m 28 augustls) De Lakenhal Penningparade (uit eigen bezit) Dagelijks van 10-5 uur, zondag 1-5 uur (t/m 31 augustus). AVOND. EX NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN. Geopend voor spoedeisende geval- len: Haven Apotheek. Haven 18. tel. 2U085. De zaterdag-, zondag-, avond en nachtdienst van apotheek R. van Bieest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Haven Apotheek De Oegstgeestse Apotheek en Apo theek Voorschoten zijn de gehel» week geopend. WE EINDEDIENST LEIDSE HUISARTSEN. Tot zaterdagmorgen 10 uur raad plege men de eigen hulsarts. daarna tot zondagnacht 12 uur uitsluitend voor spoedgevallen de dokterstelefoon 22222. Genieenschap Zuid-West. Hulpverlenlngs- en informatiedienst Hulpverlening tel 24101 (b.g.g. 20460) Informaties tel. 33921. Behandeling na ongevallen. De poliklinische behandeling na on gevallen wordt van dinsdag 12 uur tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuis. Vrijdag uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elisabethzlekenhuis (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door het Academisch Ziekenhuis. Rupsenplaag bedwongen De rupsenplaag. die Condove in de Pie- montese heuvels teisterde, is bedwon gen met behulp van vlammenwerpers nadat alle insecticiden hadden ge faald by de bestryding van de mil joenen vraatzuchtige, drie tot zeven centimeter lange „lymantria disvar"- rupsen. De rupsen trokken op met een snelheid van tien centimeter per uur en lieten geen blaadje groen achter op hun pad. Openluchttheater Zuiderpark. I uur: Dutch Swing College Band o.l. Peter Schllperoort. Circustheater. 20 15 uur: Hoofdstad Operette: „Die Csardasfurstin" Emmerich Kalman. WOENSDAG Circustheater. 20 15 uur: Hoofdstad Operette: „Die Csardasfiirstin" van Emmerich Kalman. DONDERDAG Circustheater. 20 15 uur: Hoofdstad Operette: „Die Csardasfürstin" vso Emmerich Kalman. DAGELIJKS Folkclub (Noordeinde 90). 21 uur: Daniël de Boblne (Parys) en vrij en zat. m.m.v. Leo Unger. Paviljoentheater. 20.30 uur (vansl 19 juli, behal ma en di): ABC-ca- baret van Wim Kan en Corry Vonk: ..Hop, hop. hop". Veerboot gezonken Men vree* dat er 30 a 40 personen verdronken zyn toen een veerboot gisteravond i® de Nyl by Sohag in Opper-Egypt* zonk. Aan boord van de veerboot be vonden zich circa 60 personen; tien zouden zwemmend de oever heb ben weten te bereiken.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2